Dodaj do ulubionych

Czy jeden pasek w WB potwierdza boreliozę?

01.12.12, 23:37
Dziękuję za przyjęcie przede wszystkim i witam wszystkich.

Przechodzę od razu do rzeczy. Elisę miałam dodatnią. Wb tylko jeden pasek (nie mam wyników przy sobie, ale były tylko 4 paski na wyniku przy czym OspA (p31) dodatni - mocno wybarwiony) lekarz twierdzi, że skoro tak, to znaczy, że zapewne zrobili i inne paski i zapewne są dobre i nie chciało im się drukować reszty (?) Wynik ogólny jest negatywny.

Objawów mam aż nadto, mam ewidentny nawrót, boję się, że przestanę chodzić, na razie się trzymam, ale czasami nogi są tak sztywne, że jest naprawdę trudno. Muszę pracować, mam dzieci, ale naprawdę jest coraz ciężej. Próbowałam leczenia antybiotykami, ale niestety nie mogę łykać tabletek, moja wątroba znosi to fatalnie, z dożylnymi też nie do końca dobrze - żyły pękają. Ale teraz kłopot, bo dożylnych, nawet jeśli bym przetrwała, nikt nie chce przepisać. Do specjalisty dostać się trudno, terminy, nawet prywatnie ok. 2-3 tyg. a i w okresie przedświąteczny, taka smutna prawda, budżet mocno ograniczony. Zresztą nie wiem, czy w ogóle to borelioza, może sobie wciskam tę chorobę na siłę? Ostatnio jednak czuję się tak źle - psychicznie głównie, że chęci do życia we mnie tyle,co nic. Żyję, bo muszę... Nie wiem, co robić. Naprawdę jestem w wielkiej dziurze. Potrzebuję pomocy ze względu na małe dzieci, które przecież muszą mieć zdrową matkę. Dziękuję za uwagę smile pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • margolcia_63 02.12.12, 01:21
    forum.gazeta.pl/forum/w,26140,74730038,74743481,Re_wynik_WB_Antygen_p31_kDa_dodatni.html
  • blekitnapanienka 02.12.12, 13:53
    Dziękuję, ale najbardziej podobna do mojej jest wypowiedź ostatniej osoby (luk-33), na której odpowiedzi nie ma. Ja mam w IGM dodatni, zapomniałam dodać.
    nie widzę kogoś, kto miałby identycznie, jak ja.
    Nie wiem, co to jest Antygen p31 kDa - ale ja mam dodatni (ospa) no i w IGM. Więc to też jednak zupełnie inna sprawa.

Dziękuję bardzo, ale szczerze mówiąc, nie rozwiało to moich wątpliwości i nadal nie wiem,co robić tak, jak nie wiedziałam wcześniej.
  • mola53 02.12.12, 15:32
    z wyjatkiem prazka 41 i po wykluczeniu innych chorob WYSTARCZY JEDEN PRAZEK BY potwierdzic chorobe ..ja na poczatku tez mialam jeden prazek 31 az 34 lekarzy oblecialam w strasznych mekach /malutke dzieci/ doszly jeszcze chlamydia pneumonia ,jernisioza,.. erlichioza ale o wszystkim dowiesz sie w gabinecie lub jak potrzebujesz na juz polecam ksiazke BOLERIoZA i WSPOLINFEKCJE najczesciej zadawane pytania...lekarz rozwieje twoje watpliwosci a ze terminy dlugie wizyta droga 250 zl pierwsza......to juz inna sprawa...powodzenia
  • blekitnapanienka 02.12.12, 16:13
    Dziękuję, mola. Lekarz-zakaźnik (miałam nadzieję na leczenie na fundusz) stwierdził, że BB nie ma, lekarz - prowadzący (ogólny) to samo. Mam się nie przejmować, a że objawy są, to na pewno jest coś innegosmile Nie ma i koniec, mogę zapomnieć o boreliozie. Jutro podzwonię po jakiś sensownych gabinetach....
  • abi0312 02.12.12, 16:34
    Witaj,
    napisałaś, że masz nawrót. Leczyłaś już bb? ile i jak? Były jakieś efekty?
    Pozdrawiam
    Abi
    --
    moj e-mail: abimoje@o2.pl
  • blekitnapanienka 02.12.12, 16:46
    leczyłam się najpierw ok.2-3 tygodni unidoxem, a potem ok.2 miesięcy , mieszanką antybiotyków, biotrakson, zamur i metronidazol. Lekka poprawa nastąpiła po ok.miesiącu(może trochę krócej,może to były 3 tygodnie) od zakończeniu leczenia. Ok 2 tygodnie temu wszystko wróciło. Czyli po 4 miesięcy od zakończenia leczenia. Czuję się fatalnie, ale to chyba wszyscy doskonale znacie więc się nie będę rozpisywaćsmile Po antybiotykach doustnych do dziś mam problemy z wątrobą. Próbowałam ziół, ale teraz już nawet nie pamiętam, jakich, miałam co do nich obawy, bo nie znalazłam lekarza, który by mi w tym pomógł. W tym momencie zostałam pozbawiona szansy leczenia. Mam zdiagnozowaną padaczkę, ale chyba bóle mięśniowe, kostne, "zastygnięte" mięśnie uniemożliwiające chodzenie to nie od padaczki? To próbuje mi wcisnąć mój lekarz smile
  • fionka21 02.12.12, 17:23
    >>Mam zdiagnozowaną padaczkę, ale chyba bóle mięśniowe, kostne, "zastygnięte" mięśnie uniemożliwiające chodzenie to nie od padaczki? To próbuje mi wcisnąć mój lekarz smile<<

Objawy epilepsji mogą być spowodowane boreliozą wink
  • blekitnapanienka 02.12.12, 19:09

>
    > Objawy epilepsji mogą być spowodowane boreliozą wink

Ja to wiem... Powiedz to mojej pani neurolog smile albo jakiemukolwiek neurologowi, który próbował mnie leczyć, hehe.
  • gniewosz53 02.12.12, 19:41
    Blekitnapanienko - dodatnie IgM w ELISIE to już wystarczający powód żeby wdrożyć natychmiastowe leczenie. Twoje lepsze samopoczucie i ustąpienie objawów po 2 miesiącach leczenia świadczy o tym żę jest odpowedź organizmu.

Musisz jak najszybciej wrócić do leczenia boreliozy. Pasek 31 rzeczywiście daje jedynie 5 pkt, a wynik wątpliwy w WB jest od 6-ściu. Bzdura. Biorąc pod uwagę twoje objawy to borelioza jak cholera. Ja miałem tak samo. Najpierw wybarwiony p30 w WB (wynik ujemny), potem p18 (wynik ujemny), potem p100 (wynik ujemny) i tak mógłbym te Western Bloty bez konca robić.

Borelioze masz na pewno. Nie byłaś wyleczona do końca. Jeśli chcesz rozwiać wątpliwości wykonaj test Kompleksy Immunologiczne w Boreliozie metodą Western-Blotting (KKI w Boreliozie) na Spartańskiej 8 w Warszawie. Po wykonaniu tego testu zobaczysz że masz szereg pasków dodatnich tylko kompleksemia powoduje że wynik nie jest pozytywny.
  • pumeczka77 02.12.12, 21:14
    Nie wiem czy nie szkoda kasy na "kompleksy"- mi wyszły ujemne (robiłam u W.) a w WB 3 prązki wyszły dodatnie, koinfekcje też.
  • fionka21 02.12.12, 21:12
    >>Powiedz to mojej pani neurolog smile albo jakiemukolwiek neurologowi, który próbował mnie leczyć, hehe. <<

To zmień neurologa na znającego się na boreliozie smile
  • blekitnapanienka 03.12.12, 00:19

>
    > To zmień neurologa na znającego się na boreliozie smile

Dobry żart smile w okolicy (jakieś 100 km) nie ma takiego.
  • mola53 03.12.12, 08:25
    mysle tak jak gniewosz53 ze bolerioza pewna ,zwykly zakaznik cie oleje /na mnie w bytomiu nawet nie spojrzal /a rodzinni i neurolodzy nie znaja sie kompletnie na bolerizie i na interpretacji WB i prazkow.. przeszlam 33 lekarzy 34 byl lekarz ilads TAKIEGO SZUKAJ , to fachowcy jeden prazek plus objawy to pewna bb , mam tak napisane w ksiazce ktora polecalam....
  • pies_z_laki_2 03.12.12, 11:18
    Jedź do Łodzi do dr Z. (neurolożka z wielką wiedzą o BB i spółce).
    Niech ona fachowym okiem spojrzy na całość i doradzi co i jak, a potem na tej podstawie ktoś inny może ciągnąć leczenie bliżej twojego miejsca zamieszkania. Może na podstawie zaleceń ze stemplem pani dr twój lekarz (ten co się nie bardzo zna) jednak uzna, że coś tam trzeba z tobą zrobić.

Masz prawo do konsultacji z kimkolwiek, z diabłem nawet smile, jeśli masz uzasadnione wątpliwości co do metod leczenia (ze szczególnym uwzględnieniem metod nie-leczenia, czyli prawdopodobnie bezpodstawnego zaniechania terapii, co jest błędem w sztuce lekarskiej...). Z czystym sumieniem możesz więc pokazać wyniki badań czy zalecenia dowolnego medyka innemu medykowi, to właśnie tobie najbardziej twoje zdrowie leży na sercu, nie lekarzowi...
  • blekitnapanienka 03.12.12, 11:31
    Dziękuję za odpowiedź...Do Łodzi mam gorzej niż daleko...
    Ale poszukam też kogoś bliżej, od znajomych udało mi się znaleźć namiary na lekarza w stolicy, może on pomoże... ( nie chodzi mi o tego znanego, kojarzonego przez wszystkich, którego nazwiska nie pamiętamsmile Znajomi polecili mi jeszcze innego, zdecydowanie mało o nim w mediach i na forach )
  • froga 03.12.12, 12:41
    Witaj
    mozesz miec wyniki ujemne i miec borelioze smile niestety to taka choroba, a wtedy nikt nie podejmie sie leczenia po objawach za wyjatkiem lekarza ILADS
  • gniewosz53 03.12.12, 18:21
    Do Pumeczka: Rzeczywiście, u dr W. możesz mieć kompleksy ujemne lub co najwyżej wątpliwe. Dlaczego? Dlatego iż doktor W. tak jak Instytut Reumatologii na Spartańskiej rozbija kompleksy immunologiczne i na tym wykonuje test... ale nie metodą western-blotting ale metodą ELISA... Wiarygodność ELISY to ok. 20% więc nawet jak usuniesz kompleksemie to możesz mieć wynik ujemny. W przypadku WB skutecnzość to ok. 60/70%... i jak rozbijesz kompleksemie to trzeba być naprawdę olbrzymim pechowcem żeby coś nie wyszło... Rozbijanie kompleksów metodą PEG-600 ok. Ale ważne jest to jaki test na surowicy pozbawionej kompleksemi wykonasz.
  • inka_108 11.12.12, 11:17
    Cześ błękitna zapraszam na Cię do swojego wątku, może znajdziesz coś dla siebie.
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka