Re: pzu odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu Dodaj do ulubionych


Każde ubezpieczenie w zależnosci od okolicznosci, od terminu itp... może być inne. Każdy ubezpieczony ma wyraźnie zaznaczone w polisie jakie są warunki ubezpieczenia i zamiast licytować 5 czy 15% - trzeba po prostu sprawdzić w swojej własnej polisie.
Pisałem kiedyś o tym forum.chlamydioza.pl/viewtopic.php?t=1983&postdays=0&postorder=asc&start=90
Każda firma ubezpieczeniowa może mieć inne warunki.
Paradoksem jest to że duże szanse na uzyskanie odszkodowania może mieć osoba raz zarażona a po wielokroć hospitaliozwana, bo przecież po każdym wyjsciu ze szpitala uzyskuje oficjalnie status osoby wyleczonej.

Niestety w mojej polisie za samą boreliozę mógłbym otrzymać gdyby wiązało się to z koniecznością hospitalizacji w szpitalu zakaźnym ale .... wolę nie otrzymać odszkodowania niż wpaść w łapy zakaźników.
Bez pobytu w szpitalu można byłoby też uzyskać z tytułu innych dolegliwości, które my nazywamy objawami boreliozy ale w polisie może to być:
- stała lub czasowa utrata wzroku
- stała lub czesciowa utrata słuchu
- stwardnienie rozsiane,
- wadę serca,
- choroby układu nerwowego,

Być może ktoś załapie się na ubezpieczenie dodatkowe z tytułu ciężkich chorób ale zarazem dokładnie w tego typu umowach okresla się jak te choroby mają być udokumentowane. www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=b58173e5-5d9b-4306-b9b9-363f067c2f57&groupId=10172

W www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=f1426b50-1d96-45e2-931e-1cdd597654fa&groupId=10172 czytamy
Użyte w ogólnych warunkach ubezpieczenia określenia ciężkich chorób oznaczają wyłącznie:
5) tylko taką boreliozę, która oznacza krętkowicę przenoszoną przez kleszcze przebiegającą z różnorodnymi objawami narządowymi, między innymi ze zmianami skórnymi objawiającymi się rumieniem, zapaleniem stawów, zapaleniem mięśnia sercowego oraz różnorodnymi objawami neurologicznymi i skutkującą koniecznością leczenia szpitalnego. Zdiagnozowanie choroby skutkujące hospitalizacją powinno być jednoznacznie potwierdzone przez lekarza specjalistę chorób zakaźnych wraz ze wskazaniem właściwego kodu choroby (A 69.2) według Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD 10 i podane
w karcie informacyjnej leczenia szpitalnego. Rozpoznanie musi być potwierdzone dodatnim wynikiem swoistego badania immunologicznego;

3) wystąpienie ciężkiej choroby, oznaczające zaistnienie w okresie odpowiedzialności PZU Życie SA następujących okoliczności:
c) hospitalizacji – w przypadku: bakteryjnego zapalenia mózgu lub opon mózgowo-rdzeniowych; boreliozy; odkleszczowego wirusowego zapalenia mózgu oraz tężca, wścieklizny i zgorzeli gazowej nie spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem;
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.