Dodaj do ulubionych

Neurotoksyny-Borelioza pomocne Rzeczy i suplementy

09.04.13, 16:23
Sam chorując latami i lecząc się tak jak podawały standardowe leczenie miesiąc antybiotyków i po sprawie lub ILADS lata antybiotyków i nie wiadoma co będzie dalej człowiek zaczyna odczuwać sam potrzebę znalezienia odpowiedzi i metody leczenia oraz sposobu aby wyjść z boreliozy dlatego zaczyna coraz więcej czytać i kształcić się w dziedzinie mechanizmu działania samej bakterii oraz środków które moga powstrzymać jej namnażanie oraz skutecznie zabijać krętki boreliozy i po czasie dochodzi do wniosku jak standardowa wiedza medyczna oraz jej zastosowanie które proponują lekarze jest po prostu błędem dlatego dzisiaj nieco Faktów o produkcji neurotoksyn przez krętkismile....Coraz częściej mówi się że to nie same krętki wywołują objawy oraz ich ostrość lecz neurotoksyny które powodują uruchamianie i nadmierne wydzielanie cytokin co z kolei powoduje zaostrzenie objawów.Dalej idąc dowiadujemy się że neurotoksyny wiażą się z metalami ciężkimi które jeśli jest ich nadmiar mogą powodować objawy bardzo podobne do samej boreliozy bądz grzybicy układowej o tym szeroko pisał Klinghardt w swoim protokole.Dalej neurotoksyny krażą swobodnie po organizmie dzięki obiegowi wątroba.jelita gromadzą się w tłuszczach który jest wszędzie w naszym organizmie stąd mnogość objawów,poruszają sie swobodnie po tkankach tłuszczowych stąd liczne alergie,wypryski,zapalenia skóry oraz zmiany skóre.Antybiotyki zwalczają krętki ale nie produkowane przez nie neurotoksyny oraz nie usuwaja martwych krętków z tkanek min.z tłuszczy stąd nie powodzenia długotrwałych oraz miesięcznych kuracji antybiotykowych.Cytokiny uruchomione przez krążące neurotoksyny docierają do szeregu narządów oraz tkanek powodując wiele objawów z róznych układów na raz,stąd w boreliozie tak liczne bóle na które skarzą się chorzy i pacjenci np.na raz bolą stawy,głowa.uczucie palenia nerwów.deficyty poznawcze,bóle mięśni.Cytokiny powodują niedotlenienie tkanek co skutkuje zatkaniem naczyń lifmatycznych i swobodnego przebiegu limfy przez ciało i taki stan rzeczy może utrzymywać się latami mnożąc szereg objawów do najgorszych z nich należy zatrucie rtęcią i innymi metalami ciężkimi oraz przerostem grzyba Candida który z czasem opanuje nasz organizm ze względu na sprzyjające warunki:podawanie Dużej ilości ABX oraz osłabienie układu immunologicznego przez samą Borelię! Dopóki nie włączy się do leczenia odpowiednich środków zapobiegawczych to błędne koło trwającego latami leczenia będzie się powtarzać chociażby przykład tego forum mówi sam za siebie ile osób mimo agresywnej antybiotykoterapi jest nadal objawowych.Oczywiście mnogość oraz natężenie objawów zależy od naturalnej wydolności organizmu która spada wraz z ilością lat choroby oraz naturalnych predyspozycji organizmu oraz wytrzymałość wątroby i możliwościami samonaprawczymi wraz z możliwościami odtruwania organizmu.Dlatego kuracja antybiotykowa nie przynosi skutku u tak wielu chorych ze względu na zbyt dużą ilość neurotoksyn w krwioobiegu na które antybiotyki nie działają jedynie na krętki,które z czasem uodparniają się i objawy tworzą się same wciąż i na nowo stąd każde leczenie powinno opierać się na walce z samymi krętkami,wzmacnianiu układu immunologicznego,oczyszczaniu i odtruwaniu wątroby i organizmu z metali ciężkich i neurotoksyn oraz diecie która jest niezbędna w każdej przewlekłej chorobie..

Środki pomocne w usuwaniu Neurotoksyn wątrobowe:
-Liv 52 3x5
-Kurkuma 3x2 kaps.400mg
-Szczeć pospolita nalewka 3x1 łyżeczka
-Sylimaryna 3x1 kaps.1000mg
-Andrographis paniculata 3x1g lub 3x2 kaps.500 mg
oraz pomocniczo Karczoch.Substancje ze względu na dużą zawartość garbników pobudzają wydzielanie żółci i oczyszczanie przewodu pokarmowego.Garbniki zawarte w ziołach działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo i ściągająco.

Środki usuwające neurotoksyny z jelit:
-Chlorella
-Liście papai napar 3 dziennie po szklance
-Spirulina
-L glutamina 3x1 500mg bardzo dużo jest w soku z buraka
-Pieprz Cayenne.kapsaicyna wspomaga usuwanie tłuszczu oraz przyśpiesza mataboliz 3x1 kaps
-Czosnek usuwa bakterie w przewodzie pokarmowym
-Witamina K konieczna po długotrwałej antybiotykoterapii
-Zamiast probiotyku lepsza okazuje się mikstura oczyszczająca jelita: 1 cytryna
1 główka czosnku 500g kapusty wszystko razem miksujemy otrzymujemy papkę kapustowo,cytrynowo czosnkowo która idealnie działa na grzyby candida oraz zawiera bakterie symbiotyczne:3x1 duża łyżka stołowa przed posiłkami
-Mikstura Słoneckiego idealna na przewód pokarmowy 10 ml oleju + 10 ml alocitu + 10 ml soku z cytryny. Każdy ze składników ma odpowiednie działanie na nasz organizm. Słonecki bardzo dokładnie opisuje je swojej książce.Sam biorę ją już 4 miesiąc rano na czczo efekt zaleczony przewód pokarmowy,poprawa trawienia itp,występują po niej herxy chyba przez usuwanie złogów i martwych tkanek
-Węgiel aktywny kuracje 10 dniowe w cyklach 2 miesięcznych idealnie wiąże wszelkie odpadki itp.Codziennie świeży sok z jabłek reguluje przemianę materii usuwa toksyny

Blokowanie neurotoksyn usuwanie oraz naprawa komórek:
Resveratrol i trans resverastrol z rdestowca japońskiego wywar litr dziennie lub kapsułki 3x2 po 100mg
Vilcacora w naparze z sarsaparilla i la pacho w ilości 20g litr dziennie oraz kapsułki 3x2 zwiększając dawkę odpowiednie do samopoczucia
Szczeć pospolita jak wyżej napisane zdolność do usuwania złogów w naczyniach limfatycznych oraz działnie przeciwkrętkowe oraz krwiściąg lekarski nalewką 3x1 łyżeczka
-Ester Vit.c 3x1 po 1000mg
-traganek Wczesna faza boreliozy 3x1 po 1000mg
-Smilax w naparze z vilcacorą po 10 g surowca na litr wody oraz kaps.3x1 po 500mg
-Niacyna zwalcza krętki jak antybiotyk 2x1 po 500mg niacyne można kupić z iniozytolem bez efektu flush
-Do zmniejszenia herxów i uspokojenia układu hormonalnego Ashagwandha lub żeń szeń syberyjski na grzybicę La pacho w wywarze z vilcacorą i Smilax 10 g surowca

Usuwanie Toksyn z nerek-
Liść pokrzywy 3x1 tabl
Skrzyp polny 2x1 tabl
Ziele nawłoci napar dwie szklanki dziennie

Wspomaganie Tkanki kolagenowej:Krzem organiczny,DHEA 50 mg
Wspomaganie odtruwania jelit i wątroby:
-naturalny przeciśnięty sok z buraka,marchwi i selera oraz jabłek w proporcji dla jednej osoby: 2 buraki,5 marchewek.1/4 selera oraz dwa jabłka pić codziennie prze okres 3 miesięcy.

Wzmocnienie Organizmu oraz przwodnictwa mięśniowo,nerwowego
-B complex high potency vitamin puritans pride 1 tabl.doba
-Ala with acetyl l carnityne puritans pride 2 tabl doba
-Astraksantyna Now foods 1 kaps dziennie
-Magnez Z kompleksem cynku Czyli ZMA
-L arginina L ornityna L lizyna compex puritans pride 1000mg 1 Tabl
-L glutamina
-koenzym q10 1 tabl 500mg
-Omega 3 w kaps.lub olej lniany idealna proporcja wszystkich kwasów
-Lecytyna 1 kaps.1000mg
-Melatonina compex z niacyną Now foods 1 tabl.przed snem idealna na sen

Problemy z pamięcią:
Neuro ps Phosphatidylserine Puritans pride dobry kompeks na porpawę pamięci i problemów z nią
Ginko Biloba

Dobre antyoksydanty silniejsze o 50%od wit c:
-Astraksantyna
-jagody Acai
-Flor de arena
-wyciąg z granatu
-wyciąg z kurkumy
-Mucuna

Większość prodkutków Stosowanych również na mnie z dobrym skutkiem i poprawą samopoczucia po okresie 3,5 miesiąca z tendencją naprawczą organizmu,Za poprawę samopoczucia u mnie największą odpowiadasmirkzczeć,rdest,smilax,niacyna,vilcacora oraz mikstura Słoneckiego oraz jelitowa pozdrawiam Chemdog

Edytor zaawansowany
  • chemdog 09.04.13, 16:23
    Jak by ktoś chciał wiedzieć coś więcej to Shivastar@wp.pl
  • picasa_migdal 11.02.19, 15:54
    Czy mógłbym prosić o aktualny e-mail ? Chciałem zadać kilka pytań. Z góry dziękuje.
  • 1halszka48 10.04.13, 17:31
    Mam pytanko gdzie kupujesz kurkumę i kapsaicynę w kapsułkach czy na magicznym ogrodzie mieloną i sam kapsułkujesz będę wdzięczna za podpowiedz
  • pawel96b 10.04.13, 20:00
    Bardzo dobry zbior informacji jak mozna sobie realnie pomoc.

Pzdr,
    Pawel
  • chemdog 11.04.13, 11:22
    kurkumy jak najwięcej w potrawach dawaj..można kupić chociażby na magicznym ogrodzie i zakapsułkować albo spróbować ten kurkuma to jedna z lepszych rzeczy jakie człowiek ma szanse spożywać jej właściwości przeciwzapalne jak by się robiło kuracje są porównywalne z silnymi lekami NLPZ a wiadomo nie dość że nie niszczy żołądka i jelit jak te leki to jeszcze bardzo wiele pomaga i działa silnie antyoksydacyjniesmile
  • chemdog 11.04.13, 15:42
    Kapsaicyna:www.zielonysklep.com.pl/cayenne-450-mg-100-kapsulek-50-taniej.html
    Acai warto poczytać o tej roślinie i włączyć do leczenia sam się zastanawiam nie próbowałem:www.zielonysklep.com.pl/acai-1500-mg-120-tabletek.html
    Bardzo dobra Glukozamina jeśli chodzi o skład i cenę:www.zielonysklep.com.pl/joint-complex-with-hyaluronic-acid-vitamin-d-vitamin-k2-60-tabletek.html
    Mega dawka ostropestu niezastąpionego na wątrobę:www.zielonysklep.com.pl/milk-thistle-silymarin-1000-mg-180-tabletek-50-taniej.html
    Mega dawka GPC na jasność umysłu i lepszą pracę mózgu pomaga na mgłę umysłową która bierze się z zaburzeń neuroprzekażników i spadkowi acetylkocholiny a suplementacja GPC wysoko ją podnosi www.zielonysklep.com.pl/now-foods-alpha-gpc-300-mg-60-tabletek-30-taniej.html
  • 1halszka48 11.04.13, 20:32
    Bardzo dziękuje bardzo cenne rady
  • maleoobeauty 12.04.13, 09:38
    Co najlepiej brać na wątrobę? Chodzi mi o wskazanie jednego preparatu. Nie chcę brać kilku leków na raz. Chyba przy boreliozie liv 52 jest najlepszy?? Przynajmniej tak pisał Stoerl.
  • pies_z_laki_2 14.04.13, 13:26
    Essentiale forte?
  • ekoma.wroc 12.04.13, 10:34
    healingfasting.wordpress.com/5-rodzaje-monodiet-leczniczych-i-oczyszczajacych/5-08-sok-z-bialej-slodkiej-swiezej-kapusty/
  • chemdog 14.04.13, 21:26
    Można jeść LIV52 oraz ostropest...jeśli chce się naprawdę silny detoks wątroby..jak ktoś bierze zioła z andrographisem który silnie działa na wątrobę wystarczy sam ostropest, najlepszy preparat na rynku z silimaryną www.zielonysklep.com.pl/milk-thistle-silymarin-1000-mg-180-tabletek-50-taniej.html opłaca się bardzo robić 3 miesięczne kuracje i miesiąc przerwy dawka jest taka że nawet bardzo chora wątroba wróci szybko do normysmile
  • chris13311 14.04.13, 21:45
    Dzięki za tego posta. Ciekawe podejście, nie myślałem o toksynach w "tą" stronę.
    --
    Moja historia choroby
    wspolnymisilami.pl
  • kasiawojniak65 24.04.13, 11:22
    jeszcze tu jest trochę informacji o Neuroboreliozie borelioza-przyczyny.pl/neuroborelioza
  • chemdog 25.04.13, 11:12
    doby żeń szeń w dobrej cenie www.zielonysklep.com.pl/ginseng-complex-zen-szen-75-kapsulek-50-taniej.html

• chemdog 03.05.13, 12:17
    Sezon na szczeć rozpoczęty w mojej praktyce zauważyłem że bez tego zioła niestety leczenie przynajmniej u mnie nie idzie tak jak iść powinno dlatego warto włączyć ją do każdego leczenia ziołami kto myśli poważnie o leczeniusmile
  • lymeman77 03.05.13, 18:16
    Mam pytanie jak dawkować tą szczeć o której piszesz ?
  • zielarz22 04.05.13, 10:04
    Ja bym szczeć radził brać z odstępami, u mnie czysta powodowała problemy jelitowe.
    Niewątpliwie działa i to lepiej od abx ale dla mnie w zestawach z innymi ziołami jest jeszcze skuteczniejsza.
    Ostatnio jestem na nalewkach od dr Nemo i nie chodzi o to, że naprawdę działają błyskawicznie tylko o to, że działają stosowane tylko zewnętrznie. Nic nie pijesz.
    Dawkowanie szczeci to delikatna sprawa, ja nie doradzę bo sam przedawkowałem.
  • mola53 04.05.13, 10:17
    szczec na kropelki..ja od 4 -8 kropli jak herxy to 2-3 krople lub wogóle ale to sprawa indywidualna kazdy z nas ma np inną wagę.
  • lymeman77 05.05.13, 18:30
    mola53 masz na myśli 4-8 kropli Szczeci 3x dziennie tak jak się bierze zioła Buhnera czy na cały dzień? Proszę jeszcze podajcie namiary, gdzie można kupić w dobrej cenie korzeń na nalewkę bo to co sprzedają na Allegro to jakiś cenowy absurd i szukanie naiwnych w woodladndsessence tez bym wolał nie kupować a na 1stchinese z tego co widzę to jest szczeć ale jakiś inny gatunek nie ten o którym wspomina choćby dr Różański.
  • chemdog 05.05.13, 20:30
    odezwij się do mnie na mojego maila shivastar@wp.pl ja wybieram się jutro albo we wtorek na zbiory dla siebie po świeży korzeń teraz jest najbardziej wartościowy
  • mola53 23.05.13, 20:38
    do LYMEMANA77..lecze sie wg rózanskiego nie buhnera zamawiam wszystko w rewelacyjnej cenie u pewnej dobrej zielarki wszystko mi wysyła dawkuje wiele ludzi na forum kupuje u niej, mam na mysli rano 0d 4 do 8kropli popołudniu tak samo i wieczorem ale chemdog bierze na łyczeczki wiec kazdy sam musi dopasowac ,raz sie pomyliłam i myslałam ze umre...
  • sajakies 08.06.13, 09:52
    Czy mógłbym prosić o namiary na tą zielarkę ?
  • chemdog 08.05.13, 20:56
    www.zielonysklep.com.pl/double-strength-omega-3-fish-oil-1200-mg-180-tabletek-50-taniej.html
  • chemdog 12.05.13, 13:56
    Jak ktoś ma ochotę na rozbicie cyst i dużego mocnego herxa który powala znów polecą saunę ale parową 5 wejść przed sauna napar z ziół napotnych i rozgrzewających emocje po kilku godzinach gwarantowane naprawdę ciepło połączone z wilgocią działa zabójczo na krętki tylko trzeba zdać sobie sprawę z samopoczucia które występuje po takim zabiegu i przygotować się na gorsze dni ale czy nie o to chodzi by bakterie wychodzi z najgłębszych szczelin naszego organizmu a nie chowały się przed kolejną porcją abx???....Nie każdy znosi taki zabieg ale warto się przemóc i stopniowo włączyć go do leczenia tylko nie sucha sauna ale parowa działa i to bardzo
  • happy_and_well 23.05.13, 16:08
    Ja chadzam do sauny infrared i osobiście wolę ją niż sauny klasyczne. Nie wiem dlaczego twierdzisz, że tylko sauna parowa?

Ja spotkałam się z zarzutami, że właśnie sauna mokra, a przy tym wysoka wilgotność powietrza, działa właśnie stymulująco na niektóre patogeny. Promieniowanie infrared rozgrzewa ciało, nie powietrze (i temperatura w takiej saunie jest o wiele znośniejsza: 60-70 st. C w porównaniu do ponad 100), wnika wgłąb ciała i - zgodnie z tym, co czytałam, choć oczywiście warto mieć do wszystkiego dystans - zabija bakterie.

Nie piszę, żeby się z Tobą kłócić, tylko naprawdę jestem ciekawa, skąd Twoje wnioski. czy próbowałeś sauny infrared? Ja mam porównanie i polecam saunę infrared A swoją droga sauna - jaka by nie była - na pewno powinna zagościć na stale w repertuarze każdego przewlekle chorego. I wcale nie trzeba się spodziewać pogorszenia - wszak z potem eliminujemy toksyny. Ja po saunie czuję się od razu lepiej smile
  • dx771 23.05.13, 18:29
    happy_and_well napisał(a):

> Ja chadzam do sauny infrared i osobiście wolę ją niż sauny klasyczne. Nie wiem
    > dlaczego twierdzisz, że tylko sauna parowa?
    >
    > Ja spotkałam się z zarzutami, że właśnie sauna mokra, a przy tym wysoka wilgot
    > ność powietrza, działa właśnie stymulująco na niektóre patogeny. Promieniowanie
    > infrared rozgrzewa ciało, nie powietrze (i temperatura w takiej saunie jest o
    > wiele znośniejsza: 60-70 st. C w porównaniu do ponad 100), wnika wgłąb ciała i
    > - zgodnie z tym, co czytałam, choć oczywiście warto mieć do wszystkiego dystans
    > - zabija bakterie.
    >
    > Nie piszę, żeby się z Tobą kłócić, tylko naprawdę jestem ciekawa, skąd Twoje w
    > nioski. czy próbowałeś sauny infrared? Ja mam porównanie i polecam saunę infrar
    > ed A swoją droga sauna - jaka by nie była - na pewno powinna zagościć na stale
    > w repertuarze każdego przewlekle chorego. I wcale nie trzeba się spodziewać pog
    > orszenia - wszak z potem eliminujemy toksyny. Ja po saunie czuję się od razu le
    > piej smile

Może to przypadek, ale i ja i żona mieliśmy przyspieszony nawrót choroby po urlopie w słowackich basenach termalnych. Pod względem bakteriologicznycm były bezpieczne - co noc wymieniana woda : )

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • iza-pal 07.12.13, 22:48
    Cos w tym jest. Sauny nie probowalam, ale bardzo gorace kapiele zawsze na mnie dobrze dzialaly. I nie mialam po nich herxow.( wiem, to inna temperatura niz sauna). Dodaje do nich naturalne olejki lub sol na usuniecie toksyn. Dzialania nie do konca rozumiem, ale zawsze jest lepiej.
  • chemdog 23.05.13, 11:06
    www.zielonysklep.com.pl/resveratrol-50-mg-60-tabletek-50-taniej.html dobra cena i sprawdzony
  • dx771 23.05.13, 14:46
    chemdog napisał(a):

> www.zielonysklep.com.pl/resveratrol-50-mg-60-tabletek-50-taniej.html dobra cena i sprawdzony

Jakoś nigdy mi preparaty Puritan's Pride nie podchodziły specjalnie.

zielonysklep to najlepszy polski sklep z ziołami/suplementami że go tak reklamujesz?

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • chemdog 23.05.13, 23:14
    to może polski Olimp jest lepszy??? Now,puritans pride.peak. 3 najlepsze firmy jeśli chodzi o suplementy niema co się oszukiwać jeszcze mylogy i dymatize i animal tak jak animal jest najlepszą firmą dla kulturystów tak śmiem twierdzić że po latach brania różnych suplementów itp.puritans pride ma dobre dawki dobrą cenę i nie siada na żoładku i czuć efekty czy to żeń szeń czy glukozamina nie tak jak np.jadłem z olimpu mam swój wzrost swoją wagę i silny organizm byle jaka dawka i byle co nie daje rady...co jadłeś zacznijmy od tego??a na tej stronie są dobre promocje,dobre zestawy promocyjne i dobre ceny wielu rzeczy to po co przepłacać i tak już za dużo to kosztuje całe leczenie i inne rzeczy...mają takie suple co nie kupisz ich nigdzie indziej niestety smile Puritans jest tańsze od NOW i tak samo bardzo dobre i wydajne nikt nie narzeka czy na siłowni czy z ludzi co znam i biorą nie wiem co brałeś i jak długo i na co...a zielony sklep rano zamawiam paczka jest następnego dnia więc jest ok nie czekam miesiąc na rzeczy nie zginie mi paczka itp..andrographis też tam mają np.i dużo rzeczy na boreliozę jest żeń szeń jest traganek,jest vilcacora jest ashagwandha jest resveratrol są świetne wit c niacyny.magnezy,cynki itp.jest tego dużo
  • chemdog 05.06.13, 12:29
    Piołun-Wyciągi z piołunu pobudzają czynności wydzielnicze żołądka, trzustki, jelit i wątroby. Zwiększają wydzielanie żółci. Zapobiegają dyspepsji, atonii jelit i żołądka oraz dyskinezom dróg żółciowych. Działają również rozkurczowo w stanach kolek i nadmiernej perystaltyki. Piołun ma właściwości przeciwpasożytnicze, podobnie jak inne bylice i wrotycz. Może posłużyć do zwalczania obleńców, płazińców i pierwotniaków pasożytniczych. Olejek i nalewka piołunowa niszczy pasożyty zewnętrzne, np. roztocze. Ma też właściwości grzybobójcze i fungistatyczne.

dobrze skomponowana dawka pomoże zwalczyć bakterie
  • chemdog 17.06.13, 22:41
    www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2752&category_id=131&option=com_virtuemart&Itemid=54 maral leuzea
  • chemdog 27.06.13, 11:01
    DHEA dobra cena dużo kaps.allegro.pl/puritan-s-pride-dhea-25mg-250-tab-promocja-i3341823105.html
  • chemdog 10.07.13, 09:47
    dobra cena vilcacora i suplementy firmy swanson zamiast puritans pride.......www.zielonysklep.com.pl/swanson-swanson-cat-s-claw-koci-pazur-extract-500-mg-100-kapsulek-promocja.html ostatnio znikły z puritans pojawiły się ze swansona w dobrych jak na nasz rynek cenach
  • zielarz22 11.07.13, 12:03
    Ja np. używam często preparatów NOW i sobie chwalę.
    Trzeba pamiętać o jednej rzeczy wszelkie preparaty rośline, nie przetworzone muszą się różnić.
    Nie mogą tylko muszą.
    Dlatego jednemu ten sam surowiec firmy x będzie lepiej odpowiadał niż firmy y.
    --
    Będę czytał forum.gazeta.pl/forum/f,245565,Borelioza_chroniczna_.html
  • chemdog 21.07.13, 16:40
    traganek-www.zielonysklep.com.pl/astragalus-1000-mg-100-tabletek.html
  • depakinka11 21.07.13, 23:40
    chemdog ,bardzo dziekuje za ten watek .
    Jest bardzo pomocny ,tak jak i Ty.Widze,ze sa produkty nareszcie Puritans Pridesmile
    Dziekuje !
    Pozdrawiam!
  • chemdog 17.09.13, 14:32
    świetny traganek w płynie www.zielonysklep.com.pl/astragalus-liquid-extract-1-oz-35-taniej.html
  • chemdog 17.09.13, 14:33
    www.zielonysklep.com.pl/oil-of-oregano-liquid-extract-4000-mg-35-taniej.html
  • chemdog 06.12.13, 12:52
    www.zielonysklep.com.pl/ashwagandha-300-mg-50-tabletek.html dosyć duża dawka w porcji
  • borelo 06.12.13, 13:13
    zastanawiam się czemu ten wątek nie został usunięty,
    na początku na podpuchę został napisany kawałek tekstu, a teraz już same linki lecą do sklepu.
    inne wątki zostawały usuwane a ten jakoś dziwnie jest pomijany przez adminow.
    Niech rzeczy pomocne będą w wątku ale linki powinny być usuwane.
    Czy forum dopuszcza reklamę, chyba nie do tego miało służyć?

za nim kupicie sprawdźcie iherb oraz stronę puritana wychodzi taniej sprowadzić
  • chemdog 06.12.13, 21:58
    już se nie wkręcaj o handlu czy czymś takim .........smilesklep dobry jak inne tak samo jak iherb i reszta masz tutaj z iherbu to samo inna firma inna dawka www.iherb.com/Planetary-Herbals-Ashwagandha-Full-Spectrum-570-mg-60-Tablets/1510#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=ashwagandha&rc=327&sr=null&ic=12 stwórz lepszy wątek czekam na linki do supli itp.heh reklama nie można pokazać co można stosować czy stad czy stąd jest wolność po co forum by było jak nie było by na nim linków informacyjnych więc bezsensu gadka to jest proszę to samo ze strony amerykańskiej wolę wspomóc Polskich chłopaków jak robią dobry biznes zrób lepszy kupię u ciebie www.puritan.com/puritans-pride-brand-0102/ashwagandha-300-mg-007850?scid=27732
  • borelo 06.12.13, 23:44
    pisz nazwę supli, ale nie podawaj linków.
    iherba i tak nie przebijesz cenami w swoim sklepie więc czasami warto wrzucić link iherbowy dla zmyły.
    Jak ten wątek się prześledzi to widać że jak promocja w twoim sklepie mija i produkt wraca do poprzedniej ceny to link z tego tematu znika.
    Za głupka ludzi masz czy co. Można sobie ten wątek poobserwować przez miesiąć i widać co się dzieje.
    To jest zwykła darmowa reklama twojego sklepu. Nie wiem jaki masz układ z adminem, ale to forum jak dla mnie zajeżdza reklamą.
    Oczywiście można sobie przyklejać dobre intencje.
  • chemdog 06.12.13, 23:58
    Dobry jesteś pozdro i pokój z tobą hehe mój sklepsmile))) spoko dobrze by było jak by był mój miałbym wiele rzeczy za free ale dzięki że jestem właścicielem zielonego sklepu nie trzeba go reklamować sam się reklamuje 10000 osób go lubi na facebooku mówi samo za siebie i w sumie że wklejam link ze sklepu czy magiczny ogród czy zielony sklep to znaczy że go reklamuje????Sam tam kupuje są dobrzy paczka w 24h DPD kurier dobre promocje więc o co biega?Nie znasz mnie więc się nie wypowiadaj kim jestem itp. wklejam to co jest pomoce żeby ktoś szukać nie musiał ogarnij się trochę i pomyśl zanim napiszesz...Pojechałeś grubo Akurat na suplach mnie nie zagniesz itp.więc dla mnie koniec tematu.Mam prawo przekazywać gdzie kupuje jak ktoś wkleja z Iherb to co nie jest to reklamą tez tak można powiedzieć ja większość tam kupuje i daje przykład tylko każdy kupuje gdzie chce i co chce i leczy się jak chce nikt nikomu nic nie narzuca.A to że jestem polakiem to reklamuje polskie Sklepy bo Iherba każdy zna proste dla mnie to jest kto siedzi w temacie leczenia ten wie skąd zamawiać tak Samo BIOSE dostałem paczkę i jest w porządku mogę zareklamować produkt zgodny z opisem niech gość zarobi sobie jak nie oszukuje itp. CHODZI O POMOC DRUGIM LUDZIOM I MAM TO GDZIEŚ KTO GDZIE KTOŚ KUPUJE BO NIE JESTEM WŁAŚCICIELEM ŻADNEJ WITRYNY MOGĘ POLECIĆ TO CZY TAMTO I CO STOSOWAŁEM
  • rdk69 07.12.13, 12:17
    >jak ktoś wkleja z Iherb to co nie jest to reklamą tez tak można powiedzieć ja większość tam kupuje i daje przykład tylko każdy kupuje gdzie chce i co chce i leczy się jak chce nikt nikomu nic nie narzuca.

Bo wszystko, co amerykańskie jest lepsze, dollary, kompakty...
    www.youtube.com/watch?v=azVXyYDAebw
    Oczywiście teraz panuje moda na boreliozę, biznes kwitnie, co widać po wysypie lekarzy, którzy odwiedzili stronę ILADS.org i otworzyli gabinet oraz oczywiście (obowiązkowo) wyleczyli już przynajmniej jednego członka rodziny -jeśli nie siebie samego. W handlu też ma to pewnie odzwierciedlenie, ale NIE POPADAJMY W SKRAJNOŚCI z tymi linkami.
    W IHerb często wychodzi taniej, co nie oznacza, że nie wolno podawać linków do innych sklepów, tym bardziej polskich. Nie każdy zna english, nie każdy ma możliwośc zapłacenia kartą kredytową, nie każdy może czekać na paczkę.

Moderatorze, nie kasuj tego posta.
  • chemdog 08.12.13, 12:35
    dokładnie tak komuś zalezy na czasie np.24h paczka jest czasem różnice w cenie są minimalne teraz jeszcze paczka od 150 żl jest darmowa i 10%taniej dla stałych klientów. to najlepiej nic nie wrzucać i tyle.
  • borelo 09.12.13, 10:38
    dla mnie ten wątek, to wątek handlowy.
    jedna wielka reklama
    darmowa reklama,
    skoro można tu reklamować te sklep chemdog'a to może wrzucajmy tu linki do wszystkich sklepów z ziołami i innych alternatywnymi metodami, urządzeniami itd.

zrobiłem kilka printscreen tego wątku zobaczymy jak będzie się zmieniał
  • emarlen5 09.12.13, 10:48
    Dziwne, ze skupiasz się na śledzeniu czyjegoś wątku a nie lepiej skupić się na leczeniu? o ile jesteś chory...Takie gotowe linki wielu chorym pomagają a ja chemdoga nie podejrzewam o reklamowanie swojego sklepu.
  • chemdog 09.12.13, 15:22
    Hehe dobre działanie ja bym wysłał posta do ABW ktoś jak chory ma czas na widzę śledzenie itp.pachnie mi to kimś ale nie będę już pisał kim kto kumaty ten wie o co mi chodzi. Jeszcze komisję śledczą warto zwołać coś wywęsząsmile emarlen wiesz jak to jest lekarzom nie na rękę że jest wielu ludzi którzy mają wiedzę o żywieniu,suplementacji, nowościach ze świata medycyny itp.bo dłużej żyć będziemy i mniej chemii będziemy przyjmować i z czego będą żyć.Podam ci przykład popłakałem się ze śmiechu dziś. Babcia ma problemy z biodrami bierze triple glukozamine z puritansa bardzo duża dawka chondroityny tam jest i glukozaminy 1700mg w dwóch kapsułkach plus inne blendy smarujące stawy dobry suplement nie ma co dawki duże all in one za 40 zł na miesiąc a pan doktor dziś świadomy swego powołania ortopeda zapisał na receptę za 50 zł na 20 dni jedno opakowanie zapisał 6 spryciarz hehe chondroityny gdzie w jednej tabletce jest 400mg.więc grubo sama chondroityna za 50 zł???tak robią biznes na starych ludziach ale że babcia ma wnuka siedzącego w temacie od razu kazała przyjść i zobaczyć co zapisał i jedynie pozostał śmiech na sali więc czasem dobrze że ktoś wkleja linki itp. i proszę nie osądzać mnie o własność tego sklepu bo to są pomówienia a jak bym był właścicielem tego sklepu to moja serdeczna przyjaciółka także z tego forum chora bbeap ma suple za darmo ode mnie bo goście gonią tego dużo przez neta na miesiąc to i ja jako właściciel dał bym i jej coś za free .........
  • zielarz22 09.12.13, 22:47
    Borelo ja sam zauważyłeś sama reklama na forum.
    Zareklamuj swoją skuteczną metodę leczenia boreliozy, może specjalistę.
    Pomożesz innym.
    --
    Stosuję olejki. Jest mi dobrze.
  • halina.vis 14.12.13, 21:18
    wszystkie robaki i pasożyty lubią antybiotyki, jesli się ich pozbedziesz masz jeszcze grzyby i drozdżaki które panoszą sie w organizmie. Na chorobę człowiek pracuje tyle ile ma lat. Aha pasozyty bardzo pobudza do pracy nawet kadzidełko indyjskie wtedy sa bardzo aktywne.
  • chemdog 14.12.13, 21:22
    wrotycz.piołun,kora dębu, ZEntel kuracja i można się ich pozbyć i orzech czarny
  • emarlen5 14.12.13, 21:35
    Na pasożyty i grzyby dobry jest VERNICADIS - mieszanka kilku ziół i MMS.
  • chemdog 17.12.13, 14:28
    Niedostępny jest już nigdzie..............
  • chemdog 29.12.13, 11:40
    www.zielonysklep.com.pl/now-foods-andrographis-extract-400-mg-90-vegi-kapsulek-40-taniej.html andro
  • sayitnow 05.01.14, 14:36
    chemdog, a ty tylko bb tępisz czy miałeś też stwierdzone koinfekcje?
  • chemdog 05.01.14, 15:45
    bartonella like organism
  • chemdog 05.03.14, 10:50
    DOPA MUCUNA-redukuje zły nastrój,pomaga ustabilizować nastrój,Moduluje testosteron. nowfoods.sklep.pl/dopa-mucuna-15-400mg-90-vcaps-p-200.html
  • dorcia700800 05.01.14, 21:33
    ile kapsulek tej chlorelli trzeba zazywac i ile mg ? na internecie widzialam ze jest 500 a takze tysiac , niewiem ktore lepsze ?
  • chemdog 06.01.14, 13:41
    bardzo dobra cena do dawki i ilości jest dobra przecena www.zielonysklep.com.pl/swanson-chlorella-500-mg-360-tabletek-promocja.html ja miałem ostatnio tą z kyoto .......ilościowo zacząć od 3 g na dobę stopmiowo do 6 gram dziennie osobno od wszystkiego na noc najlepiej wziąść największą dawkę
  • chemdog 23.01.14, 21:50
    www.zielonysklep.com.pl/swanson-super-stress-b-complex-plus-witamina-c-100-kapsulek.html Dobry B complex z dodatkiem wit C bardzo wysoka dawka
  • beatrisbwp 24.01.14, 04:57
    taki sam jest na ebay,co.uk kupuje tu duzo rzeczy bo tu mieszkam,np.to opakowanie po przeliczeniu wychodzi 40zl.dosylka europa free
  • pies_z_laki_2 24.01.14, 19:38
    W tym preparacie jest
    Witamina B-12 USP(jako cyjanokobalamina) = 125 mcg

Ja dziennie przyjmuję 1000mcg i nadal mam niedobory. Chyba więc to jakieś przekłamanie jest, że "Wysoka dawka." tongue_out

Wysoka, to taka:
    Vitamin B-12 (as Methylcobalamin) 1000 mcg
  • chemdog 24.01.14, 21:02
    Ok można i tak tutaj jest wyższa dawka.można sama kupić do tego 5000mcg także jak ktoś uważa że ma nie dobory ........to są duże dawki jak by nie było dla normalnego czlowieka www.zielonysklep.com.pl/stress-vitamin-b-complex-with-vitamin-c-500-timed-release-120-tabletki-30-taniej.html
  • pies_z_laki_2 26.01.14, 14:06
    > jak ktoś uważa że ma nie dobory

Chyba się nie rozumiemy. Ja nie "uważam, że mam", tylko wiem, że mam niedobory, bo robię badania i sprawdzam, czy muszę nadal leczyć niedobory, czy może już nie muszę. Nie łykam dla samej (względnej) przyjemności łykania, czy wydawania ciężko zarobionych pieniędzy, ja leczę ciężki niedobór witamin i innych mikroelementów. Zapewniam cię, że bez potrzeby bym tego nie robiła tongue_out

A dawki profilaktyczne niedoborów niestety nie wyrównają, to już przerabiałam i dokładnie sprawdziłam na sobie. A do tego zmam mnóstwo historii podobnych do mojej i zapewniam cię, że suple dostępne w każdej aptece bez recepty muszą mieć dawki tak niewielkie, żeby nikt sobie krzywdy nie zrobił, dlatego leczenie prawdziwych niedoborów musi opierać się na leczniczych dawkach czegokolwiek (witamin, mikroelementów itd).

To jak z abaxami, jedni zapisują tydzień kuracji jedną dawką słabego abaxa dziennie, inni miesiąc kuracji kilkoma w znacznie większych dawkach.
  • chemdog 07.02.14, 14:03
    www.iherb.com/Source-Naturals-Cat-s-Claw-Defense-Complex-120-Tablets/1091#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=cat%27s%20claw&rc=91&sr=null&ic=11 świetny skład
  • chemdog 07.02.14, 14:06
    www.iherb.com/Planetary-Herbals-Complete-Cat-s-Claw-Complex-880-mg-90-Tablets/1525#p=2&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=cat%27s%20claw&rc=91&sr=null&ic=29
  • chemdog 10.04.14, 23:03
    Traganek www.zielonysklep.com.pl/swanson-astragalus-500-mg-120-kapsulek-promocja.html
  • chemdog 18.06.14, 10:17
    Slippery elm bark- crixus.pl/search/?fraza=slippery+elm&submit.x=0&submit.y=0 bardzo ważne przy bartonelli.boreliozie.
  • chemdog 30.08.14, 21:12
    ekstrakt Swanson gozdzikowca www.swansonvitamins.com/swanson-superior-herbs-clovinol-clove-extract-250-mg-60-veg-caps
  • igm_20_4_pmr 31.08.14, 00:25
    Chemdog - szacun za wiedzę i chęć opisania tego - właśnie takiego art tu szukałem choć kilka osób mówiło że te neurotoksyny to bzdura a najlepsza terapia to ta ilads kilku miesięczna ( jednak okazuje się że jednak może nie )

jak zaczołeś walkę z neurotoksynami to na początku miałeś nagłe pogorszenie stanu zrowia przy stosowanu kolendry i chlorelli ?
  • zielarz22 31.08.14, 20:36
    Zasadniczo po chlorelli nie powinieneś mieć pogorszenia.
    Może akurat brałeś jeszcze coś innego.
    --
    Czytanie to nie grzech czy przestępstwo.
    Czytanie to źródło wiedzy.
    Dlatego czytam forum.gazeta.pl/forum/f,248393,Borelioza_alternatywnie_.html
  • chemdog 31.08.14, 20:39
    Podstawa to detoks i leki i zioła inaczej się nie da...nowe nawet wytyczne ILADS mówią koniecznie o cholestyraminie i chlorelli jako podstawa.TO w Polsce może Ilads tak to tak się nie leczy tych chorób stąd ludzie latami cierplią i jest błędne koło
  • chemdog 31.08.14, 20:43
    Z dwóch niezależnych ośrodków otrzymaliśmy doniesienia, że Bb, jak wiele innych bakterii, wytwarza neurotoksyny. Mogą one powodować wiele objawów encefalopatii oraz przewlekłe reakcje zapalne manifestujące się w sposób podobny do efektów działania wirusa, które często obserwuje się w zaawansowanych stadiach choroby z Lyme. Aktualnie brakuje opublikowanych tekstów stwierdzających, czy i w jakim zakresie mamy do czynienia z neurotoksynami. Można jednak stosować metody analizy pośredniej, badając stopień występującego stanu zapalnego (poziom cytokinezy, CRP, oporności hormonu insuliny, działanie tarczycy itd.) oraz prowadząc testy neuropsychiatryczne.

Jak już powiedziano wcześniej, im dłużej trwa choroba, tym więcej neurotoksyn zostaje skumulowana w organizmie. Prawdopodobnie odkładają się one w tkance tłuszczowej i pozostają tam przez dłuższy okres czasu. Być może wewnątrz wątroby toksyny mogą być usuwane, jednak są później wchłaniane ponownie z jelit. Może to stanowić podstawę leczenia. Cholestyramina ma zdolność wiązania niektórych toksyn pochodzenia bakteryjnego. Brana doustnie (jedno opakowanie dziennie) wiąże toksyny z żółci i chroni przed powtórnym ich wchłanianiem. Po kilku tygodniach dochodzi do obniżenia poziomu neurotoksyn i obserwuje się kliniczną poprawę. Przyjmuje się, że poprawa jest widoczna po trzech tygodniach, a leczenie należy kontynuować przez 2 do czterech miesięcy. Leczenie można powtarzać.
  • igm_20_4_pmr 31.08.14, 21:56
    chemdog a istnieje jakiś test lub badanie które potwierdza obecność neurotoksyn w organizmie ? czy tylko objawowo można stwierdzić ?
  • samento 31.08.14, 22:52
    Cholestyramina - wpis drK
    kleszcze.edu.pl/blog-borelioza-pytania-i-odpowiedzi-lekarza-ilads-t377-400.html
    "... Kwasy zólciowe po emulgacji tluszczu w jelicie cienkim tez czesciowo sie wchlaniaja i ponownie docieraja do pecherzyka zolciowego.Z nimi ponownie moze wchonać sie neurotoksyna/i inne toksyny?/kretkowa.Aby temu zapobiec niegdyś stosowano cholestyramine-lek zapobiegajacy ponownemu wchlanianiu sie kwasów zólciowych.Odstapiono od tego rodzaju terapii w boreliozie, bo powodowalo to zaburzenia pracy pecherzyka zolciowego i metabolizmu tluszczy-z uwagi na liczne dzialania niepozadane po cholestyraminie ... "

Chemdog, skąd można ściągnąć nowe wytyczne ILADS o cholestyramine i chlorelli ?
  • bbeap 04.09.14, 16:55
    Przeczytaj dokladnie wszystkie 3 strony
    www.townsendletter.com/July2014/mold0714.html
    Smutne ale jak widac malo ktory lekarz w tym kraju to ogarnia.
    --
    "Idiopathic means the patient is pathological
    and the doctor is an idiot."
    "There are hazards in anything one does,
    but there are greater hazards in doing nothing!"
  • samento 05.09.14, 11:59
    do tego jak się przegląda forum kleszcze.edu.pl
    i kolejne osoby odpadają z leczenia pełnymi protokołami to jeszcze smutniejsze.
  • bbeap 05.09.14, 12:57
    Nie leczy sie ludzi protokolami... Ludzie to nie maszyny produkowane tasmowo... To zbyt skomplikowany problem... Zaburzenis hormonalne, witaminowe, zaburzenia zdolnosci detoksyfikacji organizmu itd.
    Zauwazylam ze wiekszosc ma zaburzenia hormonalne a kazdy rozne... To trzeba uregulowac uprzednio do leczenia I oczywiscie adekwatnie do problemu...
    --
  • samento 05.09.14, 13:24
    Może problem jest w tym że za wszystko obwinia się Borelkę i koinfekcje,
    lekarze mają nadzieję że jak wybiją borelkę wraz ze spółką to reszta sama się unormuje.
  • bbeap 05.09.14, 14:48
    To takie plonne nadzieje... Wszystko trzeba ogarnac calosciowo I leczyc rownolegle jesli pacjent ma wrocic do zdrowia.
    --
  • igm_20_4_pmr 05.09.14, 16:21
    bbeap --> ale wtedy leczenie trwa 2-3 lata ?
  • bbeap 05.09.14, 17:31
    Nikt nie okresli dokladnie czasu leczenia, to jest indywidualna sprawa w kazdym przypadku...
    Wiem tylko, ze mozna z tego wyjsc pod opieka odpowiedniego lekarza... i wiem ze jest to kosztowne, bardzo prywatne leczenie niestety... co mnie okropnie denerwuje uncertain
    --
  • pies_z_laki_2 05.09.14, 18:34
    > lekarze mają nadzieję że jak wybiją borelkę wraz ze spółką to reszta sama się u
    > normuje.

Dr O wcale tak nie uważał... a też leczy borelkę z przyległościami... i cała resztą też pokierował...
  • chemdog 22.10.14, 12:46
    Dobry pochłaniacz toksyn z organizmu warto dołączyć gdy nadmiar toksyn czy martwych krętków wędruje w krwioobiegu enterosgel.pl/webpage/co-to-jest-enterosgel.html
  • igm_20_4_pmr 22.10.14, 13:02
    chemdog -> stosuje go do detoksu i całkiem całkiem się sprawdza
  • zib1981 22.10.14, 16:25
    Witam.
    Chciałem zapytać o suplementy poniżej.Czy ktoś z chorych stosował je w swoim leczeniu?Skład dość bogaty smile.Jak na Was podziałały ?Czy warto zrobić sobie kilkutygodniową kuracje?
    Proszę o opinie.

allegro.pl/olimp-gold-vita-min-anti-ox-super-sport-60-kap-i4650042608.html
    www.doz.pl/apteka/p20718-Olimp_Stress_Control_kapsulki_30_szt.
    Pozdrawiam Zbyszek
  • chemdog 22.10.14, 19:09
    za małe dawki lepiej samą ashagwadhe kupić sobie a co do antyoksydantów nie jest to zła kompozycja ale mała dawka ala i niema tam NAC ani silimarolu itp. ja polecam to jest dobre i działa i to się bierze ciągle jak się berze leki niema kuracji na kilka tygodni itp.przez cały okres trwania choroby a potem też nie zaszkodzi z przerwami tutaj proszę:allegro.pl/now-foods-liver-detoxifier-regenerator-180-i4670336065.html dość bogaty skład.
    allegro.pl/ashwagandha-zen-szen-indyjski-570mg-120-tab-i4706281728.html
    NAC i ALA osobno kupićwww.zielonysklep.com.pl/swanson-nac-n-acetyl-cysteine-100-kapsulek-produk-premium-60-taniej.html
    www.zielonysklep.com.pl/swanson-ala-600-mg-60-kapsulek-promocja.html
  • miroslaw111 22.10.14, 21:32
    no nie wiem , przy borelii ważne jest nie dorzucać substancji niepożądanych a takie na pewno występują w tym żenśszeniu ( indyjskim?)
    fosforan wapnia, kwas stearynowy, modyfikowana guma celulozowa
  • chemdog 22.10.14, 22:18
    tutaj akurat jest to całe zmielone zioła i takie coś jest potrzebne żeby trzymać to w całości nie w kapsułce jak inaczej chcesz sproszkować zioło i zrobić nie kapsułkę tylko tabletkę?????no właśnie.To jest dobry adaptogen jest w protokole nowym polecany na noc 1000mg.Jest ze swansona i z puritansa też oraz z Now www.zielonysklep.com.pl/swanson-ashwagandha-extract-450-mg-60-kapsulek.html
  • chemdog 22.10.14, 22:19
    można robić napar pozbawiony dodatków ale nie każdy ma czas..itp
  • miroslaw111 22.10.14, 22:22
    wolę naprary tylko zeby żółkną ,
    a enzym q10 napisałeś 500mg , tymczasem w sprzedaży są 3,5,15,30 max 60mg , ja biorę 15/dzień i czuję poprawę niż wtedy gdy nie wezmę
  • chemdog 23.10.14, 10:33
    allegro.pl/koenzym-q10-600mg-60-kapsulek-co-q10-gratis-i4686343265.html są są i mocniejsze nawet.....
  • igm_20_4_pmr 26.10.14, 19:02
    miro tu masz Q10 w 600mg -->allegro.pl/koenzym-q10-600mg-60-kapsulek-co-q10-gratis-i4732203347.html
  • miroslaw111 27.10.14, 02:11
    już czytałem naukowe artykuly,rzeczywiście dożylnie można podwać takich wawek ale qenzym wchałania się marnie z jelita dlatego nawet 600mg można przyjmować,

nie jest to tanie i ponieważ po 30mg czuję się lepiej nie chcę narazie przesadzać, bo chyba jednak szybkości wyzdrowienia z tego nie będzie ? ot jest sympatyczniej,org działa nieco lepiej ...
  • chemdog 24.10.14, 23:51
    dołączyć do tego slippery elm bark albo OJIBWA herbal extract i mamy całkiem ciekawy detoks z metali.......www.herbawit.pl/detox-support-kapsulek-foods-p-518.html
  • southernpoland 26.10.14, 17:00
    A możesz coś polecić dla 6 letniego dziecka? Masz opinie na temat podawania kwasu L-askorbinowego ?
    Z góry dziękuję
  • chemdog 28.10.14, 15:49
    Kwas dożylnie ale nie przynosił oczekiwanych efektów jak badano...........dziecka ale co na co.....dziecko nie może brać większości ziół itp.i suplementów tutaj ciężko coś dobrać
  • southernpoland 30.10.14, 00:14
    na Borelioze, ugryzienie jakis czas temu natomiast dopiero niedawno to złapalismy na testach (córka jest w dosc dobrej kondycji pomimo tego ze borelioza nie była długo leczona). Obecnie stosuje protokol Buhnera - casts claw i japaneese knotweed, dodarkowo czystek 2 x dziennie, mysle jeszcze o szczeci i tyle z ziól ...natomiast mam problem z suplementami i probiotykami, nie wiem ktore warto stosowac i sa odpowiednie dla dziecka
  • wroteknowynick 26.03.15, 16:32
    Chemdog, jakie masz doświadczenie z tym preparatem OJIBWA ? Jakie byly efekty jest stosowania ?

chemdog napisał(a):

> dołączyć do tego slippery elm bark albo OJIBWA herbal extract i mamy całkiem ciekawy detoks z metali.......www.herbawit.pl/detox-support-kapsulek-foods-p-518.html
  • chemdog 26.03.15, 23:25
    Ze wszystkiego co brałem i detoksykuje ....NAC i ALA to podstawa potem ostropest potem Chlorella to na detoks na pewno sprawdzone i skuteczne Ojibwa ma to do siebie że warto z wiosny dorzucić na pewno więcej się sikasmile) Teraz dobrze że nasi wypuścili dobry suplement www.borelisspro.pl/ skład dobry. Z suplementów sprawdza się na pewno MACA dobrze działa na apetyt i wzmocnienie.Bardzo dobry suplement zawierający berberynę w składzie która działa na krętki i grzyby to Tri biotic www.nutricology.com/TriBiotics-90-Vegetarian-Caps-p-16593.html Berberyna podnosi np.stężenie Flukonazolu który lepiej niszczy grzyby.Poczytać sobie o berberynie dużo osób z powodzeniem na Lyme necie pisało o tym i brało Sama np.Ze Swansona tutaj mamy kompleks z orzechem czarnym i piołunem także dobra sprawasmile
  • miroslaw111 27.03.15, 08:38
    chemdog podsumowując suplementó są dziesiątki , raz że nie da się wszystkich brać jednocześnie dwa że koszt niektórych przekracza 100zł z czego wychodziłyby astronomiczne koszty miesięczne samych suplementów smile

to może należałoby zrobić gdzieś ranking w korelacji z cenąchorzy mogliby tam umieszczać suple,które im wyrażnie pomagały i nie kosztowały poza polską kieszeń

no NAC wydaje się jak na swoje działanie niedrogi , ale już boreliosisPro który wskazałeś patrząc na skład ma skromne ilości skłądników i żeby dobrze działał trzebaby go zajadać garściami , aco do detpxu czy duża ilość błonnika rónież detoksyfikuje ( a może przede wszystkim ) organizm? jak oceniacie skuteczność węgla ?
  • chemdog 14.11.14, 17:58
    www.herbarius.com.pl/produkty/black-walnut-hulls-firmy-now-foods-preparat-zawierajacy-lupiny-czarnego-orzecha
  • chemdog 19.12.14, 11:43
    allegro.pl/milk-thistle-ostropest-plamisty-1000mg-180-kaps-i4883613445.html
  • miroslaw111 19.12.14, 16:40
    znalzłem 8000mg /90 caps po 65zł

bbeap pisała że te w kapsułkach działają lepiej niż suszony materiał zielarski , czy ktoś to potrafi potwierdzić ?
  • kk2011 14.01.15, 11:24

mój watek
    forum.gazeta.pl/forum/w,94641,146878831,,Opis_choroby_dla_innych_i_dla_siebie.html?v=2

mam wszystkie objawy boreliozowe i problemy tarczycowe.

Również menopauza
    już chyba 20 - ty lekarz i nie mam siły dalej tłumaczyć i prosić.
    Wydałam mnóstwo pieniędzy na badania.
    Na pewno mam chorobę z autoagresji tarczycową a inną raczej wykluczone przez reumatologa (ANA)
    Dzięki forum tarczycowym poprawiło mi się znacznie z problemami bólowymi, suplementowałam magnez, b12 i trochę żelazo ale obecnie mam takie gwizdy i szumy w głowie że nie mogę funkcjonować.
    Wydaje mi się że mam "zapalenie mózgu", tak piecze i pali czubek głowy.
    W nocy koszmar ciśnienie raczej niskie a tętno szaleje, w dzień trochę lepiej.

Wspomagam się propanololem, czasem biorę leki na nerwicę i o dziwo uspokajam się ale szumy zostają co daje do myślenia
    Zrobię ostatni raz badanie na koinfekcje bo boreliozę robiłam 3 razy i zawsze ujemne ale rok temu ugryzł mnie kleszcz i to pamiętam.
    Weszłam na dietę bezglutenową po przeczytaniu tego
    www.tarczycahashimoto.pl/blog

Uważam że u mnie była jakaś infekcja bakteryjna (?), zapalenie żoładka i helicobacter - przeleczona
    byłam u ordynator szpitala zakaźnego prywatnie aby mnie przeleczyła antybiotykiem ale powiedziała że nie ma podstaw.
    Dawniej antybiotyki brałam często a od 3 lat wcale nie choruję,

Kiedyś brałam Cats clow i eleuthero i poczułam się nareszcie dobrze ale potem było nagłe załamanie i wyszła ta tarczyca ( ale w fazie bez leczenia) i stąd zaczął się mój wątek na forum.
    Wtedy była nadczynność a teraz może idę w niedoczynność bo TSH 1.4 ale leków nikt mi nie daje.
    Lekarz Endo kazał przyjść za 3 mies a na szumy powiedział że to nie od tego.

Może bym się załamała ale mam dzieci i nie poddam się .

Jestem ostrożna , po każdym nowym leku robię badania i kontroluję się sama.

I o co pytam?
    O zioła na boreliozę : wydrukowałam sobie twoje opisy ziół i czy mogę to kupić?
    Z pamięcią u mnie krucho ( jestem po uczelni technicznej) , zapominam i głowa jak z waty dlatego wszystko drukuję, i 3 razy czytam.
    jakie kupić dawki?

bardzo prosze Fela123 o podpowiedź ( z jej postów)
    3x2 reswatrol i 3x2 andrografis
    allegro.pl/resveratrol-100mg-serce-krazenie-mlodosc-swanson-i4903492004.html
    allegro.pl/andrographis-extract-400-mg-90-kapsulek-now-foods-i4962525361.html
    allegro.pl/sarsaparilla-smilax-kolcorosl-450mg-60kap-wzmacnia-i4941211948.html

co z tego kupić na początek ?

Co zrobić żeby szumy i pieczenie głowy ucichło?
    U mnie to jest chyba powiązane z żołądkiem , czy brałeś enzymy na trawienie ?
    Dziękuję i pozdrawiam
    żeby to napisać biorę B12 1 tabl, trochę umysł się wyostrza
  • miroslaw111 14.01.15, 14:09
    kk2011 napisz do mnie na mejla gazetowego ,napiszę co sam biorę i bez antybiotyku nienajlepiej ,ale funkcjonuje
  • marekbiolog 26.01.15, 11:52
    Nie mylmy neurotoksyn z enzymami proteolitycznymi aktywowanymi przez borrelia oraz tzw biocynami(cytokinami aktywowanymi przez same same krętki). Namnażanie sie tzw neurotoksyn to nic innego jak coraz bardziej skąplikowane kompleksy limofyctów prozapalnych (białek produkujących przewlekłe stany zapalne). Należy zahamować eznymy proteolityczne odpowiednimi inhibitorami pochodzenia naturalnego oraz zahamować limfocyty Th17. To te białka silnie prozapalne limfocyty [odpowiadają w dużym stopniu za objawy w chorobie z Lyme. Borrelia absorbuje nasz układ odpornościowy aktywują limfocyty Th17 dzięki temu pozostałe infekcje stają sie zjadliwe.
  • kk2011 26.01.15, 12:28
    Należy zahamować eznymy proteolityczne odpowiednimi inhibitorami pochodzenia naturalnego oraz zahamować limfocyty Th17.
    czyli po naszemu co należy zrobić albo na co zwrócić uwagę żeby pozbyć się stanu zapalnego bo taki niewątpliwie mam.
  • chemdog 29.01.15, 23:37
    Powiem prościej do ludzi bardzo dobra na to jest kurkuma 3x1 w kapsułkach curcumin complex ze Swansona najlepszy jest.Kurkuma działa bardzo dobrze na takie stany zapalne i tworzenie sie nowych.Oraz antyoksydanty np.NAC tutaj to podstawa.
  • miroslaw111 30.01.15, 01:13
    kurkumę ze sklepu zielarskiego przyjmuje w proszku 50g po 4,5zł starcza mi na miesiąc , wychodzi więc prawie 2g na dzień

chedog zapominałeś o kilku splach
  • chemdog 31.01.15, 18:33
    Kurkumina to jest substancja czynna kurkumy i jej ilość odpowiada za jakość w tym wypadku curcumin complex jest sdandaryzowany na zawartość nie równa się to z taką niema co porównywać bo nie ma porównania.
  • miroslaw111 01.02.15, 00:47
    czyli 60g kurkumy może odpowiadać za np za 4g extraktu - kurkuminy ?

ale 2g kurkumy na dzień to kilkaset g kurkuminy będzie więc chyba dawka ok ,..

a czasem nie wierzę że producenci spełniają założone przez siebie parametry co do ilości

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.