Dodaj do ulubionych

Po ugryzieniu kleszcza - PROSZĘ O ODP!

29.05.13, 12:56
Ok, więc sprawa ma się tak: w środę tydzień temu byłam na terenie zalesionym, w czwartek nigdzie nie wychodziłam, w piątek na udzie znalazłam kleszcza. Nie wiem tylko czy wbił się od razu w środę, czy jakoś przeszedł z ubrań. Tak czy inaczej nie wiedziałam nawet czy to kleszcz, myślałam że to jakiś strup czy coś i po prostu wyrwałam. Okazało się jednak że jest to właśnie kleszcz - ale wyszedł bez problemu, za pierwszym pociągnięciem, cały - więc nie wiem czy mógł tam siedzieć specjalnie długo, skoro mnóstwo się czyta o tym jak trudno wyrwać kleszcza. Dodam że dzień po miałam tylko małą czerwoną kropkę, coś jak po ugryzieniu komara, natomiast w niedziele rano nie było już ani śladu po ugryzieniu - nie jestem w stanie nawet zidentyfikować gdzie to było.
Tak czy inaczej, przyznaję bez bicia - jestem trochę hipochondrykiem. Byłam u lekarza, jednak ten mnie zbył i powiedział że skoro żadnych zmian skórnych nie ma, to nie mam czego tu szukać. Prawdą jest że ostatnio jestem trochę przemęczona, jednak chyba bardziej szukam objaw niż faktycznie je mam. W czwartek (kiedy jeszcze nie wiedziałam o kleszczu) zauważyłam jedynie dziwne mrowienie w lewej ręce, jednak nie wiem czy to jakiś objaw. Dlatego będąc kompletnie zielona w tym temacie zgłaszam się tutaj o radę - mam brać antybiotyki profilaktycznie, czekać? Proszę o jakąkolwiek opinię czy radę!
Edytor zaawansowany
  • 8feniks 29.05.13, 18:17
    aha zapomniałam - od dwóch dni bardzo bolą mnie też plecy
  • depakinka11 29.05.13, 20:31
    Nie wiem co Ci doradzic?
    ja tez mialam kleszcza kilka dni temu ,skubalam paznokciem i urwalam odwlok reszta zostala
    bylam na pogotowiu tam mi usunieto igla nic nie dostalam .
    Nawet karty ,ze sie zglosilam .
    Po 4 dniach skontaktowalam sie ze swoim lekarzem ,doktor zalecila mi profilaktycznie
    Doksycykline przez 3 tygodnie.Biore tak :2 kapsulki rano ,1 kapsulke na noc .
    Ze wzgledu na moja niska wage .
  • lukalien 29.05.13, 20:57
    rumień występuje w ok 30% przypadków a więc jego brak nic nie dowodzi.
    Napewno mocno obserwuj siebie i bądż czujna czy czasami nie dochodzą jakieś niespecyficzne objawy. Jezeli tak to koniecznie musisz rozpocząć leczenie
  • lukalien 29.05.13, 20:59
    jeszcze dodam że są lekaże którzy zalecili by leczenie prewencyjne juz w tej chwili.

Tak na marginesie raczej nie polegaj na takich zwykłych zakaznikach
  • 8feniks 29.05.13, 23:42
    O rumieniu wiem, że niekoniecznie musi wystąpić.
    Wiem wiem, staram się obserwować wszelkie zmiany... mam nadzieję że jednak nic mi nie jest.
  • groszkowatosia 19.05.18, 20:49
    Błędne jest myślenie, że borelioza od razu daje objawy, nawet jak się nią zarazić od kleszcza. Podobno test na boreliozę warto zrobić dopiero po 6 tygodniach od wkłucia się kleszcza, a i wtedy może on tej choroby nie wykazać. Ale na pewno nie ma czegoś takiego jak: tydzień temu miałam kleszcza, a dziś wszystko mnie boli i to na pewno borelioza.
    Trzeba tez pamiętać, że kleszcz to nie tylko zagrożenie boreliozą, ale i odkleszczowym zapaleniem mózgu i tu pierwsze objawy u niektórych moga pojawić się już po 7-14 dni od wkłucia
  • batalhador 24.05.18, 10:29
    ogólnie lekarze będą zbywać, musiałbyś poszukać specjalisty tzw ILADS. Na spokojnie. Proponuję kupić zioło Astragalus (traganek błoniasty) 3,000 mg codziennie przez 30-50 dni, poźniej 1,000 mg dziennie - nawet do końca życia.
    Zacznij brać przez pierwsze dni małe dawki- np 500mg (jedna kapsułka) dwa razy dziennie, poźniej zwiększaj.

Zioła bierz przed jedzeniem minimum pół godziny, na czczo. W ciągu dnia minimum pół godziny przed posiłkiem i 2 godziny po poprzednim posiłku.

Możesz dorzucić koci pazur (cat's claw) - dawkowanie jak powyżej lub nawet 3 kapsułki 3 razy dziennie po kilkudniowym braniu niższych dawek. Plus witamina C (1g-3g).

Można kupić na allegro czy sklepach internetowych.

Na lekkie objawy neuro - kwas alpha-liponowy - np Diabavet, ale do tego suplementacja żelaza, magnezu, wapń z witaminą D3 + wit K2 MK7. Bierz zioła i suplementy nie wszystkie naraz - porozkładaj w ciągu dnia.

--
    Moja strona o diagnozie sm i boreliozy, leczeniu ILADS, protokole Buhnera i walce ze zmartwieniami! smile
    www.samimocni.pl/
  • kwantomed 02.06.18, 23:42
    Według Medycyny Praw Natury borelioza to choroba kilku konfliktów biologicznych, a strach poteguje jej objawy...Mamy przyjaciół którzy mieszkają w lesie i kleszcze to dzień powszedni i nie mają żadnych objawów boreliozy...bo znają Prawa Natury... Polecam krótki film na temat boreliozy: www.youtube.com/watch?v=Z4JVyVcRRSk&t=3s
  • kamilar19921 11.07.18, 15:40
    najlepiej wcześniej pomysleć o zagrożeniu, ale jak juz złapiecie kleszcza, mozna go bezpiecznie wyjąć. sa od tego profesjonalne firmy, np. sprawdzona Kick The Tick. polecam! kickthetick.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.