Dodaj do ulubionych

czy to rumień?

10.09.17, 14:43
Witam wszystkich i proszę o poradę: czy to na zdjeciu do rumień? Nie pamiętam żeby tam był kleszcz, ale wygląda podejrzanie. Jest już tydzień najpierw była czerwona plama wielkości jednogroszówkihttps://s26.postimg.org/3qge4d1z9/rumie.jpg
Edytor zaawansowany
  • kasia284 30.09.17, 11:37
    powinien to zobaczyć lekarz, ale wg mnie na 90 % rumień, miałam taki samsad

--
    Mój Rycerzyk Kubuś (30tc, 1490g)
  • daro774 02.10.17, 12:46
    To raczej rumień a kleszcz moglbyc w każdym innym miejscu u ciebie
  • witoldpi 17.10.17, 14:18
    Witam.

Nie jestem lekarzem, ani znawcą, ale :

Cytuję : za typowy rumień uważa się zmianę skórną o średnicy przynajmniej 5 cm, stopniowo z czasem blednącą od środka.Niektórzy porównują ją do tarczy strzelniczej.

U mnie to zdjęcie nie jest zbyt widoczne, ale to tak właśnie wygląda.

Cytat jest z pozycji wydanej przez SCHNB Borelioza i współinfekcje FAQ.

Tam też jest adres www.tiny.pl/3trn tam są inne.

Na pewno bym robił fotografie i dobrze je zachował.Czy wiesz jak poważną chorobą może być i jest Borelioza? Masz jakąś wiedzę ? Im dłużej zwlekasz tym może być trudniej to wyleczyć. Z daty widzę, że już minął miesiąc .Do dobrego lekarza obeznanego z tematem są na pewno kolejki, ja bym się próbował skonsultować za wszelką cenę.

Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.