Dodaj do ulubionych

Objawy wskazujące na (neuro)bolerioze.Historia

04.02.18, 17:14

Witajcie

Z tej strony Tomek (28 lat) ,jest to mój pierwszy post na tym forum i ogólnie jeśli chodzi o srodowisko boleriozowe , ale lata lecą a mój stan zdrowia pogarsza się z miesiąca na miesiąc
a lekarze rozkładają ręcę.

16+ początki bólu kręgosłupa ,kolan
18+ bóle stawów , męczliwość ,brak skupienia ,problemy z pamięcią
Wszystkie te objawy raz się nasilały ,raz wyciszały ale od 10 lat jestem związany z różnymi środkami przeciwbólowymi.

22+ poważne problemy ze stawami ,ich ruchomością , drętwienia rąk/nóg , karku (sztywności)

W wieku 24 lat nastąpiło najgorsze , z dnia na dzień poczułem się gorzej --> wysoka gorączka utrzymująca się przez 5 dni , trafiłem do szpitala z porażeniem rąk i nóg ,silnymi bólami głowy i totalnie rozbitym organizmem. Nastąpiło odrywanie się "starego" naskórka rąk i nóg ,skóra dosłownie schodziła płatami aby zrobić miejsce nowej. Po trzech tygodniach w szpitalu zostałem wypuszczony bez żadnej diagnozy . Cały czas bolała mnie głowa > po trzech dniach bólu głowy dostałem paraliżu Bella prawej części twarzy. Spędziłem dwa tygodnie w szpitalu we wrocławiu ,gdzie wykonano tomograf głowy wszysztko ok.
Od tamtego czasu :

- Bóle głowy - przeskakujące bóle stawów/kości
- utrata pamięci - brak skupienia - bezsenność
- piekące oczy - otępienie - jestem bardzo wrażliwy na zimno (dostaje fascykulacji mięśni)
-drży mi całe ciało (ręce szczególnie) - utrata masy mięśniowej (szczegolnie dłonie)
-Bóle krzyżowe... i pewnie coś o czym zapomniałem.

Mam 28 lat , a jestem chodzącym warzywem. Od 3 miesięcy mam tak mocne objawy ,że musiałem się wziąć długie chorobowe ze względu na fascykulacje i totalne rozbicie (brak siły fizycznej i umysłowej)

Moja aktówka zbadaniami już się ledwie domyka i wszystkie wyniki z krwi są dobre (rezonans głowy, kręgosłupa )

Mam tylko jednego lekarza internistę który to rozumie i widzi problem ,reszta mówi o hipochondrii , a ja naprawdę chcę tylko normlanie zyć.

Przez te wszystkie lata, tylko jeden lek pomógł na jakiś czas - był to backlofen który obniżył uczucia zimna (po zażyciu wraca normalna ciepłota stóp/rąk/kręgosłupa ) ba! w tamtym roku po kilku dniach stosowania go poczułem się tak dobrze ,że wróciłem na siłownie z której musiałem zrezygnować po pierwszym ataku paraliżu rąk/nóg i twarzy bella (straciłem 3/4 siły/masy mięśniowej w ciągu 6 tygodni . Pozbyłem się dzięki niemu bólu głowy ,stawów - nigdy nie czułem sie lepiej. Niestety radość trwała kilka miesięcy ,od tego czasu środek działa mniej niż połowicznie powróciły bóle stawowo kostne , fascykulacje , bóle głowy ,oczu kompletnie rozbicie psychiczne ,bezsenność

Dodam ,że po alkoholu wszystkie objawy się nasilają , wiele z nich można przylepić do boleriozy. Nie mam już nic do stracenia...próbuje na wszystkich frontach aby wrócić tylko do ukochanego zdrowia , bo w chwili obecnej w powolny sposób zamieniam się w inwalidę.

Co doświadczeni forumowicze w kwestii bolerki ,myślą o tym? będę wdzieczny za wszelkie odpoweidzi pozdrawiam !
Edytor zaawansowany
 • wanio12345 04.02.18, 17:18
  Co do samego kleszcza , za dzieciaka napewno rodzice wyciągali mi nie jednego. Czasami występują na mojej twarzy czerwone zazwyczaj owalne plamy na twarzy zjakby guzkiem które po jakimś czasie znikają.
 • rzene 04.02.18, 21:11
  jaką masz diagnostykę w kierunku boreliozy ? standardowe badania typu morfologia,TK nie dają odchyleń w wynikach. Złożoność objawów jaką masz może świadczyć o boreliozie i prawdopodobnie masz też koinfekcję (bartonella, chlamydia).
  Ale tylko przypuszczenia. Kleszcza nie musisz pamiętać, nieraz inny owad mógł Cię ukąsić.
  Próbuj kontaktu do lekarza ILADS i może potwierdzi bądź wykluczy boreliozę.
 • wanio12345 05.02.18, 08:27
  Już jakieś 2-3 lata wstecz robiłem badanie, nie długo po tym ja miałem krótko trwałe porażenie rąk i nóg i potem twarzy to robiłem borelkę ale chyba te najbardziej podstawowe i na chlamydie również.

  Najbardziej z tego wszystkiego zastanawia mnie ten Baclofen, bez którego nie potrafię funkcjonować w miarę normalnie.
 • rzene 05.02.18, 11:53
  a miałeś wynik dodatni ? idź do dobrego lekarza ILADS samemu nie ma co się diagnozować i leczyć, Baklofen działa neurologiczne wiec w przypadku Twoich dolegliwości może łagodzić objawy. Tak naprawdę to nigdy nie wiadomo skąd objawy i późniejsze choroby typu SM nieraz powiązane z samą boreliozą. Przy tej chorobie nie ma żadnych reguł, co do objawów, leczenia i ewentualnego wyleczenia, dlatego trzeba udać się do lekarza, który ma pojęcie o tym co robi. Niestety w Polsce tych lekarzy nie jest wielu.
 • wanio12345 05.02.18, 22:32
  Najgorsze co mnie w tym wszystkim spotyka to drżenia mięśni, bardzo wysoka przeczulica na zimno. Mogę wyjść w tym momencie na Zewnątrz (-5) i po dosłownie chwili moje całe ciało jest zźiebniete, pojawia się pot, zaciskanie zębów a później występuje objaw jak przy hipotermii nie mogę opanować drżenia mięśni całego ciała. Do tego wszystko się nasila wieczorami/nocą. Powoli wyklucza mnie to z życia sad
 • paweleklolek 07.02.18, 17:03
  Cześć, mam bardzo podobne objawy od ok. 4lat.
  Miedzy innymi:
  Osłabienie siły mięśniowej, szybka meczliwosc mięśni, dretwienie rak i nóg, spadek libido, bol kręgosłupa w odcinku piersiowym bez wyraźnej przyczyny, senność, pogorszenie ostrosci widzenia, uczucie otepienia tak jakby mózg się wyłączał. Co do uczucia zimna, to ja mam na zmianę zimne stopy/dlonie i również jestem wyczulony na zimno. W zimie dłonie aż bola mnie z zimna, mimo tego ze mam założone grube rękawiczki. Wszystkie objawy również nasilają mi się po alkoholu, dlatego musiałem z niego całkowicie zrezygnować, bo na drugi dzień czułem się jak trup. Badania jakie wykonywalem to TK i MRI głowy - bez zmian. Elisa i WB na boreliozę wyszły pozytywnie, jednak lekarz zakaznik stwierdził ze przebylem ta chorobę i leczenie jest mi nie potrzebne. Kleszcza jak i rumień pamiętam, ok 5lat temu. Aktualnie lekarz rodzinny zlecił mi badania w kierunku WZW b, c które pewnie wyjdą negatywne jak zwykle.

  Niestety w tym kraju ciężko jest się wyleczyć.. Ja również czuje się bardziej jakbym wegetowal niż jakbym żył, a mam dopiero 25lat.
 • rzene 07.02.18, 19:30
  zalecam kontakt do Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę oni są na bieżąco z tematem leczenia wg. ILADS.
 • batalhador 09.02.18, 13:46
  bez względu na diagnozę proponuję rozpocząć protokół Buhnera ziołami na borelioze (można zacząć od protokołu podstawowego później dodać zioła z rozszerzonego). Różne objawy mogą zostać potraktowane różnymi ziołami. Diagnostyka boreliozy, lekarze itp może zająć sporo czasu, a dodatkowo podjęcie decyzji o leczeniu ILADS (wielomiesięczna antybiotykoterapia) też nie jest łatwe.

  --
  ****************************************************************
  Moja strona o diagnozie sm i boreliozy, leczeniu ILADS, protokole Buhnera i walce ze zmartwieniami! smile
  www.samimocni.pl/
 • wroteknowynick 10.02.18, 11:54
  "a ja naprawdę chcę tylko normlanie zyć." to zdanie mnie zawsze bawi smile , bo kazdy chory chce tylko normalnie zyc. a jak testy na borelioze ?
 • pomocna11 16.02.18, 22:32
  Spróbuj terapii LDN Naltrexone, mnie pomaga. Pozdrawiam serdecznie smile
 • jogin1234 08.03.18, 23:21
  Witam. Jestem bioenergoterapeutą i także cierpię, a może lepiej będzie napisać iż cierpiałem, podobnie; wszystkie opisane przez Pana objawy występowały i u mnie. Po 15 latach - próbach zdiagnozowania bakterii, która w moim przypadku dokonała tak wielkiego spustoszenia w organizmie, zdałem sobie sprawę, z tego, że bez względu na to jaka bakteria wyniszcza organizm, najważniejszym jest leczenie objawowe, a więc walka z tymi opisanymi przez Pana objawami. Nie wolno czekać, ani chwili, i liczyć na to, że ktoś za nas wykona całą pracę i w cudowny sposób, jak za dotknięciem czarodziejskiej różyczki, wyleczy wszystkie zainfekowane organy. Tak się nie dzieje - nie ma cudownego leku, na bakteryjne, wielonarządowe, zakażenie organizmu. No chyba, że ma Pan szczęście i akurat ktoś, właśnie w tej chwili, wymyślił ten lek (antybiotyk). Czego Panu, z całego serca, życzę. Ale do rzeczy. Jest kilka sposobów ( metod) bioenergoterapeutycznych, które są wręcz wybawieniem dla chorego, a najważniejsze jest to, że nie dają skutków ubocznych i można je stosować bez względu na to czy ktoś zażywa leki, czy nie; a powiem więcej: w przypadkach gdy lek nie działa lub działa opornie, gdyż organizm uodpornił się na niego, nagle lek ponownie zaczyna być skuteczny i to o wiele lepiej niż wcześniej. Dzięki odpowiednim metodom samoleczenia (a jest ich zaledwie kilka) można powoli, lecz niezwykle skutecznie, leczyć wszystkie przez Pana opisane objawy. Co do bioenergoterapii, jako doświadczony bioenergoterapeuta, i ja podchodzę sceptycznie jednak czy mogę odrzucić istnienie jej, a tylko dla tego, że inni nie rozumieją jak działa i czemu? Metody te działają, dokładnie w taki sam sposób, w każdym człowieku, bez względu na pochodzenie społeczne, czy kolor jego skóry, a nawet wiek; są bezcenne, gdyż skuteczne. Szczęścia. tomasz_p1@vp.pl
 • inguri 17.05.18, 14:32
  zmagam się z boreliozą od kilkunastu lat, a w ubiegłym roku w kwietniu ponownie miałam kleszcza co wywołało wybuch moich dolegliwości. Po miesięcznym leczeniu dox lekarz zakaźnik w klinice w Krakowie stwierdził, że jestem wyleczona mimo pozytywnych wyników i stwierdził, że to uraz po boreliozowy.A ja umierałam...szukałam w necie i znalazłam olejki eteryczne i olejkowego zielarza i dziś po półrocznym leczeniu mogę powiedzieć, że zaczynam żyć na nowo.Ale jaki horror przeżyłam to tylko ja wiem.
 • malwoj78 19.05.18, 18:11
  witam zauważyłam u siebie objawy neuro i bóle stawów kleszcza z tego co pamiętam miałam dawno jakieś 15 lat temu zrobiła test Elisa i WB oba negatywne powiedzcie co dalej? jaki test wykonać gdzie szukac pomocy
 • batalhador 24.05.18, 10:01
  spróbuj dr Wielkoszyńskiego www.wielkoszynski.webity.pl/ - np test KKI

  --
  ****************************************************************
  Moja strona o diagnozie sm i boreliozy, leczeniu ILADS, protokole Buhnera i walce ze zmartwieniami! smile
  www.samimocni.pl/
 • aurora.waleria 16.01.19, 18:22
  wkreconawborelioze.wordpress.com/2018/01/15/objawy-boreliozy/
  wkreconawborelioze.wordpress.com/2018/01/17/elisa-i-western-blot-interpretacja/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.