Dodaj do ulubionych

Czy jestem chory na neuroboreliozę?

19.04.18, 23:38
Dobry wieczór,

W wieku 19 lat ugryzł mnie kleszcz, miałem rumień i wdrożoną miesięczną kurację antybiotykiem. Później przez parę lat wszystko było w porządku, aż gdy w wieku 26 lat zaczęło być coraz gorzej. Teraz mam 29 lat i czuję się fatalnie, mam olbrzymie problemy z koncentracją i pamięcią, musiałem zamknąć moją działalność ponieważ nie mogłem się skupić, aby zrobić rzeczy które kiedyś robiłem bez problemu, cierpię na anhedonię, brak siły i motywacji, drętwieją mi kończyny w dłuższym bezruchu (dlatego ciągle "tuptam") - rano prawie zawsze się budzę z czym zdrętwiałym, mam niechęć do wysiłku fizycznego, gubię słowa, mylę nazwy rzeczy codziennego użytku, nie mam siły się spotykać z znajomymi, a jeszcze parę lat temu byłem zapalonym rolkarzem i bardzo aktywną osobą, moje życie teraz to po prostu wegetacja.

Byłem leczony psychiatrycznie całą gamą leków - parę różnych SSRI, parę różnych SNRI, iMAO, tianeptyna, mirazapina, piracetam i jeszcze pewnie jakieś nie pamiętam, przyjmowałem całą serię tych leków jakieś 3 lata, każdy od miesiąca do paru. NIC NIE POMOGŁO, ani jeden z tych leków nie rozwiązał przyczyny, niektóre jedynie sprawiały, że było mi wszystko jedno. Byłem święcie przekonany, że przyczyną moich problemów jest depresja, jednak nic nie pomagało.

Po tym wszystkich zgłosiłem się do lekarza rodzinnego, aby rozpocząć poszukiwania innego podłoża problemu. Na przestrzeni paru miesięcy zrobiłem wiele badań, borykam się z nieprawidłową morfologią. Dużo za dużo eozynofili, za mało innych, ciągle coś nie tak. Pasożyty negatywne, skierowano do alergologa, czekam na termin i nawet nie idę prywatnie, bo nie wierzę, aby alergia dawała takie objawy jak wyżej bez żadnych "tradycyjnych".
W styczniu:
i.imgur.com/TWKLjL4.png
W tym miesiącu:
i.imgur.com/venw7gM.png
W normie:
Wit B12
Kortyzol
Wit D
Sód
Potas
Wapń (chociaż zdarzał się za wysoki, teraz na granicy górnej normy)
Magnez
Kreatynina
Biało całkowite
Testosteron

Badano:
Kiła - neg
HIV - neg
Pasożyty w kale - neg (3x)
MRI głowy - prawidłowe

Szukając przyczyny moich problemów przypomniałem się o mojej byłej boreliozie, oto i moje wyniki WB:
i.imgur.com/scV34Ue.png
Specjalista chorób zakaźnych twierdzi, że to nie borelioza, bo nie ma przeciwciał IGG. Przeczytałem paręnaście opracowań naukowych (pubmed itd) na temat neuroboreliozy, przeczytałem setki stron różnych for i wszystkie objawy się zgadzają. Jak czytam historię ludzi który byli/są chorzy na neuroboreliozę to mam wrażenie, jakby to była moja biografia.

Powiedzcie mi, co ja mam zrobić? Chcę znowu żyć normalnie, celowo się nie rozpisywałem o moim życiu bo chciałem przekazać konkrety, ale mógłbym ładne wypracowanie napisać na temat tego, jak wygląda moje nijakie życie.

Dziękuję i pozdrawiam, Damian
Edytor zaawansowany
  • rzene 20.04.18, 12:58
    Witaj, niestety zaraza działa w najlepsze. Kolejny post o młodej aktywnej i zdrowej osobie, która staje się niezdatna do życia z powodu infekcji organizmu jakim jest borelioza i koinfekcję.
    Masz dodatni wynik WB – co nie zawsze jest regułą po tak długim okresie między ukąszeniem a wynikiem. Dodatkowo piszesz że miałeś ukąszenie i rumień czyli wyznacznik 100% choroby, czy aktywnej czy nie to już inna kwestia.
    Jak zwykły człowiek poszedłeś do NFZ żeby dostać od Zakaźnika kopa w d....e, to standard w naszej służbie zdrowia i dobre słowo że masz wykluczoną chorobę.
    Lekarze nie chcą i nie umieją diagnozować, trudno nie mają z tego tytułu konsekwencji więc im to lata, co się dzieje z pacjentami ważne żeby był porządek w papierach i odfajkowana wizyta.
    Co do Twoich wyników i dalszych kroków.
    Masz dodatni WB i tu klasa nie ma znaczenia bo IGG może wyjść dodatnie mimo starej infekcji. W organizmie nie szuka się bakterii tyko przeciwciał więc nie każdy zakażony ma dodatni wynik, ty akurat masz i to we wszystkich gatunkach Borreli
    Garinii – układ nerwowy
    Afzelii – problemy ze skórą
    Burgdorferi – stawy
    co by potwierdzało Twoją neuroboreliozę (gatunek Garinii).
    Ja proponuje zawsze panel koinfekcji, bo zakażenie nie występuje tylko samą boreliozą.
    Leczenie wymaga najpierw wyleczenia koinfekcji a później Borelii.
    Nie mam sensu robić wszystkich, duży koszt i wynik czy dodatni czy ujemy to też loteria.
    Najważniejsze to Bartonella IGG IGM, Chlamydia IGG IGM IGA, Mycoplasma IGG IGM, Babesia IGG IGM , Jersiana IGG IGM.
    Warto też zrobić CD-57 w Szpitalu a nie w Diagnostyce (podwykonawca), bo zanim dowiozą krew to wynik wyjdzie fałszywy.
    Prawidłowa diagnoza to pierwszy krok do leczenia, inne badania typu morfologia, TSH, TK itp. nie dają obrazu choroby jaką jest borelioza. Z Twoich badań wynika że generalnie jest ok, w morfologii masz nie duże odchyły i tu nie ma powodu do zmartwień.
    Szukaj lekarza ILADS i zacznij leczenie, prawdopodobnie antybiotyki typu Minocyklina; Biotrakson, Azitro może Amotax - w zależności od wytycznych lekarza.
  • rzene 20.04.18, 13:02
    Masz dodatni WB i tu klasa nie ma znaczenia bo IGG (chodziło o IGM)
  • danren12 20.04.18, 14:29
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie ukrywam, że ILADS na dzień dzisiejszy mnie nie interesuje, w razie potwierdzenia wolałbym normalną metodę leczenia, a jak nie pomoże to wtedy można spróbować przedłużyć antybiotykoterapię.
    Lekarz twierdzi, że nie mam boreliozy ponieważ samo IgM nic nie znaczy w przypadku, kiedy nie ukąsił mnie niedawno kleszcz. Ta diagnoza może oczywiście wynikać z tego co napisałeś/aś o "kopie w d....ę".

Może warto zrobić znowu IgG, ale tym razem WB niezależny od testu ELISA? To badanie wyżej było na NFZ przez co przy negatywnym ELISA nie podejmowali WB IgG
  • rzene 20.04.18, 20:17
    masz dodatni wynik nie ważne w której klasie i czy to elisa czy WB, plus Twoje objawy dają obraz Boreliozy i koinfekcji. Jeśli masz czas i siłę robić powtórne badania na boreliozę,które nic do sprawy nie wniosą, to próbuj. Z zakaźnikami możesz dyskutować i diagnozować się przy ich pomocy może do czegoś dojdziecie. Wg. mnie jedyny ratunek to dobry lekarz ILADS, który włączy kompleksowe leczenie i zleci koinfekcję, terapie alternatywne przy neuroboreliozie mogą być nie wystarczające - "normalna metoda leczenia" to jaka ???
  • brigidam 02.05.18, 18:56
    Rzene widzę że udzieliles wyczerpującej odpowiedzi i znasz nie ma temacie boleriozy. Ja miałam dwukrotnie wykonany test western blot z pozytywnym wynikiem igg. Wynik ten został kompletnie zignotowany przez mojego neurologa , który twierdzi że wszystko jest w porządku. Tymczasem mam potworne mroczki przed oczami, ciągle zmęczenie i narwacajaca depresję. Czy mógłbyś mi polecić jakiegoś dobrego lekarza,który zainteresuje się pacjentem na dłużej niż 5 minut? Pozdrawiam
  • zenobek 21.04.18, 14:19
    10 letnią chorobę z lyme chcesz leczyć standardową metodą? Wg mnie to nie jest najlepszy pomysł. Wydaje mi się ta doxy przez miesiąc dwa razy dziennie po 100mg niewiele pomoże tak samo jak nie pomogła zaraz po zakażeniu. Leczenie szpitalne z cefalosporynami 3 generacji to też trochę za mało, z uwagi na potencjalne koinfekcje (chociaż po objawach niewiele na to wskazuje) a zakaźnicy gdy usłyszą słowo koinfekcje zrównają Cię z poziomem podłogi. W porównaniu ze standardową metodą dużo lepszy jest Buchner ze swoim protokołem. Rozważ to. Jak już Coś robić to, na maxa, do końca, a nie stosować półśrodki.
  • hugokopter2 02.05.18, 12:52
    Damian skontaktuj sie ze mna jak mozesz.gg: 165568. Mam identyczne objawy i wyniki. Przymierzam sie do leczenia. Pozdrawiam
  • hugokopter2 02.05.18, 12:52
    Gg 1655658
  • batalhador 02.05.18, 15:15
    Zgadzam sie z tym co napisali przede mną. Typowy lekarz zakaźnik nic nie pomoże. Przerabiałem to na sobie. Polecam zainteresować się protokołem Buhnera i zacząć brać zioła z podstawowego protokołu oraz te, które mogą pomóc na "nerwy", jeszcze zanim znajdziesz lekarza, który potraktuje Cię antybiotykami. Możesz zawsze zrobić jakieś inne badania (z panelem koinfekcji)

Z zioł warto spobowac Rodhiola www.iherb.com/pr/Herb-Pharm-Rhodiola-Alcohol-Free-4-fl-oz-120-ml/16945?rcode=GFZ284 albo eleuthero www.iherb.com/pr/Herb-Pharm-Eleuthero-1-fl-oz-30-ml/13131?rcode=GFZ284 oraz Kudzu Root

Buhner poleca odpowiednie zioła na objawy, które opisałes

--
    Moja strona o diagnozie sm i boreliozy, leczeniu ILADS, protokole Buhnera i walce ze zmartwieniami! smile
    www.samimocni.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka