Dodaj do ulubionych

Czy takmogą wyglądać herxy?

11.10.18, 14:21
WITAJCIE. OD 6 TYGODNI KURUJĘ SIĘ WG. PROT. BUHNERA. ZIOŁA ZACZĄŁEM STOSOWAĆ W FORMIE NALEWEK, ZARAZ PO PIERWSZEJ ( I MAM NADZIEJĘ OSTATNIEJ) KURACJI MIESIĘCZNEJ UNIDOXEM. ZIÓŁKA, W MOIM PRZYPADKU, DAŁY LEPSZY EFEKT NIŻ ABX. ZNIKNĘŁY ZAWROTY GŁOWY, BÓL KREGOSŁUPA I STAWÓW,CZĘSTE INFEKCJE GRYPOPODOBNE, STAŁE ZMĘCZENIE, POTLIWOŚĆ, I CIĄGŁE UCZUCIE OTĘPIENIA W GŁOWIE.
TAK BYŁO PRZEZ OKOŁO MIESIĄC, LECZ OSTATNIO WRÓCIŁY INFEKCJE GARDŁA, BÓLE KRĘGOSŁUPA, STAWÓW I MIĘŚNI, PONOWNIE WRÓCIŁA MGŁA UMYSŁOWA. DODAM, ŻE DOŁĄCZYŁEM OD 3 DNI SIDA ACUTA I GOTU COLA NA UMYSŁ I KRĘGOSŁUP BOLI MNIE CO CHWILĘ I JEST WĘDRUJĄCY OD ODC. SZYJNEGO, AŻ PO LĘDZWIOWY. PRAWA DŁOŃ MOMENTAMI BOLI MNIE DO TEGO STOPNIA, ŻE NIE POTRAFIĘ RUSZĄC MYSZKĄ.
MOJE PYTANIE BRZMI, CZY TO REAKCJA HERXHAIMERA CZY MOŻE JAKAŚ INNA INFEKCJA. A MOŻE JAKAŚ KOINFEKCJA???
Edytor zaawansowany
 • rzene 12.10.18, 09:44
  za mało informacji żeby udzielić jakąś sensowną odpowiedz.
  1. jakie masz badania zrobione na bb i koinfekcję oraz główne objawy ?
  2. "ZIÓŁKA, W MOIM PRZYPADKU,DAŁY LEPSZY EFEKT NIŻ ABX" jakie antybiotyki w jakiej dawce i przez jaki czas stosowałeś ?
 • cinu85mazury 12.10.18, 12:33
  Borelioze zdiagnozowałem sam w czerwcu, tzn zrobilem elipse i wyszlo igm dodatnie. Tak samo western blot, już po konsultacji z lekarzem zakaznym. W tym tygodniu bylem po ponad 4 miesiącach na drugiej wizycie. Powiedziałem co mnie boli, oraz o leczeniu ziołami. ku mojemu zaskoczeniu dowiedziałem się, że jestem wyleczony,zaś wszelkie dolegliwości to tzw dolegliwości postboreliozowe...czy jakoś tak. Na zadne koinfekcje, pasożyty, grzyby i inne kosmiczne badania moja Pani Doktor nie kazała mi się badać, tylko problem w tym, że raz jest dobrze(np. dziś jest ok) a raz zle tak jak przez ostatnie 3-4 dni. brałem jedynie miesiąc unidox na doksycylinie(gramatury nie pamietam). Ale ogólnie bylem mega osłabiony, choć część objawów minęla na jakis cza, np. wspomniane zawroty i otępienie.
 • rzene 12.10.18, 15:34
  Poszedłeś drogą tzw. na NFZ "po miesiącu masz zdrowy jak ryba", czyli nie miałeś dotychczas prawidłowego leczenia.
  Do zrobienia koinfekcję !!! bez tego badania ciężko będzie wróżyć co jeszcze masz w sobie bazując tyko na objawach.
  WB jaki wyszedł dodatni ? chodzi mi o konkretne wybarwienie pasków ?
 • wisa46 12.10.18, 19:21
  Dzisiaj odebrałem wyniki WB. Zaczynam przygodę z P.Ch.Z w Wodzisławiu Śl. Wizytę u dr L. mam w listopadzie. WB lgG >> p.41 wartość: 58. Co pomogło? Czy 2x amoks - na NFZ, 1x - dox. prywatnie u dr.M., czy 4x BioRife, a może nalewka ze stewii?
  Co dalej? Czy Poradnia ChaZet zafunduje mi badanie na koinfekcje? Dalej łykam stewię. Kupiłem w Bohuminie citrovital, 25ml - prod.szwajc., 160 koron. Z pestek grapefruita. Może zdecyduję się jeszcze na " microblot array".
  W grudniu ub.r. wyniki pozytywne w teście: Borrelia EUROLINE RN-AT adv lgM - pasek 26; tym razem badane były lgM antygen p.41 i lgM p.39. Jak się do tego odnieść? Dlaczego nie zbadano paska 26?
 • wisa46 12.10.18, 19:26
  wisa46 napisał:

  > Dzisiaj odebrałem wyniki WB. Zaczynam przygodę z P.Ch.Z w Wodzisławiu Ś
  > l. Wizytę u dr L. mam w listopadzie. WB lgG >> p.41 wartość:
  > 58. Co pomogło? Czy 2x amoks - na NFZ, 1x - dox. prywatnie u dr.M., czy 4x
  > BioRife, a może nalewka ze stewii?
  > Co dalej? Czy Poradnia ChaZet zafunduje mi badanie na koinfekcje? Dalej
  > łykam stewię. Kupiłem w Bohuminie citrovital, 25ml - prod.szwajc., 160 kor
  > on. Z pestek grapefruita. Może zdecyduję się jeszcze na " microblot array"
  > .
  > W grudniu ub.r. wyniki pozytywne w teście: Borrelia EUROLINE RN-AT adv lgM
  > - pasek 26; tym razem badane były lgM antygen p.41 i lgM p.39. Jak się do
  > tego odnieść? Dlaczego nie zbadano paska 26?

  Zabrakło badania WB lgM, wszystkie z wynikiem = 0. Niechcący skasowałem też, że jestem zdrowy?
 • cinu85mazury 12.10.18, 20:35
  interpretacja westernblot w klasie igm antygeny: OspCBss(2,0) OspCBaf(2,0) OspCBga(3,0) OspCBsp(2,0) wynik 8 Możesz mi kolego rzene wytłumaczyć o co chodzi z tymi wybarwieniami pasków??? aha i czy można stwierdzić czy dawno nabyłem swoją niechcianą niespodziankę, bo zakażnik mi powiedział, ze nie ma takich badań, ale z tego co inni piszą, widzę, że jest taka możliwość. jakie badania są najlepsze na koinfekcje, czy te w Lublinie?
 • cinu85mazury 04.11.18, 19:17
  Proszę o pomoc osoby, które mają pojęcie o leczeniu ilads. Moja pani doktor proponuje na początek amotaks, azycyne brana pierwsze 3 dni i metronidazol brany kolejne 4 dni po azycynie. Leczenie na 2 miesiące. Jest to pani doktor, która już nie leczy ilads, jedynie widząc mój godny pożałowania stan, po długich prośbach, dała się namówić, aby mi pomóc. Dodam że cały lipiec brałem unidox a od sierpnia do tej pory brałem nalewki z MO, ale bardziej mi zaszkodziły niż pomogły... mimo mojego wcześniejszego optymizmu.
  Drugie pytanko, jaka koinfekcja działa w ten sposób, że ciągle, tzn min. raz na miesiąc mam stany grypopodobne, obecnie cała moja szyja i głowa są zainfekowane( ból migdałków, przełyku, powiększone węzły chłonne, ból uszu i szumy, rwące bóle głowy i otępienie). Co do cholery robić. Ludziska pomóżcie PLIJSSSS
 • rzene 04.11.18, 20:03
  Za bardzo nie rozumie Twojego chaotycznego podejścia do leczenia. Trzeba ustalić jakiś plan i w miarę możliwości go się trzymać. Co to za lekarka która "już nie leczy ilads" czyli jak leczy ?
  Po drugie pisałem już o koinfekcjach jeśli nie masz ich zrobionych (panel chociaż mały) to dalej stoisz w miejscu.
  Zestaw antybiotyków który Ci zaproponowano to za bardzo nie wiadomo na co. W okresie jesiennym i zimowym do maja stosuje się na ogół tetracykliny z uwagi na działanie fotouczulające, a amotaks i azitro to zestaw dedykowany na okres przede wszystkim letni. Zresztą trzy antybiotyki z czego dwa w pulsach to raczej liche leczenie.
  Co z preparatami osłonami na organizm ?
 • cinu85mazury 05.11.18, 16:21
  Kolego rzene pani doktor, o ktorej wspomnialem od 2 lat jest lekarzem rodzinnym . Wcześniej leczyła m.in. ilads, ale zupełnie gdzie indziej( chyba w wawie). Z tych praktyk zrezygnowała. Powiedz mi czy gdzieś można zrobic panel na koinfekcje, oprócz Lublina, bo kilka razy pisaleś,żeby robić pobranie krwi tam gdzie badają bezpośrednio. Proszę Ciebie o wyrozumiałość, bo ciężko przychodzi mi pisanie i myślenie. Na mazurach nie mamy lekarzy od boreliozy, tak jak na mazowszu czy sląsku. Czy mogłbyś nakreślić jakie abx byś ty polecał. Wiem, ze to nie witaminy, ale w tym stanie nie mam nic do stracenia. Zal patrzeć jaka ciemnota panuje u lekarzy zakazników. Podadzą lek na miesiąc i pacjent zdrowy.
 • rzene 05.11.18, 20:03
  ok, już wiem w czym problem, o badaniach które robi się bezpośrednio w laboratorium (szpitalu) chodziło mi tylko o CD-57, natomiast panel na koinfekcję warto zrobić w 3 laboratoriach w Polsce z tym że wiadomo że robi się to za pomocą kuriera który przewozi krew lub surowicę do wybranego miejsca. Nie ma przeszkód żeby pobrać krew np. w Diagnostyce według wytycznych danego laboratorium i wysłać kurierem. Nie trzeba robić tego bezpośrednio bo kto będzie jeździł do Lublina (WSI LUBLIN) czy Dąbrowy Górniczej (DR. W) albo Poznania (DNA POZNAŃ).
  Ja polecam Lublin, bo mają chyba najtaniej i dobre materiały do testów. Cała procedura opisana jest na ich stronie jak przygotować się do badania i wysłać krew.
  Jak będziesz miał wynik to coś więcej podpowiem odnośnie antybiotyków, bo leczy się najpierw koinfekcję które wbrew pozorom są bardziej upierdliwe niż sama borelioza, mogą wyjść ujemnie ale lepiej mieć wynik jakikolwiek niż wróżyć z fusów. Całość trzeba odnieść do objawów które nieraz się pokrywają z wynikami choć zdarzają się przypadki że koinfekcję są bezobjawowe albo ujawniają się w czasie leczenia lub okresie późniejszym.
  Co do lekarza to wiadomo sam wiesz zakaźnicy mają trzymać się procedury czyli 1 antybiotyk na 3 tyg. w gównianej dawce a po 3 tygodniach jesteś cudownie uzdrowiony a jak Ci coś dolega to do psychiatry. Termin do lekarza ILADS to jeśli nawet jest to od 4 miesięcy lub więcej. Nie wiem na ile Twoja lekarka jest zdeterminowana i jakie ma doświadczenie choć jak zrezygnowała z ILADS to pewnie jakiś pacjent zrobił jej problem albo zakaźnicy weszli do akcji i wolała odpuścić.
 • cinu85mazury 08.11.18, 21:43
  Dziekuję za wyczerpującą odp rzene. Najgorzej, ze podobnie jak z boreliozą, koinfekcje też ciężko stwierdzić jednym badaniem i na 100 %. W ogóle jakaś posrana ta borelioza i pochodne,tj. ciężkie i drogie w diagnozowaniu. Mimo to pojadę do Lublina. Ode mnie z Ełku mam 350 km.W diagnostyce ceny są 400 zł droższe i nie ufam kurierom. Może temu że sam 4 lata jezdiłem w DPD i wiem jak to wygląda.
  Wracając do tematu mojej doktor rodzinnej, wycofała się z leków i może nawet lepiej, bo np. nie ma pojęcia o koinfekcjach i twierdzi, że one zostaną wybite razem z tymi absami, które wcześniej wymieniłem... małe mam pojęcie, ale nie wydaje mi się żeby tak się stało. Z tego co wiem to chyba w poprzednim mieście jej pacjentka miała ciężkie komplikacje związane z enzymami wątrobowymi.Dostałem natomiast, chyba z litości, amotaks, na miesiąc i to mnie trochę podniosło, bo w ostatni weekend myślałem, że trafię na ojom.
  Jakkolwiek wyjdą wyniki, wydaje mi się że mam babesję, biorąc pod uwagę moje objawy. Nadzieję ma, że mój zestaw jest nikły. Podziwiam ludzi, którzy biorą antybiotyki tyle lat, jakoś funkcjonując.
 • rzene 09.11.18, 08:33
  Oczywiście badanie najlepiej zrobić w bezpośrednio tylko kto ma na to czas żeby jeździć kawał drogi, dlatego korzysta się z kurierów, są specjalne zestawy do transportu materiału biologicznego z wkładami chłodniczymi w przypadku osocza, bo krew chyba nie trzeba chłodzić jeśli nie ma upałów. Wszystko też zależy czym dysponuje laboratorium jakie materiały i sprzęt. Jak masz możliwość to rób bezpośrednio.
  Koinfkecję nie wychodzą zawsze, a im późniejszy przypadek tym gorzej ale nie raz robi się powtórzenia i za którymś razem jednak się ujawniają. Generalnie koinfekcję można "zdiagnozować" po objawach z tym że lepiej mieć do tego wynik, żeby mieć pewność, bo patogeny dają podobne objawy i nie zawsze można je odróżnić od siebie. W dodatku jeśli podczas leczenia pojawia się problem jak leczenie nie idzie do przodu to bez panelu ciężko wnioskować dlaczego tak jest oraz im dłużej tym gorzej bo dochodzi często grzybica i czas działa na niekorzyść "człowiek jest chory z choroby". Niestety lekarze widzę często tylko boreliozę jeśli mają o tym jakiekolwiek pojęcie, a koinfekcję olewają a one są bardzie upierdliwie niż Borellia. Są ciężkie przypadki gdzie na dominuje Bartonella, Chybamydia czy Yersinia a borelioza jest przy okazji. Ale tak już jest więc lepiej szukać informacji i się edukować najlepiej praktycznie a nie książkowo bo jest dużo publikacji ale co z tego jak są coraz różniejsze i bardziej złożone przypadki.
 • cinu85mazury 27.11.18, 23:11
  kolego rzene czy mozesz mi podac swojego maila. Widzę, ze masz duża wiedzę o leczeniu a ja własnie zaczalem abaksy.
 • rzene 28.11.18, 07:59
  margot17@orange.pl
 • cinu85mazury 06.12.18, 08:14
  Czy mial ktos z meskiego grona problemy z cewka moczową tzn. swędzenie jakby stado mrowek chodzilo po twym przyrodzeniu. zaznaczam, ze to pytanie to nie żart. Prawdopodobnie od abx troche tracę odpornośc. Co tu może pomóc? Flukonazol przeciwgrzybicznie a może maśc clotrimazolum. Gdzie z tym dziadostwem mogę się udać.
 • rzene 06.12.18, 13:01
  Jak najbardziej może to być grzybica układu moczowego dolegliwości typu swędzenie, pieczenie, uczucie dyskomfortu. Napisz jakie bierzesz antybiotyki w jakiej dawce i co bierzesz na osłonę (zioła, specyfiki przeciwgrzybiczne) itp.
 • cinu85mazury 06.12.18, 15:35
  zamur 500,na dobe 2 tabl.candidan clear z NOW i dorzuciłem flucofast(jakby troche po fluko lepiej, bo wcześniej,aż z nogi na nogę przeskakiwałem,tak swędziało). oslonowo rano vivomixx, po poludniu multilac, na noc enterol 250. lada dzień dochodzi minocyklina i tini pulsami
 • cinu85mazury 06.12.18, 15:37
  jak możesz napisz mi jeszcze co tam brać jak mi mino będzie działac, żeby tych toksyn się pozbyć i zmniejszyć dolegliwości, gdyby się pojawiły. Chlorella ...itp
 • m_a_l_g_o_s_i_a 06.12.18, 16:39
  U mnie takie problemy pojawiały sę po zjedzeniu ostrych przypraw , papryka .pieprz lub wieksza ilosc czosnku , Do łagodzenia tych dolegliwosci , swietnie nadaje się korzen pietruszki w dowolnej formie , działa jak antybiotyk i juz w kilkanascie minut potrafa zniknac objawy . z ziół mogę równiez polecic owoce jałowca efekt równiez jest bardzo szybko widoczny. Do uzupełnienia flory bakteryjnej poleciłabym urolact saszetki .
 • rzene 06.12.18, 19:10
  Jeśli Cię zagrzybiło to pilnuj się. Ile bierzesz flucofast-u 150 mg na dobę ??? jeśli tak to powinno pojawić się po tygodniu pogorszenie z tytułu toksyn po grzybie. Dobra wiadomość jest taka że Micnocyklina działa na grzyba ile w tym prawdy to nie wiem, bo jest to dość dziwny lek różniący się od pozostałych Tetracyklin ale skuteczny bo penetruje do mózgu i działa też na Chlamydię, bardzo dobrze też leczy trądzik gdzie inne antybiotyki poległy.
  Dużo pij wody i dieta dieta dieta to podstawa, grzyb nie powstaje z wtorku na środę i też nie znika z piątku na sobotę więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie wiem czy monoterapia jest wystarczająca w przypadku dużej grzybicy na ogól podaje się dwa specyfiki o różnym składzie np. Flukonaloz+ Myconafine, ale grzybicy lekarze nie umieją leczyć więc podejrzewam że lekarka stosuje minimum. Jeśli masz grzyba to dorzuć olejek z oregano raz w tygodniu żeby nie załatwić wątroby i jelit oraz liść oliwny który działa na wirusy, grzyby i bakterie. Dodatkowo Chlorella na detoks w odstępie 2 godzin po innych suplementach no i witamina B complex bo grzyb lubi ją bardzo. Kiszonki mix typu kapusta + ogórek + czosnek + oliwa + woda, taka mikstura pomagająca jelitom.
 • cinu85mazury 07.12.18, 00:18
  flukofast 100mg raz dziennie przyjmuje. Dietę od miesiąca prowadzę zgodnie ze wskazówkami na forum, czyli zero cukrow,ew. stewia, mało węgli, zero pieczywa drozdzowego i nabiału( jedynie maslanka pomiedzy antybiotykami). Olejek oregano mam takze wróce do niego. Nie zrozumiałem co z ta wit. b. Szkodzi czy pomaga przy candidzie oraz czy chlorelle brać codziennie???
 • cinu85mazury 07.12.18, 12:09
  dzisiaj doszedł jakiś kwas z żołądka, jakby refluks. Mam wstręt do jedzenia. Aż mnie odrzuca. Czy to też przypadłość dotycząca grzyba. czy zwykłe badania krwi są go w stanie zdiagnozowac. Nie wiem co dalej ztymi antybiotykami...a to dopiero początek. Dietę restrykcyjną trzymam od miesiąca.Gdyby nie ten grzyb to nawet mi pasowało takie odżywianie. W niecały miesiąc schudłem 9kg. A Grzyb i tak hula
 • miklasz55 07.12.18, 14:41
  Candida Clear 2 kaps. rano i 2 kaps. wieczorem przy posiłku. Stosowałem tak kiedyś przy antybiotykoterapii przez ponad pół roku, dobry środek.
 • cinu85mazury 07.12.18, 18:31
  dieta jest, candida clear jest, olejek jest,probiotyki są...a grzybek kwitnie w najlepsze. przecież minął już sezon na grzyby
 • miklasz55 07.12.18, 19:31
  Przejrzyj jeszcze raz dokładnie swoją dietę czy nie ma w niej jakiegoś podejrzanego produktu. Maślankę i kefiry na bok, tylko jogurt naturalny. Według moich doświadczeń gdy zaczynamy leczenie antybiotykami to powinniśmy włączyć trzy podstawowe rzeczy - probiotyk, nystatynę w tabletkach (czy bierzesz?) i naturalny środek przeciwgrzybiczy jak Candida Clear we właściwych dawkach. I dieta. Wpadki z grzybem to z reguły błędy w diecie czyli jedliśmy coś czego nie powinniśmy. Może ta maślanka być winna. Wtedy zaostrzenie diety, można też przejściowo trochę zwiększyć nystatynę aż się poprawi i więcej probiotyku lub dołożyć jeszcze inny. Jeśli nie będzie poprawy to pozostają silniejsze środki przeciwgrzybicze na receptę jak flukonazol czy coś podobnego. Nie używałem ich, na szczęście nie musiałem więc nie mam własnych doświadczeń jakie dawki ile czasu i jak szybkie są efekty działania. Jedno jest bardzo pewne, właściwa dieta jest kluczem sprawy i w razie spożywania produktu z którego grzyb ma pożytek nawet środki przeciwgrzybicze nie pomogą. Ten dziad jest bardzo przebiegły i jak tylko zjemy troszkę czegoś nieodpowiedniego od razu z tego skorzysta. Osoby które długo się leczyły znają to dokładnie.
 • cinu85mazury 07.12.18, 19:46
  zamiast nystatyny biore flukonazol. a z prob, aż 3 rozne jak wyzej napisalem.Narazie wstrzymam tą maślane. Dzięki za rady
 • rzene 07.12.18, 20:59
  IMO Flukonazol przy ostrej grzybicy winno się brać 200mg codziennie przez 7 dni, a później co drugi dzień o stałej porze i tak przynajmniej 8 tygodni. Niestety wali po wątrobie więc trzeba uważać. Czyli osłonowo Essentiale max lub coś tego typu nawet 1800mg na dobę. Tak jak pisałem grzyb nie zniknie z piątku na sobotę, witamina B complex trzeba uzupełniać bo grzyb ją wyjada i robi się duży niedobór. Detoks koniecznie ponieważ po grzybie powinny być toksyny jeśli to grzybica tu sprawdza się Chlerella bo oczyszcza i regeneruje wątrobę. Jednak jeśli w grzyba nie przyłożysz to efekt kuracji będzie mizerny, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić. Dodatkowo jest taki specyfik Alkala-T na odkwaszanie. Można też włączyć Nystatynę lub Myconafine ale to tylko naprawdę w przypadku ostrej grzybicy. 3 różne probiotyki przepić sokiem z kapusty. Candida Celar bardzo dobry ale trzeba dawkować 2x2.
 • zenobek 07.12.18, 22:54
  cinu85mazury napisał(a):

  > zamiast nystatyny biore flukonazol.

  To dwa różne środki. Nystatyna działa wewnątrzjelitowo - nie wchłania się do organizmu. Natomiast flukonazol działa ogólnoustrojowo.

  > .... po poludniu multilac, na noc enterol 250.

  Multilac OK chociaż trochę mało tych bakterii.

  Natomiast co do enterolu to spotkałem się z dwoma opiniami: niektórym pomaga, natomiast innym nie. Patrz co piszą: "Enterol 250 to produkt leczniczy o działaniu przeciwbiegunkowym zawierającym drożdżaki Saccharomyces boulardii."
  Do licha przecież z grzybami, drożdżami i drożdżakami wlaczymy. Dlatego właśnie ja osobiście ENTEROLU nie używam. Bo zawiera to z czym walczymy!

  Co stosuję? O tym było chyba 5000 wątków a może więcej. Primadophilus Optima. Kanadyjski probiotyk do kupienia w stanach na iherb.com, lub na allegro. Osobiście nie mam zaufania do kupczyków na allegro więc zaopatruje się w stanach. Przesyłka w ciągu czterech, pięciu dni ze stanów jest w Polsce. Jako dodatkowy (po rannych abx) stosuję polskie: multilac, biopron i inne.


  9 kilo schudłeś? To niedobrze.

  Apropo twojego układu trawiennego - jak oglądasz, za przeproszeniem swoją kupę: czy jest jednorodna czy są w niej niestrawione kawałki pożywienia? A czy masz objawy typu: bóle brzucha, przelewania w brzuchu, śmierdzące gazy, biegunki?
 • cinu85mazury 08.12.18, 10:42
  czyli lepsza będzie nystatyna? Zenobek słusznie twierdzisz z tym enterolem, nawet czuję drożdze po spożyciu tabletki, ale to mój lekarz ilads mi zalecił ten własnie probiotyk.....SZOK. I NAJGORZEJ JEST WŁASNIE RANO po przebudzeniu. rano stosuję też VIVOMIX, który też jest dobry, ale zakupie wspomniana OPTIMĘ .
  CO DO CHUDNIĘCIA, TO WAŻYŁEM WCZEŚNIEJ 106 KG, A TERAZ mam 98, więc póki co mam wreszczie wagę stosowną do mojego ciała. Natomiast mam nadzieję, że te ubytki wagi się skończą, więc będę to monitorowął. Inna sprawa, że przed kuracją fatalnie sie odżywiałem,tzn fastfood, słodycze,chipsy,a wcześniej piwko na dobranoc. kolor kału????? Chyba jest ok, choć na początku diety była jaśniejsza, lekko zielonkawa. Czasem widzę w niej kawałki niestrawionych posiłków zwłaszcza pstek i ziaren siemienia lnianego. Biegunek brak, kupa rano i wieczorem, czasem trzy.Gazów brak, czasem jedynie czuję jakby kichy skręcało, ale sporadycznie. Usg jamy brzusznej wyszło ok sprzed tygodnia. JEDYNE CO MNIE ZMARTWIŁO TO, ŻE BORELIOZA SPOWODOWAŁA, ŻE MAM DRUGĄ ŚLEDZIONE...smile
 • cinu85mazury 08.12.18, 10:48
  mam do was przyjaciele w bólu jeszcze jedno pytanie. Co do holery może pomóc racjonalnie myśleć, mieć koncentrację, nie widzieć problemów tam gdzie ich nie ma, nie zapominać np. o włczonym garnku z czystkiem, który już prawie cały wyparował Boże Drogi idę w przyszłym tygodniu do pracy nowej po dwóch miesiącach i boję się, że znów nawalę przez tą mgłe umysłową. Mam nadzieję,że mi pomoże minocylkina, którą dziś wdrażam do leczenia.
 • zenobek 08.12.18, 12:24
  Wiesz.
  Jeśli nie ma typowych objawów grzybicy układu pokarmowego to nysta niewiele pomoże. Najbardziej charakterystyczne dla tego jest przelewanie w brzuchu. Takie ruchy i odgłosy pochodzące z brzucha. Co do koloru się nie wypowiadam natomiast najbardziej charakterystyczne dla źle pracującego układu trawiennego są źle strawiony pokarm. Jeśli są w kale kawałki pożywienia (nietknięte, tak jak je pogryzłeś i połknąłeś) to znak, że brakuje bakterii. I wtedy więcej probiotyku. Kojarzyłem spadek wagi z grzybicą i niewłaściwym trawieniem, ale może źle kojarzyłem.
 • m_a_l_g_o_s_i_a 08.12.18, 15:03
  Cinu spróbuj kapieli w soli . Na wanne wody wsyp 3 , 4 kg soli kłodawskiej mozesz dodac do tego trochę chlorku magnezu . Kapiel powwinna trwac około pół godziny. Sól ma włascwosc detoksykujace, rozluzniajace , relaksujace , pobudza krazenie, łagodzi skurcze miesni , łagodzi objawy sztywnosci i zapalenia stawów . Bardzo szybko poprawia samopoczucie.
 • miklasz55 08.12.18, 18:16
  Na twoim miejscu odstawiłbym Enterol. Ostatecznie można ograniczyć do 1 tabl. 2 razy w tygodniu. Ma on zabezpieczać przed zapaleniem rzekomobłoniastym jelit podczas antybiotykoterapii (początek ostra biegunka) ale sam nie jest bezpieczny ponieważ zawiera grzybek i potrafi zaszkodzić. Przy podawaniu antybiotyku Clindamycyna jest bardzo wskazany ale w twojej sytuacji niekoniecznie. Było kiedyś o tym sporo, przeczytaj dwa komentarze Artura lekarza który prowadził kiedyś to forum. Poza tym na razie przejdź na potrawy gotowane.
  forum.gazeta.pl/forum/w,26140,64413570,64413570,Rzekomobloniaste_zapalenie_jelita_.html#p71954089
  forum.gazeta.pl/forum/w,26140,86600142,86600142,Julka_chora_na_borelioze.html#p86659260
 • cinu85mazury 08.12.18, 18:51
  miklasz55 twoje spostrzerzenia wezmę wbiję sobie do bani. Odstawiam enterol i kupuję optimę( dobrze sie sklada bo rodzina z USA przylatuje na swieta). I powoli zaczynam myslec o zmianie lekarza, bo odnoszę wrażenie , że tu tylko chodzi o hajs a w du...e mają moje zdrowie. Lecze sie po macoszemu i tylko dzięki temu forum jako tako ide do przodu. Sam dobór abx na początek leczenia mnie juz zniechęcił
  zenobek sam już nie wiem co mam o tym myśleć. Moze warto zrobić jakieś badania pod kątem grzyba. te bulgotanie czasem mam w brzuchu i kawałki posiłkow w kale, ale sporadycznie. W ogóle od dwóch dni mam brzuch twardy i boję sie jeśc cokolwiek.
 • cinu85mazury 08.12.18, 18:37
  Dzieki malgosiu za radę, ale to już było. Kapiel jak najbardziej gorąca i sauna+basen. WSZYSTKO POMAGA ALE NA MAX 2 DNI PO TYM. Do takich kuriozalnych sytuacji dochodzi w moim zyciu, że pracując w rossmanie facet wynosi na moich oczych piankę do golenia a ja patrze i nie reaguję. Myśle ostatnio nad tą terapią w Niemczech z wysoka temperatura, ale to grożne i licho wie czy skuteczne. ...
 • m_a_l_g_o_s_i_a 08.12.18, 21:12
  Zeby był dłuzszy efekt po kapielach w soli musi ich byc co najmnej 10 co 2 dzień , pózniej raz w tygodniu . Terapii temperatura taka jak robia w nemczech nie robiłam , ale za to robiłam moxsę, jest to tak zwana termopunktura , na mnie działała swietne , mozesz poszukac kogos kto zajmuje sie medycyna chinska i spróbowac . U mnie klka lat temu równiez dochodziło do tak dziwnych sytuacji , patrzyłam i nic nie widziałam , ktos cos do mnie mówił a ja nie reagowałam, Dla mnie dobry był i jeden dzien lepszego samopoczucia.
  Co do twojego twardego brzucha , to na pewno jakas nietolerancja pokarmowa , przyjrzyj sie temu co jesz i spróbuj znalezc to co Ci nie słuzy. taki zgazowany brzuch szybko naprawia rapacholin 3, 4 tabletki i po 15 minutach ogromna ulga.
  Piszesz ze pracujesz w rosmanie , tam jest ogromna ilosc alergenów chemicznych , przyjzyj sie sobie i pomysl kedy pojawiły się pierwsze objawy , lub na przykład jak rozkładają się w ciagu doby , kiedy jest lepiej kiedy gorzej, lub co sę z Tobą dzieje gdy wyjezdzasz na kilka dni z domu, czy masz np sztuczne zapachy w samochodzie . Wszystko co obniza nasza odpornosc jest naszym wrogiem , a leczenie stoi w miejscu . a alergenem moze byc dosłownie wszystko co jesz , czym oddychasz i czym się myjesz . u mnie najwieksze efekty dała samoobserwacja.
 • zenobek 08.12.18, 21:46
  czemu akurat w soli? jaka jest jej rola (tej soli)?
 • cinu85mazury 08.12.18, 22:07
  napisz mi Gosiu coś więcej o tej tej moxsie, bo nie mam pojęcia co to takiego i czy efekt to daje stały czy doraźny. Fajnie, ze rozumiesz o czy mówię, taki stan jakby naćpania lub upośledzenia. Dokładnie tak mam jak piszesz tzn. każdy dzień gdy umysł jest rześki przynosi mi euforie, która zaraz znika po kolejnej nocy. Już nie pracuję w drogerii, właśnie przez wspomnianą sytuację, ale i tak nie żałuję, bo to najnudniejsza robota jaką miałem, niemniej chciałbym znaleźć prace, która bedzie odpowiednia do mojego obecnego stanu.
  U alergologa byłem, nic nie znalazł, ale wiadomo, ze to kropla w morzu co tam badają. Świat dzisiejszy jest toksyczny, ale syfów z E i koncentratów glutaminianów itd staram się nie jeść choć wiadomo że i tak tego nie unikniemy, no chyba , że zamieszkamy w lasach amazonki lub wiosce murzyńskiej. Dziękuję za odzew.
 • miklasz55 09.12.18, 00:41
  Przy dolegliwościach wzdęciowych dobrze działa herbatka ziołowa Travisto fix w torebkach. Dzialanie jest łagodne ale ulgę przynosi i nie podrażni. Raphacholin natomiast zawiera olejek miętowy, który lekko podrażnia i przy chorych śluzówkach (nieżytach) jest niewskazany więc byłbym ostrożny. Ciekawe czy będzie jakaś poprawa po odstawieniu Enterolu.
 • cinu85mazury 09.12.18, 09:29
  Rano się obudziłem i nie czuję wstrętu do jedzenia. Faktycznie nieświadomie podkarmiałem candidę. Dobrze,że jest to forum i ludzie, którzy nie lenią się pomóc. Na noc zrobiłem mix kiszonek z kapusty i ogórków oraz czosnku i oliwy + kilka kropel olejku oregano. Jest lepiej, choć nie chcę rzucać zbyt optymistycznych słów. Dziś smażone na czarno talarki z ziemniaka. Też podobno fajnie dają popalić grzybom. z tym leczeniem abx jest tak JAK NIE UROK TO SRACZKA JAK NIE BORELIOZA TO GRZYB.Tak to zabawnie podsumuję. jak wy ludziska leczycie sie kilka lat abx nie wiem...ale szacunek. jutro kupię chlorelle. Muszę oczyścić organizm z toksyn, bo czasem czuje jakby obcy mnie opanowali. jak się bierze tą chlorellę???
 • miklasz55 09.12.18, 12:05
  Wynika z tego, że Enterol szkodził. Brałeś go na noc i rano źle się czułeś. Teraz pilnuj diety. Co do ziemniaków to bym jednak się wstrzymał.
 • cinu85mazury 09.12.18, 21:38
  ziemniaki smażone na oliwie na czarno dobrze u mnie sie sprawdzają. To własnie tutaj ludzie polecali o dziwo na grzyba krążki ziemniaczane. Tylko nie mylić proszę ze zwykłymi ziemniakami bo te mają dużo skrobi i są pożywką dla grzybka. Narazie mam wrażenie, że te wszystkie preparaty dają mi popalić;wszelkie zioła, leki, witaminy, magnezy,abx....a to dopiero początek mojej drogi. Co dalej nie wiem. Każdy dzień jest inny. Raz boli kręgosłup i stawy, innym razem czuje się otępiały, dziś złapałem infekcję garda, oczy bolą od dwóch miesięcy,jednego dnia jestem flakiem a drugiego powiedzmy jakos funkcjonuję. marzeniem moim jest nie bycie zdrowym, ale przynajmniej jako tako fukcjonować w domu przy dzieciach, iść do pracy i normalnie zarabiać... no a jakbym kiedyś mógł znów pobiegać...EHHH to już chyba nie wróci. Sorry za te pierdolamento, tak jakoś dziś mnie wzięło.
 • cinu85mazury 12.12.18, 22:54
  Mam kilka pytań odnośnie chlorelli. Czy brać ją od początku kuracji Ilads czy też w momencie herksowania. Właśnie zakupiłem ta roślinkę z firmy Now i nie wiem kiedy dodać ja do swojego planu leczenia. Czy to prawda, że nie wolno jej łaczyć z abx przyjmując jedno z drugim. Co jeszcze nie wolno brać w tym samym czasie co chlorellę.
  Im dalej w las tym więcej drzew. Im dłużej się leczę tym mniej wiem....jest strasznie dużo tych wynalazków i zawsze cos do czegoś nie pasuje, się gryzie a coś musi byc koniecznie w połączeniu. Takie leczenie wymaga ogromnej wiedzy. Przykład: miesiąc czasu brałem cynk na mgłę umysłową ,aż przeczytałem, że należy go brać z miedzią.
  Biore na chwilę obecną zamur minocyklinę i tinidazol,plaguenil,trzy probiotyki,candida clear,flukofast,olejek oregano,parzę czystek do popicia,essentiale forte, magnez, cynk, miedz, wit D C fosydyna- witaminy B, teraz chlorella.....Jak to wszystko ułożyć. Doba powinna trwac więcej niz 24 godziny. jeszcsze pytanie co z jedzeniem a co przed i po posiłku. Najlepsi dietetycy by ieli problem z rozpiską takiej diety.
 • miklasz55 13.12.18, 23:49
  Możesz brać cały czas tylko nie przesadzać z ilością żeby nie było zaburzeń jelitowych, podobno zdarzają się. Zalecane jest obficie popijać wodą. Odstęp od antybiotyków dotyczy probiotyków, 2-3 godziny. Minocyklinę też popijać. Przy minocyklinie jak i przy innych antybiotykach z grupy tetracyklin zaleca się zachować odstęp od preparatów zawierających wapń, magnez, żelazo, cynk. 3 godziny powinno wystarczyć. No i przy tinidazolu nie wolno spożywać alkoholu. Ale wiadomo, że alkohol szkodzi przy boreliozie więc to jest oczywiste ograniczenie. Jeśli brzuch na dłuższą metę wytrzyma te środki antygrzybicze - fuco i oregano, to dobrze. Ale ja bym wolal zamiast nich, przewlekle stosować nystatynę i Candida Clear (ekstrakty roślinne), a tylko w przypadku jakiejś większej awarii z grzybami sięgnąłbym po fuco. Srodki chemiczne na grzyby mają niekorzystne działanie na wątrobę i w dodatku grzyby potrafią się na nie po jakimś czasie uodpornić. Na razie jednak ciągnij jak teraz aż wyciszy się zupełnie sprawa grzybiczna. Dwa dobre probiotyki i rygorystycznie trzymana dieta to podstawa.
 • miklasz55 16.12.18, 00:18
  Znalazłem info o chlorelli, wydaje się że dobre. Zalecają zachować odstęp od wszelkich leków co najmniej 1 godzinę ponieważ chlorella może zmniejszyć ich wchłanianie. Zalecają brać ją rano i zacząć od małych dawek.
  www.echlorial.fr/blog/usage-recommendations-and-contraindications/?lang=en
 • cinu85mazury 17.12.18, 23:36
  Dzieki miklasz55 za przydatne info. Pare dni byłem poza netem. Jakoś mnie połamało po wyrwaniu zęba tydzień temu. Nagle dostałem zapalenia gardła i jakby zapalenia dziąseł, ale na szczescie juz jest po. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z borelką, ale posypały mi sie zęby.Chyba organizm jest mocno osłabiony, po takich dawkach abx. Niestety coraz bardziej chudnę i mój początkowy optymizm teraz zmienił sie w paniczne sprawdzanie wagi 2 razy na dzień. Rano muszę się zmuszać do jedzenia. zastanawiam sie czy to grzyb, a może jakiś pasożyt....Dzis odstawiłem jedną dawkę abx rano, ale juz nocną dawkę wziąłem, mimo rezygnacji.
 • cinu85mazury 17.12.18, 23:54
  Po 3 tyg czekania wreszcie mam wyniki. Drogo mnie to kosztowało, ale musiałem wiedzieć jakich kumpli zaprosiła borelka na ucztę w moim ciele. Ku mojemu zaskoczeniu mój pewniak babesia we wszystkich klasach ujemna. trochę zabrzmiało to jak zakłady bukmacherskie na własnym zdrowiu.
  A więc:
  Myco pn w kl. IgG 52 przy dodatnim od 18AU/ml ( w klasach igM i igA ujemny)
  Yersinia ujemna,
  babesia w obu klasach ujemna, jak wspomniałem. bartonella też (ufff, to chyba najgorsze cholerstwo jak piszą ludzie)
  Chlamydia pn. w IgG 41,60 AU/ml gdzie od 18 pozytywny( w igm i iga ujemny)

 • cinu85mazury 18.12.18, 00:06
  ostatnich dwóch stron nie rozumiem.
  Przeciwciała przeciw antygenowi kapsydowemu EBV w kl. IgG-3,33( powyżej 1,1 dodatni)
  Awidnośc przeciwciał przeciw antygenowi kapsydowemu EBV w kl. IgG- określono jako WYSOKA
  Przeciwciała przeciw antygenowi klapsydowemu EBV w kl. IgM- 0,72( od 1,1 dodatni)
  Przeciwciała przeciw antygenowi wczesnemu EBV w kl. IgG-1,82 (od 1,1 dodatni)
  Przeciwciała przeciw antygenowi jądrowemu EBV w kl. IgG- tu aż 10,11 (od 1,1 dodatni)
 • cinu85mazury 18.12.18, 00:14
  Przeciwciała przeciw Giardia lamblia w klasie:
  IgG-0,8
  IgA -0,79
  IgM -0,26
  gdzie od 1,1 wynik dodatni;do 0,9 ujemny;
  Co dalej nie wiem. Coraz gorzej reaguje na abx, strasznie chudne, a rano nie mogę nic jeść, aż mnie ciąga. Czy zestaw abx ktory biore nadal jest waszym zdaniem obiecujący tzn. cefuroxym,minocyklina, plaquenil i zaraz dorzucam tinidazol, oczywiście pod kątem wyników badań.
 • cinu85mazury 18.12.18, 19:09
  na obecna chwile nie wiem co dalej. Dziś czuję sie fatalnie, mam dreszcze i osłabienie. Coś mi się stało z żołądkiem, że nie mogę nic jeść. Jakbym wybił cała florę bakteryjną albo miał grzyba. Muszę jakoś zaatakować myco i chlamydie ale nie wiem jak skoro abx już mi szkodza. Leczenie nie tylko n ie pomogło ale jestem dużo wstecz niż na początku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.