Dodaj do ulubionych

Czy to borelioza?

08.11.18, 07:04
Witam mam do Was pytanie opiszę swój przypadek od roku chodzę po lekarzach i nic ostatnio byłem na badaniu w Dąbrowie Górniczej u dr Wielkoszynskiego czekam na wynik
Moje objawy jakie mam na dzień dzisiejszy to
Bóle mięśni pieczenie skóry albo mięśni nie wiem jak to nazwać
Bóle stawów raz boli jeden raz inny
Strzelanie stawów kiedyś tak nie było
Zanik mięśni na twarzy opadły
powieki drżenie dolnej powieki w prawym oku
Szumy uszne
Mrowienie na twarzy
Problemy z oczami ból lewej gałki ocznej
Zaniki mięśni tak mi się wydaje i samoistnie skórcze
Problemy z przełykaniem tu mam stwierdzony refluks
Ból w lewym boku okolice dolnych żeber
Wszystkie wyniki z krwi wychodzą w normie OB 2 ostatnio
Arytmia bóle w klatce piersiowej 3 wizyty na pogotowiu ekg usg serca czy jak to się nazywa ok wszystko
Ciągle osłabiony jestem nadmierna potliwość nie mam na nic siły
Tak chodzę od lekarza do lekarza patrzą jak na wariata jak im mówię o objawach Czy ja wariuje czy coś mi dolega? aaa najważniejsze kleszcza miałem jakieś 10 lat temu nie pamiętam czy był rumień chyba nie a objawy się nasiliły od roku jest coraz gorzej
Może tu coś doradzicie z góry dziękuję
Edytor zaawansowany
  • rzene 08.11.18, 08:27
    Czekaj na wyniki nie wiem jakie zrobiłeś bo nie piszesz, trzeba sobie zadać trochę trudu i wydać kasy żeby wiedzieć na czym się stoi. Objawy wskazują na neuroboreliozę i Bartonellę, może być też przy okazji Chlamydia albo Mycoplasma, Jersinia, Babesia. Przy tak złożonych objawach to pewnie są właśnie koinfekcję. Czy borelioza wyjdzie dodatnia tego nie wiem bo miałeś zakażenie dawno temu więc może nie wyjść. Ale mimo wszystko trzeba wdrożyć leczenie.
    Jak będziesz miał wyniki to napisz i spróbuj się dostać na wizytę do dr W.
    Większość osób zanim się prawidłowo zdiagnozuje na Boreliozę i konfiekcję to właśnie pląta się po lekarzach i psychiatrykach z wynikami typu USG, morfologia, TSH itp. w normie, a samopoczucie ma bardzo złe.
  • mario19740818 08.11.18, 09:21
    Kurde chyba ten panel boreliozowy robiłem
    . Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty-Borrelia burgdorferi w klasie IgG met. Immunoblot (Western Blot)
    2. Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty-Borrelia burgdorferi w klasie IgM met. Immunoblot (Western Blot)
    3. C6 Lyme (IgG i IgM łącznie)
    4. Przeciwciała przeciw Borrelia w klasie IgG metodą Microblot array (antygeny rekombinowane)
    5. Przeciwciała przeciw Borrelia w klasie IgM metodą Microblot array (antygeny rekombinowane)
  • rzene 08.11.18, 10:14
    panelu nie ma w tych badaniach o których piszesz ?
  • mario19740818 08.11.18, 10:44
    Ok to może coś pomyliłem przyjdą wyniki to będzie wiadomo
  • mario19740818 13.11.18, 06:17
    Dziś powinny być wyniki badań jak przyjdą dam znać
  • mario19740818 16.11.18, 21:52
    Dotarły wyniki za bardzo się nie znam ale napiszę co wyszło dodatnie
    Microsoft array borellia igg wynik dodatni
    Test c6 Lyme Lyme index 1,76 czyli dodatni
    Resztę muszę iść do jakiegoś lekarza niech mi objasni
  • rzene 16.11.18, 22:43
    a koinfekcję też masz ??? jak wygląda wynik Microblot Array ? jak jest opisany ?
  • mario19740818 16.11.18, 23:24
    Jest jakaś tabelka i Borellia igG w Antygeny przy
    VisE Ba mam dodatni 296.850
    OspA Bs Dodatni 715.594
    Reszta antygenow ujemny wynik
    Microblot array Borelia igM wszystkie ujemne
    KKI imunoblot ujemny w obu igM i igG
    To tyle
  • rzene 16.11.18, 23:33
    szkoda że nie masz zrobionych koinfekcji, Mircoblot array tak pytam z ciekawości bo jest to nowe badanie i nie wiem jak jest opisywane, jak masz dodatnie to wiadomo potwierdza Boreliozę ale w przypadku Twoich dolegliwości to nawet jakby wyszło ujemne to kluczowe są objawy a nie wynik.
  • rzene 16.11.18, 23:35
    przydały by się koinfekcję bo nie wiadomo co leczyć w pierwszej kolejności jakby wyszły dodatnie to była by jakaś wskazówka od czego zacząć.
  • mario19740818 17.11.18, 00:02
    A jakie byś wybrał zestaw badań bo są mały panel konfekcji i duży panel koinfekcji różnica 100 zł są na stronie Wielkoszynskiego jak możesz zerknąć
  • mario19740818 17.11.18, 00:08
    A jakie byś wybrał zestaw badań bo są mały panel konfekcji i duży panel koinfekcji różnica 100 zł są na stronie Wielkoszynskiego jak możesz zerknąć
  • mario19740818 16.11.18, 23:36
    Spróbuję się dostać do lekarza zobaczymy co zaleci ale już coś wiem w jakim kierunku szukać a nie chodzić od lekarza do lekarza jak będę coś wiedział więcej to się odezwę dzięki za pomoc
  • rzene 17.11.18, 12:15
    no chyba w cenie jest większa różnica niż piszesz nie 100 a 450, ale nie wiem co warto zrobić w dr W, bo lekarz prowadzący może mieć swoje upodobania. W panelu są badania które wg. mnie można by sobie odpuścić.
    Ważne jest zrobienie podstawowych koinfekcji czyli Bartonella, Yresinia, Mycomplasma, Chylamydia no i Babesia ale ciężko wykryć przeciwciała, lepiej robić ją z rozmazu krwi. Brucella też nieraz wychodzi, ale rzadko dość specyficzna koinfekcja. Wszystko zależy od kasy i determinacji. Jeśli nie będzie wiadomo co w człowieku siedzi to może być problem z właściwym leczeniem.
  • mario19740818 17.11.18, 12:39
    No masz rację źle popatrzyłem na ceny
  • mario19740818 10.12.18, 19:35
    Jestem po wizycie u pani doktor Beaty w Katowicach zaczynam leczenie na dzień dzisiejszy mam takie leki i dawki
    Doxycyclina 2x3tab z jedzeniem
    Bactrazol 1x1tab
    Tinidazolum 2x1tab
    Nystatyna 2x1 15 min przed jedzeniem
    Flucofast1x1 osobno
    Probiotyki 2x2 tab 2 godz po antybiotyku
    Oeparol 1x1
    Omega3 forte 1x1tab
    Kompleks witamin centrum lub bodymax 1x1tab
    Vit B compl 1x2tab
    Magne B6 1x1tab
    Coś jeszcze do tego polecacie czy na tą chwilę tylko zostać przy antybiotyku i zobaczyć jakie będą skutki ?
  • rzene 10.12.18, 20:23
    A masz koinfekcje?leczenie wyglada na samą Borelioze , osłony ok nie ma co przesadzać.
  • mario19740818 10.12.18, 20:47
    Miałem tylko te badania robione jak do tej pory wielkoszynski.pl/badania/badania-w-kierunku-boreliozy/ pierwsze pięć pozycji bez badania moczu ostatniego
  • mario19740818 11.12.18, 17:37
    Mam pytanie po jakim czasie brania antybiotyku mogą wystąpić pierwsze oznaki że działa, bo mnie dziś bardziej ręce i uda zaczęły boleć a dopiero drugi dzień jestem na lekach
  • rzene 11.12.18, 19:40
    Nie ma reguły na nic bo mogą to tez być skutki uboczne antybiotyku reakcja może być rożna. Ale nie wiem czemu leczysz się w ciemno bez koinfekcji bo trochę to nie logiczne.
  • mario19740818 11.12.18, 19:57
    No tak pani doktor zdecydowała z Katowic teraz to i tak nic już nie zrobię bo bym musiał na parę tygodni chyba przerwać leczenie
  • rzene 11.12.18, 21:01
    Cóż poradzę ,widocznie stwierdziła że nie ma potrzeby tylko diagnostyka to podstawa wg. mnie bo trzeba wiedzieć na co się leczyć
  • rzene 11.12.18, 21:03
    Po objawach można wnioskować też Bartonelle wiec nie wiem po co zaczynać leczyć borelioze ☹️
  • dawolny 28.01.19, 23:39
    Hej życzę powodzenia. Ja podjąłem leczenie u pani Beaty w Katowicach rok temu... Objawy bardzo podobne do twoich. Zrobiłem badania jakie doktor wskazała podjąłem leczenie. Przez pierwsze 2-4 miesiące nawet lekka poprawa (doxy, klabax, biseptol, zamur, tinidazol, flucofast itp.w potężnych dawkach) Niestety po 4 miesiącu żadnej poprawy, 6 miesiąc potworne zmęczenie ogólny zjazd formy (lekkie załamanie brakiem poprawy) ale stwierdziłem, że to dopiero pół roku będzie lepiej- nic od razu, 8 miesiąc dramat zero poprawy- czułem się gorzej niż przed podjęciem leczenia (wyniki ALT wątroba znacznie poniżej normy, straszny ból- wątroba uszkodzona... pani Beata twierdzi, aby przerwać na 2-3 tygodnie potem będzie poprawa i wracamy. Poprawy brak tylko gorzej -poleciał łokieć prawej reki ogólny ból (uszkodzone stawy, mogłem utrzumać max 5 kg) Przerwałem leczenie ...... czy tak wygląda leczenie wg ILLADS ??? czytam tu, że ludzie się leczą 2-3-5 lat ktoś się wyleczył, a ktoś pisze, że rok po leczeniu powrót choroby WTF??? ja naprawdę chcę się wyleczyć z tego gówna ale nie tak wyobrażałem sobie leczenie- bo jest mało rokujące. Nie twierdzę, że to nie działa bo namiar na panią Beatę z Katowic dostałem od osoby która się u niej wyleczyła... ale zastanawiam się ile osób jest w mojej sytuacji ... Na chwilę obecna wątroba już nie boli, łokieć również wrócił do sprawności, ale ból mięśni stawów - nóg i rąk straszny (bez ketanolu w nocy bym nie wydolił) szum oraz trzask w uszach... Jak żyć.... co teraz.... jaka alternatywa....
  • miklasz55 29.01.19, 00:58
    Nie piszesz w ogóle jakie badania robiłeś, jaka diagnoza, co było właściwie leczone jak inni chorzy. Ciekawe że jak piszesz była poprawa po dwóch miesiącach a potem nic tylko gorzej. Wygląda że chodzi o to aby zanegować generalnie leczenie wg ILADS a nie konkretnie to leczenie które może być czasem nietrafione i nie dr z Katowic, która mogła popełnić jakis błąd ale ILADS. Nie zdziwię sie więc wcale jeśli na to zapytanie ma sie zgłosić konkretna firma lecząca inaczej niż antybiotykami. Przepraszam ale ten wpis tak wygląda.
  • wisa46 29.01.19, 10:13
    miklasz55 napisał:

> (...) Wygląda że chodzi o to aby zanegować generalnie leczen
    > ie wg ILADS a nie konkretnie to leczenie które może być czasem nietrafione i n
    > ie dr z Katowic, która mogła popełnić jakis błąd ale ILADS(..)

Miałem do czynienia z lekarką BHP. Już sama rozmowa z tą Panią (wypisane recepty + zainkasowane 300zł) przekonały mnie o bezsensowności jej terapii. "Dowolny" nie wziął pod uwagę że ILADS to biznes dla niektórych pseudo-lekarzy. Tylko ile przy tym etyki?
  • dawolny 02.02.19, 22:49
    Masz straszne problemy czytania ze zrozumieniem- to już twój problem (z tego też można się wyleczyć smile) więc wkleję to co napisałem ,,Nie twierdzę, że to nie działa bo namiar na panią Beatę z Katowic dostałem od osoby która się u niej wyleczyła... " więc jeżeli osoba się u niej wyleczyła a pani doktor leczy wg. ILADS więc kurr.. jej pomogło. Więc co ja tu niby neguję... Jak nie masz nic do powiedzenia to zamilcz a nie wywołujesz gównoburzę.
  • dawolny 02.02.19, 22:51
    dawolny napisał(a):

>Miklasz55- Masz straszne problemy czytania ze zrozumieniem- to już twój problem (z tego te
    > ż można się wyleczyć smile) więc wkleję to co napisałem ,,Nie twierdzę, że to nie
    > działa bo namiar na panią Beatę z Katowic dostałem od osoby która się u niej wy
    > leczyła... " więc jeżeli osoba się u niej wyleczyła a pani doktor leczy wg. ILA
    > DS więc kurr.. jej pomogło. Więc co ja tu niby neguję... Jak nie masz nic do po
    > wiedzenia to zamilcz a nie wywołujesz gównoburzę.
  • dawolny 02.02.19, 22:54

• miklasz55 03.02.19, 00:50
    Powinno się napisać jakie badania zostaly zrobione, jakie wyniki, jakie rozpoznanie a tu nic. Tylko ogólnie wymienione nazwy antybiotyków i że po dwóch miesiącach poprawa a potem było coraz gorzej. Nie jest to normalne. Dalej napisaleś, że wątroba została uszkodzona i lekarka kazała przerwać leczenie na 2-3 tygodnie i wracać do niego. Bardzo wątpliwe. Napisałeś, że stawy zostały uszkodzone, łokieć poleciał ale teraz łokieć już dobrze. Jest taki antybiotyk który może uszkodzić ścięgna i to na długo lub na zawsze ale to żaden z tych wymienionych. Wątroba już dobrze ale bez Ketanolu ani rusz. . Ketanol akurat jest szkodliwy dla wątroby... Ogólnie, zamiast napisać i poprawić co zostało napisane nie tak lub niedopowiedziane, zamiast uzupełnić to sam robisz "gównoburzę".. No cóż, to tylko potwierdza moje wcześniejsze obawy. I też tak jak przewidziałem, na rzucone pytanie "jaka alternatywa" szybko wszedl wpis z linkiem do jakiejś firmy. Akurat nie do tej której można się było spodziewać i która próbuje w ostatnich dniach różnymi sposobami chyłkiem zareklamować się na forum, ale to widać tylko taka zmyłka na przekór. Tego wpisu z linkiem już nie ma, został wycofany, zmiana taktyki. Teraz "gównoburza", bo jest złość na mnie, że przeszkadzam. Ta firma wchodziła kiedyś ciągle na forum z reklamą swoich towarów, z facebooka pogonili ale można się spodziewać że będą dalsze podchody. Nie pisżę nazwy z oczywistych powodów, stali uczestnicy forum znają temat dobrze. Oj, Panie Wojcier, źle się Pan bawi.
  • mario19740818 25.08.19, 12:45
    Witam obecnie jestem 9 miesiąc na lekach, z objawów jakie pisałem w pierwszym poście mam tylko rzadkie mówienia na twarzy i doszedł ból prawego ramienia (najprawdopodobniej załatwił mi je antybiotyk Levoxa przed antybiotykiem wszystko było ok) Teraz mam zestaw Nystatyna +Minocyklina +Azitrox +Tinidazol +Flucofast +Probiotyk i Suplementy. Oczywiście dieta od grudnia 25 kg w dół ostatnio 2 w górę Jedziemy dalej. Czuję się bardzo dobrze nareszcie chce mi się żyć Pozdrawiam wszystkich leczących się trzymajcie się i walczymy dalej z tym dziadostwem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka