Dodaj do ulubionych

Badanie CD57 oraz LTT

25.03.19, 20:05
Około 20 lat temu miałem przygodę z kleszczem. Po ugryzieniu ( w łydkę) był rumień, duży rumień, wreszcie w miejscu ugryzienia zaczęło ciało "gnić'. Bolała noga. Trwało to dobrych kilka miesięcy. Trafiłem do chirurga -wyłyżeczkował ranę, polał żółtym płynem. Nie pomogło, trafiłem do szpitala. Chirurg wyciął chore miejsce. Wysłali na badania pod kątem nowotworu. Wynik negatywny. Wówczas o boreliozie nie było głośno. Ta choroba nie istniała.
W miedzy czasie funkcjonowałem chyba nieźle ale ostatnio, tak od 8 lat mam problem który co jakiś czas się nasila, niknie aby powrócić. Zawroty głowy, szum w uszach, miękkie nogi, lęk ...
Bylem badany na oddziale neurologi, na oddziale chorób wewnętrznych - diagnoza: pacjent zdrowy. Nawet koronografię mi zrobiono: diagnoza: zdrowy.
Teraz czytam w internecie o tej boreliozie, o jej objawach i wszystkie pasjuą do mnie. Jak jest nawrót "złego czasu" to mam takie objawy jakbym za chwilę miał odejść z tego świata.
Psychika huśtawka ..lęki, boję się czy aby nie wariuję.
Myślę o wykonaniu testu LTT oraz CD 57 lecz nie wiem czy są o 100 % pewności.
Drogie badanie więc nie chciałbym postępować pochopnie.
Czy ktoś ma w tym temacie większą wiedzę. Warto- należy- koniecznie zrób. ????
Jak mam się zachować. ?
Bardzo proszę o sugestie, porady, własne doświadczenia .
Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • rzene 26.03.19, 09:03
    Albo zrobisz diagnostykę albo trzeba iść do wróżki bo innej rady raczej nie ma sad. Przy starej boreliozie WB raczej wyjdzie ujemy, zostaje więc elispot2 w laboratorium dr. W, a CD-57 też warto bo wiemy czy jest infekcja z tym że bezpośrednio w placówce która go wykonuje (szpitalu) a nie Diagnostyce - zanim dowiozą krew to wynik wychodzi nie prawidłowy. Przy pozytywnym wyniku warto też zrobić koinfekcję bo sama borelioza raczej nie występuje, a zanim zacznie się leczenie to warto wiedzieć jakie patogeny są w organizmie.
  • kawo11 26.03.19, 20:18
    Rzene ... dziękuję.
    Jestem z Rzeszowa i badanie CD57wyonuje tylko Diagnostyka czyli wyboru nie mam. Jednak diagnostyka posiada na miejscu swoje dość duże laboratorium.
    Elispot2 - o tym nie słyszałem. Może dowiem się w internecie. Koinfekcja też dla mnie czarna magia.
    Możesz coś więej na ten temat ?
    Pozdrawiam.
  • kawo11 26.03.19, 21:21
    Czy LTT a Elispot2 to to samo. ? Które lepsze ?
  • miklasz55 27.03.19, 23:33
    Również odradzam wykonywanie badania CD57 u podwykonawcy. W Rzeszowie raczej żaden szpital go nie wykonuje, przynajmniej nie znalazłem. Natomiast kilka dni temu, szukając dla kolegi szpitala wykonującego to badanie w Krakowie znalazłem, że wykonuje pracownia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym ul. Wielicka 265. Tel (12) 6582011 w.1176 (rejestracja), w.1457 (dział wykonujący badania). Badanie kosztuje 136 zł, w innych labach (podwykonawcy) 190-200zl. Lepiej byłoby nawet dołożyć kilkadziesiąt zl (podróż) i pojechac do Krakowa niż wydać 200 zł i dostać niepewny negatywny wynik. Poniżej spis badań które ten szpital wykonuje. CD 57 jest na poz.315. Nr kodu badania 3129 (wymagają żeby podać). Przed pojechaniem trzeba zadzwonić i umówić się.
    szpitalzdrowia.pl/wp-content/uploads/2018/12/cennik-analiz-laboratoryjnych-od-01-01-2019-r..pdf

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka