Dodaj do ulubionych

Komora hiperbaryczna

05.04.19, 08:20
DLACZEGO HIPERBARIA TLENOWA JEST TAK SKUTECZNA W LECZENIU BORELIOZY?

Borrelia jako bakteria beztlenowa nie potrafi funkcjonować w środowisku tlenowym. Dlatego też wysokie stężenie tlenu w warunkach hiperbarii tlenowej jest dla niej zabójcze.
Ponadto terapia w komorze hiperbarycznej prowadzi do zmniejszenia stanu zapalnego, złagodzenia bólu i objawów infekcji.
Do likwidacji bakterii przyczynia się również stymulacja układu immunologicznego
Tlen podany pod ciśnieniem ma nieograniczona dostępność do wszystkich komórek organizmu, znacznie lepszą niż antybiotyk
Hiperbaria tlenowa znacznie zwiększa zależny od obecności tlenu transport antybiotyku do miejsca jego działania

3. JAK PRZEBIEGA LECZENIE BORELIOZY W KOMORZE HIPERBARYCZNEJ?
Krok 1.

Konsultacja lekarza specjalisty medycyny hiperbarycznej – nie każdy pacjent może być zakwalifikowany do terapii hiperbarycznej!!! – Nasi doświadczeni specjaliści po konsultacji z lekarzem specjalizującym się w leczeniu boreliozy oraz uważnym zebraniu wywiadu i badaniu zdecydują ile i jakich zabiegów potrzebujesz
Krok 2.

Indywidualny program leczenia Twojej choroby hiperbarią tlenową. Otrzymasz indywidualny program, w którym zawarte będą: ilość i częstotliwość zabiegów (sprężeń), ciśnienie jakie jest dobrane do Twojego stanu zdrowia oraz zalecenia lekarza specjalisty chorób odkleszczowych jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na terapię hiperbaryczną.
Krok 3.

Przed wejściem do komory jeszcze raz obejrzy Cię lekarz, pielęgniarka zmierzy ciśnienie krwi. Dostaniesz specjalny jednorazowy strój i jednorazową własną maskę tlenową.
Krok 4.

Sprężenia – w leczniczej, wieloosobowej komorze hiperbarycznej rekomendowanej przez NFZ oprócz pacjentów znajdować się będzie Atendent (lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny), pod którego okiem przejdziesz cała terapię. Odpowie on na wszystkie Twoje pytania, będzie Cię wspierał podczas całego procesu leczniczego. Zauważy każde najmniejsze nawet odchylenia od normy i natychmiast fachowo zareaguje.
Sprężenie trwa 1,5 godziny. Ciśnienie w komorze wzrasta powoli i powoli jest zmniejszane. Będziesz oddychał 100% tlenem.
Na zewnątrz komory nad Twoim bezpieczeństwem będzie czuwał operator komory i lekarz, którzy będą Cię obserwować na monitorach i będą w stałym kontakcie telefonicznym z Atendetem.

UWAGA!

Podczas leczenia pacjenci często doświadczają skutków reakcji Jarischa-Herxheimera. O wystąpieniu tego zjawiska mówimy, kiedy dochodzi do nawrotu lub nasilenia objawów choroby. Dolegliwości te zazwyczaj mijają w krótkim czasie. Wystąpienie reakcji Herxheimera jest uważane za potwierdzenie pozytywnej odpowiedzi na leczenie, ponieważ jest ona wywołana przez toksyny uwolnione z zabitych krętków.
KROK 5.

Zakończenie cyklu sprężeń. Po każdym wyjściu z komory oraz po zakończonym cyklu zabiegów zostanie zbadany prze lekarz specjalistę hiperbarii tlenowej
CZY LECZENIE BORELIOZY W KOMORZE HIPERBARYCZNEJ JEST ZNANĄ MEDYCZNĄ TERAPIĄ?

Pierwsze doniesienia o skuteczności hiperbarii w terapii boreliozy opublikował dr. Wiliam Fife w 1998 r, który uważany jest za ojca tej metody leczenia boreliozy. W opisywanym przez Niego badaniu 85% pacjentów którzy byli poddani HBOT doświadczyli znacznej poprawy samopoczucia, ustąpienia bólu oraz zmęczenia.
Kolejnym lekarzem, który z powodzeniem stosował hiperbarię tlenową w terapii boreliozy i to opisał był dr R. A. Neubauer.
Mitchel L. Hoggard farmaceuta zrelacjonował terapię w komorze hiperbarycznej swojego 14 letniego syna Teda, który po tym leczeniu odzyskał sprawność upośledzoną wcześniej boreliozą
Ogromnym zwolennikiem leczenia boreliozy terapią hiperabrii tlenowej jest dr L. James Johnson Przewodniczący i założyciel Chico Hyperbaric Center
Skuteczność terapii boreliozy w komorze hiperbarycznej potwierdzili i opisali również inni naukowcy, między innymi w 2014 roku Chien-Yu Huang lekarz z Kliniki Medycyny Klatki piersiowej Szpitala Taipej na Tajwanie. który opublikował swoją prace w Journal of The Chinese Medical Association – prestiżowej gazecie medycznej.
dr KP Stoller w swoich doniesieniach nt terapii boreliozy hiperbaria tlenowa w roku 2016 pisał, ze jest to najlepsza i najskuteczniejsza bezinwazyjna metoda zabijania beztlenowych krętków borrelia.
Obecnie z powodzeniem terapię tę stosują wiodące ośrodki hiperbarii tlenowej na całym świecie – m. innymi Neverly Hills Hyperbaric Center USA, Los Angeles Hyperbaric Oxygen Center, Hyperbaic Healing Institute, BaroMedical Hyperbaric Oxygen Clinic, Burnaby BC, Canada, OXYMED, Australia, OXIGENA Madryt.

Z niektórymi z nich współpracuje HIPERBARYCZNY OŚRODEK BADAWCZO-ROZWOJOWY w LUBLINIE.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka