Dodaj do ulubionych

Jak zdiagnozować borelioze?

15.05.19, 12:37
W czerwcu 2016 roku ugryzł mnie kleszcz, wyciąglam go niestety nie widać było czy był rumień bo to było na głowie, od kwietnia 2017 roku zaczęłam odczuwać dziwne lęki, zaczęłam się bać o wszystko nie wiadomo czemu, doszły kolatanie serca, osłabienie, zrobiłam test na borelioze WB w klasie igg tylko prążek p41 wyszedł pozytywnie reszta ujemna, w klasie igm wyszedł wynik graniczny ale problemy trochę zniknęły to olałam sprawę a teraz znowu mam jakąś nerwice i lęki, jestem ciągle senna czy powinnam ponowic badania? Bardzo się boję że to borelioza ciągle o niej myślę i mam lęki że przestanę każdego rozpoznawać i wpadnę w jakieś otępienie albo chorobę psychiczną, jeszcze występuje dziwne uczucie w głowie jakby pustka, pomocy co mam zrobić? Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • miklasz55 15.05.19, 13:39
    Twój wynik WB jest ujemny, dodatni prążek p41 wychodzi na plus także przy innych infekcjach. W dłużej trwającej boreliozie często niestety WB wychodzi ujemnie. Wykonaj badanie KKI lub LTT na boreliozę w lab dr.Wielkoszyńskiego (Dąbrowa Górn). Mają swoją stronę w necie, skontaktuj się i dowiedz się co do przesyłki próbki krwi kurierem. Bardzo prawdopodobna jest borelioza u Ciebie, w swoim pierwszym wątku podałaś jeszcze objaw - dziwny ból nogi. Zapisuj inne objawy jesli jakieś sie pojawią. Kleszcze roznoszą takźe inne infekcje, można wykonać panel koinfekcji w tym samym labie. Poczytaj FAQ. link na poczatku strony forum. I mała uwaga, nie otwieraj więcej wątków odnośnie swojej choroby, opis i wszystkie szczególy powinny być w jednym miejscu.
  • nic12gh5 15.05.19, 13:47
    Dziękuję, a krew sama sobie pobieram czy muszę gdzieś iść żeby mi pobrali i dopiero wtedy wysłać?
  • miklasz55 15.05.19, 14:22
    Skontaktuj się najpierw z labem
    wielkoszynski.pl/kontakt/
  • nic12gh5 16.05.19, 08:19
    miklasz55 napisał:

> Skontaktuj się najpierw z labem
    > wielkoszynski.pl/kontakt/

Dzwoniłam, można wysłać próbkę surowicy tylko muszę znaleźć labolatorium w okolicy co mi pobierze tą surowice a nie wiem czy wszystkie labolatorium mi takie coś zrobi 😔

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.