03.06.19, 09:40
Polska. 20 tys. oficjalnych zachorowań rocznie. Jest nas setki tysięcy, jesteśmy siłą, zróbmy coś.

Skoro 30 rolników potrafi nagłośnić swoją sytuację blokując drogi ekspresowe, paląc opony i wysypując jabłka na rondzie to my też potrafimy. Możemy to zrobić jednak w bardziej cywilizowany sposób.

Wystartujmy do sejmu, jednocząc się tylko wokół 1 grupy postulatów - związanych z chorobami odkleszczowymi (tak byśmy się nie podzieli przez różne poglądy w innych sprawach). Załóżmy, że mamy 200 tys. borelozowców w PL to dać może ok. 1,5% w wyborach. A do tej liczby dojdą jeszcze członkowie rodziny. To niby za mało by przekroczyć próg, ale możemy wejść w sojusz z inną partią. Wzamian za ślepe poparcie w ich postulatach oni poprą nasze. Polityczny handel.
Jeśli lider sejmu nie będzie miał większości w sejmie, będzie musiał wejść w koalicję lub zahandlować z innymi partiami. np. dołączymy do parti XYZ. Wybory wygra partia A z 49% miejscówkami w sejmie, partia B 45%, partia XYZ 6%. Wtedy wzamian za to, że partia A poprze główne postulaty parti XYZ, partia XYZ poprze projekty ustaw parti A.
W taki sposób nasze postulaty mogą zostać realnie wprowadzone w prawie RP! Dodatkowym plusem jest to, że problem zostanie nagłośniony.
Na czele naszej grupy powinni stanąć ludzie nauki: lekarze, analitycy medyczni, chemicy, biolodzy, fizycy, psychologowie. OPANOWANI ludzie z dobrą prezencją i charyzmą. Nie żadni znachorzy, bo się ośmieszymy.
Roboczo, proponuję na początek takie postulaty:
- zastąpienie zdeaktualizowanych wytycznych IDSA nowymi wytycznymi (m.in. doksycyklinka dla każdego ukąszonego przez kleszcza; 40 dniowe wlewy w szpitalu dla każdego ukąszonego z rumieniem; obowiązek podania antybiotyków, jeśli spełnione są 3 warunki: stan kliniczny wskazujący na możliwość choroby odklezczowej, dodatnie wyniki badań WB w jakiejkolwiek klasie, brak przeciwskazań zdrowotnych jak np. niewydolność nerek czy wątroby; zakaz leczenia monoterapią ch. odkleszczowych itd.)
- możliwość leczenia niezgodnie z wytycznymi, jeśli pacjent wyrazi zgodę i zostanie poinformowany o możliwych skutkach niestandardowego leczenia. Jeśli nie wyrazi zgody lekarz ma obowiązek leczyć wg wytycznych. (chodzi o to, by lekarz przestał bać się leczyć - czasem nie ma wyjścia i trzeba zaryzykować, a obecny rząd ostatnio zaostrzył kary dla błędów lekarskich do 15 lat więzienia przez co lekarze często wolą nie robić nic niż uratować 999 i zabić 1)
- prawo do nieuregulowanego dostępu do ziół z listy: <lista ziół w kierunku ch. odkleszczowych> (UE stopniowo wpisuje zioła na listę leków co może uniemożliwić leczenie niektórymi z nich lub spowoduje to wzrost cen)
- przeznaczenie 1% PKB na badania nad leczeniem i profilaktyką boreliozy
- ...

Moglibyśmy wysłać do każdej partii startującej w wyborach taką ofertę: czy wdrożą nasze ustawy wzamian za poparcie 1,5%.

Zapraszam do dyskusji bez wyzwisk i obrażania.
Edytor zaawansowany
  • deathrone 03.06.19, 09:40
    ta oferta wysyłana do wszystkich partii musi mieć min. 200 tys. podpisów by zobaczyli, że rzeczywiście mamy te 1,5%.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.