Dodaj do ulubionych

Bartonella - rozstępy

13.07.19, 09:41
Nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy one po leczeniu zanikają. To znaczy, czy można je traktować jako objaw aktualnie aktywnej choroby, czy mogą być tylko pamiątką po niej?
Edytor zaawansowany
  • zenobek 15.07.19, 00:13
    Żadna pamiątka. Ma zaniknąć i się więcej nie pojawić!
  • joannab-o 15.07.19, 11:56
    Fajnie, że odpowiedziałeś, czytałam Twój wątek. Czy Ty miałeś coś przypominającego rozstępy?
  • zenobek 15.07.19, 13:22
    Niestety mam coś takiego co na to wygląda. Chyba ustępuje, ale w tempie żółwia. Po abx nie chciało nic ustąpić, ale po ziołach chyba coś drgnęło.
    Poza tym ból nogi zanika ostro!
    smile
  • joannab-o 15.07.19, 15:36
    https://healthosphere.com/wp-content/uploads/2017/08/Bartonella-Rash-Image.jpg
    Coś podobnego do tego?

Takie obrazki wyskakują w wyszukiwaniu Bartonella rash, oprócz zdjęć krostek i innych ranek. Od dwóch dni szukam wiadomości i na razie wychodzi mi, że to na zdjęciu to są zwykłe rozstępy skórne. Nie widać też niczego co byłoby "podobne" ale jednak wyraźnie nie będące rozstępami.

Miałam dwa dni nerwówki trafiwszy na jedno z takich zdjęć, ponieważ pomiędzy tym a poprzednim latem identyczne zmiany pojawiły się na plecach mojego syna. Nie pomyślałam, że to są rozstępy, bo on ma 21 lat, nie rósł ostatnio w szybkim tempie i jest szczupły. Za to od grudnia leczył się z boreliozy, więc osłabienie organizmu i koinfekcja się ujawniła. Wizyta na forum, w wątku zakażony bartonellą pisze o rozstępach (nie Ty), w FAQ administratorzy forum wymieniają wysypkę podobną do rozstępów - wszystko się zgadza.
    Tymczasem wygląda na to, że się nie zgadza.

• zenobek 15.07.19, 17:13
    Baaardzo podobne tylko że zdecydowanie mniej. I nie na plecach tylko na nodze w okolicy kostki. Zgadza się ten dziki kolor i kształt. Tak jak pisałem zaczęły ustępować i nie są już takie wyraźne, zaczęły być poprzerywane, bledsze...
  • joannab-o 15.07.19, 21:06
    A lekarz to widział i potwierdza, że to objaw bartonellozy?
    I, biorąc problem z drugiej strony wink czy to jest w jakiś sposób podobne do wysypki?
  • zenobek 15.07.19, 21:32
    ad 1) nie pamiętam. chyba tak. u lekarza jestem co 2-3 miesiące. tych wizyt było już co najmniej 10. nie pamiętam dokładnie o czym rozmawialiśmy na pierwszej czy drugiej.... stu procentowych objawów bartonelli mam przynajmniej kilka - jakichkolwiek wątpliwości brak. utrzymują się nadal tak więc leczymy dalej. odpowiedź na leczenie jest nadal więc leczymy.
    ad 2) nie rozumiem. chodzi ci o to czy moje minipręgi są podobne do wysypki? czy te na zdjęciu? czy o co innego?
  • joannab-o 16.07.19, 08:10
    Twoje zmiany czy są podobne do wysypki. To ważna kwestia dla mnie, ale i dla każdego zarażonego bartonellą. Bo jeśli to ma być "podłużna wysypka podobna do rozstępów" to jakieś cechy wysypki mieć powinna, a jeśli nie ma, to nie jest objawem i nie należy czekać aż zniknie z zakończeniem leczenia.
    Próbuję ustalić, czy taka wysypka w ogóle istnieje czy to jest fejk.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka