Dodaj do ulubionych

Babesia i bartonella w rozmazie co robić

02.08.19, 12:27
Dzień dobry Wszystkim,
bardzo proszę Was o poradę, co dalej robić. Kleszcz 5 tygodni temu, po tygodniu bardzo wysoka gorączka, choroba sześć dni, pocenie jak przy najgorszej grypie, ból głowy i mięśni/stawów? - od tego czasu złe samopoczucie. Lekarz rodzinny zignorował sprawę, nie ma rumienia. Mam uczucie "pijanej" głowy, chodzę "dziwnie niepewnie". Testy powinnam zrobić dopiero po 6 tygodniach. Zrobiłam po 4 tygodniu badanie rozmazu - wyszła babesia i prawdopodobna bartonella. Czekam na wynik boreliozy. Czuję się źle. Czy możliwa jest infekcja jak powyżej bez boreliozy, czy raczej nie robić sobie złudzeń? Kuracji antybiotykami nie przetrwam, bo już nawet po krótkich byłam ledwo żywa. Co moglibyście poradzić. Czego spróbować? Bardzo proszę o Wasze zdanie, rady, komentarze. W tym pierwszym momencie człowiek jest tak zdeprymowany, że zupełnie nie wie, gdzie szukać pomocy. Dzięki z góry.
Edytor zaawansowany
  • the_kure 02.08.19, 21:26
    bralas wczesniej doksycykline ? moze na ten antybiotyk zle nie zareagujesz . Idz na FB tam ci pomoga ... tu na forum sa juz tylko sami naciagacze i spam.
  • dorotazdreszczem 03.08.19, 12:34
    Dziękuję. a FB jakaś konkretna strona?
  • magda.lenaa 03.08.19, 18:12
    Proszę spróbować na grupach FB "Borelioza chorzy od kleszcza", "Borelioza ABC", ewentualnie "Akademia Boreliozy".
  • dorotazdreszczem 05.08.19, 18:18
    magda.lena dziękuję bardzo.
  • witoldpi 05.08.19, 16:00
    Witam.

Można zapytać gdzie Pani robiła ten rozmaz ? Z krwi pobieranej z przegubu ręki, tak jak do zwykłych badań ? Od razu wyszło, czy było kilka prób ? Moim skromnym zdaniem te objawy to są głownie od babesii , jest możliwe, że może nie być borelli, ale nie na podstawie braku rumienia, mogło jej szczęśliwie nie być u kleszcza , trzeba szukać dobrego lekarza.Leczenie jest konieczne. Nie wiem gdzie Pani mieszka, która część Polski, może w SCHNB coś poradzą.Potrzebne będzie też sprawdzenie innych koinfekcji. Pozdrawiam.
  • dorotazdreszczem 05.08.19, 18:17
    Witoldpi, oczywiście. W "Diagnostyce" (tej sieciówce), oni wysyłają to do badania. Tak, krew była żylna, od razu wyszło w pierwszym badaniu. Badanie było "pod babesię", bartonella jest zaskoczeniem (no cóż). Zaczynam czuć swędzenie skóry i takie ukłucia w różnych miejscach jakby szpilką. Tak więc bartonella się rozkręca pewnie. Ktoś tu wcześniej napisał, że przy babesii są takie mini czerwone kropki na ciele, ja takie mam, dużo, maleńkie jak ukłucie szpilką, ale to już od dłuższego czasu, czyżbym babesię miała jeszcze przed kleszczem? Faktycznie czułam się bardzo źle od dłuższego czasu?
  • witoldpi 06.08.19, 09:56
    Wie Pani może, czy próbka krwi pojechała na wybrzeże ( Świnoujście - dr Janowicz) czy do Poznania ? Dziękuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka