Dodaj do ulubionych

Biomedika Wrocław lekarz Artur Marchewka opinie

07.01.20, 09:28
Witam,
Czy ktoś z forum korzystał z leczenia (konsultacji) w Biomedika ul Pabianicka Wrocław? Na stronie mają ofertę leczenia boreliozy i koinfekcji z wykonaniem badań laboratoryjnych w CM Wielkoszyński, leczenie metodą ILADS przez lekarza Artura Marchewkę. Proszę o informacje, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą placówką. Szukam obecnie lekarza dla córki 13 lat. Jesteśmy już po wizytach u ortopedy, reumatologa i specjalisty chorób zakaźnych w związku z m.im. problemami ze stawami kolanowymi, bólami mięśni- testy IgG i IgM metodą ELISA na boreliozę ujemne, inne badania też nie wyjaśniły przyczyny bólu stawów... ortopedycznie i reumatologicznie- brak zmian... Kleszcz był w maju ubiegłego roku, rumienia i innych objawów po ukąszeniu nie było, dopiero pod koniec sierpnia zaczęły się problemy ze stawami, we wrześniu objawy ustąpiły, po czym wróciły w połowie października... w grudniu wdrożona była terapia 20 dni 2x100mg doxycykliną, jednak ból się pojawia, do tego bóle głowy, mięśni... Zakaźnych przyczyn też nie stwierdzono mimo róznych badań i tak zostałam sama z problemem... stąd zaczynam poszukiwania na własną rękę przyczyny...
Z góry dziękuję za pomoc, bo jeśli nie ta placowka, to gdzie powinnam się udać z córką? Czy jest jakiś sprawdzony lekarz w okolicy (ale niekoniecznie, bo pojedziemy, gdzie będzie trzeba), który poza wytycznymi IDSA, popatrzy na objawy i zleci odpowiednie testy, badania a potem wdroży terapię, która będzie skuteczna?? Zagubiona się czuję w gąszczu róznych informacji i ofercie różnych badań... których wyniki też nie każdy lekarz akceptuje...
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • the_kure Re: Biomedika Wrocław lekarz Artur Marchewka opin 07.01.20, 16:17
      przede wszystkim przed rozpoczeciem antybiotykoterap nalezy wykluczyc inne przyczyny dolegliwosci: hormony, celiakia itd rozumiem ze ana1 bylo robione ? jesli chodzi o neuroinfekcje to np w synevo jest pakiet za okolo 700zl na myko yersenia chlam anaplazma babesia i bartonella. jesli chodzi o sama borelioze to pozostaje do zrobienia jeszcze tanszy test czyli WB a jezeli on nic nie ujawni to ewentualnie np test LTT (drogi i nieuznawany przez lekarzy IDSA) czy poza bolami miesni wystepuja tez drzenia miesni albo dretwienia ?
      • adlud Re: Biomedika Wrocław lekarz Artur Marchewka opin 08.01.20, 11:12
        Tak ANA było robione- wynik ujemny, hormony tarczycy w normie, wysokie wartości ADNs i ASO, które świadczą o przebytym zakażeniu paciorkowcem ropnym (wg lekarza mógł wywołać reaktywne zapalenie stawów), dodatkowo dodatnie IgG cytomegalii, IgM greyzone (wg lekarza swiadczy o infekcji okolo 6 miesiecy temu, która ustępuje). Robione były też badania kału w róznych kierunkach- wszystko ok.
        Dodatkowo wykonane były badania w kierunku KZM i tu dodatnie IgG a IgM ujemne, co oznacza w interpretacji lekarza, że córka przeszła kleszczowe zapalenie mózgu bezobjawowo ponad poł roku temu.. to może sugerować, że albo to wynik ukąszania kleszcza, którego w maju usuwaliśmy (kleszcz 19.05, wyniki 29.11), albo jakiegoś innego, o którym nie mieliśmy pojęcia. Na KZM córkę szczepiłam pierwszą dawką 30.04, czyli przed ukąszeniem, o którym wiemy, druga dawka 12.06... tu od lekarza nie dowiedzialam się, czy to IgG może być od szczepienia...
        Poza bólem stawów i mięśni u córki nie ma drżenia, czy drętwienia.
        Dziękuję za podpowiedź w kierunku wykonania dodatkowych badań. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej najpierw znaleźć lekarza, który zleciłby takie, jakie wg niego trzeba zrobić. Z tego, co czytałam na forum, we Wrocławiu jednak cięzko ze specjalistą od boreliozy i koinfekcji, dlatego po znalezieniu w ofercie BIOMEDIKI właśnie lekarza leczącego boreliozę pytałam o opinię, bo nie wiem, czy to nowa ppzycja w ofercie, czy ten lekarz już praktykuje i ktoś ma jakieś doświadczenie po wizytach.
        Specjalista zakaźnik pracujący w Klinice niestety nie znalazł przyczyny, doxycyklina, którą wypisał wg niego powinna bakterie wytłuc (nawet boreliozę (której wg testu ELISA nie ma) przy 20 dniach stosowania) więc wg niego wszystko już powinno być dobrze. Przyczyn infekcyjnych zapalenia stawów brak... tylko co robić, jak będzie to wracać- tego nie wiadomo... Córka jest w klasie sportowej, od października nie trenuje, teraz zaczęła trochę się wdrażać do ćwiczeń, tylko nikt z lekarzy mi nie potrafi powiedzieć, na ile może wrócić do treningu i co jak stawy znowu spuchną... przecież w badaniach wszystko jest w normie.. ot taki dylemat do rozwiązania....
    • aqarel Re: Biomedika Wrocław lekarz Artur Marchewka opin 09.01.20, 17:37
      Witaj, zerknij tu
      rozanski.li/479/borelioza-z-lyme-czyli-kretkowica-kleszczowa-cz-i/
      rozanski.li/480/borelioza-borreliosis-leczenie-oficjalne-cz-ii/
      rozanski.li/345/borelioza-borreliosis-fitoterapia-cz-iii-i-troche-narzekania/
      rozanski.li/346/borelioza-borreliosis-fitoterapia-cz-iv/
      rozanski.li/347/borelioza-borreliosis-fitoterapia-cz-v/
      rozanski.li/348/borelioza-borreliosis-fitoterapia-cz-vi/
      rozanski.li/349/borelioza-borreliosis-fitoterapia-cz-vii/

tu masz o stawach
      chomikuj.pl/coova/Dokumenty/stawy_rozanski,2959829735.pdf

dawno temu, podczas leczenia zebrałem artykuły i umieściłem na chomiku
      chomikuj.pl/coova/Dokumenty

unikaj cudownych terapii, nawiedzonych doradców i ekspertów!!!!!

--
      "Pchani siłą wewnętrznej fali
      Stojąc na grani, z rozpostartą flagą
      Sięgamy szczytów świata,o którym marzyliśmy..."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka