09.05.06, 16:33
Witam!Wrocilam wczoraj z trzy-tygdniowego turnusu w szpitalutongue_out Mialam
zrobiione kilka badan (w tym punkcja krzyzowo-ledzwiowa) noi borelioza sie
potwierdzila ale na szczescie plyn mozgowo rdzeniowy mam czysty.Bylam leczona
Lendacinem a teraz mam jeszcze 2-tygodnie lecznie biorecefem.Za pol roku do
kontroli i...wlasnie co dalej?jezeli wynik znowu wyjdzie dodatnio to czeka
mnie powrot do bytomia?czy moze znowu doustne??Czy ktos juz moze przerobil ta
sytuacje??pozdrawiamsmile
Edytor zaawansowany
  • iiana1 09.05.06, 16:42
    Kasiek, po pierwsze wpisz sie na liste, z jakiego wojewodztwa/miasta jestessmile

I Mialas jakies herxopodobne objawy w szpitalu? Jak Twoje wyniki badan krwi po
    szpitalu?( ilosc leukocytow, krwinek czerwonych, enzymy watrobowe?) Czy jakies
    objawy boreliozy ustapily ,czy doszly nowe? Ijaka ilosc landacinu bralas na
    dobe? Jak sie teraz czujesz?
  • kasiek11111 09.05.06, 22:42
    W trakcie brania antybiotyku gdzies ok3,4 kroplowce nasilily mi sie objawy,
    mialam potworny bol glowy,stawow a nawet zaczely mnie bolec te stawy ktore
    wczesniej mnie nie bolaly.Kroplowke 0,5litra bralam raz dziennie.Wynik w klasie
    IgM=25 a reszta tych badan dodatkowych byla w porzadku.Teraz czuje sie troche
    lepiej.Nie meczy mnie na razie ten bol glowy z ktorym sie borykalam przez pol
    roku, noi troszke lepiej ze stawami barkowymi chociaz bol ciagle jest ale
    mniejszy.Ogolnie jestem potwornie slaba i zmeczona ale to chyba kwestia tego
    antybiotyku i lezenia w szpitalu.Pozdrawiamsmile
  • elunia555 09.05.06, 20:10
    Witam! Też jestem po leczeniu w Bytomiu.W kwietniu w przychodni przyszpitalnej
    zrobiłam badanie zgodnie z zaleceniami ordynatora(pół roku).Mam wyznaczoną
    wizytę na dzień 29.05.06.Telefonicznie poinformowano mnie, że mam czynną
    boreliozę.
    Wynik badania dodatni IgM 22 a w trakcie leczenia szpitalnego IgM 10. Wynik
    badania ma być załączony do kartoteki.Mam nadzieję, że mi wydadzą ten wynik w
    trakcie wizyty.
    Pozdrawiam.
    elunia555
  • idanta 09.05.06, 22:37
    Mam skierowanie do por.zakaznej w Bytomiu ale dopiero na czerwiec.
    Nie wiem co mam zrobic bo leczy mnie doktor reumatolog ,ktora bardzo dokladnie
    stosuje sie do zalecen Donty.
    Oprocz mnie ma jeszcze kilku pacjentow z borelioza ,dzisiaj wlasnie bylam u
    niej i zapisala mi koleja porcje Doxy.Chcialam cos innego ze wzgledu na slonce
    ale stwierdzila ze dzisiaj poprzednia pacjentka z borelioza dobrze sie czuje po
    Doxy i ze jest duza poprawa.
    Namowila mnie zebym dalej jakos to wytrzymala bo ja troche czuje sie lepiej
    wiec mysle ze to nieglupia lekarka .
    W zwiazku z tym zastanawiam sie czy zglosic sie do tej por.zakaznej w Bytomiu
    i pewnie konsekwencja tej wizyty bedzie skierowanie do szpitala.
    A tak nawiasem to Eluniu ja zmienilam lekarza bo Dr.S rzadko bywa w Katowicach
    no ijest to leczenie prywatne co mialo dla mnie dosc duze znaczenie/wiadomo
    koszty/
    smile
  • kasiek11111 09.05.06, 22:51
    Hejsmileja powiem ci ze jezeli bedziesz miala mozliwosc isc na leczenie do Bytomia
    to nie zastanawiaj sie ani chwili bo ludzie czekaja tam niestety na miejsca
    nawet po pol roku gdyz niestety jak zdazylam sie zorientowac jest to jedyny
    szpital na slasku ktory traktuje sprawe powaznie.Mialam niestety sposobnosc byc
    przez kilka dni w szpitalu w zawierciu (rowniez zakazny)ale tam dali mi do
    zrozumienia ze wymyslam sobie objawy i sie za duzo naczytalam i nie zamierzali
    nawet podjac leczenia(pomijajac fakt ze u nich leczenie trwa ok 5-7 dni-smiech
    na sali..)Natomiaast Bytom zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie.Odrazu podjeli
    dzialania a leczenie trwa tam minimum 21 dni.Pozatym jest bardzo mily
    personel,lekarzesmilePozdrawiamsmile
  • idanta 09.05.06, 23:07
    Ja wiem ile sie czeka bo zapisalam sie tam juz w listopadzie ubieglego roku.
    Ale np do Tychow dali mi termin 1 miesieczny ale lekarz odradzal mi ta
    przychodnie bo pacjeci ktorych leczyl a byli tam to wracali do niego z powrotem.
  • elunia555 09.05.06, 23:32
    Witam!
    Jeżeli chodzi o Bytom terminy do poradni przyszpitalnej są bardzo odległe jak
    również na miejsce w szpitalu długo się czeka.Opisywałam już na Forum jak to
    wygląda.Napiszę jeszcze raz, że na miejsce czeka się długo łóżek na oddziele
    jest około 10 a w trakcie mojego pobytu w szpitalu przez wiele dni kilka łóżek
    było wolnych.Leżałam na sali dwuosobowej po kilku dniach wyszła dziewczyna do
    domu a na jej łózko do momentu mojego wyjścia nikogo nie przyjęli.Przed moim
    przyjściem była też taka sytuacja wiem z relacji ludzi leżących tam.Mnie termin
    wyznaczyli po interwencji NFZ.Pozornie wydaje się,że sprawę traktują poważnie
    ale jeszcze nikogo nie wyleczyli.Utrzymuję kontakty z osobami, które tam
    poznałam a są to kobiety, które leczą się klka lat.Jedna z nich leczy się przez
    5 lat a od 7 lat jest chora i coraz gorzej się czuje ostatnio co pół roku leży
    w Bytomiu i poprawy nie ma choroba postępuje.Za każdym pobytem ma też punkcję
    lędźwiową.Każda osoba chora na boreliozę leży tam 21 dni i dostaje lendacil
    dożylnie i następnie przyjmuje w domu doustnie też przez 21 dni antybiotyki.Na
    takie leczenie szkoda zdrowia, bo ta właśnie kobieta ma torbiele na wątrobie i
    ma mieć biopsję za miesiąc a wtedy się okaże co to jest.Przypuszcza, iż to
    następstwa po antybiotykach a borelioza dalej postępuje.Jeżeli chodzi o mnie to
    trzy kleszcze miałam w czerwcu 2005 roku na przełomie lipca i sierpnia brałam
    doksycyklinę w tabletkach, później szpital a choroba dalej postępuje.Po
    szpitalu trzeba by znaleść lekarza i brać antybiotyki do momentu ustania
    ostatnich objawów a Bytom takiego leczenia nie zastosuje.Personel i ordynator
    owszem bardzo mili,ale jeszcze nikogo nie wyleczyli.
    Pozdrawiam.

--
    elunia555
  • kasiek11111 10.05.06, 11:30
    Witam!Elunia555 mozliwe ze jest tak jak mowisz.Ze mna tez lezaly osoby ,ktore
    poraz kolejny przyszly na leczenie ale i tak uwazam ze na slasku jest to jedyny
    szpital,ktory chociaz probuje to leczyc.Mialam niestety przykre doswidczenia z
    lekarzami i jak wczesniej pisalam szpitalem w zawierciu a o tychach tez
    slyszalam niepochlebne opinie wiec jezeli ktos mialby sie leczyc w tamtych
    osrodkach to moim zdaniem lepiej zeby udal sie do bytomiasmilea jesli chodzi o
    wolne miejsca to fakt,ze jak ja lezalam tez bylo duzo wolnych miejsc.Niestety
    bardzo ciezko wyleczyc ta chorobe i mysle ze sluzba zdrowia w Polsce albo to
    olewa poprostu albo w innych przypadkach nie daje rady...pozdrawiamsmile
  • elunia555 09.05.06, 23:58
    Idanta witam Cię!
    Masz szczęście do lekarzy.Ciekawa jestem czy sama z tą reumatolog dogadałaś się
    czy ktoś Ci polecił?
    Mam skierowanie do reumatologa od października, ale jeszcze nie byłam.Po
    szpitalu dużo czasu spędzałam u lekarzy, ale nie było śmiałka, który by mi
    przedłużył kurację antybiotykową.Teraz znowu będę musiała zaczynać od
    początku.Jestem po operacji pęcherzyka żółciowego(15 lat) i obawiam się o swoją
    wątrobę.Planowałam do dr.S wybrać się po wizycie w Bytomiu.W jakiej dawce
    bierzesz doxycyklinę?.Mnie Artur radził tetracyklinę, ale ze względu na słońce
    wiosna, lato nie wskazana a tym bardziej jak się pracuje.Myślę,że jeżeli masz
    termin wyznaczony do Bytomia to zgłoś się zobaczysz co Ci powiedzą.Koszty
    leczenia są wysokie cieszę się, że znalazłaś taką lekarkę.Idanta czy mogłabyś
    podać mi adres do tej lekarki?
    Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.
    --
    elunia555
  • idanta 10.05.06, 22:31
    Elunia napisalam Ci na priv.
    Aco do doxy i slonca to stosuje filtr z firmy Bioderma 100.
    No i na sloncu tyle tylko co konieczne aby dojsc do pracy , krotkie sluzbowe
    wyjscie i z powrotem do domu.
    A jesli na spacer to wychodze poznym popoludniem lub wieczorem.
    A najlepszy byl dlugi weekend bo bylo pochmurno co raczej mnie cieszylo /chyba
    tylko ja z niego bylam zadowolona w kraju/
    Pozdr........ Idanta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.