O szczepieniu na borelioze, inne dolegliwości Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wa ptece spytawszy, czy FSME immune jest na borelioze (a jest rzeczywiście na
    kzm) usłyszałem, że to "szczepionka na kleszcza", tzn. "jest ona na zapalenie
    mózgu czyli na borelioze". Nieźle!
    Druga sprawa. Czy ktoś z was miał w boreliozie objawy charakteryzujące się
    problemami ze strony układu wydalniczego? Chodzi mi nie o skutki uboczne
    działania abx tylko o rzeczywiste, spowodowane bakteriami? Pytam, bo nie
    wymienia nikt takowych w przebiegu choroby. Czy np. bóle pęcherza,
    nieprawidłowa jego praca itp.? Czyto normalne dla tej choroby?
    • Jest tylko szczepionka na KZM, na borelkę nie ma szczepionki ale kiedyś była
      pod nazwą LymeRix. Po czasie została wycofona z rynku pod pretekstem ze nie ma
      na nią popytu. Później zaczęły wpływać pozwy grupowe od używających jej
      pacjentów którzy zaczęli mieć objawy choroby a niektórzy chorować na
      boreliozę . Ciekawe jak te pozwy się toczą.
      --
      www.borelioza.tivi.pl
      wrotek.250free.com -
      Procedura Marshalla
      www.marshallprotocol.com
    • dot.innych dolegliwości.
      Ja mam cykliczne zapalenie układu moczowego,bóle w okolicach nerek i problem z
      trzymaniem moczu,jednocześnie z nagłym osłabieniem i objawami grypy.Tydzień po
      Doxycyklinie te objaw bardzo się nasiliły.
    • To pewnie nie Twój przypadek, ale nietrzymanie moczu może wiązać się z
      neuroboreliozą z powodu zaburzeń lub uszkodzenia odpowiedniego ośrodka w
      mózgu. Warto na to zwrócić uwagę bo w takich przypadkach badają pęcherz,
      prostatę i jest ok. Ale o mózgu nikt nie pomyśli. A uszkodzenie tego ośrodka
      można później zobaczyć na MR.

• Bardzo mnie zainteresowała Twoja wypowiedz. Proszę o wiecej informacji.
        Czy lekarz wie czego szukać w RM?
        • Na MR można zaobserwować (oczywiście w ciężkich przypadkach) pojedyncze lub
          mnogie lokalne uszkodzenia spowodowane niedokrwieniem tkanek (ogniska
          niedokrwienne). Lekarz wiedząc które obszary mózgu za co odpowiadają może
          określić na jakie funkcje uszkodzenia te mogą mieć wpływ.
          Po zbadaniu mojego Ojca zapytał mnie czy miał on problemy z oddawaniem moczu,
          bo na to m.in. wskazywała lokalizacja uszkodzeń. Istotnie tak było, choć
          problemy takie wystąpiły 2 lata wcześniej, wtedy inne badania nic nie wykazały,
          a kłopoty same w dużym stopniu ustąpiły (tak jak po udarze mózgu). W chwili
          badania występowały natomiast silne zaburzenia równowagi i niemiarowość ruchów,
          co z kolei wiązało się z obecnością ognisk niedokrwiennych w móżdzku, który za
          te funkcje odpowiada. Moim zdaniem możliwe jest też spowodowane niedokrwieniem
          zaburzenie pracy ośrodka termoregulacji, co mogłoby tłumaczyć obniżoną u wielu
          chorych temp. ciała do np. 35st.
          Można też sądzić, że zanim wystąpią trwałe uszkodzenia widoczne na CT czy MR
          wcześniej mogą występowac czynnościowe zaburzenia pracy niedokrwionych obszarów
          mózgu, powodujące objawy neuroboreliozy możliwe jeszcze do odwrócenia podczas
          leczenia. Badania metodą SPECT lub PET pozwalają na wykrycie obszarów o
          zmniejszonym dopływie krwi (hypoperfuzji), i stwierdzić ewentualną poprawę tego
          stanu w trakcie leczenia.
          Tylko komu w ogóle takie badanie zafundują ? Oto jest pytanie.
          Pozdrowienia !
          smile
          • Dzieki za odpowiedz. Ja ostatnio mam problem z plecami i wiecej leżę niz siedzę.
            Z moczem jest żle . Zwrócę uwage lekarzowi na ten problem tak jak piszesz.
            Jak zaczeły sie moje schody to miałam robione MR i znależli zwapnienie w
            sierpie.Do dziś nie wiem z czym to się je.
            • Zdaje się że Oni też nie wiedzą... Nie wiem na ile byli to specjaliści, ale
              interpretacja obrazu MR znacznie różni się od tradycyjnej kliszy RTG, obszar o
              większej jasności odpowiadający w rtg kościom i zwapnieniom w MR(T2) odpowiada
              raczej obszarom o mniejszej gęstości, może i ubytkom tkanek. Np. kości czaszki
              w MR są w ogóle niewidoczne (czarne). Ważne więc żeby badanie robił dobry spec.
              i na dobrym sprzęcie, zdaje się że istnieje nawet oprogramowanie wspomagające
              interpretację obrazu i rozróżnienie lokalizacji i funkcji poszczególnych
              obszarów.
              • Zaburzenia w oddawaniu moczu są specyficzne dla boreliozy.Zaburzenia w oddawaniu
                stolcz podobno nie,ale ja się z tym nie zgadzam.Zaburzenia w oddawaniu moczu
                mogą wynikać ze zmian w mózgy,ale raczej dominują zaburzenia organiczne,czyli
                wychodzące w MRI lub na tyle małe lub przemijające,że zmian się nie uwidoczni,a
                ewidentnie zaburzenia istnieją.Może być nie trzymanie moczu,częste oddawanie
                moczu,różne rodzaje dyskomfortu zlokalizowanego w okolicy pęcherza
                moczowego,,,łaskotanie,,,swędzenie,, w rzucie pęcherza moczowego i pewnie wiele
                innych objawów.Podobnie jest z niby nie specyficznymi zaburzeniami w oddawaniu
                stolca.U mnie choroba zaczęła się 3 tygodniowymi biegunkami,a potem wystąpiły
                atoniczne,porażenne zaparcia.
                • Twoja wypowiedz podłamała mnie.
                  Czy na 100% te objawy o których piszesz sa typowe dla boleriozy?
                  Dzis z woli lekarza konczę leczenie.Twierdzi,ze starczy. Moje leczenie trwa
                  dopier od 4 listopada.W tym czasie nagle zaczełam sikac po nogach.Od paru
                  dni,moze 3 jest lepiej.
                  Ja jedynie zaczłam domyslac sie,ze to od boleriozy mam te problemy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.