• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

niski poziom ceruloplazminy-borelioza a ch.Wilsona Dodaj do ulubionych

• 19.01.09, 21:57
    Od pół roku leczę potwierdzoną badaniami boreliozę. Przy okazji badań okresowych w pracy, okulistka zauważyła na rogówkach dziwne półksiężyce i zleciła badanie poziomu ceruloplazminy, który bada się przy podejrzeniu choroby Wilsona (problem z przyswajaniem miedzi przez organizm). Poziom ten wyszedł obniżony, co jest wskazaniem do dalszej diagnostyki. Tymczasem w zarchiwizowanym wątku boreliozowym znalazłam suchą i nierozwiniętą dalej informację, że obniżona ceruloplazmina moze być związana z samą boreliozą. Moje pytanie do osób szperających na anglojęzycznych stronach / forach boreliozy: Gdzie mogę znaleźć / potwierdzić tę informację? "Normalnie" w Polsce tego badania nikomu się nie zleca, więc nie podejrzewam, żeby na forum znalazły się osoby z boreliozą + wynikiem ceruloplazminy. Czy ktoś może pomóc? Z góry dziękuję za pomoc.
    Zaawansowany formularz
    • 20.01.09, 19:56
      a gdzie w Polsce to badanie można wykonać i ile ono osztuje? Bardzo
      mnie to intresuję bo tez mam zamint rogówkowe i naczybiowe. napisz
      do mnie na gg 3887118 Piotr
      • 20.01.09, 22:50
        Witam; Ja (mam drętwienia, szum w uszach,zacynają mnie czasem łapać jakieś małe
        skurcze, bolą mnie stawy ,ale wynik _ boreliozy minus) z córką (była leczona na
        boreliozę parę m-cy,leczenie przerwane z powodu strasznie wysokich ALAT , ASPAT
        (już w normie), poszpitalnych infekcji grzybem zaleczonej jeszcze przed
        antybiotykoterapią - która później się znów odezwala, Pseudomonas, gronkowcami)
        miała parę różnych dodatnich w boreliozie testów) miałyśmy w dwóch niezależnych
        badaniach laboratoryjnych stwierdzony zaniżony poziom celuroplazminy i w
        dolnej granicy normy miedż. Badania były zrobione w laboratorium Diagniostyka i
        w lab. Nadzieja , chyba miedz jeszcze w ATTIS , niektóre z surowicy, niektóre z
        moczu (dZM na miedź np(ale też chyba oddają do Diagnostyki)- prywatnie.
        Próbowałam przeprowadzić u córki badania pod kątem choroby Wilsona jako
        współistniejącej w W-wie na Sobieskiego (jedyna placówka tzw referencyjna w PL
        od tego). Nie zrobili nam badań innych bardziej specyficznych, tylko znowu
        pobrali krew na to samo, okazało się,że wg ich norm wszystko jest w porządku ,
        dostałam prikaz (!) mam nie badać już celuroplazminy w labach prywatnie bo
        nawet gdy im wyjdzie zaniżona , to i tak liczy się tylko ich (!) (Instytut
        Psychiatrii i Neurologii) wynik. Szlag mnie trafia. Moja córka ma takie
        "pozapiramidowe" przykurcze "leczone" baclofenem, ale dla nich ma po prostu inną
        genetykę od urodzenia(oto PL) i nie opłaca się jej diagnozować na choroby
        współistniejące dokładnie, bo to kosztuje. Szlag mnie trafia na ten monopol paru
        instytucji "służby zdrowia " w Polsce. Żeby chociaż byłas możliwość dobrej
        diagnostyki prywatnie, to człowiek by sie i zapożyczył pewnie, żeby pomóc
        swojemu dziecku.
        Ale jeżeli wiecie, że w boreliozie też występuje czasem obniżenie
        celuroplazminy jak w Wilsonie, to podajcie źródło, artykuł, pozdrawiam, Ania.
        Aha, jeżeli okulistka znalazła na rogówce Twoich oczu takie rdzawo-brunatne
        pierścienie (czy tam "księżyce" to jest to pierścień Kajzera-Fleischera i jest
        on patognomiczny dl Ch. Wilsona, to znaczy nader często , choć nie zawsze w niej
        występuje, pozdr. Masz pewnie duże szanse na wnikliwa diagnostykę i odpowiednie
        leczenie jeżeli nie jesteś " obciążony" inna chorobą genetyczną (czytaj " jeżeli
        nie jesteś dla nich "śmieciem")Gorzkie to , ale prawdziwe... w naszym przypadku.
        • 21.01.09, 11:47
          Witam Pana i zaparszam na swoje gg może coś razem wymyslimy. Moje gg
          3887118. Pior Pan też ma boreliozę moim skromnym zadaniem!
        • 01.04.09, 15:52
          witaj, to są moje oczka i jak mniemam pierścienie kaysera-fleischera (jutro mam
          wizyte u okulisty), robilem badanie na ceruloplazmine:

ceruloplazmina 0,3 [norma 0,2-0,6]
          miedź w surowicy ... nie pamietam, ale w normie
          miedź w moczu 100 ug/24h (microgramy) norma do 40ug/24 bodajże

a to foto moich oczu (robilem aparatem cyfrowym, z fleszem), mam niebieskie oczy
          więc dobrze widać, oprócz pierścieni zastanawiają mnie jeszcze te brązowe plamy

nie wiem jak borelioza ma sie do choroby Wilsona, nie wiem jak leki wplywaja na
          poziom tych substancji w organizmie

moje foto:

tv.eia.pl/~vertigo/eyes.jpg
          cos tu nie gra...
          tv.eia.pl/~vertigo/eyes.jpg

• 01.04.09, 16:05
            Widzial Cię jakiś porządny okulista? piwis@poczta.onet.pl
            • 01.04.09, 16:31
              jutro idę na wizytę do okulisty
              • 01.04.09, 16:50
                a Do kogo idziesz? Zbadaj sobie wątrąbę. Piotr
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.