• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Pieczenie skory plecow-przed diagnoza

• 11.02.09, 16:05
    od jakiegos czasu strasznie piecze mnie skora miedzy łopatkami, czy
    przed diagnoza mial ktos z was taki objaw? i jak sobie z tym
    radziliscie? czy to moze wynika z innej choroby? prosze o odpowiedz.
    dziekuje.
    Edytor zaawansowany
    • 11.02.09, 18:21
      Moja mama miała pieczenia skury i mięśni karku i ramion barkó. Nasilało się to podczas herksów. Pomagał Lyme Essence oil
      • 11.02.09, 18:23
        Oczywiście SKÓRY, ramion i barków. smile Nie cierpię błędów ortograficznych a często mi się zdarzają jak piszę na komputerze. A tu nie można poprawiać. Okropność.
        • 11.02.09, 18:36
          mam prosbe czy mozesz mi dokladnie napisac na meila
          xsenia@poczta.onet.pl skad mam wziac ten olejek? dziekuje albo na gg
          8103758.dziekuje serdecznie
    • 11.02.09, 19:05
      Też to mam..Piecze właściwie całe ciało;a w szczególności plecy-tam
      rozlał się rumień..Drażni każda odzież..Odzieżowo zachowuję
      się,jak.."księżniczka na ziarnku grochu.."Same rzadkie dziś
      milanezy..Pozdrawiam!
      --

• 11.02.09, 19:33
        Przepraszam jesli mozesz napisac tak masz przy antybiotykach czy
        przed leczeniem tez bo u mnie to pieczenie wystepuje teraz, nie mam
        jeszcze diagnozy i co robisz zeby sobie ulzyc??dzieki
    • 11.02.09, 19:55
      tutaj masz recepturę olejku można sobie go zrobić samemu bez problemów

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26140&w=83441765&a=84014170
      • 11.02.09, 20:09
        kochana a skad ja mam to wszystko wziac mozna to gdzies kupic
        dzekuje slicznie
        • 11.02.09, 20:16
          Tam na końcu tego posta są sklepy internetowe gdzie się kupuje te olejki. Ale można tez w każdym sklepie z olejkami do aromaroterapii
        • 11.02.09, 20:16
          Ja zamawiałam w internecie sklep@naturalna24.pl.Oprócz jednego
          olejku-kadzidłowca-mieli wszystko..Olejek bardzo pomaga..Aktualnie
          nie mam abx..Czekam na wlewy z biotraxonu..Olejek jest
          swietny!!Usmierza bóle!!Koniecznie sobie zrób!!
          --
          vero amore
          • 12.02.09, 16:44
            czy ja musze tam napisac meila na ten adres i zamowic?
            • 12.02.09, 18:18
              Tak.Poszukaj też w google ich oferty-mają swoją stronę i wykaz
              artykułów i olejków..Zamawiasz z listy podanej na forum..Jeśli nie
              mają olejku kadzidłowca-też go wbij na google-wyświetli ci się,gdzie
              można zamówić..Piszesz maila i zamawiasz..Too proste..
              --
              vero amore
    • 15.02.09, 17:38
      czy wasze dolegliwosci sa przemijajace czy trwaja ciagle. u mnie
      np.pieczenie plecow wystepuje praktycznie ciagle a przeciez objawy w
      boreliozie trwaja cyklicznie z tego co mi wiadomo.co o tym sadzicie?
      dziekuje za odpowiedzi.
      • 15.02.09, 17:51
        mnie pika plecy szczegolnie jak mam zalozone ubranie albo jak
        opieram sie o fotel lub ktos mnie dotyka, nie wiem to jest jakas
        przeczulica?jak mam odkryte plecy nie mam praktycznie tych
        dolegliwosci.
        • 16.02.09, 09:04
          czy moglby mi ktos odpowiedziec na moje pytanie, czy mial ktos
          podobnie? dziekuje.
          • 16.02.09, 10:55
            Borelioza "dokucza"-cholera!Co za Wersal!-borelioza kąsa Cię
            ciągle!!Nie tak,to inaczej..Jak nie bólem,to słabością nie do
            pokonania 3-ech schodków..Ani z powrotem..Nie da Ci spać;bedzie
            zsyłać skoki ciśnienia;tętna;mrowienia,pieczenia;depresje i
            lęki..Pieczenie pleców to jeden z objawów;ale to
            właściwie..pieszczota wobec tego,co ta cholera potrafi zgotować!!Nade
            wszystko..dbaj ambulatoryjnie o oczy!!Borelioza atakuje
            nerwy!!WSZYSTKIE nerwy!!Pozdraiuam!
            --
            vero amore
            • 16.02.09, 12:20
              dziekuje ci slicznie za odpowiedz.chcialam zamowic ten olejek ale
              weszlam na strone a ona juz nie istnieje. czy mozesz mi napiszac jak
              to znalezc bo jak napisze meila to naet tych produktow nie
              zobacze.ile wogole te skladniki kosztuja.jak sobie pomoc na te bole
              plecow.dziekuje ci slicznie.moze na meila moglabys
              napisac.pozdrawiam.
              • 16.02.09, 13:56
                Asia kup lub, gdy któregoś nie będzie zamów olejki w swoim sklepie
                zielarskim. koszt wszystkich ok. 55 zł (kupowałam we październiku.
                Pieczenie pleców miałam przez bardzo długi czas. skóra była tak
                nadwrażliwa, że noszenie stanika było koszmarem. w trakcie leczenia
                bóle nasilały się i łagodniały. dziś nie pamiętam co to jest
                pieczenie pleców.
                pozdrawiam
                • 23.02.09, 17:59
                  czy to pieczenie plecow odczuwalas caly czas, czy ci sie jakos
                  nasilalo? ja mam chyba jakas przeczulice, bo mnie piecze szczegolnie
                  jak mam zalozone ubranie lub ocieram sie np. o fotel.dzieki.
                  pozdrawiam.
            • 16.02.09, 15:41
              Co masz na myśli dbaj ambulatoryjnie o oczy, ja ostatnio badałam wzrok lekarka
              stwierdziła,że wszystko w porządku, a oczy mi łzawią i zachodzą mgłą od czasu do
              czasu
              • 19.02.09, 14:37
                czesc wszystkim.zamowilam w necie olejki.czy ktos mi moze
                podpowiedziec jak go stosowac, bo recepturke juz mam, pieka mnie
                plecy.prosze o odpowiedzi.
              • 19.02.09, 16:45
                Noo..częste wizyty u okulisty.Badanie dna oka;ciśnienia
                wewnątrzgałkowego..U mnie przy herxie lewe oko-gorzejwidzące-łzawi
                bez przeszkód;boli cały nerw trójdzielny..Boli..to nie jest
                wystarczające okeślenie..Poza tym..oko staje się większe..Herxy
                czynią z nas..repliki Mr Hyda i dr Jekylla..
                --
                vero amore
    • 25.02.09, 22:10
      Mam pytanko.Kupilam sobie olejki do smarowania na wszelkie bole,
      pieczenia, dretwienia.mnie strasznie piecze skora na szyi, karku,
      miedzy łopatkami, jak mi sie ociera cos o te miejsca np. bluzka lub
      siedze na fotelu.smarowalam olekiem ale mi nic na razie nie pomoglo,
      czy u was przynosily one jakies efekty i czy od razu np. pieczenie
      czy bol mijaly? to sie nazywa chyba przczulica jak tak boli skora
      przy dotyku.mi jak narazie ten olejek nie pomaga.strasznie mnie to
      meczy
      • 26.02.09, 10:41
        a byłaś u dermatologa?

u mojej mamy pieczenia czy bóle przechodziły lub znacznie się zmniejszały za jakieś 15 min od wmasowania olejku
        • 26.02.09, 13:11
          a powiedz mi kochana czy u twojej mamusi te [pieczenia byly
          niezaleznie od tego czy o cos sie skora ocierala?bo mnie szczegolnie
          skora piecze jak sie o cos ociera.pozdrawiam.
          • 26.02.09, 13:59
            mama miała pieczenia raczej niezależnie od "ocierania się"

Słuchaj może masz uczulenie na proszek kt używasz do prania rzeczy? Słyszałam o takich przypadkach, też to miiałam swego czasu
            • 27.02.09, 07:52
              czesc wszystkim.kupilam olejki do smarowania polecane przez \was,
              ale niestety nie pomagaja mi.strasznie piecze mnie skora plecow szyi
              po kregoslup ledzwiowy, czy ktos z was tak ma?chodzi mi o
              tzw,przeczulice,wszystko co dotyka skory,odczuwam wtedy
              bol,ubranie,czyjs dotyk.nie wiem jak sobie z tym poradzic.jak widze
              z tego co piszecie macie pieczenia ale nie przeczulice.
              • 27.02.09, 09:48
                Witaj!
                Ja też jestem w trakcie diagnozy. Właśnie pieczenie skóry, pieczenie języka i ust były tymi objawami, które skłoniły mnie do poszukiwań informacji o boreliozie. Mam też widoczną przeczulicę skóry na plecach zwł. w okolicach lędźwi ("swędzący ból" przy dotyku). W badaniach na razie test Elisa IgG wątpliwy, reszta wszystko ok. Po niedzieli wysyłam badania do Zabrza i Poznania. Od tyg. stosuję doxy 2x200 i tini co drugi dzień.
                Pozdrawiam. Figa
                • 27.02.09, 13:34
                  przepraszam a jak ciebiepiecze ta skora.ja mam tzw. przeczulice, jak
                  ide w plaszczu to drazni mnie kolnierz, nakladam sweter to mnie
                  drazni i piecze, jak sie o cos opieram.jak zdejme pieczenie
                  mija.martwie sie ze to jest objaw neurologiczny i moze dotyczyc
                  innej choroby.prosze o odpowiedz
                  • 27.02.09, 20:49
                    Piecze mnie język, skóra na stopach (oj. dzisiaj bardzo stopy) i mam przeczulicę na skórze pleców ( boli przy dotyku na karku i w okolicy krzyża - przeszkadzają mi spodnie). Już nawet nic nie mówię nikomu, bo po co? Jak coś wspomnę o bólu, (bolą mnie bardzo plecy , mam uczucie słabszej lewej nogi) to okazuje się, że inni cierpią bardziej albo to zmiana pogody, itp. Szkoda gadaćsad Ale - głowa do góry, jutro będzie lepiej(!?)Tylko te antybiotyki, tak ich dużo i tak długo. Postanowiłam jednak walczyć z tym świństwem, nie dać mu się. Dlatego będę brać tą doxy i dalej postępować wg. zaleceń doktora z forum. Pozdrawiam.
                    • 28.02.09, 10:01
                      To moje gg jak bys miala chec pogadac a skad jestes?gg
                      8103758.pozdrawiam
                      • 02.03.09, 17:33
                        Bardzo prosze was o odpowiedzi.strasznie meczy mnie nadwrazliwosc
                        skory plecow.nie biore zadnych lekow, nie jest to tez spowodowane
                        zadnym uczuleniem.draznia mnie wszystkie ubrania, ktore ocieraja sie
                        o plecy, kolnierz plaszcza ktoru ociera sie oszyje,w nocy pizama a
                        nawet biustonosz.strasznie mnie to meczy jak soobie z tym radzicie i
                        czy wogole macie taki objaw.to chyba sie nazywa przeczulica skory,
                        wiem ze to jest jakias nadwrazliwosc skory.dziekuje wszystkim ktorzy
                        napisza.
                        • 02.03.09, 19:49
                          bardzo prosze napioszcie czy taki objaw wystepuje w boreliozie...
                          • 02.03.09, 23:13
                            Nie wiem, ale np ja nie czuje na sobie w ogóle ubrania. Nieważne co założe czuje tak samo.
                            • 03.03.09, 20:08
                              Asia,ja kilka lat temu,już z objawami,a jeszcze nie wiedziałam co mi jest,miałam
                              tak samo,tylko u mnie problemem były uda.Piekły mnie potwornie,nie mogłam
                              chodzić w spodniach wycieruchach ,miałam uczucie jak by mnie
                              obcierały,dostawałam wariacji,zaczełam nosić z materiału,ale był,o tak
                              samo.Myślałam,że to od proszku lub płynu od
                              płukania,zmieniałam,odstawiałam,prałam w samej wodzie,bez płynu,ale to nic nie dało.
                              Potem sama już nie wiem kiedy to przeszło.
                              A teraz jest tak samo jak u Mariano,nie czuję,czy mam coś na sobie czy nie,a jak
                              jeszcze jestem w stanie odrealnienia,to wychodząc do pracy i stojąc na
                              przystanku,zastanawiam się czy się ubrałam czy nie i sprawdzam kilka razy,a i
                              tak nie wiem.
                              Dla niektórych wyda się to śmieszne,ale ja mam potworne objawy ze strony
                              ukł.nerwowego i bardzo ale to bardzo bym się z kimś zamieniła na stawówkę.
                              Ania
                              • 03.03.09, 20:45
                                dziei za pocieszenie widze ze nie jestem sama.pewnie czytalas moj
                                post, martwie sie ze o moze byc cos powazniejszego, typowy objaw
                                neurologiczny taka przeczulica.nie moge wogole siedziec w fotelu tak
                                mnie drazni skora.a ty jakie masz jeszcze objawy i jak sie
                                zdiagnozowalas?
                                • 04.03.09, 21:30
                                  Asiu,mi się wydaje,że to od boreliozy,po pewnym czasie w trakcie leczenia to minie.
                                  Ja zdiagnozowałam się sama i bardzo długą i koszmarną drogę przeszłam.
                                  Jak już nie dałam rady wstać z łóżka z pełnym zestawem objawów
                                  neurologicznych,zaczełam odwiedzać lekarzy i tak naprawdę nie umiałam powiedzieć
                                  co mi jest,bo skarżyłam się na wszystko,odsyłano mnie od lekarza do
                                  lekarza,zaliczyłam lekarzy wszystkich specjalizacji.Prawie wszystkie badania
                                  były ok oprócz razonansu głowy i tomografii komputerowej, na obu wyszły zaniki
                                  kory płatów czołowych a w EEG głowy podrażnienie nerwów w okolicy
                                  czołowo-ciemieniowo-skroniowej i w tych miejscach cały czas odczuwam
                                  pieczenie,mrowienie,ciągnięcie jak by mi się coś ruszało.
                                  Zostałam skierowana do psychiatry,leczyłam się u niego 12 miesięcy i nie
                                  poczułam żadnej różnicy.Zaliczyłam akupunkturę,stawiane miałam bańki,chodziłam
                                  do uzdrowicielki,hemeopaty i żadnej zmiany i było coraz gorzej.
                                  Zrobiłam badania na bb,bo po 10 latach od ugryzienia zastał mi ślad po
                                  kleszczu,całe szczęście,że wyszły ok,bo weszłam na forum i po przeczytaniu
                                  wiedziałam co mi jest.
                                  Diagnoza zajęła mi ponad 1,5 roku,a leczę się już 28 miesięcy i końca nie widać.
                                  W badaniach wyszła mi bb,bartonella,babesjoza i mykoplazmy.
                                  MOJE OBJAWY:
                                  -ból brzucha,pieczenie,ssanie(zdiagnozowana jako nieżyt żołądka 18 lat temu)
                                  -biegunki,zaparcia
                                  -brak apetytu,nadwrażliwość na zapachy,ciągle chciało mi się wymiotować
                                  -chudnięcie i do tej pory nie mogę przytyć,jestem bardzo szczupła,najbardziej
                                  zleciało mi z ramion
                                  -ból głowy,oczu,mięśni,stawów
                                  -problemy z sercem(przyśpieszone bicie,kłucie,ból,kołatanie lub zamieranie jak
                                  by przestawało bić)
                                  -problemy z pamiecią,koncentracją,nie rozumienie co kto do mnie mówi
                                  -gubienie wątku w czasie wypowiedzi,
                                  -bełkot,bałam się coś powiedzieć,bo myliłam każde słowo,z mojej wypowiedzi
                                  wychodziło coś bez sensu,
                                  -tracenie równowagi,zawroty głowy,uczucie jak bym była pijana,i miała zaraz upaść,
                                  -mgła umysłowa,nieprzytomność,odrealnienie,
                                  -bezsenność,na zmianę z przesypianiem całego dnia i nie możnoscią dobudzenia się,
                                  -drętwienie nóg,rąk głowy,mrowienia,drżenia,trząchawka,sztywność
                                  -problemy z pęcherzem,
                                  -nadwrażliwość uszu na hałasy,
                                  -drażniło mnie,jak mnie ktoś dotknął,najbardziej głowy,
                                  -rozdrażnienie,złość lub płacz z byle powodu,
                                  -problemy z oczami,łzawienie,pieczenie,czerwone,mroczki,alergia na słońce,
                                  -poty,nie toleruję zimna ani upału,a kiedyś mogłam cały dzień leżeć i się
                                  opalać,a teraz jak wampir,wolę życie w ciemnościach,
                                  -zmęczenie,osłabienie,miałam coraz mniej siły,
                                  -bałagan w głowie,natłok myśli,
                                  -koszmary nocne,
                                  -lęki
                                  -w tłumie ludzi np. w autobusie dusiłam się,dostawałam szału

I tak to jeszcze nie wszystkie objawy,tak naprawdę nie da się opisać tego
                                  samopoczucia przy tych wszystkich objawach,ale już kończę bo pewnie się
                                  wynudzisz czytając moje wypociny,ale tak na prawdę nigdy nie założyłam swojego
                                  wątku i nie opisałam jak ciężką drogę przeszłam,zawsze wolałam was czytać niz
                                  pisać o sobie.

Ania
                                  • 04.03.09, 23:39
                                    dziekuje ci metroo ze tak sie poswiecilas i tyle o sobie napisalas,
                                    kierujac to w moja strone.ja sama nie wiem czy to bb, czy moze
                                    stwardnienie rozsiane, jestem tak zagubiona ze nie wiem juz co o tym
                                    wszystkim myslec.kleszcza na pewno mialam gdzies tak ok 20 roku
                                    zycia i to nie jednego, bo po powrocie z lasu siostra wyjela mi ich
                                    chyba z 10 naraz.mialam ich pelno na plecach.musze sie po prostu
                                    dokladnie zdiagnozowac i potem myslec co dalej.strasznie sie
                                    martwie.ta przeczulica skory mnie dobija.nie wiem czy tak moze byc w
                                    boreliozie taki typowy objaw neurologiczny.pozdrawiam cie bardzo
                                    serdecznie.
                                    • 05.03.09, 21:29
                                      Asiu,nie chcę ci nic narzucać,ale na twoim miejscu nie myślała bym o
                                      stwardnieniu,to bym wzięła pod uwagę na ostatnim miejscu.Zrób od razu cały panel
                                      odkleszczowy.
                                      Ja zaczełam się leczyć na podstawie głupiego testu elisa,który wyszedł mi
                                      dodatnio,wb i pcr wyszedł mi ujemnie.Nawet nie chcę myśleć co by było ze mną
                                      teraz gdybym nie podjęła leczenia.Moje objawy dochodziły powoli przez 12 lat,ale
                                      nie utrudniały mi życia na tyle abym szukała przyczyny np bólu głowy i oczu po
                                      prostu brałam proszki,jak dopadało mnie zmęczenie,kładłam się w południe
                                      przespałam i było trochę lepiej,na problemy z oczami w słoneczne dni kupiłam
                                      okulary i tak rozwiązywałam swoje objawy,a potem dochodziły zawroty głowy i też
                                      nie poszłam do lekarza tylko tak chodziłam,aż w końcu
                                      przyszedł taki dzień,że nie dałam rady wstać z łóżka.
                                      Nadwrażliwośc skóry jest objawem bb,u mnie też to wystąpiło,najgorzej wspominam
                                      te moje nogi,ale teraz jak sobie przypominam,drażniły mnie bluzki na karku,a i
                                      nie mogłam się dotknąć do twarzy.
                                      Asiu,nie czekaj zrób badania.
                                      Jeżeli to jest bb,to nie czekaj na dalszy rozwój choroby.
                                      Ania

• 05.03.09, 23:47
                                        dziekuje slicznie za wsparcie.jestem ci bardzo wdzieczna,pozdrawiam.
                    • 06.03.09, 07:47
                      co w Zabrzu robią za badania mogę spytac?
                • 06.03.09, 07:45
                  figa64 napisała:

> Witaj!
                  > Ja też jestem w trakcie diagnozy. Właśnie pieczenie skóry,
                  pieczenie języka i
                  > ust były tymi objawami, które skłoniły mnie do poszukiwań
                  informacji o borelio
                  > zie. Mam też widoczną przeczulicę skóry na plecach zwł. w
                  okolicach lędźwi ("sw

a po co do Zabrza wysyłasz wyniki jakie badania tam robią?
                  • 06.03.09, 10:09
                    W Zabrzu dr Tomasz robi badania na pełen panel chorób odkleszczowych
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.