Dodaj do ulubionych

probiotyk OPTIMA

31.05.09, 10:08
Na forum czytalam o probiotyku Optima ze Stanow. Jest ponoc lepszy od naszych
lekow i tanszy. Mozna go przyjmowac raz dziennie.

Czy moge prosic osoby, ktore znaja ten lek o podanie nazwy producenta i
konkretnie o ktory lek chodzi, poniewaz w necie znalazlam wiele preparatow o
tej nazwie.

Np.:
www.nextag.com/nature-way-optima-probiotics/shop-html - tu jest kilka,
ktory?
www.goddess-within.com/021888351329.html
www.revital.co.uk/Optima_Maxicol_Capsules_For_Bowel_Health
Od jutra zaczynam leczenie, a moge sprowadzic ten lek ze Stanow, tylko nie
wiem, ktory.
Edytor zaawansowany
  • osuchmar 31.05.09, 10:21
    Ale na tej stronie jest chyba osiem roznych...
  • ren.ika 31.05.09, 10:29
    Uściślając - Twój pierwszy link zawiera Optimę oferowaną w róznych sklepach
    netowych, cena jest zazwyczaj ta sama, tylko koszty przesyłki różne. Opakowania
    po 30 kaps. wychodzą drożej niż te po 60. Pamiętaj, że to probiotyk to trzymania
    w lodówce. Latem jest więc problem z wysyłką - najlepiej, jak Ci ktoś przywiezie
    z USA.
    Primadophilus Optima, By Nature's Way
  • osuchmar 07.06.09, 11:53
    ren.ika napisała:

> Pamiętaj, że to probiotyk to trzymania w lodówce. Latem jest więc
    problem z wysyłką - najlepiej, jak Ci ktoś przywiezie z USA.

Szwagier dzwonil do producenta. Nie ma problemu z transportem. Lekom
    nic sie nie stanie.
  • ren.ika 07.06.09, 18:27
    Do 4 tygodni zachowa stabilność szczepów bakterii probiotycznych w
    temperaturze do 25 st.C.
    Ale to krótki okres czasu. Chyba, ze ktoś chce ściągnąć jedno małe opakowanie.
  • home-1 14.07.09, 21:47
    Mam pytanie, czy płaciliście za przesyłkę kartą kredytową? Czy jest inna opcja?
    Ja takiej karty nie mam, a na tych stronach co podawaliście trzeba taką mieć.
    Dziękuję za podpowiedź.
  • tomiro_999 14.07.09, 23:57
    to sobie zamow karte, jesli nie chcesz kredytowki moze to byc karta do platnosci
    internetowych np w mbanku ekarta lub netkarta multibanku
    inaczej sie niestety nie da
  • home-1 06.09.09, 18:55
    ciekawe, że wujek jest w stanach i w aptece mu powiedzieli że Optima 2 godziny
    bez lodówki tylko "wytrzyma" . Kupił coś innego Jarro-Dophilus EPS, który
    podobno też jest dobry i można go mieć bez lodówlki. Co robić? Brać tą Optimę
    jak mikroby mają zginąć w transporcie ?
  • dx771 06.09.09, 21:39
    w przypadku Lakcidu producent zaleca przechowywanie w lodówce, a w czasie
    stosowania pozwala na miesięczne przechowywanie w temperaturze pokojowej. Jakoś
    trudno uwierzyć że w ciagu 2 dni OPTIMA traci właściwości. Moze ktoś ma dostęp
    do takich informacji o Optimię. Pół forum stosuje Optimę a nic o niej nie wiemysad
    --
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
    -------------------------
  • dx771 10.09.09, 21:09
    Nikt nic nie wie nt. czasu w jaki Optima może być poza lodówką?
    (w nawiązaniu do wcześniejszego postu home-1)
    --
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
    -------------------------
  • gra-ga 10.09.09, 22:17
    Znajomy znajomej przywoził mi OPTIMĘ ze Stanów. Sam pracuje w firmie
    produkującej leki. Co prawda o OPTIMIE nie słyszał wcześniej tylko
    w momencie poproszenia go o zakup zainteresował się tym probiot.
    Stwierdził, że napewno jest to jakiś b.dobry probiotyk ale o moje
    pytanie czy wymaga on jakiś specjalnych warunków przechowywania i
    transportu zdziwił się i twierdził, że takich wymagań nie podaje
    producent a i w miejscu gdzie zamawiał, też nikt mu nie zwracał na
    to uwagi. Ja zaś przechowuję go w lodówce jak i inne prob. i do końca
    nie jestem pewna czy dobrze robię?
  • czej6772 13.12.12, 16:04
    Ale oni przecież nie wysyłają do Polski.
  • home-1 13.09.09, 15:37
    Nie kupiłam w końcu optimy,bo tak powiedział pan w aptece. Mam za to jarro-
    dophilus eps. Nie jest to to samo ale zawsze coś lepszego od tego co mamy w polsce.

Optimę, która jadłam w maju, od koleżanki która przysłała mi ją pocztą
    teoretycznie nic nie powinno działać. A grzyba się nie nabawiłąm...
  • franiolek1 13.09.09, 15:45
    Probiotyki firmy Jarrow sa bardzo czesto uzywane przez chorych
    amerykanskich. Sa bardzo chwalone. Masz duzo informacji o tym
    probiotyku na Lymenecie.
    Wedlug mnie, probiotyki nalezy zawsze przetrzymywac w lodowce, nawet
    jezeli nie jest to napisane na opakowaniu.
    Wedlug mnie, napisanie ze trzeba przetrzymywac w lodowce sprawia, ze
    ludzie nie bardzo chca kupowac ten produkt, bo jest troche
    skomplikowany w uzyciu. A kazdy chce sobie uproscic zycie.
    Komercyjnie patrzac na sprawe, lepiej nie miec takiej informacji na
    opakowaniu.
    Optima te informacje umieszcza i wydaje mi sie to bardziej uczciwe.

Mysle, ze jezeli nie mialas grzyba przy optimie to nie bedziesz go
    rowniez miala przy Jarrow, pomimo, ze jest to slabszy probiotyk.

Moja optima podrozuje bez apteki i nigdy nie zauwazylam by byla
    slabsza - nie mam grzyba, a lecze sie juz bardzo dlugo.
    --
    Zapraszam www.borelioza.org/index.html
  • franiolek1 13.09.09, 16:01

Tu jest ulotka Jarrow dophilus
    www.prohealth.com/shop/product.cfm/product__code/N0213/tab/Label#titl
    e
    Jest w nim 4.4 miliarda bakterii ( 35 miliardow w optimie) i 8
    szczepow ( w optimie jest ich 14).

Cena Optimy w tej chwili jest 26.91 dolarow, za 60 kapsulek ( na
    stronie vitacost.com), Jarro dophilus jest 14.64 dolarow.

--
    Zapraszam www.borelioza.org/index.html
  • home-1 13.09.09, 17:22
    Dzieki za odp. dopóki nie dostane optimy to będę stosować jarrow
  • rich69 14.09.09, 11:30
    Bedac w USA rozmawialem w sklepie ze zdrowa zywnoscia gdzie Optima
    jest sprzedawana ,wytlumaczono mi ze producent rowniez do nich
    wysyla bez srodkow schladzajacych,napis ten dotyczy dluszego
    przechowywania w sklepach czy po zakupie w domach.Kilka lub
    kilkanascie dni na czas transportu nie wplywa na jakosc
    produktu.Pragne zaznaczyc ze w aptekach USA ,ten produkt jest nie
    sprzedawany i moze z punktu handlowego taka wypowiedz miala
    miejsce.Jarow to rowniez dobra marka,wole jednak Optime.
  • marzena098 25.05.10, 11:03
    Mam pytanie. W jaki sposób zamawiacie ten probiotyk ze Stanów?? Przez konto walutowe? Jak tak to jakie i jak to zrobić??
  • anyx27 25.05.10, 19:05
    Co jakiś czas na forum ktoś zamawia, więc nie trzeba samemu.
  • marzena098 26.05.10, 08:27
    A kiedy wiadomo że ktoś zamawia??
  • arrakis74 26.05.10, 21:47
    Jeżeli ktoś potrzebuje Optimy to proszę o kontakt.
    Wstrzymałem się z zamówieniem bo dolar wysoko, ale jeżeli znajdzie się kilku
    chętnych to zamówię.

Proszę o kontakt na araksis(małpa)o2.pl
    --
    bb, bart, myco, erlichia, candida - potwierdzone, a co jeszcze ...? doszła
    toxokaroza 17,8 IgG
  • agnieszkamartynowska 11.06.10, 14:05
    Dzień dobry jetsem nowa i jako chora i jako internautka więc mam
    lekkie problemy z połapaniem sie we wszsytkim smile mam nadzieję ze to
    minie smile szukam OPTIME mogę prosić o pomoc? Biore w ciemno tylko ten
    dobry i tani smile Aga
  • aleksandra_siebor 25.08.10, 20:45
    Witam,
    Czy ktoś będzie może zamawiać Optimę? Chętnie dołączę się celem podzielenia
    kosztów przesyłki.
    Pozdrawiam,
    Ola
  • lucynaufniarz 05.09.10, 22:36
    Witam.Zastanawiam się nad kupnem Optimy.Nie wiem jakie koszty są z tym związane.Ile kosztuje Optima i koszt przesyłki.Proszę o kontakt.Pozdrawiam
  • dor-ast 06.09.10, 14:44
    Po zakończonym leczeniu zostało mi 1 op. Optimy 60 kapsułek.
    Zainteresowanych proszę o kontakt dorast@interia.pl .
  • christa61 06.09.10, 15:37
    chętnie odkupię.
    krystyna582@wp.pl.
  • dor-ast 06.09.10, 19:41

odbierz emaila
  • leszekse 06.09.10, 23:39
    Dawno, dawno temu, było wyjaśniane czy należy trzymać Optimę w lodówce i czy szkodzi jej transport z USA w upalne lato. Otóż dopóki opakowanie nie zostanie otwarte, to wilgoć nie dostanie się do bakterii i trwają sobie w stanie zasuszonym i nie szkodzą im normalne pokojowe temperatury. Można opakowania Optimy normalnie transportować bez lodówki.
    Po otwarciu opakowania wilgoć z powietrza ma już dostęp do kapsułek z bakteriami i może powodować ich rozwój, a tym samym i śmierć. Aby spowolnić ten proces należy Optimę trzymać w lodówce.
    Pozdrawiam
    Leszek (na razie bez objawów)
  • sangwinik_1 14.06.11, 20:15
    A czy wszystkie inne probiotyki tez nalezy trzymać w lodówce??? cz to tylko chodzi o optime, bo na moich pisze ze do 25-30 st C

I druga sprawa, jaki komplex witamin kupujecie. kupilam jakis czas temu Centrum ale znalazlam taką informację :
    Przeciwwskazania Nie stosować z innymi preparatami witaminy A i D (niebezpieczeństwo przedawkowania). Interakcje Preparat może zmniejszać wchłanianie tetracyklin, związków fluoru (m.in. fluorochinolonów).
    A ja biore tetre wiec nie wiem cz to dobry zestaw wit. Natomiast szukalam takiej info na witamunach Vigor-nic nie napisali, wiec moze jednak Vigor lepszy smile
    skomentujcie to jakoś ,..
    kamila
  • rdk69 15.06.11, 08:13
    Ja uważam, że lepiej trzymać probiotyki w lodówce, niż ich nie trzymać. Pewnie na pudełkach jest napisane, że nie ma potrzeby, żeby ludzie nie postrzegali tego produktu jako "jakiś problemowy", bo trzeba z nim do lodówki biegać itp....

Co do witamin, Centrum, Vigor - reklama dźwignią handlu!
    Chcesz uzupełniać witaminy, to znajdź lokalnego pszczelarza i kup od niego pyłek pszczeli pyłek kwiatowy). Taniej, zdrowiej, naturalniej, a i nerki mniej po du... dostaną. Ważne, żeby pyłek był wysuszony, ale nie przegrzany pow. chyba 32 stopni C, bo traci właściwości i coś tam coś tam... Trzymaj w szczelnie zakręconym słoiku i najlepiej w ciemnym miejscu.
    Proponuję nie kupować pszczelich produktów w sklepach, a bezpośrednio od pszczelarzy.
    www.pasieka.rostkowski.info/pylek.html
    pozdrawiam,
    r
  • sangwinik_1 15.06.11, 09:07
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Wchodziłam na te stronkę. Fajna sprawa.
    Tylko akurat chyba nie mają pyłku bo słabe zbiory były, tak jest na str.
    Napisałam maila moze pszczelarz cosik jeszcze znajdzie w swoich zasobach smile
  • rdk69 15.06.11, 10:55
    Link dałem, żeby poczytać, a nie tam kupować.
    Może poszukaj pszczelarza lokalnie... może na jakimś rynku...

r
  • sangwinik_1 27.06.11, 17:16
    ten pyłek jest słodki, cz to nie wpłynie jakoś na grzyba???
  • arrakis74 13.07.11, 22:59
    Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem proszę o kontakt araksis(małpa)o2.pl
    --
    bb, bart, myco, erlichia, candida - potwierdzone, a co jeszcze ...? doszła toxokaroza 17,8 IgG
  • septe.mber 05.10.10, 19:03
    Chce zamówić większą ilość optimy 60 kaps. z USA. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany to proszę się ze mną skontaktować. Cena 120zł
  • trinity28 12.10.10, 10:05
    Ja jestem zainteresowana: 2 opakowania.
    paterix@poczta.onet.pl lub prosze podaj swój e-mail
  • septe.mber 21.11.10, 18:22
    Mam jeszcze do odsprzedania parę opakowań Optimy 60 kaps. z USA, 120 zł + koszt przesyłki. W razie zainteresowania proszę o kontakt: probiotyki@gmail.com
  • danis23 22.11.10, 14:16
    Witam, jestem nowa i dopiero zaczynam leczenie. Z probiotyków postanowiłam wypróbować amerykański Ultimate Probiotic Formula ( firmy Swanson), o której ktoś powyżej wspominał. Można go juz dostać w Polsce ( pojawiły się wybrane produkty SWANSONA). Wychodzi drogo ( ja zapłaciłam 100zl za 30 kapsów), ale ma aż 66 miliardów w kapsułce. Więc tak sobie myślę, że będę go łykać co drugi dzień, czyli cenowo będzie tj z OPTIMA, mam nadzieje, że jakościowo też nie gorzej, a zakup łatwiejszy.
    Wszystkim łykającym abx polecam przeczytanie objawów pseudobłoniastego zapalenia jelita grubego. Ja to kilka lat temu przeszłam ( było to przy kuracji przeciwko rozrabiającym wówczas w moim organiźmie gronkowcom), łykałam wtedy trilac. Bo grzyby to jedno, a pseudobłoniaste to drugie zagrożenie ( u mnie przebieg był ciężki, jelito bliskie perforacji i oczywiście w leczeniu antybiotyki we wlewach dożylnych) .
    Pozdrawiam E.
  • mab62 22.11.10, 18:09
    Do danis 23.
    Witaj na forum i w "klubie".Obserwuj swój organizm w czasie abx.Nie wiem,może u ciebie łykanie raz na dwa dni probiotyku się sprawdzi.ja muszę już brać je 2xdziennie.
    Przez osiem miesięcy stosowałam probiotyki polskie i czeskie i było ok.Wychodziło znacznie taniej niż teraz.Obecnie 2x dz.optima+probiotyk ginekologiczny,do tego ścisła dieta,mikstura czosnkowa,a i tak okresowe przerosty candidy.
    Mam nadzieję,że u ciebie tak nie będzie.
    Powodzenia w leczeniu i szybkiego powrotu do pełni zdrowia życzę.
  • danis23 22.11.10, 19:04
    Dzięki, za wsparcie, ale ja na razie startuję z ziołami, choć uważam, że probiotyk przy tej kuracji też jest wskazany ( zioła działają na bakterię, probiotykiem chcę te "dobre" mobilizować). Na abx teraz się nie decyduje sie z kilku powodów. Po piersze mój stan nie jest tragiczny. Mam objawy stawowo-kostne. Mogę chodzić, choć niekiedy ból się mocno nasila. Po drugie rok temu w Klinice reumatologii "zapomniano" zaznaczyć, że przeciwciała przeciwko bb wyszły dodatnie ( a byłam z dziwnymi objawami na diagnostyce). A ja studiując wypis, na te cyferki bez komentarza nie zwróciłam uwagi. Zaaplikowano mi sterydy i leki na RZS osłabiające system immunologiczny (łykałam je ponad pół roku, oczywiście jest to zabronine przy bb). Sama doszłam, że to bb, zakźnicy potwierdzili moje przypuszczenia dodatkowo dwukrotnym Elisem i W-B . I mimo, że dostałam najpierw tylko Unidox ( 20 dni), po dwóch miesiacach przerwy lendacid ( dożylnie), to moja wątroba zrobiła duże buum i po 10 dniach trzeba było go odstawić. Zapomnialam dodać, że nie kazano mi odstawić leków na RZS ( teraz wiem, że to była oznaka totalnego niedouczenia lekarzy i dodatkowe obciążenie dla wątroby). Po trzecie kilka lat temu przeszłam ciężkie pseudobłoniaste i byłam bliska perforacji jelit ( uważaj na to świństwo, potrafi być niebezpieczne!).
    A swoją drogą byłoby chyba wskazane i uczące gdyby stowarzyszenie pozbierało nasze historie z diagnostyki ( mam na myśli osób bez rumienia). Mogłoby to być w wielu przypadkach kształcące dla lekarzy.
    Ale sie rozpisałam, pozdrowienia Ewa
  • agahelenkamaka 01.12.10, 10:07
    Chetnie odkupie Optime.
    Jezeli masz, to 4 opakowania. Podaj mi numer konta na priv, zrobie przelew i napisze adres do wysylki.
  • adrian_fenig 01.12.10, 16:50
    Witam,
    Jedna uwaga ode mnie.
    Jak zamawiam Optimę zwykłą przesyłką ekonomiczną, która idzie jakieś 2-3 tygodnie, to nie ma wtedy problemu z urzędem celnym. Jeżeli natomiast zamawiam expresem DHL, który idzie 2-3 dni, to niestety przygoda z urzędem celnym jest nieunikniona. Wszystko przez nadgorliwość DHL. Trzeba wtedy wypełnić dwa formularze DHL i napisać podanie z uzasadnieniem, opis suplementu i jeszcze oświadczenie, że nie jest to narkotyk. I uiścić opłaty celne. Generalnie straszny meksyk, więc wolę dłużej poczekać i nie mieć tych problemów. I-herb.com twierdzi, że nie ma się co obawiać o utratę jakości probiotyku, bo producent uwzględnia produkcję i transport poza lodówką poprzez dodanie dodatkowych kultur bakterii:

"These items are not shipped with ice packs. We were told by Nature's Way that is not necessary to have it refrigerated during transit. Here is their response, "Primadophilus can be out of refrigeration for a few days without losing the potency. We add extra cultures to allow for the product to be out of refrigeration for shipping and manufacturing. But for long term storage in order to hold the potency the product should be stored in the refrigerator." We do keep the product refrigerated while it is in here and we suggest you do the same when the item is received."
  • tomo1981 30.09.11, 12:39
    Witajcie,
    Ja z takim pytaniem. Mam kogos kto bedzie w Nowym yorku i mogłby mi kupić Optime. W jakich miejscach tego szukac. O sklepach wysyłkowych wiem, ale bardziej mnie interesuje miejsce gdzie mozna podjechac, odebrac Optime, zaplacić i wyjść. Nie chce tej osobie robić za duzego klopotu. Czy to sie kupuje w aptece czy w jakiegos innego typu sklepach? Gdyby ktoś znał jakiś adres sklepu w NY gdzie to można kupic to juz w ogóle byłoby super.

Z góry dzieki za pomoc.
    Pozdrawiam
  • great.blondino 07.10.11, 17:25
    w sklepach w NY optima jest o wiel drozsza niz w necie wiec nie polecam....

taka moja obserwacja...swieza Optima ma bielutkie kapsulki (tzn zawartosc) i wtedy naprawde dziala...zamawialem z wielu miejsc i widzialem roznice miedzy moca. Stara optima ma pozolknieta zawartosc, troszke zbita.

• marysi4 24.02.12, 10:14
    Cześć wszystkim smile Czy ktoś z forum zamawia w najbliższym czasie Optimę? Chciałabym ją kupić, ale niestety nie mam karty kredytowej, a ofertom z allegro nie ufam... Może zorganizujemy jakieś hurtowe zamówienie?
  • fufuszka 24.02.12, 12:18
    Na początku zamawiałam z USA ale teraz kupuję od tego allegrowicza i nie widzę różnicy (tzn. nie zauważyłam objawów grzybicy ani po jednym ani po drugim probiotyku).
    I czas oczekiwania jest krótszy.
    allegro.pl/primadophilus-optima-najlepszy-probiotyk-60-kaps-i2162239414.html
  • kris-2012 23.08.12, 21:55
    Witam bede zamawiał optimę cena.zakupu 28$plus koszty przesyłki.czy ktoś chcialby się dołączyć
  • marysi4 24.08.12, 10:31
    Cześć, ja chętnie wezmę jedno opakowanie. Możesz pisać do mnie na maila gazetowego.
  • kris-2012 24.08.12, 14:24
    Witam. Będę zamawiał w USA. Czekam na wyliczenie kosztów przesyłki
  • dx771 24.08.12, 14:40

jak długo będzie szła przesyłka z Optimą z USA do Polski?
    Chcę zamówić ale niestety Optima nie może zbyt długo być poza chłodzeniem.

--
    Pozdrawiam.DX

www.borelioza.org/
  • marysi4 24.08.12, 15:20
    Przesyłka pójdzie ok. 10-15 dni - dx, czy Optima zachowa właściwości po takim okresie NIEchłodzenia?
  • 1.teresa 24.08.12, 10:48
    Gdzie zamawiasz.
  • andruss33 29.08.12, 09:13
    Teraz powoli się zbliża najlepsza pora na import probiotyku - nie jest ani gorąco ani bardzo zimno (np -15'C). Nie mam pewności czy probiotyk dobrze znosi zamrażanie -na opakowaniu pisze aby trzymac w lodówce a nie zamrażarce
  • prymulka1234 02.10.12, 19:22
    Czy zamawia ktoś tę Optimę teraz? Bo chętnie bym się dołączyła do zamówienia ale nie wiem gdzie co jak?
  • ter69 26.12.12, 00:45
    Mogę odstąpić jedną optimę. Mam również nystatynę i tetracyklinę. Proszę o kontakt na maila gazetowego.
  • olek7881 16.03.13, 03:10
    Witam. Czy masz jeszcze ta nystatyne na sprzedaz?

ps. czy ktos bedzie cos zamawial z USA z jakiejs strony? potrzebuje mega pilnie

www.vitacost.com/vitacost-colostrum-ultra-40-igg

a nie jestem jakos przekonany do zamawiania z USA, wolalbym zeby zrobil to ktos doswiadczony wink
  • ter69 31.03.13, 00:09
    Tak.
  • jubaba1 06.05.13, 23:40
    Witam, proszę o pomoc w dotarciu do Optimy.
    Czy ktoś w najbliższym czasie będzie zamawiał? Chętnie się podłączę.

Na allegro jest ktoś kto sprzedaje ten probiotyk. Czy macie jakieś informacje na temat jakości oferowanej przez tego allegrowicza Optimy (PRIMADOPHILUS OPTIMA 60 CAPS NAJLEPSZY PROBIOTYK) ?
    Proszę o szybką odpowiedź !
  • citizen68 07.05.13, 08:31
    jubaba1 napisał(a):

> Witam, proszę o pomoc w dotarciu do Optimy.
    > Czy ktoś w najbliższym czasie będzie zamawiał? Chętnie się podłączę.
    >
    > Na allegro jest ktoś kto sprzedaje ten probiotyk. Czy macie jakieś informacje n
    > a temat jakości oferowanej przez tego allegrowicza Optimy (PRIMADOPHILUS OPTIMA
    > 60 CAPS NAJLEPSZY PROBIOTYK) ?
    > Proszę o szybką odpowiedź !

Optima wymaga chłodzenia w transporcie i tylko przesyłka kurierska z USA daje gwarancje że wszystko będzie ok z trwałościa Optimy. Nie wiem jak ten sprzedawca zamawiał. Poczta to kilka tygodni transportu, choć nie wiadomo w ilu procentach spadnie jakość produktu przy takim transporcie (kiedyś tak nieświadomy zamawiałem)
  • kojeczka88 08.07.13, 19:33
    Witam smile
    Ja również chcę zamówić Optimę jak najszybciej. Czy ktoś jest jeszcze zainteresowany?
  • kojeczka88 08.07.13, 19:34
    Jeśli tak to proszę się kontaktować kojeczka@wp.pl
  • bodex4 08.07.13, 21:08
    To niedobra pora na zamawianie Optimy (upały) i jak się przegrzeje to bardzo straci na wartości. teraz może lepiej PB8 który nie wymaga chłodzenia.
  • kastom55 26.02.14, 19:03
    Czy ma ktoś Optimę na zbyciu? potrzebuję pilnie, byłabym wdzięczna smile
  • 1ekoma.wroc 26.02.14, 20:47
    Możesz znaleść na allegro.
    allegro.pl/listing/listing.php?string=PRIMADOPHILUS+optima&search_scope=
  • kastom55 26.02.14, 22:02
    Dzięki, do tej pory kupowałam w iHerb ale potrzebuję na już, pozdrawiam smile
  • uruz21 14.09.19, 13:15
    Została mi Optima. Jeśli ktoś jest zainteresowany - uruz2@tlen.pl
  • martek78 18.09.19, 23:33
    Przestrzegam przed kupowaniem probiotyków nie będących lekami, ostatnio przeprowadzono badania na rzeczywistą zawartość w wybranych probiotykach szczepów bakterii w porównaniu do ulotki i wypadało marnie, co z tego, że na ulotce jest napisane kilka miliardów bakterii jak w kapsułce nie ma ani jednej lub w wyniku nieprawidłowego przechowywania ( np transport z USA) w procesie rozkładu powstały szkodliwe składniki które nie pomogą a wręcz zaszkodzą. Polecam kupować leki jak np. Trilac, lacidofil, które podlegają wyższym wymaganiom aby móc je sprzedawać, muszą być dla zapewnienia jakości przechowywane w lodowce, ale jeśli okaże się ze w porównaniu do ulotki informacyjnej w kapsułce nie będzie chociaż jednej bakterii z miliona to główny inspektor farmaceutyczny wycofa lek z obrotu, a taki suplement będzie nadal szkodził ludziom w obrocie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka