Dodaj do ulubionych

Praca - trudna sytuacja

09.06.19, 11:57
Witaj Oyalo,
jakiś czas temu wróżyłam u Ciebie na sprawy zawodowe. Teraz wracam z kolejnym pytaniem w tym temacie, gdyż właśnie dowiedziałam się, że firma zastanawia się nad zamknięciem mojego projektu, który przestał być dla nich opłacalny. Biorą pod uwagę tutaj 3 możliwe scenariusze:
1. całkowite zamknięcie projektu
2. sprzedaż tego projektu innej firmie
3. dalsze rozwijanie projektu - ta opcja jednak wydaje się najmniej prawdopodobna z uwagi na ogromne koszty (rzędu kilka milionów zł), które pochłania ta inwestycja i które najpewniej nigdy im się nie zwrócą.
W związku z tym chciałam Ciebie poprosić o wróżbę, którą z tych powyższych opcji zdecyduje się moja firma i jakie będą dla mnie konsekwencji z tym związane jeśli wybierze opcję nr 1 lub 2, tj. czy zostanę zwolniona z pracy, czy może przeniesiona na inne stanowisko pracy?
Edytor zaawansowany
  • oyala 09.06.19, 16:52
    Tak, za wcześnie pytać o to, brak jeszcze końcowej/jednoznacznej decyzji, jest to wszystko w trakcie rozważania, bo karty nie określają dokładnie wyniku.

ad. 1/ Rycerz monet + Koło + 2 buław - zamkniecie projektu (ze względu na koszty) jest niepostanowiony, wszystko się waha, brak zdecydowania/zaangażowania/pomysłowości. Konsekwencje dla ciebie: Mag - liczą, aż coś wymyślisz, zwiększysz kreatywność, wzmożesz działania, ktoś się zaangażuje (??)

ad. 2/ 8 kielichów + Król kielichów + Paź kielichów - same kielichy raczej nie dają pewności na sprzedaż, pierwsza karta może świadczyć o odejściu od takiego zamysłu, ale alternatywnie, i o zbyciu projektu, na innych zasadach niż spora finansowa korzyść. (np. współudział, partnerstwo, wypożyczenie etc). Konsekwencje dla ciebie: As buław: znowu kreatywność, początek inicjatywy, rozwój.

ad. 3/ 2 monet + Kapłan + 10 mieczy - ta opcja chyba nie wchodzi w grę, pierwsza karta znowu pokazuje brak zdecydowania/ukierunkowania, oczekiwanie na bardziej jasne/klarowne/mądre decyzje, to jednak może rodzić kłopoty/zmartwienia. Konsekwencje dla ciebie: 7 buław - rywalizacja, walka z konkurencją, nacisk, odpieranie ew. niekorzystnych postępowań, bronienie się. Tu prawdopodobnie karty sugerują, że nie będzie rozwijania tego projektu, bo za wiele z tym problemów, a ty możesz się znaleźć w niełatwym środowisku.

Trudno to ogarnąć, bo każda z opcji jest prawdopodobna. Wg kart nie stracisz pracy ( w sensie bezwzględnego zwolnienia), ale możesz być przeniesiona lub otrzymasz coś co nie za bardzo będzie tobie odpowiadać.

Bardzo jestem ciekawa, jak się zakończy, bo sama mam mieszane odczucia do tych kart. sad

--
    oyala@gazeta.pl
  • flatershine 23.06.19, 08:05
    Dziękuję Oyalo, ja już jestem po spotkaniu w sprawie tego projektu i dyrekcja nie zgodziła się na jego zamknięcie, za czym byli moi bezpośredni przełożeni. Moi bezpośredni przełożeni chcieli zamknąć projekt aby pozbyć się kosztownego problemu, jednak kategorycznie dyrekcja się nie zgodziła, pomimo rosnących kosztów są zdania, że jest nam potrzebny. Zależy im aby dalej był rozwijany, jednak nie wiemy jeszcze w jakim zakresie (być może trochę okrojonym). Dokładnie w jakim zakresie będzie rozwijany, okaże się na jesień.
  • oyala 23.06.19, 16:15
    Dziękuję za weryfikację. Trudne to było zadanie, bo karty bardzo się wahały. Ale jednak część się spełniła, to i tak dobre. Pewnie trwały te negocjacje i rozważania, tak jak pisałam poprzednio (.. brak jeszcze decyzji..). . Ale najważniejsze, że będziesz jeszcze potrzebna, nie stracisz pracy, o czym karty "mówiły". Uff smile

--
    oyala@gazeta.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.