Dodaj do ulubionych

Nowe mieszkania

13.09.10, 18:38
planuje zakup mieszkania w siedlcach.
moglby ktos polecic dewelopera i fajna lokalizacje gdzie teraz budowane sa nowe budynki?
Edytor zaawansowany
 • nal269 13.09.10, 22:55
  sprawdź - poznańska 111, dla mnie ok, już kupiłam.
 • jamaica77 13.09.10, 23:02
  widziałem na ul.Dylewicza na nowo wybudowanym "szeregowcu" transparent z napisem coś w stylu: segmenty, atrakcyjna cena i numer telefonu.
 • verena0 14.09.10, 07:56
  Ja bym najpierw sprawdziła u Skorupki, bo u Strusa to różnie może być.
  --
  Kobieta chce wszystkiego od jednego mężczyzny. Mężczyzna chce jednego od wszystkich kobiet.
 • jamaica77 14.09.10, 17:25
  Strus to ostatnia firma, którą bym polecał. Szeregowców na Dylewicza raczej nie buduje.
 • aaaa133 14.09.10, 09:24
  Ja śmiało mogę polecić Skorupkę, bardzo ładne osiedle na ul. Nowy Świat.
 • krzycho1252 14.09.10, 09:35
  Skorupka zaczyna budować wzdłuż Janowskiej w kierunku Helenki.
  --
  Mój jest ten kawałek podłogi
  Nie mówcie mi więc,co mam robić
 • kerac32 14.09.10, 09:42
  A na Koszarowej r. Artyleryjskiej buduje od wiosny, roboty są już dość znacznie zaawansowane.
 • agata523 20.09.10, 09:26
  A ja odradzam kupywania mieszkań u pana Skorupki .Wszystko jest ok do czasu kiedy nie pojawia sie jakies wady mieszkania. Wtedy Pan Skorupko nie jest juz taki gotowy do wspołpracy.
 • kusiapot 14.09.10, 10:56
  Ostatnio trafiłam na bardzo ciekawy artykuł i filmik nt. inwestycji skorupki załączam link
  z 27 sierpnia 2010r. o M3 polecam
  Dla skorupki projektuje bardzo dobra pracowania arch.wiec budynki wizualnie ciekawie sie prezentują, maja też stawiająca na utrzymanie ciepła i zminimalizowanie hałasu technologie. Tak więc ich propozycje mieszkaniowe są kuszące.;);)
 • kerac32 14.09.10, 15:36
  Te pochwały pod adresem projektanta i "M 3" są mocno przesadzone. Wystarczy porozmawiać z mieszkańcami osiedla "Zacisze" przy Rakowieckiej/Składowej aby się o tym przekonać. Mimo, że osiedle ukończono ledwie 2 czy 3 lata temu, to już się sypie. Coraz częściej widać ekipy remontowe usuwające usterki. Teraz np. pracują przy dwóch blokach. Dla przykładu: we wszystkich budynkach przecieka większość tarasów na 3 piętrze - lokatorzy mieszkający niżej mają zacieki na sufitach, przecieka większość stropów nad garażami, w piwnicach i garażach woda gruntowa dostaje się przez posadzki do wewnątrz, w niektórych miejscach zaczyna się zapadać się droga wewnętrzna i chodniki, popękały murki przy tarasach najwyższych kondygnacji, przeciekają stropodachy nad klatkami schodowymi itp, itd... Wymieniłem tylko te ważniejsze, widoczne z zewnątrz, których nie sposób nie zauważyć nawet przez przypadkowego obserwatora.
  Ps. W informacji z linku jest błąd - "Zacisze" to niespełna 170 mieszkań a nie 400 jak podano.
 • cyanidesun 14.09.10, 16:45
  Jesli dysponujecie podobnymi informacjami do keraca to podzielcie sie nimi. Ja przyznam, ze oferta M3 bardzo mnie zainteresowala bo prezentuje sie z tymi nowymi inwestycjami najciekawiej ze wszystkich siedleckich developerow. Przez chwile pomyslalem nawet o zmianie lokum. Teraz jednak zaczalem sie wahac.
 • wredzioch 14.09.10, 19:12
  I to by się zgadzało, gdyż tak zachwalany ytong promowany przez Pana Prezesa i jego syna wymaga perfekcji podczas budowy o czym sami zresztą wspominają i o czym można przeczytać na różnych forach budowlanych. Jak znam życie to jakiś robol coś sknocił bo dopiero nabiera wprawy w ytongu albo trzeba było na czymś "zaoszczędzić" a potem wychodzą takie kwiatki.

  Osobiście nigdy bym nie kupił mieszkania, które dopiero ma być. Może doczekamy czasów kiedy deweloperzy będą budować za swoje a potem sprzedawać mieszkania.
 • kerac32 14.09.10, 20:03
  Jak znam życie to jakiś rob
  > ol coś sknocił bo dopiero nabiera wprawy w ytongu

  Masz rację ale tylko częściowo. Rzeczywiście wyglądało na to, że robotnicy z ytong mieli do czynienia pierwszy raz w życiu, można było mieć sporo zastrzeżeń co do dokładności murowania. Mimo, że bloczki te wbudowywane są systemem pióro - wpust eliminującym konieczność wykonywania spoin pionowych to można było zaobserwować wiele prześwitów w ścianach zewnętrznych. Wpłynęło to na pewno w jakiś sposób na osłabienie właściwości termoizolacyjnych murów, ale nie zmienia faktu, że budynki na "Zaciszu" nadal są bardzo ciepłe. Moim zdaniem znacznie cieplejsze od tych wykonanych z suporeksu. Problemy z wilgocią nie mają żadnego związku z materiałami ytong. Problem ma związek tylko i wyłącznie z partacko wykonanymi robotami izolacyjnymi. Projektanci zapewne mają tu znaczny udział bo właśnie w taki a nie inny sposób zaprojektowali cały system izolacji fundamentów, stropów, dachów i tarasów.
 • mroweczka52 20.09.10, 09:19
  Podłączam się do kerac32
  Ze swojego doświadczenia nie polecam M3 Skorupka, mam tam właśnie
  mieszkanie na Nowym Swiecie. Wszystko na początku wyglądało
  pięknie... do momentu odbioru mieszkania. Już na samym początku
  zaczęły się schody, nie chcieli włączyć ciepłej wody, oddali
  mieszkania we wrześniu a ogrzewanie włączyli dopiero w listopadzie
  po wielokrotnych interwencjach. Później zaczeło się robić coraz
  ciekawiej. W mieszkaniu jest wilgoć mimo ciągłego wietrzenia, z
  komina wentylacyjnego cieknie woda po ścianie, okna są źle
  uszczelnione, przy minus 30 w mieszkaniu przy parapecie pojawił się
  lód, na ścianach wychodzi pleśń. Nie ma co liczyć na załatwienie
  polubowne "usterek" bo od razu Pan Skorupka wyjedzie do ciebie z
  tekstem "Lepiej niech Pan zabierze te Pismo (reklamacje) bo
  inaczej..." Więc podsumowując NIE POLECAM!!!! P.S Wieje jak
  cholera pomiędzy blokami!
 • uanskor 21.09.10, 11:37
  Panie/Pani P. z lokalu nr 33 przemilczał/a Pan/i wiele faktów. Nieładnie tak oczerniać innych. A sobie nie ma Pan/i nic do zarzucenia? Skoro cieknie to proponuję zgłosić, bo deweloper nie wróżka, nie domyśli się:) Nieszczelności okienne usuwane były początkiem wiosny, no chyba, że też nie zgłosił Pan/i:)
  "P.S Wieje jak cholera pomiędzy blokami! " Rozumiem, że zostawiono zbyt duże odległości między budynkami:) Deweloper na pewno postara się budować ściślej w przyszłości:)
 • damian8122 20.12.10, 23:34
  Witam ja również nie polecam tego dewelopera.Mam takie same usterki jak Pn/Pani były u mnie komisja-2 razy w ciągu jednego roku.Również mieszkam na tym osiedlu.moje problemy rozpoczęły sie w trakcie odbiorów przedwstępnych a było ich kilka z powodu nierzetelności wykonawczej:niezgodności z planami.Z doświadczenia wiem że w firmie tej nie ma czegoś takiego jak usterki wszystkiemu winnemu jesteśmy My lokatorzy, lub cytuje kierownika-tak ma być.A co do tekstu Pana Skorupki że "Lepiej niech Pan......"to radziłabym żeby dwa razy się zastanowił nad tym co mówi bo chyba zapomniał że weszło prawo o pozwach zbiorowych.
 • mlaewicz 20.12.10, 23:57
  odradzam kupowanie mieszkania od M3 Skorupków
  ja też mam duuuuuuuuuuuuuuże problemy z mieszkaniem na Nowym Świecie, na pisemne zgłoszenie usterek nikt z M3 nie odpowiada, przychodzili jacyś "specjaliści" z Panem Leszkiem Skorupką na czele ale poza oględzinami i głupimi komentarzami nic nie zrobili
  Według Skorupki wszystko jest ok. a wszystkim usterkom jestem sobie winien sam.
  Czy wiesz coś więcej o tych pozwach zbiorowych?
  Może gdybyśmy - lokatorzy zorganizowali się to łatwiejbyłoby "przekonać" Skorupkę do usunięcia usterek
 • damian8122 21.12.10, 14:43
  U mnie też byli ,,spece" stwierdzili że kapanie z przewodów wentylacyjnych to normalne,pleśń na łączeniu sufitu ze ścianą to jest moja wina bo mieszkanie jest nie wentylowane.Moje zdanie jest inne na ten temat i na pewno im nie popuszczę.Jestem tego samego zdania że powinniśmy wspólnie załatwić sprawę,musi być co najmniej 10 niezadowolonych osób aby wnieść taki pozew.
 • endruuu 21.12.10, 20:31
  Mam pytanie mieszkasz na ostatnim piętrze?
  pleśń i woda na ścianie to nie wina wentylacji
  są to wady procesu budowlanego
  brak ocieplenia nieprawidłowe połączenie ściany z sufitem
  złe ocieplenie i zabezpieczenie stropu i dachu itd.
  można coś z tym próbować robić
  ale dużo zależy od dobrej woli dewelopera
 • damian8122 21.12.10, 21:15
  Tak mieszkam na ostatnim pietrze,kierownik który przyszedł na oględziny stwierdził że nie wietrze mieszkania nie rozszczelnieniam okien.według niego okna powinny być otwarte cały czas.Badanie dwukrotne wilgotności w mieszkaniu nie wykazało że jest wilgotno.mieszkanie wietrze cały czas a pleśń pojawiła się w sypialni.oczywiście my jesteśmy temu wini bo tam sypiamy-cytat kierownika.
 • endruuu 22.12.10, 09:54
  Gwarantuję Ci to nie Twoja wina
  u mnie okazało się że pomiędzy ścianą w pokoju a wnęka na klatce jest "komin", który ...

  nie został ocieplony w czasie budowy

  jest ciąg, zimne powietrze styka się z ciepłym i się skrapla
  wtedy leci po suficie i ścianach itd.
  z wietrzeniem nie ma to nic wspólnego
  dodam nie jest to mieszkanie w m3
 • damian8122 22.12.10, 10:59
  Też tak myślę,pleśń jest na ścianie szczytowej w czasie wizyty komisji probowano zmierzyć jaka jest w tym miejscu temperatura ściany dziwnym przypadkiem przyrząd do pomiaru zwariował kierownik stwierdził że rozładowały się baterie.moim zdanie mogę mieć w tym miejscu tzw most termiczny.W każdym razie nie przyjmują oni do wiadomości że to ich wina w dalszym ciągu nie otrzymałem pisemnej od nich odpowiedzi co dalej.
 • damian8122 23.12.10, 10:32
  Witam
  Otrzymałem odpowiedz od dewelopera z której wynika że zawilgocenie w górnym rogu pokoju wynika z niewłaściwego użytkowania lokalu poprzez nie zapewnienie właściwej wymiany powietrza.W związku ze skroplinami w przewodach zostanie ocieplony komin i poprawiony odstojnik skroplin.Dodam że nie potwierdził tego żaden fachowiec z uprawnieniami.
 • ozztom 19.09.11, 18:34
  Zgadzam się z kerac32! I tak też pewnie będzie i na Nowym Świecie!!!Byłem mocno zainteresowany zakupem mieszkanka od M3 poniewaz kusiła cena 3900/m2 oraz jak na siedlce efekt wizualny osiedla - moze sie podobac. Na tym chyba koniec - bo doszły mnie słuchy od mieszkancow i starszyzny co zamieszkuje ten rejon, ze to sa mokradla i że prędzej czy pozniej będa problemy wiec moze wszystko fajnie wyglada teraz ale ciekawe co bedzie za kilka lat!!! Kumpel który tam mieszka mówił o popękanych ścianach, zamokniętych piwnicach i garażach może to efekt osiadania wilgotnych gruntów. M3 Skorupka reklamuję się szybkością oddawania mieszkań ale ciekawi mnie czy idzie za tym jakość chyba nie. Znając życie liczy się pieniądz, a klient tylko w dniu podpisania umowy ( to chyba pisał ktoś w innym poście).
  pzdr
 • falszywy_klamca 14.09.10, 21:24
  Docelowo na ul. Leśnej 300 domków bliźniaków? Jak dla mnie to coś strasznego. Jak budować to oddzielny domek, a nie mieć kogoś za ścianą. Tak dużo taniej wychodzi taki bliźniak, niż osobny dom?
 • only_fire 14.09.10, 18:14
  niestety lokale u skorupki na nowym świecie dostepne będą dopiero w polowie 2012r. osiedle ladne i fajna lokalizacja. tylko te terminy...
  a co sądzicie o nowym budynku budowanym przez strusa na ul. partyzantow (dawna baza pks)? i co jest nie tak z tym deweloperem, ze pare osob go odradza?
 • verena0 15.09.10, 09:21
  poczytaj sobie starsze watki dotyczace oś Dylewicza i Daszyńskiego, to myślę że będziesz wiedział, a jak nie to przejedź się na w/w osiedla i porozmawiaj z mieszkańcami bloków
  --
  Kobieta chce wszystkiego od jednego mężczyzny. Mężczyzna chce jednego od wszystkich kobiet.
 • jamaica77 15.09.10, 16:32
  osiedle na Dylewicza
  - przy sprzedaży mieszkań informowano że osiedle będzie ogrodzone (zaznaczam, że nie było tego w umowie)
  - brak parkingu dla mieszkańców, gości
  - namiastka placu zabaw (piaskownica, huśtawka)
  - brak podjazdów na wózki do klatek
  - brak miejsca na śmietniki
  - przeciekający dach
  - zerdzewiałe balustrady na balkonach
  pewnie jeszcze by coś znalazlo
 • only_fire 21.09.10, 23:59
  a czy ktos moze sie wypowiedziec nt nowego budownictwa na prtyzantow. budynek wybudowal strus i w chwili obecnej to chyba najbardziej kuszaca lokalizacja, gdzie dostepne sa mieszkania od reki
 • sokoll1 15.09.10, 16:57
  słuchajcie... w Siedlcach niegdy nie będzie takich osiedli jak w Wawie choćby
  nas na nie po prostu nie stać

  ostatnio byłaam na osiedlu na NOwym Bemowie...
  Matko. Duże miszkanie - raz. Rezerwacja na miejscu parkingowym - dwa. Miejsce na parkingu podziemnym - trzy. Zamkniete - cztery. Ochrona profesjonalna, widoczna, trzeźwa - pięć. Kilka placyków - szcześć. 200 metrów od osiedla Fort Bemowo - ....
  Mam wymieniać dalej.

  Ake wierzcie mi - siedlczan, czy iinych przeciętnych mieszkańców mniejszych miast Polski - po prostu na to nie stać!
  Każdy siedlecki dezeloper robi osiedlca o zbliżonym standarcie. Ja mieszkam u Strusa na Daszyńskiego. OK. Siedlecki Standard.
  Koleżanka na Nowym swiecie. OK.

  także nie znajdziesz niczego odbiegającego od tej przecietnej średniej.
 • falszywy_klamca 17.09.10, 00:12
  Tylko ta cena. Od 6,5 tys. zł... .
  Co z tego, że fajnie i ładnie, skoro drogo.

  Na co ta ochrona? Chcesz mieszkać w klatce?

  W Siedlcach mieszkania są za mniej jak 2900 zł. A to i tak zdzierstwo, bo przed boomem mieszkaniowym Budomatex sprzedawał za 1500 zł, np. Sulimów.
 • cyanidesun 18.09.10, 09:53
  Co do Budmoatexu, to musze pochwalic jakosc wykonania mieszkan tej firmy. Mialem okazje mieszkac 3 lata - sciany rowne, zadnych pekniec, bardzo cieplo w zimie, bardzo niskie czynsze jesli jest wspolnota. Jedyny minus to wg. mnie lokalizacja zaraz kolo fabryki sprezynek na os. Sulimow. Z jednej strony bloku okno kolo komina z czyjegos domku, z drugiej wspomniana fabryka. Nie orietuje sie gdzie teraz buduja, ale jesli lokalizacja bylaby dobra i bylaby zalozona wspolnota mieszkaniowa to bralbym w ciemno.
 • falszywy_klamca 18.09.10, 19:07
  Budomatex stawia bloki na MonteCassino po drugiej stronie niż jest Carrefour. Lokalizacja na razie niezła, bo nie ma wokół niemal nikogo.
 • barbete 16.09.10, 10:54
  u Strusa nigdy więcej!,
  obiecuje wiele, a efekt jest marny.
  Mieszkam na osiedlu budowanym przez Strusa przy 11-go Listopada, totalna porażka.
  Gdy kupowałam mieszkanie osiedle miało wyglądać inaczej, w między czasie zmienili projekt i postawili dużo większy blok i na dodatek wyższy. Osiedle jest ciasne, plac zabaw dla dzieci - jest i owszem ale tak mały i skąpo wyposażony, że aż szkoda dzieciaki wypuszczać.
  Jedyny wyjazd z osiedla ciągle blokowany przez samochody dostawcze, które dowożą towar dla Stokrotki. Pomijam wszelkie niedoróbki i awarie, przeciekające dachy, odpadający tynk, o pękających ścianach nie wspomnę. Ale to wszystko to nic - sposób w jaki u nich traktuje się mieszkańców to dopiero.
  Tam rządzi zasada : "Deweloper Wasz Pan".....
 • 0ctavia 17.09.10, 15:52
  Co prawda, to nie Siedlce, ale cena podobna...

  Mam tam krewnych.
  www.sam-81.pl/oferta/oferta/qkwitnce-osiedleq-w-markach
 • queensynchro 19.09.10, 22:49
  Parę tygodni temu miałem ten sam dylemat. W końcu wybrałem. Byłem wszędzie, a oto jak to sie działo :
  "Nowy Świat" -po dotarciu na miejsce zmierził mnie straszliwy smród, mówią że to od śmierdzącego rowu. Osiedle dosyć ładne, ale długo trzeba czekać.
  ul. 11ego Lisopada - blokowisko i nie ma gdzie wyjść na spacer, a poza tym jaki widok z okna......
  Ul. Dylewicza - przraziła mnie okolica i sąsiedztwo - ale było najtaniej
  I trafiłem na Poznańską. Firma mi nie znana, ale budynek stoi wykończony, lokalizacja ok, jakość oglądanych przeze mnie mieszkań zadowalająca.
  Podpisałem umowę, czekam na kredyt.
 • verena0 20.09.10, 10:01
  To ja dopiszę plusa do ul. Poznańskiej jako spokojnej okolicy (nie piszę oczywiście o dniach, kiedy są imprezy nad zalewem).
  --
  Kobieta chce wszystkiego od jednego mężczyzny. Mężczyzna chce jednego od wszystkich kobiet.
 • ada_zie 20.09.10, 11:58
  Tak, blok TIM-u położony jest w wyjątkowo spokojnej okolicy - żadnej ulicy (tylko dojazdowe), poza gdakającymi kurami i piejącym kogutem oraz szczekającymi psami - cisza ;))))))
 • xfinlandia 22.09.10, 11:47
  No tak, wszystko co śmierdzi to wina rowu.. Dobra wymówka.
  Mi się podoba Nowy Świat, ale jak patrzę z okna i widzę jakieś kilkaset metrów dalej oczyszczalnię to jak ma nie być zapachów. Przecież tam nie drogeria.
 • silkky 27.09.10, 17:55
  Kto słyszał o osiedlu szeregowcow "Zielony Zakątek"?
 • kerac32 27.09.10, 19:10
  O osiedlu nic dotąd nie słyszałem, ale wyguglałem to:

  www.zielony-zakatek.pl/

  To jest zdaje się w Opolu Nowym.
 • kusiapot 17.10.10, 08:50
  stronka m3
  skorupko ma nowa strone www jakby co;) nie faworyzuje tego dewelopera załaczam poporstu tak dla zainteresowanych.Nie ma tam zreszą jeszcze jednego osiedla które buduje. Z tego co piszecie to na prawde nie wiadomo gdzie kupic sobie nowe mieszkanie każdemu wykonawcy jest cos do zarzucenia:(:(.
  Budomatex inf. ze rozpoczął budowe kolejnego bud. w okolicach ul sulimów, reklamuje je za maja byc atrakcyjne ceny. Ale pewnie to jeszcze troche odległa przyszłość.
 • marakag 27.01.14, 22:10
  Czy jest tu jakiś mieszkaniec nowego bloku (biało-szary) na osiedlu Nowy Świat? chodzi mi o standard mieszkań, czy jest jakaś różnica w porównaniu z wcześniejszymi budynkami? Rozważam kupno mieszkania na tym osiedlu, ale ciągle czytam o pleśni, wilgoci i grzybie oraz niechęci właścicieli do usuwania usterek i zaczynam się mocno na tym zastanawiać. Nie wiem już, czy wszystkie bloki mają takie wady, czy to tylko sporadyczne przypadki. W końcu mieszkają tam rzesze ludzi, więc chyba nie może być źle, skoro tyle osób decyduje się na kupno tam mieszkania? Napiszcie, jakie są wasze opinie na ten temat.
 • arasss88 28.02.14, 12:14
  A czy ktoś coś wiecej może powiedzieć o osiedlu na ulicy spokojnej jadac tam najlepiej ulica szkolna ??? Osiedle miesci sie za hurtownia Asaj , czerwono szare bloki??? Deweloper o nazwie Lir ??? prosze o info

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.