"Palce lizać" :) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nowy punkt na gastronomicznej mapie Siedlec :)
    Czy tylko ja nie widze zadnych informacji o powstaniu tej restauracji???
    ...jednak poczta pantoflowa dziala i pierwsza degustacja juz za mna :)
    Jak na razie wrazenia pozytywne te zwiazane z cenami rowniez:)
    • Może coś więcej w temacie?
      gdzie kiedy co jak???
      • Zatem inni tez nie slyszeli o Palce Lizać... :)
        Restauracja znajduje sie na ul. 3-go Maja, między rondem z ul. Kilińskiego a rektoratem AP.
        Godzin owarcia niestety nie znam. Karta jest dosc rozubdowana.
        Oferuja "danie dnia" za 12zl - to mila odmiana od znanych juz i spowszedniałych obiadodajni :)
        Lokal jest duży i przyjemnie urzadzony.
        • > Zatem inni tez nie slyszeli o Palce Lizać... :)
          Przeczytałem na reklamie. Doniosę , że po słynnym Cefetano w pawilonie prze AK, jest teraz jakiś bar sałatkowy.
          --
          Mój jest ten kawałek podłogi
          Nie mówcie mi więc,co mam robić
          • ten lokal jest za akademią podlaską pod adresem 3 Maja 50 w stronę ronda
          • Nie jakiś bar sałatkowy, tylko restauracyjka wegetariańska. Pierwsza w mieście. Zdrowe jedzenie mają. I niedrogie.
            • ostatnio miałam okazję skorzystac z usług gastronomicznych pseudo restauracji "Palce lizac"- wrażenia moje oraz gości których zaprosiliśmy są bardzo negatywne, jedzenie pospolite-chociaż porcje rzeczywiście duże.Najgorsze jest jednak to że lokal który reklamuje sie jako idealne miejsce dla rodzin na okazje takie jak komunie, chrzciny - nie jest przystosowany do obsługi tego rodzaju imprez.
              Nie ma kącika zabaw dla dzieci,brak pojemnika na pieluchy zużyte, za mało wieszaków do pozostawienia odzieży wierzchniej, brak wentylacji w lokalu czuc zapach nieprzyjemny smażonych potraw, który potem przenika w ubrania, toaleta koedukacyjna bez papioeru toaletowego.Najważniejsze jest jednak to że, jeśli nie spiszesz umowy w puntkach bardzo szczegółowo to może sie okazac tak jak w moim przypadku ze zamiast sali na 30 osób dostaniesz klitkę na 15 osób w której musisz rozlokowac 22 osoby - właściciele żeruja na naiwnosci szczesliwych rodziców którzy chca zrobic swojemu dziecku wspaniałe przyjecie, dlatego ostarzegam wszystkich którzy chca tam zrobic jakas uroczystosc rodzinna czy biznesowa - nie popełniajecie tego bledu co ja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!olbrzymi negatyw za brak uczciwosci wlascicieli lokalu!!!!!!!!!!!!!!Uważajcie bo zamiast jedzenia ja najadłam się tylko wstydu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
              • niestety osobiście nie mogę zgodzić się z ostatnią opinią dodaną przez jednego z gości forum. Ja również organizowałam imprezę w tej restauracji i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. tak jak pani wspomniała jedzenie było bardzo dobre i porcje duże, a jeśli chodzi o zapach smażonych potraw... jest to w końcu restauracja i nigdy tego nie unikniemy. na swoim przyjęciu miałam 25 osób i spokojnie się zmieściliśmy.
                poza tym śliczny wystrój sali wraz z delikatnie brzmiącą muzyką "w tle", fajna miła obsługa :)
                • Nie może się Pani zgodzic z moja opinią, bo nie było Pani na tej uroczystości, nikt Pani nie oszukał perfidnie, ale ciekawa jestem jakby się Pani poczuła jakby miała imprezę w pomieszczeniu wielkości 15m2 z 21 osobami i z wózkiem dla dziecka, bez dostępu do świeżego powietrza, z hałasami z kuchni zamiast jak to Pani mówi delikatnej muzyki?Poza tym prosze nie przypisywac mi że powiedziałam że jedzenie było dobre bo napisałam że było bardzo przeciętne a to trochę inna skala oceny.

karolinabuczkow napisała:

> niestety osobiście nie mogę zgodzić się z ostatnią opinią dodaną przez jednego
                  > z gości forum. Ja również organizowałam imprezę w tej restauracji i jestem z te
                  > go powodu bardzo zadowolona. tak jak pani wspomniała jedzenie było bardzo dobre
                  > i porcje duże, a jeśli chodzi o zapach smażonych potraw... jest to w końcu res
                  > tauracja i nigdy tego nie unikniemy. na swoim przyjęciu miałam 25 osób i spokoj
                  > nie się zmieściliśmy.
                  > poza tym śliczny wystrój sali wraz z delikatnie brzmiącą muzyką "w tle", fajna
                  > miła obsługa :)
                • Ta opinia jest tylko Pani. Lokal ten został mi polecony przez znajomych którzy również organizowali tam imprezę okolicznościową i właśnie na małej sali i byli zadowoleni. Jedzenie jest kwestią smaku, jednemu będzie smakowało drugiemu wręcz odwrotnie. Dziwne by było gdyby pachniało perfumami, wtedy mogłoby to oznaczać że nie gotują sami tylko biorą catering. Według mnie ludzie którzy tam pracują wkładają dużo serca i pracy w to, żeby klient był zadowolony. Ale niestety nie wszystkim da się dogodzić :) Pani się nie podobało więc pewnie więcej tam Pani nie zawita, ja jednak nadal podtrzymuję swoje wcześniejsze zdanie, i polecam restaurację "Palce Lizać".
                  • ta Pani lub ten Pan może jest z konkurencji i prowadzi nie etyczną antyreklamę lokalu. Nie ładnie, nie ładnie.
                    Mi tam smakuje tam jedzenie :)
                    • Myślę, że nie trzeba byc z konkurencji żeby wyrazic swoje zdanie, po prostu szczerze chcę ostrzec ludzi, aby nie popełnili tego błędu co ja, pani któira prowadzi lokal jest nieuczciwa - bardzo zależy jej nie na klientach, ale ich portfelach - chciałam tylko zorganizowac wspaniałe przyjęcie dla swojego dziecka - a ta Pani wykorzystała moją miłośc do Dziecka bardzo perfidnie i zepsuła całe przyjęcie. Sala, w której musieliśmy się kisic byla bardzo mala. W momencie, gdy chcielismy uzgodnic z ta Pania warunki imprezy nawet nie pokazala nam tej sali - bo powiedziala, że sala - to oczywiscie szumna nazwa pokoju 15m2-jest na 15 osob a na przyjeciu były- z moim Maleństwem 23 osoby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prezenty walały się po podłodze bo nikt nie pomyślał że można dac jakiś malutki stoliczek - bo przecież nie było gdzie go postawic. Szczerze nie polecam lokalu - nie ze względu na obsługę - bo przecież pracodawcy się nie wybiera - szczerze im współczuję, że na codzień muszą przebywac z osobą, która tak koloryzuje.

dymek1979 napisał:

> ta Pani lub ten Pan może jest z konkurencji i prowadzi nie etyczną antyreklamę
                      > lokalu. Nie ładnie, nie ładnie.
                      > Mi tam smakuje tam jedzenie :)
                  • Myli się Pani.To jest nie tylko moja opinia, ale także Gości, którzy byli na przyjęciu oraz z tego co zauważyłam w dużej mierze Uczestników tego forum.Poza tym, jeśli chodzi o zapachy to renomowane restauracje za dobrą monete biorą fakt ,że w lokalu nie unosi się smród smażonych potraw tylko zapach świeżych kwiatów.
                    Do tego lokalu na pewno więcej nie zawitam, ale nie po to wyrażam swoja opinię na tym forum, nie chcę by ktoś inny został oszukany w tak niezwykłym dniu jakim są dla wszystkich urodziny, imieniny, rocznice slubu czy Chrzciny.

karolinabuczkow napisała:

> Ta opinia jest tylko Pani. Lokal ten został mi polecony przez znajomych którzy
                    > również organizowali tam imprezę okolicznościową i właśnie na małej sali i byli
                    > zadowoleni. Jedzenie jest kwestią smaku, jednemu będzie smakowało drugiemu wrę
                    > cz odwrotnie. Dziwne by było gdyby pachniało perfumami, wtedy mogłoby to oznacz
                    > ać że nie gotują sami tylko biorą catering. Według mnie ludzie którzy tam pracu
                    > ją wkładają dużo serca i pracy w to, żeby klient był zadowolony. Ale niestety n
                    > ie wszystkim da się dogodzić :) Pani się nie podobało więc pewnie więcej tam Pa
                    > ni nie zawita, ja jednak nadal podtrzymuję swoje wcześniejsze zdanie, i polecam
                    > restaurację "Palce Lizać".
    • mają bardzo dobre makarony i pysznego tatara (a polożenie 3 Maja 50 za Akademią a rondem na kilińskiego)
    • A tam jest dla niepalących? Wczoraj myślałem o lokalu w centrum, gdzie można by posiedzieć bez towarzystwa dymu.. i był tylko jeden taki lokal
    • W tym tygodniu byłam dwukrotnie, moje wrażnenia kulinarne są słabe. Za pierwszym razem jadłam smażony camembert, niestety opórcz panierki nasiąkniętej tłuszczem, smaku sera prawie nie było czuć. Za drugim razem jakiś pan z kamerą zaglądał mi w talerz, a poszłam w spokoju zjeśc obiad:) Chciałam zjeść makaron zielony, pytam się pani czy można sobie wybrać makaron, skoro w menu nie określony jest jego rodzaj. Po konsultacji z kucharzem okazało się, że nie, i że są tylko "kokardki"(cyt.). Zdecydowałam sie na pierogi z mięsem. Ciasto było takie jak lubię, czyli cienkie, ale farsz za słony. Ale najbardziej przeszkadzał mi zapach smażonego tłuszczu, to pierwsze co poczułam wchodząc do tej knajpki. Dla mnie słabo. Nie mniej jednak to są tylko moje subiektywne odczucia:)

pozdr
      --
      uwielbiam to!
      mamy dwóch wspaniłych synów Stasia 14.06.2004 i Antosia 13.06.2007
      • ja byłam raz ale nie wypadło dobrze. oczekując na obiad widziałam jak pani kelnerka otworzyła dzwi do pomieszczenia wc, wyciągnęła mopa, przetarła podłogę zarówno w wc jak i trochę już na sali przy wyjściu z wc. Tym samym mopem, po czym odłożyła mop, napiła się soku i podeszła z kartą dań do stolika z nowymi klientami.
        nie umyła rąk poza tym takie rzeczy robi się jak restauracja jest pusta lub względnie pusta. Ale idę tam dziś z koleżanką na kawę, dam im jeszcze jedną szansę :))))))) a obiad taki sobie, dało się zjeść. miejśce przyjemnie urządzone.
        --
        Posprzątane mieszkanie oznacza awarię komputera.
      • ja kontynuuje wątek makaronów. Ponieważ bardzo je lubie i jestem w stanie porównac z innymi lokalami w Sdlc. Wszystkie makarony są takie same, w zasadzie to kluski, nie makaron. Zawsze tak samo ugotowane, szczególnie farfalle czyli tzw. "kokardki". Porcje są olbrzymie (dla jednych to plus) ale nie da się zamówić połowy lub mniejszej porcji (nawet jak się zapłaci 100% - odp. kelnerki: "to my reszte zapakujemy na wynos"). Duże porcje z brokułami, krewetkami czy kurczakiem jest "papkowate", wszedzie jest dodawany sos śmietanowo-serowy (?!), który działa na żołądek rozpychająco i puszy. W zasadzie wszystkie potrawy makaronowe (prócz bolognese podobnych) mają podobny smak, bez wyraźnych ostrych, korzennych czy śródziemnomorskich przypraw, bo nawet listki żywej bazylii są zatopione w sosie. Brakuje nie tylko smaku, ale nawet zapachu czosnku, mimo że występuje w menu. Największym rozczarowaniem jest Pesto (składniki: kurczak, pesto czerwone, szpinak). O dziwo czerwone pesto jest koloru blado żółtego (wszechobecny sos - śmietanowy z żółtkiem??), szpinak w postaci: "kilku surowych liści", listki bazyli, kawałki kurczaka, bliżej nieokreślone przyprawy (widać ziarenka w sosie, ale smaku nie czuć z wiadomej intensywności sosu) i ani śladu pomidora; potrawa nie ma nawet zaczerwienionego koloru. Mdłe i lepkie, wyglądem i smakiem bliżej carbonara. Jeśli się mylę, proszę mnie sprostować.
    • Byłem również w tygodniu, makaron mocno średni, za to niezłe sałatki, duuuże porcje, dobra zimowa herbata, no i ceny jak najbardziej siedleckie.

--
      www.esiedlce.pl
    • www.tvsiedlce.pl/index_tv.php#nsite
      Wywiad z właścicielem w TVS w programie "Czas Na Pracę"

• Dzięki za poprawiony link.

Lokal to połączenie baru z restauracją.
      Zamawia się w bufecie, dania przynosi kelnerka.
      Wnętrze bardzo udane, w stylu galicyjsko-mieszczańskim.
      Jedzenie tradycyjne: pytanie - czy raczej zdrowe i jak tam z zawartością tłuszczu?
      Ceny niby atrakcyjne, ale na razie bez VAT. Gdy dojdzie VAT, wzrosną.
    • Odwiedziłam sobie dzisiaj ten lokal i zdaję na świeżo relację:
      Wystrój bardzo na plus, chociaż może było zbyt dużo światła jak dla mnie, brak kameralnego klimatu, ale ujdzie.
      Jedzenie... hm....no takie sobie bym powiedziała. Nie jest złe, smażony camembert z żurawiną dość smaczny, ale naleśniki z jabłkami i z tymże serem już średnie, dużo lepsze są w Magellanie. Generalnie menu jest dość standardowe, typu sałatki, makarony, naleśniki, dania mięsne, itp. Jest sala dla palących (tu plus) ;), minus za brak alkoholu.
      Tak więc ogólnie dobrze, choć bez zachwytu.
      --
      Kobieta chce wszystkiego od jednego mężczyzny. Mężczyzna chce jednego od wszystkich kobiet.
    • ten Piotr Zagadło jest właścicielem pizzerii Toscana na 3 Maja 51 (w/w Tesco). Jakaś ściema, że to jego pierwszy biznes.
    • Wnętrze ok, a z jedzeniem już troszkę gorzej.... szkoda mam nadzieję że nie skończy jak Pałacowa....
      • Pierwsza próba nie udana. Bardziej kuchnia "Pałacowej", czyli byle jaka.
        Nie ma rasowego kucharza.
        Nadal wzór niedościgniony Signor Caffettano.
        • ja bylam tydzien temu w 'palce lizac' i jestem jak najbardziej zadowolona. po pierwsze: fantastyczne wnetrze! nie widzialam jeszcze w siedlcach lokalu tak slicznie i gustownie urzadzonego. po drugie: mila i szybka obsluga, po trzecie: jedzenie bardzo smaczne, porcja ogromna i bardzo ladnie podana, w dodatku ceny bardzo niskie, porownujac z wawa albo minskiem maz. gdzie mieszkam, ceny podobnych dan sa o co najmniej 10 zl wyzsze. Nie staram sie reklamowac lokalu, po prostu bylam bardzo zadowolona, polecam ten lokal i mam nadzieje, ze utrzyma sie na siedleckim rynku.
          • Ja też byłem.Wystrój ok,trochę na kickane pirdół,pierdółek,kilka fajnych pomysłów,widać ,że ktoś wiedział czego chce aranżując wnętrze.Ceny też ok ale kuchnia bardzo średnia,żeby nie powiedzieć ,że słaba.
    • Na co dzień jedzenie dostosowane do raczej mało wymagających klientów.

Byłem jednak na zamkniętym przyjęciu i .... pozostałem pod dużym pozytywnym wrażeniem.
      Kucharzem jest pani, mimo że w restauracyjnych kuchniach szefują przecież na ogół panowie.
      Ta pani jednak jest mistrzynią w swoim fachu. Podawanie były nie tuzinkowe potrawy, wszystkie pod względem wyglądu i smaku, w tym raki i mule, bez zarzutu.
      Wielkie uznanie dla tej pani, no i dla lokalu.
      • a lizałeś palce...?
        • Nie, nie lizałem. A powinieniem?

Ciekawy wpis z 14.03.2011:
          Autor: giim 14.03.11, 17:38
          Kontynuuje wątek makaronów.
          Ponieważ bardzo je lubie i jestem w stanie porównac z innymi lokalami w Sdlc. Wszystkie makarony są takie same, w zasadzie to kluski, nie makaron. Zawsze tak samo ugotowane, szczególnie farfalle czyli tzw. "kokardki".
          Porcje są olbrzymie (dla jednych to plus) ale nie da się zamówić połowy lub mniejszej porcji (nawet jak się zapłaci 100% - odp. kelnerki: "to my reszte zapakujemy na wynos").
          Duże porcje z brokułami, krewetkami czy kurczakiem jest "papkowate", wszedzie jest dodawany sos śmietanowo-serowy (?!), który działa na żołądek rozpychająco i puszy.
          W zasadzie wszystkie potrawy makaronowe (prócz bolognese podobnych) mają podobny smak, bez wyraźnych ostrych, korzennych czy śródziemnomorskich przypraw, bo nawet listki żywej bazylii są zatopione w sosie. Brakuje nie tylko smaku, ale nawet zapachu czosnku, mimo że występuje w menu.
          Największym rozczarowaniem jest Pesto (składniki: kurczak, pesto czerwone, szpinak).
          O dziwo czerwone pesto jest koloru blado żółtego (wszechobecny sos - śmietanowy z żółtkiem??), szpinak w postaci: "kilku surowych liści", listki bazyli, kawałki kurczaka, bliżej nieokreślone przyprawy (widać ziarenka w sosie, ale smaku nie czuć z wiadomej intensywności sosu) i ani śladu pomidora; potrawa nie ma nawet zaczerwienionego koloru. Mdłe i lepkie, wyglądem i smakiem bliżej carbonara. Jeśli się mylę, proszę mnie sprostować.
          ------------------------

Glim ma rację. Makarony to wyższa szkoła jazdy.
          Nie tak łatwo udawać kuchnię włoską, gdy nie ma się odpowiedniego doświadczenia.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.