Podwyżki podatków od nieruchomości Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Właśnie otrzymałem z Urzędu Miasta Siedlce decyzję o wzroście podatku od nieruchomości, a konkretnie za garaż. Skala podwyżki jest szokująca, z dotychczasowych 0.54 zł do obecnych 6.01 zł/m2, czyli ponad 11-krotna! Teraz za sam garaż będę płacił o połowę więcej niż za kilkakrotnie większe mieszkanie. Skąd urzędnicy wytrzasnęli takie stawki? Inflacja chyba nie osiągnęła jeszcze takiego poziomu?!
    • Niestety też zostałam ogłuszona wysokością podatku od garażu ;)))
      Byłam nawet w Urzędzie Miasta - wszystko oczywiście zgodnie z literą prawa więc nie pozostaje nic innego jak płacić...
    • Porządne samochody powinny stać w porządnie opodatkowanych garażach, a nie w jakiś garażynach po 50 gr za m2.
    • > Teraz za sam garaż będę płacił o połowę więcej niż za kilkakrotnie większe mieszkanie.

Jak nie masz wykupionego gruntu to prawdopodobnie za mieszkanie też Ci podniosą. Prawdopodobnie skala podwyżki będzie taka sama.
      • No niestety, grunty mam w użytkowaniu wieczystym i wiem że opłaty za to też wzrosną drastycznie. Tylko w tym przypadku wiadomo, że ceny nie były aktualizowane od dobrych kilku lat, a wartość rynkowa gruntów wzrosła. Nie tłumaczy to jednak w żaden sposób skali podwyżki podatku od nieruchomości.
        Dla niezorientowanych w sprawie podwyżek opłat za użytkowanie wieczyste podaję link do traktującego o tym artykułu:

www.nieruchomosci.egospodarka.pl/60051,Wyzsze-oplaty-za-uzytkowanie-wieczyste,1,79,1.html
    • Koleżanko nie możliwe. Zeskanuj proszę pismo i pokaż nam tutaj na forum.
      • Możliwe, bo tak jest. Ada_zie to zresztą potwierdziła w drugim poście. Niestety nie mam skanera i kopię nie bardzo mogę pokazać, nie będę specjalnie latał do pkt-u usługowego.

Ps.
        Nie mogę być koleżanką bo jestem kolegą :)
        • Własnie zauważyłem, że Wredzioch podał linka do uchwały RM to sankcjonującej. Możesz sprawdzić : pkt 2 e

www.siedlce.pl/invest_pl/pdf/2011%20nieruchomosci%20LXII_901_2010.pdf
          • Nie ma co narzekac na garaze, ostatnio ogladalem program na TVN Warszawa gdzie informowali, ze mieszkancom Srodmiescia i Zoliborza w Warszawie podniesli o ponad 1000% ceny uzytkowania mieszkan. W tych rejonach mieszka sporo emerytow i oni to dopiero maja problem z czego placic.
            • > w Warszawie podniesli o pon
              > ad 1000% ceny uzytkowania mieszkan.

Pomyliło Ci się trochę :) Chodziło o podwyżki opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, na których stoją te budynki. W niektórych przypadkach były nawet wyższe - 2400%. W jednym z poprzednich postów podałem link do artykółu opisującego tę sutuację.
              • Padają pytania: dlaczego, co było podstawą? lub czym kierował się prezydent przy uchwalaniu takiego haraczu?. Po pierwsze ten "haracz" to prezent poprzedniej RM i prezydenta, którzy moim zdaniem wiedzieli że trzeba drastycznie podnieść wpływy do budżetu miejskiego na rok 2011. bo wydatki będą dużo większe, (np.udziały własne w unijnych inwestycjach, spłata zaciągniętych kredytów). Zrobiono to na koniec kadencji i nie rozgłaszano tego specjalnie bo trwała kampania wyborcza i nie było się czym chwalić. Niestety, moim zdaniem do dopiero początek, bo po MPK, gdzie ceny zwariowały, w ZUO śmieci segregowane podwyżka o 100% no i prawdopodobnie na najbliższej sesji pójdzie woda, a jeszcze nie wiadomo co z czynszami miejskimi np.TBS i ciepłem? (co prawda w telewizji dyrektor PEC mówił że nie będzie). Przy tzw koalicji "Zgoda i Rozwój" i przy braku opozycji kto ma się upominać o coraz bardziej ubożejących mieszkańców? W Siedlcach nie ma takiej instancji. Pozdrawiam
                • wacek41.2 napisał:

> w ZUO śmieci segregowane podwyżka o 100% no i pr

o to ciekawe i bardzo zachęcające do segregowania odpadów :))))
                • Dokładnie, jesteśmy 5 pod względem zadłużenie miastem na Mazowszu (wg. tabelki z TS), było referendum obiecało się aqapark, kredyty na stadion, drogi, remonty ośrodków kultury. Z czegoś to trzeba spłacić. Więc cichaczem podnosi się ceny usług komunalnych i podatki lokalne. Zaczęło się od MPK, teraz ZUO, od 1 marca pewnie PWiK, a w czerwcu nie wiadomo, co powie PEC (mimo iż Prezes zarzekał się w TV, że podwyżek do końca roku nie będzie)

za KRP:

Wejdą one w życie od 1 marca, o ile w najbliższy piątek 28 stycznia zatwierdzi je rada miasta.
                  Opłata za odprowadzenie metra sześciennego ścieków ma teraz wynosić 3 złote 60 groszy, podczas gdy przez dwa ostatnie lata było to 2 złote i 96 groszy. Za wodę siedlczanie mają płacić dalej 2,48, a za odprowadzenie deszczówki 2 złote i 93 grosze. Do podanych cen trzeba jeszcze doliczyć podatek VAT
                  (23%)

podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-cena-wody-bez-zmian-podwyzka-oplat-za-scieki-5a9d.html
    • Nie wiem czy dobrze sądzę - ale czy przypadkiem nie byliście zwolennikami Orlików, miejskiego lodowiska oraz stadionu na Błoniach ???

Za wszystkie te inwestycje trzeba zapłacić - efekty widoczne :), a gwarantuje że to za rok bedzie jeszcze drożej.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.