Dodaj do ulubionych

Prywatyzacja PKSu rozpoczęta

27.01.11, 18:24
bip.msp.gov.pl/portal/bip/39/5567/
Cieszę się, że siedlecki PKS znalazł się na ścieżce prywatyzacyjnej, choć dla wielu pracowników i ich rodzin może to być trudne doświadczenie. Mam nadzieję, że to nasz PKS przejmie okoliczny rynek przewozowy ( a może nie tylko lokalny) opierający się o skomunalizowane PKSy, w których dominuje potrzeba tworzenia ciepłych posadek dla znajomych i politycznie zasłużonych. Oczywiście może się zdarzyć, że "nowy" PKS Siedlce upadnie zanim powstanie ale lepszej drogi nie ma. Kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. Powodzenia!
Edytor zaawansowany
  • benka28 27.01.11, 22:39
    Myślę, że jednak lepiej na tych całych przekształceniach wyjdzie sokołowski PKS. Powyborczy układ w powiecie rokuje wreszcie, że PKS Sokołów zostanie skomunalizowany. Ta firma akurat w odróżnieniu od części innych PKS-ów jest w niezłej kondycji. A całą operację pomoże sfinalizować była wiceprezydent Siedlec a dziś wicestarosta sokołowski pani Sosnowska. WIęcej info na ten temat:
    www.wiescisokolowskie.pl/nowy-wniosek-o-przejecie-pks,082T687KCazUl4FUNQgBpzIZIf3cdKZ9VI9AIxicw920OUSbHP.html
  • podrozny113 27.01.11, 23:32
    Być może ale rywalizacja samorządowego "molocha" z prywatnym przewoźnikiem jest niezwykle trudna dla tego pierwszego. Zdaje się, że PKS Sokołów chyba poczuł już skutki takiej konkurencji z firmą busiarską na trasie do Warszawy i nie tylko. Za 2009 tenże PKS zanotował stratę w wysokości 750 tys. zł choć we wcześniejszych latach wynik finansowy oscylował w okolicach zera. Poza tym PKS Sokołów jest silnie chroniony przez swój powiat do tego stopnia, że nie udało się uruchomić połączenia kolejowego Sokołów-Siedlce w obawie przed pogorszeniem sytuacji finansowej sokołowskiego PKSu. Moim zdaniem na takiej ochronie tracą mieszkańcy Sokołowa. I wreszcie przykład Łosic. Tam PKS został skomunalizowany a teraz, mimo pogarszającej się sytuacji w tej firmie, brakuje odważnych do przeprowadzenia bolesnych ale koniecznych cięć. Bo wiadomo swoim ciężko się narazić a i wybory nie długo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka