Dodaj do ulubionych

park, tunel, internet

25.03.11, 12:34
www.tygodnik.siedlecki.pl/t12593-pienidze.byy.i....nie.ma.htm
Jak to się podpisywało umowy, świętowało, gości przyjmowało. Ile to się w RP nagadało, ile konferencji zorganizowało.

Po takich porażkach jest tylko jedno wyjście.
Edytor zaawansowany
  • brat_szczepana 25.03.11, 12:38
    Akurat internet nie jest największym problemem. Jak widać, to forum i wiele innych działają bez tej inwestycji zupełnie sprawnie. Bez przesady.
  • felnet 25.03.11, 12:58
    przesada czy nie ale nie spełnianie przedwyborczych "bajd".
    Dlaczego wtedy gdy o tym mówił, przekonywał było to takie potrzebne, a teraz "nie jest największym problemem".
    Możesz go zasłaniać, bronić ale jeszcze niejedno usłyszysz.
    A on będzie się zapierał i trwał do końca.
  • brat_szczepana 25.03.11, 13:08
    "Wniosek o przyznanie ponad 13 milionów złotych na tę inwestycję mimo, że był już zaakceptowany, został cofnięty do ponownego rozpatrzenia. Pieniędzy w tym roku na pewno nie będzie. Nie wiadomo też czy zostaną ponownie przyznane. (MZ) "

Dziennikarka napisał tak, że do końca nic nie wiadomo.
    - kto pierwotnie zakceptował wniosek?
    - kto cofnął akceptację?
    - kto ma ponownie rozpatrzyć?
    - dlaczego mają być pieniądze nie przyznane?

Masz rację, z obietnic trzeba rozliczać. Jednak obietnice, na spełnienie których pieniądze dają inni, zawsze są obarczone ryzykiem nie przyznania ich.
    Krytyce podlega wtedy:
    - czy został złożony prawidłowy wniosek bez formalnych uchybień?
    - czy obiektywnie rzecz biorąc wniosek /pomysł/ miał szansę na uzyskanie finansowania?
  • felnet 25.03.11, 13:47
    nie, nie nie
    Krytyce podlega ten, który na tym zbudował swoje ....... i dorwał się do fotela.
    Krytyce podlega ten który oszukał społeczeństwo.
  • artwik 25.03.11, 14:22
    Opozycjo obudż się tych kilka stanowisk nie było warte żeby teraz świecić oczami za takie porażki.Aqaparku nie będzie,nawet żaden bank nie chciał nam pożyczyć pieniędzy na tę inwestycję coś tu nie jest w porządku,żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie.Szczerze mówiąc dziennikarze też mogliby się przyjrzeć sprawie.Oj biedne te nasze Siedlce z takim magistratem!
  • brat_szczepana 25.03.11, 17:24
    > Krytyce podlega ten który oszukał społeczeństwo.

Zgoda, jeżeli świadomie powiedział nieprawdę tzn. obiecywał coś, czego nie zamierzał spełnić lub rzucał słowa na wiatr wiedząc, że obietnice są niemożliwe do spełnienia.
  • krzycho1252 25.03.11, 18:06
    Z internetem było tak:
    "Rusza budowa szerokopasmowego dostępu do internetu w Siedlcach. Inwestycja ta pochłonie ponad 16 mln zł jednak dużą część ponad 13.5 mln to dofinansowanie unijne. Umowę w tej sprawie podpisali w Warszawie wicemarszałek województwa mazowieckiego Marcin Kierwiński i Ludwik Rakowski oraz prezydent Siedlec Wojciech Kudelski."
    www.siedlcenews.pl/aktualnosci/szerokopasmowy-dostep-do-internetu-w-siedlcach.html
    "Projekt został wybrany do realizacji decyzją zarządu województwa mazowieckiego w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. "

--
    Mój jest ten kawałek podłogi
    Nie mówcie mi więc,co mam robić
  • krzycho1252 25.03.11, 18:11
    Budowa tunelu uzależniona zawsze byla od inwestycji kolejowej, przebudowy dworca kolejowego.
    Poseł Borkowski zaprosił ministra Grabarczyka do Siedlec aby m.in. o tym rozmawiać i o autostradzie.
    --
  • krzycho1252 25.03.11, 18:14
    W Podlasie 24
    "Sygnatariuszami porozumienia w tej sprawie będą wicemarszałkowie Województwa mazowieckiego: Marcin Kierwiński i Ludwik Rakowski oraz prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.
    Przedsięwzięcie realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Budowa szerokopasmowej sieci w mieście pochłonie ponad 16,5 mln zł, z czego 13,5 mln zł pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
    Marta Milewska
    Rzecznik Prasowy
    Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego "
    www.podlasie24.pl//wiadomosci/siedlce/wielka-inwestycja-w-szerokopasmowy-internet-w-siedlcach-4afe.html
    --
  • brat_szczepana 25.03.11, 18:23
    Czyli nie oszukał. Poprostu realizacja niemożliwa (mam nadzieję, że na razie) z powodu wstrzymania dofinansowania ze źródeł zewnętrznych.
  • marcinsiedlce 26.03.11, 10:22
    sieć światłowodowa tak czy siak byłaby dla dygnitarzy i osieciowaniu szkół i instytucji publicznych. My jako "szarzy" ludzie nic z tego byśmy i tak nie mieli.
    Zapowiadali nowe hot-spoty. A czy z istniejących jesteś zadowolony? Byłby nowy kicz.

Ja osobiście jesteś zadowolony, że projekt nie wyszedł. Pieniądze można przeznaczyć na dużo
    ważniejsze inwestycje, np. nowe drogi.
  • artwik 26.03.11, 11:20
    A może poszło o to że Siedlce nie miały tych 3 brakujących milionów wkładu własnego?I to juz stawiałoby sprawe w innym świetle,w kampanii słyszeliśmy że finanse miasta są w świetnej kondycji,a tu takie kwiatki.Przecież zwykle banki chętnie udzielają kredytów miastom,a tutaj żaden nie przystąpił do przetargu na finansowanie inwestycji miejskich.Dziwne .
  • felnet 11.04.11, 14:10
    dalej chcą "chapać" grosz. Dlaczego tak uparcie nie postępujecie w sprawie tunelu?
    Ze strony www miasta.
    Budowa sieci szerokopasmowej w mieście Siedlce Miasto Siedlce w 2008 r. podjęło decyzję o budowie własnej sieci szerokopasmowej w celu świadczenia usług publicznych przez Internet i uzyskania oszczędności w wydatkach miasta.
    W ślad za tą decyzją, została opracowana koncepcja budowy sieci, która przewidywała połączenie siecią światłowodową wszystkich miejskich jednostek organizacyjnych, zapewnienie możliwości podłączenia wszystkim pozostałym instytucjom publicznym w mieście oraz utworzenie 5 publicznych punktów dostępu do Internetu (PIAP) i budowę 43 Hot Spotów, zapewniających bezpłatny dostęp do Internetu dla mieszkańców miasta. Ponadto w projekcie przyjęto założenie, że Miasto będzie dzierżawiło kanalizację teletechniczną operatorom, którzy zapewnią mieszkańcom miasta, dostęp do internetu o dużej szybkości, a Miasto z tego tytułu osiągnie pewne dochody.
    Budowa własnej sieci światłowodowej pozwala na osiągnięcie szeregu korzyści:
     możliwość bezpiecznego przesyłania informacji między jednostkami miasta,
     zapewnienie mieszkańcom miasta dostępu do e-usług Urzędu Miasta Siedlce i innych jednostek organizacyjnych,
     możliwość rozbudowy monitoringu,
     oszczędności w zakupie Internetu poprzez wspólny zakup dla wszystkich jednostek miasta,
     telefonia VOIP pozwalająca na bezpłatne rozmowy pomiędzy jednostkami w sieci,
     ponadto sieć światłowodowa umożliwi regulację ruchu ulicznego, instalację parkometrów itp.
    Po ogłoszeniu konkursu w ramach RPO Województwa Mazowieckiego Priorytet II Przyspieszenie e-Rozwoju Mazowsza działania 2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu Miasto Siedlce złożyło wniosek o dofinansowanie „Budowy sieci szerokopasmowej w mieście Siedlce”. Wniosek został pozytywnie oceniony plasując się na 4 miejscu w rankingu projektów przeznaczonych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPOWM/2.1/1/2009.
    W dniu 11.10.2010 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy Województwem Mazowieckim i Miastem Siedlce. Całkowita wartość projektu 16 529 144, 08 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 85 % wydatków kwalifikowanych, co stanowi 13 536 164,66 zł.
    Niestety w dniu 2 grudnia 2010 r. otrzymaliśmy pismo z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych informujące, że w związku z ponowną analizą naszego projektu, dokonaną po wejściu w życie nowych wytycznych wspólnotowych „w sprawie stosowania przepisów dotyczących pomocy państwa w odniesieniu do szybkiego wdrażania sieci szerokopasmowych” w ocenie MJWPU projekt generuje pomoc publiczną. Zasugerowano ograniczenie dostępu sieci jedynie do sfery publicznej i nieudostępnianie sieci na zewnątrz innym operatorom.
    Powyższe stanowisko MJWPU wstrzymało realizację projektu, co między innymi oznacza wstrzymanie budowy bezpłatnego dostępu do Internetu dla mieszkańców miasta, mimo, że planowano dostęp do Internetu o maksymalnej szybkości 256 kb/s tzw. „internetu socjalnego”.
    W sytuacji gdy Miasto Siedlce nie wyraziło zgody na odstępstwo od projektu, w dniu 25.01.2011r. otrzymaliśmy pismo z MJWPU, w którym zostaliśmy zobowiązani do przedstawienia w ciągu 14 dni, ostatecznego stanowiska w kwestii wyboru sposobu realizacji projektu, tj.
    1. Realizacja projektu pozostaje w dotychczasowym zakresie – w takim przypadku maksymalna intensywność pomocy wynosi 30%.
    2. Realizacja projektu w ograniczonym zakresie z możliwością dofinansowania w wysokości 85% ale w sposób, który eliminuje możliwość uznania, że dofinansowanie będzie stanowić pomoc publiczną.
    Miasto Siedlce odpowiedziało informując, że jesteśmy zainteresowani wyłącznie dofinansowaniem w wysokości 85 % wydatków kwalifikowanych, wobec czego wnosimy o przekazanie zasad na jakich musimy dostosować projekt do oczekiwań MJWPU.
    Jednocześnie nie godząc się z stanowiskiem MJWPU, zleciliśmy wykonanie ekspertyz przy pomocy których zamierzamy wykazać MJWPU, że pomoc publiczna w naszym projekcie nie występuje i doprowadzić do realizacji projektu w pełnej rozciągłości.
    W przypadku, gdyby nasze działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, nie wykluczamy możliwości odstąpienia od umowy zawartej z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego i tym samym rezygnacji z uzyskania dofinansowania ze środków UE. W takiej sytuacji rozbudujemy sieć światłowodową wyłącznie z własnych środków, w wolniejszym tempie ale unikając w ten sposób narzucanych ograniczeń. Niestety pewne ograniczenia muszą mieć miejsce ponieważ wiele przeszkód i trudności wprowadziła ustawa z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, tzw. „mega ustawa”.
    Należy zaznaczyć, że od kilku lat korzystając z przebudowy lub budowy dróg i chodników, co pozwala obniżyć wydatki, Miasto Siedlce buduje własną kanalizację teletechniczną i aktualnie posiada około 10 kilometrów sieci.
    Budowa kanalizacji teletechnicznej jest wykonywana także w ogólnym interesie gospodarczym, gdyż koszt budowy sieci jest wysoki i żaden z operatorów nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów takich inwestycji.
    Siedlce, dnia 31 marca 2011 r.
  • felnet 11.04.11, 14:12
    "Należy zaznaczyć, że od kilku lat korzystając z przebudowy lub budowy dróg i chodników, co pozwala obniżyć wydatki, Miasto Siedlce buduje własną kanalizację teletechniczną i aktualnie posiada około 10 kilometrów sieci."

Ktoś to widział?
  • marcinsiedlce 11.04.11, 19:57
    mają kanalizację w której leży kabel do monitoringu. Czy 10 km tego nie wiem.

- z telefonii voip teraz też mogą korzystać. Jeżeli będą mieli usługę od jednego operatora to będą mogli dzwonić w ramach sieci gratis.

- jaką radochę będą mieli mieszkańcy Siedlec mając prędkość 256 kbps z dużymi ograniczeniami? Pokazali jak działają "rewelacyjnie" istniejące hotspoty.

- przecież teraz również mogą zrobić e-gminę, e-miasto na tym co mają. Zestawiają vpn-y i działa.

Jak dla mnie byłaby strata takich pieniędzy. Można wydać je np. na remont dróg.
  • krzycho1252 12.04.11, 09:11
    felnet napisał:

> dalej chcą "chapać" grosz. Dlaczego tak uparcie nie postępujecie w sprawie
    > tunelu?
    Dlaczego nie? Przyjechali przed wyborami przedstawiciele (członkowie zarządu sejmiku mazowieckiego) podpisali porozumienie a teraz dupa. Nie wiem dlaczego nie zwróciłeś uwagi, że przed układaniem nowego chodnika najpierw układają światłowody? Co do tunelu?
    Kolej powinna przeprowadzić modernizację stacji kolejowej i w związku z tą inwestycją miasto chce przebić tunel do Składowej. Podobno brak kasy na modernizację (oszczędności budżetu państwa). Politycznie można nie kochać obecnych władz miasta ale trochę dobrej woli i obiektywizmu trzeba mieć. Co byś napisał gdyby "odpuścili"? Co byś napisał gdyby powiedzieli "nie ma kasy, nie robimy nic" ? W sprawie poruszanej w innym wątku, dotyczącym Skweru Katyńskiego zgadzam się z tobą. Dla mnie ten skwerek powinien nazywać się Skwerem Szpitala Żydowskiego a fontanna..., a fontanienka niech szemrze, że tylu siedlczan leczyło zęby w przychodni stomatologicznej, w budynku szpitala.
    Chciałbym podkreślić, że "leczyło" a nie "ostrzyło".
    --
  • krzycho1252 21.03.12, 12:11
    www.tygodniksiedlecki.com/t15936-z.ograniczonym.dostpem.htm
    --
  • brat_szczepana 27.04.11, 14:10
    > Unijni urzędnicy rozstrzygną także, czy Polska będzie musiała, jak się wcześniej
    > zobowiązała, realizować dwa projekty dotyczące linii E20. Ich celem jest likwidacja
    > ograniczeń punktowych na odcinkach Sochaczew – Swarzędz oraz Siedlce – Terespol.
    www.rynek-kolejowy.pl/23521/Unijne_fundusze_zmieniaja_polska_kolej.htm
    Wyimek z większej całości. Może unijni urzędnicy niechcący przyczynią się do zbudowania tunelu w Siedlcach. Oby!
  • brat_szczepana 26.07.11, 13:01
    "Nic nie grozi także wymienianemu wśród zagrożonych projektowi obejmującemu modernizację ciągu E20 na odcinku Siedlce – Terespol. Zakłada on wykonanie kompleksowej modernizacji stacji Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski, budowy wiaduktu w Łukowie oraz zabudowy urządzeń srk na szlakach, które zostały zmodernizowane w ramach pierwszego etapu prac na tej linii."
    www.rynek-kolejowy.pl/25976/Oszczednosci_PKP_PLK_wynosza_juz_61_mld_zl.htm
    To ma być pozytywny skutek oszczędności uzyskanych na przetargach oraganizowanych przez PKP PLK.
  • partyzant76 28.07.11, 14:10
    PKP-PLK ogłosiła przetarg na przebudowę stacji Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski dokładnie tydzień temu (21 lipca). Otwarcie ofert planuje się na 2 września, wybór wykonawcy pewnie gdzieś pod koniec roku (znając życie, będą odwołania). Czas wykonania całości: 35 miesięcy, maksymalnie do końca roku 2015. W dokumentacji przetargowej jest również koncepcja siedleckiego tunelu (obrazki i mapki są pod drugim z załączonych linków). Szczegółowy projekt ma zrobić zwycięzca przetargu ("projektuj i buduj").

podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-stacja-kolejowa-do-przebudowy-748c.html
    podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-jak-bedzie-przebiegal-tunel-74c3.html
    podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/samorzad-znajdzie-pieniadze-na-swoja-czesc-tunelowej-inwestycji-74c4.html
  • podrozny113 29.07.11, 19:17
    Czyżby nie udało się rządowi przesunąć środków z kolei na drogi?
    Po przejrzeniu OPZ dla tego przetargu łezka się w oku może zakręcić. Najbardziej szkoda mi tej kładki nad torami. Znikną też wszystkie cztery nastawnie. Do rozbiórki przeznaczone jest również obecne przejście podziemne. Nowe przejście pod peronami będzie między dworcem a pocztą. Z nowego tunelu w przedłużeniu Kilińskiego będą wejścia na perony 2 i 3. Perony 2 i 3 będą trochę niższe i dłuższe,a peron 1 będzie krótszy ale trochę wyższy niż teraz. "Jedynka" będzie się kończyć jeszcze przed budynkiem poczty. Nowy układ torowy zapowiada się dobrze. Przelot na wprost przez całą stację ma być minimum z prędkością 120 km/h. Po prawie wszystkich torach bocznych i rozjazdach będzie można pojechać minimum 60 km/h (obecnie w porywach 40). Z toru przy peronie 1 będą śmiało mogły korzystać pociągi z Łukowa czy Czeremchy co do tej pory było praktycznie niemożliwe.
  • krzycho1252 05.09.11, 08:30
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-nadzieje-na-rewitalizacje-parku-aleksandria--7a03.html
    to nowe. Dołączę jeszcze stare
    forum.gazeta.pl/forum/w,262,87636179,87636179,Park_Miejski.html
    --
  • felnet 05.09.11, 09:31
    Czego ludzie nie zrobią by głosowano na PIS....ców.
    Czego ludzie nie zrobią by PIS rządził w Kraju.
    Nawet Park im wyremontują.

Ciekawe czy kiedyś, Unia da na poszerzeni budowanych obecnie tasiemek.
  • felnet 05.09.11, 09:47
    Mur więzienia wyremontowany do końca września.
    Chodnik Pułaskiego (od Moniuszki do więzienia) do końca września.
    Dworzec PKS pod Dworzec PKP. Tu zrobią "ćóś" tulko nie wiedzą co, jeszcz się to nie przyśniło.
    ul. Sienkiewicza do Wojska Polskiego też wyremontowana.

Wyborco tylko głosuj zważając na powyższe i to, że już masz:
    Podlasie - Drzwi otwarte cały czas
    CkiS - Międzyszkolną Scenę Teatraną,
    Sojusz - międzyszkolny budynek prób wszelkich,
    Nowe tasiemkowe ulice,
    Pułaskiego i Prusa zwężone,
    Pusty parking przy stadionie, itp.

• felnet 05.09.11, 10:04
    Media są sterowane przez PIS.
    Media potrafią tylko przekopiować to co jest na innych stronach (imprezy) i napisać to co Ci im gotowego podsuną.

Nie ma recenzji z imprez, redakcje nie wypowiadają się na żadne tematy.
    Czyli to o co "im" chodzi.
    Jakie to są wolne media?

• efaster 30.09.11, 18:38
    coś "drgneło":

podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/drugi-etap-modernizacji-linii-kolejowej-siedlce-terespol-7e16.html
    --
    Reset
  • krzycho1252 30.09.11, 22:48
    To ma związek z tym
    m.onet.pl/biznes/4865754,detal.html
    Przetarg się nie rozstrzygnie.
    --
  • brat_szczepana 02.03.12, 17:46
    "Konsorcjum firm: Pol-Aqua, Dragados i Electren, wykona prace w ramach ogłoszonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe przetargu na zaprojektowanie i budowę LCS Łuków. Wartość projektu to prawie 427,4 mln zł."

"Najtańszą ofertę na realizację projektu złożyła hiszpańska firma FCC Construccion na kwotę 318 mln zł. Jednak zwycięski projekt konsorcjum Pol-Aquy opiewa na kwotę 427 390 878,05 zł netto (525 690 780 zł brutto)."

W ramach przetargu "Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla LCS Łuków - stacja Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski (pełny zakres robót) oraz odcinki szlakowe (tylko systemy sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacja) w ramach projektu POIiŚ 7.1 - 9.1 "Modernizacja linii kolejowej E 20/CE 20 na odcinku Siedlce - Terespol, etap II" ........ "

Czyli ..... tunel będzie jednak budowany !
    www.rynek-kolejowy.pl/31249/Jest_zwyciezca_przetargu_na_LCS_Lukow.htm

• krzycho1252 21.03.12, 12:13
    www.tygodniksiedlecki.com/t15936-z.ograniczonym.dostpem.htm

Miał być szeroki jak obwodnice....
    --
  • yfter 21.03.12, 12:39
    Wiele spraw jest cienkie.

Na scenie dzieci, a pobiera się opłaty. Inwestycja unijna (5 lat zakaz pobierania opłat).
    Bym zrozumiał, gdyby tam było zatrudnionych 50 aktorów zawodowych.
    Na większości imprez te same dekoracje Słupek, ławka, latarnia, wiklinowe parawany.
    Kwiaciarnia za to .................. bo zawsze potrzebne są kwiaty, sterty kwiatów.

Ulica wyremontowana za unijne środki, mają być pobierane opłaty za parkowanie.

Internet za unijne 16 mln będzie służył urzędnikom.
  • efaster 03.07.12, 14:54
    na BIP UM ukazało się ogłoszenie pt.:
    Budowa sieci szerokopasmowej w mieście Siedlce – projekt i wykonanie

www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Przetargi/PRZETARGI%202012%20ILONA/Sie%C4%87%20szerokopasmowa//Og%C5%82oszenie%20o%20zam%C3%B3wieniu.pdf
    tremin wykonania zadania do 31/10/2013, termin składania ofert 16.07.2012
  • efaster 03.07.12, 15:07
    www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Przetargi/PRZETARGI%202012%20ILONA/Ogrodzenie%20w%20parku//Og%C5%82oszenie%20o%20zam%C3%B3wieniu.pdf
    termin składania ofert do 06.07.2012
  • krzycho1252 03.07.12, 20:59
    "Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski w rozmowie z nami twierdzi, że na jesieni może rozpocząć się modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Siedlce – Terespol. Jeśli tak się stanie w przyszłym roku mogłyby ruszyć prace przy budowie tunelu pod torami pomiędzy ulicą Kilińskiego i Składową."
    www.spin.siedlce.pl/2012/06/27/beda-pieniadze-na-modernizacje-stacji-a-tunel-za-rok/
    --
  • krzycho1252 03.07.12, 21:00
    Ogrodzą narazie od Konarskiego.
    --
  • ibzor 05.07.12, 06:45
    A gdzie w siedlcach jest ulica Konarskiego ?
  • efaster 05.07.12, 13:48
    ibzor napisał:
    > A gdzie w siedlcach jest ulica Konarskiego ?

Ale tak serio pytasz, czy jaja sobie robisz ??

w sumie jedna z ważniejszych ulic (dużo szkół od rektoratu UPH, IV LO im. Hetmana Żółkiewskiego (budynek czasowo nieczynny), przez "Elektryk" (ZSP 1) i PG 1, na Parku miejskim "Aleksandia" kończąc).

wrazie czego link do targeo:
    mapa.targeo.pl/Konarskiego-Stanislawa/Siedlce/ulica
  • ibzor 05.07.12, 14:20
    Ok dzięki - rzeczywiście - moje niedopatrzenie.
  • efaster 18.07.12, 17:33
    za 484 620 zł 00 gr.

ogrodzenie wykona siedlecki Zeltech (ten sam co budował, szopę o sorry zadaszenie nad lodowiskiem) reszta wykonwaców odrzucona

www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Przetargi/PRZETARGI%202012%20ILONA/Ogrodzenie%20w%20parku//Info..jpg
    PS.
    0,5 mln za ogrodzenie parku tylko od Konarskiego ?? ktoś nie złą kasę "przytulił"

cóż tak to się w polsce buduje, dzieli na etapy i kasa leci "misiu" leci, ech .......
  • dirt_black 18.07.12, 18:37
    ZAKŁAD ELEKTROTECHNICZNY będzie robił ogrodzenie ?

Dlaczego inne oferty zostały odrzucone? Za tanie? Nie swoi? Brak łapówek?
  • fellnet 18.07.12, 18:54
    dirt_black napisał:

> ZAKŁAD ELEKTROTECHNICZNY będzie robił ogrodzenie ?

W obecnych czasach, gdy funkcję Szkół Zawodowych i Technikum przejęły Urzędy Pracy (kursy i szkolenia: księgowego na murarza, tynkarza na kasjera, krawcową na handlowca, murarza na kucharza itd.)
    Wszystko jest możliwe.
    My siedlczanie będziemy się przyglądać jak za 6 m-cy będzie się "to" rozsypywać.
  • fellnet 26.07.12, 20:26
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/kudelski-przebudowa-siedleckiej-stacji-najwazniejsza-inwestycja-b13b.html
    "Miasto wydeleguje do prac projektowych swojego stałego przedstawiciela. Do uzgodnienia pozostają nie tylko szczegóły techniczne. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie jest przesądzona sama lokalizacja tunelu – na przedłużeniu ulicy Kilińskiego.

- Być może zostanie wykorzystany tunel, który stanowi obecnie wejście na perony. To ułatwi połączenie komunikacyjne z ulicą Kolejową, bo nie trzeba będzie przebudowywać całej ulicy Kilińskiego aż do ronda Dmowskiego. Poczekajmy jednak na pomysły projektantów, którzy określą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze – powiedział Wojciech Kudelski."

Tunel na przedłużeniu ul. Kilińskiego jest najlepszym wyjściem. Jest szansa, że w przyszłości może popłączyć Kilońskiego z ul. Domanicką.

Wykorzystanie obecnego tunelu da podobny efekt jak zjazd do karieru na "obwodnicy".

• bykkot 26.07.12, 22:45
    Ja tu wyczytałem moze się mylę ze to miasto może wybudowac sobie tunel. KOlej jest łaskawa.
  • fellnet 05.08.12, 22:45
    www.tygodniksiedlecki.com/t17265-rusza.tunel.w.siedlcach.htm
    Tunel tunel, ratusz poczeka, bo jest budynek po policji.
    Ile wydano na projekt rozbudowy obecnego UM?
    Ile wydano na projekt nowego ratusza?
    Mniej gadać, mniej się lansować, nie mieszać, więcej robić.
  • kerac32 06.08.12, 07:51
    Takich "pewnych" startów budowy tunelu było już kilka w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Siedlczanie mieszkający po południowej stronie torów jak męczyli się "wdrapywaniem" się na kładkę nad nimi, tak nadal się męczą :/ W ten tunel uwierzę dopiero wtedy jak zobaczę dziurę w ziemi.
  • krzycho1252 06.08.12, 08:00
    kerac32 napisał:

> Takich "pewnych" startów budowy tunelu było już kilka w przeciągu ostatnich kilkunastu lat.

Jakoś sobie nie przypominam, żeby w ciągu kilkunastu ostatnich lat były takie projekty.
    --
  • fellnet 06.08.12, 10:39
    Dobrze by było, by obecne przejście na perony było przejściem dla pieszych i rowerów na ul. Zbojna
  • kerac32 06.08.12, 13:53
    Wykorzystanie istniejącego tunelu na perony, jako przejście i przejazd dla rowerzystów na Zbrojną miałoby sens jedynie w przypadku gdyby zostały wybudowane odpowiednie zjazdy. W innym wypadku nie miałoby to żadnego sensu. Wdrapywanie się po schodach, noszenie roweru, nie stanowi różnicy, czy czyni się to przez kładkę czy tunel.
  • kerac32 06.08.12, 13:24
    Projektu nie ma i obecnie, PKP i Miasto dopiero się do niego przymierzają. Pisałem i planach, zapowiedziach. Nawet na tym forum dyskutowano o sprawie już przynajmniej 5-7 lat temu.
  • fellnet 06.08.12, 13:34
    tu lepiej: "Rusza tunel"
    www.tygodniksiedlecki.com/t17265-rusza.tunel.w.siedlcach.htm
    Rusza się ale tylko język.
  • krzycho1252 09.08.12, 08:19
    Może tak jak tu
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12279006,Inzynieryjny_majstersztyk__wsuna_tunel_pod_nasyp_kolei.html
    --
  • kerac32 09.08.12, 09:05
    "Problem" w tym, że u nas tory nie leżą na nasypie ;)
  • krzycho1252 09.08.12, 10:33
    Mam lepszy pomysł. Niech w ramach remontu stacji zrobią tory podwieszane. Tunel nie będzie potrzebny, krajobraz się zmieni. ... a stacja?
    --
  • kerac32 09.08.12, 11:45
    Lepiej już nie wymyślaj ;) Proponowałeś swego czasu gondole napowietrzne, odbudowanie Dzwonnicy, Nowego Ratusza, puszczenie ruchu z Piłsudskiego na Starowiejską tunelem lub estakadą... i parę innych. Odpuść :)
  • krzycho1252 21.08.12, 12:42
    Można nasunąć tunel i zrobić nasyp. Nie będzie potrzeby kopania w Kilińskiego. Przestraszyłem się warszawską kurzawką, soczewkami, jeziorami podziemnymi.
    --
  • kerac32 21.08.12, 14:15
    Stacja na nasypie??? Wprowadzasz nowe standardy w projektowaniu. Ostatecznie można ją przenieść parę kilometrów na wschód lub zachód. Zapewne wygoda pasażerów by się znacząco poprawiła a koszty inwestycji by spadły ;)
  • xfinlandia 21.08.12, 15:44
    Jest taki dowcip:
    - nie mozna bylo wybudowac tego dworca blizej miasta?
    - Moza, ale uznalismy ze lepiej jak bedzie blizej torow :)
  • xaveri 21.08.12, 16:49
    :D
  • brat_szczepana 21.08.12, 22:00
    > Przestraszyłem się warszawską kurzawką, soczewkami, jeziorami podziemnymi.

Spokojnie. Więcej w tym bicia piany gazetowej, niż prawdy.
    O samym tunelu drogowym możesz poczytać "z pierwszej ręki" :
    siskom.waw.pl/materialy/wislostrada/wislostrada_tunel_tekst_artykul.pdf
  • krzycho1252 22.08.12, 08:13
    Niechby. O wodzie w metrze i pod tunelem czytałem i oglądałem w TV.
    Trochę żartem piszę o nasypach i przesuwaniu tuneli ale jakby nie było droga przez tory jest, jak lekarstwo dla miasta. Problem będzie z rozwiązaniem -tunel - Składowa ale wojsko chyba coś odsprzeda? A tak... Woda pod tunelem lub w okół tunelu mogłaby być atrakcja turystyczną, gdyby nas było stać na szklaną jezdnię lub przezroczystą konstrukcję obudowy. Asfaltu przezroczystego jeszcze nie wymyślili ? n_login milczy więc nie mam się kogo zapytać.
    --
  • news_1 22.08.12, 08:27
    Woda pod tunelem lub w okó
    > ł tunelu mogłaby być atrakcja turystyczną, gdyby nas było stać na szklaną jezdn
    > ię lub przezroczystą konstrukcję obudowy. Asfaltu przezroczystego jeszcze nie
    > wymyślili ? n_login milczy więc nie mam się kogo zapytać.

Co brałeś? Bredzisz jak potłuczony.
  • kerac32 22.08.12, 09:11
    > Trochę żartem piszę o nasypach i przesuwaniu tuneli

Raczej połapałeś się, że "popłynąłeś" i próbujesz zachować twarz :)
  • krzycho1252 22.08.12, 10:48
    Jesteś bardzo zasadniczy. Kiedyś proponowałem parking pod zalewem i wszyscy wiedzieli, że to żart. Niektórzy, jak widać mają odwrotne poczucie humoru.
    --
  • kerac32 22.08.12, 11:33
    > Jesteś bardzo zasadniczy

Właśnie... nie lubię jak ktoś publicznie sadzi farmazony :)

> Niektórzy, jak widać mają odwrotne poczucie humoru.

...a inni są inteligentni inaczej ;P
  • krzycho1252 22.08.12, 11:46
    Za to mam wesoło i żyje mi się wesoło.
    --
  • fellnet 22.08.12, 11:48
    Nie farmazony lecz żartuje lub sobie kpi z tego czy tamtego.
    "Powaga", zasadniczość tylko na pogrzebach w kościele i na sesji RM.
  • fellnet 22.08.12, 11:54
    Czy to nie jest żart?
    Miasto podpisało umowę z PKP. Teraz Prezydent mówi, że Tunel będzie tu albo tu, że to zostawia projektantom z koleji do których będzie delegowany jeden pracownik z miasta.

Może zrobią tunel tam gdzie nie ma torów, będzie o wiele łatwiej.
  • krzycho1252 22.08.12, 12:03
    To wszystko przez cara, że nam kolej przez (blisko) miasto poprowadził. Niechby w ramach pojednania i panslawizmu coś z tym zrobili. W innych portalach piszą, że Mostostal chcą kupić Rosjanie, to my im powinniśmy kościół garnizonowy na sobór zwrócić z powrotem.
    --
  • kerac32 22.08.12, 12:10
    eraz Prezydent mówi, że Tunel będzie tu albo tu,
    > że to zostawia projektantom z koleji do których będzie delegowany jeden pracow
    > nik z miasta.

Teren jest kolei i to kolej w głównej mierze finansuje projekt i budowę tunelu. Kto płaci ten decyduje. Lepiej brać co dają, niż nie mieć nic.
  • fellnet 22.08.12, 12:15
    Niestety, za tunel płaci miasto.
    Jak widzę też sobie żartujesz.
  • kerac32 22.08.12, 13:44
    > Jak widzę też sobie żartujesz.

Ani mi to w głowie. Napisałem: "to kolej w głównej mierze finansuje", a w artykule TS, do którego sam wkleiłeś wyżej link,

forum.gazeta.pl/forum/w,262,123609151,137976638,Re_tunel.html
    zawarta jest informacja, że: "W porozumieniu zawartym z koleją w 2007 roku przewidziano, że kolej sfinansuje samą konstrukcję tunelu, czyli położy tzw. betonowe skrzynie, a miasto zapłaci za rozwiązania komunikacyjne – budowę jezdni, odwodnienie." Więc nie tylko miasto wykłada kasę. Można dyskutować co najwyżej kto ostatecznie więcej jej wyłoży. Ja stawiam, że jednak kolej.
  • ito25ms 22.08.12, 13:46
    Śmieszna sytuacja z tym tunelem, UM nakręca ten temat od pewnego czasu a tym czasem inwestycja wisi na włosku. Jej los zależy od specjalnej uchwały rządu o przesunięciu środków z innych inwestycji kolejowych. Czy taka uchwała zostanie przyjęta, i kiedy tego nikt nie wie, chyba też raczej Minister Finansów nie musi być jej entuzjastą, a on w tym temacie ma decydujący głos.

bip.kprm.gov.pl/portal/kpr/form/r486/Projekt_uchwaly_Rady_Ministrow_w_sprawie_wyrazenia_zgody_na_wykorzystanie_oszcze.html
  • fellnet 22.08.12, 14:31
    był przetarg i miała ruszyć bugowa ogrodzenia parku. Ruszą pewnie jak ruszą mrozy.
    Wykonawca ma pewnie inne zlecenia, a UM nie będzie niepotrzebnie nagabywał by ten się nie zdenerwował.
  • kerac32 22.08.12, 14:44
    > Śmieszna sytuacja z tym tunelem

Raczej mało wiarygodna i zbyt piękna, żeby być prawdziwa. Swój sceptycyzm wyraziłem już 2 tyg. temu.

forum.gazeta.pl/forum/w,262,123609151,137969052,Re_tunel.html
  • ito25ms 22.08.12, 15:00
    Co więcej ten tunel po stronie ulicy Kilińskiego niczego nie usprawni, będzie wręcz gorzej niż obecnie bo wszyscy utkną przy rondzie Dmowskiego, również ci z Kolejowej bo przejazdu w stronę dworca najpewniej już nie będzie. A jak sznur samochodów ruszy dalej to i tak zakorkuje się przy skrzyżowaniu z Pułaskiego, gdzie przecież w ramach modernizacji zrezygnowano ze świateł.
  • kerac32 22.08.12, 15:11
    wszyscy utkną przy rondzie Dmowskiego, również ci z
    > Kolejowej bo przejazdu w stronę dworca najpewniej już nie będzie.

Wszystko da się zrobić, wystarczy tylko trochę dobrej woli i pomyślunku. Zjazd do tunelu można zrobić kilkadziesiąt metrów przed Kolejową (w kierunku ronda), wtedy ruch z z tej ulicy, w stronę dworca PKP, nie będzie zagrożony.
  • krzycho1252 22.08.12, 12:09
    > "Powaga", zasadniczość tylko na pogrzebach w kościele i na sesji RM.

Na sesji RM była "meksykańska fala" . W pałacu prezydenckim w Warszawie, "sto lat" dostojnicy niższego szczebla śpiewali w obliczu ważnych.
    "Здoрoвья, cчacтья, рaдocти
    Жить дo cтa лет без cтaрocти!
    --
  • fellnet 21.08.12, 22:17
    Jaszcze nie ma go na papierze, nawet nie są zdecydowani w którym miejscu.
    Najpewniej będzie to podobne "kalectwo" jak na "obwodnicy" z wjazdem do tunelu pod kątem prostym.
  • brat_szczepana 21.08.12, 22:28
    Wyznawca czarnowidztwa?
    A może by tak coś podpowiedzieć z perspektywy mieszkańca, uczestnika ruchu drogowego, może nawet specjalisty od rozwiązań komunikacyjnych?
    Może zainicjować dyskusję, jak my to widzimy w tym konkretnym miejscu?
  • fellnet 21.08.12, 22:39
    Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że mieszkańcy to sobie mogą!
    Mogą zagłosować na Pana i jego "Zgodę i rozwój" za dwa lata.
  • brat_szczepana 21.08.12, 22:55
    Głosowanie głosowaniem - co cztery lata.
    Jednak sprawy się dzieją tu i teraz .
    Może dlatego głosowania są tak przewidywalne, bo między nimi, nawet na naszym forum - wątków o mieście, o jego rozwoju, zgłaszaniu i dyskutowaniu różnych wariantów inwestycyjnych i planistycznych - tyle, co kot napłakał.
  • krzycho1252 23.10.12, 19:10
    Mieszkańcy ul. Kilinskiego chcą tunelu od AK.
    www.tygodniksiedlecki.com/t18112-nie.t.ulic.htm
    --
  • kerac32 23.10.12, 19:53
    Zawsze znajdą się jacyś niezadowoleni co im wszystko nie pasuje. Przed poszerzeniem 10-go lutego też było dużo szumu i protestów. Ulicę przebudowano, nikt nie narzeka, jest o.k. W przypadku tunelu też tak będzie.
  • fellnet 22.08.12, 14:34
    15 mln zł by połączyć ze sobą biura. Fajna sprawa.
  • fellnet 22.08.12, 15:13
    Słyszy się wypowiedzi pracowników UM na tematy inwestycji.
    Budujemy ratusz. Nie, budujemy tunel. Przejmujemu budynek Policji. Remontujemy obecny UM, nie wstawiamu okna w UM.
    Przez 60 dni nie było sesji Rady Miasta. Kto w tym Urzędzie podejmuje decyzje?
    Czy Prezydent taki pewny jest, że wszystkie wyśnione zachcianki Radni zaakceptują?
    Jeśli tylko Prezydent rządzi i robi co chce może ta rada jest zbyteczna?
  • xaveri 22.08.12, 16:59
    Jak tunel to tylko tam gdzie kładka, a co do przejścia dla pieszych to przebić obecne przejście pod torami, zrobić schody do wyjścia za III peronem i wsio - da się zrobić w dwa miesiące.
  • partyzant76 30.08.12, 14:24
    podlasie24.pl/wiadomosci/lukow/podpisano-umowe-na-modernizacje-linii-kolejowej-e20-b67b.html
    oraz
    www.plk-sa.pl/komunikaty-i-wydarzenia/siedlce-terespol-nastepny-etap-modernizacji/
    Po pięciu latach gadania i przymiarek. Wreszcie.
  • krzycho1252 13.09.12, 16:56
    Wykop na fundament około 60 m. dł.
    --
  • fellnet 13.09.12, 18:52
    Grodzi się, a pieniędzy nie ma, z Unii.
    Jakiś "kowal" się dorobi.
  • brat_szczepana 13.09.12, 20:49
    Szkoda, ze tak późno. Jakoś nie dziwią ogrodzone Łazienki czy Ujazdowski, a nawet niewielki
    Park Obwodu Praga Armii Krajowej na Grochowie www.twoja-praga.pl/praga/parki/1731.html

Dlaczego dziwi to u nas? Dlaczego park ma stać otworem nocami dla żulii?
    Zbudować potrafimy, nawet wyremontujemy, tylko nie wiadomo dlaczego nie chcemy zadbać o to, aby wydane pieniądze nie poszły na zmarnowanie?

Gdyby nie ogrodzenie, to pałac Ogińskich byłby już dziś obsmarowany spray'mi, trawniki i klomb rozjechane i upstrzone psimi kwiatkami.
  • krzycho1252 17.09.12, 20:16
    Bez muru park wyszedł na ulicę, bliżej człowieka.
    Ogrodzenie w tym samym stylu, jak przy UPH, kute i bogate. Sam park opuszczony, smutny. Drzewa się pochylają nad jego losem i z bólu padają. To wszystko przez te anomalie pogodowe? Miasto czekając na dofinansowanie unijne chce pokazać, że się stara, że dba, że jest w stanie...
    --
  • aro333 17.09.12, 20:35
    Dzisiaj widzialem tak ok 16.30 jak dwie panie oraz jeden dystyngowany jegomosc, chodzili ogladali drzewa i cos jedna z pan notowala. Dendrolodzy, ogrodnik miejski , spis jakis?
    --
    "Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... za moja kasę"
    Strachy na Lachy
  • brat_szczepana 17.09.12, 20:54
    Park nie wyszedł na ulicę, tylko człowiek wlazł przez zniszczone ogrodzenie (czy park przed wojną był ogrodzony?) i dewastuje go haniebnie nie od dziś.

Dlatego park się chyli i czuje się opuszczony, bo wydany jest pastwę, zwłaszcza nocami, osiłków i miłośników alpagi.
    Nie wiem na co miasta czeka, ale niech przynajmniej chroni resztki dawnej świetności parku, aby - gdy zdobędzie środki - odrodziło jego krasę. Przecież to nie jest miejska łąka, skwerek itp. To dawny park pałacowy, a nie plac zgromadzen ludowych.

Mamy otwarte zielone przestrzenie miejskie i przymiejskie: błonia (lotnisko), wokół zalewu, Podsekuła, Gołoborze, dolina Helenki, przy amfiteatrze wraz z drogą kasztanową, niestety także w środku miasta skwerki po dawnej miejskiej zabudowie, zieleń i spacerowisko koło "Jacka", koło hali targowej, coś na kształt parku przy Jagiełły, zielony plac między Miłą i Grabianowską przy Składowej etc. I bardzo dobrze, ze mamy, niech będą!

Park to "Aleksandria", a to deczko więcej niż niż tylko miejski park.
    Kiedyś był porównywany z innym parkiem Czartoryskich w Puławach (do dziś ogrodzonym).
  • mpppm 17.09.12, 21:04
    To nie są czasy przedwojenne. Teraz jest demokracja.

Dzisiaj zobaczyłem fundamenty budynku, który stał na terenie parku (budynki widać na jednym ze zdjęć w "familijnych".
    Czerwone cegły pod wyciętum drzewem. Była też spalona belka drewniana.
    Tyle lat węgiel drzewny przetrwał w ziemi.
    --
    www.siedlce-zwiedzanie.pl/
  • brat_szczepana 17.09.12, 21:21
    Na "Twoich" starych mapach, jest nawet napisane, co tam było.

> To nie są czasy przedwojenne. Teraz jest demokracja.

I tak, i nie.
    Właśnie przed wojną była Rzeczpospolita Polska, czyli demokratyczna republika II. RP,
    z demokratycznnie wybieranym sejmem, senatem i samorządami lokalnymi.
    Potem, po okupacji, było PRL czyli "demokracja socjalistyczna", a teraz powrócililiśmy do zasad europejskich i II. RP i mamy znów tę samą, chociaż nie taką samą, demokrację.

A to oznacza, że szanujemy własność - prywatną i publiczną (czyli naszą). Mamy nie tylko do niej prawo, ale i obowiązek dbać o nią i chronić przed bezmyślnością i wandalizmem, ponieważ to wszystko (publiczne) finansowane jest z naszych podatków.

Jak wiadomo - nie sztuka zbudować. Sztuką jest zachować i przechować dla następnych pokoleń, aby nie musiały jak my, zaczynać wszystko od początku.
  • mpppm 22.09.12, 12:59
    www.siedlce-zwiedzanie.pl/zab013.htm
    grodzi się!
    --
  • krzycho1252 23.09.12, 19:31
    Ogrodzenie z jednej strony. Śmiesznie, jakby drzwi do lasu wstawił.
    Gdzie ta biedna mlodzież szkolna będzie palić papierosy?
    --
  • fellnet 23.09.12, 19:37
    Specjalnie dla nich, miasto postawiło betonową śmietniczkę z popielniczką.
  • krzycho1252 24.09.12, 09:50
    Mają termin ukończenia do 15.12. 2012. Potem kuźnia zamarznie.
    --
  • fellnet 27.09.12, 11:38
    Gazeta Siedlecka
    "W czasach, kiedy rezydencja biskupa i kuria diecezjalna mieściły się w Pałacu Ogińskich, a był to rok 1921, park był miejscem wielu zabaw, z których dochód przeznaczony był na cele dobroczynne i porządkowe parku."
    "Do 1909 roku od południowej strony parku pojawiło się żelazne ogrodzenie, zaś od północy – murowany parkan."

Tak, tak, to dzięki temu, że w pałacu mieszkał biskup i mieściła się tam kuria w parku tyle się działo.
    Od południa było takie ogrodzenie od północy takie. Pooglądaj autorze zdjęcia, pocztówki i będziesz wiedział co gdzie było.
  • mpppm 13.10.12, 15:08
    Zalano betonem to co wykopano i cisza.
    Tak jak przypuszczaliśmy, najważniejsze prace ruszą prawdopodobnie wraz z mrozami.

--
  • efaster 13.10.12, 16:11
    nie do końca zalano, został jeszcze mały kawałeczek u wylotu przy rondzie

a nie robią bo nie mają zdolności być w dwóch miejscahc jednocześnie, bo ta sama firma tj. Zeltech p. Przesmyckiego (ta sama to budowała wiatę nad lodowiskiem) robi ogrodzenie przy szpitalu miejskim. Więc siłą rzeczy ma ograniczone siły robocze (kryzys to nie zatrudnia nowych pracowników) a że przetargi po najniższej cenie to i robota taka sama.

--
    Pezet - Supergirl
  • lesio57 25.02.13, 16:41
    Z tego co ja zrozumiałem z wcześniejszych wypowiedzi władz miasta ,to miasto ma się dolożyć do tunelu a nie go całego sfinansować.Bo tunel i tak by powstał ,tylko węższy i może w innym miejscu,Służył by tylko pieszym.Tunel musi powstać bo ma być likwidowana kładka nad torami.
  • kerac32 13.10.12, 18:19
    Fundamenty wyglądają jakby mieli stawiać piętrowy dom, a nie ogrodzenie.
  • mpppm 13.10.12, 18:30
    Fundament jest nawet chyba za solidny chociaż wykonany niechlujnie.
    To co wykopano, ziemia się obsunęła, więc zalano wszystko (oczywiście fragmentami).
    To samo jest przed szpitalem na ul. Starowiejskiej. Po co fundament o 70-80 cm. szer.
    Przed wejściem do szpitala nie powinno być ogrodzenia.
    --
  • partyzant76 24.10.12, 09:19
    mpppm napisał:
    > Przed wejściem do szpitala nie powinno być ogrodzenia.

Przed samym wejściem (od Starowiejskiej) nie będzie. Natomiast stary szpital, obecnie oddział psychiatryczny, ma być odgrodzony, bo mają tam jeszcze robić jakiś ogródek spacerowy dla chorych.
  • kerac32 24.10.12, 09:50
    Przy Oddziale Psychiatrycznym ogrodzenie już stoi. Nawet dość dobrze komponuje się z architekturą budynku. Słupki wykonane są z zachowaniem stylu starych - zburzonych.
  • efaster 03.01.13, 20:50
    w TS (w powiatach strona o Siedlcach) pisze, termin przesunieto na 30 kwietnia 2013 r. pierwotny termin 15 grudnia ub. r.

powód odkryto stare fundamenty (!!! ???) i dalsze dziłania były prowadzone pod nadzorem archologicznym.

--
    Pezet - Shot Yourself feat. Kamil Bednarek
  • mpppm 03.01.13, 22:22
    Na samym początku gdy robiono wykop (robiłem zdjęcia www.siedlce-zwiedzanie.pl/familijne.htm z 19.08.2012r.) były fundamenty obok fundamentów murku.
    Nie stwierdziłem jakichkolwiek prac archeologicznych.
    --
  • krzycho1252 04.01.13, 07:45
    Też to skomentowałem.
    forum.gazeta.pl/forum/w,262,113921915,139041473,Re_Park.html
    Z badań archeologicznych z ubiegłego wieku wynika, że teren pałacu to najstarsza część miasta a tu przy renowacji pałacu archeolodzy mieli ograniczone zlecenie (podawałem cytat z raportu) i tyle zbadali. Nie ma zlecenia nie ma badań. Pani konserwator może przyszła, może spojrzała i może oceniła, że odkrycie nic nie wnosi do historii miasta.
    --
  • mpppm 09.01.13, 18:25
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/rozbieznosci-w-sprawie-tunelu-cdcf.html
    Pamiętam jak miasto informowało, że przy projekcie są oddelegowani ludzie z Siedlec, którzy nadzorują projektowanie.

Jednak nie wysłanoludzi nadzorujących tych nadzorujących.
    Premie i nagrody napewno dostaną!

--
  • krzycho1252 09.01.13, 19:04
    Nadzorować to miasto może..., może dawać uwagi do projektu.
    Jak sami coś zaprojektują to milimetr kreski nie dadzą zmienić (patrz problem z ulicą Popiełuszki od Sokołowskiej).
    --
  • mpppm 09.01.13, 19:21
    Coraz więcej kwiatków!
    Już kiedyś pisałem, doradcy chyba niekompetentni.
    --
  • krzycho1252 10.01.13, 07:41
    "Na jakim etapie jest inwestycja, w ramach której ma powstać kolejny wiadukt kolejowy w Siedlcach? - Wykonawca - konsorcjum Pol-Aqua realizuje prace projektowe dla zakresu objętego umową, w tym dla wiaduktu kolejowego w Siedlcach w ciągu ul. Kilińskiego - tłumaczy rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK Maciej Dutkiewicz. - Została już pozyskana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji oraz decyzja o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej stacji Siedlce, w której zawarta jest lokalizacja budowy obiektu - dodaje. Dutkiewicz zaznacza, że według harmonogramu wstępne roboty budowlane związane z realizacją wiaduktu kolejowego w Siedlcach powinny rozpocząć się w III kwartale 2013 roku, po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę."
    www.rynek-kolejowy.pl/36445/Siedlce_Mieszkancy_nie_chca_wiaduktu_kolejowego.htm
    --
  • krzycho1252 05.11.12, 16:27
    Płot z jednej strony zostanie? Może lepiej postawiony mur zamienić na długa ławkę. Nogami pomachamy.
    podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/co-dalej-z-rewitalizacja-parku-aleksandria--c219.html
    --
  • krzycho1252 26.11.12, 19:47
    Kolumny postawili.
    --
  • xaveri 26.11.12, 21:17
    Zastanawiam się czy to jeszcze ogrodzenie czy już zapory przeciwczołgowe...
  • krzycho1252 26.11.12, 21:35
    Połączą łukami.
    --
  • xaveri 26.11.12, 22:39
    Masz na myśli - coś takiego?
  • krzycho1252 27.11.12, 08:36
    Prawie takie same tylko bardziej metafizyczna arkada. Masz rację, że filary i cokół to przeciwpancerna zapora. Trzeba mieć nadzieję, że kuta krata nada lekkości tej potężnej budowie.

--
  • vernis11 06.12.12, 18:51
    Jaka krata? Podejrzewam, że metalowe elementy będą zrobione z najtańszego materiału. Z cienkościennych profili, które za parę lat trzeba będzie wymienić. Już teraz widzę odstępstwa od projektu. Słupy miały być murowane a są betonowe. jest to prawdopodobnie rozwiązanie dużo tańsze i szybsze w wykonaniu. Pewnie będzie dużo innych zmian.
    www.bip.siedlce.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt251%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3Dmnu5%26value%255B1%255D%3D9
    Tutaj jest cały projekt.
  • krzycho1252 06.12.12, 21:01
    Musi być kute jak daszek na USC. Jednostronne ogrodzenie parku musi być godne i bogate.
    --
  • krzycho1252 06.12.12, 21:03
    Ciekawostka z ostatniej chwili. Każdy filar będzie miał patrona, a bramy dwóch po jednym na skrzydło. Nad furtkami myślą.
    --
  • mpppm 06.12.12, 21:23
    Znalazłem rysunek tego ogrodzenia.
    Wstawię.
    Park od ok. 190 lat jest własnością miasta i będzie miał inicjały AO na elementach metalowych.
    190 lat to dłużej chyba 5 razy niż Pani AO była w Siedlcach.
    --
  • krzycho1252 07.12.12, 07:58
    www.siedlce-zwiedzanie.pl/inffoto.htm
    Napisane, jak byk: słupy murowane a stoją betonowe. Subtelne nadproże w furtkach.
    Panie prezydencie , znowu urzędnicy robią kogoś w konia.
    --
  • mpppm 07.12.12, 15:27
    Wszystko widać na tych rysunkach.
    Projekt jest w dokumentacji o dofinansowanie unijne.
    Przypomnę tu wysepkę, której nie można było zmienić.
    To co zrobiono z ogrodzeniem parku, dokumentacja, a wykonanie dyskwalifikuje złożony wniosek o dofinansowanie.

Jak robiono:
    1. rozebrano murek i usunięto stary fundament.
    2. pozostały, uzyskany rów zalano do poziomu chodnika.
    3. ustawiono szalunek i wylano na rys. nazwany "mrozodporność F100"cokół - beton B25 na całej długości szerszy w miejscu słupków.
    4. Na tym stawiano szalunek i wylewano słupki.

Rysunek jednak przedstawia inną technologię wykonania tego ogrodzenia.
    Jest tam "zagęszczony podkład piaskowo-żwirowy",
    powinien być "podkład-gruzobeton B10,
    fundament pod słupki, głębszy od fundamentu cokołu z " betonu B15,
    jest jeszcze taka mała rzecz jak " szczelina dylatacyjna stosowana co ok 6m",
    słupki na rysunku są murowane z cegły, realnie betonowe.

Pomijając już zaprzepaszczoną dokumentację o dofinansowanie unijne, po co zleca się wykonanie dokumentacji technicznej, płaci się za nią i nie stosuje na budowie.

--
  • lesio57 07.12.12, 16:06
    Jeśli tu zastosowano beton B-25 to lekka przesada.Beton o tej wytrzymałości stosuje się w konstrukcjach nośnych typu dżwigary ,podciągi.
  • vernis11 07.12.12, 19:37
    Każdy robi jak mu wygodniej. Wykonawca zawsze będzie dążył do obniżenia kosztów, tym bardziej , że wygrał to zamówienie za 60% szacowanych kosztów. Kierownik budowy kupiony najprawdopodobniej na jeden kontrakt robi jak mu właściciel każe a może nawet o tym nie wie co robi. Inspektor nadzoru, emeryt, też nie chce kłopotów i podpisuje co mu podsuną. A Urzędnik prowadzący ten temat nie ma o tym zielonego pojęcia. Na co dzień zajmuje się sprawami utrzymania budynków komunalnych, śmieciami, oświetleniem. Nie ma pojęcia o wielosettysięcznej inwestycji a tym bardziej o jej rozliczeniu. Wydział Komunalny nie powinien prowadzić takiego tematu. Od tego są inne wydziały referaty. Wiem coś o tym bo kiedyś pracowałam w UM. Od tego jest referat inwestycji lub nawet biuro projektowe UM pod dowództwem Pana Rutkowskiego. Nie daje się takiej inwestycji niekompetentnemu wydziałowi. Niech konserwują budynki, prowadzą rozbiórki, utrzymują zieleń ale niech nie prowadzą budów.
    Byłoby bardzo ładnie, spokojnie, zebrano by laury, tylko "ci niesforni internauci" którzy na to patrzą i komentują. Przeszkadzają w spokoju dokończyć ten bałagan.
  • xaveri 07.12.12, 22:51
    Jeżeli ja tam widzę w opisie "słup murowany z cegły i tynkowany" to lepiej, że robią betoniaki. Tynk jak było widać po poprzednim murku po paru latach odpadnie, a beton pociągną betondurem, albo innym mazidłem na bazie epoksydów (żeby wodą nie nasiąkał) i będzie wieczny.
  • krzycho1252 03.01.13, 08:30
    Ociepliło się i budowa ruszyła.
    --
  • pavi1505 12.11.12, 21:10
    ludzie przecież to może chodzić o inne siedlce, nie tylko jedno(mazowieckie) jest w polsce...xD
  • krzycho1252 19.12.12, 14:44
    www.spin.siedlce.pl/2012/12/18/jednka-nie-bedzie-rewitalizacji-parku/
    Płocisko zostanie i drzwi do lasu z jednej strony.
    --
  • krzycho1252 26.11.12, 19:49
    podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/budowa-miejskiej-sieci-swiatlowodowej-c649.html
    --
  • krzycho1252 17.01.13, 13:40
    "...... władze miasta wstępnie porozumiały się z jednostką wojskową co do drogi przez teren jednostki."
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/z-konferencji-prasowej-w-urzedzie-miasta-siedlce-cf41.html
    Wstępnie zasygnalizowałem.
    --
  • mpppm 17.01.13, 14:56
    Prawda jest taka, że droga przez jednostkę będzie tuż przed obecnymi krewetkami.
    Podobno jest tam jakaś stołówka żołnierska i nie mogą chodzić przez jezdnię.
    Czy tak jest? Tak przekazano.
    --
  • kerac32 17.01.13, 16:53
    Budynek dawnej stołówki stoi tuż przy przetwórni krewetek. Napisałem dawnej, bo od lat jest nieczynna. Dziwi podejście Twojego informatora. Żołnierze to nie małe dzieci, które trzeba przeprowadzać za rączkę przez jezdnię. Zresztą większość dzieci zamieszkałych po południowej stronie torów uczy się w "piątce" i sąsiednim gimnazjum. Przeważająca ich część samodzielnie pokonuje drogę do szkoły, przechodząc przy okazji przez kilka ulic. Te zamieszkałe na Południowej czy Zielnej mają do pokonania nawet 2,5 km. Dorośli faceci też sobie poradzą.
  • krzycho1252 18.01.13, 08:26
    Dałem taki tytuł z nadzieją, że będzie przebiegał pod Składową a na terenie jednostki wojskowej zrobią piękne estakady aby bezkolizyjne na nią wjeżdżać i zjeżdżać. Droga przez jednostkę gdzie będzie wychodzić w Artyleryjską, czy w Armii Czerwonej i dalej Okopową.
    Jak nie sprzedadzą PECu to nie będzie kasy na śmiałe rozwiązania. Będzie uliczka ,będzie rondko i tunelik.
    --
  • mpppm 18.01.13, 12:05
    i kościół.
    --
  • xaveri 18.01.13, 12:24
    @-men
  • krzycho1252 18.01.13, 14:48
    Kościół przy Łukowskiej pasuje. Chyba, że małą kaplicę dla wojska (którego nie ma) postawią na jakieś 300 - 400 osób.
    --
  • krzycho1252 21.01.13, 12:35
    Może być dłuższy bo będzie płytszy. Podniosą do góry i będzie tunel naziemny.
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/jaroslaw-glowacki-o-przygotowaniach-do-budowy-tunelu-pod-pkp-cfde.html
    --
  • kerac32 21.01.13, 13:59
    Prezydent był uprzejmy stwierdzić, że: "Ul. Kolejowa nie jest arterią obsługująca pół miasta, ale ulicą, która obsługuje na tym odcinku mieszkańców dwóch, czy trzech bloków."
    Trudno się z tym zgodzić. Przez Kolejową do stacji skraca sobie drogę mnóstwo kierowców jadących od strony ulic: Ziuty Buczyńskiej, Budowlanej czy Łukowskiej. I na odwrót. Tym samym odciążają inne. Jak nie będą mieli tego przejazdu zaczną jeździć przez 3-go Maja, Sienkiewicza czy Piłsudskiego. Jaka jest przepustowość tych "arterii", chyba wszyscy wiedzą.

Przesuwają na boki połączenie ul. Armii Czerwonej ze Składową, podnoszą i opuszczają dno tunelu, zastanawiają się nad jego długością.... Ciekawe co jeszcze wymyślą? W innym wątku napisałem, że kombinują jak... To była zwykła uszczypliwość, ale jak widać, niekoniecznie nieuzasadniona.

• mpppm 17.01.13, 17:01
    Na następną konferencję możesz iść również.
    Wtedy im powiesz co gdzie stoi czy leży.
    --
  • kerac32 17.01.13, 17:42
    Co gada prezydent i jego przyboczni specjalnie mnie nie wzrusza. Włączyłem się tylko do dyskusji w miarę posiadanej wiedzy. Nikogo nie zamierzałem urazić. Po raz kolejny jednak konstatuję, że sprawdza się powiedzenie: "Prawdziwy wróg nigdy cię nie opuści". Polecam pod rozwagę :)
  • mpppm 17.01.13, 17:58
    Dostałeś informację, dodatkowo informację, że możesz sam usłyszeć o tym o czym informują.
    A tu już wróg, lista powiększona, ponowiona. Ogarnij się.
    Mnie wykreśl, masz innych.
    --
  • kerac32 17.01.13, 18:25
    Nie mam listy , nawet tej "krótkiej" :) Z "innymi" się dogadałem, mam nadzieję. Pamiętaj, że próbowałem. Sam wybrałeś. Nie miej pretensji, jakby co...
  • krzycho1252 12.02.13, 10:13
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/dowodca-siedleckiego-garnizonu-o-porozumieniu-z-wladzami-miasta-d42f.html
    Dogadują się.
    --
  • krzycho1252 12.02.13, 10:16
    a wojski się zbroi.
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/nowy-sprzet-dla-siedleckiego-dywizjonu-przeciwlotniczego-d42c.html
    --
  • mpppm 15.02.13, 20:14
    Już, już!
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/przebudowa-siedleckiej-stacji-kolejowej-juz-w-marcu-d511.html
    --
  • mpppm 15.02.13, 20:18
    albo jeszcze daleko!
    "Samorząd miasta nie zakończył jeszcze uzgadniać z kolejarzami wszystkich szczegółowych rozwiązań technicznych tunelu."
    Widocznie brak fachowców albo nie wiedzą czego chcą.
    Może wycofają się z budowy tunelu z powodu braku środków?

--
  • krzycho1252 18.02.13, 08:40
    > Widocznie brak fachowców albo nie wiedzą czego chcą.
    > Może wycofają się z budowy tunelu z powodu braku środków?
    >
    Szczegóły są zawsze najważniejsze i to uzgadnianie trwa. Nie zawsze buduje się tunele i trudno mieć fachowców od wszystkiego. Najważniejsze, że od 150 lat może być pierwsze przebicie pod torami. Zresztą, jak zauważyłeś w innych wątkach przejścia podziemne, garaże podziemne, tunele to moje hobby forumowe. Może jeszcze koleje napowietrzne, estakady i wiadukty piętrowe...
    --
  • mpppm 18.02.13, 13:02
    Trzyba pamiętać przy projektowaniu o różnych sprawach.
    160 lat temu powstały dwa tunele i bez remontów stoją do dzisiaj.

"Grupa Stadler Rail wygrała przetarg na dostawę 24 piętrowych zespołów trakcyjnych..."
    Nie pomyślano, nie przewidziano i taki skład 24 piętrowy nie wiedzie na Dworzec PKP.
    --
  • kerac32 18.02.13, 13:19
    > Nie pomyślano, nie przewidziano i taki skład 24 piętrowy nie wiedzie na Dworzec
    > PKP.

To zależy od intencji czytającego. Jedni przeczytają to jako 24-ro piętrowe zespoły - ich sprawa, inni od razu wiedzą, że chodzi o 24 zespoły piętrowych pociągów :)
  • krzycho1252 18.02.13, 20:54
    Piętrowce będą dla Moskwy robione w montowni na Białorusi. Piętrowe z Czeremchy do Siedlec dojeżdżają albo dojeżdżały.
    --
  • przyjemny_gosc 18.02.13, 22:39
    piętrowe pociągi Bombardiery jeżdżą przecież codziennie do Warszawy. 5 wagonów i za Kotuniem brak miejsc siedzących, pchane są lub ciągnięte przez nowe lokomotywy push-pull.
  • mpppm 17.12.13, 17:54
    "- Ten tunel jako trzeci przejazd na drugą stronę miasta był konieczny. Na tę inwestycję ze środków Unii Europejskiej zostanie wydanych około 30 milionów złotych – powiedział Krzysztof Tchórzewski."
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/krzysztof-tchorzewski-o-inwestycjach--10d57.html
    Te koryta pod torami mają kosztować 30mln. zł.?
    Wykończenie przez miasto 20 mln. zł.

Nie można tego słuchać. Jak długo można ogłupiać społeczeństwo?
    Co do ilości przejazdów, przyznaję, Pan Poseł dobrze policzył.
    --
    "Siedlce to nie miasto - to stan umysłu"
    "zinwigilować, zastraszyć, zniszczyć"
  • mpppm 04.01.14, 20:35
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/tunel-pod-siedlecka-stacja-zaplata-po-robocie-10fe3.html
    "Odsunięcie zapłaty wynika nie tylko z długości cyklu inwestycyjnego. Siedleccy księgowi mają nadzieję, że do przyszłego roku będzie już można korzystać z nowej puli środków unijnych: – Będziemy chcieli zmontować program w tzw. Regionalnym Instrumencie Terytorialnym. Być może połączymy w nim tunel z III etapem obwodnicy – zapowiada skarbnik. "

Będziemy mieli tunel, mieszkańcy wybrukują go jako wolontariusze (po staremu w czynie społecznym).
    "Księgowi mają nadzieję", a ja myślałem, że to samorząd rządzi.
    --
  • krzycho1252 25.02.13, 12:33
    www.spin.siedlce.pl/2013/02/25/co-dalej-z-tunelem-pod-torami/
    --
  • brat_szczepana 25.02.13, 13:49
    Tego się po Panu Dobijańskim nie spodziewałem. Byłem przekonany, ze to rozsądny człowiek.

Każdy wie , że przeprawa przez tereny kolejowe jest możliwa raz na 50-100 lat. Przebudowa stacji to jedyna szansa w tym stuleciu, aby wykonać tę inwestycję i to nie tylko dla nas, ale i dla następnych pokoleń.

Nie można tak ciasno myśleć, że tylko tu i teraz. A po nas co? Niech się wali, tyle że nas już nie będzie.

Ok, w związku ze skromnymi środkami można zaczekać z wykonaniem miejskiej części infrastruktury tej przeprawy, ale tunel pod torami powinien powstać teraz, bo później już będzie na pewno ... za późno i do tego jeszcze drożej.
  • kerac32 25.02.13, 14:29
    Tunel nieopłacalny, za drogi???!!!! To co może być ważniejsze - Aquapark, druga trybuna na stadionie, a może trasa czy stok dla narciarzy? :/ Pan Dobijański się kompromituje :(
  • piraniasiedlecka 25.02.13, 15:27
    Zgadzam się, że tunel pod torami jest potrzebny. Uważałam, że pomysł jest przełomowy. Ale ten tunel ma być budowany tylko za środki miasta, bo nie ma szans na finansowanie UE i ma kosztować dużo więcej niż zakładano - ok. 50 mln. Skąd te pieniądze wziąć, skoro na wszystkie tegoroczne inwestycje miasto dysponuje właśnie taka kwotą?
  • lesio57 25.02.13, 16:02
    Ktoś strzelił te 50 mln. a inni powtarzają.Nie ma jeszcze projektu ,a tu takie ceny.Osobiście uważam, że miasto zmieści się w tych wcześniejszych 20 mln.
  • piraniasiedlecka 25.02.13, 16:11
    Skąd stwierdzenie - uważam, że miasto zmieści w 20 mln? 50 mln wynika z ekspertyzy biura projektowego.
  • krzycho1252 25.02.13, 18:59
    W innym wątku napisałem "trzymać kciuki" bo to ważna rzecz. Po za terenem kolejowym będziemy mogli sobie tunel przedłużać lub skracać.
    --
  • krzycho1252 25.02.13, 20:33
    podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/ile-bedzie-kosztowal-siedlecki-tunel-d6af.html
    --
  • jm_1964 25.02.13, 21:30
    Bardzo piękny artykuł podlasie24 - zdaje się, że tunelu nic nie powstrzyma :)
    Czy ktoś może wie, skąd można ściągnąć tę mapę w trochę większej rozdzielczości? z tej bardzo trudno się zorientować w szczegółach.
    Zadziwiające, że przy okazji kompletnej demolki przez PKP stacji Siedlce plan uwzględnia pozostawienie hali wachlarzowej dawnej parowozowni??? Bardzo ciekawe, co PKP planuje zrobić w tej hali??? Pomnik socjalizmu ??? Bo parowozy chyba raczej nie wrócą... chociaż...

Na szczęście wyprowadzenie z ronda na południe jest w osi ul. Armii Czerwonej - miejmy nadzieje, że żadne serpentyny tego nie spi.eprzą :) forum.gazeta.pl/forum/w,262,141883356,142746409,Re_Trzymac_kciuki.html
  • krzycho1252 08.03.13, 13:35
    Kryształ
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/krystalizuje-sie-projekt-tunelu-drogowego-d8cc.html
    --
  • mpppm 08.03.13, 13:44
    "krystalizuje się" (metoda chemiczna?)
    --
  • kerac32 08.03.13, 21:03
    "Wiadomo natomiast, że północny wjazd do tunelu nie zablokuje ulicy Kolejowej. Był moment, kiedy władze Siedlec dopuszczały taką możliwość. Ostatecznie jednak przeważył pogląd, że ulica ta będzie potrzebna w układzie komunikacyjnym miasta."

Nie wiedziałem, że mam, aż taki dar przekonywania ;)

Półtora roku temu napisałem:

forum.gazeta.pl/forum/w,262,123609151,138363065,Re_Niechby_ruszyla_budowa_tunelu_niechby_.html
    i półtora miesiąca temu również:

forum.gazeta.pl/forum/w,262,123609151,141945047,Re_Tunel_moze_byc_dluzszy.html
  • kerac32 08.03.13, 21:30
    He, he... bęedę musiał podciągnąć się w rachunkach ;) Miało być: pół roku temu.
  • krzycho1252 09.03.13, 09:50
    Widzisz jak władza słucha dobrych podpowiedzi. Zauważyli także ważność Kolejowej w nowym układzie. Myślą aż paruje.
    --
  • krzycho1252 15.03.13, 22:48
    Coś wiedzą ale czekają na wyjaśnienia;
    www.tygodniksiedlecki.com/t19723-po.chce.wyjanie.htm
    Pewnie sobie przypiszą zasługę jak miasto tunel wybuduje.
    --
  • krzycho1252 18.03.13, 19:06
    Cisza.
    --
  • mpppm 18.03.13, 19:36
    "Chłop" widział w UM serwerownię w budowie. Drzwi z atestem, ognioodporne.
    Ciekawe czy drzwi mają chronić serwerownię, czy to by ogień nie wydostał się z serwerowni.
    Więc internet będzie?!
    --
  • krzycho1252 18.03.13, 19:57
    > Więc internet będzie?!
    Internet internetem ale mnie interesuje, co radni PO wiedzą o tunelu?
    --
  • mpppm 18.03.13, 20:28
    Wiedzą tyle samo co Radni PIS.
    Przecież jest "ZGODA".
    W sumie niedni i drudzy, wiedzą niewiele, nie ma jeszcze projektu. Jak mówią projekt ma być do końca roku.
    --
  • mpppm 18.03.13, 20:33
    Dziwnw to wszystko, pisano, że 1.03.2013r. przekazano Dworzec i....... do .................
    A tu nie ma projektu.
    Może nie ma dokumentacji na inne prace związane z Dworcem i węzłem Siedlce?
    --
  • krzycho1252 19.03.13, 08:20
    ...a już się krystalizowało.
    --
  • krzycho01252 22.06.18, 10:09
    To był zdecydowany i jasny wpis.
  • lesio57 25.02.13, 16:49
    Bo miasto ma się dołożyć do budowy ,a nie go wybudować samemu.Tunel i tak ma powstać w miejsce likwidowanej kładki nad torami.
  • krzycho1252 25.02.13, 20:30
    www.tygodniksiedlecki.com/t19482-park.miejski.aleksandria.htm
    --
  • lesio57 04.03.13, 16:58
    W wyniku modernizacji st,Siedlce ma być rozebrana kładka nad torami.Tak się zastanawiam,czy to nie jest zabytek?.Przecież ona powstała jak budowano kolej przez miasto.
  • mpppm 04.03.13, 17:25
    Kładki nikt nie wpisał na listę zabytków.
    Za to mur więzienia z 1970-1974 jest zabytkiem.
    --
  • btmch 04.03.13, 18:18
    Mur więzienny nie jest zabytkiem. Jedynie znajduje się, jak to określają w strefie zabytku.
  • mpppm 05.03.13, 18:54
    Nie wysysam sobie z palca informacji o zabytkowości muru więzienia.
    Mówili o tym przed malowaniem muru. Z tgo powodu w "familijnych", kilka zdjęć na ten temat.

www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/wznowiono-renowacje-ogrodzenia-wokol-siedleckiego-parku-aleksandria-d81d.html
    "Całkowity koszt rewitalizacji terenów parkowych wynosi blisko 14 milionów złotych."
    Jeśli robi się tylko ogrodzenie (tylko część) dlaczego podaje się całą sumę rewitalizacji.

Jak to się ma do remontu LO Żółkiewskiego. Na halę gimnastyczną brak pieniędzy więc zaczęto kombinować z projektem, przeprojektowywać i jak na dzień dzisiejszy jeszcze chyba nie skończono tego bo o remoncie LO nie słychać.

W parku robi się tylko ogrodzenie i nie mówiono o przeprojektowywaniu.
    --
  • krzycho1252 05.03.13, 20:35
    Tytuł "Wznowiono renowację ogrodzenia wokół siedleckiego Parku Aleksandria". Czy prowadzenie budowy od fundamentów, wg. nowego planu i wzoru to jest renowacja?
    SJP renowacja - odnawianie, odświeżanie czegoś; restauracja.
    Chyba po restauracji wypowiadał się pan naczelnik?
    --
  • krzycho1252 06.05.13, 20:36
    Na betonie pojawiły się metalowe słupy. Czas metaloplastyki.

--
  • kerac32 06.05.13, 23:31
    Ogrodzenie niczym w Parku Jurajskim. Spodziewają się tam pojawienia T.rex-ów? ;)
  • pavi1505 07.05.13, 15:47
    Nie no przestań...;p po prostu takie samo jak naokoło Ogińskich, a ten jakoś nie wydaje się oooogromniasty, będzie ok...może Miejmy tylko nadzieję, że rewaloryzacja parku dojdzie do skutku i zwłaszcza w stu procentach bo samo ogrodzenie nic nie zmienia...
  • mpppm 07.05.13, 16:36
    "....bo samo ogrodzenie nic nie zmienia..."

zmienia , zmienia. Historycy w swoich kronikach zapiszą kto go postawił. 200 lat postoi, a na cmentarzu dobroczyńcy będzie wtedy skwerek z alejkami i ławeczkami.
    --
  • kerac32 07.05.13, 19:29
    Żarty, żartami, ale ta betonowa palisada sprawia na mnie wrażenie przytłaczające i przygnębiające - jest stanowczo za masywna. Jak zapora przeciwczołgowa... Ale zaczekajmy jak skończą, może będzie przyjemniejsza dla oka niż obecnie.
  • mpppm 07.05.13, 19:36
    Byłem tam przed chwilą.
    Betonowe elementy wyglądają lepiej niż te zrobione na gotowo (tynkowane).
    --
  • lesio57 06.03.13, 16:48
    Dzisiaj w TV Siedlce w historycznym programie p.Welika rozmawiano o stacji Siedlce.Pani Zofia Andrzejewska ,konserwator z mazowieckiej delegatury jednoznacznie stwierdziła ,że oba wiadukty kolejowe i kładka nad torami są zabytkami i podlegają ochronie konserwatora.Wobec tego ja się pytam kto wydał zgodę na rozbiórkę kładki nad torami.?
  • krzycho1252 28.05.13, 09:29
    Coś tak podejrzanie cicho o tunelu się zrobiło. Maj się kończy.....
    --
  • mpppm 28.05.13, 12:17
    Coś tak podejrzanie cicho się zrobiło z przebudową węzła PKP Siedlce.
    Pisano, że rozpoczęli 1.03.
    Chyba, że robią to nanoroboty?
    --
  • krzycho1252 28.05.13, 12:27
    Planują dogadują i czekają co zrobić aby w Siedlcach nie było 70 mlm wody na metr kwadratowy.
    Jak będzie tyle lub więcej to miasto ma zakupić gondole do przewożenia samochodów i pieszych a to znacznie podniesie wartość całego projektu. Niektórzy mówią o przeprawie promowej ale to złośliwcy i nawiedzeni.
    --
  • krzycho1252 03.06.13, 20:01
    Kilka krat zawiesili. Wzmocnione patrole straży miejskiej i policja pilnują aby nikt ich nie ukradł do czasu poświęcenia i założenia monitoringu.
    --
  • krzycho1252 11.06.13, 20:04
    Krat coraz więcej.
    --
  • lesio57 05.06.13, 16:54
    Czy ktoś się orientuje,czy w Siedlcach na stacji,trwają jakieś roboty w ramach modernizacji?.
  • mpppm 05.06.13, 18:07
    w okolicach dworca, mostu garwolińskiego aż do wiaduktu na ul. Warszawskiej nic się nie dzieje (a podobno od 1 marca działają)
    --
  • jm_1964 06.06.13, 00:03
    Może tak jak górale? na początku - piją, a potem - przez jedną noc?
  • pavi1505 15.06.13, 13:50
    dokładnie trąbili o marcu a tu ni chu chu...;d
  • pavi1505 15.06.13, 13:50
    jeśli chodzi o dworze itp...*
  • mpppm 04.07.13, 11:53
    podlasie 24, mamy o obwodnicy (IIIetap) o tunelu.
    To co dzisiaj napisano wszyscy wiemy od kilku tygodni.
    Dlaczego ktoś mówi o dworcu PKS o lokalizacji jak nie jest z tej firmy i nie posiada taboru?
    Za chwilę będzie o internecie.
    --
  • efaster 05.07.13, 23:44
    jeśli chodzi o internet pół miasta przekopane mątują te światłowody, a studzienki telekomunikacyjne nawet mają na środku herb miasta, żeby różniły się od tych TP/Orange czy innych operatorów teleinformatycznych.

A hala zółta na KRP pisało, że jednak będą wyburząć, bo trzeba by było 5 m (ale nie określono czy wysoką czy długą) estakadę budować

--
    Rozbójnik Alibaba feat. Pono, Kazan, Laura - W sieci
  • mpppm 05.07.13, 23:56
    Na M.Cassino zrobiłem zdjęcie kabli leżących w wykopie. Zaraz dopadł mnie jakiś kier. od tych wykopów. Zastanowiło mnie jedno, właście te studzienki. Po co studzienki jak kable zakopane jak nieboszczyk bez trumny.
    Zajrzałem do projektu na stronie miasta, prace ziemne, a tam jest na temat rur Fi 125.
    wg mnie te kable zakopane na żywo powinny byś właśnie w tych rurkach Fi125.
    Ale może ja się nie znam, a studzienki są tylko dla ozdoby .

PS. W studzienkach TPSA w każdej chwili można przeciągnąć nowy kabel i chyba po to są te studzienki.
    --
  • krzycho1252 08.07.13, 09:02
    Studzienki to jest widomy znak, że coś zrobili.
    --
  • dustah 10.07.13, 09:49
    To nie kable widziałeś w wykopie. To są rury fi40 (2 są puste a pozostałe 2 w środku mają dodatkowe mikrorurki).

Rury fi125, o których czytałeś na stonie UM to rury przeciskowe i instalowane na skrzyżowaniach z istniejącą infrastrukturą.
  • brat_szczepana 11.06.13, 21:20
    Bardzo mi się podoba nowy parkan parku.
    Myślałem, że będzie to wyglądała dosyć ciężko, jednak nie.
    Nawet park wygląda teraz jakby bardziej tajemniczo.

Pierwszy krok jest więc ok. Oby pojawiły się środki na dalsze kroki tzn. na pełną rewaloryzację parku i uczynienie z niego pięknego miejskiego ogrodu.

Pewnie jednak przyjdzie nam trochę poczekać, chyba że ... jakiś romantyczny siedlecki polonus nieoczekiwanie zapisze miastu w spadku z przeznaczeniem na ten cel jakąś dobrze okrągłą sumkę.
  • krzycho1252 14.06.13, 10:52
    > Nawet park wygląda teraz jakby bardziej tajemniczo.

To prawda i bardziej majestatycznie.
    --
  • stockonly 15.06.13, 12:04
    Chyba będzie nie najgorzej. Widziałem jak przymierzali się do montowania bramy, na przeciw Elektryka. Będą na niej inicjały AO. Przemądrzały M. "co szwęda, jak smród" nie miał chyba jednak racji.
  • krzycho1252 17.06.13, 21:02
    Kończą kratowanie.
    --
  • lukaszk99 18.06.13, 00:20
    Ten park ma być ogrodzony w całości ? Moim zdaniem lepiej było najpierw alejki wyremontować bo czasami zabić się można o te korzenie :)
  • pogus 18.06.13, 08:00
    www.bip.siedlce.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt5%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3Dmnu5%26value%255B1%255D%3D8
  • krzycho1252 19.06.13, 20:45
    Malują beton.
    > Ten park ma być ogrodzony w całości ?
    Od Konarskiego na razie.
    --
  • krzycho1252 08.07.13, 09:04
    Bergenie przy parkanie, przy rondzie im. Barszczewskiej.
    --
  • krzycho1252 09.07.13, 12:03
    www.spin.siedlce.pl/2013/07/09/park-jednak-odmlodnieje-to-jest-pewne-na-99-procent/
    --
  • mpppm 09.07.13, 15:12
    Będzie na kiełbasę.
    Co do przetargu wygra firma, która z tym nie miała do czynienia.
    Jak wieść niesie ekolodzy nie pozwalają zmienić ph ziemi w parku.
    Ponadto przy takim zaciemnieniu (łączące się korony drzew) nie będzie ładnych trawników.

PS. Brak zatrudnionych na stałe ludzi w parku po rewitalizacji doprowadzi park do stanu obecnego.
    --
  • xaveri 09.07.13, 15:47
    100% się zgadzam!
    Na jesieni powinni wypielić i wy-wapnować ziemie a zielsko by zniknęło. Do tego regularne koszenie (co 2 tygodnie).
  • krzycho1252 09.07.13, 20:52
    Co to za plama na tym planie, jakaś sadzawka, między główna aleją a alejką od Królówki?

> Ponadto przy takim zaciemnieniu

Dlaczego ma być trawa pod drzewami? Barwinek też ładny i zimozielony, paprocie, hosty...
    Promenada będzie na pokaz, z niskim roślinami, w kolorowe wzory. Obniżyć ph za bardzo nie można bo drzewa mogą zginąć. Park jest zabytkowy to szaleć jak Łukowie czy w Kałuszynie nie można.

> Brak zatrudnionych na stałe ludzi w parku ....

Szkoda bardzo.
    --
  • kusiapot 10.07.13, 12:16
    Hurrrraaaa:)
  • krzycho1252 10.07.13, 21:23
    Z tym optymizmem to 1% czasu można poczekać.
    --
  • krzycho1252 20.08.13, 08:15
    Co się było wyrywać
    www.spin.siedlce.pl/2013/08/19/cala-prawda-o-szansach-na-rewitalizacje-parku/
    ale już albo niestety 1/5 ogrodzenia stoi dumnie.
    --
  • mpppm 20.08.13, 12:43
    Park już 100 lat temu był zaniedbany (wzmianka tu: www.siedlce-zwiedzanie.pl/teatr_staly.htm )
    W 2000 roku robiono oczyszczanie stawu.
    Jednak dzieląc prace na roczne etapy park już by był zrobiony (kadencje WK)
    Park to nie las za miastem. W parku karpy i kłody nie gniją latami. W parku nie rosną na trawnikach chwasty 2 m. wysokości, itd.

Był Plan zagospodarowania Placu Sikorskiego. Wydano pieniądze na papiery. Pan WK zrobił nowy plan zagospodarowania tego placu. Wydano ponownie pieniądze i nadal się wydaje.
    Przyjdzie następny Prezydent dalej będzie wydawał pieniądze na plany i zmiany.

Jest sezon letni, urzędnicy objedźcie okoliczne miasta Białą, Łuków, Węgrów .
    Zobaczcie jak tam wyglądają centralne place miejskie.
    --
  • lesio57 20.08.13, 15:57
    Ja uważam,że miasto jak by chciało to rewitalizację parku mogło przeprowadzić we własnym zakresie,bez oglądania się na fundusze zewnętrzne.Proces ten by trwał kilka lat,co roku po parę złociszy ,krok po kroku. Jedynie na przebudowę amfiteatru można by się starać o jakieś pieniądze z zewnątrz bo chcąc to zrobić dobrze trzeba by trochę kasy.
  • mpppm 20.08.13, 22:46
    "Dziś miał być Marszałek i miały być rozmowy nie tylko w tym temacie. Rano jednak jego kancelaria odwołała spotkanie i podpisanie umowy. Później okazało się że będzie podpisywana przez Panią Orzełowską" (chodzi o poniedziałek 19.08)

Tak Pan Marszałek śpieszy się do Siedlec.
    Tak się spieszy bo nasz Prezydent 6 m-cy już czeka na rozmowę w sprawie budynków zastępczych dla LO Żółkiewskiego. Przez 6 m-cy wysiedział bym wizytę w sekretariacie u Marszałka.
    --
  • krzycho1252 20.08.13, 22:47
    I tak pewnie będzie bo na parki w Polsce to UE nie stać. Dodać trzeba, że gdyby nasz park był w Płocku to marszałek Struzik pieniądze znalazłby na 100% Gdyby...? Gdyby w Siedlcach powiesili i poświęcili tablicę z reliefem Struzika to pieniądze byłyby bardziej dostępne,
    Amfiteatr w swojej peerelowskiej prostocie już jest zabytkiem i z każdym rokiem cenniejszym.
    Ktoś pytał o Kino letnie. Kiedyś było na amfiteatrze. Obok był małpi gaj na prawo od sceny a na lewo dość daleko, szalet miejski. Teraz stawiają plastykowe Toy Toy i uroku nie ma.
    W całym parku świeciły dwie lub trzy latarnie. Chłopaki grali na gitarach. Chłopaki na tranzystorach słuchali Luksemburga. No iron bialutki. Spodnie w kant albo w kratę i skarpety w pasy.
    --
  • krzycho1252 10.07.13, 21:30
    Poczeka
    podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/projekt-tunelu-z-opoznieniem-eff6.html
    --
  • krzycho1252 28.07.13, 10:43
    Projektują!
    www.spin.siedlce.pl/2013/07/26/zacznie-sie-projektowanie-tunelu-pod-torami-kolejowymi/
    --
  • marcinsiedlce 28.07.13, 10:54
    co to za slalom na tym projekcie?
    przecież od razu widać że to będzie wielki bubel
  • mpppm 28.07.13, 00:15
    Nie wiem ile w tym prawdy, ale miejsce po rozebranej żółtej hali oraz pozostały plac ma być wykorzystany na składowisko do przebudowy węzła Siedlce.
    Miasto zarabia i ciekawe jak na tym wyjdzie?
    Wg mnie takie składowisko to pewne kilkanaście lat.
    Po co więc bleblać o parkingu, III etapie obwodnicy?
    --
  • efaster 20.08.13, 16:05
    ale dlaczego na składowisko ??

złom jest w cenie wiec wszystko co "żelazne" pójdzie na żyletki (koszty ochrony przed złomiarzami były by większe niż ich wywóz na skup złomu)

beton może posłużyć jako kruszywo do utwardzenia jakiego dużego placu (ew. podbudowę takowego)

a zaplecze budowy gdzieś musi być, lepiej żeby zamknęli np. pl. Zdanowskiego na rok czy półtorej.

A składowisko na kilkanaście lat jakoś nie widziałem takowych w miejscowościach gdzie robili np. perony taki Mińsk Mazowiecki, Wa-Wa Rembertów, Sochaczew itp. albo same budynki stacji np. Wschodnia, wszędzie tam po skończonej budowie, teren wokół został odnowiony, a zaplecze budowy zdemontowane. Nigdzie nie leżą żadne hałdy piachu, kruszywa, etc. a co dopiero kilkanaście lat. Zresztą jakby to wyglądało. Pomijam względy bezpieczeństwa bo zapewne znalazł by się nie jeden małolat co by kamieniami w nocy szyby w pociągach powybijał, bo akurat mu się nudziło a piwo się skończyło.

A III etap, cóż jak się nie ma miedzi, to ... (każdy zna to przysłowie)

niech najpierw miasto napisze wniosek o dofinasowanie z UE, poczeka na weryfikację, akceptację przez władze wojewódzkie i dopiero wtedy może mówić, że robi. Póki tego nie ma, nie ma przetargu na roboty póty śpiewkę o przedłużeniu ul. Kaczorowskiego można między bajki włożyć.

A parking, dworzec PKS-u (centrum przesiadkowe) cóż ktoś lubi z UM lubi małpować inne miasta. Wszak to "kopiuj wklej" z centrum przesiadkowego przy Warszawie Wschodniej (po stronie ul. Lubelskiej) robiono parkingi przy Stadionie Narodowym więc Dworzec PKS-u i przyległy Jarmark Europa :)) przeszkadzał, bazar przenieśli na Marywilską bądź do Wólki Kosowskiej a PKS pod wiatę przy Kijowskiej, bajerów to tam nie ma, no może dach fajny bo membrana (taka jaka stosowana jest na stadionach na dach) jest rozpostarta nad przystankami, prywatnie bardziej podobają (jeśli można mówić tu o ładności) wiaty między Dworcem Centralnym a C.H. Złote Tarasy, no ale membrana też nie jest zła :) choć kojarzy mi się bardziej ze stadionami.

A co będzie z terenami PKS-u (tj. Partyzantów i AK/Sienkiewicza) ? Miasto odkupi je od Retail Provider Wrocław ?? Czy jak bo z tego co słychać to wali inwestorowi kłody pod nogi jak tylko może, no ale Wrocław to kolebka Schetyny a tu pis rządzi.

A co na BIP UM czytałem, że Strus jakieś protesty wnosi (sąsiad w końcu jakby nie patrzył) apropo inwestycji na Partyzantów.

Co będzie czas pokaże, nie mniej nasz dworzec PKS-u jest obrzydliwy i Kudelski dobrze zdaje sobie z tego sprawę.

--
    Rozbójnik Alibaba feat. Pono, Kazan, Laura - W sieci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.