Dodaj do ulubionych

park, tunel, internet

25.03.11, 12:34
www.tygodnik.siedlecki.pl/t12593-pienidze.byy.i....nie.ma.htm
Jak to się podpisywało umowy, świętowało, gości przyjmowało. Ile to się w RP nagadało, ile konferencji zorganizowało.

Po takich porażkach jest tylko jedno wyjście.
Obserwuj wątek
   • felnet Re: park, tunel, internet 25.03.11, 12:58
    przesada czy nie ale nie spełnianie przedwyborczych "bajd".
    Dlaczego wtedy gdy o tym mówił, przekonywał było to takie potrzebne, a teraz "nie jest największym problemem".
    Możesz go zasłaniać, bronić ale jeszcze niejedno usłyszysz.
    A on będzie się zapierał i trwał do końca.
    • brat_szczepana Re: park, tunel, internet 25.03.11, 13:08
     "Wniosek o przyznanie ponad 13 milionów złotych na tę inwestycję mimo, że był już zaakceptowany, został cofnięty do ponownego rozpatrzenia. Pieniędzy w tym roku na pewno nie będzie. Nie wiadomo też czy zostaną ponownie przyznane. (MZ) "

     Dziennikarka napisał tak, że do końca nic nie wiadomo.
     - kto pierwotnie zakceptował wniosek?
     - kto cofnął akceptację?
     - kto ma ponownie rozpatrzyć?
     - dlaczego mają być pieniądze nie przyznane?

     Masz rację, z obietnic trzeba rozliczać. Jednak obietnice, na spełnienie których pieniądze dają inni, zawsze są obarczone ryzykiem nie przyznania ich.
     Krytyce podlega wtedy:
     - czy został złożony prawidłowy wniosek bez formalnych uchybień?
     - czy obiektywnie rzecz biorąc wniosek /pomysł/ miał szansę na uzyskanie finansowania?
      • artwik Re: park, tunel, internet 25.03.11, 14:22
       Opozycjo obudż się tych kilka stanowisk nie było warte żeby teraz świecić oczami za takie porażki.Aqaparku nie będzie,nawet żaden bank nie chciał nam pożyczyć pieniędzy na tę inwestycję coś tu nie jest w porządku,żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie.Szczerze mówiąc dziennikarze też mogliby się przyjrzeć sprawie.Oj biedne te nasze Siedlce z takim magistratem!
       • brat_szczepana Re: park, tunel, internet 25.03.11, 17:24
        > Krytyce podlega ten który oszukał społeczeństwo.

        Zgoda, jeżeli świadomie powiedział nieprawdę tzn. obiecywał coś, czego nie zamierzał spełnić lub rzucał słowa na wiatr wiedząc, że obietnice są niemożliwe do spełnienia.
        • krzycho1252 Re: park, tunel, internet 25.03.11, 18:06
         Z internetem było tak:
         "Rusza budowa szerokopasmowego dostępu do internetu w Siedlcach. Inwestycja ta pochłonie ponad 16 mln zł jednak dużą część ponad 13.5 mln to dofinansowanie unijne. Umowę w tej sprawie podpisali w Warszawie wicemarszałek województwa mazowieckiego Marcin Kierwiński i Ludwik Rakowski oraz prezydent Siedlec Wojciech Kudelski."
         www.siedlcenews.pl/aktualnosci/szerokopasmowy-dostep-do-internetu-w-siedlcach.html
         "Projekt został wybrany do realizacji decyzją zarządu województwa mazowieckiego w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. "


         --
         Mój jest ten kawałek podłogi
         Nie mówcie mi więc,co mam robić
         • krzycho1252 Re: park, tunel, internet 25.03.11, 18:11
          Budowa tunelu uzależniona zawsze byla od inwestycji kolejowej, przebudowy dworca kolejowego.
          Poseł Borkowski zaprosił ministra Grabarczyka do Siedlec aby m.in. o tym rozmawiać i o autostradzie.
          --
          Mój jest ten kawałek podłogi
          Nie mówcie mi więc,co mam robić
         • krzycho1252 Re: internet 25.03.11, 18:14
          W Podlasie 24
          "Sygnatariuszami porozumienia w tej sprawie będą wicemarszałkowie Województwa mazowieckiego: Marcin Kierwiński i Ludwik Rakowski oraz prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.
          Przedsięwzięcie realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Budowa szerokopasmowej sieci w mieście pochłonie ponad 16,5 mln zł, z czego 13,5 mln zł pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
          Marta Milewska
          Rzecznik Prasowy
          Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego "
          www.podlasie24.pl//wiadomosci/siedlce/wielka-inwestycja-w-szerokopasmowy-internet-w-siedlcach-4afe.html
          --
          Mój jest ten kawałek podłogi
          Nie mówcie mi więc,co mam robić
           • marcinsiedlce Re: No cóż, tak czasami wychodzi 26.03.11, 10:22
            sieć światłowodowa tak czy siak byłaby dla dygnitarzy i osieciowaniu szkół i instytucji publicznych. My jako "szarzy" ludzie nic z tego byśmy i tak nie mieli.
            Zapowiadali nowe hot-spoty. A czy z istniejących jesteś zadowolony? Byłby nowy kicz.

            Ja osobiście jesteś zadowolony, że projekt nie wyszedł. Pieniądze można przeznaczyć na dużo
            ważniejsze inwestycje, np. nowe drogi.
            • artwik Re: No cóż, tak czasami wychodzi 26.03.11, 11:20
             A może poszło o to że Siedlce nie miały tych 3 brakujących milionów wkładu własnego?I to juz stawiałoby sprawe w innym świetle,w kampanii słyszeliśmy że finanse miasta są w świetnej kondycji,a tu takie kwiatki.Przecież zwykle banki chętnie udzielają kredytów miastom,a tutaj żaden nie przystąpił do przetargu na finansowanie inwestycji miejskich.Dziwne .
             • felnet nie odpuszczają, 11.04.11, 14:10
              dalej chcą "chapać" grosz. Dlaczego tak uparcie nie postępujecie w sprawie tunelu?
              Ze strony www miasta.
              Budowa sieci szerokopasmowej w mieście Siedlce Miasto Siedlce w 2008 r. podjęło decyzję o budowie własnej sieci szerokopasmowej w celu świadczenia usług publicznych przez Internet i uzyskania oszczędności w wydatkach miasta.
              W ślad za tą decyzją, została opracowana koncepcja budowy sieci, która przewidywała połączenie siecią światłowodową wszystkich miejskich jednostek organizacyjnych, zapewnienie możliwości podłączenia wszystkim pozostałym instytucjom publicznym w mieście oraz utworzenie 5 publicznych punktów dostępu do Internetu (PIAP) i budowę 43 Hot Spotów, zapewniających bezpłatny dostęp do Internetu dla mieszkańców miasta. Ponadto w projekcie przyjęto założenie, że Miasto będzie dzierżawiło kanalizację teletechniczną operatorom, którzy zapewnią mieszkańcom miasta, dostęp do internetu o dużej szybkości, a Miasto z tego tytułu osiągnie pewne dochody.
              Budowa własnej sieci światłowodowej pozwala na osiągnięcie szeregu korzyści:
               możliwość bezpiecznego przesyłania informacji między jednostkami miasta,
               zapewnienie mieszkańcom miasta dostępu do e-usług Urzędu Miasta Siedlce i innych jednostek organizacyjnych,
               możliwość rozbudowy monitoringu,
               oszczędności w zakupie Internetu poprzez wspólny zakup dla wszystkich jednostek miasta,
               telefonia VOIP pozwalająca na bezpłatne rozmowy pomiędzy jednostkami w sieci,
               ponadto sieć światłowodowa umożliwi regulację ruchu ulicznego, instalację parkometrów itp.
              Po ogłoszeniu konkursu w ramach RPO Województwa Mazowieckiego Priorytet II Przyspieszenie e-Rozwoju Mazowsza działania 2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu Miasto Siedlce złożyło wniosek o dofinansowanie „Budowy sieci szerokopasmowej w mieście Siedlce”. Wniosek został pozytywnie oceniony plasując się na 4 miejscu w rankingu projektów przeznaczonych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPOWM/2.1/1/2009.
              W dniu 11.10.2010 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy Województwem Mazowieckim i Miastem Siedlce. Całkowita wartość projektu 16 529 144, 08 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 85 % wydatków kwalifikowanych, co stanowi 13 536 164,66 zł.
              Niestety w dniu 2 grudnia 2010 r. otrzymaliśmy pismo z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych informujące, że w związku z ponowną analizą naszego projektu, dokonaną po wejściu w życie nowych wytycznych wspólnotowych „w sprawie stosowania przepisów dotyczących pomocy państwa w odniesieniu do szybkiego wdrażania sieci szerokopasmowych” w ocenie MJWPU projekt generuje pomoc publiczną. Zasugerowano ograniczenie dostępu sieci jedynie do sfery publicznej i nieudostępnianie sieci na zewnątrz innym operatorom.
              Powyższe stanowisko MJWPU wstrzymało realizację projektu, co między innymi oznacza wstrzymanie budowy bezpłatnego dostępu do Internetu dla mieszkańców miasta, mimo, że planowano dostęp do Internetu o maksymalnej szybkości 256 kb/s tzw. „internetu socjalnego”.
              W sytuacji gdy Miasto Siedlce nie wyraziło zgody na odstępstwo od projektu, w dniu 25.01.2011r. otrzymaliśmy pismo z MJWPU, w którym zostaliśmy zobowiązani do przedstawienia w ciągu 14 dni, ostatecznego stanowiska w kwestii wyboru sposobu realizacji projektu, tj.
              1. Realizacja projektu pozostaje w dotychczasowym zakresie – w takim przypadku maksymalna intensywność pomocy wynosi 30%.
              2. Realizacja projektu w ograniczonym zakresie z możliwością dofinansowania w wysokości 85% ale w sposób, który eliminuje możliwość uznania, że dofinansowanie będzie stanowić pomoc publiczną.
              Miasto Siedlce odpowiedziało informując, że jesteśmy zainteresowani wyłącznie dofinansowaniem w wysokości 85 % wydatków kwalifikowanych, wobec czego wnosimy o przekazanie zasad na jakich musimy dostosować projekt do oczekiwań MJWPU.
              Jednocześnie nie godząc się z stanowiskiem MJWPU, zleciliśmy wykonanie ekspertyz przy pomocy których zamierzamy wykazać MJWPU, że pomoc publiczna w naszym projekcie nie występuje i doprowadzić do realizacji projektu w pełnej rozciągłości.
              W przypadku, gdyby nasze działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, nie wykluczamy możliwości odstąpienia od umowy zawartej z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego i tym samym rezygnacji z uzyskania dofinansowania ze środków UE. W takiej sytuacji rozbudujemy sieć światłowodową wyłącznie z własnych środków, w wolniejszym tempie ale unikając w ten sposób narzucanych ograniczeń. Niestety pewne ograniczenia muszą mieć miejsce ponieważ wiele przeszkód i trudności wprowadziła ustawa z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, tzw. „mega ustawa”.
              Należy zaznaczyć, że od kilku lat korzystając z przebudowy lub budowy dróg i chodników, co pozwala obniżyć wydatki, Miasto Siedlce buduje własną kanalizację teletechniczną i aktualnie posiada około 10 kilometrów sieci.
              Budowa kanalizacji teletechnicznej jest wykonywana także w ogólnym interesie gospodarczym, gdyż koszt budowy sieci jest wysoki i żaden z operatorów nie jest w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów takich inwestycji.
              Siedlce, dnia 31 marca 2011 r.
              • felnet Re: nie odpuszczają, 11.04.11, 14:12
               "Należy zaznaczyć, że od kilku lat korzystając z przebudowy lub budowy dróg i chodników, co pozwala obniżyć wydatki, Miasto Siedlce buduje własną kanalizację teletechniczną i aktualnie posiada około 10 kilometrów sieci."

               Ktoś to widział?
               • marcinsiedlce Re: nie odpuszczają, 11.04.11, 19:57
                mają kanalizację w której leży kabel do monitoringu. Czy 10 km tego nie wiem.

                - z telefonii voip teraz też mogą korzystać. Jeżeli będą mieli usługę od jednego operatora to będą mogli dzwonić w ramach sieci gratis.

                - jaką radochę będą mieli mieszkańcy Siedlec mając prędkość 256 kbps z dużymi ograniczeniami? Pokazali jak działają "rewelacyjnie" istniejące hotspoty.

                - przecież teraz również mogą zrobić e-gminę, e-miasto na tym co mają. Zestawiają vpn-y i działa.

                Jak dla mnie byłaby strata takich pieniędzy. Można wydać je np. na remont dróg.
              • krzycho1252 Re: nie odpuszczają, 12.04.11, 09:11
               felnet napisał:

               > dalej chcą "chapać" grosz. Dlaczego tak uparcie nie postępujecie w sprawie
               > tunelu?
               Dlaczego nie? Przyjechali przed wyborami przedstawiciele (członkowie zarządu sejmiku mazowieckiego) podpisali porozumienie a teraz dupa. Nie wiem dlaczego nie zwróciłeś uwagi, że przed układaniem nowego chodnika najpierw układają światłowody? Co do tunelu?
               Kolej powinna przeprowadzić modernizację stacji kolejowej i w związku z tą inwestycją miasto chce przebić tunel do Składowej. Podobno brak kasy na modernizację (oszczędności budżetu państwa). Politycznie można nie kochać obecnych władz miasta ale trochę dobrej woli i obiektywizmu trzeba mieć. Co byś napisał gdyby "odpuścili"? Co byś napisał gdyby powiedzieli "nie ma kasy, nie robimy nic" ? W sprawie poruszanej w innym wątku, dotyczącym Skweru Katyńskiego zgadzam się z tobą. Dla mnie ten skwerek powinien nazywać się Skwerem Szpitala Żydowskiego a fontanna..., a fontanienka niech szemrze, że tylu siedlczan leczyło zęby w przychodni stomatologicznej, w budynku szpitala.
               Chciałbym podkreślić, że "leczyło" a nie "ostrzyło".
               --
               Mój jest ten kawałek podłogi
               Nie mówcie mi więc,co mam robić
  • brat_szczepana Tunel - sprawy się ważą 27.04.11, 14:10
   > Unijni urzędnicy rozstrzygną także, czy Polska będzie musiała, jak się wcześniej
   > zobowiązała, realizować dwa projekty dotyczące linii E20. Ich celem jest likwidacja
   > ograniczeń punktowych na odcinkach Sochaczew – Swarzędz oraz Siedlce – Terespol.
   www.rynek-kolejowy.pl/23521/Unijne_fundusze_zmieniaja_polska_kolej.htm
   Wyimek z większej całości. Może unijni urzędnicy niechcący przyczynią się do zbudowania tunelu w Siedlcach. Oby!
   • brat_szczepana Tunel - sprawy się prostują (chyba) 26.07.11, 13:01
    "Nic nie grozi także wymienianemu wśród zagrożonych projektowi obejmującemu modernizację ciągu E20 na odcinku Siedlce – Terespol. Zakłada on wykonanie kompleksowej modernizacji stacji Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski, budowy wiaduktu w Łukowie oraz zabudowy urządzeń srk na szlakach, które zostały zmodernizowane w ramach pierwszego etapu prac na tej linii."
    www.rynek-kolejowy.pl/25976/Oszczednosci_PKP_PLK_wynosza_juz_61_mld_zl.htm
    To ma być pozytywny skutek oszczędności uzyskanych na przetargach oraganizowanych przez PKP PLK.
    • partyzant76 Re: Tunel - sprawy się prostują (chyba) 28.07.11, 14:10
     PKP-PLK ogłosiła przetarg na przebudowę stacji Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski dokładnie tydzień temu (21 lipca). Otwarcie ofert planuje się na 2 września, wybór wykonawcy pewnie gdzieś pod koniec roku (znając życie, będą odwołania). Czas wykonania całości: 35 miesięcy, maksymalnie do końca roku 2015. W dokumentacji przetargowej jest również koncepcja siedleckiego tunelu (obrazki i mapki są pod drugim z załączonych linków). Szczegółowy projekt ma zrobić zwycięzca przetargu ("projektuj i buduj").

     podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-stacja-kolejowa-do-przebudowy-748c.html
     podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-jak-bedzie-przebiegal-tunel-74c3.html
     podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/samorzad-znajdzie-pieniadze-na-swoja-czesc-tunelowej-inwestycji-74c4.html
     • podrozny113 Re: Tunel - sprawy się prostują (chyba) 29.07.11, 19:17
      Czyżby nie udało się rządowi przesunąć środków z kolei na drogi?
      Po przejrzeniu OPZ dla tego przetargu łezka się w oku może zakręcić. Najbardziej szkoda mi tej kładki nad torami. Znikną też wszystkie cztery nastawnie. Do rozbiórki przeznaczone jest również obecne przejście podziemne. Nowe przejście pod peronami będzie między dworcem a pocztą. Z nowego tunelu w przedłużeniu Kilińskiego będą wejścia na perony 2 i 3. Perony 2 i 3 będą trochę niższe i dłuższe,a peron 1 będzie krótszy ale trochę wyższy niż teraz. "Jedynka" będzie się kończyć jeszcze przed budynkiem poczty. Nowy układ torowy zapowiada się dobrze. Przelot na wprost przez całą stację ma być minimum z prędkością 120 km/h. Po prawie wszystkich torach bocznych i rozjazdach będzie można pojechać minimum 60 km/h (obecnie w porywach 40). Z toru przy peronie 1 będą śmiało mogły korzystać pociągi z Łukowa czy Czeremchy co do tej pory było praktycznie niemożliwe.
  • krzycho1252 Re: park 05.09.11, 08:30
   www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-nadzieje-na-rewitalizacje-parku-aleksandria--7a03.html
   to nowe. Dołączę jeszcze stare
   forum.gazeta.pl/forum/w,262,87636179,87636179,Park_Miejski.html
   --
   Mój jest ten kawałek podłogi
   Nie mówcie mi więc,co mam robić
   • felnet park wyborczy 05.09.11, 09:31
    Czego ludzie nie zrobią by głosowano na PIS....ców.
    Czego ludzie nie zrobią by PIS rządził w Kraju.
    Nawet Park im wyremontują.

    Ciekawe czy kiedyś, Unia da na poszerzeni budowanych obecnie tasiemek.
    • felnet Re: park wyborczy 05.09.11, 09:47
     Mur więzienia wyremontowany do końca września.
     Chodnik Pułaskiego (od Moniuszki do więzienia) do końca września.
     Dworzec PKS pod Dworzec PKP. Tu zrobią "ćóś" tulko nie wiedzą co, jeszcz się to nie przyśniło.
     ul. Sienkiewicza do Wojska Polskiego też wyremontowana.

     Wyborco tylko głosuj zważając na powyższe i to, że już masz:
     Podlasie - Drzwi otwarte cały czas
     CkiS - Międzyszkolną Scenę Teatraną,
     Sojusz - międzyszkolny budynek prób wszelkich,
     Nowe tasiemkowe ulice,
     Pułaskiego i Prusa zwężone,
     Pusty parking przy stadionie, itp.


     • felnet media 05.09.11, 10:04
      Media są sterowane przez PIS.
      Media potrafią tylko przekopiować to co jest na innych stronach (imprezy) i napisać to co Ci im gotowego podsuną.

      Nie ma recenzji z imprez, redakcje nie wypowiadają się na żadne tematy.
      Czyli to o co "im" chodzi.
      Jakie to są wolne media?

  • brat_szczepana Pol-Aqua, Dragados i Electren - oni to wybudują 02.03.12, 17:46
   "Konsorcjum firm: Pol-Aqua, Dragados i Electren, wykona prace w ramach ogłoszonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe przetargu na zaprojektowanie i budowę LCS Łuków. Wartość projektu to prawie 427,4 mln zł."

   "Najtańszą ofertę na realizację projektu złożyła hiszpańska firma FCC Construccion na kwotę 318 mln zł. Jednak zwycięski projekt konsorcjum Pol-Aquy opiewa na kwotę 427 390 878,05 zł netto (525 690 780 zł brutto)."

   W ramach przetargu "Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla LCS Łuków - stacja Siedlce, Łuków i Międzyrzec Podlaski (pełny zakres robót) oraz odcinki szlakowe (tylko systemy sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacja) w ramach projektu POIiŚ 7.1 - 9.1 "Modernizacja linii kolejowej E 20/CE 20 na odcinku Siedlce - Terespol, etap II" ........ "

   Czyli ..... tunel będzie jednak budowany !
   www.rynek-kolejowy.pl/31249/Jest_zwyciezca_przetargu_na_LCS_Lukow.htm

    • yfter Re: cienki internet 21.03.12, 12:39
     Wiele spraw jest cienkie.

     Na scenie dzieci, a pobiera się opłaty. Inwestycja unijna (5 lat zakaz pobierania opłat).
     Bym zrozumiał, gdyby tam było zatrudnionych 50 aktorów zawodowych.
     Na większości imprez te same dekoracje Słupek, ławka, latarnia, wiklinowe parawany.
     Kwiaciarnia za to .................. bo zawsze potrzebne są kwiaty, sterty kwiatów.

     Ulica wyremontowana za unijne środki, mają być pobierane opłaty za parkowanie.

     Internet za unijne 16 mln będzie służył urzędnikom.
  • efaster Re: jest przetarg na szerokopasmowy internet 03.07.12, 14:54
   na BIP UM ukazało się ogłoszenie pt.:
   Budowa sieci szerokopasmowej w mieście Siedlce – projekt i wykonanie

   www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Przetargi/PRZETARGI%202012%20ILONA/Sie%C4%87%20szerokopasmowa//Og%C5%82oszenie%20o%20zam%C3%B3wieniu.pdf
   tremin wykonania zadania do 31/10/2013, termin składania ofert 16.07.2012
    • krzycho1252 Re:i może tunel, może? 03.07.12, 20:59
     "Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski w rozmowie z nami twierdzi, że na jesieni może rozpocząć się modernizacja linii kolejowej E20 na odcinku Siedlce – Terespol. Jeśli tak się stanie w przyszłym roku mogłyby ruszyć prace przy budowie tunelu pod torami pomiędzy ulicą Kilińskiego i Składową."
     www.spin.siedlce.pl/2012/06/27/beda-pieniadze-na-modernizacje-stacji-a-tunel-za-rok/
     --
     Mój jest ten kawałek podłogi
     Nie mówcie mi więc,co mam robić
     • efaster Re: jest wykonawca 18.07.12, 17:33
      za 484 620 zł 00 gr.

      ogrodzenie wykona siedlecki Zeltech (ten sam co budował, szopę o sorry zadaszenie nad lodowiskiem) reszta wykonwaców odrzucona

      www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Przetargi/PRZETARGI%202012%20ILONA/Ogrodzenie%20w%20parku//Info..jpg
      PS.
      0,5 mln za ogrodzenie parku tylko od Konarskiego ?? ktoś nie złą kasę "przytulił"

      cóż tak to się w polsce buduje, dzieli na etapy i kasa leci "misiu" leci, ech .......
       • fellnet Re: jest wykonawca 18.07.12, 18:54
        dirt_black napisał:

        > ZAKŁAD ELEKTROTECHNICZNY będzie robił ogrodzenie ?

        W obecnych czasach, gdy funkcję Szkół Zawodowych i Technikum przejęły Urzędy Pracy (kursy i szkolenia: księgowego na murarza, tynkarza na kasjera, krawcową na handlowca, murarza na kucharza itd.)
        Wszystko jest możliwe.
        My siedlczanie będziemy się przyglądać jak za 6 m-cy będzie się "to" rozsypywać.
        • fellnet tunel 26.07.12, 20:26
         www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/kudelski-przebudowa-siedleckiej-stacji-najwazniejsza-inwestycja-b13b.html
         "Miasto wydeleguje do prac projektowych swojego stałego przedstawiciela. Do uzgodnienia pozostają nie tylko szczegóły techniczne. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie jest przesądzona sama lokalizacja tunelu – na przedłużeniu ulicy Kilińskiego.

         - Być może zostanie wykorzystany tunel, który stanowi obecnie wejście na perony. To ułatwi połączenie komunikacyjne z ulicą Kolejową, bo nie trzeba będzie przebudowywać całej ulicy Kilińskiego aż do ronda Dmowskiego. Poczekajmy jednak na pomysły projektantów, którzy określą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze – powiedział Wojciech Kudelski."

         Tunel na przedłużeniu ul. Kilińskiego jest najlepszym wyjściem. Jest szansa, że w przyszłości może popłączyć Kilońskiego z ul. Domanicką.

         Wykorzystanie obecnego tunelu da podobny efekt jak zjazd do karieru na "obwodnicy".


          • fellnet Re: tunel 05.08.12, 22:45
           www.tygodniksiedlecki.com/t17265-rusza.tunel.w.siedlcach.htm
           Tunel tunel, ratusz poczeka, bo jest budynek po policji.
           Ile wydano na projekt rozbudowy obecnego UM?
           Ile wydano na projekt nowego ratusza?
           Mniej gadać, mniej się lansować, nie mieszać, więcej robić.
           • kerac32 Re: tunel 06.08.12, 07:51
            Takich "pewnych" startów budowy tunelu było już kilka w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Siedlczanie mieszkający po południowej stronie torów jak męczyli się "wdrapywaniem" się na kładkę nad nimi, tak nadal się męczą :/ W ten tunel uwierzę dopiero wtedy jak zobaczę dziurę w ziemi.
            • krzycho1252 Re: tunel 06.08.12, 08:00
             kerac32 napisał:

             > Takich "pewnych" startów budowy tunelu było już kilka w przeciągu ostatnich kilkunastu lat.

             Jakoś sobie nie przypominam, żeby w ciągu kilkunastu ostatnich lat były takie projekty.
             --
             Mój jest ten kawałek podłogi
             Nie mówcie mi więc,co mam robić
              • kerac32 Re: tunel 06.08.12, 13:53
               Wykorzystanie istniejącego tunelu na perony, jako przejście i przejazd dla rowerzystów na Zbrojną miałoby sens jedynie w przypadku gdyby zostały wybudowane odpowiednie zjazdy. W innym wypadku nie miałoby to żadnego sensu. Wdrapywanie się po schodach, noszenie roweru, nie stanowi różnicy, czy czyni się to przez kładkę czy tunel.
             • kerac32 Re: tunel 06.08.12, 13:24
              Projektu nie ma i obecnie, PKP i Miasto dopiero się do niego przymierzają. Pisałem i planach, zapowiedziach. Nawet na tym forum dyskutowano o sprawie już przynajmniej 5-7 lat temu.
               • krzycho1252 Re: tunel się ruszy 09.08.12, 08:19
                Może tak jak tu
                warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12279006,Inzynieryjny_majstersztyk__wsuna_tunel_pod_nasyp_kolei.html
                --
                Mój jest ten kawałek podłogi
                Nie mówcie mi więc,co mam robić
                 • krzycho1252 Re: tunel się ruszy 09.08.12, 10:33
                  Mam lepszy pomysł. Niech w ramach remontu stacji zrobią tory podwieszane. Tunel nie będzie potrzebny, krajobraz się zmieni. ... a stacja?
                  --
                  Mój jest ten kawałek podłogi
                  Nie mówcie mi więc,co mam robić
                  • kerac32 Re: tunel się ruszy 09.08.12, 11:45
                   Lepiej już nie wymyślaj ;) Proponowałeś swego czasu gondole napowietrzne, odbudowanie Dzwonnicy, Nowego Ratusza, puszczenie ruchu z Piłsudskiego na Starowiejską tunelem lub estakadą... i parę innych. Odpuść :)
                   • krzycho1252 Re: tunel się ruszy 21.08.12, 12:42
                    Można nasunąć tunel i zrobić nasyp. Nie będzie potrzeby kopania w Kilińskiego. Przestraszyłem się warszawską kurzawką, soczewkami, jeziorami podziemnymi.
                    --
                    Mój jest ten kawałek podłogi
                    Nie mówcie mi więc,co mam robić
                    • kerac32 Re: tunel się ruszy 21.08.12, 14:15
                     Stacja na nasypie??? Wprowadzasz nowe standardy w projektowaniu. Ostatecznie można ją przenieść parę kilometrów na wschód lub zachód. Zapewne wygoda pasażerów by się znacząco poprawiła a koszty inwestycji by spadły ;)
                       • brat_szczepana Niechby ruszyła budowa tunelu 21.08.12, 22:00
                        > Przestraszyłem się warszawską kurzawką, soczewkami, jeziorami podziemnymi.

                        Spokojnie. Więcej w tym bicia piany gazetowej, niż prawdy.
                        O samym tunelu drogowym możesz poczytać "z pierwszej ręki" :
                        siskom.waw.pl/materialy/wislostrada/wislostrada_tunel_tekst_artykul.pdf
                        • krzycho1252 Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 08:13
                         Niechby. O wodzie w metrze i pod tunelem czytałem i oglądałem w TV.
                         Trochę żartem piszę o nasypach i przesuwaniu tuneli ale jakby nie było droga przez tory jest, jak lekarstwo dla miasta. Problem będzie z rozwiązaniem -tunel - Składowa ale wojsko chyba coś odsprzeda? A tak... Woda pod tunelem lub w okół tunelu mogłaby być atrakcja turystyczną, gdyby nas było stać na szklaną jezdnię lub przezroczystą konstrukcję obudowy. Asfaltu przezroczystego jeszcze nie wymyślili ? n_login milczy więc nie mam się kogo zapytać.
                         --
                         Mój jest ten kawałek podłogi
                         Nie mówcie mi więc,co mam robić
                         • news_1 Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 08:27
                          Woda pod tunelem lub w okó
                          > ł tunelu mogłaby być atrakcja turystyczną, gdyby nas było stać na szklaną jezdn
                          > ię lub przezroczystą konstrukcję obudowy. Asfaltu przezroczystego jeszcze nie
                          > wymyślili ? n_login milczy więc nie mam się kogo zapytać.

                          Co brałeś? Bredzisz jak potłuczony.
                         • fellnet Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 11:54
                          Czy to nie jest żart?
                          Miasto podpisało umowę z PKP. Teraz Prezydent mówi, że Tunel będzie tu albo tu, że to zostawia projektantom z koleji do których będzie delegowany jeden pracownik z miasta.

                          Może zrobią tunel tam gdzie nie ma torów, będzie o wiele łatwiej.
                         • krzycho1252 Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 12:03
                          To wszystko przez cara, że nam kolej przez (blisko) miasto poprowadził. Niechby w ramach pojednania i panslawizmu coś z tym zrobili. W innych portalach piszą, że Mostostal chcą kupić Rosjanie, to my im powinniśmy kościół garnizonowy na sobór zwrócić z powrotem.
                          --
                          Mój jest ten kawałek podłogi
                          Nie mówcie mi więc,co mam robić
                         • kerac32 Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 12:10
                          eraz Prezydent mówi, że Tunel będzie tu albo tu,
                          > że to zostawia projektantom z koleji do których będzie delegowany jeden pracow
                          > nik z miasta.

                          Teren jest kolei i to kolej w głównej mierze finansuje projekt i budowę tunelu. Kto płaci ten decyduje. Lepiej brać co dają, niż nie mieć nic.
                         • kerac32 Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 13:44
                          > Jak widzę też sobie żartujesz.

                          Ani mi to w głowie. Napisałem: "to kolej w głównej mierze finansuje", a w artykule TS, do którego sam wkleiłeś wyżej link,

                          forum.gazeta.pl/forum/w,262,123609151,137976638,Re_tunel.html
                          zawarta jest informacja, że: "W porozumieniu zawartym z koleją w 2007 roku przewidziano, że kolej sfinansuje samą konstrukcję tunelu, czyli położy tzw. betonowe skrzynie, a miasto zapłaci za rozwiązania komunikacyjne – budowę jezdni, odwodnienie." Więc nie tylko miasto wykłada kasę. Można dyskutować co najwyżej kto ostatecznie więcej jej wyłoży. Ja stawiam, że jednak kolej.
                         • ito25ms Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 13:46
                          Śmieszna sytuacja z tym tunelem, UM nakręca ten temat od pewnego czasu a tym czasem inwestycja wisi na włosku. Jej los zależy od specjalnej uchwały rządu o przesunięciu środków z innych inwestycji kolejowych. Czy taka uchwała zostanie przyjęta, i kiedy tego nikt nie wie, chyba też raczej Minister Finansów nie musi być jej entuzjastą, a on w tym temacie ma decydujący głos.


                          bip.kprm.gov.pl/portal/kpr/form/r486/Projekt_uchwaly_Rady_Ministrow_w_sprawie_wyrazenia_zgody_na_wykorzystanie_oszcze.html
                         • fellnet Park 22.08.12, 14:31
                          był przetarg i miała ruszyć bugowa ogrodzenia parku. Ruszą pewnie jak ruszą mrozy.
                          Wykonawca ma pewnie inne zlecenia, a UM nie będzie niepotrzebnie nagabywał by ten się nie zdenerwował.
                         • ito25ms Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 15:00
                          Co więcej ten tunel po stronie ulicy Kilińskiego niczego nie usprawni, będzie wręcz gorzej niż obecnie bo wszyscy utkną przy rondzie Dmowskiego, również ci z Kolejowej bo przejazdu w stronę dworca najpewniej już nie będzie. A jak sznur samochodów ruszy dalej to i tak zakorkuje się przy skrzyżowaniu z Pułaskiego, gdzie przecież w ramach modernizacji zrezygnowano ze świateł.
                         • kerac32 Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 15:11
                          wszyscy utkną przy rondzie Dmowskiego, również ci z
                          > Kolejowej bo przejazdu w stronę dworca najpewniej już nie będzie.

                          Wszystko da się zrobić, wystarczy tylko trochę dobrej woli i pomyślunku. Zjazd do tunelu można zrobić kilkadziesiąt metrów przed Kolejową (w kierunku ronda), wtedy ruch z z tej ulicy, w stronę dworca PKP, nie będzie zagrożony.
                         • krzycho1252 Re: Niechby ruszyła budowa tunelu, niechby ! 22.08.12, 12:09
                          > "Powaga", zasadniczość tylko na pogrzebach w kościele i na sesji RM.

                          Na sesji RM była "meksykańska fala" . W pałacu prezydenckim w Warszawie, "sto lat" dostojnicy niższego szczebla śpiewali w obliczu ważnych.
                          "Здoрoвья, cчacтья, рaдocти
                          Жить дo cтa лет без cтaрocти!
                          --
                          Mój jest ten kawałek podłogi
                          Nie mówcie mi więc,co mam robić
                       • fellnet Re: tunel się ruszy 21.08.12, 22:17
                        Jaszcze nie ma go na papierze, nawet nie są zdecydowani w którym miejscu.
                        Najpewniej będzie to podobne "kalectwo" jak na "obwodnicy" z wjazdem do tunelu pod kątem prostym.
                        • brat_szczepana Re: tunel się ruszy 21.08.12, 22:28
                         Wyznawca czarnowidztwa?
                         A może by tak coś podpowiedzieć z perspektywy mieszkańca, uczestnika ruchu drogowego, może nawet specjalisty od rozwiązań komunikacyjnych?
                         Może zainicjować dyskusję, jak my to widzimy w tym konkretnym miejscu?
                         • brat_szczepana Re: tunel się ruszy 21.08.12, 22:55
                          Głosowanie głosowaniem - co cztery lata.
                          Jednak sprawy się dzieją tu i teraz .
                          Może dlatego głosowania są tak przewidywalne, bo między nimi, nawet na naszym forum - wątków o mieście, o jego rozwoju, zgłaszaniu i dyskutowaniu różnych wariantów inwestycyjnych i planistycznych - tyle, co kot napłakał.
                         • kerac32 Re: tunel się ruszy i mieszkańcy 23.10.12, 19:53
                          Zawsze znajdą się jacyś niezadowoleni co im wszystko nie pasuje. Przed poszerzeniem 10-go lutego też było dużo szumu i protestów. Ulicę przebudowano, nikt nie narzeka, jest o.k. W przypadku tunelu też tak będzie.
  • fellnet Re: park, tunel, internet 22.08.12, 15:13
   Słyszy się wypowiedzi pracowników UM na tematy inwestycji.
   Budujemy ratusz. Nie, budujemy tunel. Przejmujemu budynek Policji. Remontujemy obecny UM, nie wstawiamu okna w UM.
   Przez 60 dni nie było sesji Rady Miasta. Kto w tym Urzędzie podejmuje decyzje?
   Czy Prezydent taki pewny jest, że wszystkie wyśnione zachcianki Radni zaakceptują?
   Jeśli tylko Prezydent rządzi i robi co chce może ta rada jest zbyteczna?
   • xaveri Re: park, tunel, internet 22.08.12, 16:59
    Jak tunel to tylko tam gdzie kładka, a co do przejścia dla pieszych to przebić obecne przejście pod torami, zrobić schody do wyjścia za III peronem i wsio - da się zrobić w dwa miesiące.
    • partyzant76 Jest kontrakt! 30.08.12, 14:24
     podlasie24.pl/wiadomosci/lukow/podpisano-umowe-na-modernizacje-linii-kolejowej-e20-b67b.html
     oraz
     www.plk-sa.pl/komunikaty-i-wydarzenia/siedlce-terespol-nastepny-etap-modernizacji/
     Po pięciu latach gadania i przymiarek. Wreszcie.
    • brat_szczepana Bardzo dobrze, że park się grodzi 13.09.12, 20:49
     Szkoda, ze tak późno. Jakoś nie dziwią ogrodzone Łazienki czy Ujazdowski, a nawet niewielki
     Park Obwodu Praga Armii Krajowej na Grochowie www.twoja-praga.pl/praga/parki/1731.html

     Dlaczego dziwi to u nas? Dlaczego park ma stać otworem nocami dla żulii?
     Zbudować potrafimy, nawet wyremontujemy, tylko nie wiadomo dlaczego nie chcemy zadbać o to, aby wydane pieniądze nie poszły na zmarnowanie?

     Gdyby nie ogrodzenie, to pałac Ogińskich byłby już dziś obsmarowany spray'mi, trawniki i klomb rozjechane i upstrzone psimi kwiatkami.
     • krzycho1252 Re: nie dobrze, że park się grodzi 17.09.12, 20:16
      Bez muru park wyszedł na ulicę, bliżej człowieka.
      Ogrodzenie w tym samym stylu, jak przy UPH, kute i bogate. Sam park opuszczony, smutny. Drzewa się pochylają nad jego losem i z bólu padają. To wszystko przez te anomalie pogodowe? Miasto czekając na dofinansowanie unijne chce pokazać, że się stara, że dba, że jest w stanie...
      --
      Mój jest ten kawałek podłogi
      Nie mówcie mi więc,co mam robić
      • aro333 Re: nie dobrze, że park się grodzi 17.09.12, 20:35
       Dzisiaj widzialem tak ok 16.30 jak dwie panie oraz jeden dystyngowany jegomosc, chodzili ogladali drzewa i cos jedna z pan notowala. Dendrolodzy, ogrodnik miejski , spis jakis?
       --
       "Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... za moja kasę"
       Strachy na Lachy
      • brat_szczepana Dobrze, że park się grodzi 17.09.12, 20:54
       Park nie wyszedł na ulicę, tylko człowiek wlazł przez zniszczone ogrodzenie (czy park przed wojną był ogrodzony?) i dewastuje go haniebnie nie od dziś.

       Dlatego park się chyli i czuje się opuszczony, bo wydany jest pastwę, zwłaszcza nocami, osiłków i miłośników alpagi.
       Nie wiem na co miasta czeka, ale niech przynajmniej chroni resztki dawnej świetności parku, aby - gdy zdobędzie środki - odrodziło jego krasę. Przecież to nie jest miejska łąka, skwerek itp. To dawny park pałacowy, a nie plac zgromadzen ludowych.

       Mamy otwarte zielone przestrzenie miejskie i przymiejskie: błonia (lotnisko), wokół zalewu, Podsekuła, Gołoborze, dolina Helenki, przy amfiteatrze wraz z drogą kasztanową, niestety także w środku miasta skwerki po dawnej miejskiej zabudowie, zieleń i spacerowisko koło "Jacka", koło hali targowej, coś na kształt parku przy Jagiełły, zielony plac między Miłą i Grabianowską przy Składowej etc. I bardzo dobrze, ze mamy, niech będą!

       Park to "Aleksandria", a to deczko więcej niż niż tylko miejski park.
       Kiedyś był porównywany z innym parkiem Czartoryskich w Puławach (do dziś ogrodzonym).
       • mpppm Re: Dobrze, że park się grodzi 17.09.12, 21:04
        To nie są czasy przedwojenne. Teraz jest demokracja.

        Dzisiaj zobaczyłem fundamenty budynku, który stał na terenie parku (budynki widać na jednym ze zdjęć w "familijnych".
        Czerwone cegły pod wyciętum drzewem. Była też spalona belka drewniana.
        Tyle lat węgiel drzewny przetrwał w ziemi.
        --
        www.siedlce-zwiedzanie.pl/
        • brat_szczepana Re: Dobrze, że park się grodzi 17.09.12, 21:21
         Na "Twoich" starych mapach, jest nawet napisane, co tam było.

         > To nie są czasy przedwojenne. Teraz jest demokracja.

         I tak, i nie.
         Właśnie przed wojną była Rzeczpospolita Polska, czyli demokratyczna republika II. RP,
         z demokratycznnie wybieranym sejmem, senatem i samorządami lokalnymi.
         Potem, po okupacji, było PRL czyli "demokracja socjalistyczna", a teraz powrócililiśmy do zasad europejskich i II. RP i mamy znów tę samą, chociaż nie taką samą, demokrację.

         A to oznacza, że szanujemy własność - prywatną i publiczną (czyli naszą). Mamy nie tylko do niej prawo, ale i obowiązek dbać o nią i chronić przed bezmyślnością i wandalizmem, ponieważ to wszystko (publiczne) finansowane jest z naszych podatków.

         Jak wiadomo - nie sztuka zbudować. Sztuką jest zachować i przechować dla następnych pokoleń, aby nie musiały jak my, zaczynać wszystko od początku.
             • fellnet o parku napisano 27.09.12, 11:38
              Gazeta Siedlecka
              "W czasach, kiedy rezydencja biskupa i kuria diecezjalna mieściły się w Pałacu Ogińskich, a był to rok 1921, park był miejscem wielu zabaw, z których dochód przeznaczony był na cele dobroczynne i porządkowe parku."
              "Do 1909 roku od południowej strony parku pojawiło się żelazne ogrodzenie, zaś od północy – murowany parkan."

              Tak, tak, to dzięki temu, że w pałacu mieszkał biskup i mieściła się tam kuria w parku tyle się działo.
              Od południa było takie ogrodzenie od północy takie. Pooglądaj autorze zdjęcia, pocztówki i będziesz wiedział co gdzie było.
              • mpppm ogrodzenie parku 13.10.12, 15:08
               Zalano betonem to co wykopano i cisza.
               Tak jak przypuszczaliśmy, najważniejsze prace ruszą prawdopodobnie wraz z mrozami.

               --
               www.siedlce-zwiedzanie.pl/
               • efaster Re: ogrodzenie parku 13.10.12, 16:11
                nie do końca zalano, został jeszcze mały kawałeczek u wylotu przy rondzie

                a nie robią bo nie mają zdolności być w dwóch miejscahc jednocześnie, bo ta sama firma tj. Zeltech p. Przesmyckiego (ta sama to budowała wiatę nad lodowiskiem) robi ogrodzenie przy szpitalu miejskim. Więc siłą rzeczy ma ograniczone siły robocze (kryzys to nie zatrudnia nowych pracowników) a że przetargi po najniższej cenie to i robota taka sama.


                --
                Pezet - Supergirl
                • lesio57 Re: ogrodzenie parku 25.02.13, 16:41
                 Z tego co ja zrozumiałem z wcześniejszych wypowiedzi władz miasta ,to miasto ma się dolożyć do tunelu a nie go całego sfinansować.Bo tunel i tak by powstał ,tylko węższy i może w innym miejscu,Służył by tylko pieszym.Tunel musi powstać bo ma być likwidowana kładka nad torami.
                • mpppm Re: ogrodzenie parku 13.10.12, 18:30
                 Fundament jest nawet chyba za solidny chociaż wykonany niechlujnie.
                 To co wykopano, ziemia się obsunęła, więc zalano wszystko (oczywiście fragmentami).
                 To samo jest przed szpitalem na ul. Starowiejskiej. Po co fundament o 70-80 cm. szer.
                 Przed wejściem do szpitala nie powinno być ogrodzenia.
                 --
                 www.siedlce-zwiedzanie.pl/
                 • partyzant76 Re: ogrodzenie parku 24.10.12, 09:19
                  mpppm napisał:
                  > Przed wejściem do szpitala nie powinno być ogrodzenia.

                  Przed samym wejściem (od Starowiejskiej) nie będzie. Natomiast stary szpital, obecnie oddział psychiatryczny, ma być odgrodzony, bo mają tam jeszcze robić jakiś ogródek spacerowy dla chorych.
                  • kerac32 Re: ogrodzenie parku 24.10.12, 09:50
                   Przy Oddziale Psychiatrycznym ogrodzenie już stoi. Nawet dość dobrze komponuje się z architekturą budynku. Słupki wykonane są z zachowaniem stylu starych - zburzonych.
                   • efaster Re: ogrodzenie parku 03.01.13, 20:50
                    w TS (w powiatach strona o Siedlcach) pisze, termin przesunieto na 30 kwietnia 2013 r. pierwotny termin 15 grudnia ub. r.

                    powód odkryto stare fundamenty (!!! ???) i dalsze dziłania były prowadzone pod nadzorem archologicznym.

                    --
                    Pezet - Shot Yourself feat. Kamil Bednarek
                    • mpppm Re: ogrodzenie parku 03.01.13, 22:22
                     Na samym początku gdy robiono wykop (robiłem zdjęcia www.siedlce-zwiedzanie.pl/familijne.htm z 19.08.2012r.) były fundamenty obok fundamentów murku.
                     Nie stwierdziłem jakichkolwiek prac archeologicznych.
                     --
                     www.siedlce-zwiedzanie.pl/
                     • krzycho1252 Re: ogrodzenie parku 04.01.13, 07:45
                      Też to skomentowałem.
                      forum.gazeta.pl/forum/w,262,113921915,139041473,Re_Park.html
                      Z badań archeologicznych z ubiegłego wieku wynika, że teren pałacu to najstarsza część miasta a tu przy renowacji pałacu archeolodzy mieli ograniczone zlecenie (podawałem cytat z raportu) i tyle zbadali. Nie ma zlecenia nie ma badań. Pani konserwator może przyszła, może spojrzała i może oceniła, że odkrycie nic nie wnosi do historii miasta.
                      --
                      Mój jest ten kawałek podłogi
                      Nie mówcie mi więc,co mam robić
                      • mpppm Tunel, projekt 09.01.13, 18:25
                       www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/rozbieznosci-w-sprawie-tunelu-cdcf.html
                       Pamiętam jak miasto informowało, że przy projekcie są oddelegowani ludzie z Siedlec, którzy nadzorują projektowanie.

                       Jednak nie wysłanoludzi nadzorujących tych nadzorujących.
                       Premie i nagrody napewno dostaną!


                       --
                       www.siedlce-zwiedzanie.pl/
                       • krzycho1252 Re: Tunel, projekt 09.01.13, 19:04
                        Nadzorować to miasto może..., może dawać uwagi do projektu.
                        Jak sami coś zaprojektują to milimetr kreski nie dadzą zmienić (patrz problem z ulicą Popiełuszki od Sokołowskiej).
                        --
                        Mój jest ten kawałek podłogi
                        Nie mówcie mi więc,co mam robić
                         • krzycho1252 Re: Tunel. Czyja prawda 10.01.13, 07:41
                          "Na jakim etapie jest inwestycja, w ramach której ma powstać kolejny wiadukt kolejowy w Siedlcach? - Wykonawca - konsorcjum Pol-Aqua realizuje prace projektowe dla zakresu objętego umową, w tym dla wiaduktu kolejowego w Siedlcach w ciągu ul. Kilińskiego - tłumaczy rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK Maciej Dutkiewicz. - Została już pozyskana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji oraz decyzja o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej stacji Siedlce, w której zawarta jest lokalizacja budowy obiektu - dodaje. Dutkiewicz zaznacza, że według harmonogramu wstępne roboty budowlane związane z realizacją wiaduktu kolejowego w Siedlcach powinny rozpocząć się w III kwartale 2013 roku, po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę."
                          www.rynek-kolejowy.pl/36445/Siedlce_Mieszkancy_nie_chca_wiaduktu_kolejowego.htm
                          --
                          Mój jest ten kawałek podłogi
                          Nie mówcie mi więc,co mam robić
              • krzycho1252 Re: o parku napisano... bez nadziei 05.11.12, 16:27
               Płot z jednej strony zostanie? Może lepiej postawiony mur zamienić na długa ławkę. Nogami pomachamy.
               podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/co-dalej-z-rewitalizacja-parku-aleksandria--c219.html
               --
               Mój jest ten kawałek podłogi
               Nie mówcie mi więc,co mam robić
                   • krzycho1252 Re: kolumnada 27.11.12, 08:36
                    Prawie takie same tylko bardziej metafizyczna arkada. Masz rację, że filary i cokół to przeciwpancerna zapora. Trzeba mieć nadzieję, że kuta krata nada lekkości tej potężnej budowie.

                    --
                    Mój jest ten kawałek podłogi
                    Nie mówcie mi więc,co mam robić
                    • vernis11 Re: kolumnada 06.12.12, 18:51
                     Jaka krata? Podejrzewam, że metalowe elementy będą zrobione z najtańszego materiału. Z cienkościennych profili, które za parę lat trzeba będzie wymienić. Już teraz widzę odstępstwa od projektu. Słupy miały być murowane a są betonowe. jest to prawdopodobnie rozwiązanie dużo tańsze i szybsze w wykonaniu. Pewnie będzie dużo innych zmian.
                     www.bip.siedlce.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt251%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3Dmnu5%26value%255B1%255D%3D9
                     Tutaj jest cały projekt.
                     • krzycho1252 Re: kolumnada 06.12.12, 21:01
                      Musi być kute jak daszek na USC. Jednostronne ogrodzenie parku musi być godne i bogate.
                      --
                      Mój jest ten kawałek podłogi
                      Nie mówcie mi więc,co mam robić
                      • krzycho1252 Re: kolumnada 06.12.12, 21:03
                       Ciekawostka z ostatniej chwili. Każdy filar będzie miał patrona, a bramy dwóch po jednym na skrzydło. Nad furtkami myślą.
                       --
                       Mój jest ten kawałek podłogi
                       Nie mówcie mi więc,co mam robić
                       • mpppm Re: kolumnada 06.12.12, 21:23
                        Znalazłem rysunek tego ogrodzenia.
                        Wstawię.
                        Park od ok. 190 lat jest własnością miasta i będzie miał inicjały AO na elementach metalowych.
                        190 lat to dłużej chyba 5 razy niż Pani AO była w Siedlcach.
                        --
                        www.siedlce-zwiedzanie.pl/
                        • krzycho1252 Re: kolumnada 07.12.12, 07:58
                         www.siedlce-zwiedzanie.pl/inffoto.htm
                         Napisane, jak byk: słupy murowane a stoją betonowe. Subtelne nadproże w furtkach.
                         Panie prezydencie , znowu urzędnicy robią kogoś w konia.
                         --
                         Mój jest ten kawałek podłogi
                         Nie mówcie mi więc,co mam robić
                         • mpppm Re: kolumnada 07.12.12, 15:27
                          Wszystko widać na tych rysunkach.
                          Projekt jest w dokumentacji o dofinansowanie unijne.
                          Przypomnę tu wysepkę, której nie można było zmienić.
                          To co zrobiono z ogrodzeniem parku, dokumentacja, a wykonanie dyskwalifikuje złożony wniosek o dofinansowanie.

                          Jak robiono:
                          1. rozebrano murek i usunięto stary fundament.
                          2. pozostały, uzyskany rów zalano do poziomu chodnika.
                          3. ustawiono szalunek i wylano na rys. nazwany "mrozodporność F100"cokół - beton B25 na całej długości szerszy w miejscu słupków.
                          4. Na tym stawiano szalunek i wylewano słupki.

                          Rysunek jednak przedstawia inną technologię wykonania tego ogrodzenia.
                          Jest tam "zagęszczony podkład piaskowo-żwirowy",
                          powinien być "podkład-gruzobeton B10,
                          fundament pod słupki, głębszy od fundamentu cokołu z " betonu B15,
                          jest jeszcze taka mała rzecz jak " szczelina dylatacyjna stosowana co ok 6m",
                          słupki na rysunku są murowane z cegły, realnie betonowe.

                          Pomijając już zaprzepaszczoną dokumentację o dofinansowanie unijne, po co zleca się wykonanie dokumentacji technicznej, płaci się za nią i nie stosuje na budowie.

                          --
                          www.siedlce-zwiedzanie.pl/
                         • lesio57 Re: kolumnada 07.12.12, 16:06
                          Jeśli tu zastosowano beton B-25 to lekka przesada.Beton o tej wytrzymałości stosuje się w konstrukcjach nośnych typu dżwigary ,podciągi.
                         • vernis11 Re: kolumnada 07.12.12, 19:37
                          Każdy robi jak mu wygodniej. Wykonawca zawsze będzie dążył do obniżenia kosztów, tym bardziej , że wygrał to zamówienie za 60% szacowanych kosztów. Kierownik budowy kupiony najprawdopodobniej na jeden kontrakt robi jak mu właściciel każe a może nawet o tym nie wie co robi. Inspektor nadzoru, emeryt, też nie chce kłopotów i podpisuje co mu podsuną. A Urzędnik prowadzący ten temat nie ma o tym zielonego pojęcia. Na co dzień zajmuje się sprawami utrzymania budynków komunalnych, śmieciami, oświetleniem. Nie ma pojęcia o wielosettysięcznej inwestycji a tym bardziej o jej rozliczeniu. Wydział Komunalny nie powinien prowadzić takiego tematu. Od tego są inne wydziały referaty. Wiem coś o tym bo kiedyś pracowałam w UM. Od tego jest referat inwestycji lub nawet biuro projektowe UM pod dowództwem Pana Rutkowskiego. Nie daje się takiej inwestycji niekompetentnemu wydziałowi. Niech konserwują budynki, prowadzą rozbiórki, utrzymują zieleń ale niech nie prowadzą budów.
                          Byłoby bardzo ładnie, spokojnie, zebrano by laury, tylko "ci niesforni internauci" którzy na to patrzą i komentują. Przeszkadzają w spokoju dokończyć ten bałagan.
                         • xaveri Re: kolumnada 07.12.12, 22:51
                          Jeżeli ja tam widzę w opisie "słup murowany z cegły i tynkowany" to lepiej, że robią betoniaki. Tynk jak było widać po poprzednim murku po paru latach odpadnie, a beton pociągną betondurem, albo innym mazidłem na bazie epoksydów (żeby wodą nie nasiąkał) i będzie wieczny.
              • krzycho1252 Re: o parku napisano 19.12.12, 14:44
               www.spin.siedlce.pl/2012/12/18/jednka-nie-bedzie-rewitalizacji-parku/
               Płocisko zostanie i drzwi do lasu z jednej strony.
               --
               Mój jest ten kawałek podłogi
               Nie mówcie mi więc,co mam robić
  • krzycho1252 Re: Tunel może być dłuższy 17.01.13, 13:40
   "...... władze miasta wstępnie porozumiały się z jednostką wojskową co do drogi przez teren jednostki."
   www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/z-konferencji-prasowej-w-urzedzie-miasta-siedlce-cf41.html
   Wstępnie zasygnalizowałem.
   --
   Mój jest ten kawałek podłogi
   Nie mówcie mi więc,co mam robić
   • mpppm Re: Tunel może być dłuższy 17.01.13, 14:56
    Prawda jest taka, że droga przez jednostkę będzie tuż przed obecnymi krewetkami.
    Podobno jest tam jakaś stołówka żołnierska i nie mogą chodzić przez jezdnię.
    Czy tak jest? Tak przekazano.
    --
    www.siedlce-zwiedzanie.pl/
    • kerac32 Re: Tunel może być dłuższy 17.01.13, 16:53
     Budynek dawnej stołówki stoi tuż przy przetwórni krewetek. Napisałem dawnej, bo od lat jest nieczynna. Dziwi podejście Twojego informatora. Żołnierze to nie małe dzieci, które trzeba przeprowadzać za rączkę przez jezdnię. Zresztą większość dzieci zamieszkałych po południowej stronie torów uczy się w "piątce" i sąsiednim gimnazjum. Przeważająca ich część samodzielnie pokonuje drogę do szkoły, przechodząc przy okazji przez kilka ulic. Te zamieszkałe na Południowej czy Zielnej mają do pokonania nawet 2,5 km. Dorośli faceci też sobie poradzą.