Opiekunka do dziecka - ile ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    chciałabym zorientować się jakie są aktualne stawki dla opiekunki do dziecka w Siedlcach ? Tylko opieka nad dzieckiem, bez żadnego sprzątania, itp. Proszę nie odsyłać mnie do wyszukiwarki, tam są dane z 2009 roku, a mamy już 2011, no i nie sądzę, żeby w tym czasie stawki nie poszły w górę. Dziękuję :)
    • Jak będziesz szukać to i za 5 zł znajdziesz. Ale ja np poniżej 8 nie schodzę. Trzeba szanować czas swój i czyjś, a opiekunka za 5zł za godz gwarantuję że nie zajmie się dzieckiem tak jak byś sobie tego życzyła. Moim zdaniem im więcej opiekunce zapłacisz, tym więcej zrobi ona dla Twojego dziecka i bardziej mu się poświęci:)
    • z tego co się orientowałam to 8-10zł na godz teraz trzeba zapłacić opiekunce a czasami można się umówić na stałą stawkę miesięczną.
    • U mnie godzina wychodzi ok. 5 zł, ale płacę jej również za tzw. urlop. Nawet jak ma wolne - nie obcinam - człowiekem trzeba być. Aha i jestem bardzo zadowolna, dzieci też - więc reguły nie ma, a "przechwyciłam" od znajomych :) Z tego co wiem od koleżanek - żadna nie płaci 10zł, raczej bliżej 5zł -zależy, jak się trafi.
      • My płacimy 6zł. za godzinę jesteśmy zadowoleni i dziecko chyba też ,pisanie im więcej tym lepiej no cóż każdy sądzi według własnej miary. Trzeba dobrze poszukać najlepiej po znajomych popytać może poleca kogoś.
        • Jeśli poszuka się przez znajomych i znajdzie kogoś kto (najlepiej) opiekował się dzieckiem znajomych to będzie i taniej i pewniej.
          Mówicie że kobieta zarabia 8zł i czy się opłaca pracować na nianię? Pewnie że nie! Ja siedzę w domu i w nosie mam jakieś nianie ale są kobiety które ja rozumiem- potrzebujące kariery zawodowej. Dla tych kobit dziecko jest bardzo ważne ale ważna jest też praca i wtedy patrząc na to że mama albo będzie uśmiechnięta albo "zamknięta w domu" i zła to wybór jest prosty:). Pozdrawiam wszystkie mamy i ich maluchy:)
          • Nie rozumiem..
            nawet jeśli opiekunka pochałania większą część wypłaty mamy, to.. przecież mama PRACUJE, ma płacony ZUS itp. A to że niewiele zyskuje.. no cóż, jeśli ktoś potrzebuje bardziej pracy niż kontaktu z dziećmi to nie sądzę by ten wybór był zły. Ważne jest samospełnienie. Choćby z etatu zostawało 100zl i satysfakcja z pracy, to warto iść do pracy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.