Centrum Handlowe - Galeria S Dodaj do ulubionych

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
 • drzewko odwrotne
 • Podsumowując:
  ,,26 maja odbyła się konferencja w Urzędzie Miasta, na której Konstanty Strus przedstawił plany nowej Galerii. Budynek ma mieć dwie kondygnacje i 900 miejsc parkingowych, z czego 750 będzie w podziemiach. Projektowana Galeria „S” zakłada ok. 140 lokali do wynajmu, powierzchnię zabudowy ok. 19 845 m kw. a powierzchnię lokali do wynajmu na ok. 26 900 m kw. Zakończenie budowy przewidywane jest na czwarty kwartał 2013 r.''
  P. Strus mówisz że ta galeria będzie nowoczesnym obiektem handlowo-usługowym, ale pytając znajomych mogę stwierdzić że na podstawie zdjęć przyszłej galerii, nie wygląda ona n a nowoczesną;(

  Wiemy że są prowadzone rozmowy z takimi firmami jak ; Zara, Cubus czy H&M

  A waszym zdaniem, jakie firmy mogły by zawitać do Naszego Miasta?
  • Muszę przyznać, że w Siedlcach brakuje sklepów sieciowych;(
   Popatrzmy na Reserved w Siedlcach ile tam przewija się ludzi;)
   Wiedz jestem za Zarą i H&M ale duży salon Agd/Rtv też by się przydał jeden już mamy Media Expert ale Saturn lub Media Markt jeszcze by się przydał i to w centrum;)
  • Dużo ludzi oczekuję na Empik-a
   Ale czy jest sens?
   Czy ktoś to będzie u nas bendzie na to zainteresowanie?
   Ja owszem kilka razy do roku kupuję płyty z muzyką,,,,,,, Ale już sama nie wiem,,,,,, 90% ściąga muzykę z internetu
   Może warto spróbować.....
   • Ja liczę na KFC :D
    • a ja liczę na C&A
     --
     <zzz34>
     • A tak swoją drogą to nie wydaje wam się, że 140 sklepów to trochę dużo jak na 27 tyś metrów kwadratowych powierzchni, a przecież ma być też kino i jakiś hipermarket. Mam nadzieje, że Strus nie narobi tam jakiś malutkich boksów żeby upchnąć jak najwięcej najemców i trzepać jak najwięcej kasy. Chociaż znając jego żądze pieniędzy, nie zdziwił bym się jakby w ostatniej chwili zrezygnował z parkingu żeby zarobić jeszcze więcej, tak jak to było z milenium i obecna galeria s :D Oby nie
      • Właśnie szczerze mówiąc po co nam 2 kino,, Teraz potencjalne osoby podzielą się 50/50 Więć zyski będą mniejsze,,,, Ale bendzie konkurencja;)
       Na stronie podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-projekt-nowej-galerii-handlowej-6b9e.html jest plan, to większość to małe sklepiki,, a tak wogóle jak się wam podoba sam wygląd Galeri?
       Porównując do Warszawskich to nie wygląda na nowoczesną;(
       Ale jak dobrze to handel będzie tylko na poziomie +1?
       A na poziomie 0 co bendzie?
      • Porównując;

       CH Sadyba Best Mall posiada w swojej ofercie m.in.:
       Około 100 sklepów i punktów usługowych,
       Bogaty wachlarz restauracji i kawiarni,
       Rozrywkę w formie kina Cinema City,
       Jedyne w Warszawie kino trójwymiarowe Orange Imax,
       Centrum rozrywki Fantasy Park, w którym wśród wielu atrakcji należy wymienić bowling, bilard, plac zabaw dla maluchów,
       Supermarket Carrefour market,
       Około 1000 miejsc parkingowych.
       Całkowita powierzchnia obiektu (mkw.): 50000
       Powierzchnia handlowo - usługowa netto (mkw.): 22747

   • "Czy ktoś to będzie u nas bendzie na to zainteresowanie?"
    Dla Ciebie raczej nie bendzie.
   • Empik to nie tylko muzyka :)
   • Też czekam na empik, już dawno powinien być w Siedlcach ale jak widać jeszcze sobie na to poczekamy...
  • Według mnie powinno zostać zarządzone referendum na temat tego ile i jakie sklepy będą w powstałej galerii. Do tego referendum na temat tego czy ma być 2 kino czy nie i w ogóle najlepiej żeby to sami Siedlczanie zdecydowali jak będzie wyglądać Galeria S - co tam będzie , ile, i kto bedzie wynajmowal i ile placil.

   To przecież niesprawiedliwe że o takich rzeczach może decydować byle głupek z milionami złotych który kupił se kawałek ziemi i będzie tam budował... Przecież też teren i przyszła galeria należy do wszystkich mieszkańców a nie do jakiegoś Strusa :/

   • kupił to jego :))

    plan już powstał, teraz muszą składać papiery do wydziału architektury by dostać warunki zabudowy i wg. tych wytycznych składają wniosek o pozwolenie na budowę.

    Myślałem, że zaczną już na początku czerwca, ale nic nie ruszyło by ta ziemie z wykopu wywozić póki mały ruch a na jesieni kupę błota ciężarówki naniosą na ulic i chodniki. Ba czy kostka na wyjeździe z bramy na ul. Piłsudskiego wytrzyma napór 20 t. ciężarówek ?? Bo obawiam się, że będzie tak samo pozapadana jak na wyjeździe z budowy przy ZSP 3 na Popiełuszki. Ciekawe czy wykonawca po skończonej tam budowie naprawi szkody, czy zostawi tak zniszczoną kostkę, to samo na Prusa przy LO II jak hale sportowa budują.

    --
    A Pamiętasz Jak? 2011
    • Nie ma warunków zabudowy kiedy jest teren objęty planem, bo wszystko jest w nim zapisane. Natomiast jest długotrwała procedura dotycząca decyzji środowiskowej i tutaj akurat inwestor ma już raport środowiskowy, co jest opisane na str. UM. Co zrobią natomiast teraz sąsiedzi, zwłaszcza ci najbardziej opozycyjnie nastawieni, to jest zagwozdka. A trzeba wiedzieć, że skargą na decyzję środowiskową można przyblokować inwestycję nawet na kilka lat.
     • Coś się zaczyna dziać, wisi tablica informacyjna na której napisane jest:" garaż podziemny oraz parking". Termin robót to sierpień 2011 - grudzień 2011. Trochę to dziwne, najpierw zrobi garaż, a później zawiesi drugą tablice o budowie galerii??
      • Cholera jasna - jacy w tym miescie są malkotenci...

       Buduje najpierw Parking bo pewnie chce zeby klienci Galerii S i inni ludzie parkujący w centrum mogli od razu z niego korzystać i płacić za parking.

       Ale oczywiscie nie do cholery jasnej - nie moze byc parkingu w centrum ani galerii bo komuś się nie podoba.

       Ja się nie dziwie ze przy takich mieszkańcach i takim podejściu wszyscy tylko patrza jak wy**** z tego piekiełka.
       • Czy ja pisałem, że mi się coś nie podoba?? wręcz przeciwnie bardzo się cieszę, ze będzie galeria i duży parking, tylko jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś budował galerie na raty. I nie ciśnieniuj się tak, bo Ci żyłka w tyłku pęknie:)
        • spokojnie, w sumie dobre posunięcie, bo jeszcze w NSA jest sprawa nie roztrzygnięta (to raz) a dwa, że strus to nie ING czy Plaza Center i nie "sra" pieniędzmi, by "wydolić" odrazu na dwie duże galerie (GS i Białe Tarasy w Białymstoku). A tak sąd mu się nie przyczepi, że zaczą budowę (galerii) bez prawomocnego roztrzygnięcia, a i kasy przez zimę nazbiera :))

         Ot i wg. mnie cała tajemnica budowy na raty.

         --
         A Pamiętasz Jak? 2011
  • Budować budują, (chociaż, dopiero oficjalnie parking, ale wiadomo, o co chodzi - sprawa w NSA). Wszytko pięknie tylko, jeden mały mankament, z placu budowy, wjeżdzają wielkie ciężarówki, wielkości tira wywożące ziemię z wykopu (logiczne, trzeba wybrać ziemię na głębokość prawie 2 pięter w głąb na ternie po byłym stadionie). W sumie dużo tego, przypuszczam kilka set ciężarówek "urobku" się nazbiera. Teraz jeszcze, jako tako mamy lato, deszczowe, ale lato, co będzie jak przyjdzie jesień i będzie lało codziennie ?? Przecież każda taka ciężarówka wyjeżdżająca z placu budowy wynosi kołami kupę błota, na nasze ulice. Już teraz widać wyraźne ślady wyjeżdżania z bramy na Piłsudskiego. A sytuacja się nasi, z nadejściem jesieni. Czy UM nie mógłby wymusić na inwestorze położenia jakiś mat, czy innego urządzenia czyszczącego podwozie w ciężarówkach. Inaczej w listopadzie ugrzęźniemy w błocie, a to ścisłe centrum.

   I żeby nie było, że czepiam się Strusa, bo jestem daleki od tego na innych budowach nie wygląda to lepiej. Na budowie aqaparku to samo, ciężarówki wywożą ziemię, a na Północnej/JP II (nie wiem, jaka oficjalnie teraz nazwa obowiązuje) leży kupa błota i piachu. Tam jeszcze, jakby 'kolanem upchał" jeszcze jakoś przejdzie, bo ten odcinek obwodnicy jest w przebudowie (pewnie czekają aż firma z Pułtuska, a właściwie miejscowi podwykonawcy skończą roboty ziemne) ale i tak nowej jak skończą to budowa aqapaku będzie dalej. I wtedy też by się przydałoby wykonawca budowy aqaparku zadbał o maty.

   Jednym z chlubnych wyjątków jest budowa na sokołowskiej tam nie raz widziałem jak robotnicy latali z łopatami i szczotkami i zamiatali błoto i piach po ciężarówce, która wyjechała właśnie z budowy. No cóż widać w Wielkopolsce (firma z Ostrowa Wlkp.) panują inne standardy niż u nas na południowym Podlasiu. W sumie i inaczej oni robią jak większość cywilizowanej polski, a nasze firmy robią byle jak. Ba nie raz widziałem jak firmy z Siedlec bądź z naszego regionu robiły coś w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy innych miastach. I o dziwo robiły to sumiennie, porządnie i do tego sprzątały po sobie. A u nas sobie odbijają, robią byle jak i strasznie syfią przy tym. A jak już sprzątają to na sam koniec po zakończeniu inwestycji. Dziwne co ??

   Owszem budujmy, jak najwięcej niech się miasto rozwija, ale niech inwestorzy/wykonawcy dbają o czystość przy tym. Nie sztuką jest budować i "upieprzyć w błocie" okoliczne ulice i chodniki w obrębie kiku przecznic, bo jest budowa. Drugą plagą jest niszczenie wjazdów, są zazwyczaj z kostki, niby ma podbudowę z suchego betonu czy kruszywa, ale to tyko kawałek "kolorowego betonu" położonego na ubity żwir. O ile zniesie ciężar samochodu osobowego, czy nawet raz na jakiś czas ciężarówki, o tyle nie wytrzymuje naporu ruchu w te i we te, ciężarówek wyładowanych z piachem czy innych samochodów ciężarowych z materiałem budowlanym (w tym gruszek z betonem). Po takiej budowie taki wjazd jest "pofalowany" jak fale w morzu :) I co najgorsze, tak to zostawiają późnej, ba do tego poniszczone są krawężniki, trawnik przy takowym wjeździe, bo wiadomo wielka ciężarówka nie ma takiego promienia skrętu jak osobowy, a wziąć większy margines zrobić nie zawsze się da trzeba zjechać na przeciwległy pas ruchu, ustąpić pierwszeństwa by mieć pusty pas, trzeba się nagimnastykować. A tak skręca i nie patrzy gdzie tylne koła wylądują czy na kostce czy na trawniku. I tak to później zostaje. Przykład ul. Prusa wjazdy na lodowisko miejskie, wjazd do LO II (chociaż tam coś robią na podjeździe w związku z budową hali przy LO) czy budowę przy Samochodówce na Popiełuszki. A to tylko kilka przykładów, na ignorancję inwestorów czy wykonawców.

   Budujmy, ale nie niszczmy i nie brudźmy dookoła.

   --
   A Pamiętasz Jak? 2011
   • Efaster nie do poznania.
    Jakieś lekcje etykiety bierzesz czy byli o 6.00.
   • czy Ty gdzieś pracujesz? masz rodzinę?
    bo mi z Twoich wypowiedzi wyłania się obraz człowieka wiecznie pilnującego miejskich robót ;)
    albo jesteś taksówkarzem / kierowcą autobusu
    albo nie masz rodziny i po pracy wędrujesz po mieście w celu kontroli
    a może z racji pracy się tam pojawiasz ;)
    • He, he :))

     Ja tak przy okazji, przejazdem :))

     spokojnie nie chodzę codziennie i nie oglądam :))

     Czasem jadąc gdzieś przez miasto zerknę tu i tam, czasem psa wezmę na dłuższy spacer (np. na Błonia) lubię rowerkiem zajrzeć gdzie samochodem nie da rady dojechać.

     Po portu jestem osobą, która interesuje, co sie dzieje w mieście :)) Ale wszytko w ramach rozsądku. No i nie lubię chałtury i roboty na byle jak. :) Więc czasem zwrócę uwagę na rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi :))

     No cóż budowa na Wojskowej nie daje o sobie jeszcze znać, ale z przyjściem jesieni przypomni o sobie. Fajnie będzie wyglądać Piłsudskiego "upiepszona" w błocie z kół ciężarówek.

     --
     A Pamiętasz Jak? 2011
     • mam nadzieje, że rozwiałem wszystkie wątpiwości :)

      Rodziny (w sensie żona, dzieci) nie mam :) 23 lata, to jescze czas na to przyjdzie :)

      --
      A Pamiętasz Jak? 2011
  • Praca wre
   • Tablica była. Budowa parkingu podziemnego.
    To tam mają się zmieścić te tysiące samochodów?
   • A przy okazji zamalowano tabliczkę na budynku NBP.
    Taliczkę informującą że to budynek zabytkowy.
    Przypadek czy obiekt przestał już być zabytkiem...
    --
    Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
    Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
    patrzących na statek kosmiczny.
  • A tu praca wre...
  • Są już wylane fundamenty i "część" parkingu + słupy betonowe od strony ul. Katedralnej.

   Tylko w tym tempie to budowa, skończy się najwcześniej w 2015 roku, a termin miał być do 2013 roku.

   Zostawiono drzewa od strony Katedralnej. Wycięte zostaną przy poszerzaniu Katedralnej i Sportowej. Pytanie tylko, kiedy zostanie to zrobione i kto za to zapłaci ?? Miasto czy deweloper ??

   Do zimy 2 miesiące. Znając życie budowa zostanie rozgrzebana na zimę. To samo pewnie czeka budowę aqaparku i nową cześć D.H. Atlas.

   --
   Reset
  • Kolejne huczne otwarcie Centrum Handlowego
   Tym razem w Rzeszowie Millenium Hall

   www.strefaimprez.pl/rzeszow/wielkie-otwarcie-millenium-hall-gosciem-anja-rubik-51539

   Tak swoją drogą, to ciekawe czy KIEDYS u nas będą takir imprezy jak np: Noc Zakupów he
   • Coś się jednak dzieje, zdjęcia:

    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-ruszyly-prace-przy-budowie-galerii-foto-81b3.html?pageId=4&a=33203&cs=1
    • Dzieje się od sierpnia. Ale nikt tego nie pokazuje bo tego pana stać na reklamę.
     Widocznie wg. niego RP robi to najlepiej.
    • Cytując ,,W nowoczesnej, dwukondygnacyjnej galerii '' czyli dobrze rozumiem?
     -1 ,0, +1 i + 2 ?
     • -1, 0, +1, kondygnacje to nie zupełnie to samo co piętra i liczy się je łącznie z parterem.
      • Chwileczkę... a jak to było napisane... w dwukondygnacyjnej
       czy w dwupiętrowej?
       Bo jeżeli w dwupiętrowej to możesz mieć słuszność
       ale jeżeli w dwukondygnacyjnej... ;-)

       > -1, 0, +1, kondygnacje to nie zupełnie to samo co piętra i liczy się je łącznie
       > z parterem.
       Co do "-1" skłonny byłbym przyznać ci rację, ale +1...??????????????
       Czy w blokach mieszkalnych piwnicę, parter i 1 piętro liczy się razem?
       Czy może to parter uważa się u nas za pierwsze piętro?
       Nie bardzo rozumiem dlaczego twierdzisz że "0" i "+1" liczy się razem?

       --
       Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
       Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
       patrzących na statek kosmiczny.
       • n_l napisał:


        > Nie bardzo rozumiem dlaczego twierdzisz że "0" i "+1" liczy się razem?

        Nie liczy się razem, chodziło mi o to, że podając w piętrach nie liczy się parteru, ale jeśli chodzi o kondygnacje to wtedy liczymy razem z parterem. Czyli parter to kondygnacja 1 a pierwsze piętro to kondygnacja 2.

        • Czyli dwukondygnacyjny budynek z podziemnym parkingiem
         (jak napisano w linkowanym tekście) to kondygnacje -1 i 0.
         Ergo- galeria będzie parterowa ;-)
         --
         Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
         Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
         patrzących na statek kosmiczny.
         • Wszystko zależy od tego kto pisał artykuł i na jakich podstawach.

          Bo wg prawa budowlanego i przepisów to dwukondygnacyjny znaczyłoby rzeczywiście -1 + 0

          ale wg mowy "potocznej" to to samo co dwupiętrowy czyli -1 +0 +1 +2

          I obstawiałbym raczej za tą drugą opcją - wystarczy spojrzeć na powierzchnie całkowitą ... na parterze to się nie zmieści...
          • > ale wg mowy "potocznej" to to samo co dwupiętrowy czyli -1 +0 +1 +2
           Polemizowałbym z powyższym stwierdzeniem ale może faktycznie
           można się spotykać z takim ujednoliceniem.
           Lecz nie w tym rzecz :-)
           --
           Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
           Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
           patrzących na statek kosmiczny.
         • Nie będzie parterowa, będzie kondygnacja minusowa czyli parking i dwie kondygnacje naziemne.
          • Aha, czyli upierasz się że kondygnacja "-1" i kondygnacja "0"
           to jedna kondygnacja.
           No dobrze, niech tak będzie ;-)

           sjp.pwn.pl/slownik/3033640/pietro
           sjp.pwn.pl/szukaj/kondygnacja
           --
           Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
           Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
           patrzących na statek kosmiczny.
           • n_l napisał:

            > Aha, czyli upierasz się że kondygnacja "-1" i kondygnacja "0"
            > to jedna kondygnacja.

            Nic takiego nie napisałem.
            Na Podlasie24 napisane jest dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem czyli w sumie 3 kondygnacje, ale przy galeriach często podają tylko kondygnacje naziemne chociaż faktycznie garaż też jest kondygnacją:)
            • Wlazłeś na zaminowane bagno i pchasz się dalej ;-)
             > Na Podlasie24 napisane jest dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem
             > czyli w sumie 3 kondygnacje
             Dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem
             to podziemny parking + jedna kondygnacja nadziemna
             Dwie kondygnacje nad ziemią i podziemny parking to trzy kondygnacje

             > Nic takiego nie napisałem.
             O.K. nie będę cię już gnębił :-)
             Miłego wieczoru i niedzieli :-)
             --
             Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
             Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
             patrzących na statek kosmiczny.
             • n_l napisał:


              > Dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem
              > to podziemny parking + jedna kondygnacja nadziemna

              Dla mnie to dwie kondygnacje galerii plus podziemny parking. Nigdzie nie jest napisane dwukondygnacyjna galeria, w tym parking.
              • 900 miejsc parkingowych, z czego 750 w parkingu podziemnym, co znaczy 150 miejsc jest na parterze poza tym wazna informacja :

               " powierzchnię zabudowy ok. 19 845 m kw. a powierzchnię lokali do wynajmu na ok. 26 900 m kw"

               Czyli logicznym jest że musi być coś więcej niż parter bo to jest nielogiczne jesli galeria ma zajmowac w rzucie dwuwymiarowym z góry - 19 845 m2 a liczba lokali jest wieksza - czyli 26 900 m2.

               Biorąc pod uwage ze 150 miejsc ma byc tez na parterze w powierzchni zabudowy (tak to zrozumialem) to dwukondygnacje należałoby rozumieć przez 0 oraz +1 (tak jak obecna Galeria S) 26 900m2 - czyli wezmy na to 15 000 m2 powierzchni wynajmowych na pietrze i pozostale 11 900 ma parterz e - do tego nalezy doliczyc pomieszczenia socjalne, hole łazienki itp itd....

               Nie sądzę żeby projekty były dostępne do wiadomości publicznej, wiec nie dowiemy się o co dokładnie chodziło redaktorowi.

               Jedno jest pewne - 2 kondygnacje w tym wypadku to napewno nie -1, 0 - bo po prostu informacje byłyby ze sobą sprzeczne.
            • Możecie przypomnieć kiedy będzie można się już wybrać na pierwsze zakupy do galerii?
     • > Cytując ,,W nowoczesnej, dwukondygnacyjnej galerii '' czyli dobrze rozumiem?
      > -1 ,0, +1 i + 2 ?
      I tym jednym, krótkim wpisem dałeś(?) wiele satysfakcji :-)
      Z powodu jednego, drobnego w sumie błędu, ludziska
      rzucili sie z zapałem godnym lepszej sprawy, udowadniać
      że błąd nie jest błędem.
      #&160;
      A swoją drogą-
      "...Plany jakie zostały przedstawione podczas rozmowy z dziennikarzami zakładają, że na 1. i 2. kondygnacji pojawią się typowe sklepy różnych branż <...>3 kondygnacja ma być z kolei przeznaczona na rozrywkę..."
      www.spin.siedlce.pl/2010/09/08/jak-bedzie-wygladala-galeria-s-za-5-lat/
      i następne
      "Na parterze powstanie patio, a na klientów będzie czekało nawet do 1400 miejsc parkingowych. Pierwszą i drugą kondygnację przeznaczono na handel. Trzecią – na rozrywkę"
      www.tygodniksiedlecki.com/t12246-stadion.staje.si.histori.htm
      Zastanawiam się nad założeniem sondy
      ile będzie w końcu tych miejsc parkingowych :-)
      Bo najpierw padło 1400, teraz mówi się o 900
      a będzie pewnie tyle samo co w podziemnym
      parkingu w Milenium :-)
      --
      Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
      Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
      patrzących na statek kosmiczny.
      • W tych artykułach, które podałeś, są nieaktualne informacje. Tak miało być na początku, a później koncepcja nieco się zmieniło i będzie tak: klik
      • > "...Plany jakie zostały przedstawione podczas rozmowy z dziennikarzami zakładają, że na 1. i > 2. kondygnacji pojawią się typowe sklepy różnych branż <...>3 kondygnacja ma być z kolei
       > przeznaczona na rozrywkę..."
       > www.spin.siedlce.pl/2010/09/08/jak-bedzie-wygladala-galeria-s-za-5-lat/

       Z tego wynika, że będzie podziemny parking, parter, 1 piętro i 2 piętro.
       Swoją drogą, nie ma nigdzie wizualizacji tego obiektu?

       Mnie jakoś wizja tej galerii specjalnie nie ekscytuje. Nie będzie w niej nic takiego czego nie ma już w Siedlcach. Boksy handlowe, to tylko ucywilizowanie handlu jaki jeszcze niedawno był głównie na bazarach. To, że może powstanie tu jakiś fast-food, to też zmiana tylko taka, że kiedyś były głównie zapiekanki pod Atlasem, a teraz będą kurczaki w panierce wewnątrz lokalu pod znanym szyldem. Może powstanie empik, ale to dla jednego takiego sklepu warto robić burzę w szklance? Empik fajny sklep, który pokaże jaką ma przewagę nad zwykłymi księgarniami. Kino. Przed czasami NovegoKina pewnie wzbudziłoby więcej emocji, ale minęły już czasy gdy w Siedlcach praktycznie kina nie było. Może jeszcze do tego jakaś kręgielnia, może jakiś bilard... .
  • Szukałem w internecie informacji na temat kondygnacji;

   np:
   Centrum handlowe Klif w Warszawie
   posiada poziom 0 i +1
   www.klif.pl/przewodnik,1.dhtml
   Ale w opisie na Wikipedi ,,W Warszawskim Centrum Handlowym Klif znajdują się 104 sklepy oraz punkty usługowe i gastronomiczne, rozmieszczone na dwóch kondygnacjach. Klif oferuje luksusowe marki odzieżowe.''

   pl.wikipedia.org/wiki/Warszawskie_Centrum_Handlowe_Klif

   Ja osobiście wyobrażałem sobie tak;

   -1 - Parking, hipermarket i salon AGD RTV
   0- patio , dużo zieleni, fontanny, żródełka, punkty gastronomiczne, jakis salon fryzjerski, może punkt opłat, itd
   +1,+2- handel
   +3 rozrywka , kino
  • Ale sprawdzcie
   podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-projekt-nowej-galerii-handlowej-6b9e.html
   Tam jest plan

   Na obrazie chyba jest pokazana kondygnacja 0?
   I tam jest ok 60 lokali?
   to chyba jednak będzie handel na parterze?
   • Podawałem ten link kilka postów wyżej. Czytajcie czasem chociaż kilka wcześniejszych postów i dajmy już spokój z tymi kondygnacjami. Będzie "Co najmniej 140 lokali handlowych i usługowych o łącznej powierzchni blisko 27 tysięcy metrów kwadratowych. Dwie kondygnacje plus podziemny parking".
    • 23.10.11, 16:17
     > Dwie kondygnacje plus podziemny parking".
     czyli nie dwie a co najmniej trzy kondygnacje ;-)
     --
     Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
     Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
     patrzących na statek kosmiczny.
     • Musisz mieć ostatnie słowo heh
     • Definicja prawna kondygnacji:

      § 3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
      [...]

      16) kondygnacji - należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą między górną powierzchnią stropu lub warstwy wyrównawczej na gruncie a górną powierzchnią stropu lub stropodachu znajdującego się nad tą częścią, w tym poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą wysokość w świetle nie mniej niż 2,0 m, z wyjątkiem nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia gazowa,
  • Dobra;)
   Zmieniamy temat;
   • Stawiają drugiego żurawia, ciekawe ile ich będzie wszystkich w sumie?
    • podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/strus-zaczyna-budowe-galerii-88c5.html
     • Dokładnie, inna (lepsza) nawierzchnia jest na II etapie, a inna na samym rondzie na Piaskowej. Tą pierwszą kładła firma z Węgrowa (na zlecenie Mostostalu), a na rondzie RDP. Zresztą Drogi Podlaskie zostawiają po sobie "znak rozpoznawczy" grysik, który później sypie się z pod kół. Widocznie taką mają technologię. Ale patrząc, na jakość sprzętu RDP i tej firmy z Węgrowa widać dużą różnicę oczywiście na korzyść tej drugiej.

      Czyli żurawi będzie 5 (docelowo). Ciekawe jak z sprawy z mieszkańcami Katedralnej i Sportowej. Ponoć miała być sprawa w NSA, ale coś cicho o tym ??

      Cóż dziwne, z 6 (a mówiono nawet o 7-8 salach) zrobiło się tylko, 5 :(( czyli to, co w NK + jedna. Widocznie w S. nie ma zapotrzebowania na kina 8 (i więcej) salowe. 4-5 wystarcza. Dalej nie znamy operatora kina, chociaż sam Strus mówił, że po imprezie na stadionie (co bracia Golcowie "mu" grali, pomijam "lekką" niedyspozycję samego p. Konstantego - spił się), na "dniach" przedstawi "tegoż" najemcę. Widocznie alko podziałało "zapominająco" (jakkolwiek to brzmi :))

      Cóż termin oddania to dopiero IV kwartał 2013 roku. Czyli pewnie jakieś opóźnienia, więc najwcześniej grudzień 2013, albo wiosna 2014.

      Mnie cieszy fakt (za podlasie 24.pl) :

      "(...) Na mocy podpisanego porozumienia z Miastem Siedlce, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus wykona na własny koszt przebudowę układy drogowego przyległych ulic: Piłsudskiego, Sportowej, Katedralnej i Wojskowej. (...)"

      Czyli widać, że UM zaczyna się "ogarniać" i zaczyna stosować, to, co winnych miastach robią już dawno, chcesz budować duży obiekt handlowy ok. zgoda, ale wybudujesz to i to. I tak powinno być już dawno.

      Szkoda, że Strus nie podaje najemców, przynajmniej tych głównych. Typu, kto hipermarket, kto kino.

      850 miejsc parkingowych (parking podziemny + podcienie na zewnątrz) nie powala, no, ale 25 miejsc na każde 1000 m2 powierzchni handlowej w PZP swoje robi. Chcesz większą powierzchnię, rób dwa poziomy podziemnych parkingów (ogromne koszty).

      Cóż dużo ziemi muszą wywieść (defakto cały stadion :)) na podlasie 24.pl piszą o 120 tys. m³ dużo.

      Ja obawiam się o czystość i kondycję chodników zjazdu na teren budowy z Piłsudskiego po zakończeniu "procesu budowlanego, o czystość jezdni też, błoto, błoto i jeszcze raz błoto.

      --
      Reset
      • efaster napisał:

       > Dokładnie, inna (lepsza) nawierzchnia jest na II etapie, a inna na samym rondzi
       > e na Piaskowej. Tą pierwszą kładła firma z Węgrowa (na zlecenie Mostostalu), a
       > na rondzie RDP. Zresztą Drogi Podlaskie zostawiają po sobie "znak rozpoznawczy"
       > grysik, który później sypie się z pod kół. Widocznie taką mają technologię. Al
       > e patrząc, na jakość sprzętu RDP i tej firmy z Węgrowa widać dużą różnicę oczyw
       > iście na korzyść tej drugiej.


       Tu chyba Ci się tematy pomyliły:D


       > Czyli żurawi będzie 5 (docelowo). Ciekawe jak z sprawy z mieszkańcami Katedraln
       > ej i Sportowej. Ponoć miała być sprawa w NSA, ale coś cicho o tym ??


       Skoro pozwolenie się uprawomocniło to chyba odpuścili.
       A co do żurawi, to będzie fajny widok jak będą już wszystkie stały.


       > Cóż dziwne, z 6 (a mówiono nawet o 7-8 salach) zrobiło się tylko, 5 :(( czyli t
       > o, co w NK + jedna. Widocznie w S. nie ma zapotrzebowania na kina 8 (i więcej)
       > salowe. 4-5 wystarcza. Dalej nie znamy operatora kina, chociaż sam Strus mówił,
       > że po imprezie na stadionie (co bracia Golcowie "mu" grali, pomijam "lekką" ni
       > edyspozycję samego p. Konstantego - spił się), na "dniach" przedstawi "tegoż"
       > najemcę. Widocznie alko podziałało "zapominająco" (jakkolwiek to brzmi :))


       Myślę, że 5 sal w zupełności wystarczy


       > Szkoda, że Strus nie podaje najemców, przynajmniej tych głównych. Typu, kto hipermarket, kto kino.


       Nie wiem, ale może Tesco zwęszyło lepszą lokalizację właśnie w galerii i dlatego wycofali się z Białk, a na ich miejsce wszedł Real, kto wie


       > Ja obawiam się o czystość i kondycję chodników zjazdu na teren budowy z Piłsudskiego po zakończeniu "procesu budowlanego, o czystość jezdni też, błoto, błoto
       > i jeszcze raz błoto.


       Ja obawiam się jeszcze jednego, gdzie będą parkować klienci już istniejącej galerii s, kiedy roboty zaczną się na 100 procent, bo przecież teren obecnego parkingu też idzie pod zabudowę, a już teraz jest tam tłok jak cholera.
       • > efaster napisał:
        >
        > > Dokładnie, inna (lepsza) nawierzchnia jest na II etapie, a inna na samym
        > rondzi
        > > e na Piaskowej. Tą pierwszą kładła firma z Węgrowa (na zlecenie Mostostal
        > u), a
        > > na rondzie RDP. Zresztą Drogi Podlaskie zostawiają po sobie "znak rozpozn
        > awczy"
        > > grysik, który później sypie się z pod kół. Widocznie taką mają technolog
        > ię. Al
        > > e patrząc, na jakość sprzętu RDP i tej firmy z Węgrowa widać dużą różnicę
        > oczyw
        > > iście na korzyść tej drugiej.
        >
        >
        > Tu chyba Ci się tematy pomyliły:D
        >

        Rzeczywiście, mała pomyłka się wkradła :))

        --
        Reset
        • Pojawiła się strona nowej galerii: www.galerias.pl
         • Nieźle, mi się podoba
          P.S. orientuje się ktoś jaką powierzchnię ma obecna galeria s?
          • A mi się właśnie, że nie do końca podoba

           Hipermarket miał być 8000 m2 albo 2 x po 6000 m2 tak pozwalał PZP

           A co mamy 2000 m2, czyli taka stokrotka "bis"

           Dlaczego w tym mieście nie może powstać coś raz a porządnego ??

           Taki do 2000 m2 mamy już ponad 20 !!!!

           Po co ?? Tu RM dała zgodę, a Strus wszytko spiepszył tylko dla tego, że nie chciało mu się robić więcej miejsc parkingowych (PZP przewiduje 25 miejsc na każe 1000 m2 pow. handlowej)

           I co to jest do cholery to "Anchor tenants" ?? str. 12 folderu zaznaczone na niebiesko ?? Czyżby miejsca, które zajęli już najemcy ??

           --
           Reset
           • Szczerze mówiąc też zastanawiam się nad ,,Anchor tenants" wpisywałem to translatora , to nawet ciężko to przetłumaczyć (tylko coś z kotwicą);P Ciekawe...
           • 2000m2 to strzał w kolano. Zamiast u Strusa większość będzie robić zakupy w centrum w Białkach mając do dyspozycji dużego reala. Chytry dwa razy traci.
           • efaster napisał:

            > Hipermarket miał być 8000 m2 albo 2 x po 6000 m2 tak pozwalał PZP


            Plan pozwala na jeden sklep o powierzchni do 6000 m2, a reszta nie więcej jak 1200m2.


            > I co to jest do cholery to "Anchor tenants" ?? str. 12 folderu zaznaczone na niebiesko ?? Czyżby miejsca, które zajęli już najemcy ??


            Są to sklepy, nazwał bym je wiodące, które mają przyciągnąć klientów przy okazji do pozostałych sklepów. Mam tylko nadzieje, że reszta sklepów to nie będą "wiejskie budki" siedleckich kupców z bazaru.

         • Nie wiedziałem że nowa cześć Galerii S będzie aż tak duża, poza tym wygląda całkiem fajnie.
  • Fajnie że coś zaczeło się dziać;)

   Szkoda że ten bank będzie chyba zasłaniał wejście (bo jest naprawdę spoko) ale coś za coś;)
   • Piszą o "naszej" Galerii S
    www.thecity.com.pl/Obiekty-handlowe/Wiadomosci/Strus-zbuduje-galerie-rozrywkowo-handlowa-w-Siedlcach
    • Powiem tak,, jeśli Pan Strus chce ponieść porażkę , to prosze bardzo niech ściąga dalej ,,bazarkowe stoiska'' po wiele wyższych cenach do Galeri. Moim zdaniem Galeria powinna być miejscem na ,,markowe'' sklepy dla osób o różnych zasobach portfela. Ale nie made in bazar +
     Mogę śmiało powiedzieć gdyby w dotychczasowej Galeri nie było Rossmanna i Deichmanna to by kompletnie świeciła pustkami
    • Ciekawe jak będzie z parkowaniem? Jeśli przed kinem centrum czasami cieżko zaparkować to czarno widzę mozliwość parkowania przy nowej galerii.850 MIEJSC PARKINGOWYCH TO JAKIS ŻART.W spółczuje mieszkańcom i użytkownikom obiektów na sąsiednich ulicach ,gdzie siłą rzeczy będą parkowały samochody.I to jest jeden z argumentów wcale nie najważniejszy dla umiejccowiania galerii handlowych z przwdziwego zdarzena poza miastem.Wszędzie na świecie tak się robi.Wyobrażam już sobie te korki na sokołowskiej i piłsudskiego.I tak jest nieciekawie jesli chodzi o przejazd przez centrum
     • .850 MIEJSC PARKI
      > NGOWYCH TO JAKIS ŻART.

      Zgadzam się. Na dodatek uważam, że jeśli zarządca galerii nie podejmie jakichś działań, mających na celu korzystanie z parkingów tylko przez jej klientów, to w krótkim czasie staną się one miejscami gdzie auta dojeżdżających do pracy w centrum miasta będą się kisiły od rana do wieczora. Parkowanie w podziemnej części będzie zapewne płatne. A co z częścią odkrytą? Sądzę, że i tu powinny być wprowadzone opłaty. Już słyszę te głosy oburzenia, jednak uważam, że jest to jedyne racjonalne rozwiązanie zapewniające klientom możliwość bezproblemowego znalezienia miejsca do zaparkowania samochodu.
      • Ale, dla czego głos oburzenia ?? Kiedy większość zgadza się z tym, co mówisz/piszesz. Szkoda, że Strus, nie chce zrobić 2 poziomów (podziemnych) parkingów na całej powierzchni byłego stadionu + to, co jest za obecną GS + "tyły" byłego NBP. I tak spokojnie było by ok. 1 500 miejsc + te, co mają być w "podcieniach galerii. Myślę, że liczba 2000 miejsc była by osiągalna.

       Co do opłat, da się to zrobić, po:

       1) całe śródmieście miasta + tereny bezpośrednio przyległe muszą być objęte strefą płatnego parkowania (opłata przez parkometry, cena nie niższa niż bilet w I strefie MPK, tak się robi w innych miastach i się sprawdza, więc i u nas powinno)

       2) Wjeżdżając na parking podziemny, czy podcienie pobierałoby się bilet (np. tak jest w złotych tarasach) inaczej szlaban "nie wpuści" (a by nie był niszczony pod spodem wychodzi "śpiący policjant" i kolce + 2 kamery obserwują z przodu i z tyłu samochód) wyjeżdżając płacisz inaczej nie wyjedziesz (te same zabezpieczenia, co przy wjeżdżaniu).

       3) Aby ludziska nie parkowali na Katedralnej, Piłsudskiego, Sportowej, Wojskowej czy AK. W miejscach niewyznaczonych (zakazanych) sposób jeden słupki.

       Co do samej galerii:

       1) brak hipermarketu (pow. 2000 m2) stokrotka "bis" nie potrzebna.

       2) tylko 2 kondygnacje (tj. 0 i +1) powinno być przynajmniej te 2 piętra.

       3) jak napisałem 2-u poziomowy podziemny parking na całej powierzchni placu

       Co do tych "liderów" zaznaczonych na niebiesko, to zapewne na rogu Piłsudskiego i Sportowej będzie 2 poziomowy Empik, w środku pewnie z "ciuchów" H&M, C&A

       Cóż pożyjemy zobaczymy, szkoda tylko, że nie będzie dużego spożywczego, 2 poziomów parkingów podziemnych i 2 piętra.

       Co do galerii po za miastem to będzie w białkach, mamy na końcu Brzeskiej Arche. Jest kilka terenów typu. Terespolska vis a vis PXM, Północna, Drobika (tam jest taki kawał ładnego terenu od Biedronki do Granicznej. 3 stron ulice (w tym obwodnica) aż się prosi by coś ładnego postwić. Dalej Strzała i koniec Sokołowskiej, dogadać się z Collegium Mazovia, kupić ten niedokończony wieżowiec + np. pół budynku, co jest z tyłu za nim. Uczelnia miła by kasę na dalszy rozwój (niż demograficzny, więc z czesnego mniej pieniędzy, a tak by mieli, z czego żyć). Z miastem można było by się dogadać, np. w zamian za zmianę PZP na handel wielkopowierzniowy inwestor wyremontowałby Sokołowską i np. Karową i zamontował szlabany automatyczne na przejeździe w strzale. Już dla budżetu te kilka -kilkanaście milionów lżej. Dało się pobliski młyn przerobić to i z tym wieżowcem nie było by problemu. Dalej przy Kaczyńskiego (II etap obwodnicy) jest terenu, że 5 GS by się zmieściło po jednej i pod drugiej stronie. Wystarczy podciągnąć ulicę od przejazdu na Piaskowej połączyć z Żytnią i już jest kawał terenu na inwestowanie. Cóż dalej przy Warszawskiej (za Topaz-em) po lewej i po prawej tyle terenu do Muchawki.

       Także jak widać jest gdzie inwestować, a zapomniałem o Stalchemaku, kurna jakby się znalazł poważny inwestor dogadał z syndykiem i chyba z Posłem Borkowskim (bo ponoć on kupił ten teren) to z Odlewni Staliwa Stalchemak można by zrobić "drugą" Manufakturę. Starzyńskiego w miarę szeroka, nie blisko domów, więc nie powinna być uciążliwa. Można ul. Kleberga przedłużyć do Starowiejskiej przez Geodetów. A drugi koniec przez osiedle do Wyszyńskiego (tam dobudować 2 jezdnię). Zrobić duży parking, puścić darmowe autobusy (dla tych, co nie dojeżdżają samochodami) i mamy piękne centrum handlowe na terenie po byłej odlewni staliwa.

       Tylko pytanie czy Poseł Borkowski dałby się namówić (bo on ponoć przeciwnik dużych sklepów) ale jakby dostał dużą powierzchnię w centralnym pasażu pod swoje Mościbrody, to by dał się przekonać. Tak mi się przynajmniej wydaje. Duży ruch sklep zaraz na wprost głównego wejścia, dobrze urządzony, z profesjonalną obsługą, dobrym asortymentem. By mu towar na pniu schodził.

       Dobra kończę, bo się rozmarzyłem. Niech połowa z moich rozmyślań się ziści to by miasto zupełni innego obrazu nabrały.

       Cóż na fabrykę (z prawdziwego zdarzenia) liczyć, co nie mamy. Po prostu fabryki arbo stawią się w Chinach czy Tajwanie (tania siła robocza) albo, jeśli już to blisko autostrad i granicy a najlepiej to jedno i drugie + strefa ekonomiczna by był zwrot podatku dochodowego.

       Więc co nam zostaje handel i usługi, a nóż, widelec ktoś jadąc od Terespola na Warszawę i na odwrót wstąpi do Siedlec na zakupy, jedzenie, rozrywkę. Oczywiście trzeba się odpowiednio zareklamować na DK nr 2 i obwodnicy miasta. Tak by potencjalny klient wiedział gdzie i po co ma zjechać z głównej drogi. Ba musi być odpowiednia ilość tablic kierunkowych by klient nie błądził po mieście. Na pewno częściej niż są tablice kierunkowe (te zielone) na skrzyżowaniach, że się większość przyjezdnych gubi.


       ---
       Reset
       • Sprzedali, kupił, buduje a wy podpowiadacie aby jeszcze okolicę ogrodził. W środku miasta ma lotnisko zrobić? Ludzie!!! Galeryjka miejska, bliska i łaskawa więc ludzie na piechotę będą podchodzić.
        --
        Mój jest ten kawałek podłogi
        Nie mówcie mi więc,co mam robić
        • krzycho1252 napisał:
         > Sprzedali, kupił, buduje a wy podpowiadacie, aby jeszcze okolicę ogrodził. W środku miasta
         > ma lotnisko zrobić?

         Lotnisko to w Białej Podlaskiej albo w Mińsku Mazowieckim :))

         A dlaczego ma grodzić ??

         Ja mówiłem tylko o szlabanach i biletach za parkowanie

         > Ludzie!!! Galeryjka miejska, bliska i łaskawa, więc ludzie na piechotę będą podchodzić.

         A no, no Siedlczanie my chodźmy do galerii na piechotę. Pewnie, że tak jak jest blisko to, po co stać w korkach paliwa zużywać, za parkowanie płacić.

         Zresztą przez 2-3 tygodnie WSI, WSK, LBI, WM, LLU, LRA, BSI, WG, WWE także spokojnie dajmy się "regionowi" wyszaleć a później my (mamy na miejscu) możemy spokojnie pójść.

         --
         Reset
  • A ja myślę że to tylko kwestia czasu, jak znajdzie się jakiś inwestor który zechce zbudować centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia, Jest dużo miejsc na takie inwestycje, np. Obwodnice : Północna (może coś w okolicach stadionu;p
   • Być może coś się szykuje w okolicach ronda w Ujrzanowie skoro Gmina zmienia plan zagospodarowania
    • Jeżeli powstanie to w Białkach,to kolejne w Siedlcach nie będzie potrzebne.
    • ito25ms napisał:

     > Być może coś się szykuje w okolicach ronda w Ujrzanowie skoro Gmina zmienia pla
     > n zagospodarowania


     Faktycznie, według planu zagospodarowania, teren jest przeznaczony na obiekty handlowe o sprzedaży powyżej 2000m2 o wysokości zabudowy do 18m i maksymalnie 3 kondygnacjami nadziemnymi, dopuszcza się też garaże wielopoziomowe stanowiące integralną część obiektu handlowo - usługowego. Ale zanim się znajdzie chętny, bo chyba jeszcze niema, to minie jeszcze sporo czasu.
     • www.tvsiedlce.pl/video_tv.php?id=7111
      • to by mógł pozwolić sobie na coś takiego:

       warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10891461,Pierwszy_w_Polsce_taki_McDonald_s_powstal_w_Warszawie.html

       No ale, przez najbliższe 10 lat nie spodziewał bym się (dużego) Carrefoura w centrum. Tak to jest jak ktoś jest pazerny na kasę, mógł budować sklep na 6000 m2 a postawi na 2000m2.

       Bo mu się dodatkowych parkingów nie chciało budować.

       --
       Reset
       • efaster napisał:


        > No ale, przez najbliższe 10 lat nie spodziewał bym się (dużego) Carrefoura w ce
        > ntrum.


        Miejsce dużego marketu jest na obrzeżach, elbfonds się wycofał, ale teren jest atrakcyjny i myślę, że wcześniej czy później powstanie tam duże centrum handlowe, takie jest przeznaczenie dla tego terenu według studium. Podobnie rzecz się ma z działką w Ujrzanowie, przy rondzie.


        > Tak to jest jak ktoś jest pazerny na kasę, mógł budować sklep na 6000 m2
        > a postawi na 2000m2.
        >
        > Bo mu się dodatkowych parkingów nie chciało budować.


        Parkingi nie mają tu nic do rzeczy bo 25 miejsc ma być na całą galerię, a nie na same sklepy.

  • oczywiście 25 miejsc na 1000m2 :D
   • Nie dość, że nie będzie hipermarketu, jak zakładały pierwotne plany, to już chyba wiadomo, jakiej sieci market będziemy mięli w nowej galerii.

    W najnowszym wydaniu Info Siedlce (bezpłatny informator siedlecki, nr. 16, 27.12.11) jest artykuł dotyczący budowy nowej galerii. Poza mniej lub bardziej ogólnie znanymi dotąd informacjami, pojawia się taki oto news: 'Pewne jest, że w obiekcie znajdzie się sieciowy multipleks z pięcioma salami kinowymi, a obecny market Stokrotka przeniesie się z podziemia na pierwszy poziom galerii.'

    Zgodnie z przedstawionym planem zagospodarowania przestrzeni na oficjalnej stronie galerii (www.galerias.pl), market spożywczy ma być tylko jeden.

    Wniosek: nowym - starym supermarketem będzie Stokrotka, tyle, że powiedzmy 2x większa, niż dotychczas.

    Jak dla mnie totalna porażka. Liczyłem na Tesco, Carrefoura czy wręcz na zupełnie nowego 'gracza'. Z drugiej strony trudno się Stokrotce dziwić - już teraz ten market jest dla nich kopalnią pieniędzy, a co dopiero, gdy urosną 2x i będą jedyni w jedynym centrum handlowym w mieście, o znaczeniu regionalnym - wiadomo, że nie odpuszczą takiej unikalnej okazji na generowanie jeszcze większych zysków.
    • I to jest patologia tocząca to miasto

     też liczyłem na DUŻE !!!!! Tesco, Carrefoura, a jak nie to może Leclerca, Reala (???)

     A tu dupa z bobra. Zrobią to co w centrali (Lublin) i pewnie Stokrotka zmieni nazwę na Delima, byłem tam 2-3 razy drogo, jak cholera, takie delikatesy "ala" Alma czy Piotr i Paweł.

     Ehh.......

     W sumie to było do przewidzenia, że Stokrotka nie pozwoli, aby obok wyrosła konkurencja.

     Oni chyba mają ze Strusem jaką umowe, albo przyżecznie, bo już w kilku obiektach co Strus budował najemcą jest Stokrotka np. 11 Listopada czy Pirenejska w Warszawie.

     --
     Reset
     • efaster napisał:

      > I to jest patologia tocząca to miasto
      >
      > też liczyłem na DUŻE !!!!! Tesco, Carrefoura, a jak nie to może Leclerca, Reala
      > (???)
      >
      > A tu dupa z bobra. Zrobią to co w centrali (Lublin) i pewnie Stokrotka zmieni n
      > azwę na Delima, byłem tam 2-3 razy drogo, jak cholera, takie delikatesy "ala" A
      > lma czy Piotr i Paweł.
      >
      > Ehh.......
      >
      > W sumie to było do przewidzenia, że Stokrotka nie pozwoli, aby obok wyrosła kon
      > kurencja.
      >
      > Oni chyba mają ze Strusem jaką umowe, albo przyżecznie, bo już w kilku obiektac
      > h co Strus budował najemcą jest Stokrotka np. 11 Listopada czy Pirenejska w War
      > szawie.
      >


      Święta prawda, o ile przebolałbym brak hipermarketu w galerii gdyby powstało centrum na Łukowskiej z realem, ale skoro się wycofali, będziemy musieli jeszcze poczekać na pierwszy normalny hipermarket (6000 - 8000 m2), szkoda. Mam tylko nadzieje, że się doczekamy w ciągu kilku najbliższych lat.

      • Zgadzam się z Wami w 100%

       A tak wogóle, ostatnio słyszałem w radiu, Strus mówił że 8 lub 10 marca (dokładnie nie pamiętam) Odbędzie się konferencja prasowa i wmurowanie kamienia węgielnego . Podczas której zostaną ogłoszeni główni najemcy;)

       • Normalnego hipermarketu, czyli w przypadku Siedlec pow. 2000m2 sprzedaży nie doczekamy się tak długo, jak długo obowiązywać będzie poroniona ustawa zabraniająca budowania większych obiektów handlowych (2000m +), która to została uchwalona za czasów poprzedniego prezydenta.

        Zwróćcie uwagę, że nawet w przypadku nowych inwestycji typu market, sklep ma właśnie góra 2 tyś. m. Przykład: Kaufland, który zazwyczaj buduje sporo większe obiekty, u nas musiał ograniczyć się do 2000m, do których dołącza dyskont napojowy o pow. 950m, który stanowi odrębny obiekt. Podobnie w przypadku galerii Strusa - początkowo planowany hipermarket o pow. 6000m2 lub więcej nie mógłby zostać zrealizowany, ponieważ było by to jawnym złamaniem ww. ustawy, a takiej mocy najwyraźniej nie ma nawet pan Konstanty ;)

        Inna sytuacja ma miejsce np. w Białkach (niedoszłe centrum handlowe Elbfonds z Realem) - to już NIE jest teren miasta, a gminy, której ustawa nie dotyczy.

        Podsumowując: jeżeli w ogóle kiedykolwiek doczekamy się hipermarketu, to na terenie gminy, a nie miasta, chyba, że w Urzędzie Miasta znajdzie się ktoś na tyle odważny i pro-marketowy, że doprowadzi do zniesienia tej chorej ustawy, a w to nie uwierzę.
        • Cieszy, że buduje Pan Konstanty, nie cieszy, że nie będzie się nic budować na Białkach.
         Każda taka inwestycja jest z korzyścią dla miasta, tutaj nie ma dwóch zdań.

         Ale to nie jest najważniejsze. Zakłady pracy, zakłady pracy i jeszcze raz zakłady pracy. Ściągać inwestorów, dawać ulgi podatkowe. Będzie praca, to reszta przyjdzie samoistnie. Drogi, bloki, sklepy, galerie handlowe, ronda, obwodnice. Ale to wszystko jest skutkiem. Przyczyną i bodźcem jest PRACA, PRACA i jeszcze raz PRACA. Niech powstaną u nas oddziały produkcyjne wielkich firm, to miasto samo się rozwinie. W przeciwnym razie, możecie sobie wbudować co tylko chcecie, a Siedlce będą się wyludniać.

         Ewentualnie jeszcze jako perspektywa sypialni Warszawy, ale do tego trzeba super ekstra szybkiej kolei. Póki co jest bardzo dobrze, ale może być po prostu rewelacyjnie.

         Może doczekam takiego stanu rzeczy jeszcze przed emeryturą... czego Wam i sobie życzę.

         ;)
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-401
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.