Dodaj do ulubionych

Centrum Handlowe - Galeria S

24.07.11, 16:58
Podsumowując:
,,26 maja odbyła się konferencja w Urzędzie Miasta, na której Konstanty Strus przedstawił plany nowej Galerii. Budynek ma mieć dwie kondygnacje i 900 miejsc parkingowych, z czego 750 będzie w podziemiach. Projektowana Galeria „S” zakłada ok. 140 lokali do wynajmu, powierzchnię zabudowy ok. 19 845 m kw. a powierzchnię lokali do wynajmu na ok. 26 900 m kw. Zakończenie budowy przewidywane jest na czwarty kwartał 2013 r.''
P. Strus mówisz że ta galeria będzie nowoczesnym obiektem handlowo-usługowym, ale pytając znajomych mogę stwierdzić że na podstawie zdjęć przyszłej galerii, nie wygląda ona n a nowoczesną;(

Wiemy że są prowadzone rozmowy z takimi firmami jak ; Zara, Cubus czy H&M

A waszym zdaniem, jakie firmy mogły by zawitać do Naszego Miasta?
Edytor zaawansowany
 • zula51 24.07.11, 17:04
  Muszę przyznać, że w Siedlcach brakuje sklepów sieciowych;(
  Popatrzmy na Reserved w Siedlcach ile tam przewija się ludzi;)
  Wiedz jestem za Zarą i H&M ale duży salon Agd/Rtv też by się przydał jeden już mamy Media Expert ale Saturn lub Media Markt jeszcze by się przydał i to w centrum;)
 • zula51 24.07.11, 17:09
  Dużo ludzi oczekuję na Empik-a
  Ale czy jest sens?
  Czy ktoś to będzie u nas bendzie na to zainteresowanie?
  Ja owszem kilka razy do roku kupuję płyty z muzyką,,,,,,, Ale już sama nie wiem,,,,,, 90% ściąga muzykę z internetu
  Może warto spróbować.....
 • krzycho18 24.07.11, 18:03
  Ja liczę na KFC :D
 • zzz34 24.07.11, 18:25
  a ja liczę na C&A
  --
  <zzz34>
 • krzycho18 24.07.11, 18:36
  A tak swoją drogą to nie wydaje wam się, że 140 sklepów to trochę dużo jak na 27 tyś metrów kwadratowych powierzchni, a przecież ma być też kino i jakiś hipermarket. Mam nadzieje, że Strus nie narobi tam jakiś malutkich boksów żeby upchnąć jak najwięcej najemców i trzepać jak najwięcej kasy. Chociaż znając jego żądze pieniędzy, nie zdziwił bym się jakby w ostatniej chwili zrezygnował z parkingu żeby zarobić jeszcze więcej, tak jak to było z milenium i obecna galeria s :D Oby nie
 • bra-dd 24.07.11, 20:42
  Właśnie szczerze mówiąc po co nam 2 kino,, Teraz potencjalne osoby podzielą się 50/50 Więć zyski będą mniejsze,,,, Ale bendzie konkurencja;)
  Na stronie podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-projekt-nowej-galerii-handlowej-6b9e.html jest plan, to większość to małe sklepiki,, a tak wogóle jak się wam podoba sam wygląd Galeri?
  Porównując do Warszawskich to nie wygląda na nowoczesną;(
  Ale jak dobrze to handel będzie tylko na poziomie +1?
  A na poziomie 0 co bendzie?
 • bra-dd 24.07.11, 20:51
  Porównując;

  CH Sadyba Best Mall posiada w swojej ofercie m.in.:
  Około 100 sklepów i punktów usługowych,
  Bogaty wachlarz restauracji i kawiarni,
  Rozrywkę w formie kina Cinema City,
  Jedyne w Warszawie kino trójwymiarowe Orange Imax,
  Centrum rozrywki Fantasy Park, w którym wśród wielu atrakcji należy wymienić bowling, bilard, plac zabaw dla maluchów,
  Supermarket Carrefour market,
  Około 1000 miejsc parkingowych.
  Całkowita powierzchnia obiektu (mkw.): 50000
  Powierzchnia handlowo - usługowa netto (mkw.): 22747

 • foolonthehill 06.01.12, 20:53
  "Czy ktoś to będzie u nas bendzie na to zainteresowanie?"
  Dla Ciebie raczej nie bendzie.
 • esm.ara 15.04.12, 11:46
  Empik to nie tylko muzyka :)
 • arya12 17.04.12, 16:49
  Też czekam na empik, już dawno powinien być w Siedlcach ale jak widać jeszcze sobie na to poczekamy...
 • ibzor 24.07.11, 20:52
  Według mnie powinno zostać zarządzone referendum na temat tego ile i jakie sklepy będą w powstałej galerii. Do tego referendum na temat tego czy ma być 2 kino czy nie i w ogóle najlepiej żeby to sami Siedlczanie zdecydowali jak będzie wyglądać Galeria S - co tam będzie , ile, i kto bedzie wynajmowal i ile placil.

  To przecież niesprawiedliwe że o takich rzeczach może decydować byle głupek z milionami złotych który kupił se kawałek ziemi i będzie tam budował... Przecież też teren i przyszła galeria należy do wszystkich mieszkańców a nie do jakiegoś Strusa :/

 • efaster 24.07.11, 22:13
  kupił to jego :))

  plan już powstał, teraz muszą składać papiery do wydziału architektury by dostać warunki zabudowy i wg. tych wytycznych składają wniosek o pozwolenie na budowę.

  Myślałem, że zaczną już na początku czerwca, ale nic nie ruszyło by ta ziemie z wykopu wywozić póki mały ruch a na jesieni kupę błota ciężarówki naniosą na ulic i chodniki. Ba czy kostka na wyjeździe z bramy na ul. Piłsudskiego wytrzyma napór 20 t. ciężarówek ?? Bo obawiam się, że będzie tak samo pozapadana jak na wyjeździe z budowy przy ZSP 3 na Popiełuszki. Ciekawe czy wykonawca po skończonej tam budowie naprawi szkody, czy zostawi tak zniszczoną kostkę, to samo na Prusa przy LO II jak hale sportowa budują.

  --
  A Pamiętasz Jak? 2011
 • ito25ms 24.07.11, 23:29
  Nie ma warunków zabudowy kiedy jest teren objęty planem, bo wszystko jest w nim zapisane. Natomiast jest długotrwała procedura dotycząca decyzji środowiskowej i tutaj akurat inwestor ma już raport środowiskowy, co jest opisane na str. UM. Co zrobią natomiast teraz sąsiedzi, zwłaszcza ci najbardziej opozycyjnie nastawieni, to jest zagwozdka. A trzeba wiedzieć, że skargą na decyzję środowiskową można przyblokować inwestycję nawet na kilka lat.
 • krzycho18 07.08.11, 17:49
  Coś się zaczyna dziać, wisi tablica informacyjna na której napisane jest:" garaż podziemny oraz parking". Termin robót to sierpień 2011 - grudzień 2011. Trochę to dziwne, najpierw zrobi garaż, a później zawiesi drugą tablice o budowie galerii??
 • ibzor 07.08.11, 18:49
  Cholera jasna - jacy w tym miescie są malkotenci...

  Buduje najpierw Parking bo pewnie chce zeby klienci Galerii S i inni ludzie parkujący w centrum mogli od razu z niego korzystać i płacić za parking.

  Ale oczywiscie nie do cholery jasnej - nie moze byc parkingu w centrum ani galerii bo komuś się nie podoba.

  Ja się nie dziwie ze przy takich mieszkańcach i takim podejściu wszyscy tylko patrza jak wy**** z tego piekiełka.
 • krzycho18 07.08.11, 19:31
  Czy ja pisałem, że mi się coś nie podoba?? wręcz przeciwnie bardzo się cieszę, ze będzie galeria i duży parking, tylko jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś budował galerie na raty. I nie ciśnieniuj się tak, bo Ci żyłka w tyłku pęknie:)
 • efaster 07.08.11, 19:55
  spokojnie, w sumie dobre posunięcie, bo jeszcze w NSA jest sprawa nie roztrzygnięta (to raz) a dwa, że strus to nie ING czy Plaza Center i nie "sra" pieniędzmi, by "wydolić" odrazu na dwie duże galerie (GS i Białe Tarasy w Białymstoku). A tak sąd mu się nie przyczepi, że zaczą budowę (galerii) bez prawomocnego roztrzygnięcia, a i kasy przez zimę nazbiera :))

  Ot i wg. mnie cała tajemnica budowy na raty.

  --
  A Pamiętasz Jak? 2011
 • zula51 08.08.11, 12:06
  Dobry pomysł z tym parkingiem,,, przecież nowa galeria ma stanowić całość z dotychczasową galerią,,, Więc tego parkingu nie bendzie,,,,,, Przecież musi to jakoś wyglądać;)
 • efaster 25.08.11, 15:12
  Budować budują, (chociaż, dopiero oficjalnie parking, ale wiadomo, o co chodzi - sprawa w NSA). Wszytko pięknie tylko, jeden mały mankament, z placu budowy, wjeżdzają wielkie ciężarówki, wielkości tira wywożące ziemię z wykopu (logiczne, trzeba wybrać ziemię na głębokość prawie 2 pięter w głąb na ternie po byłym stadionie). W sumie dużo tego, przypuszczam kilka set ciężarówek "urobku" się nazbiera. Teraz jeszcze, jako tako mamy lato, deszczowe, ale lato, co będzie jak przyjdzie jesień i będzie lało codziennie ?? Przecież każda taka ciężarówka wyjeżdżająca z placu budowy wynosi kołami kupę błota, na nasze ulice. Już teraz widać wyraźne ślady wyjeżdżania z bramy na Piłsudskiego. A sytuacja się nasi, z nadejściem jesieni. Czy UM nie mógłby wymusić na inwestorze położenia jakiś mat, czy innego urządzenia czyszczącego podwozie w ciężarówkach. Inaczej w listopadzie ugrzęźniemy w błocie, a to ścisłe centrum.

  I żeby nie było, że czepiam się Strusa, bo jestem daleki od tego na innych budowach nie wygląda to lepiej. Na budowie aqaparku to samo, ciężarówki wywożą ziemię, a na Północnej/JP II (nie wiem, jaka oficjalnie teraz nazwa obowiązuje) leży kupa błota i piachu. Tam jeszcze, jakby 'kolanem upchał" jeszcze jakoś przejdzie, bo ten odcinek obwodnicy jest w przebudowie (pewnie czekają aż firma z Pułtuska, a właściwie miejscowi podwykonawcy skończą roboty ziemne) ale i tak nowej jak skończą to budowa aqapaku będzie dalej. I wtedy też by się przydałoby wykonawca budowy aqaparku zadbał o maty.

  Jednym z chlubnych wyjątków jest budowa na sokołowskiej tam nie raz widziałem jak robotnicy latali z łopatami i szczotkami i zamiatali błoto i piach po ciężarówce, która wyjechała właśnie z budowy. No cóż widać w Wielkopolsce (firma z Ostrowa Wlkp.) panują inne standardy niż u nas na południowym Podlasiu. W sumie i inaczej oni robią jak większość cywilizowanej polski, a nasze firmy robią byle jak. Ba nie raz widziałem jak firmy z Siedlec bądź z naszego regionu robiły coś w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy innych miastach. I o dziwo robiły to sumiennie, porządnie i do tego sprzątały po sobie. A u nas sobie odbijają, robią byle jak i strasznie syfią przy tym. A jak już sprzątają to na sam koniec po zakończeniu inwestycji. Dziwne co ??

  Owszem budujmy, jak najwięcej niech się miasto rozwija, ale niech inwestorzy/wykonawcy dbają o czystość przy tym. Nie sztuką jest budować i "upieprzyć w błocie" okoliczne ulice i chodniki w obrębie kiku przecznic, bo jest budowa. Drugą plagą jest niszczenie wjazdów, są zazwyczaj z kostki, niby ma podbudowę z suchego betonu czy kruszywa, ale to tyko kawałek "kolorowego betonu" położonego na ubity żwir. O ile zniesie ciężar samochodu osobowego, czy nawet raz na jakiś czas ciężarówki, o tyle nie wytrzymuje naporu ruchu w te i we te, ciężarówek wyładowanych z piachem czy innych samochodów ciężarowych z materiałem budowlanym (w tym gruszek z betonem). Po takiej budowie taki wjazd jest "pofalowany" jak fale w morzu :) I co najgorsze, tak to zostawiają późnej, ba do tego poniszczone są krawężniki, trawnik przy takowym wjeździe, bo wiadomo wielka ciężarówka nie ma takiego promienia skrętu jak osobowy, a wziąć większy margines zrobić nie zawsze się da trzeba zjechać na przeciwległy pas ruchu, ustąpić pierwszeństwa by mieć pusty pas, trzeba się nagimnastykować. A tak skręca i nie patrzy gdzie tylne koła wylądują czy na kostce czy na trawniku. I tak to później zostaje. Przykład ul. Prusa wjazdy na lodowisko miejskie, wjazd do LO II (chociaż tam coś robią na podjeździe w związku z budową hali przy LO) czy budowę przy Samochodówce na Popiełuszki. A to tylko kilka przykładów, na ignorancję inwestorów czy wykonawców.

  Budujmy, ale nie niszczmy i nie brudźmy dookoła.

  --
  A Pamiętasz Jak? 2011
 • felnet 25.08.11, 17:12
  Efaster nie do poznania.
  Jakieś lekcje etykiety bierzesz czy byli o 6.00.
 • niunianiu 25.08.11, 17:29
  czy Ty gdzieś pracujesz? masz rodzinę?
  bo mi z Twoich wypowiedzi wyłania się obraz człowieka wiecznie pilnującego miejskich robót ;)
  albo jesteś taksówkarzem / kierowcą autobusu
  albo nie masz rodziny i po pracy wędrujesz po mieście w celu kontroli
  a może z racji pracy się tam pojawiasz ;)
 • efaster 25.08.11, 19:40
  He, he :))

  Ja tak przy okazji, przejazdem :))

  spokojnie nie chodzę codziennie i nie oglądam :))

  Czasem jadąc gdzieś przez miasto zerknę tu i tam, czasem psa wezmę na dłuższy spacer (np. na Błonia) lubię rowerkiem zajrzeć gdzie samochodem nie da rady dojechać.

  Po portu jestem osobą, która interesuje, co sie dzieje w mieście :)) Ale wszytko w ramach rozsądku. No i nie lubię chałtury i roboty na byle jak. :) Więc czasem zwrócę uwagę na rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi :))

  No cóż budowa na Wojskowej nie daje o sobie jeszcze znać, ale z przyjściem jesieni przypomni o sobie. Fajnie będzie wyglądać Piłsudskiego "upiepszona" w błocie z kół ciężarówek.

  --
  A Pamiętasz Jak? 2011
 • efaster 26.08.11, 17:00
  mam nadzieje, że rozwiałem wszystkie wątpiwości :)

  Rodziny (w sensie żona, dzieci) nie mam :) 23 lata, to jescze czas na to przyjdzie :)

  --
  A Pamiętasz Jak? 2011
 • 0walle 02.09.11, 10:24
  Praca wre
 • felnet 02.09.11, 10:28
  Tablica była. Budowa parkingu podziemnego.
  To tam mają się zmieścić te tysiące samochodów?
 • n_l 02.09.11, 12:36
  A przy okazji zamalowano tabliczkę na budynku NBP.
  Taliczkę informującą że to budynek zabytkowy.
  Przypadek czy obiekt przestał już być zabytkiem...
  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • 0walle 05.09.11, 18:47
  A tu praca wre...
 • krzycho18 17.09.11, 11:16
  Na stadionie pojawił się żuraw
 • dymek1979 17.09.11, 18:35
  Żuraw w Naszych stronach?? Pewnie niedługo odleci do ciepłych krajów :)

  a tak na serio to najwyższa pora na start robót bo czas goni. Tylko trochę źle robią, że tak późno przed zimą zaczynają. Zaraz będzie zimno, deszczowo i mroźno.
 • efaster 27.09.11, 19:10
  Są już wylane fundamenty i "część" parkingu + słupy betonowe od strony ul. Katedralnej.

  Tylko w tym tempie to budowa, skończy się najwcześniej w 2015 roku, a termin miał być do 2013 roku.

  Zostawiono drzewa od strony Katedralnej. Wycięte zostaną przy poszerzaniu Katedralnej i Sportowej. Pytanie tylko, kiedy zostanie to zrobione i kto za to zapłaci ?? Miasto czy deweloper ??

  Do zimy 2 miesiące. Znając życie budowa zostanie rozgrzebana na zimę. To samo pewnie czeka budowę aqaparku i nową cześć D.H. Atlas.

  --
  Reset
 • bra-dd 10.10.11, 16:24
  Właśnie szperałem w internecie i napotkałem się na ciekawostkę;)
  13 pażdziernika w SILESIA CITY CENTER w Katowicach odbędzie się otwarcie nowej części galeri.
  Gościem będzie sama Paris Hilton;)

  Może u nas podczas otwarcia też coś podobnego będzie;) (ale kiedy to nastąpi.....)

  www.silesiacitycenter.com.pl/wielkie-otwarcie.html
 • lesio57 10.10.11, 16:32
  A jest znów kogo podziwiać.
 • zula51 10.10.11, 16:32
  Teoretycznie fajna impreza;)
  U nas chyba też będzie jakiś plac(bankowy) na imprezy kulturalne,, więc jestem jak najbardziej ZA;)

  Pożyjemy zobaczymy;)

 • ibzor 10.10.11, 19:12
  U nas będą Mroczkowie.
 • zula51 14.10.11, 20:28
  Kolejne huczne otwarcie Centrum Handlowego
  Tym razem w Rzeszowie Millenium Hall

  www.strefaimprez.pl/rzeszow/wielkie-otwarcie-millenium-hall-gosciem-anja-rubik-51539

  Tak swoją drogą, to ciekawe czy KIEDYS u nas będą takir imprezy jak np: Noc Zakupów he
 • endruuu 22.10.11, 10:33
  Coś się jednak dzieje, zdjęcia:

  www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-ruszyly-prace-przy-budowie-galerii-foto-81b3.html?pageId=4&a=33203&cs=1
 • felnet 22.10.11, 10:48
  Dzieje się od sierpnia. Ale nikt tego nie pokazuje bo tego pana stać na reklamę.
  Widocznie wg. niego RP robi to najlepiej.
 • felnet 22.10.11, 11:07
  Jeśli to reklama, dlaczego zdjęcia robione z za ogrodzenia ?
 • mrfan 16.09.14, 09:05
  ?
 • zula51 22.10.11, 16:23
  Cytując ,,W nowoczesnej, dwukondygnacyjnej galerii '' czyli dobrze rozumiem?
  -1 ,0, +1 i + 2 ?
 • krzycho18 22.10.11, 18:24
  -1, 0, +1, kondygnacje to nie zupełnie to samo co piętra i liczy się je łącznie z parterem.
 • n_l 22.10.11, 18:39
  Chwileczkę... a jak to było napisane... w dwukondygnacyjnej
  czy w dwupiętrowej?
  Bo jeżeli w dwupiętrowej to możesz mieć słuszność
  ale jeżeli w dwukondygnacyjnej... ;-)

  > -1, 0, +1, kondygnacje to nie zupełnie to samo co piętra i liczy się je łącznie
  > z parterem.
  Co do "-1" skłonny byłbym przyznać ci rację, ale +1...??????????????
  Czy w blokach mieszkalnych piwnicę, parter i 1 piętro liczy się razem?
  Czy może to parter uważa się u nas za pierwsze piętro?
  Nie bardzo rozumiem dlaczego twierdzisz że "0" i "+1" liczy się razem?

  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • krzycho18 22.10.11, 18:52
  n_l napisał:


  > Nie bardzo rozumiem dlaczego twierdzisz że "0" i "+1" liczy się razem?

  Nie liczy się razem, chodziło mi o to, że podając w piętrach nie liczy się parteru, ale jeśli chodzi o kondygnacje to wtedy liczymy razem z parterem. Czyli parter to kondygnacja 1 a pierwsze piętro to kondygnacja 2.

 • n_l 22.10.11, 19:03
  Czyli dwukondygnacyjny budynek z podziemnym parkingiem
  (jak napisano w linkowanym tekście) to kondygnacje -1 i 0.
  Ergo- galeria będzie parterowa ;-)
  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • ibzor 22.10.11, 19:05
  Wszystko zależy od tego kto pisał artykuł i na jakich podstawach.

  Bo wg prawa budowlanego i przepisów to dwukondygnacyjny znaczyłoby rzeczywiście -1 + 0

  ale wg mowy "potocznej" to to samo co dwupiętrowy czyli -1 +0 +1 +2

  I obstawiałbym raczej za tą drugą opcją - wystarczy spojrzeć na powierzchnie całkowitą ... na parterze to się nie zmieści...
 • n_l 22.10.11, 19:12
  > ale wg mowy "potocznej" to to samo co dwupiętrowy czyli -1 +0 +1 +2
  Polemizowałbym z powyższym stwierdzeniem ale może faktycznie
  można się spotykać z takim ujednoliceniem.
  Lecz nie w tym rzecz :-)
  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • krzycho18 22.10.11, 19:16
  Nie będzie parterowa, będzie kondygnacja minusowa czyli parking i dwie kondygnacje naziemne.
 • n_l 22.10.11, 19:34
  Aha, czyli upierasz się że kondygnacja "-1" i kondygnacja "0"
  to jedna kondygnacja.
  No dobrze, niech tak będzie ;-)

  sjp.pwn.pl/slownik/3033640/pietro
  sjp.pwn.pl/szukaj/kondygnacja
  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • krzycho18 22.10.11, 19:53
  n_l napisał:

  > Aha, czyli upierasz się że kondygnacja "-1" i kondygnacja "0"
  > to jedna kondygnacja.

  Nic takiego nie napisałem.
  Na Podlasie24 napisane jest dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem czyli w sumie 3 kondygnacje, ale przy galeriach często podają tylko kondygnacje naziemne chociaż faktycznie garaż też jest kondygnacją:)
 • n_l 22.10.11, 20:03
  Wlazłeś na zaminowane bagno i pchasz się dalej ;-)
  > Na Podlasie24 napisane jest dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem
  > czyli w sumie 3 kondygnacje
  Dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem
  to podziemny parking + jedna kondygnacja nadziemna
  Dwie kondygnacje nad ziemią i podziemny parking to trzy kondygnacje

  > Nic takiego nie napisałem.
  O.K. nie będę cię już gnębił :-)
  Miłego wieczoru i niedzieli :-)
  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • krzycho18 22.10.11, 20:12
  n_l napisał:


  > Dwukondygnacyjna galeria z podziemnym parkingiem
  > to podziemny parking + jedna kondygnacja nadziemna

  Dla mnie to dwie kondygnacje galerii plus podziemny parking. Nigdzie nie jest napisane dwukondygnacyjna galeria, w tym parking.
 • ibzor 22.10.11, 21:46
  900 miejsc parkingowych, z czego 750 w parkingu podziemnym, co znaczy 150 miejsc jest na parterze poza tym wazna informacja :

  " powierzchnię zabudowy ok. 19 845 m kw. a powierzchnię lokali do wynajmu na ok. 26 900 m kw"

  Czyli logicznym jest że musi być coś więcej niż parter bo to jest nielogiczne jesli galeria ma zajmowac w rzucie dwuwymiarowym z góry - 19 845 m2 a liczba lokali jest wieksza - czyli 26 900 m2.

  Biorąc pod uwage ze 150 miejsc ma byc tez na parterze w powierzchni zabudowy (tak to zrozumialem) to dwukondygnacje należałoby rozumieć przez 0 oraz +1 (tak jak obecna Galeria S) 26 900m2 - czyli wezmy na to 15 000 m2 powierzchni wynajmowych na pietrze i pozostale 11 900 ma parterz e - do tego nalezy doliczyc pomieszczenia socjalne, hole łazienki itp itd....

  Nie sądzę żeby projekty były dostępne do wiadomości publicznej, wiec nie dowiemy się o co dokładnie chodziło redaktorowi.

  Jedno jest pewne - 2 kondygnacje w tym wypadku to napewno nie -1, 0 - bo po prostu informacje byłyby ze sobą sprzeczne.
 • zula51 16.11.11, 19:31
  Możecie przypomnieć kiedy będzie można się już wybrać na pierwsze zakupy do galerii?
 • n_l 23.10.11, 09:41
  > Cytując ,,W nowoczesnej, dwukondygnacyjnej galerii '' czyli dobrze rozumiem?
  > -1 ,0, +1 i + 2 ?
  I tym jednym, krótkim wpisem dałeś(?) wiele satysfakcji :-)
  Z powodu jednego, drobnego w sumie błędu, ludziska
  rzucili sie z zapałem godnym lepszej sprawy, udowadniać
  że błąd nie jest błędem.
  #&160;
  A swoją drogą-
  "...Plany jakie zostały przedstawione podczas rozmowy z dziennikarzami zakładają, że na 1. i 2. kondygnacji pojawią się typowe sklepy różnych branż <...>3 kondygnacja ma być z kolei przeznaczona na rozrywkę..."
  www.spin.siedlce.pl/2010/09/08/jak-bedzie-wygladala-galeria-s-za-5-lat/
  i następne
  "Na parterze powstanie patio, a na klientów będzie czekało nawet do 1400 miejsc parkingowych. Pierwszą i drugą kondygnację przeznaczono na handel. Trzecią – na rozrywkę"
  www.tygodniksiedlecki.com/t12246-stadion.staje.si.histori.htm
  Zastanawiam się nad założeniem sondy
  ile będzie w końcu tych miejsc parkingowych :-)
  Bo najpierw padło 1400, teraz mówi się o 900
  a będzie pewnie tyle samo co w podziemnym
  parkingu w Milenium :-)
  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • krzycho18 23.10.11, 11:12
  W tych artykułach, które podałeś, są nieaktualne informacje. Tak miało być na początku, a później koncepcja nieco się zmieniło i będzie tak: klik
 • error_400 23.10.11, 11:25
  > "...Plany jakie zostały przedstawione podczas rozmowy z dziennikarzami zakładają, że na 1. i > 2. kondygnacji pojawią się typowe sklepy różnych branż <...>3 kondygnacja ma być z kolei
  > przeznaczona na rozrywkę..."
  > www.spin.siedlce.pl/2010/09/08/jak-bedzie-wygladala-galeria-s-za-5-lat/

  Z tego wynika, że będzie podziemny parking, parter, 1 piętro i 2 piętro.
  Swoją drogą, nie ma nigdzie wizualizacji tego obiektu?

  Mnie jakoś wizja tej galerii specjalnie nie ekscytuje. Nie będzie w niej nic takiego czego nie ma już w Siedlcach. Boksy handlowe, to tylko ucywilizowanie handlu jaki jeszcze niedawno był głównie na bazarach. To, że może powstanie tu jakiś fast-food, to też zmiana tylko taka, że kiedyś były głównie zapiekanki pod Atlasem, a teraz będą kurczaki w panierce wewnątrz lokalu pod znanym szyldem. Może powstanie empik, ale to dla jednego takiego sklepu warto robić burzę w szklance? Empik fajny sklep, który pokaże jaką ma przewagę nad zwykłymi księgarniami. Kino. Przed czasami NovegoKina pewnie wzbudziłoby więcej emocji, ale minęły już czasy gdy w Siedlcach praktycznie kina nie było. Może jeszcze do tego jakaś kręgielnia, może jakiś bilard... .
 • zula51 23.10.11, 14:03
  Szukałem w internecie informacji na temat kondygnacji;

  np:
  Centrum handlowe Klif w Warszawie
  posiada poziom 0 i +1
  www.klif.pl/przewodnik,1.dhtml
  Ale w opisie na Wikipedi ,,W Warszawskim Centrum Handlowym Klif znajdują się 104 sklepy oraz punkty usługowe i gastronomiczne, rozmieszczone na dwóch kondygnacjach. Klif oferuje luksusowe marki odzieżowe.''

  pl.wikipedia.org/wiki/Warszawskie_Centrum_Handlowe_Klif

  Ja osobiście wyobrażałem sobie tak;

  -1 - Parking, hipermarket i salon AGD RTV
  0- patio , dużo zieleni, fontanny, żródełka, punkty gastronomiczne, jakis salon fryzjerski, może punkt opłat, itd
  +1,+2- handel
  +3 rozrywka , kino
 • zula51 23.10.11, 14:15
  Ale sprawdzcie
  podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/siedlce-projekt-nowej-galerii-handlowej-6b9e.html
  Tam jest plan

  Na obrazie chyba jest pokazana kondygnacja 0?
  I tam jest ok 60 lokali?
  to chyba jednak będzie handel na parterze?
 • krzycho18 23.10.11, 14:22
  Podawałem ten link kilka postów wyżej. Czytajcie czasem chociaż kilka wcześniejszych postów i dajmy już spokój z tymi kondygnacjami. Będzie "Co najmniej 140 lokali handlowych i usługowych o łącznej powierzchni blisko 27 tysięcy metrów kwadratowych. Dwie kondygnacje plus podziemny parking".
 • n_l 23.10.11, 16:17
  > Dwie kondygnacje plus podziemny parking".
  czyli nie dwie a co najmniej trzy kondygnacje ;-)
  --
  Ci, którzy siedzą po prawej stronie, mogą zobaczyć statek kosmiczny.
  Ci, którzy siedzą po lewej stronie mogą zobaczyć ludzi po prawej stronie
  patrzących na statek kosmiczny.
 • krzycho18 23.10.11, 17:47
  Musisz mieć ostatnie słowo heh
 • ibzor 23.10.11, 19:46
  Definicja prawna kondygnacji:

  § 3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
  [...]

  16) kondygnacji - należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą między górną powierzchnią stropu lub warstwy wyrównawczej na gruncie a górną powierzchnią stropu lub stropodachu znajdującego się nad tą częścią, w tym poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą wysokość w świetle nie mniej niż 2,0 m, z wyjątkiem nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia gazowa,
 • zula51 23.10.11, 14:38
  Dobra;)
  Zmieniamy temat;
 • krzycho18 16.11.11, 18:33
  Stawiają drugiego żurawia, ciekawe ile ich będzie wszystkich w sumie?
 • krzycho18 05.12.11, 21:47
  podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/strus-zaczyna-budowe-galerii-88c5.html
 • efaster 06.12.11, 00:56
  Dokładnie, inna (lepsza) nawierzchnia jest na II etapie, a inna na samym rondzie na Piaskowej. Tą pierwszą kładła firma z Węgrowa (na zlecenie Mostostalu), a na rondzie RDP. Zresztą Drogi Podlaskie zostawiają po sobie "znak rozpoznawczy" grysik, który później sypie się z pod kół. Widocznie taką mają technologię. Ale patrząc, na jakość sprzętu RDP i tej firmy z Węgrowa widać dużą różnicę oczywiście na korzyść tej drugiej.

  Czyli żurawi będzie 5 (docelowo). Ciekawe jak z sprawy z mieszkańcami Katedralnej i Sportowej. Ponoć miała być sprawa w NSA, ale coś cicho o tym ??

  Cóż dziwne, z 6 (a mówiono nawet o 7-8 salach) zrobiło się tylko, 5 :(( czyli to, co w NK + jedna. Widocznie w S. nie ma zapotrzebowania na kina 8 (i więcej) salowe. 4-5 wystarcza. Dalej nie znamy operatora kina, chociaż sam Strus mówił, że po imprezie na stadionie (co bracia Golcowie "mu" grali, pomijam "lekką" niedyspozycję samego p. Konstantego - spił się), na "dniach" przedstawi "tegoż" najemcę. Widocznie alko podziałało "zapominająco" (jakkolwiek to brzmi :))

  Cóż termin oddania to dopiero IV kwartał 2013 roku. Czyli pewnie jakieś opóźnienia, więc najwcześniej grudzień 2013, albo wiosna 2014.

  Mnie cieszy fakt (za podlasie 24.pl) :

  "(...) Na mocy podpisanego porozumienia z Miastem Siedlce, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus wykona na własny koszt przebudowę układy drogowego przyległych ulic: Piłsudskiego, Sportowej, Katedralnej i Wojskowej. (...)"

  Czyli widać, że UM zaczyna się "ogarniać" i zaczyna stosować, to, co winnych miastach robią już dawno, chcesz budować duży obiekt handlowy ok. zgoda, ale wybudujesz to i to. I tak powinno być już dawno.

  Szkoda, że Strus nie podaje najemców, przynajmniej tych głównych. Typu, kto hipermarket, kto kino.

  850 miejsc parkingowych (parking podziemny + podcienie na zewnątrz) nie powala, no, ale 25 miejsc na każde 1000 m2 powierzchni handlowej w PZP swoje robi. Chcesz większą powierzchnię, rób dwa poziomy podziemnych parkingów (ogromne koszty).

  Cóż dużo ziemi muszą wywieść (defakto cały stadion :)) na podlasie 24.pl piszą o 120 tys. m³ dużo.

  Ja obawiam się o czystość i kondycję chodników zjazdu na teren budowy z Piłsudskiego po zakończeniu "procesu budowlanego, o czystość jezdni też, błoto, błoto i jeszcze raz błoto.

  --
  Reset
 • krzycho18 06.12.11, 10:52
  efaster napisał:

  > Dokładnie, inna (lepsza) nawierzchnia jest na II etapie, a inna na samym rondzi
  > e na Piaskowej. Tą pierwszą kładła firma z Węgrowa (na zlecenie Mostostalu), a
  > na rondzie RDP. Zresztą Drogi Podlaskie zostawiają po sobie "znak rozpoznawczy"
  > grysik, który później sypie się z pod kół. Widocznie taką mają technologię. Al
  > e patrząc, na jakość sprzętu RDP i tej firmy z Węgrowa widać dużą różnicę oczyw
  > iście na korzyść tej drugiej.


  Tu chyba Ci się tematy pomyliły:D


  > Czyli żurawi będzie 5 (docelowo). Ciekawe jak z sprawy z mieszkańcami Katedraln
  > ej i Sportowej. Ponoć miała być sprawa w NSA, ale coś cicho o tym ??


  Skoro pozwolenie się uprawomocniło to chyba odpuścili.
  A co do żurawi, to będzie fajny widok jak będą już wszystkie stały.


  > Cóż dziwne, z 6 (a mówiono nawet o 7-8 salach) zrobiło się tylko, 5 :(( czyli t
  > o, co w NK + jedna. Widocznie w S. nie ma zapotrzebowania na kina 8 (i więcej)
  > salowe. 4-5 wystarcza. Dalej nie znamy operatora kina, chociaż sam Strus mówił,
  > że po imprezie na stadionie (co bracia Golcowie "mu" grali, pomijam "lekką" ni
  > edyspozycję samego p. Konstantego - spił się), na "dniach" przedstawi "tegoż"
  > najemcę. Widocznie alko podziałało "zapominająco" (jakkolwiek to brzmi :))


  Myślę, że 5 sal w zupełności wystarczy


  > Szkoda, że Strus nie podaje najemców, przynajmniej tych głównych. Typu, kto hipermarket, kto kino.


  Nie wiem, ale może Tesco zwęszyło lepszą lokalizację właśnie w galerii i dlatego wycofali się z Białk, a na ich miejsce wszedł Real, kto wie


  > Ja obawiam się o czystość i kondycję chodników zjazdu na teren budowy z Piłsudskiego po zakończeniu "procesu budowlanego, o czystość jezdni też, błoto, błoto
  > i jeszcze raz błoto.


  Ja obawiam się jeszcze jednego, gdzie będą parkować klienci już istniejącej galerii s, kiedy roboty zaczną się na 100 procent, bo przecież teren obecnego parkingu też idzie pod zabudowę, a już teraz jest tam tłok jak cholera.
 • efaster 06.12.11, 12:59
  > efaster napisał:
  >
  > > Dokładnie, inna (lepsza) nawierzchnia jest na II etapie, a inna na samym
  > rondzi
  > > e na Piaskowej. Tą pierwszą kładła firma z Węgrowa (na zlecenie Mostostal
  > u), a
  > > na rondzie RDP. Zresztą Drogi Podlaskie zostawiają po sobie "znak rozpozn
  > awczy"
  > > grysik, który później sypie się z pod kół. Widocznie taką mają technolog
  > ię. Al
  > > e patrząc, na jakość sprzętu RDP i tej firmy z Węgrowa widać dużą różnicę
  > oczyw
  > > iście na korzyść tej drugiej.
  >
  >
  > Tu chyba Ci się tematy pomyliły:D
  >

  Rzeczywiście, mała pomyłka się wkradła :))

  --
  Reset
 • krzycho18 10.12.11, 20:52
  Pojawiła się strona nowej galerii: www.galerias.pl
 • endruuu 11.12.11, 10:37
  Nieźle, mi się podoba
  P.S. orientuje się ktoś jaką powierzchnię ma obecna galeria s?
 • efaster 11.12.11, 12:37
  A mi się właśnie, że nie do końca podoba

  Hipermarket miał być 8000 m2 albo 2 x po 6000 m2 tak pozwalał PZP

  A co mamy 2000 m2, czyli taka stokrotka "bis"

  Dlaczego w tym mieście nie może powstać coś raz a porządnego ??

  Taki do 2000 m2 mamy już ponad 20 !!!!

  Po co ?? Tu RM dała zgodę, a Strus wszytko spiepszył tylko dla tego, że nie chciało mu się robić więcej miejsc parkingowych (PZP przewiduje 25 miejsc na każe 1000 m2 pow. handlowej)

  I co to jest do cholery to "Anchor tenants" ?? str. 12 folderu zaznaczone na niebiesko ?? Czyżby miejsca, które zajęli już najemcy ??

  --
  Reset
 • zula51 11.12.11, 15:12
  Szczerze mówiąc też zastanawiam się nad ,,Anchor tenants" wpisywałem to translatora , to nawet ciężko to przetłumaczyć (tylko coś z kotwicą);P Ciekawe...
 • podrozny113 11.12.11, 18:15
  2000m2 to strzał w kolano. Zamiast u Strusa większość będzie robić zakupy w centrum w Białkach mając do dyspozycji dużego reala. Chytry dwa razy traci.
 • krzycho18 11.12.11, 21:52
  efaster napisał:

  > Hipermarket miał być 8000 m2 albo 2 x po 6000 m2 tak pozwalał PZP


  Plan pozwala na jeden sklep o powierzchni do 6000 m2, a reszta nie więcej jak 1200m2.


  > I co to jest do cholery to "Anchor tenants" ?? str. 12 folderu zaznaczone na niebiesko ?? Czyżby miejsca, które zajęli już najemcy ??


  Są to sklepy, nazwał bym je wiodące, które mają przyciągnąć klientów przy okazji do pozostałych sklepów. Mam tylko nadzieje, że reszta sklepów to nie będą "wiejskie budki" siedleckich kupców z bazaru.

 • pogus 12.12.11, 07:22
  Proszę bardzo:
  www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomosci/2011/grudzien/8/Aspenn-skomercjalizuje-siedlecka-Galerie-S.aspx
 • lukaszk99 11.12.11, 17:18
  Nie wiedziałem że nowa cześć Galerii S będzie aż tak duża, poza tym wygląda całkiem fajnie.
 • zula51 11.12.11, 10:34
  Fajnie że coś zaczeło się dziać;)

  Szkoda że ten bank będzie chyba zasłaniał wejście (bo jest naprawdę spoko) ale coś za coś;)
 • endruuu 11.12.11, 10:55
  Piszą o "naszej" Galerii S
  www.thecity.com.pl/Obiekty-handlowe/Wiadomosci/Strus-zbuduje-galerie-rozrywkowo-handlowa-w-Siedlcach
 • zula51 12.12.11, 10:41
  Powiem tak,, jeśli Pan Strus chce ponieść porażkę , to prosze bardzo niech ściąga dalej ,,bazarkowe stoiska'' po wiele wyższych cenach do Galeri. Moim zdaniem Galeria powinna być miejscem na ,,markowe'' sklepy dla osób o różnych zasobach portfela. Ale nie made in bazar +
  Mogę śmiało powiedzieć gdyby w dotychczasowej Galeri nie było Rossmanna i Deichmanna to by kompletnie świeciła pustkami
 • fajnababka2 12.12.11, 10:44
  Ciekawe jak będzie z parkowaniem? Jeśli przed kinem centrum czasami cieżko zaparkować to czarno widzę mozliwość parkowania przy nowej galerii.850 MIEJSC PARKINGOWYCH TO JAKIS ŻART.W spółczuje mieszkańcom i użytkownikom obiektów na sąsiednich ulicach ,gdzie siłą rzeczy będą parkowały samochody.I to jest jeden z argumentów wcale nie najważniejszy dla umiejccowiania galerii handlowych z przwdziwego zdarzena poza miastem.Wszędzie na świecie tak się robi.Wyobrażam już sobie te korki na sokołowskiej i piłsudskiego.I tak jest nieciekawie jesli chodzi o przejazd przez centrum
 • kerac32 12.12.11, 12:19
  .850 MIEJSC PARKI
  > NGOWYCH TO JAKIS ŻART.

  Zgadzam się. Na dodatek uważam, że jeśli zarządca galerii nie podejmie jakichś działań, mających na celu korzystanie z parkingów tylko przez jej klientów, to w krótkim czasie staną się one miejscami gdzie auta dojeżdżających do pracy w centrum miasta będą się kisiły od rana do wieczora. Parkowanie w podziemnej części będzie zapewne płatne. A co z częścią odkrytą? Sądzę, że i tu powinny być wprowadzone opłaty. Już słyszę te głosy oburzenia, jednak uważam, że jest to jedyne racjonalne rozwiązanie zapewniające klientom możliwość bezproblemowego znalezienia miejsca do zaparkowania samochodu.
 • efaster 12.12.11, 13:28
  Ale, dla czego głos oburzenia ?? Kiedy większość zgadza się z tym, co mówisz/piszesz. Szkoda, że Strus, nie chce zrobić 2 poziomów (podziemnych) parkingów na całej powierzchni byłego stadionu + to, co jest za obecną GS + "tyły" byłego NBP. I tak spokojnie było by ok. 1 500 miejsc + te, co mają być w "podcieniach galerii. Myślę, że liczba 2000 miejsc była by osiągalna.

  Co do opłat, da się to zrobić, po:

  1) całe śródmieście miasta + tereny bezpośrednio przyległe muszą być objęte strefą płatnego parkowania (opłata przez parkometry, cena nie niższa niż bilet w I strefie MPK, tak się robi w innych miastach i się sprawdza, więc i u nas powinno)

  2) Wjeżdżając na parking podziemny, czy podcienie pobierałoby się bilet (np. tak jest w złotych tarasach) inaczej szlaban "nie wpuści" (a by nie był niszczony pod spodem wychodzi "śpiący policjant" i kolce + 2 kamery obserwują z przodu i z tyłu samochód) wyjeżdżając płacisz inaczej nie wyjedziesz (te same zabezpieczenia, co przy wjeżdżaniu).

  3) Aby ludziska nie parkowali na Katedralnej, Piłsudskiego, Sportowej, Wojskowej czy AK. W miejscach niewyznaczonych (zakazanych) sposób jeden słupki.

  Co do samej galerii:

  1) brak hipermarketu (pow. 2000 m2) stokrotka "bis" nie potrzebna.

  2) tylko 2 kondygnacje (tj. 0 i +1) powinno być przynajmniej te 2 piętra.

  3) jak napisałem 2-u poziomowy podziemny parking na całej powierzchni placu

  Co do tych "liderów" zaznaczonych na niebiesko, to zapewne na rogu Piłsudskiego i Sportowej będzie 2 poziomowy Empik, w środku pewnie z "ciuchów" H&M, C&A

  Cóż pożyjemy zobaczymy, szkoda tylko, że nie będzie dużego spożywczego, 2 poziomów parkingów podziemnych i 2 piętra.

  Co do galerii po za miastem to będzie w białkach, mamy na końcu Brzeskiej Arche. Jest kilka terenów typu. Terespolska vis a vis PXM, Północna, Drobika (tam jest taki kawał ładnego terenu od Biedronki do Granicznej. 3 stron ulice (w tym obwodnica) aż się prosi by coś ładnego postwić. Dalej Strzała i koniec Sokołowskiej, dogadać się z Collegium Mazovia, kupić ten niedokończony wieżowiec + np. pół budynku, co jest z tyłu za nim. Uczelnia miła by kasę na dalszy rozwój (niż demograficzny, więc z czesnego mniej pieniędzy, a tak by mieli, z czego żyć). Z miastem można było by się dogadać, np. w zamian za zmianę PZP na handel wielkopowierzniowy inwestor wyremontowałby Sokołowską i np. Karową i zamontował szlabany automatyczne na przejeździe w strzale. Już dla budżetu te kilka -kilkanaście milionów lżej. Dało się pobliski młyn przerobić to i z tym wieżowcem nie było by problemu. Dalej przy Kaczyńskiego (II etap obwodnicy) jest terenu, że 5 GS by się zmieściło po jednej i pod drugiej stronie. Wystarczy podciągnąć ulicę od przejazdu na Piaskowej połączyć z Żytnią i już jest kawał terenu na inwestowanie. Cóż dalej przy Warszawskiej (za Topaz-em) po lewej i po prawej tyle terenu do Muchawki.

  Także jak widać jest gdzie inwestować, a zapomniałem o Stalchemaku, kurna jakby się znalazł poważny inwestor dogadał z syndykiem i chyba z Posłem Borkowskim (bo ponoć on kupił ten teren) to z Odlewni Staliwa Stalchemak można by zrobić "drugą" Manufakturę. Starzyńskiego w miarę szeroka, nie blisko domów, więc nie powinna być uciążliwa. Można ul. Kleberga przedłużyć do Starowiejskiej przez Geodetów. A drugi koniec przez osiedle do Wyszyńskiego (tam dobudować 2 jezdnię). Zrobić duży parking, puścić darmowe autobusy (dla tych, co nie dojeżdżają samochodami) i mamy piękne centrum handlowe na terenie po byłej odlewni staliwa.

  Tylko pytanie czy Poseł Borkowski dałby się namówić (bo on ponoć przeciwnik dużych sklepów) ale jakby dostał dużą powierzchnię w centralnym pasażu pod swoje Mościbrody, to by dał się przekonać. Tak mi się przynajmniej wydaje. Duży ruch sklep zaraz na wprost głównego wejścia, dobrze urządzony, z profesjonalną obsługą, dobrym asortymentem. By mu towar na pniu schodził.

  Dobra kończę, bo się rozmarzyłem. Niech połowa z moich rozmyślań się ziści to by miasto zupełni innego obrazu nabrały.

  Cóż na fabrykę (z prawdziwego zdarzenia) liczyć, co nie mamy. Po prostu fabryki arbo stawią się w Chinach czy Tajwanie (tania siła robocza) albo, jeśli już to blisko autostrad i granicy a najlepiej to jedno i drugie + strefa ekonomiczna by był zwrot podatku dochodowego.

  Więc co nam zostaje handel i usługi, a nóż, widelec ktoś jadąc od Terespola na Warszawę i na odwrót wstąpi do Siedlec na zakupy, jedzenie, rozrywkę. Oczywiście trzeba się odpowiednio zareklamować na DK nr 2 i obwodnicy miasta. Tak by potencjalny klient wiedział gdzie i po co ma zjechać z głównej drogi. Ba musi być odpowiednia ilość tablic kierunkowych by klient nie błądził po mieście. Na pewno częściej niż są tablice kierunkowe (te zielone) na skrzyżowaniach, że się większość przyjezdnych gubi.


  ---
  Reset
 • krzycho1252 12.12.11, 14:47
  Sprzedali, kupił, buduje a wy podpowiadacie aby jeszcze okolicę ogrodził. W środku miasta ma lotnisko zrobić? Ludzie!!! Galeryjka miejska, bliska i łaskawa więc ludzie na piechotę będą podchodzić.
  --
  Mój jest ten kawałek podłogi
  Nie mówcie mi więc,co mam robić
 • efaster 12.12.11, 18:11
  krzycho1252 napisał:
  > Sprzedali, kupił, buduje a wy podpowiadacie, aby jeszcze okolicę ogrodził. W środku miasta
  > ma lotnisko zrobić?

  Lotnisko to w Białej Podlaskiej albo w Mińsku Mazowieckim :))

  A dlaczego ma grodzić ??

  Ja mówiłem tylko o szlabanach i biletach za parkowanie

  > Ludzie!!! Galeryjka miejska, bliska i łaskawa, więc ludzie na piechotę będą podchodzić.

  A no, no Siedlczanie my chodźmy do galerii na piechotę. Pewnie, że tak jak jest blisko to, po co stać w korkach paliwa zużywać, za parkowanie płacić.

  Zresztą przez 2-3 tygodnie WSI, WSK, LBI, WM, LLU, LRA, BSI, WG, WWE także spokojnie dajmy się "regionowi" wyszaleć a później my (mamy na miejscu) możemy spokojnie pójść.

  --
  Reset
 • zula51 12.12.11, 14:59
  A ja myślę że to tylko kwestia czasu, jak znajdzie się jakiś inwestor który zechce zbudować centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia, Jest dużo miejsc na takie inwestycje, np. Obwodnice : Północna (może coś w okolicach stadionu;p
 • ito25ms 12.12.11, 15:31
  Być może coś się szykuje w okolicach ronda w Ujrzanowie skoro Gmina zmienia plan zagospodarowania
 • lesio57 12.12.11, 15:50
  Jeżeli powstanie to w Białkach,to kolejne w Siedlcach nie będzie potrzebne.
 • endruuu 13.12.11, 08:20
  A ma powstać, spójrzcie na inny temat dot. "galerii w Białkach"
 • krzycho18 13.12.11, 12:02
  ito25ms napisał:

  > Być może coś się szykuje w okolicach ronda w Ujrzanowie skoro Gmina zmienia pla
  > n zagospodarowania


  Faktycznie, według planu zagospodarowania, teren jest przeznaczony na obiekty handlowe o sprzedaży powyżej 2000m2 o wysokości zabudowy do 18m i maksymalnie 3 kondygnacjami nadziemnymi, dopuszcza się też garaże wielopoziomowe stanowiące integralną część obiektu handlowo - usługowego. Ale zanim się znajdzie chętny, bo chyba jeszcze niema, to minie jeszcze sporo czasu.
 • krzycho18 30.12.11, 14:02
  www.tvsiedlce.pl/video_tv.php?id=7111
 • efaster 30.12.11, 17:20
  to by mógł pozwolić sobie na coś takiego:

  warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10891461,Pierwszy_w_Polsce_taki_McDonald_s_powstal_w_Warszawie.html

  No ale, przez najbliższe 10 lat nie spodziewał bym się (dużego) Carrefoura w centrum. Tak to jest jak ktoś jest pazerny na kasę, mógł budować sklep na 6000 m2 a postawi na 2000m2.

  Bo mu się dodatkowych parkingów nie chciało budować.

  --
  Reset
 • krzycho18 30.12.11, 17:55
  efaster napisał:


  > No ale, przez najbliższe 10 lat nie spodziewał bym się (dużego) Carrefoura w ce
  > ntrum.


  Miejsce dużego marketu jest na obrzeżach, elbfonds się wycofał, ale teren jest atrakcyjny i myślę, że wcześniej czy później powstanie tam duże centrum handlowe, takie jest przeznaczenie dla tego terenu według studium. Podobnie rzecz się ma z działką w Ujrzanowie, przy rondzie.


  > Tak to jest jak ktoś jest pazerny na kasę, mógł budować sklep na 6000 m2
  > a postawi na 2000m2.
  >
  > Bo mu się dodatkowych parkingów nie chciało budować.


  Parkingi nie mają tu nic do rzeczy bo 25 miejsc ma być na całą galerię, a nie na same sklepy.

 • krzycho18 30.12.11, 17:57
  oczywiście 25 miejsc na 1000m2 :D
 • hyperactive1 30.12.11, 22:11
  Nie dość, że nie będzie hipermarketu, jak zakładały pierwotne plany, to już chyba wiadomo, jakiej sieci market będziemy mięli w nowej galerii.

  W najnowszym wydaniu Info Siedlce (bezpłatny informator siedlecki, nr. 16, 27.12.11) jest artykuł dotyczący budowy nowej galerii. Poza mniej lub bardziej ogólnie znanymi dotąd informacjami, pojawia się taki oto news: 'Pewne jest, że w obiekcie znajdzie się sieciowy multipleks z pięcioma salami kinowymi, a obecny market Stokrotka przeniesie się z podziemia na pierwszy poziom galerii.'

  Zgodnie z przedstawionym planem zagospodarowania przestrzeni na oficjalnej stronie galerii (www.galerias.pl), market spożywczy ma być tylko jeden.

  Wniosek: nowym - starym supermarketem będzie Stokrotka, tyle, że powiedzmy 2x większa, niż dotychczas.

  Jak dla mnie totalna porażka. Liczyłem na Tesco, Carrefoura czy wręcz na zupełnie nowego 'gracza'. Z drugiej strony trudno się Stokrotce dziwić - już teraz ten market jest dla nich kopalnią pieniędzy, a co dopiero, gdy urosną 2x i będą jedyni w jedynym centrum handlowym w mieście, o znaczeniu regionalnym - wiadomo, że nie odpuszczą takiej unikalnej okazji na generowanie jeszcze większych zysków.
 • efaster 30.12.11, 23:29
  I to jest patologia tocząca to miasto

  też liczyłem na DUŻE !!!!! Tesco, Carrefoura, a jak nie to może Leclerca, Reala (???)

  A tu dupa z bobra. Zrobią to co w centrali (Lublin) i pewnie Stokrotka zmieni nazwę na Delima, byłem tam 2-3 razy drogo, jak cholera, takie delikatesy "ala" Alma czy Piotr i Paweł.

  Ehh.......

  W sumie to było do przewidzenia, że Stokrotka nie pozwoli, aby obok wyrosła konkurencja.

  Oni chyba mają ze Strusem jaką umowe, albo przyżecznie, bo już w kilku obiektach co Strus budował najemcą jest Stokrotka np. 11 Listopada czy Pirenejska w Warszawie.

  --
  Reset
 • krzycho18 31.12.11, 12:14
  efaster napisał:

  > I to jest patologia tocząca to miasto
  >
  > też liczyłem na DUŻE !!!!! Tesco, Carrefoura, a jak nie to może Leclerca, Reala
  > (???)
  >
  > A tu dupa z bobra. Zrobią to co w centrali (Lublin) i pewnie Stokrotka zmieni n
  > azwę na Delima, byłem tam 2-3 razy drogo, jak cholera, takie delikatesy "ala" A
  > lma czy Piotr i Paweł.
  >
  > Ehh.......
  >
  > W sumie to było do przewidzenia, że Stokrotka nie pozwoli, aby obok wyrosła kon
  > kurencja.
  >
  > Oni chyba mają ze Strusem jaką umowe, albo przyżecznie, bo już w kilku obiektac
  > h co Strus budował najemcą jest Stokrotka np. 11 Listopada czy Pirenejska w War
  > szawie.
  >


  Święta prawda, o ile przebolałbym brak hipermarketu w galerii gdyby powstało centrum na Łukowskiej z realem, ale skoro się wycofali, będziemy musieli jeszcze poczekać na pierwszy normalny hipermarket (6000 - 8000 m2), szkoda. Mam tylko nadzieje, że się doczekamy w ciągu kilku najbliższych lat.

 • zula51 31.12.11, 13:05
  Zgadzam się z Wami w 100%

  A tak wogóle, ostatnio słyszałem w radiu, Strus mówił że 8 lub 10 marca (dokładnie nie pamiętam) Odbędzie się konferencja prasowa i wmurowanie kamienia węgielnego . Podczas której zostaną ogłoszeni główni najemcy;)

 • hyperactive1 31.12.11, 20:51
  Normalnego hipermarketu, czyli w przypadku Siedlec pow. 2000m2 sprzedaży nie doczekamy się tak długo, jak długo obowiązywać będzie poroniona ustawa zabraniająca budowania większych obiektów handlowych (2000m +), która to została uchwalona za czasów poprzedniego prezydenta.

  Zwróćcie uwagę, że nawet w przypadku nowych inwestycji typu market, sklep ma właśnie góra 2 tyś. m. Przykład: Kaufland, który zazwyczaj buduje sporo większe obiekty, u nas musiał ograniczyć się do 2000m, do których dołącza dyskont napojowy o pow. 950m, który stanowi odrębny obiekt. Podobnie w przypadku galerii Strusa - początkowo planowany hipermarket o pow. 6000m2 lub więcej nie mógłby zostać zrealizowany, ponieważ było by to jawnym złamaniem ww. ustawy, a takiej mocy najwyraźniej nie ma nawet pan Konstanty ;)

  Inna sytuacja ma miejsce np. w Białkach (niedoszłe centrum handlowe Elbfonds z Realem) - to już NIE jest teren miasta, a gminy, której ustawa nie dotyczy.

  Podsumowując: jeżeli w ogóle kiedykolwiek doczekamy się hipermarketu, to na terenie gminy, a nie miasta, chyba, że w Urzędzie Miasta znajdzie się ktoś na tyle odważny i pro-marketowy, że doprowadzi do zniesienia tej chorej ustawy, a w to nie uwierzę.
 • przyjemny_gosc 31.12.11, 21:11
  Cieszy, że buduje Pan Konstanty, nie cieszy, że nie będzie się nic budować na Białkach.
  Każda taka inwestycja jest z korzyścią dla miasta, tutaj nie ma dwóch zdań.

  Ale to nie jest najważniejsze. Zakłady pracy, zakłady pracy i jeszcze raz zakłady pracy. Ściągać inwestorów, dawać ulgi podatkowe. Będzie praca, to reszta przyjdzie samoistnie. Drogi, bloki, sklepy, galerie handlowe, ronda, obwodnice. Ale to wszystko jest skutkiem. Przyczyną i bodźcem jest PRACA, PRACA i jeszcze raz PRACA. Niech powstaną u nas oddziały produkcyjne wielkich firm, to miasto samo się rozwinie. W przeciwnym razie, możecie sobie wbudować co tylko chcecie, a Siedlce będą się wyludniać.

  Ewentualnie jeszcze jako perspektywa sypialni Warszawy, ale do tego trzeba super ekstra szybkiej kolei. Póki co jest bardzo dobrze, ale może być po prostu rewelacyjnie.

  Może doczekam takiego stanu rzeczy jeszcze przed emeryturą... czego Wam i sobie życzę.

  ;)
 • westwind2 02.01.12, 00:02
  > Niech powstaną u nas oddziały produkcyjne wielkich firm, to miasto samo się rozwinie.

  Dużo w tym racji, choć nie do końca. Mamy przykłady firm, które zainwestowały: Mostostal, Stadler, szykuje się Altia, jakaś firma portugalska. To jest już coś, ale szczególnej przemiany to nie powodowało, bo nie tworzy się już zakładów na jeden czy dwa tysiące pracowników, a jedynie 50 - 200 osób.
  Cieszy jednak i to, bo stabilizuje zatrudnienie w mieście na pewnym poziomie. Jednak na takich inwestorów czekają wszystkie gminy w Polsce i zachęcają jak mogą. Konkurencja duża.

  Przykład zachodu pokazuje, że większość miejsc istnieje jednak nie w przemyśle, lecz głównie w usługach jak handel, rzemiosło, gastronomia i hotelarstwo, serwisach samochodów, sprzętu AGD RTV, informatycznych itp., reklamie, mediach, w szkolnictwie i nauce, w instytucjach kultury, w branży rekreacyjno-sportowo-turystycznej i wielu innych.

  Ogromna rzesza pracuje w małych firmach rodzinnych lub niewielkich zakładach i warsztatach, zatrudniających do10 pracowników.

  Wiele miast szczyci się, że są dla mieszkańców i całkiej rozległej okolicy np. centrami zakupowymi, kulturalnymi, z ciekawą oferta spędzania tam czasu wolnego np. w kinie, teatrze, w muzeum, na torze gokartowym lub w pływalni Przyciągają zainteresowanych, którzy wydają tam pieniądze, a obsługę im zapewnia wielu zatrudnionych w tych branżach.

  Szczególnie obiecujące wydaje się być inwestowanie w naukę, instytuty badawcze, w tworzenie i rozwijanie nowych technologii.
  Częstokroć bazą do tych działań są uniwersytety. My, w odróżnieniu od setek miast w Polsce, uniwersytet już mamy. Przy całej jego słabości, ale jednak także już osiągnięciom, warto może postawić TAKŻE na tego konia.

  Wspierać i szukać partnerów zlecających badania ze strony przemysłu, rozwijać jednostki, które mogą pozyskiwać realne zlecenia-granty od koncernów światowych i krajowych, umacniać środowisko naukowe, a tym samym przyczyniać się do powstawania najbardziej kwalifikowanych miejsc pracy, co musi za sobą pociągnąć wzrost zatrudnienia na stanowiskach technicznych, obsługi i pomocniczych.

  Nie zaniedbywać starań w żadnych dziedzinach rozwijających rynek pracy, ale korzystać także z tego, co już jest i posiada pewien nadzwyczajny walor, którym nie mogą pochwalić się wszyscy.
 • hjozek 25.01.13, 09:11
  Siedlce posiada tereny gdzie można wybudować market wielkopowierzchniowy lecz są one małoatrakcyjne z uwagi na cenę zakupu terenu i sąsiedztwo.Tereny gminne są tańsza co jest zrozumiałe i lokalizacja w tych terenach jest sensowna, nie widzę potrzeby lokalizacji hipermarket w centrum miasta gdzie poruszanie jest ograniczone. Proszę zwrócić uwagę że Kaufland zlokalizował sie na obrzeżu miasta i takie lokalizacje są dobre.
  Budowa Galeri w centrum miasta gdzie korki wystepują przez cały dzień jest zwykła głupotą. Zorganizowanie wielkich parkingów nie rozwiąże sprawy dojazdu do nich.
  Rozumiem apetyt inwestora na zyski lecz należy patrzeć na całokształt, gdyż piesi nie zapełnią sklepów.
  Martwi mnie że opracowywany plan miasta dla potrzeb inwestora nie przewidział wystarczającej wysokości budynku, że biedak musi budować niezgodnie z zapisami planu gdyż kino sie nie mieści.
  Aktualnie jest następny inwestor po starym PKS-ie jeszcze mocniejszy od Strusa gdyż dla niego również będzie zmieniany plan, ciekawe czy również poszerzą ulicę i przebudują komunikację czy to nie jest już ważne.
 • zula51 03.01.12, 11:22
  A jakie sieciowe kino chętnie byście widzieli w Galerii?
  Multikino, Cinema City, Helios, Imax? czy może jakieś inne.....
 • zula51 05.01.12, 15:36
  Wiem że dużo osób oczekuję na takie sklepy jak C&A i ORSAY
  Właśnie ruszyły sklepy internetowe;) Zawsze można skorzystać, dopóki u Nas nie będzie;)

  store.orsay.com/
  www.c-and-a.com/pl/pl/shop/start.html
  Zawsze można w kilka osób zamawiać i podzielić się kosztami przesyłki, wyjdzie taniej;)
 • efaster 12.01.12, 12:07
  poczekaj jeszcze do listopada 2013 (to już w przyszłym roku) i nie będziesz musiała płacić za przesyłkę :))

  Jak ktoś ma Vectrę (coś ponad pakiet stalowy) to sobie może obejrzeć 15 min. po pełnej godzinie wywiad przeprowadzony przez p. Andrzeja Materskiego z p. Konstantym Strusem, w necie na stronie www TV Siedlce nie ma.

  Co wiadomo, nie wiele, wyśmiał (i słusznie) pomysłodawców referendum, trochę miejscowy PZP (max. 15 m wys. zabudowy). Cóż po za omawianą kilka posów wyżej Stokrotką (przeniesie się na parter z poziomu -1 w obecnej galerii, ponoć były rozmowy z wieloma operatorami branży spożywczej) nie podał więcej szczegółów (tajemnica handlowa, póki nie są podpisane umowy żaden inwestor/deweloper nie podaje listy najemców). Jak napisane było wyżej w marcu/kwietniu wmurowanie kamienia węgielnego i podpisanie umów z najemcami.

  Strus powiedział tak są dwa sklepy dwu poziomowe, dla znanych marek odzieżowych, czyli (99%) H&M i C&A. Będzie MC (jak to ujął deweloper w food court-cie będzie restauracja taka, co jest blisko Siedlec, ale nie tylko).

  I to by było w sumie tyle, a nie omieszkał zrobić aluzji do inwestorów, co chcieli budować centrum w Białkach i nie tylko, jak powiedział "inwestorów było dużo, ostał się jeden, najlepszy" :)))

  O i to by było na tyle :)

  ---
  Reset
 • krzycho18 12.01.12, 12:40
  efaster napisał:
  >
  > Strus powiedział tak są dwa sklepy dwu poziomowe, dla znanych marek odzieżowych
  > , czyli (99%) H&M i C&A. Będzie MC (jak to ujął deweloper w food court-cie będz
  > ie restauracja taka, co jest blisko Siedlec, ale nie tylko).


  Miejsce na drugi Mc bardzo dobre, ale ja cały czas liczę na KFC, chociaż coś czuję w kościach, że się przeliczę:/
 • krzycho18 12.01.12, 16:01
  Wywiad jest już dostępny na www.tvsiedlce.pl/video_tv.php?id=7197
 • zula51 12.01.12, 22:48
  To empiku chyba w takim razie nie będzie;/
  Myślałem że na 2 poziomach to będzie Empik;/
 • efaster 13.01.12, 10:43
  zula51 napisał:
  > To empiku chyba w takim razie nie będzie;/
  > Myślałem że na 2 poziomach to będzie Empik;/

  Spokojnie będzie :))

  żeby tylko byli chętni kupować ksiażki, filmy etc.

  --
  Reset
 • zula51 13.01.12, 11:52
  No tak,, ale gdzie Empik się z Tym wszystkim pomieści;/
  Książka, muzyka , film, multimedia, prasa;
 • marysia12345678 15.04.12, 12:12
  właśnie kfc byłoby ok zamiast drugiego mc donalda, kilka sieciówek , empik może jakaś pizzeria i co więcej trzeba do szczęści :)
 • zula51 15.01.12, 10:28
  A ciekawe czy w planach jest szatnia,? aby można było zostawić kurtki itp..

  A tak zupełnie z innej beczki, UWAŻAJCIE NA TE SCHODY RUCHOME W DOTYCHCZASOWEJ GALERII, ZNOWU ZOSTAŁEM ,,KOPNIĘTY'' PRĄDEM!!! SZCZEGÓLNIE TE CO PROWADZĄ DO STOKROTKI!!!
 • krzycho18 15.01.12, 19:39
  zula51 napisał:


  > A tak zupełnie z innej beczki, UWAŻAJCIE NA TE SCHODY RUCHOME W DOTYCHCZASOWEJ
  > GALERII, ZNOWU ZOSTAŁEM ,,KOPNIĘTY'' PRĄDEM!!! SZCZEGÓLNIE TE CO PROWADZĄ DO ST
  > OKROTKI!!!


  Te schody kopią mnie praktycznie za każdym razem jak tam jestem:D
 • kerac32 15.01.12, 20:49
  Mnie też się to przydarzyło. Nie sądzę jednak, żeby to miało jakiś związek z tak zwanym "przebiciem", raczej związane to jest z rodzajem materiału, z jakiego wykonane są "balustrady" schodów, mianowicie pleksi. Po prostu ludzie jeżdżąc schodami, ocierają się o nie ubraniami ubraniami, elektryzując je. Co jakiś czas na ich powierzchni wytwarza się niewielki ładunek elektryczny, który przeskakuje delikwenta dotykającego barierki. Jak się za moment dotknie drugi raz to już nie „kopie”. Nie widzę innego wytłumaczenia. Przecież pleksi nie przewodzi prądu, a poręcze wykonane są z gumy, również znakomitego izolatora.
 • krzycho1252 18.01.12, 07:43
  www.markopm.za.pl/inffoto.htm
  Wyszli z ziemi. Ten parking podziemny to taki na pół.
  --
  Mój jest ten kawałek podłogi
  Nie mówcie mi więc,co mam robić
 • zula51 24.01.12, 10:10
  Wczoraj szłam ulicą Piłsudskiego to na budynku Banku, jest rozwieszona tablica informacyjna(baner) z wizerunkiem nowej Galeri;)
 • zula51 26.01.12, 21:40
  Chciałabym poruszyć taką kwestię, dużo osób wypowiada się, po co nam kolejna galeria, jak w istniejąca świeci pustkami, że klientów nie stać i nie chodzą/
  A moim zdaniem otóż nie, Klientów nie ma , ponieważ ludzie nie są głupi, nie kupują bazarkowych ubrań po wyższych cenach. Po co tam mają tam chodzić ? Jak tam nic nie ma..
  Tylko ekspedientki pijące non stop kawę, hehe
  Moim zdaniem, Pan Strus wpuszczając do Galerii lokalnych handlowców, sam sobie dołki kopie;P Przecież to niszczy wizerunek miasta,
 • efaster 26.01.12, 22:24
  Ale Strus nie jest od dbania o wizerunek miasta, on jest od zarabiania pieniędzy. Coż nie wszytko da się zapełnić znanymi markami. Ba na przestrzeni lat się troche zmieniło, ludzie inaczej się ubierają.

  Ja mam nadziję, że zanim otworzą nową część stara przejdzie remont, ba niech deweloper o Milenium nie zapomni, bo tam troche z dachu kapie i wielkie zacieki są.

  --
  Reset
 • xfinlandia 27.01.12, 17:56
  Ależ ten Strus Was w oczy kole.
  Zarabianie pieniędzy. Jasne. Ma złotówki zamiast oczu! a może jest i wilkołakiem ? wrrr..
  Tak może powiedzieć ktoś, kto nie ma własnej firmy, nie zatrudnia ludzi, nie płaci podatków (bo robi to za niego pracodawca).
  Czasem głównym motywem prowadzenia biznesu jest rozwój. Dbanie o ludzi, którzy dla mnie pracują. A muszę zarabiać by płacić im dziś, i wtedy gdy będzie gorzej i mój obrót spadnie, więc siłą rzeczy trzeba robić to co daje pieniądze.
  Owszem, też mnie denerwują ulice zasyfione błotem z ciężarówek. Mam przez to dodatkowe koszty i nerwy (nie lubię brudnego auta). Ale czy sam jestem lepszy.. wyjeżdżając z błotnistej drogi myjecie koła w aucie? ;p
 • zula51 06.03.12, 15:03
  Hejka;)
  Nie wiecie może kiedy odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia wegielnego?
  W styczniu w Esce był wywiad, Strus wspominał o dacie 9-10 marca, na tą imprezę mieli przybyć przedstawiciele firm (najemców)
 • zula51 13.04.12, 16:04
  Mamy już prawię połowę kwietnia a tu nic.

  Miało się odbyć wmurowanie kamienia węgielnego, konferencja prasowa;(

 • xfinlandia 13.04.12, 19:55
  To z okazji wmurowania kamienia są jakieś profity dla ogółu? Buduje się.. dobrze że już chyba skończyli wywozić piach, bo to błoto na kołach... wrrrrr! drażniło mnie!:)
 • efaster 14.04.12, 01:41
  może czekają aż zrobią te podziemne parkingi ??

  By móc zamknąć obecny za galerią ?? I tam zrobić imprezę bo to trzeba zamknąć na przynajnej 24 h (posprzątać przed rozstawiać jakiś namiot/scenę, posprzatać po imprezie). Tak jak było (zamknięty parking za galerią) na festynie co "Golce" występowały a Strus się naj***ał "jak szpadel" :))

  Po za tym muszą się spieszyć z budową póki pogoda ładna do zimy ponoć ma być (o ile nie będzie jak z aquaparkiem) stan surowy, w końcu w IV kwartale ma być otwarcie.

  --
  Reset
 • zula51 14.04.12, 16:49
  Właśnie jak idą prace?
  Dawno tam już nie byłam?
 • zula51 15.05.12, 12:27
  Przechodziłam dzisiaj ulicą Wojskową, to praktycznie parkingu za dotychczasową galerią już nie ma...
  Oraz dzisiaj ,,stawiali kolejnego Żurawia'' od ulicy Piłsudskiego ;)

  Pozdrawiam
 • krzycho18 22.05.12, 13:31
  Wrzucę tu dla porządku, żeby wszystko było w jednym miejscu podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/konstanty-strus-chce-galerii-na-miare-xxi-wieku-a619.html
 • zula51 22.05.12, 13:47
  Co sądzicie o tej sieci kin?
  Szczerze mówiąc to myślałam o Multikinie lub Cinema City...
 • efaster 22.05.12, 14:22
  nie chcę być "czarną owcą" ale to pokazuje na jakie marki możemy liczyć, coż sieć Helios wcale nie jest taka zła, MK czy CC to raczej wchodzą w kina 6-7 sal w górę, cieszy napewno H&M (ale to było jak dla mnie do przewidzenia) a więc jeśli ta sieć to i zapewne C&A, p. Materski zapytał o Empik, cóż mamy kryzys ogólnoświatowy, empik "przedobrzył" z ekspansją więc wychamowali, ale co się dziwić ludzie kupują mniej książek, filmów, gier, muzyki.

  Ja bym zapytał o inną kwestię a mianowicie o sieć Stokrotka, już od dłuższego czasu słychać iż ma zaostać sprzedana (ponoć w kolejce są chętni Polomarket czy Intermacher), i co będzie powtórka jak z budową przy Hetmanie ?? (przypomnę budowa stanęła na ok. pół roku) bo firma Plus discont wycofała się z polski, a sowije sklepy odsprzedała Biedronce, ta jednak nie była zainteresowana tą lokalizają (albo inaczej inwestor chciał za dużo czynszu za m2), dopiero gdy podpisali umowę z Topazem roboty wznowino.

  Z tąd moje pytanie czy ewentualne przejęcie Stokrotki przez inną sieć nie opuźni otwarcia, choć przyznam iż listopad-grudzień 2013 brzmi trochę jak science fiction, biorąc pod uwagę fakt iż dopiero mają zrobione pół pow. parkingów podziemnych (patrząc w zdłuż ul. Wojskowej) owszem od katedralnej idzie już betonowanie ścian poziomu 0 (parter), ale mimo wszytko, nawet niech skończą stan surowy (gołe ściany) do końca roku, to do grudnia 2013 roku nie są wstanie oddać całości w stanie deweloperskim a gdzie jeszcze czas na urządzenie wystroju poszczególnych sklepów przez wynajmującego ??

  o zatowarowaniu nie wspominając, no chyba, że będzie tak iż otworzą np. 40-50 % powierzchni, a reszte sklepów będzie czekała na najemców, jak wynika z wywiadu mają narazie ok. 60 % rezerwacji i wstępnych potwierdzeń, ale do finalizaji umowy jescze długa droga.

  ja (tak prywatnie) liczę na sklep TK Maxx :)

  obym się nie przeliczył

  no i pytanie za 100 punktów co lub kto będzie na poziomie -1 po Stokrotce (w obecnej części) ?? bo ta ma być na parterze w nowej części, zapewne Rossman i Deichmann też pójdą na nową cześć.
 • zula51 22.05.12, 14:36
  efaster napisał:


  ''no i pytanie za 100 punktów co lub kto będzie na poziomie -1 po Stokrotce (w obecnej części) ?? bo ta ma być na parterze w nowej części, zapewne Rossman i Deichmann też pójdą na nową cześć.''

  Ja stawiam na ,,elektro-market '' Typu Saturn....
 • krzycho18 22.05.12, 15:06
  Saturn na pewno nie, ani Media Markt, oni potrzebują około 4 tyś m2 na sklep, a stokrotka pod galeria ma co najwyżej 1,5 tyś albo i to nie.
  Jeśli chodzi o kino to tak czułem, że będzie właśnie Helios i w sumie jestem zadowolony bo na CC czy Multikino raczej szans nie było, tak jak napisał Efaster, za mało sal.
 • zula51 16.07.12, 14:25
  I słowo czynem się stało i mamy w Naszej Galerii S biuro podróży Alfa ....(dalej nie pamiętam) ;)

  Aby tylko za szybko nie upadło ;)

  kontakt24.tvn.pl/temat,padlo-kolejne-biuro-podrozy,51863,html?categoryId=496
 • zula51 26.07.12, 15:20
  Kolejna rozmowa z Panem Strusem

  Nic konkretnego....

  podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/strus-o-galerii-w-siedlcach-i-bialymstoku-b12d.html
 • krzycho18 26.07.12, 16:05
  Podejrzewam, że ta hiszpańska firma to Inditex czyli właściciel takich marek jak Zara, Pull&Bear, Bershka czy Stradivarius. O ile na Zare raczej nie mamy co liczyć, ale Stradivarius jak najbardziej.

  Dla mnie najważniejsze, żeby było C&A i NewYorker.
 • zula51 13.08.12, 21:11
  Galeria S oraz Galeria Jurowiecka zostaną zaprezentowane podczas wrześniowego Shopping Center Forum & Trade Fair 2012.

  ,,Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 będzie największym spotkaniem najemców, inwestorów i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowej. Na Forum złożą się dwudniowe targi, konferencja oraz uroczysta gala.''

  www.scf2012.retailnet.pl/Shopping-Center-Forum-Trade-Fair/Konferencja/Galeria-S.aspx
  www.scf2012.retailnet.pl/Shopping-Center-Forum-Trade-Fair/Konferencja/Galeria-Jurowiecka.aspx
 • efaster 14.08.12, 12:56
  no coż w Białymstoku Strus ma konkurencję za "miedzą"

  www.scf2012.retailnet.pl/Shopping-Center-Forum-Trade-Fair/Konferencja/Galeria-Jagiellonska.aspx
  a w Siedlcach przydało by się coś "takiego"
  www.scf2012.retailnet.pl/Shopping-Center-Forum-Trade-Fair/Konferencja/Retail-Park-Pu-awy.aspx
  bo ten mulitbox na Sokołowskiej to szkoda gadać (3 sklepy na krzyż)

  PS.
  Ja bym zwrócił uwagę na coś takiego:
  www.scf2012.retailnet.pl/Shopping-Center-Forum-Trade-Fair/Konferencja/Factory-Warszawa-Annopol.aspx
  To samo co w Ursusie, a bliżej (od Siedlec patrząc), a jak widomo w Factory fajne rzeczy w dobej cenie można kupić (ja w Ursusie kupuje od dobrych kilka lat i zawsze jestem zadowolony).
 • zula51 14.12.12, 18:17
  Dzisiaj byłam na chwilę na tej uroczystości,, nic specjalnego,
  Strasznie zimno...
  Strus miał podać listę najemców lokalnym mediom..

  Naprawdę jestem rozczarowana...

  ..Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp Town, House, Home &You oraz CCC, Rossmann, Adidas, Nike, Puma, Wrangler, Levis, McDonalds, Coffee Club, Grycan, Kebab, jubiler Yes i inni.''

  Te wszystkie (Adidas, Nike, Puma, Wrangler, Levis,) to pewnie Lotos Styl

  Czuję niesmak...
 • kerac32 14.12.12, 18:47
  > Czuję niesmak...

  Ta "panaprezesowa" retoryka zaczyna być zaraźliwa ;)
 • efaster 14.12.12, 20:33
  > Czuję niesmak...

  Nie czuje niesmak, tylko jak mawiał klasyk

  czuję absmak :))

  co do najemców, dupki :) nie urywa, Stokrotka, Rosmann już są w obecnej GS, pewnie jeszcze Deichmann dojdzie, co jest na pierwszym piętrze (choć w tej liscie nie wyminiony)

  Reserved, House, Mohito, Croop Town (wszytko marki LPP sp. z o.o. z Gdańska) już są Reserved w Arkadi na Piłsudskiego, House na Morskiej przy Atlasie, Croop Town w Panoramie podobnie jak Puma, Nike, czy Adidas (wszystko franczyza przez Lotos Styl) Wangler i Levis są na Kilińskiego też fanczyza Lotos Styl. CCC jest w Milenium i przy Kaufalndzie.

  Więc albo będzie "podwojenie" albo pójdzie do galerii, a na mieście zwolnią lokale.

  MC'd no coż już dawno chcieli być w S. ale nie było "lokala" więc osiedli w Iganiach przy BP i czekali na okazję.

  Ale szkoda, że sie Strus z AmRest nie dogadał (KFC czy Burger King nie będzie) a szkoda, no i po co kolejny "setny" kebab ?? Jak namieście kebabów jak ciuchaczy, no ale nie będę wybrzydzał.

  O kinie Helios i o H&M było już wcześniej wiadomo

  --
  Pezet - Shot Yourself feat. Kamil Bednarek
 • fellnet 14.12.12, 21:41
  "Strus miał podać listę najemców lokalnym mediom.. "
  Może i podał.
  Tylko czy muszą publikować?
  Opublikują, na pewno, te opłacana przez Strusa.
 • henryk1960 14.12.12, 22:07
  o tak, bardzo trafna uwaga panie Marianie
 • zula51 22.05.12, 15:34
  A może jakiś Fantasy Park?
  Albo niech w całej ,,Starej Części'' zrobią Saturna, miejsca chyba wystarczy;p
 • krzycho18 22.05.12, 15:44
  Ja bym raczej obstawiał, że stara część pozostanie bez zmian, a po stokrotce mogą zrobić np: RTV EURO AGD
 • lukaszk99 22.05.12, 22:21
  Wolałbym Saturna, albo może Media Markt :)
 • zula51 22.05.12, 15:56
  A co tam;p
  Pożyjemy zobaczymy;)
  Zawsze można Bankami poobsadzać lokale ;p
 • efaster 01.06.12, 12:53
  został przeniesiony na nową cześć od Katedralnej.

  na lewoskręcie (do galerii) namalowano żółte prostokąty z "x" w środku (takie jak są na miejscach dla niepełnosprawnych), i na ich "wysokości" zdemontowano słupki, czyżby misjca dla jakiś kontenerów na czas budowy ??

  "nowy parking" sąsiaduje z budową (niby odgrodzony) ale jak jakaś belka czy inny duży element budowlany niech niechcący spadnie to nie muszę mówić co zostanie z auta tam zaparkowanego.

  No nic niech się mury pną do góry jak to w piosence było :))

  W listopadzie/grudniu przyszłego roku otwarcie (ambitny termin)
 • krzycho18 01.06.12, 13:16
  efaster napisał:


  > na lewoskręcie (do galerii) namalowano żółte prostokąty z "x" w środku (takie j
  > ak są na miejscach dla niepełnosprawnych), i na ich "wysokości" zdemontowano sł
  > upki, czyżby misjca dla jakiś kontenerów na czas budowy ??

  Chodzi Ci oczywiście o prawoskręt:)
  Zapewne są to miejsca dla dostawców obecnej galerii, bo od tyłu już nie wjadą.

  W Info Siedlce czytałem ostatnio, że rossmann i deichmann jednak nie zostaną w starej części, tylko przeniosą się do nowej. W starej ma być też robiony lifting, żeby lepiej się komponowała z nową częścią.
 • efaster 01.06.12, 13:36
  no prawoskręt :)) (ale dałem ciała)

  a o dostawcach zaponiałem, gdzieś muszą dojechać z towarem

  też czytałem w info, czyli tak jak przypuszczałem otworzą nową, a zamkną starą (no czyba, że wyrobią się w czasie)

  rozmowa z inwestorem (K. Strus) TV Siedlce:

  www.tvsiedlce.pl/8,1014-galeria_s_w_budowie.html
 • efaster 01.06.12, 13:56
  Sześć sal projekcyjnych znajdzie się w Galerii Jurowieckiej, którą na placu Inwalidów Wojennych ma budować firma siedleckiego dewelopera Konstantego Strusa. Galerię Jurowiecka Konstanty Strus budować ma na placu Inwalidów Wojennych położonym pomiędzy ulicami Jurowiecką, Sienkiewicza i aleją Piłsudskiego. Przez lata działał tu bazar, w kwietniu 2010 roku teren na 99 lat wydzierżawiło małżeństwo Strusów. Ma tu powstać centrum handlowe, sklep wielkopowierzchniowy i kina połączone z hotelem, od strony ulicy Sienkiewicza powstanie plac miejski.

  za:
  bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,11840778,Helios_w_Galerii_Jurowieckiej__Konstanty_Strus_bedzie.html
 • xfinlandia 02.06.12, 13:05
  To już nie Białe Tarasy? Warszawscy prawnicy zgłoslili plagiat czy może Strus sam doszedł do wniosku że robocza nazwa nie jest "strzałem w dziesiątkę"
  Pamiętam bazar na Jurowkieckiej. Plac wyglądał tak jak siedleckie bazarki... Ich projekt wygląda duuużo ładniej
 • zula51 02.06.12, 14:03
  xfinlandia napisał:
  Ich projekt wygląda duuużo ładniej


  Zgadzam się się, ich projekt wygląda ładniej.
  Ale jak wszyscy wiemy w Siedlcach były ograniczenia

  Siedlecka Galeria S będzie znajdowała się w ścisłym centrum miasta, więdz powinna przyciągać wzorkiem. Liczyłam na coś w stylu Złotych Tarasów.
  Ale cóż, cieszmy się z tego co mamy, ale za to widok od ,,przodu'' główne wejście do galerii bardzo mi się podoba,, trochę podobne do Arkadii
  Szkoda tylko że tak piekny widok będzie zasłaniał budynek banku.
 • tramwajsiedlecki 04.06.12, 08:22
  > Szkoda tylko że tak piekny widok będzie zasłaniał budynek banku.

  To stwierdzeni zdumiało mnie. Jednak życie jest zaskające.

  Myślę, że najwyższe uznanie należne jest architektowi za wkomponowanie, i to udane, jednego z najbardziej wartościowych architektonicznie budynków w Siedlcach w koncepcję dużego obiektu handlowego, jakim będzie nowa galeria S.

  To może być nowy znak rozpoznawczy naszego miasta.

 • radek-1992 04.06.12, 13:45
  A teraz całkiem z innej beczki...

  Jak sądzicie.... W jakich godzinach powinna funkcjonować Galeria?
  Zaznaczmy że to ma być regionalna galeria....
  Galeria S
  Ja proponuję godz poniedziałek-piątek od 9 do 21
  sobota-niedziela- 9-17

  Co o tym myślicie?

 • lukaszk99 04.06.12, 14:39
  Haha...ty proponujesz. Proponować to sobie możesz, a i tak to nie ty ustalasz więc nie wiem po co zaczynasz temat. Jeszcze dobry rok minie zanim to skończą, a ty już się nad godzinami otwarcia zastanawiasz. Poza tym w sobotę tylko do 17 ? Idiotyzm, w tego typu obiektach w sobotę i w niedzielę jest największy ruch.
 • cezyk 05.06.12, 20:03
  Ja mam nadzieje że będzie pożądany ciucholand po te co są są małe i jest słaby wybór.
 • efaster 04.07.12, 15:29
  nie chce nic mówić, ale porównując GS i GJ ta druga lepiej się prezentuje, wiem wiem Białystok ma ponad 300 tys. mieszkańców, a S. tylko 80 tys. ale wystarczy popatrzeć na rozwiązania komunikacyjne GJ, a GS. Wiem Piłsudskiego to nie Aleje Jerozolimskie, a Wojkowa to nie Marszałkowska, ale popatrzcie jak tam w Białymstoku ładnie to rozwiązali ile lewoskrętów, świateł. No i w GJ będzie *** hotel.

  bialystok.gazeta.pl/bialystok/51,35235,12057893.html?i=0
  PS.
  Impreza była bardzo "Siedlecka" oprócz Strusa z maużonką (żoną jakbym jakiś błąd ort. popełnił), p. Bulak (projektant, większość Strusowych budowli On projektował), p. Zaczyńska (TS), była też TV Siedlce, bo zrobili materiał do wiadomości (niestety materiał "zginął" ze strony www telewizji), no i iprezę prowadził, jak zwykle (nie)zawodny wodirej dekady Mariusz Orzełowski (oczywiście w tym czasie w CKiS trwała "żałoba" no bo nawet jeden dzień urlopu (???) wyjazdu służbowego (???) tak znakomitego dyrektora, nie pozostaje bez wpływu na stan funkjomowania ów palcówki (oczywiście żarcik taki, żeby nie było).

  "Do kotleta" (cytat z filmu Poranek Kojaota) przygrywała Marlena Uziębło vel. Marlene Dietrich, a do tego przygrywała kapela Z.P.i T. Chodowiacy. No chyba, że mnie wzrok myli to mnie poprawcie jeśli się pomyliłem.

  Pozdrawiam :)
 • efaster 31.08.12, 13:31
  kstrus.pl/images/stories/galeria_bialystok.pdf


  kstrus.pl/images/stories/galeria_siedlce.pdf


  PS.
  Nie wiem dalczego, ale galeria Jurgowiecka jakoś lepiej wygląda mimo iż jest mniejsza od GS.

  No i te rozwiązania komunikacyjne o których my (w Siedlcach) możemy tyko pomarzyć

  --
  Pezet - Supergirl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.