Dodaj do ulubionych

Korzystacie z Aero2 w Siedlcach i okolicy?

07.11.11, 21:34
Tak sie zastanawiam, jak takie łacze darmowe jest popularne w naszym regionie. Osobiscie dzisiaj dostalem kartę , jakos to sie buja, raz wolniej raz normalnie srednio . Choc ciekwi mnie jak to dziala w naszej okolicy. Da się z tego korzystac czy tylko w miescie?
--
"Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... za moja kasę"
Strachy na Lachy
Edytor zaawansowany
  • bengere 09.11.11, 06:57
    Tez proszę o opinie, bo czekam na kartę.
  • aro333 09.11.11, 08:06
    uwazaj przy zakupie modemu do tej karty. Nie wszystkie modele pasuja, powiem wiecej nawet nie wszystkie podobno pracuja z listy polecanych. Poczytaj, problem podobno jest z kartami nowo wydawanymi, cos sie zmienilo i nawet jak ktos ma karte z przed pol roku i modem to obecna karta wcale nie musi dzialac na tamtym modemie. Moj modem dziala , kupiony na aukcji , bede w domu to podam Ci model jezeli chcesz.
    --
    "Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... za moja kasę"
    Strachy na Lachy
  • jdanecki2 09.11.11, 16:54
    Tu macie listę na bieżąco aktualizowaną:
    jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html
  • pogus 19.12.11, 20:11
    Na Mieszka I działa elegancko, zgodnie z obietnicą operatora. DL/UL 0,25 mbit/s.
  • 1demotywowator 11.10.12, 21:45
    Odświerzam wątek jak tam z aero działa u was. Chodzi mi o rejon Pozańskiej i okolic zalewu a także jak hula na trasie Siedlce- Warszawa poserfowałbym po necie w trakcie porannych i popołudniowych przejazdów do pracy?
  • xaveri 11.10.12, 22:26
    Korzystam i w północno-wschodniej części miasta działa dobrze także w budynkach (512/256).
    Polecam modem Huawei E3131 ze zmodyfikowanym oprogramowaniem.
    Niestety w Siedlcach są tylko 2 nadajniki AERO2 - mapa.btsearch.pl/gps/ll/52.173997209301085,22.284114360809326/z/16
  • poslowski 12.10.12, 20:32
    Aero2 korzysta z roamingu w sieci Plus, więc zasięg wyraźnie ostatnio się zwiększył.
  • student1337 13.10.12, 01:36
    Z tego co czytałem, to owszem korzysta z roamingu Plusa, ale to i tak nic nie daje, bo trzeba korzystać nadal z tych samych nadajników Aero2 900 MHz: jdtech.pl/2012/10/aero2-nowe-karty-ruszyly-zobaczmy-jak-dzialaja.html

Do tematu: ja korzystam na ul. Rynkowej i działa dobrze. Z doświadczenie wiem, że zasięg na mapkach nie zawsze się pokrywa z rzeczywistym zasięgiem. Najlepiej sprawdzić na mapa.btsearch.pl/ gdzie jest najbliższy nadajnik (u mnie 6 km nie działało, 4 km działało tylko na dworze a w domu już nie). Tu w Siedlcach mam około pół kilometra to działa bez problemów.

Przy ustawieniu automatycznego włączania po wyłączeniu jest to nawet wygodne. Niestety 0,5 Mb to trochę wolno, a ściągnięcie czegoś większego przez godzinę jest niemożliwe (bo połączenie się przerywa).
  • 1demotywowator 13.10.12, 07:51
    Ok dzięki za wpisy, właśnie otrzymałem kartę podłączyłem ją i hula. Mieszkam na dylewicza także jest to około 2,5 km od najbliższego nadajnika.
  • 1demotywowator 13.10.12, 08:01
    Dodam że wewnątrz mieszkania, modem to motorola defy którą podłączam jako mobilny hot spot, pokazuje prawie pełen zasięg jedno ale-to to że mieszkam na wyższym piętrze ale sprawdzę jak to działa niżej. Swoją drogą aero pomimo że darmowe to niewiele osób w Siedlcach o nim słyszało w Warszawie i okolicach jest naprawdę popularne i wiele osób korzysta.
  • 2you2 15.02.13, 11:07
    Na konarskiego i dreszera aero jest do niczego.na konarskiego nie ma w ogole a na dreszera lapie na 5 min i zrywa
  • siedlce.tv 01.05.18, 17:21
    Od startu Aero2 i rozpoczęcia tego posta minęło już kilka lat. W tym czasie Aero2 zwiększyło prędkość do 512 kb/s i doszło kilka stacji BTS zwiększających zasięg. Pojawiła się też opcja wykupienia pakietu danych z podwyższoną prędkością. Pakiet taki działa 30 dni. Mi, po wykupieniu za 5 zł 3GB danych, udało się osiągnąć maksymalną prędkość w nocy 140 Mb/s przy pobieraniu i 42 Mb/s przy wysyłaniu na połączeniu LTE+. O ile zdarzył mi się, na darmowej wersji, kilka razy brak Internetu w różnych punktach miasta, o tyle na komercyjnym pakiecie na LTE można nawet prowadzić transmisję na żywo bez większych przeszkód. Uważam, że taki Internet to idealne zabezpieczenie w razie awarii czy wyjazdu. Doładowanie za 3 zł wystarczy na jednorazową operację. Za 5 zł przy rozsądnym rozłożeniu transferu danych, można przeżyć miesiąc na wiadomościach, poczcie i komunikatorach. Za 30 zł jest 30 GB danych. To powinno wystarczyć na miesiąc, wliczając jakieś aktualizacje. Poszaleć się niestety nie da. Dla wymagających to za mało. Sam osobiście przy oglądaniu YT, streamowaniu i aktualizacjach, spożywam około 200 GB miesięcznie. Jako darmowy Internet awaryjny jak najbardziej. Każdy moim zdaniem powinien go mieć. Mi raz uratował skórę podczas awarii. Pozwoliłem sobie zrobić mapkę zasięgu Aero2. www.siedlcetv.pl/internet-siedlce/darmowy-internet-aero2/ Wstępnie nie wszystkie dane mogą być w 100% zgodne. Jestem w trakcie uzupełniania pomiarów a w przyszłości zrobię jakieś testy modemów itd. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dyskusji.

--
    Mój VLOG - www.siedlce.tv
  • darek.prochenko 21.05.18, 18:46
    mam sieć a2mobile w telefonie badzo dobrze działa, net również za 3 dyszki no limit na wszystko
  • siedlce.tv 21.05.18, 21:20
    Przejrzałem z grubsza ofertę a2mobile dotyczącą Internetu mobilnego. a2m korzysta chyba też z nadajników Plusa. Na dzień dzisiejszy w minimalnej opcji 9,90 zł za sam Internet, prędkość spada z ilością pobranych danych i przy 15 GB spada do 512 Kb/s. To już ciężko na tym pracować. Rok ważności konta. Aero2 ma 512 Kb/s teoretycznie na zawsze za darmo. Niestety Aero2 miał być już kilka razy wyłączony. Na początku była prędkość 256 Kb/s i wzrosła z czasem. To jest dobry Internet jako rezerwowy w dodatkowym telefonie lub tablecie. Leży, a w razie potrzeby, można zatankować i korzystać. Tylko własnie nie wiadomo ile jeszcze będzie działał.

--
    Mój VLOG - www.siedlce.tv

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.