Dodaj do ulubionych

Akademia Małego Człowieka?

08.05.12, 06:38
Widziłam ogłoszenie reklamujące nowe przedszkole na ul. Strowiejskiej - Akademia Małego Człowieka. Widziałam też, że remontują tam budynek. Wiecie coś na temat tego przedszkola?
Edytor zaawansowany
  • annabee 08.05.12, 12:48
    Strona do przedszkola:
    www.akademiamc.pl/
  • xaveri 08.05.12, 16:22
    Straszne!
    Cała działka wyłożona kostką baumba bo tatusiom i mamusiom parking potrzebny... a gdzie kawałek trawnika - zieleni dla dzieciaków?!
  • jjana 08.05.12, 23:20
    Stroną przedszkola znam, ale szukam informacji od innych zainteresowanych. Na stronie nie ma wysokości czesnego ani informacji czy przedszkole jest placówką zarejestrowaną i pod nadzorem kuratorium. Ten teren też mnie zastanawia. Jakoś nie wierzę, by takie przedszkole nie miało placu zabaw.
  • butterfly_33 10.05.12, 13:28
    Ciężko powiedzieć cos o przedszkolu, które jeszcze nie funkcjonuje:)
    Wg mnie plusem jest monitoring. Moje dziecko chodzi do przedszkola, gdzie go nie ma a z chęcią bym podpatrzyła jak się zachowuje w przedszkolu jak wygląda jego dzień, kontakt z dziećmi. Co innemu samemu zobaczyc i ocenic a co innego usłyszec z ust pani:)

Uważam, ze oprócz 5 razy w tyg ang:) ważniejsza jest np osoba nauczycielki. Jej podejście do dzieci. Co z ang 5 razy w tyg czy innych prestiżowych zajec jak dziecko płacze i nie chce chodzic do przedszkola.

Niestety to się da ocenic dopiero po jakims czasie funkcjonowania przedszkola.

Co do placu zabaw......jakos nie widac go w obrębie przedszkola, chyba, ze mają wykupiony inny plac na tę możliwosc. Ale to juz trzeba się dowiedziec.
  • pamplemousse1 10.05.12, 14:10
    Dla mnie monitoring to już lekkie "zboczenie". Po co? Albo ma się zaufanie do nauczyciela i powierza się mu dziecko albo szuka się innej placówki.

Te wszystkie zajęcia w cenie i dodatkowe??? Dziecko powinno w tym wieku przede wszystkim bawić się, a nie pracować wg kilku metod, szczególnie takie 2-3-4 letnie.

I wg mnie lokalizacja jest kiepska. Ale może się mylę.
  • manala 10.05.12, 18:04
    A mnie się pomysł z monitoringiem podoba i nie jest to kwestia braku zaufania do pań ale zwykła ciekawość jak dziecko spędza dzień, jak odnajduje się w grupie, z kim się bawi, czy śpi na leżakowaniu, itd. Owszem odbierając dziecię z przedszkola można o to wszystko zapytać no ale wtedy trzeba pozawracać paniom głowę ; ).
    Z drugiej strony nie wiem czy na miejscu pań przedszkolanek dobrze bym się z tym monitoringiem czuła ; ) I nie to, że robią coś nie tak ale zwyczajnie czasem się człowiek może zapomnieć i coś głupiego zrobić ; )
  • drizzt1223 11.05.12, 11:26
    Mam 3 dzieci w tym 1 skończyło już przedszkole. Młodsze chodzą do 17-stki i mnie ten monitoring nie potrzebny byłby zupełnie. Oddaję dzieci paniom którym ufam, na początku kiedy tego zaufania nie miałam po prostu obserwowałam dzieci i podpytywałam co było i jak w przedszkolu, czy były grzeczne, czy zjadły obiad, czy pani nie krzyczała itp itd a później często sprawdzałam te informacje u pań. Jeśli pozostawiam dziecko komuś to mu ufam, że nie zrobi dziecku krzywdy, że należycie się nim zaopiekuje. I powiem Wam, że na tyle lat współpracy NIGDY nie zdarzyło się nic, o co miałabym pretensje do pań czy jakiekolwiek "ale"
    A sama osobiście nie chciałabym pracować w miejscu gdzie ze wszystkich stron otaczają mnie kamery.... to chore.
  • pamplemousse1 11.05.12, 20:44
    Dokładnie. Nie wyobrażam sobie być obserwowaną przez 8h pracy, zachowywałabym się co najmniej nienaturalnie.
    I ciekawe ile ta przyjemność monitoringu będzie kosztowała? ;)
  • easy_biala28 23.10.12, 00:25
    Dzieci uczą się poprzez zabawę. Czy Ty myślisz, że dzieci sadzają za stolikiem i uczą się np. angielskiego? Właśnie dlatego powinnaś zobaczyć na monitoringu jak takie zajęcia dodatkowe wyglądają. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zabawach. Słyszałam o zajęciach z ceramiki, gdzie dzieci poprzez lepienie rozwijają między innymi sprawność manualną co pomaga później w szkole, kiedy dziecko zaczyna pisać. A poza tym dziecko do ok 5 roku życia ma najwyższy iloraz inteligencji w swoim całym życiu, później tylko spada. Dlatego więc w tym okresie powinno (w miarę możliwości) "liznąć" chociaż każdej dziedziny życia co później będzie procentowało w szkole. Dziecko chociaż nie będzie pamiętało konkretnych zajęć, ale będzie łatwiej przyswajało wiedzę. A rodzice, którzy twierdzą, że dziecko nie mówi jeszcze dobrze po polsku to na język obcy nie będą posyłać po prostu robią mu krzywdę.
  • akademiamc 01.08.12, 00:30
    Witam!!!
    Widzę że dotarła wieść i tutaj na temat przedszkola. Już odpowiadam Państwu na wszelkie pytania. Co do monitoringu to jest on ujęty w czesnym bez dodatkowych opłat, rodzic sam decyduje czy chce korzystać z tej usługi czy nie. Zastanawiacie się czy jest to dobre rozwiązanie czy nie, pozostawiam to do opinii Państwa. Ja mogę tylko podać kilka przykładów które przemawiają za: rodzic który często wyjeżdża, bo taką ma prace, pewnie chętnie rzuciłby okiem na swoją pociechę co robi w danym momencie. Kolejny to taki że nie wszyscy rodzice wiedzą jak wygląda dzień dziecka w przedszkolu, dzięki tej usłudze mogą na bieżąco podziwiać kolejne osiągnięcia swojego dziecka. W brew pozorom dziecku też to ułatwia pobyt w przedszkolu, mówiąc mu że pewnie jego mama lub tatuś patrzą teraz na niego z pewnością ułatwi mu pobyt. Co najważniejsze nie obawiamy się tego, nie mamy nic do ukrycia :)
    Plac zabaw, wstępnie będzie w obrębie przedszkola, są plany które z pewnością przerodzą się w działanie aby powstał plac z prawdziwego zdarzenia.
    Parking, tak wyłożony kostką, uważam to za atut a nie za minus. To prywatna sugestia. Przy którym z przedszkoli jest tak dogodny i bezpieczny sposób dowiezienia dziecka?
    Okolica, cisza, spokój, bez warkotu samochodów, uważam że lokalizacja jak najbardziej ok.
    Poza tym przedszkole posiada własną kuchnie.
    Język angielski, to nie są lekcje, to jest zabawa z językiem.
    W nowej podstawie programowej wychowania przedszkolnego jest zapis, że pobyt dzieci w przedszkolu podzielony został na pięć części:

* co najmniej jedna piąta pobytu dziecka w przedszkolu powinna być przeznaczona na dowolną zabawę dziecka (dzieci mogą bawić się w dowolny sposób, przy dyskretnym udziale nauczyciela),
    * co najmniej jedną piątą dzieci powinny spędzać w ruchu, np. w ogrodzie, na boisku, w parku (mogą być organizowane zajęcia sportowe, gry i zabawy ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace ogrodnicze i porządkowe),
    * jedną piątą można przeznaczyć na zajęcia dydaktyczne,
    * pozostałe dwie piąte pobytu dziecka w przedszkolu nauczyciel może zagospodarować dowolnie (np. czynności opiekuńcze, samoobsługowe, organizacyjne),
    Mam nadzieję że choć częściowo udało mi się odpowiedzieć Państwu na pytania, Zachęcam do zajrzenia na stronę www.akademiamc.pl. Znajdą tam Państwo także numery telefonów gdzie chętnie odpowiemy na Państwa pytania.
    P.S
    Krytykę też przyjmujemy z pokorą, są to dla nas wskazówki aby wszelkie niedogodności wyeliminować.
    Pozdrawiam
    Akademia Młodego Człowieka
  • smagda1125 22.10.12, 17:00
    Witam
    Moja córeczka uczęszcza do tej placówki i jesteśmy wszyscy zadowoleni. Panie są bardzo fajne, mimo monitoringu przy odbieraniu dziecka z przedszkola mówią co się wydarzyło. Po 2 miesiącach dziania przedszkola jest super oby tak dalej.
  • gwiazda.0 08.11.12, 13:44
    A ma ktoś info na temat czesnego i stawki żywieniowej? Na stronie nie jest podane.
  • gieniek22 17.09.13, 21:18
    Chciała bym powrócić do wątku. Placówka schodzi na psy. Zatrudnia kogo popadnie chyba bo personal coraz młodszy a wiadomo że ktoś z doświadczeniem zażąda więcej. Chyba że jest na stażu. Ja to bym nie chciała żeby moim dzieckiem zajmowała się jakaś małolata bez doświadczenia.
  • educationonline 18.09.13, 09:06
    Haha, śmieszna wypowiedź. Sugerujesz że przedszkole schodzi na psy bo zatrudniło młodą opiekunkę? Skąd wiesz jakie ta dziewczyna ma doświadczenie? Widziałeś CV? Może ma większe doświadczenie niż ty czy osoba 40 letnia bo nie liczą się tylko lata pracy to po pierwsze. Po drugie idąc twoim tokiem rozumowania, firmy które zatrudniają młode osoby schodzą na psy?
    Lepiej zejdź z tonu bo twoja wypowiedź popada pod pomówienie i zniesławienie.
  • steel11 18.09.13, 12:39
    No, ale nie ma co się oszukiwać..nabór i w tym roku im nie wyszedł...
  • karolina256 18.09.13, 14:19
    Zeszło na psy. Skąd masz takie informacje podejrzewam ze skoro tak negatywnie piszesz napewno nie wysłałes tam swoich dzieci... Hmmm może po prostu jesteś dyrektorem konkurencyjnej placówki;)))
  • karolina256 18.09.13, 14:14
    Moje dziecko chodziło do pewnego przedszkola w siedlcach o podobno wysokiej renomie i bardzo doświadczonych pracownikach i bardzo szybko z niego ucieklismy. Moje dziecko do tej pory boi sie nawet przejść koło tego przedszkola. A teraz chodzi do akademii razem z bratem i z uśmiechem na ustach opowiada jak Panie sie z nim bawią jak go przytulaja. Więc doświadczenia pracownikow nie ocenia sie po ich wieku.
  • gieniek22 18.09.13, 18:37
    Ta młoda Pani jest zaraz po szkole bo znam ją z widzenia. Chyba nawet w tym roku skończyła ją więc ma małe doświadczenie. Jest i jeszcze drugi fakt o tej Pani ale tu na publicznym forum nie będę go przytaczała to już załatwi osobiście z nauczycielką moja koleżanka która prowadza tam dziecko.
  • elunka8 18.09.13, 19:05
    No to co że ma małe doświadczenie. Ja znam ją osobiście i nieraz zostawiałam ją z moim synkiem 3 letnim siedziała z nim niemal 3 lata. Wiem również że siedziała z drugim 4 latkiem. Do dzieci ma super podejście i nie wahałabym się i zostawić Go teraz. Nikogo za ładną buzie nie przyjmują do przedszkola wiec nie pisz takich bzdur. Przyczepcie się kogo innego a najlepiej niech każdy popatrzy na siebie a nie zgrywa ważniaka na forum i obrabia komuś dupę bo nie dostał tej pracy zazdrości.
  • dominika480 18.09.13, 19:12
    Ach te plotki. Ludzie czy wam sie nie nudzi? Znam ja z widzenia ale mogę coś o niej powiedziec. Zwolnijcie całą kadre bo młoda jest. Do Akademii Małego Człowieka prowadzam mojego synka i jest zadowolony więc bez wahania zostawiam pod opiekę tych Pań.
  • karolina256 19.09.13, 08:02
    Takie teksty ze znam inne fakty o niej podpadaja o pomówienie i zńieslawienie. I sama chętnie pomogę jej napisać pozew jak tylko będzie chciała. Najwiecej do powiedzenia maja ci co ani dziecka tam nie maja tylko znają z widzenia ciekawe ocenianie ludzi z widzenia. To rzeczywiście jak znasz z widzenia to raczej nie powinieneś wypowiadać sie o jej kompetencjach. Założe sie ze te posty są konkurencji:)
  • karolina256 19.09.13, 08:36
    A ustalenie numeru IP komputera to naprawdę nie jest żaden problem. Gienek pomysł zanim coś napiszesz bo może to mieć konsekwencje. Uwzielas sie na ta dziewczynę nawet nie mając dziecka w tym przedszkolu więc co ty możesz wiedzieć.
  • smagda1125 12.06.14, 22:37
    Z tego co czytam to źle o Akademii wypowiadają się ci którzy pewnie tylko przechodzili obok i nigdy nie zajrzeli nawet do środka a może tylko o nazwie słyszeli. Panie pracujące są super. Plac zabaw już dawno powstał a dzieciaczki nawet mają własny ogródek warzywny. Odnośnie angielskiego to moje dziecko czeka na zajęcia, i przez zabawę dużo się uczy. Inne zajęcia dodatkowe również są prowadzone w atmosferze zabawy. Lokalizacja jest świetna, jak wychodzą na spacer to wędrują po okolicy gdzie ruch jest mały, nie tak jak w przedszkolach w centrum miasta, gdzie idą dzieciaczki wąskim chodnikiem często zastawionym przez samochody i przepychają się przez przechodniów. Te "małolaty" uważam są dużo lepsze od tych starych pań zmęczonych życiem, którym nie zawsze się chce i wszystko szablonem i starymi metodami działają. Nasze Panie są najlepsze są miłe, indywidualnie podchodzą do każdego dziecka z sercem, nie boją się monitoringu. Dzieci z Akademii wychodzą z płaczem a idą do przedszkola z chęcią i uśmiechem.
  • minionek35 21.02.18, 05:42
    nie zgodzę się że Akademia jest dobrym przedszkolem. Kadra cały czas się zmienia non stop nowe panie. Wiele pozostaje do życzenia dzieci nie przygotowane do wejścia w życie szkolne. Atmosfera niemiła. Panie które nie radzą sobie z opieką nad dziećmi a pani derektor usiłuje obarczyć rodziców że dziecko jest niegrzeczne i sprawia kłopot.To wina pań które nie umieją odnalesc się w tym zawodzie.Za taką cenę to jest żenujące..To przedszkole nie jest godne polecenia .Grupy łączone .Co z tego że jest monitoring wcale nie czuję że dzxiecko jest tam bezpieczne więc moi kochani rodzice zmieniam przedszkole mam nadzieję że to co spotkało ,mnie i moją pociechę będzie przestrogą dla innych rodziców.I nie chodzi tu o sympatię czy empatię to jest moja opinia i jej nie zmienię zależy mi na odpowiednim ukształtowaniu dziecka a nie doszukiwaniu się przez panią problemów .Faworyzowanie pani derektor dzieci też nie jest w porządku.No cóż wolność Tomku w swoim domku.Zwróce uwagę jeszcze na posiłki podawane kto to widział żeby w przedszkolu podawać jedzenie typu pizza hod dogi ludzie żyjemy w 21 w i dzieci powinny mieć nawyk zdrowego żywienia.Zgłaszane było żeby dziecku nie podawać słodkiego tylko tyle co pogadane i nic więcej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.