• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

będzie kolejna parafią w Siedlcach ?? Dodaj do ulubionych

• 27.08.12, 12:59
    Bo wg. TVP tak:

www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawy-i-mazowsza/wideo/26082012/8364669
    (od 3:38)

Ma być na terenie jednostki wojskowej, a władze koniecznie chcą wybudować drogę do kościoła (no bo jakto władza z pis anie wybudować drogi do kościoła toż to by była "zbrodnia).

A Florańska, Łukowska, Garwolińska i inne łata na łacie, koleina goni koleinę, ale nie trzeba zbudować drogę do kościoła.

Po co kolejna parafia w niespełna 80 tys. mieście, mamy już 8 + parafie w podsiedleckich wioskach. Ludzi w kościołach ubywa (silnie postępująca laicyzacja społeczeństwa) a nasza kuria chce budować kolejny kościół, ha ciekawe czy im AMW sprzeda działkę z 99% bonifikatą ?? wątpie.

PS.
    Ponoć jednostak miała nie być likwidowana, zamiast batalionu rozpoznawczego dali oddziały wojsk pancernych z Wesołej

--
    Pezet - Supergirl
    Zaawansowany formularz
    • 27.08.12, 13:22
      Na ostatniej konferencji wypowiedziałem swoje zdanie na temat tunelu przy obecnej kładce ze względu na możliwość przyszłościowego przebicia drogi przez jednostkę na południe.
      Tematu nie rozwinięto. Nie padło ani jedno zdanie na ten temat.
      Przypadkowo byłem przy nagrywaniu wywiadu z radnym Bobrykiem (jednak nie słyszałem co wtedy mówił)
      --
      www.markopm.za.pl/
      • 27.08.12, 13:25
        Ulica przez jednostkę była by dla siedlczan bo parafianie to też siedlczanie.
        Takie połączenie inwestycji wg. mnie napewno wypali.
        --
        www.markopm.za.pl/
        • 27.08.12, 13:37
          ja nie mam nic do ulicy, ba sam z chęcią skorzystam jak przebiją tunel :)

chodzi mi o zasadność budowy kolejnej parafi, po co jak mamy już dużo jakoś nie zauważyłem aby ludzie nie mogli się pomieścić w obecnie już istniejacych, no ale jak "se" kuria kupi grunt to co ja im tam będę bronił, aby UM im z budżetu miasta ani grosza nie dokładał.

PS.
          Znam wiele przypadków iż na istniejących osiedlach (np. Daszyńskeigo czy Wyszyńkiego) ludzie nie mogą się spokojnie wyspać bo o 6.00 rano dzwonią głośno dzwony, nawet przy zamkniętym oknie (w lato raczej tródno bo duszno). Będą budzić wojkowych co zostaną na jednostce ??
          --
          Pezet - Supergirl
          • 27.08.12, 13:46
            to już nie jest śmieszne, to jest wku*wiające

ciekaw jestem, ile jeszcze wody w muchawce upłynie, zanim skończą się te pogańskie rytuały
          • 27.08.12, 14:49
            Efaster bajkopisarz jesteś... gdzie ty na daszyńskiego słyszałeś dzwony ? Chciałbym je usłyszeć razem z toba... bo dzwonnicy żadnej nie ma a mieszkam 30 metrów obok ... i powiem szczerze że kiedyś byłem przeciwny budowy bo myślałem że będzie uciążliwe tak dziś po upływie pewnego czasu nie mam nic przeciwko....
          • 27.08.12, 22:29
            Efaster, z jakiego kościoła dochodzi głos dzwonów na ul.Daszyńskiego?? Odpowiedz proszę.
            • 27.08.12, 23:42
              jamaica77 napisał:
              > Efaster, z jakiego kościoła dochodzi głos dzwonów na ul.Daszyńskiego?? Odpowied
              > z proszę.

Oj tam, oj tam trochę nagiełem rzeczywistość :)

Ok. nie ma dzwonów w parafi pw. Meczenników Podlaskich (na Daszyńskiego)

Ale na Brzeskiej (parafia pw. św. Ducha) są :))

Oj chciałem dać szybko sensacyjnego news-a na forum i nie pomyślałem tak na szybko, bo to parafia od której się zaczęło (ekspansja) za Kudelskiego :)

--
              Pezet - Supergirl
    • 27.08.12, 17:00
      > A Florańska, Łukowska, Garwolińska i inne łata na łacie, koleina goni koleinę,
      > ale nie trzeba zbudować drogę do kościoła.

Abstrahując zupełnie od potrzeby budowy nowej ulicy, chciałbym zwrócić uwagę na ciekawy dobór przykładów ilustrujących potrzeby remontowe miasta. Zgadzam się z Floriańską, ale o ile wiem, Łukowska i Garwolińska nie do końca są drogami miejskimi (należącymi do miasta). Łukowska to kawałek DK63, a Garwolińska, to zdaje się, wojewódzka 803.
      --
      Teoria od praktyki nie różni się jedynie teorią
      • 27.08.12, 17:54
        no niestety (co z tego, że są wojewódzkie, czy krajowe) jesteśmy miastem na prawach powiatu (tzw. powiatem grodzkim) i takie ulice musimy sami sobie robić (w granicach miasta), taka Prusa (do nie dawna część DK 63) kto ją robił UM czy GDDKiA ?? No UM, co samo Północna, JP II, Drobika kto je budował GDDiK czy UM ??? Odp. UM.

W miałych mistach (będącymi częśicą powiatu) jest łatwiej, bo ich UM-my ospowiadają tylko za drogi gminne/miejskie, wojewódzkie robi ZDW, powiatowe powiat (starosta), a krajówki robi GDDKiA, a u nas (i innych miastach na prawach powiatu) wszystko robi UM (oczywiście na terenie miasta). Wystarczy popatrzeć Sokołowska od Mieszak I do przejazdu (no po za rondem) od 30 lat nie remontowna, za przejazdem Strzała, Chodów i tak dalej piękny asfalcik, chodniczek, drogi dla rowerów, etc. jakby to robiła GDDKiA to by zrobili cały kawałek do Jagiełły.

Wim, pojebane to ale takie są w Polsce przepisy, też się tym kiedyś dziwiłem, ale jak poczytałem to zwątpiłem. Owszem coś tam z budżetu centralnego idzie, ale nie tyle żeby je (te zniszczone odcinki) zmodernizować.

PS.
        Nie dotyczy to autostrad i dróg ekspresowych te buduje i zarząda GDDKiA nie zależnie przez co przebiegają.
        --
        Pezet - Supergirl
      • 27.08.12, 19:43
        ale o ile wiem, Łukowska i Garwolińska nie do końca są drogami mi
        > ejskimi (należącymi do miasta). Łukowska to kawałek DK63, a Garwolińska, to zda
        > je się, wojewódzka 803.

Jeśli leżą w granicach miasta to chyba oczywiste, że do miasta należą. Granice miasta wypadają tuż za skrzyżowaniem Łukowskiej z Radzyńską, i na moście na Muchawce w Żelkowie. Tak się składa, że ulice te w miejskich granicach przedstawiają "obraz nędzy i rozpaczy", a tuż poza znakami wyznaczającymi teren miasta, są, jak na polskie standardy, całkiem znośne. W moim przekonaniu to władze municypalne, a nie jakieś inne, odpowiadają za ten stan. Nie miej pretensji do urzędników z GDDKiA, ale do tych co urzędują przy Skwerze Niepodległości 2.
        • 27.08.12, 23:08
          Drogi Keracu - nie wiem czy to sarkazm czy po prostu nie zdajesz sobie sprawy z absurdalności przepisów - jeśli droga jest wojewódzka albo powiatowa to nie ważne czy przebiega przez miasto czy nie - za jej konserwację i naprawę odpowiada województwo albo powiat - a nie miasto.
          • 28.08.12, 08:16
            Jak pisałem, za miastem drogi te wyglądają całkiem przyzwoicie, na jego terenie to dziury, garby, łata na łacie. Wniosek nasuwa się sam: władze miasta nie potrafią wyegzekwować od zarządcy jego obowiązków.
            • 28.08.12, 12:22
              System dróg krajowych w Polsce podlega Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Wyjątkiem są powiaty grodzkie, na terenie których znajdujące się drogi krajowe (oprócz autostrad i dróg ekspresowych) są zarządzane przez miasta.

pl.wikipedia.org/wiki/Drogi_krajowe_w_Polsce

Na drogach wojewódzkich ruchem zarządza marszałek województwa, z wyjątkiem dróg położonych w miastach na prawach powiatu, gdzie zarządza nimi prezydent miasta

pl.wikipedia.org/wiki/Droga_wojew%C3%B3dzka

Czy teraz jasno to napiasłem, za drogi krajowe (np. 63) czy wojewódzkie (np. 696, 803) na terenie m. Siedlce (w jego granicach adm.) odpowiada Prezydent miasta.

PS.
              Jak dla mnie bycie miastem "grodzkim" (tj. miastem na prawach powiatu, czyli prościej m. Siedlce i pow. siedlecki to dwa różne powiaty) to tylko taki niby "splendor" wyróznienie, że niby ważnejsze miasto, ba ani my nie jesteśmy dużym miastem jak . Płock czy Radom, Kielce czy Lublin, o Wrocławiu czy Krakowie nawet nie wspominam, to i pow. mamy jak nie jedno miasteczko powiatowe w okolicy (np. Łuków, Węgrów), a i są co mają większą. A tak za wszytko musimy płacić sami, ba jeszcze powiat i ololiczne misteczka z nas "kożystają" np. spitale, sklepy, praca, etc. a za nic nie płacą (bo jak byśmy byli w powiecie, to by przynajmniej szło z jednego "wora" a tak my płacimy wszyscy korzystają)

PS. 2
              "Pojebana" ta reforma administracyjna, te miasta grodzkie to tak potrzebne jak kwiatek do korzucha w lato :))

--
              Pezet - Supergirl
    • 27.08.12, 18:32
      A ja proponuję podzielić całą jednostkę na działki budowlane i zrobić przetarg otwarty dla wszystkich chętnych z ceną wywoławczą np. 10zł/m2 kto chce kupi za 100zł, nie będzie chętnych ? lepsze 10zł niż 1zł
      • 27.08.12, 19:51
        zrobić przetarg
        > otwarty dla wszystkich chętnych z ceną wywoławczą np. 10zł/m2 kto chce kupi za
        > 100zł, nie będzie chętnych ? lepsze 10zł niż 1zł

Jesteś mocno niedoinformowany. Już w ubiegłym roku Prezydent Miasta Siedlce ustalił cenę gruntów w tamtych okolicach na 203,49 zł/m2. Przynajmniej mieszkańcy os. Zacisze przy ul. Rakowieckiej/Składowej od takiej podstawy płacą podatek za wieczyste użytkowanie gruntów.
        Po dyszce, a nawet po stówce za m2 sam kupiłbym chętnie parę ładnych działek ;)
    • 27.08.12, 19:20
      Przepraszam, ale paść można. Niedługo będzie więcej kościołów niż sklepów w mieście i najbardziej poszukiwanym zawodem tu będzie ksiądz. Przykre to naprawdę.

Żłobek by się przydał a nie kolejny kościół bo raczej ludzie się w nich mieszczą. No chyba, że stwierdzono, że ludzie się w nich nie mieszczą patrząc na to ile ich stoi przed kościołem na mszy :)
    • 29.08.12, 10:10
      Ach, jak ta kuria dba o to, żeby owieczki miały kościółki pod oknami... To jest żenujące, niedługo w Siedlcach kościół będzie na kościele, a działki będą im oddawać z 99-procentową bonifikatą. No ale cóż zrobić, jak PiSuar przy władzy...
    • 30.08.12, 13:21
      przemówianie prezydenta do nauczycieli:

cyt.: "(...) Życzę Wam, Waszym współpracownikom i wychowankom bezpiecznego roku. Niech Wam Bóg błogosławi w Waszej pracy. (...)"

" (...) chociaż muszę tu podkreślić, że wyniki szkoły społecznej czy szkoły katolickiej są najlepsze (...)"

za:
      www.spin.siedlce.pl/2012/08/30/trzeba-rownac-do-wynikow-szkoly-spolecznej/

PS.
      Powiedział to Prezydent miasta, osoba która (w teorii) powinna być neutralna światopogladowo (przynajmniej w czasie pracy). A co było jak któryś z nauczycieli był ateistą albo innego wyznania ?? To co jest "obywatelem drugiej kategorii" ??

A co do szkół, mam pomysł skoro publiczne (szkoły) są be to przemianujmy je na katolickie i będzie cacy, a z tego co wiem to mają tam dobre stopnie bo rodzice płącą za szkołę duże pieniadze, wiec nic dziwnego, że nauczyciele stariją dobre stopnie, po za tym (z tego co wiem) uczy się tam wiele dzieci/wnuków lokalnych "notabli" więc nie wypada stawiać złych stopni, gdy UM tak dobrze z biskupem żyje.

--
      Pezet - Supergirl
      • 30.08.12, 14:53
        Wówczas ateiści powinni być tolerancyjni... tak wiele przecież mówi się dziś o tolerancji i wzajemnym szacunku.
        Ehhh... efaster... Piep***ysz jak potłuczony.Weź się w końcu za konkretną robotę a nie węszysz i szukasz dziury w całym. Żal już zaglądać do tematów, ktore zakładasz.

• 03.09.12, 20:46
          Efaster bardzo dobrze robi. Nie można przecież być biernym wobec narastającego klerykalizmu.
        • 03.09.12, 22:15
          1rabarbar1 napisał(a):
          > Wówczas ateiści powinni być tolerancyjni... tak wiele przecież mówi się dziś o
          > tolerancji i wzajemnym szacunku.
          > Ehhh... efaster... Piep***ysz jak potłuczony.Weź się w końcu za konkretną robot
          > ę a nie węszysz i szukasz dziury w całym. Żal już zaglądać do tematów, ktore z
          > akładasz.
          >

Oj, nie szukam dziury w całym, tylko cytuje publicze wystąpienia władzy, a że wybieram tylko wygodne mi cytaty to już inna bajaka.

Co do moich tematów nie ma obowiązku ich czytać, każdy czyta co chce :)

No sorry taki się uległem, nie lubie (drazni mnie) jak państwowy urzędnik w czasie pracy w pracy zwraca się do innych publiczych urzędników (jakim są nauczyciele) szczęśc boże, i tego typu. W domu proszę bardzo, ale w państwowym urzędzie ?? no bez przesady

--
          Pezet - Supergirl
      • 03.09.12, 20:47
        Wystarczy wejść do UM i skręcić w korytarz na prawo. Na ścianach same fotki z jego ekscelencją z baldachimem nad głową...
    • 26.11.12, 19:44
      podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/co-dalej-z-zolta-hala-przy-pkp-c65f.html
      --
      Mój jest ten kawałek podłogi
      Nie mówcie mi więc,co mam robić
      • 26.11.12, 20:00
        Co to?
        "centrum obsługi ruchu międzymiastowego"

Chyba Prezydent miał na myśli centrum obsługi ruchu wieś - miasto!
        • 26.11.12, 20:02
          Czy w następnych wyborach Prezydent i Radni będą rodowitymi Siedlczanami?
          • 26.11.12, 21:20
            OBY!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.