Dodaj do ulubionych

Siedlce najgorsze miasto w Polsce

07.11.14, 15:50
www.tygodniksiedlecki.com/t27407-siedlczanie.niezadowoleni.z.zycia.htm
Edytor zaawansowany
  • mpppm 07.11.14, 16:15
    tu link chyba lepszy
    forum.gazeta.pl/forum/w,262,154743261,155406993,Ciekawe_jak_by_wyszlo_gdyby_mnie_zapytano_.html
    --
    www.siedlce-zwiedzanie.pl/
  • mpppm 07.11.14, 16:21
    Dla mnie najlepsze miasto w Polsce.
    Tu mieszkam od urodzenia.
    Za dużo tu przyjezdnych (nie mam nic przeciwko nim), którzy robią z kolesiami co chcą, jak właściciele.
    By nie być gołosłownym, jeden nie chciał pomnika pod halą więc jego koleś przeniósł lokalizację na cmentarz.
    --
    www.siedlce-zwiedzanie.pl/
  • tarabl.anka 07.11.14, 18:02
    Wiesz mppm, czasami piszesz fajne rzeczy, a czasami mnie irytujesz (mówiąc grzecznie, bo dosadnie to brzmi zbyt męsko, a jestem kobietą). Jesteś zawsze przeciwko przyjezdnym, tzn. nie urodzonym w Siedlcach. A wystarczy być po prostu od nich lepszym: zdobyć lepsze wykształcenie, być bardziej przebojowym, umieć więcej, wiedzieć więcej, wydawać tu więcej pieniędzy, itp. A Ty ciągle o tym, że Tobie się więcej należy, bo tu się urodziłeś.
    Jestem w Siedlcach od 1976 roku i od tylu lat płacę tu podatki i wydaję wszystko co zarabiam, więc można powiedzieć, że ze mnie żyją być może bezdomni urodzeni w Siedlcach. Dlaczego wmawiasz mi, że mam się czuć gorsza, bo nie jestem stąd? Nie jestem gorsza.
    Od wielu lat z racji wykonywanej pracy mam kontakt z różnymi ludźmi i nigdy nie oceniam ich pod kątem miejsca urodzenia. Dorośnij wreszcie. Tkwisz w tym durnym przekonaniu od lat i co Ci to da? Jakieś bezmyślne negatywne emocje rozsiewasz wokół. Po co? Poczuj się właścicielem miasta i bądź gościnny. A jak nie zgadzasz się z jakimiś decyzjami to nie dlatego, że ten, kto decyduje nie jest urodzony w Siedlcach, tylko, że te decyzje akurat Ciebie nie cieszą. Nie przenoś swoich negatywnych odczuć na innych ludzi. Wyjdź do nich z serdecznością i zrozumieniem, a nie z zawiścią, nieufnością i pretensjami, że Ci w domu buszują bez Twojej zgody.
    Mam trochę znajomych, co częściej niż ja chodzą do kościoła i dlatego ciągle demonstrują, że są lepszymi katolikami i lepszymi ludźmi ode mnie. A mnie to nie irytuje, bo skoro te osoby tak uważają, no to niech takie mniemanie o sobie mają. Ich sprawa, a ja wiem swoje. Niektórzy muszą sobie dodać trochę ważności i stają się sztuczni. Taką pretensjonalność czy cwaniactwo wyczuwam na krok, ale jak powiedział pewien satyryk: cwaniactwo trzeba zwalczać siłom i godnościom osobistom.
  • rwijpapucie 07.11.14, 18:28
    pracy brak, a płace jakie tutaj są to każdy wie. Tutaj mieszkają tylko komuchy. Wiele mądrych osób zmądrzało i wyjechało do Warszawy za pieniądzem i lepszym życiem. A tutaj przepraszam bardzo ale za jakiś czas dojdzie do tego że ktoś będzie mi zaglądał jakiej wielkości gó... robię u siebie w łazience. Na boga nie mówcie mi nic i kościele i świetych ludziach którzy do kościółka co niedzielę zapie...ją. Takie pizdy są najgorsze Siedlczanie nie chodzą do kosciola zeby sie pomodlic a pokazać się czym się przyjechalo z kim sie przyszlo jaką marynarkę lub buty się ma a potem opie...nie czyjes dupy. Komuna, pleciuchy i niudaczniki + PIS kościól kolejny postawcie i ziemie najlepiej oddajcie za grosze..
  • przyjemny_gosc 07.11.14, 20:24
    Po części rozumiem niechęć do przyjezdnych. Bo nie ma się gdzie zaparkować, bo ten typ przede mną dziwnie jedzie a ma rejestrację inną niż WS. Niby zabierają miejsca pracy, itd. Każdy większy ośrodek regionalny ma taką specyfikę, że ściąga do siebie okoliczną ludność.
    Identyczne zachowania są w Warszawie, tylko na dużo większą skalę. Stolica ściąga ludzi z całego kraju, a nie tylko z regionu. Często jest tak, że inaczej żyje się w dużym mieście, a inaczej gdzieś na wsi. Ludzi irytują często drobiazgi. Np. zostawianie butów przed drzwiami na klatce. He he :)
  • kerac32 07.11.14, 20:55
    Aż prosi się by napisać, czytajcie trochę wolniej, ze zrozumieniem. Nie chodzi tu o przyjezdnych jako takich, stanowiących, jak mi sie wydaje, przytłaczający procent populacji siedlczan. Problem jest w przyjezdnych, którzy stanowią przytłaczający procent we władzach miasta. Nie znają i nie rozumieją historii naszego miasta. Np. dla nich cmentarz, to skwer. Stawiając pomnik, pomijam tu kwstię, słuszny czy niesłuszny, nie mają oporów z wykopaniem i wyrzuceniem w inne miejsce szczątków naszych przodków, mieszkających tu i tworzących historię miasta, gdy ich przodkowie (rządzących obecnie miastem) nie bardzo mieli nawet pojęcie gdzie te Siedlce w ogóle się znajdują.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.