Dodaj do ulubionych

Mieszkania nad Zalewem i pytanie o dewelopera.

29.06.16, 10:29
Witam jestem zainteresowany kupnem mieszkania nad zalewem w nowo postawionym tam bloku z tej firmy: domnamiare.info/index.html

Czy ktos mial juz stycznosc z tym deweloperem? Działalnosc maja od 2015r czy jest sie czego obawiac przy kupnie mieszkania od nich?

Jak by sie mialy ceny za m2 od nich wzgledem do innych firm w Siedlcach? Tanio? Drogo?
Miejsce wydaje sie byc przyjemne do mieszkania.

Dopiero sie rozgladam za wlasnym M i chciałbym zaciągnąc opini.
Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
 • 1rabarbar1 30.06.16, 15:26
  a jakie mają ceny?
 • niematakiejjakja 13.07.16, 19:47
  Jestem zainteresowana kupnem mieszkania u tego dewelopera. Z tego co mi wiadomo, firma powstała po rozwiązaniu spółki czy też zamknięciu poprzedniej firmy Format3, którzy stawiali blok obok. Nie wiem z jakich powodów nastąpiła zmiana. Mam znajomego, który kupił mieszkanie w tym pierwszym bloku, problemów nie było. Cenę za metr proponują 3750zł. W papierach w Urzędzie Miasta jest ok, większość mieszkań podobno już sprzedali. Budowa jest kredytowana, hipoteka łączna umowna do kwoty 3,3mln na rzecz PKO BP. Bank zapewniający bezpieczeństwo srodków nabywcy to BPS SA. Nie chcą od razu całości za mieszkanie(taka umowa z bankiem), ustalone są raty pierwsza to 46%, a ostatnia dopiero po odbiorze mieszkania. Sprawdzałam też bloki na Pescantiny (STRUS), tam cena za metr 3900-4000zł.
 • przyjemny_gosc 17.07.16, 10:57
  Radzę być ostrożnym. Nie zamyka się spółek z jakiegoś błahego powodu.
  Poza tym kupowanie dziury w ziemi jest co najmniej śmieszne.
 • niematakiejjakja 17.07.16, 20:45
  Staram się dokładnie sprawdzić. Poza tym nie taka dziura w ziemi :-), bo jedna klatka już do oddania, druga też stoi, ale jeszcze bez okien a trzecia do połowy wybudowana.
 • lunius 18.07.16, 20:11
  Co do zagospodarowania przestrzennego orietowales sie czy jest tam planowana jest jakas inwestycja ktora moze przeslonic widok na zalew ?
 • poleskipoleski 30.07.16, 19:42
  Moja znajoma chciała kupić mieszkanie gdzieś blisko zalewu, najpierw się wahała, ale w końcu się wycofała ponieważ się dowiedziała się, że budowany blok stoi na terenie zagrożonym podtopieniami pokazanym w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Siedlce.
 • segmentowa 16.08.16, 11:33
  Uważasz w takim razie, że lepiej kupić mieszkanie na rynku wtórnym i płacić kredyt przez 30 lat mieszkając w "starym" bloku czy lepiej poczekać aż deweloper dokończy budowę i liczyć na ochłapy w postaci mieszkań, które się nie sprzedały? :)

  Oczywiście napiszesz, że najlepiej się wybudować... :P To ja sama wiem... Ale nie każdego na to stać.
 • marcysie 28.07.16, 17:38
  Po gruntownej weryfikacji rynku zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania właśnie w tym bloku :) Obejrzałam wszystkie inwestycje w Siedlcach i rozmawiałam z ludźmi. Po wielu negatywnych opiniach o Strusie, M3 Skorupka czy zobaczeniu okolicy budynków od Lir wybór padł na Dom Na Miarę. Kupiliśmy mieszkanie w pierwszej klatce i czekamy na odbiór kluczy.
  Właściciele jak najbardziej wiarygodni, przedstawiają każdy dokument związany z blokiem i niczego nie ukrywają (tak mi się wydaje;)) Bardzo fajnie, że rozmawia się bezpośrednio z nimi, a nie obrażoną panią w biurze sprzedaży jak to było u Strusa.
  Bardzo miłe małżeństwo, duża elastyczność, możliwość "dogadania" się w większości kwestii i dopasowania mieszkania do swoich potrzeb.
  Dotychczasowa budowa z wykorzystaniem dobrych materiałów, klatki też podobno mają być wykończone "nie byle czym".
  "Debiut" na rynku przemawia na plus, ponieważ planując kolejne inwestycje w Siedlcach nie zaryzykowaliby wyrobienia sobie złej opinii już przy pierwszym budynku.

  Od strony Muchawki nie ma możliwości wybudowania czegokolwiek : teren krajobrazu chronionego, od strony zalewu mają być podobno domki jednorodzinne.

  Jakby ktoś miał więcej pytań o tą inwestycję to zapraszam do kontaktu, chętnie podzielę się informacjami, które udało mi się zdobyć ;) toczma@gmail.com
 • emti1 29.07.16, 10:08
  "od strony zalewu mają być podobno domki jednorodzinne"


  Czyli konkretnie gdzie?Jeszcze za blokami budowanymi przez Strusa?

  --
  Dobry sex to taki po ktorym
  Nawet sasiad zapala papierosa.
 • marcysie 29.07.16, 11:12
  Podobno tak, takie są przynajmniej plany zagospodarowania. W rzeczywistości może nikt nic tam nie wybudować.
 • sdl4 29.07.16, 12:52
  I jaka cena? udało się wynegocjować jakieś korzystne warunki? Gdzie planują kolejne inwestycje?
 • marcysie 01.08.16, 11:54
  Nie mam pojęcia gdzie planują kolejną inwestycję, nie pytaliśmy.

  Zakupiliśmy po cenie 3700 za m2. Przeróbki w układzie mieszkania dostaliśmy gratis (stawianie i przesuwanie ścian)
 • przyjemny_gosc 30.07.16, 15:44
  Jeszcze ktoś ma wątpliwości, że to nie jest wpis właściciela...?
 • marcysie 01.08.16, 11:49
  Nie jest to wpis właściciela :) Chociaż tak to może wyglądać, bo nie ukrywam, że uważam tą inwestycję za najlepszą w mieście.
  Tak jak wspomniałam zakupiliśmy z mężem mieszkanie w tym bloku, w pierwszej klatce, na czwartym piętrze. (może ktoś też już dokonał zakupu? Chętnie poznamy sąsiadów :) ) Jako, że to nasze pierwsze mieszkanie to jaram się strasznie.

  A Pan Przyjemny_gosc niech nie widzi wszędzie spisku i marketingu szeptanego ;) Czasami coś po prostu jest dobre i nie ma potrzeby tego krytykować. Każdy oceni inwestycję swoją miarą. Dla mnie 10/10. Spełnia wszystkie moje oczekiwania i potrzeby.
 • przyjemny_gosc 07.08.16, 10:27
  Tak, tak oczywiście...
  Od strony Muchawki jest teren chroniony, ale dopiero za kanałem. Do kanału spokojnie idzie postawić kolejny blok (tam gdzie jest teren ogrodzony drutem kolczastym - swoją drogą zawsze mnie to interesowało dlaczego tak mocno ktoś go ogrodził, a obok górka piachu).

  Od razu polecam założyć moskitiery, bo od strony tych trzęsawisk robactwa będzie bardzo dużo.

  Dzisiaj się przyglądałem oknom panoramicznym... chyba nie są uchylane/otwierane, prawda?
  No i bloki Formatu 2 niby na zamkniętym osiedlu, a dzisiaj po pierwsze wszedłem tam bez problemu otwartą na rozcież bramą, wyszedłem furtką i po drodze natknąłem się na niezamknięte drzwi gospodarcze i z łatwością, wręcz od niechcenia wszedłem na klatkę... super! To po co Wam to ogrodzenie, skoro pierwszy lepszy turysta wchodzi jak do siebie?

  Żeby nie było, to podoba mi się matowe wykończenie barierek balkonowych, generalnie nowy blok podobny do wcześniejszych, ale jakby lepiej dopracowany. Radzę jednak zapomnieć o myśli, że wiecznie ten blok będzie pierwszy nad Zalewem. Przez długie lata mieszkańcy wielkopłytowych bloków SSM myśleli, że już nic więcej budować się nie będzie. A tu SSM im postawiła bloki Wodniaków 6, 4 i 2. Teraz drugą stroną Romanówki zainteresował się Strus (ale o tym też już głośno było, że właściciele tych działek co teraz bloki się budują mieli być wezwani do UM z ultimatum, albo sprzedają, albo podatek będą mieć wyższy do zapłaty - ktoś to opisywał tutaj na forum).

  Strus może pociągnąć jeszcze kilka ładnych bloków w stronę Zalewu, bo teren jest mega atrakcyjny (komunikacja miejska, przychodnia, apteka, 2 szkoły, przedszkole, basen). Jedyne czego brakuje to jakiegoś sklepu pokroju Stokrotki albo Topaza. Carrefour trochę daleko, a te małe sklepiki to się nadają jak ci cukru zabraknie.
 • przyjemny_gosc 07.08.16, 10:29
  aha zapomniałem jeszcze dodać, że w piwnicy (o ile takowe są) raczej nie zostawiałbym na razie cenniejszych rzeczy. Ogólnie teren grząski i może się okazać, że będziecie w piwnicy pływać pontonami.
 • marcysie 08.08.16, 14:26
  Piwnic nie ma :) Komórki lokatorskie na poszczególnych piętrach. Garaże też są na poziomie 0, a nie na -1. Deweloper zapewniał, że robione były badania o poziome wód gruntowych i że nie ma obawy, że garaże zaleje. Z doświadczenia (całe życie mieszkałam na Romanówce) wiem, że bywa różnie.
  Co do wejścia na teren bloku Format to się z Tobą zgodzę, bo idąc do biura sprzedaży, które mieści się w tym bloku też nigdy nie trafiłam na zamkniętą bramkę, ale wydaje mi się, że to zależy też od samych mieszkańców. Jeśli nie zatrzaskują bramki i nie zamykają klatek to ich sprawa.
  Co do działek ogrodzonych za blokiem to z tego co wiem to blok się tam już nie zmieści, ponadto to są działki rolne, które nie mają szans na odrolnienie (być może kiedyś to się zmieni, ale podobno od wielu, wielu lat nic w tym temacie się nie ruszyło)

  W planie zagospodarowania za blokiem idzie jeszcze droga, która kiedyś prawdopodobnie zostanie zrobiona - jako przedłużenie Wintera.

  Moje mieszkanie wychodzi na Muchawkę, więc to co robi Strus po mojej prawej już mnie mało obchodzi :)

  A co do barierek - wolałabym przeźroczyste.

  Sklepów rzeczywiście brak. Może doczekamy się jakiegoś marketu trochę bliżej.
 • poleskipoleski 08.08.16, 19:17
  W nawiązaniu do rezygnacji znajomej z zakupu mieszkania nad zalewem, dodam, że argumentem decydującym tej decyzji były trudności w banku. Zaświadczenie z urzędu o przeznaczeniu nieruchomości w Studium uwarunkowań z dodatkową informacją o terenie zagrożonym podtopieniami, spowodowało kłopoty z pozyskaniem kasy na mieszkanie. Poza tym rzeczoznawca majątkowy ustalił, że w dokumencie nazywanym chyba EKOFIZJOGRAFIĄ teren ten nie powinien być budowlany z uwagi na wysoki poziom wody i na torfy. Próbowała jeszcze w innych bankach dostać kredyt, ale wszędzie chcieli dokumenty do wyceny, i to ją zniechęciło z zainteresowania tym terenem.
  Teraz się "pcha" do sródmieścia, bo według niej wszędzie blisko, ale, że za chwilę może przez okno swojego mieszkania oglądać ścianę sąsiedniego bloku, zamiast widoku na szeroką ulice, a w miejscu gdzie obecnie parkuje powstanie nowy blok to nie przyjmuje do wiadomości. Patrząc co się dzieje z budowami deweloperów to chyba już nigdzie nie ma pewności, że za chwilę przy mojej miedzy nie stanie ściana płaczu. Najlepiej jest kupować w terenie zagospodarowanym, wtedy jest wieksze prawdopobobieństwo, że jeszcze przez kilkadziesiąt lat nikt się nie wciśnie z budową.
 • przyjemny_gosc 09.08.16, 20:32
  Dla tych co tam mieszkają nie jest to żadnym odkryciem. Tam po prostu są bagna, bardzo dużo wody, roztopy. Możliwość podtopień bardzo prawdopodobne.

  Jak widać większość osób o tym wie i deweloper musi bawić się w głupkowate opisy zwane marketingiem szeptanym, aby przekonać do siebie ludzi.

  Ten kto chce kupić tam mieszkanie niech patrzy na rynek wtórny, są bloki z 2010 roku, które stoją w bezpiecznej odległości od mokradeł.

  Prywatny deweloper nigdy nie będzie liczył się z dobrem przyszłych mieszkańców. On wybuduje, lokatorzy powołają wspólnotę i na tym kończy się interes dewelopera. SSM może i ma przerost administracji, ale przynajmniej nie wali takich bąków, jak stawianie bloków na terenie zalewowym.
 • uanskor 09.08.16, 22:29
  A myślałam że ze tylko ja mam przeczucie, że to fikcyjne wpisy.
 • marcysie 11.08.16, 09:55
  Ludzie! Wszędzie widzicie spisek i kryptoreklamę.
  Przecież to logiczne, że nie będę krytykować bloku, w którym kupiłam mieszkanie. Mi nie przeszkadza ryzyko podtopienia, bo ufam, że zgodnie z tym co mówił deweloper - odpowiednie badania dot. wód gruntowych zostały zrobione. My nie mieliśmy problemu w banku ani z tego ani z żadnego tytułu.
  Skoro wolicie kupić mieszkanie u Strusa i mieć tą przyjemność zaglądania sąsiadom w okna to proszę bardzo. Każdy ma to co lubi.
  Człowiek chce pomóc, podzielić się pozytywną opinią, ale dla innych to za dużo szczęścia i za wszelką cenę starają się obrzydzić te pozytywne wrażenie.

  Macie rację: nie kupujcie tam mieszkania, nie będę mieć takich buców za sąsiadów! :)

  Ja daję 10/10! Polecam z czystym sumieniem.

  P.S. Idąc za Waszym tokiem rozumowania: Jestem pewna, że wszystkie negatywne komentarze to konkurencja, która poczuła się zagrożona, że w Siedlcach pojawił się nowy SOLIDNY deweloper.
 • przyjemny_gosc 14.08.16, 18:32
  > Mi nie przeszkadza ryzyko podtopienia, bo ufam, że zgodnie z tym co mówił deweloper - > odpowiednie badania dot. wód gruntowych zostały zrobione.

  Zaufać to możesz mężowi, a w przypadku dewelopera powinno się być podejrzliwym. Ja nie potrzebuję robić badań aby wiedzieć, że będziecie tam pływać. Po prostu znam okolice i wiem co się tam dzieje.

  > Skoro wolicie kupić mieszkanie u Strusa i mieć tą przyjemność zaglądania sąsiadom w okna to proszę bardzo. Każdy ma to co lubi.

  Przecież połowa okien w tym Twoim cudownym bloku wychodzi na 2 starsze bloki z inwestycji "nowego-starego" dewelopera... U Strusa też są mieszkania i bloki gdzie póki co okna wychodzą na las.

  > Człowiek chce pomóc, podzielić się pozytywną opinią, ale dla innych to za dużo szczęścia i za wszelką cenę starają się obrzydzić te pozytywne wrażenie.

  Tak, tak oczywiście...
 • przyjemny_gosc 14.08.16, 18:34
  aha i jeszcze odnośnie określenia SOLIDNY

  Powinno się go używać do kogoś kto już trochę na rynku funkcjonuje, a nie do firmy, która dopiero co powstała.
  Warto pójść tym tropem i zainteresować się, co się stało takiego, że właściciela musieli założyć kolejną firmę. Coś tam musiało być na rzeczy.
 • futroborsuka 15.08.16, 14:12
  przyjemny_gościu, z tego co tu można wyczytać, widać że prawdziwy/a z ciebie siedlczanin/ka... taki/a z krwi i kości ;)
 • segmentowa 16.08.16, 11:28
  Nie czuję się upoważniona żeby udzielać Ci informacji "co było na rzeczy". Jak tak bardzo Cię to interesuje to zapraszam do kontaktu z deweloperem i zadanie mu tego pytania.

  Mieszkałam 18 lat na Romanówce i też wiem co się dzieje tam z wodą :) I nadal mnie to nie niepokoi.
 • segmentowa 16.08.16, 11:30
  Tam nie ma piwnic. Nawet jakby były to jakoś nie niepokoi mnie fakt, że jest ryzyko podtopienia, bo jak widać po różnych historiach (jak jezioro pod mostem podczas ulew) to ryzyko jest wszędzie. Mniejsze lub większe.
 • foxtrot111 25.12.17, 14:36
  W sprawie tych mieszkań dom na miarę, szukam w okolicy, zalewu ale nie wiem czy warto tam kupować, bo deweloper nieznany na siedleckim rynku, nie mają nawet strony internetowej,czy ktoś może mieszka ,tam i wie jak to w praktyce wygląda , wykonanie, użytkowanie , ewentualne usterki czy poprawiają, a poza tym jaka jakość wykonania, bo często na oko ok , a w praktyce nie jest już tak wesolo
 • foxtrot111 12.01.18, 17:03
  Jeszcze raz , ponawiam wątek w sprawie mieszkan nad zalewem, czy ktoś mi pomoże ,konkretnie,, dom na miarę,, tak się nazywaja , ale obawiam się bo wogole, nie ma o nich informacji,może ktoś kto mieszka coś mi doradzi, bądź ktoś kto wie coś o nich, dziękuję za wszelkie informacje
 • mala_0804 26.01.18, 20:16
  Z tego co wiem to wszystkie mieszkania wyprzedane. Sama kupiłam jedno i dlatego potwierdzam wpisy marcysie!!! Nie była to autoreklama dewelopera. Przyjemny_gosc po Twoich wpisach odnoszę wrażenie,że masz jakiś problem z tym blokiem, bądź za dużo wolnego czasu.. Deweloper ma już w planie kolejne inwestycje. Na marginesie-sam mieszka w tym bloku.
 • przyjemny_gosc 27.01.18, 23:56
  Spamuj reklamami dalej...
 • mala_0804 29.01.18, 15:33
  Szczerze wspólczuję...no cóż, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
 • foxtrot111 29.01.18, 23:42
  Dziękuję mala0804, że odpisałaś,tak jak wcześniej napisałem, że interesują mnie mieszkania u dewelopera ,,dom na miarę,,tym bardziej , że będą jeszcze stawiać następne mieszkania, napisz proszę jak jak wykończone są mieszkania , czy warto u nich kupować ,jeśli wolisz to napisz proszę na priv
 • pol_lop 02.02.18, 15:45
  Wielki Budowniczy podobno forsuje zmianę nazwy ulicy Kosowskiej. Po prostu jaja.
 • mala_0804 20.02.18, 07:35
  Wykończenie jest OK , tym bardziej , porównując do pozostałych deweloperów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.