Dodaj do ulubionych

Rozpad sieci osiedlowej, jaka alternatywa?

IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 16.09.05, 22:15
Ano wlasnie, nie bardzo sie orientuje w tym temacie a musze cos postanowic na
przyszlosc.Neo odpada bo jest chyba droga w sumie,jest jeszcze vectra.net-no
wlasnie czy najtanszy pakiet kosztuje 59zl i jak to sie Wam
sprawuje.Dodatkowo jest jeszcze chyba Domtel ale na ich stronce nie bardzo
widze cennik.Moze ktos z kolegow wie ile kosztuje u nich lacze?
Edytor zaawansowany
  • Gość: irek IP: *.e-siedlce.pl 16.09.05, 23:10
    a jaka ulica jak nie tajemnica?

• Gość: jaro IP: 81.15.159.* 16.09.05, 23:42
    teraz wektra daje promocje za 39zł 128kbs
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 17.09.05, 02:24
    AR jutro rano postaram Ci wszystko dokladnie opisac w tym temacie...
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 17.09.05, 02:24
    AR jutro rano postaram Ci wszystko dokladnie opisac w tym temacie...
  • Gość: Ar IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 17.09.05, 10:33
    Hmmm na stronie vectry chyba nic nie pisze o tym.Jak wiadomo p[romocja SIE
    KIEDYS KONCZY I CO POTEM?jAK DLUGO BEDZIE TRWALA TA PROMOCJA?
  • Gość: WiFi IP: 192.168.1.* / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.05, 08:35
    Od pazdziernika rusza w Siedlcach jakiś projekt dostępu do Internetu drogą
    radiową na częstotliwości 5GHz, jak będę miał więcej informacji dam znać.
  • Gość: jeh IP: 81.15.159.* 17.09.05, 11:13
    Miałem Domtej i zwiałem z Domtelu. Jeszcze latami będa dochodzić do jakiegoś tam poziomu usług internetowych. Mam internet z Vectry i skończyły się moje kłopoty. Od roku tylko jedna przerwa (dwa dni) z powodu konserwacji. Dobra szybkość, brak przerw. A cena? Za ofertę Vectry mi się kalkuluje zapłacić a za Domtel wyrzucałem forsę w błoto i traciłem nerwy! Pozdro!
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 17.09.05, 14:11
    .
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 17.09.05, 14:33
    No wiec tak.Pod lupe wzialem najtansze pakiety.Ceny juz z VATEM a wiec:
    1.Neostrada,czyli wybor najgorszy:)Za lacze 128kb/s placimy 59,80zl.Net czasem
    chodzi jak chce,choc wiekszosc ludzi nie ma z nią problemow.Do tego coś co
    mnóstwo osób od Neo odrzuca.Czyli chore limity w sciaganiu danych.Dla 128kb/s
    jest to 7GB na miesiac.Czyli jesli duzo sciagasz i zostawiasz kompa np. na
    noc,wykorzystac limit nie jest trudno.Tym bardziej ze do sciagania danych
    wlicza sie tez np. sluchanie radia przez net lub ogladanie TV.Po przekroczeniu
    limitu net chodzi Ci z predkoscia...32kb/s,czyli jeszcze mniej niz modem:).
    2.Vectra.Teraz jest promocja ktora obowiazuje jednak tylko w roku szkolnym
    czyli do czerwca 2006.W wakacje bulisz normalnie.Czyli za 128kb/s placisz
    47,60zl.W wakacje wychodzi to 72zl.Jesli masz pakiet kablowki to sa jakies
    upusty,aale nie wiem dokladnie jak to wyglada.Net z Vectry chodzi ponoc
    niezle,choc ostatnio ludzie mieli z nim duzy klopot.Polecam topic o Vectrze.W
    Vectrze nie ma limitu sciagania.
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 17.09.05, 14:35
    3.Domtel,czyli moj dostawca.Wielu ludzi na niego psioczy,ale ja nie mam z netem
    absolutnie najmniejszego problemu.Ludzie zrazili sie do Domtelu na poczatku,bo
    firma nie mogla dogadac sie w sprawie puszczenia kabli w studzienkach.Dlatego
    przewody puszczono gorą miedzy blokami,co raz ze nie wygladalo estetycznie
    najlepiej a dwa ze net faktycznie chodzil kiepsko.Teraz przewody ida juz pod
    ziemia,sa dodatkowo wymieniane na swiatlowod a siec tworzona jest na tzw.
    Polpaku.Od stycznia neta nie mialem w sumie moze 2 godziny.Za łacze 96kb/s (w
    nocy jest to 192kb/s) płace 45,10zl.Do tego sa dodatkowe uslugi jak serwer
    FTP,gdzie mozna sciagac cale mnostwo programow,gier,muzyki czy filmow a takze
    hub DC++ czyli wymiana plikow miedzy uzytkownikami.Tego nie ma akurat zaden
    dostawca.Do tego dobra pomoc techniczna przyjezdzajaca na kazde twoje
    wezwanie.Zeby im za bardzo nie przeslodzic to mogliby w koncu podniesc w ramach
    promocji transfer,tak jak zrobily to inne firmy.Ale pewnie to niedlugo tak
    bedzie bo przede wszystkim to czym moga konkurowac z innymi to koszty.Limitu
    danych na sciaganie rowniez nie ma.
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 17.09.05, 14:37
    4.Opcja najlepsza,ale nie dla wszystkich mozliwa,czyli zalozenie z kilkoma
    osobami wlasnej sieci.Z tymze siec zeby byla w miare bezawaryjna to powinna byc
    tworzona przez specjalistyczna firme,z czym wiąrza sie niestety dodatkowe
    koszty.Ale cos za cos.Dla przyklady znajomy w bloku obok zalozyl siec wraz z 8-
    mioma innymi osobami.Na poczatek wydatek mieli spory,ale za to teraz za łacze
    1MB! placi kolo 45zl.Jednym z minusow jest to ze jesli kilka osob naraz cos
    sciaga,szczegolnie przez programy P2P,to net strasznie sie muli.Ale jesli jest
    sie administratorem, tak jak on, to mozna znalezc sposob i na to.Do tego
    ustawianie priorytetow i takie tam...:)

Jest kilku mniejszych dostawcow,np. przez kafejke na Tysiaclecia,czy łacza
    radiowe,ale niestety nie znam na tyle szczegolow zeby cokolwiek o nich
    napisac...

Uff...Sie rozpisalem.Mam nadzieje ze ten post pomoze Ci w wyborze dostawcy.
    PZDR

PS Sorry ze az w tylu postach to pisalem,ale chcac napisac w jednym wywalalo mi
    za kazdym razem blad,musialem posta poszielic,innej mozliwosci nie bylo
  • Gość: Ar IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 17.09.05, 18:53
    Dzieki za obszerny opis.Ta cene Domtelu to podales z Vatem czy bez?
    Obecnie dzialam w sieci opartej na sdi.Wiadomo, dzisiaj jest juz to sporym
    przezytkiem, ludziska sie wykruszyli i nie bardzo olaca sie to utrzymywac.Chyba
    ze znajdzie sie nastepne powiedzmy 3-3 osoby i przejdziemy na cos
    szybszego.Tylko czy warto?Czy lepiej skozystac z gotowej oferty jakiejs firmy?
  • Gość: siec IP: 80.51.51.* 17.09.05, 19:25
    jak masz kablowke to lepsza jest vectra, tylko zmusza chyba niestety do
    wykupowania pakietów tv (przeszedłbym chetnie z domtelu gdyby nie to, bo tej
    ich nedznej oferty tv nie chce), a domtel jes raczej cienki.
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 17.09.05, 22:46
    Ar tak jak napisalem wczesniej wszystkie ceny podalem juz z Vatem.
    Jednak jesli tylko masz takie mozliwosci,czyli znalezienie juz nawet 4 czy 5
    osob,polecam serdecznie siec.Ostatnio wiem ze byla promocja na DSL 512kb/s.Z
    tego co pamietam kosztowalo to kolo 200tu zlotych/mc,wiec na te kilka osob
    wychodzi naprawde taniocha.Musialbys spytac konkretnie co i jak w
    Telekompromitacji.Jest to dla Ciebie o tyle lepiej ze siec juz przeciez jako
    taką macie,czyli koszta moglyby byc mniejsze.

A co do Domtelu to ja naprawde nie narzekam.Jest dobrze i oby tak pozostalo.
    PZDR
  • Gość: Ar IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 18.09.05, 12:46
    Ano wlasnie sama siec jest juz z 5 lat, od 4 lat mozna powiedziec wysmienicie
    dziala jezeli chodzi o awarie.Wiec tutaj juz nie wchodza w gre wieksze awarie,
    sprawa jest opanowana.No chyba ze dostarczenie nowej technologii dalo by nowe
    problemy.Nic , musze isc do admina i pogadac czy wlasnie nie lepiej przeskoczyc
    na szybsze lacze, wtedy istnieje mozliwosc dokoptowania ze 2-3 osoby i bedzie
    git.I tanio i szybko.
  • Gość: Mirek IP: 80.51.237.* 18.09.05, 10:50
    Jestem w Techmedia - kafejka na B. Chrobrego, teraz maja net także po kablu
    zapłaciłem za pełną instalkę 240 pln - nie skorzystałem z Promocji
    i miesiecznie 35 + vat za 128
    transwer jest ok - cały czas ok 128 +/- 10%
    za 256 10 zł wiecej - chyba sie zdecyduję
    Mają oferte radiową oraz na 3 etapie po kablu
    Raczej brak problemów, czasami cos krzaczy - ale nie wiem, czy to nie z moim
    laptopem
  • glos5 18.09.05, 11:06
    techmedia??? byłem - nie chcę - nie wrócę nigdy!!! jak bym musiał wybrać z
    dwóch to wybrałbym nawet modem telefoniczny a nie ich.
  • gmx3 18.09.05, 11:08
    powiedz cos wiecej...
    czasmi mnie tez w *****
    ?
    dizeki
  • glos5 21.09.05, 10:00
    gmx3 po prostu nie dbają o kilenta, są niegrzeczni i podobno
    robią "partyzantkę" czyli bez potrzebnych papierów.
  • eszforcik 29.09.05, 11:40
    Cześć! Czy chodzi o Techmedia w Siedlcach na ul. Chrobrego? Jeśli tak, to skrobnij coś na maila, albo tutaj, bo ja też mam co do nich zastrzeżenia.
    Pozdrowionka
  • Gość: Ar IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 20.09.05, 21:11
    Dziwne, wyslalem maila do Domtelu zeby luknac na ich cennik konkretnie(bo go
    jakos nie widze na ich stronie)Mija 24 godziny i nikt mi nie
    odpowiedziel.Dziwne czyzby w dobie konkurencji mnie "oszczali"?
    Juz ma ta firma u mnie minusa za kontakt z przyszlym abonentem.Zobaczymy co
    bedzie dalej.
  • Gość: Emti IP: 80.51.51.* 21.09.05, 00:22
    Maile od klientow Domtelu odbiera i odpisuje (czasem) gosc ktory jest tam na
    etacie a do niedawna byl moderatorem na forum,ktore jakis czas temu z
    nieznanych mi powodow zniknelo.Gosc mimo mlodego wieku jest strasznym
    ignorantem zadufanym w sobie i dziwie sie ze trzymaja go jeszcze na
    posadzie.Najlepiej zadzwon do siedziby firmy do Wegrowa.Koszt praktycznie
    zaden, a zalatwisz o wiele wiecej niz przez maile.Tu masz tel. 792 20 03.Tylko
    dzwon gora do 15.00tej.A jesli koniecznie chcesz cennik to podaj maila to Ci go
    przesle
  • Gość: Ar IP: *.siedlce.sdi.tpnet.pl 21.09.05, 16:10
    Dzieki
    Wlasnie dzisiaj dostalem maila z cennikiem.Na pierwszy rzut oka oferta
    konkurencyjna dla vectry.Co ciekawe od nastepnego tygodnia maja byc obnizane
    ceny, takie info dostalem.Czekam z niecierpliwoscia na rozwoj wypadkow.
    Mam tylko jeszcze jedno pytanko bo ja niebardzo sie w tym lapie:
    -jakie sa skutki wewnetrznego IP, czy to prawda ze nie bede mogl wejsc np. na
    serwery z grami sieciowymi np"Call of Duty" ?
    Czy moze ,jak sie tak zdarzy ze ktos z tej samej sieci bedzie gral akurat to
    mnie nie wpusci bo bedzie ten sam IP zewnetrzny?Nie smiac sie za lamerstwo.
  • Gość: dupa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.05, 11:43
    Domtel jest nieodpowiedzialną firmą ... Miałem ich łacze tragedia człowieku.
  • eszforcik 11.10.05, 11:59
    Neostrada wcale nie wypada tak drogo. Ja mam teraz za 71,98 opcje 256 i smiga jak sie patrzy. Przez dwa i pół miesiąca miałam internet w firmie TechMedia, ale wycofałam się i nie polecam tej firmy.
  • siedlce.tv 25.04.18, 07:17
    Witam
    Będę rezygnował z wieloletnich usług TPSA/Orange. Kończy mi się właśnie umowa. Zaczynałem od modemu 0202122 a skończyłem na DSL dla firm, opłata około 200 zł miesięcznie, upload do 4 mb/s max, ping w pierwszej części umowy do różnych serwerów gier w Polsce ponad 100 ms, pierwsze pół roku Internet przerywał kilka razy dziennie i trzeba było ręcznie restartować modem. Drama totalna, opłaty za zgłoszenie awarii. Teraz czasami zdarza się w grach ping poniżej 50 ms. Koniec Historii. Dla zasady proszę do odpowiedzi dla mnie, o ile taka się pojawi, nie proponować tego operatora.

Obecnie skusiłem się reklamą na Internet LTE, cena była całkiem dobra. Umowa i warunki jak wszędzie zawiłe i sam nie wiem do końca co mnie jeszcze czeka. Zwróćcie uwagę, że umowa transakcji samochodu czy nieruchomości, mieści się na jednej stronie a z umowami telekomunikacyjnymi jakoś wszystko jest dziwnie spuchnięte. Za część usług już zapłaciłem gotówką, część opłat pojawiła się jak zwykle w trakcie i jest rozłożona na raty. Gotówkę przyjął kurier i jeszcze nie doszła faktura z centrali, część opłat i limitów może pojawić się w trakcie. Umowy można czytać, tylko duże koncerny inaczej wszystko później interpretują. Cena na reklamie była na tyle atrakcyjna, że już pogodziłem się z dopłatami, niespodziankami. Korzystam około 2 miesięcy. Od strony jakości to powiem szczerze, że ciężko mi uwierzyć, że tak się da, bezprzewodowo. Modem był trochę drogi ale ma wszystkie potrzebne funkcje, żeby komfortowo korzystać w kilka osób. Posiada nawet wbudowany akumulator i wyjście na antenę zewnętrzną. Możliwe, że trafił mi się dobry punkt. W grach rekordowy ping mam 7 ms. Przy wysyłaniu 4 mb/s i włączonych dwóch grach, na jednej rekord 8 ms. Zderzył się jeden dzień strasznie trudny, nie dało się grać ale anie razu nie przerwało ciągłego strumienia wysyłania 4 mb/s. Myślę, że można swobodnie oglądać YT nawet na kilku komputerach. Wszystko oczywiście zależy od zestawu do odbioru, odległości i obciążenia BTS. Jak zapłacę kolejne faktury i dowiem się w końcu na czym stoję, oraz sprawdzę zasięg w innych miejscach, to podzielę się swoimi doświadczeniami z nowym operatorem za jakiś czas.

Potrzebuję drugiego łącza, może też trzeciego z innego źródła dla bezpieczeństwa. W chwili obecnej co polecicie w Siedlcach w bloku na ul. Mazurskiej 8? W ofertach mam w ręku od poprzedniego operatora 300 mb/s za około 100 zł. Nie chcę już sprawdzać tego połączenia. Tutaj w Siedlcach, widzę padają oferty 500 mb/s, vectra daje 600/30 mb/s poniżej 100 zł. To są dobre ceny a jak jest z jakością? Mi zależy na na instalacji tak do 2 tygodni max od zamówienia. Internet do 50 mb/s, wysyłanie około 10 mb/s może być więcej. Cena tak w granicach 50 do 100 zł. Liczyłem na jakiś LTE z Plus bez limitu. Dla mnie najbardziej stabilnie od strony marketingowej oferty, wygląda Vectra. Czy da się tam grać w różne gry bez zacięć? Może być przez WIFI 5GHz. Ważne, żeby dało się grać i ogólnie żeby nie rwało za często. Prędkość jest mniej ważna. Dziękuję za dyskusję i pozdrawiam.

--
    Mój VLOG - www.siedlce.tv
  • news_1 25.04.18, 08:04
    Nigdy nie zrozumiem tego co zmusza 40-letniego faceta do siedzenia przed kompem i zabawiania się w jakieś strzelanki. To jeszcze zrozumiałe w przypadku gimnazjalisty, ale nie kogoś w, było nie było, średnim wieku.
  • kalina_m 25.04.18, 08:23
    siedlce.tv nie pisał o strzelankach. Może gra w coś innego, np. pokera rozbieranego:)
  • mpppm 25.04.18, 10:35
    zejdź do piwnicy i na skrzynkach są naklejki firm z których możesz mieć internet.
    wectra, domtel, ittmedia, a ostatnio neonet.
    Na Podlaskiej mam 100/100 +TV za 67 zł. ITTmedia z Kochanowskiego 7

--
    www.siedlce-zwiedzanie.pl/
    www.youtube.com/watch?v=qOIHqo3s8fQ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.