Dodaj do ulubionych

Zupa z ogórka zielonego

08.02.06, 11:04
Czy ktoś może robił zupę zogórka z serkiemtopionym? Czyjest smaczna? Jak
tak toproszę oprzespissmile
Pozdrawiam ! Renata
Edytor zaawansowany
  • graja7 08.02.06, 16:19
    Robiłam, ale wcale mi ta zupa nie smakowała. Właśnie ten serek topiony mi nie
    pasował.
  • ewik73 08.02.06, 18:52
    to rzecz gustu wielu moim znajomych zupka ta bardzo smakuje mi także najlepiej
    samemu spróbować w końcu każdy ma inne podniebienie. Ja polecam tylko zaznaczam,
    że ogórek musi być ze skórką, bo kiedyś robiłam bez i nie czuć było smaku ogórka
  • renatasa 11.02.06, 21:08
    Dzieki Ewik z aprzepissmile i pozdrawiam!!!!Renata
  • ewik73 11.02.06, 22:35
    Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam, życząc sukcesów w pracy z TM smile
  • igulinda 08.02.06, 19:56
    ja robilam juz kkilka razy...bardzo mi smakuje
    --
    ---Mamamia.pl---
    dla mam mamy
    www.mamamia.pl
  • muza24 08.02.06, 20:48
    robiła, uwielbiam, jeden z moich znajomych jest w stanie zrobić wiele za talerz tej zupy.

P.
  • pestka1973 08.02.06, 21:38
    Robiłam kilka razy i bardzo nam smakowała, ale oczywiście zgadzam się że to
    zależy od tego kto je!! Każdemu smakuje co innego big_grin
  • graja7 09.02.06, 11:14
    No i po przeczytaniu przepisów, które wklepała ewik, mam wreszcie jasność.
    Okazuje się, że wykorzystany przeze mnie przepis z niebieskiej książki (chyba
    najstarszej)jest zupełnie inny. Inne są składniki i proporcje. Na przykład w
    moim było dwa razy więcej wody i dwa razy mniej ogórka. Chyba się nie dziwicie,
    że nie smakowała mi woda z serkiem topionym ze śladowym posmakiem ogórka? Byłam
    zdumiona, że tak się tą zupą zachwycacie i że ja oraz moja rodzina mamy jakieś
    dziwaczne podniebienia. Okazuje się, że wy i my jedliśmy coś zupełnie innego.
    Teraz spróbuję przyrządzić tę zupę tak, jak należy.
  • ida67 09.02.06, 15:04
    Zupkę robiłam kilka razy i uważam, że jest pyszna, lekka i aromatyczna. Podaję
    ją z groszkiem ptysiowym i świeżym, drobniutko pokrojonym koperkiem. Mniaaamsmile))
  • vena1980 09.02.06, 16:07
    Ja też uwielbiam tą zupę.
    Moja mama była kiedyś prezenterką i robiła ją na wielu prezentacjach. Znajdowała powszechne uznanie.
    Ogórka musi być dużo, a z serka można zrezygnować.
  • graja7 12.03.06, 10:03
    No i rzeczywiście zupka super. Zrobiłam według waszych przepisów i jest
    świetna. Wycofuję swoją wcześniejszą krytykę, bo oparłam ją na zupce z
    kiepskiego przepisu z niebieskiej książki. Gdyby nie wy i nie to forum nadal
    bylabym wobec niej sceptyczna. Dzięki.
  • basia_11 24.03.06, 08:20
    Zupę z zielonego ogórka robiłam latem, jak były dostępne gruntowe ogórki.
    Wczoraj zobaczyłam w warzywniaku, że ogórki kanapkowe (te dłuższe, ale nie takie
    długie jak 'węże') są po 6,50 zł/kg, więc cena znośna, można zrobić zupę, ale
    czy z takich szklarniowych ogórków ta zupa ma sensowny smak?

pozdrawiam
    Basia
  • jusss 28.03.06, 11:12
    zupkę uwielbiam ja i cała moja rodzina smile ale polecam Wam też wypróbować ta zupę
    w wersji letniej - robię zupe według przepisu, schładzam, do rzucam pokrojone
    rzodkiewki, ogórka zielonego w plasterkach, szczypior i do tego jajko na twardo,
    wstawiam do lodówki na minimum 2 godziny i wychodzi przepyszny ogórkowy
    chłodnik, polecam!
  • ewik73 28.03.06, 19:29
    dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami na pewno wypróbuję Twoją wersję
    pozdrowionka EWA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka