Dodaj do ulubionych

ile kosztuje koń? gdzie go mozna kupić w Polsce ok

28.06.06, 15:11
taki do jazdy wierzchem dla amatorów - zdrowy , dobrze utrzymany,,
Edytor zaawansowany
  • andrzej.sawa 28.06.06, 16:02
    Słyszałem cenę kilka tysięcy,ale problem w tym gdzie,no bo transport
    kosztuje.Ile Ci ich potrzeba,bo może warto poszukać,coś chyba odpalisz?
  • andrzej.sawa 03.07.06, 17:39
    Tak chyba napisałem nie znając tego artykułu.
  • kibic66 04.07.06, 16:58
    wypija max ok. 100 l wody dziennie ,
  • dobrotka06 21.07.06, 13:17
    Zajrzałam do tego artykułu i nie zgadzam się z nim. Ceny są zawyżone i nie wiem
    czy żeby odstraszyć potencjalnych chętnych czy nabijać kabzę handlarzom? Nie
    wiem. Mam konie od pięciu lat i mogę powiedzieć, że:
    dobrego, ujeżdżonego konia można dostać już za ok.5tys. Za mniej też, ale to są
    okazje i trzeba mieć do nich rękę i oko oraz sporo szczęścia. Wyższa cena
    pensjonatu z reguły wcale nie oznacza większej przestrzeni a jedynie położenie
    blisko centrum większego miasta lub ambicje właścicieli, którzy nastawiają się
    na "nazwiska". Można znaleźć dobre pensjonaty za 400 zł. O ile szukamy czegoś
    co jest dobre dla konia a nie najwygodniejsze dla jego właściciela, bo taka
    cena wiąże się zazwyczaj z nieco dłuższym dojazdem, brakiem zaplecza socjalnego
    w postaci klubokawiarni i brakiem hali do jazdy zimą. Odrobaczanie konia
    kosztuje do 70 zł, chyba, że wzywa się w tym celu weterynarza co jest zupełnie
    zbędne, a kowal dobrze zrobi konia do 50 zł (jak jest dobry to taki koszt jest
    raz na trzy miesiące).
    Jeśli chodzi o sprzęt to dobre skórzane siodło można sobie uszyć u rymarza i
    zapłacić za nie góra 1 tys. zł. Tylko, że nie będzie miało metki znanej firmy
    produkującej siodła - duża strata dla ambicji, zadna dla tyłka i konia. No i
    jeśli chodzi o trasy to nie ma problemu, jakoś nie spotkałam wielu koniarzy,
    którzy narzekaliby na poważny brak możliwości ruchu (choć ograniczenia są).
    Oczywiście czasem wiąże się to z ucieczkami przed wściekłym leśniczym, albo z
    poruszaniem się kawałkami po asfalcie, ale naprawdę jakby się dobrze przyłożyć
    to wierzchem kraj można zwiedzić. Tylko trzeba znaleść chętnych i odważnych do
    tego :)

Także każdemu kto chce mieć konia polecam porządnie się rozejrzeć, pogadać z
    jakimiś koniarzami (dobrze przewertować na przykład prywatne strony www) a
    można mieć konia, pensjonat i radochę za dużo mniejsze pieniadze niż nowy
    samochód. Ja mam trzy konie i mogę zdradzić, że ich zakup w sumie wyniósł mnie
    mniej niż 10tys. a są to dobre wierzchowce, z porządnym pochodzeniem. Owszem
    miałam szczęście, ale jak się szczęściu pomaga....
  • dobrotka06 21.07.06, 13:18
    kibic66 napisał:

> wypija max ok. 100 l wody dziennie ,

Chyba mówisz o lokomotywie! Pękłby jak nic gdyby tyle w siebie wlał!
  • poglodzio 26.08.06, 10:13
    najlepiej utrzymane i można tam spotkac wiele ras także POLSKICH a sam koń
    kosztuje w zależności od wieku od rocznego konia w wzwyż powinieneś zapłacić 3-
    7 tys a jeżeli ma on byc jakimś rasowym ogierem to nie wiem czy cena skończy
    się na 10 tys. A jeżeli już kupisz konia i chciałbyś aby miał tak zwane pawie
    oka na zadzie ( jest to oznaka zdrowia i siły konia) to karm go sieczką i owsem
    oraz różnymi trawami

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka