Dodaj do ulubionych

Zakup ziemi rolnej a PCC

20.04.07, 11:04
Notariusz poinformował mnie, ze istnieje możliwość zwolnienia z podatku PCC
jeśli zamierzam prowadzić gospodarstwo rolne. Jak to formalnie mogę zrobić?
Nie jestem rolnikiem, nie mam wykształcenia rolniczego, chcę kupić 1,1h ziemi
wraz z domem. Gdzie szukać informacji na ten temat?

--
onek
Obserwuj wątek
    • kamcia_79 Re: Zakup ziemi rolnej a PCC 16.05.07, 14:24
      up
      nikt nic nie wie? Ja po poczytaniu przepisów o pcc i ustawy o podatku rolnym
      jestem pewna, że nie muszę płacić PCC, ale moja Pani notariusz upiera się , ze
      muszę podpisać oświadczenie, że będę prowadzić tam gospodarstwo rolne, ale co to
      znaczy prowadzić gosp i dlaczego muszę to podpisać to tak na 100% nie umie wyjaśnić.

--
      onek
      • kot_behemot8 Re: Zakup ziemi rolnej a PCC 16.06.07, 13:31
        Być rolnikiem znaczy, że musisz się ubezpieczyc w krus - a żeby się ubezpieczyć
        w krus nie możesz mieć pozarolniczych źródeł dochodu. NIe unikniesz więc
        podatku jeśli nie zamierzasz faktycznie i bez ściemniania utrzymywac się z
        rolnictwa - a wątpię żebyś chciała się utrzymywać z jednego hektara.
        --
        79,25% wszystkich statystyk zostało wyssanych z palca
        • darek12345 Re: Zakup ziemi rolnej a PCC 16.06.07, 14:03

> Być rolnikiem znaczy, że musisz się ubezpieczyc w krus - a żeby się
          ubezpieczyć
          >
          > w krus nie możesz mieć pozarolniczych źródeł dochodu. NIe unikniesz więc
          > podatku jeśli nie zamierzasz faktycznie i bez ściemniania utrzymywac się z
          > rolnictwa - a wątpię żebyś chciała się utrzymywać z jednego hektara.

Jeśli na czymś się nie znasz, to nie zabieraj głosu.
          Ja jestem rolnikiem, nie płacę KRUS i mam pozarolnicze źródła dochodu.
          I wszystko jak najbardziej zgodnie z prawem, bez żadnego ściemniania.

--
          "nie kieruj nie swoim losem"
          • kot_behemot8 Re: Zakup ziemi rolnej a PCC 19.06.07, 12:03
            A może byś tak czytał uważniej? Masz pozarolnicze źródła dochodu, a więc nie
            płacisz krusu - tak jak napisałam. Płacisz zus, zarabiasz poza rolnictwem - a
            pole uprawiasz sobie jako hobby, do czego masz prawo. Dopłaty bierzesz, bo
            dlaczego miałbyś ich nie brać? Nie trzeba byc rolnikiem żeby dostawać dopłaty
            albo zeby posiadac ziemie. I oczywiście nie ma w tym żadnego ściemniania,
            dlaczego miałoby być? Rolnik zaś z ciebie taki sam jak z angielskiej królowej -
            największej posiadaczki ziem rolnych na Wyspach;)))

--
            Należy ściąć każdego kto powie, że islam jest religią przemocy.
    • kamcia_79 Re: Zakup ziemi rolnej a PCC 18.06.07, 09:36
      o fajnie, że ktoś się zainteresował moim wątkiem :)

Zdążyłam już kupić tą ziemię, i nie zapłaciłam podatku rolnego w oparciu o
      przepisy pcc i ustawy o podatku rolnym, zgodnie z którymi sprzedaż gruntów które
      w rozumieniu przepisów o podatku rolnym są gospodarstwem rolnym jest zwolniona
      z 2% pcc. A gospodarstwem rolnym w rozumieniu przepisów ustawy o podatku rolnym
      jest obszar gruntów powyżej 1 ha. Sprawa więc jest wyjaśniona.

Pozdrawiam,

--
      onek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka