Dodaj do ulubionych

Prawdziwy kapłan

13.01.19, 16:55

Ja podaje portal:

"Gdy w elbląskiej parafii msza dobiegła końca, ksiądz Kazimierz Klaban zaprosił do siebie wolontariuszy WOŚP, a następnie - na oczach wszystkich parafian - wsypał wszystkie datki z tacy do puszek WOŚP. W zeszłym roku proboszcz postąpił w ten sam sposób."

Jak powiedział, miał dwa udary oraz zawał serca i jak leżał na OIOM-ie widział wkoło siebie
sprzęt z serduszkiem WOŚP, który ratował mu życie.
W jego ślady poszło także kilku innych proboszczów w innych parafiach, którzy zamiast datków
na tace kazali wiernym datki wrzucać do puszek WOŚP.

Oby takich kapłanów było jak najwięcej, oni dają świadectwo wiary.

-----
"Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
Edytor zaawansowany
  • tade-k53 13.01.19, 18:22
    W naszym kraju jest kilkanaście kapłanów, którzy są wierni Przysiędze antymodernistycznej. Ci, którzy nie są wierni tej Przysięgi są ekskomunikowani.
  • kociak40 13.01.19, 21:13
    tade-k53 napisał:

> W naszym kraju jest kilkanaście kapłanów, którzy są wierni Przysiędze antymoder
    > nistycznej. Ci, którzy nie są wierni tej Przysięgi są ekskomunikowani.

Zdarza się, że dureń występuje incognito - jako mądry człowiek. Nie reklamuj swojej głupoty.

--
    -----
  • a2-a 14.01.19, 23:10
    Pan Tadeusz nawiązuje do przysięgi antymodernistycznej, która powstała po odłączeniu się starokatolików od Rzymu.
    mobile.natemat.pl/227729,zadnego-czlowieka-nie-potepiamy-w-polsce-jest-ich-20-tysiecy-i-tez-sa-katolikami-tylko-naleza-do-innego-kosciola

--
    Dzielmy się wiarą jak chlebem
  • nitka_14 13.01.19, 22:00
    Czy ten ksiądz uprzedził, że ma zamiar tak zrobić?
  • a2-a 14.01.19, 00:37
    m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,36998,ksiadz-z-elblaga-cala-tace-dal-na-wielka-orkiestre-swiatecznej-pomocy.html Tu jest podane, że podobna akcja miała miejsce rok temu.
    "Słyszałem tylko pozytywne opinie od parafian. Do dziś zresztą zdarza się, że odbieram telefony, nawet z zagranicy" - powiedział ks. Klaban.

--
  • a2-a 14.01.19, 00:46
    Generalnie idea zbierania datków na cele charytatywne jest bliska chrześcijaństwu, ale ciekawi mnie kryterium prawdzowości dla kapłana. Czy gdy np. ksiądz wspiera Caritas, to już nie jest prawdziwym kapłanem? :)

--
  • nitka_14 14.01.19, 01:05
    Przede wszystkim taca ma ściśle określony cel. To jest danina parafian na utrzymanie budynków parafialnych. Ksiądz, który samowolnie weźmie choć 10 groszy na inny cel, okrada parafię. Chyba, że z góry zostanie ustalone, źe będzie przeprowadzona zbiórka na coś innego. Nie jestem pewna, czy nie jest nawet konieczna zgoda biskupa miejsca. Z własnej inicjatywy ksiądz, oczywiście, może wspierać kogo chce, ale z osobistych dochodów. Pieniądze z tacy do nich nie należą.
  • a2-a 14.01.19, 01:18
    Oczywiście, że pieniądze z tacy do nich nie należą. Prawo kanoniczne zezwala na to sby taca średnio raz w miesiącu przekazywana była na cele ogólnodiecezjalne lub ogólnokościelne. Z tych pieniędzy utrzymywane są np. dzieła charytatywne: m.niedziela.pl/artykul/61426/nd/Na-co-idzie-taca

--
  • kociak40 14.01.19, 11:54
    "Czy ten ksiądz uprzedził, że ma zamiar tak zrobić?" - nitka_14
    "Oczywiście, że pieniądze z tacy do nich nie należą." - a2-a

Ludzie wierzący nie powinni zajmować się szczegółami, ponieważ w szczegółach tkwi diabeł.

--
    -----
  • a2-a 14.01.19, 13:29
    "Czy gdy np. ksiądz wspiera Caritas, to już nie jest prawdziwym kapłanem? :)" - a2-a
    "Ludzie wierzący nie powinni zajmować się szczegółami, ponieważ w szczegółach tkwi diabeł." - kociak40
    ;)

--
  • nitka_14 14.01.19, 19:26
    Po odpowiedzi wnoszę, że jednak to była samowola. Mam nadzieję, że źle to odczytuję i było to uzgodnione z biskupem, a także odpowiednio wcześnie zapowiedziane wiernym, bo w przeciwnym razie ksiądz okazałby się zwykłym złodziejem, a to już nie jest szczegół.
  • a2-a 14.01.19, 19:48
    nitka_14 napisał(a):

> Mam nadzieję, że źle to odczy
    > tuję...

Również mam taką nadzieję.

--
  • tade-k53 14.01.19, 13:25
    Dno piekła jest wybrukowane księżymi głowami jak mówiła mi moja śp. babcia.
  • a2-a 14.01.19, 13:31
    Nie lubiła ich?

--
  • tade-k53 14.01.19, 22:02
    Każdy kapłan jest kuszony przez wielu diabłów, dlatego piekło jest wybrukowane księżymi głowami.
  • a2-a 14.01.19, 22:55
    Znam wielu kapłanów, którzy nie ulegli temu kuszeniu...

--
  • tade-k53 14.01.19, 23:32
    Tak Ci się wydaje, bo diabeł jest duchem i niełatwo odróżnić go od Boga.
    "I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości." 2Kor 11: 14
    Dlatego Pismo mówi:
    "Cała ziemia w podziwie spogląda na bestię" (Apok. 13, 3)
  • kociak40 17.01.19, 14:49

Diabeł jest widać potrzebny Bogu. Jak byłby niepotrzebny, to już dawno Bóg by się go pozbył.
    Dziwnym jest to, że Bóg znający przyszłość nie przewidział, że anioły będą się buntować.
    Bóg i Diabeł się uzupełniają, jak coś jest dobrego to pochodzi od Boga, jak coś złe, to Bóg ma wytłumaczenie,
    to nie Ja, to kolega!

--
    -----

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka