Dodaj do ulubionych

Dziś spełniają się słowa Pisma Świętego

27.01.19, 13:16
Słowa Biblii są żywe i choć pisane dawno pasują do naszych czasów, tak jak to było z księgą proroka Izajasza:

(Łk 1, 1-4; 4, 14-21)
Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono. W owym czasie: Powrócił Jezus mocą Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich. Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: "Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana". Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione. Począł więc mówić do nich: "Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście".

Zapraszam do słuchania dobrej nowiny na dziś: m.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,3976,ewangelia-dlatego-tak-trudno-jest-jezusowi-dotrzec-do-ludzkich-serc.htm

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • tade-k53 27.01.19, 18:01
    Na dzisiejszą 3 Niedzielę po Objawieniu nasza Matka Kościół czyta:
    Lekcja Rz 12,16-21
    Ewangelia Mt 8,1-13
    Nie lubię Kościoła Novus Ordo, czyli Nowego Porządku.
  • a2-a 27.01.19, 21:21
    Panie Tadeuszu, nawet w/g starego kalendarza liturgicznego codziennie zmieniały się czytania, więc nie należy bać się zmian, które wprowadziła reforma liturgiczna.

--
  • tade-k53 27.01.19, 21:24
    Panie Pawle nie chcę być potępionym:
    Św. Paweł przestrzegł:
    Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! Ga 1.9

• a2-a 27.01.19, 22:04
    Po reformie zmieniła się kolejność, ale czyta się te same czytania, a nawet jest ich więcej :)

--
  • tade-k53 27.01.19, 22:35
    Bez Lekcji nie ma Mszy św. Lekcje to nauki św. Pawła jak postępować by się zbawić.
    Posoborowe czytania to marnowanie czasu.
  • a2-a 27.01.19, 23:14
    Ja nie mam nic przeciwko Mszy świętej w zwyczajnej i nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

--
  • tade-k53 27.01.19, 23:49
    To ohyda spustoszenia.
  • a2-a 28.01.19, 00:21
    Ohyda tak pisać o Mszy świętej.

--
  • tade-k53 28.01.19, 09:26
    Ohyda spustoszenia jak powiedział Pan Jezus. Mk13.14; Mt 24.15.
  • a2-a 28.01.19, 09:48
    Panie Tadeuszu,
    Msza święta jest uwielbieniem Boga w Chrystusie w jedności Ducha Świętego.

--
  • tade-k53 28.01.19, 09:55
    Ta, która była sprawowana w Polsce od Chrztu św. przez tysiąc lat. Nowa "msza" Novus Ordo to ohyda spustoszenia. Widać Panie Pawle, że nigdy nie był Pan na Mszy św.
  • a2-a 28.01.19, 10:04
    Wczoraj w niedzielę, czyli nie tak dawno, byłem z rodziną na Mszy świętej, a Pan był?

--
  • tade-k53 28.01.19, 10:09
    Był Pan na Mszy św. czy na novusie?
  • a2-a 28.01.19, 10:16
    Zadałem proste pytanie w związku z tym, że niedawno była niedziela, czy był Pan wczoraj na Mszy św. czy nie był?

--
  • tade-k53 28.01.19, 10:17
    Uczęszczam tylko we Mszy św. trydenckiej. Był Pan kiedykolwiek na Mszy św. trydenckiej?
  • a2-a 28.01.19, 12:09
    Panie Tadeuszu, unika Pan odpowiedzi na proste pytanie czy był Pan wczoraj w niedzielę na Mszy świętej ?

Najpierw to wyjaśnijmy, albo niech Pan przyzna, że nie chce na ten temat rozmawiać, zamiast zadawać kolejne pytania.

--
  • tade-k53 28.01.19, 12:14
    "Wielka tajemnica dokonuje się w czasie Mszy św. Z jaką pobożnością powinniśmy słuchać i brać udział w tej śmierci Jezusa. Poznamy kiedyś, co Bóg czyni dla nas w każdej Mszy św. i jaki w niej dla nas gotuje dar. Jego Boska miłość, tylko na taki dar zdobyć się mogła." Z "Dzienniczka" św. Faustyny (Dz 913-914) Msza św. jest to największy cud, jaki zostawił nam Bóg, jednak moderniści zamienili ją na "ohydę spustoszenia". (Mk 13.14; Mt 24.15) Uczestniczący w "ohydzie spustoszenia" nie są zapisani w księdze życia. (Ap 17.8)
    Uczestniczę tylko we Mszy św. bo nie chcę iść do domu ojca jak elegancko nazywa się piekło.
  • a2-a 28.01.19, 12:27
    tade-k53 napisał:

> "Wielka tajemnica dokonuje się w czasie Mszy św. Z jaką pobożnością powinniśmy
    > słuchać i brać udział w tej śmierci Jezusa...

Tak Panie Tadeuszu,
    ale to trzeba najpierw być na niej obecnym, np. dopełniając obowiązku niedzielnego uczestniczenia w Mszy świętej.

--
  • tade-k53 28.01.19, 13:16
    Dlatego jestem na każdej Mszy św. trydenckiej i unikam kościoła posoborowego jak ognia piekielnego.
  • a2-a 28.01.19, 13:35
    To dlaczego nie chciał Pan odpowiedzieć na pytanie o wczorajszą niedzielną Mszę świętą?
    Rozumiem, że Pan jej nie zaniedbał.

--
  • tade-k53 28.01.19, 19:20
    Uczestniczę w każdej Mszy św. jak tylko nadarzy się okazja.
  • pocoo 28.01.19, 19:28
    tade-k53 napisał:

> Uczestniczę w każdej Mszy św. jak tylko nadarzy się okazja.

A co to za okazja i jak często się zdarza?
    Kyrie eleison!
  • tade-k53 28.01.19, 20:09
    Najbliższa okazja to czwartek.
  • a2-a 28.01.19, 20:52
    Pan Jezus zmartwychwstał w niedzielę, nie w czwartek.

--
  • tade-k53 28.01.19, 21:55
    a2-a napisał:

> Pan Jezus zmartwychwstał w niedzielę, nie w czwartek.
    >
    >
    > I co z tego? Nie można odprawiać Mszy św. w dzień tygodnia???
  • a2-a 28.01.19, 21:59
    Nie dopełnia wtedy obowiązku niedzielnego uczestniczenia we Mszy świętej.

--
  • tade-k53 28.01.19, 22:07
    a2-a napisał:

> Nie dopełnia wtedy obowiązku niedzielnego uczestniczenia we Mszy świętej.
    >
    Napisałem, że uczestniczę we Mszy św. jak tylko jest okazja.
    "Komu zajęcie i obowiązki pozwalają, powinien codziennie, a choćby kilka razy w w tygodniu wysłuchać Mszy św. tej najważniejszej i najświętszej ofiary. Niech go nie zraża trud albo ranne wstanie: Pan Bóg mu wszystko odpłaci, gdyż wszystkie skarby nieba i ziemi nie przynoszą Bogu tyle chwały i nie mają tyle wartości, ile jedna Msza św."
    Cytata z Ojców Naszych WIARA ŚWIĘTA z 1901r.
  • a2-a 28.01.19, 22:34
    tade-k53 napisał:

> "Komu zajęcie i obowiązki pozwalają, powinien codziennie, a choćby kilka razy w
    > w tygodniu wysłuchać Mszy św. tej najważniejszej i najświętszej ofiary...

To dlaczego zniechęca mnie Pan do uczestniczenia w Mszy świętej, nazywając ją ohydą spustoszenia???

W mojej parafii nie ma Tridentiny, to co chce Pan, żebym w ogóle nie chodził do kościoła???

Mam zaniedbać obowiązek uczestniczenia w Mszy świętej w niedzielę i święta, bo Panu się nie podoba zwyczajny forma rytu rzymskiego???

Namawia mnie Pan do bardzo ciężkiego grzechu, Panie Tadeuszu...

--
  • tade-k53 28.01.19, 23:10
    a2-a napisał:

> tade-k53 napisał:
    >
    > > "Komu zajęcie i obowiązki pozwalają, powinien codziennie, a choćby kilka
    > razy w
    > > w tygodniu wysłuchać Mszy św. tej najważniejszej i najświętszej ofiary..

>
    > To dlaczego zniechęca mnie Pan do uczestniczenia w Mszy świętej, nazywając ją o
    > hydą spustoszenia???

Bo posoborowa "msza" nie jest katolicka.
  • a2-a 28.01.19, 23:31
    Zatem to Pan jest tym zwodzicielem, który odciąga wiernych od Kościoła i od Mszy świętej, Panie Tadeuszu.

"Wówczas Jezus zaczął im mówić: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą." (Mk 13, 5-6)

--
  • tade-k53 28.01.19, 23:46
    Ponieważ jest późno, jutro wyjaśnię dlaczego nowa msza nie jest katolicka. Swoją drogą zastanawiam się, jak to możliwe, że ludzie chodzący do kościoła jak Pan Panie Pawle, nie zastanowią się, skąd się wzięła ta nowa msza? Przecież stara msza była od 2 tysięcy lat a nowa jest od 50 lat. Spadła z nieba? Anioł ją przyniósł? Pan Jezus objawił się i powiedział: słuchajcie chłopcy, dość tej Mszy św. teraz będziecie robić całkiem inaczej? Nie do wiary, że ludzie dociekają i wiedzą skąd się wziął prąd, kto wymyślił telewizor, kto wynalazł komputer itp itd a nie wiedzą skąd się wzięła Nowa msza??? Przecież to dotyczy wieczności!
  • a2-a 28.01.19, 23:58
    Panie Tadeuszu, je te wyjaśnienia znam, wszędzie na tradi-forach o nich bębnią, najczęściej ludzie, którzy sami mają problem z jednością Kościoła.
    Ergo życzę dobrej nocy, niech Pan śpi dobrze :)

--
  • nitka_14 29.01.19, 01:01
    Co pan za głupoty opowiada. Mszę trydencką odprawiało się od roku 1570, po soborze trydenckim, a nie od 2000 lat. Przy czym to, co odprawia się teraz pod tą nazwą, to już zupełnie inna Msza, niż ta pierwotna. Niech pan się tak nie gorączkuje. Jeszcze niejeden raz ryt może się zmienić. Trydencki wcale nie był pierwszy, a NOM nie musi być ostatni.
  • tade-k53 29.01.19, 10:22
    nitka_14 napisał(a):

> Co pan za głupoty opowiada. Mszę trydencką odprawiało się od roku 1570, po sobo
    > rze trydenckim, a nie od 2000 lat. Przy czym to, co odprawia się teraz pod tą n
    > azwą, to już zupełnie inna Msza, niż ta pierwotna. Niech pan się tak nie gorącz
    > kuje. Jeszcze niejeden raz ryt może się zmienić. Trydencki wcale nie był pierws
    > zy, a NOM nie musi być ostatni.
    Msza św. nie została stworzona na soborze trydenckim, tylko została kanonizowana!
  • nitka_14 29.01.19, 13:09
    Oczywiście, że nie została stworzona. Po prostu w 1570 wprowadzono ten akurat ryt. Nie pierwszy i nie ostatni.
  • tade-k53 29.01.19, 14:52
    Jaki był Ryt przed 1570 rokiem?
  • nitka_14 29.01.19, 15:10
    Wcześniej były różne ryty, w zależności od miejsca. Jednym z nich jest ryt gallikański, który też przetrwał do dziś i występuje np. we Francji. W roku 1570, zostało to ujednolicone i narzucono ryt trdencki na całym świecie, w formie bezwzględnego przymusu. Nie przyniosło to dobrych efektów, bo narzucanie dostosowania się na siłę, wbrew miejscowej tradycji i kulturze, zaczęło powodować coraz większy bunt. Dlatego SVII zezwolił na powrót do tego, co pozwalało ludziom łatwiej się odnaleźć i więcej zrozumieć, czyli na dostosowanie liturgii do możliwości pznawczych danej grupy. Był to bardzo dobry ruch, owocujący odnową w Kościele. Grupa zapaleńców ma też szansę z uczestnictwo w posoborowej, odnowionej Mszy trydenckiej. Wcale już nie takiej jednolitej, jak pierwotnie.
  • tade-k53 29.01.19, 15:30
    Polecam Bullę Quo Primum, która doskonale to wyjaśnia.
    apokalipsa2018.cba.pl/Bulla%20Quo%20Primum%20Tempore.htm
  • nitka_14 29.01.19, 17:07
    Ale co, dokładnie, wyjaśnia? Że istnieje ryt trydencki? Owszem istnieje. Że inny jest gorszy? Nie jest. Wszystkie są jednakowo dobre, o ile Msze św. odprawiane są w łączności ze Stolicą Apostolską. Po prostu Bulla została rozszerzona przez innych papieży, którzy mają do tego prawo. I nigdzie nie jest powiedziane, że to jest ostania zmiana. To tylko ryt, nic więcej.
  • nitka_14 29.01.19, 17:08
    Ta Bulla po prostu okreśa, na czym polega ryt trydencki, nic więcej.
  • nitka_14 29.01.19, 17:09
    *określa
  • nitka_14 28.01.19, 14:46
    To niźle się pan naciął, bo obecnie odprawiane Msze trydenckie, to tylko rekonstrukcje tych "przedsoborowych", odprawiane, oczywiście, w łączności ze Stolicą Apostolską, ktrórej podobno nie ma. Niech pan się zastanowi, w czym pan uczestniczy.
  • pocoo 28.01.19, 12:20
    a2-a napisał:

> Wczoraj w niedzielę, czyli nie tak dawno, byłem z rodziną na Mszy świętej, a Pa
    > n był?
    >
    Na "ohydzie spustoszenia"? Ajajajajaj. Z rodziną?Ajajajajaj.
    I całą rodziną powtarzaliście"moja wina, moja wina, MOJA BARDZO WIELKA WINA".Czy nie jest to sprawa dla Prokuratury?
  • a2-a 28.01.19, 12:29
    Śmiało już może Pani donosić :)

--
  • pocoo 28.01.19, 13:28
    a2-a napisał:

> Śmiało już może Pani donosić :)
    >
    Za kogo ty mnie masz? Ciekawa jestem , jaką wielką winą jest to coniedzielne wyznanie."Moja bardzo wielka wina".Jaka?
  • a2-a 28.01.19, 13:29
    Taki sobie gest pokory...

--
  • pocoo 28.01.19, 13:35
    a2-a napisał:

> Taki sobie gest pokory...
    >
    Taki sobie? To lekceważenie boga.
    Co znaczy; moja bardzo wielka wina? Nie taka sobie.Bardzo wielka wina.
  • tade-k53 28.01.19, 13:35
    Posoborowa "msza" to "bękart" soboru, jak określili go tradycyjni biskupi. Jest to owoc abp Bugniniego, masona najwyższego stopnia, dlatego to nie jest Msza św.
  • raczek-nieboraczek 28.01.19, 14:32
    Uzdrowienia, nawrócenia na "zwykłej" mszy to ściema ?

• tade-k53 28.01.19, 14:42
    raczek-nieboraczek napisała:

> Uzdrowienia, nawrócenia na "zwykłej" mszy to ściema ?
    >
    Nie ma, bo to jest ohyda spustoszenia.
  • pocoo 28.01.19, 13:33
    a2-a napisał:

> Śmiało już może Pani donosić :)
    >
    A na trydenckiej też mówią; moja bardzo wielka wina?
    Jedyna , najprawdziwsza msza po łacinie i nikt nic nie wie. Piękne "tureckie kazanie".
    Tadek zaprasza.Nie wypada katolikowi odmówić.
  • a2-a 28.01.19, 13:37
    Jeśli w pełnej jedności ze Stolicą Świętą, bardzo chętnie.

--
  • tade-k53 28.01.19, 13:56
    Stolicy Świętej już nie ma, bo to aktualnie jest Babilon, jak wyjaśnia Pismo.
  • pocoo 28.01.19, 19:08
    Tak.To jest wielka nierządnica, wyuzdana i roz..bana.A może tą nierządnicą jest Ciało Kierownicze Świadków Jehowy w Warwick? Ale czy Klasztor Shaolin jest pełen cnót wszelakich?
    Wszędzie, gdzie wdziera się religia, to tworzy się moralne bagno.
  • a2-a 28.01.19, 19:12
    Myślałem że Pani reprezentuje protestantów.

--
  • pocoo 28.01.19, 19:23
    a2-a napisał:

> Myślałem że Pani reprezentuje protestantów.
    >
    Skąd taka myśl? Napisałam, że "kiedyś tam" BYŁAM protestantką, dopóki nie okazało się, że każdy wymyśla sobie boga na własny użytek. Kościoły to instytucje do wyciągania pieniędzy od tych najniżej w hierarchii i dzięki temu darmozjadom dobrze się żyje.

"Pierwej przejdzie wielbłąd przez ucho igielne, niż bogacz wejdzie do Królestwa Niebieskiego".Który chociażby biskup jest biedny? Episkopat nie chce wejść do Królestwa?
  • pocoo 28.01.19, 19:13
    a2-a napisał:

> Ohyda tak pisać o Mszy świętej.
    >
    Nie ma to jak "merytoryczna" dyskusja dwóch katolików z dwóch najprawdziwszych Kościołów.
  • nitka_14 28.01.19, 17:21
    A może coś na temat?
  • pocoo 28.01.19, 19:12
    tade-k53 napisał:

> Nie znasz prawdy, bo diabeł opanował wszystko.

Ty też nie jesteś poza jego zasięgiem. Ciebie opanował bez reszty.Nie zastawiaj się bogiem i Jezusem, gdyż to szatan czyni cuda i dałeś mu się zwieść.
  • tade-k53 28.01.19, 19:17
    Odróżniam Boga od diabła.
  • pocoo 28.01.19, 19:25
    tade-k53 napisał:

> Odróżniam Boga od diabła.

Nie ma takiej opcji.Nie masz boskiej wszechwiedzy i wszechmocy.Jesteś człowiekiem, a szatan jest prawie równy bogu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka