Dodaj do ulubionych

Uwierzysz - zaufasz - pokochasz Boga

19.02.19, 15:35
Dobra nowina na... jutro, a może już na dziś :)

youtu.be/CrlzE3vdVCQ

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • kociak40 19.02.19, 15:44

Lepiej z Bogiem się nie zadawać i nie spoufalać się do Niego.
    Kara boska jest największym wyróżnieniem człowieka, bowiem zwrócił Bóg na indywidualnego
    człowieka swą uwagę. Lepiej jest jak tej uwagi indywidualnej Boga nie będzie.

--
    -----
    "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
  • a2-a 19.02.19, 16:26
    Obawy są zbędne, gdyż Bóg bardzo dobrze Pana zna:

Może mnie nie znasz, ale ja wiem wszystko o tobie... Psalm 139,1
    Wiem kiedy siedzisz i kiedy wstajesz... Psalm 139,2
    Wiem dobrze o wszystkich ścieżkach twoich... Psalm 139,3
    Nawet każdy włos na twojej głowie jest policzony... Mat 10,29-31
    Na moje podobieństwo zostałeś stworzony... 1Moj 1,27
    We mnie żyjesz, poruszasz się i jesteś... Dz 17,28
    Z mojego bowiem rodu jesteś...Dz 17,28
    Znałem cię zanim się urodziłeś...Jer 1,4-5
    Wybrałem cię zanim zaplanowałem stworzenie... Ef 1,11-12
    Nie byłeś pomyłką i wszystkie twoje dni są zapisane w mojej księdze...Psalm 139,15-16
    Określiłem dokładnie czas twoich narodzin i miejsce w którym będziesz żyć...Dz 17,26
    Jesteś cudownie stworzony...Psalm 139,13-14
    Kształtowałem cię w łonie matki twojej...Psalm 139,13
    Byłem ci podporą od urodzenia...Psalm 71,6
    Zostałem fałszywie przedstawiony przez tych, którzy Mnie nie znają...J 8,41-44
    Nie jestem daleki i zagniewany, ale jestem wyrażeniem pełnej miłości...1J 4,16
    I moim pragnieniem jest, by wylewać moją miłość na ciebie ponieważ jesteś moim dzieckiem, a ja jestem twoim Ojcem...1J 3,1
    Oferuję ci więcej niż twój ziemski ojciec...Mat 7,11
    Bo ja jestem doskonałym Ojcem...Mat 5,48
    Każdy dobry dar jaki otrzymujesz pochodzi ode mnie...Jk 1,17
    Ja jestem twoim zaopatrzeniem i ja zaspokoję wszystkie twoje potrzeby...Ma t6,31-33
    Moje plany dotyczące twej przyszłości zawsze były przepełnione nadzieją...Jer 29,11
    Ponieważ ukochałem cię odwieczną miłością...Jer 31,3
    Moje myśli o tobie są niezliczone tak jak piasek na brzegu...Psalm 139,17-18
    Raduję się z ciebie niezwykłą radością...Sof 3,17
    Nigdy nie przestanę ci dobrze czynić...Jer 32,40
    Bo jesteś moją szczególną własnością...2Moj 19,5
    Pragnę cię ustanowić z całego mojego serca i z całej mojej duszy...Jer 32,41
    I chcę ci oznajmić rzeczy wielkie i cudowne...Jer 33,3
    Jeśli będziesz mnie szukać całym swoim sercem, znajdziesz mnie...3Moj 4,29
    Rozkoszuj się mną a dam ci czego sobie życzy serce twoje...Psalm 37,4
    Bo to ja daję ci pragnienia...Filip 2,13
    Jestem w stanie uczynić więcej niż sobie wyobrażasz... Ef 3,20
    Bo jestem tym, który cię zachęca...2Tes 2,16-17
    Jestem Ojcem, który pociesza cię w kłopotach...2Kor 1,3-4
    Kiedy jesteś przygnębiony jestem z tobą...Psalm 34,13
    Tak jak pasterz troszczy się o owce, ja troszczę się o ciebie...Iz 40,11
    Któregoś dnia zetrę każdą łzę z oczu twoich i usunę wszelki ból...Ap 21,3-4
    Jestem twoim Ojcem i kocham cię jak syna Jezusa...J 17,23
    To w Jezusie moja miłość jest objawiona...J 17,26
    On jest dokładnym odbiciem mojej istoty...Hebr 1,3
    On przyszedł by zademonstrować, że ja jestem z tobą, nie przeciwko tobie...Rz 8,31
    I powiedzieć ci, że nie liczę twoich grzechów...2Kor 5,18-19
    Jezus umarł abyś był pojednany...2Kor 5,18-19
    Jego śmierć była wyrażeniem mojej miłości do ciebie...1J 4,10
    Dałem wszystko co kochałem, by zdobyć twoją miłość...Rz 8,38-39
    Przyjdź do domu, a ja urządzę najlepsze przyjęcie jakie kiedykolwiek niebo widziało...Łk 15,7
    Zawsze byłem twoim Ojcem i zawsze będę...Ef 3,14-15
    Moje pytanie brzmi: czy będziesz moim dzieckiem? J 1,12-13
    Czekam na ciebie...Łk 15,11-32
    www.nspj.com.pl/artykuly/rozne/195.html

--
  • pocoo 19.02.19, 16:40
    Pokochasz Boga, a Bóg pokocha ciebie.Tylko pamiętaj, że "kogo bóg miłuje, tego karze".
  • a2-a 20.02.19, 07:44
    pocoo napisała:

> Pokochasz Boga, a Bóg pokocha ciebie.Tylko pamiętaj, że "kogo bóg miłuje, tego
    > karze".

Jeśli ma Pani na myśli Boga (z dużej litery), to tu chodzi o karcenie, strofowanie czyli wychowanie w karności, bo
    Jezus w Apokalipsie mówi: „Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę”. Bóg jak widać nie jest zwolennikiem bezstresowego wychowania :)

--
  • kociak40 20.02.19, 08:30

"Bóg jak widać nie jest zwolennikiem bezstresowego wychowania" - a2-a

Życie to nie balon, nie powinno być lekkie.
    KK jest jak dziurawy balon, z którego już od dawna uchodzi powietrze. Stale tylko flaczeje.
    Ty chcesz mu pomóc, chcesz go dmuchać, ale to nic nie da, zbyt duża jest w nim dziura.
    To sam kler go przedziurawił swoimi nieprawościami i rządzą materialnego bogactwa.
    W Europie jeszcze tylko Polska jest ostoją dla KK, ale i tu stale spada liczba wiernych
    chodzących do kościoła, coraz mniej jest ślubów kościelnych, miej jest chrztów, coraz
    mniej licealistów korzysta z religii, spada liczba przyjmujących księży po tz. kolędzie itd.

--
    -----
  • kociak40 20.02.19, 09:05

do a2-a

Zawsze domagasz się "dowodów", oto dzisiejsza wypowiedz księdza Kobylińskiego jaką możesz
    przeczytać na portalu Interia. Ja zacytuje tylko fragment wypowiedzi tego księdza:

"Trudno mi być optymistą. Jest bardzo późno. Wielu rzeczy nie można już dzisiaj uratować. Z moich obserwacji wynika, że raczej powtórzymy wszystkie błędy, które popełniono w Irlandii, Belgii czy Holandii. Ateizm bądź obojętność religijna młodego pokolenia nadchodzą w naszym kraju jak mitologiczny grecki los (ananke), przed którym nie można uciec."

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-ks-kobylinski-zeby-skutecznie-walczyc-z-pedofilia-potrzeba-z,nId,2844304#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

--
    -----
  • pocoo 20.02.19, 10:07
    a2-a napisał:

> Jezus w Apokalipsie mówi: „Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę”. Bóg
    > jak widać nie jest zwolennikiem bezstresowego wychowania :)
    >
    Karcenie i ćwiczenie bezstresowe?
    A czym jest urodzenie przez kobietę upośledzonego dziecka , dziecka z nowotworem? Czym są klęski żywiołowe i śmierć w męczarniach? A brak deszczu i "bezstresowe" umieranie z głodu milionów dzieci ?
    Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga." Kogo Bóg miłuje, tego karze". Bezstresowo karci i ćwiczy.
    Brawo.
  • a2-a 20.02.19, 10:37
    kociak40 napisał:

>
    > Życie to nie balon, nie powinno być lekkie...

Skoro Pan odbiega od głównego tematu wątku, to i ja pozwolę sobię na pewną dygresję wobec pańskiej reakcji, która zachowaniem przypomina działalność na tym forum Pana Tadeusza. Czyli - jest mowa w poście na temat wiary, nadziei i miłości wobec Boga, a Pan swoją wypowiedzią dotyczącą instytucji kościelnej od tego meritum ucieka
    i to w Pana wykonaniu jest powtarzalne i ma miejsce nie tylko w tym wątku. Wygląda na to, nie wiem czy świadomie czy nie, ale że w sprawach wiary jest Pan jakby niewolnikiem tylko jednego tematu jakim jest kler kościelny, na którym podczas dyskusji prędzej czy później zawsze zacznie się koncentrować.
    W wierze w Boga natomiast nie to jest najważniejsze, ale sam Bóg i Jego triumf we wcieleniu Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Owszem Kościół i wszystko co się w Nim dzieje to są sprawy ciekawe, czasem spektakularne, innym razem sensacyjne, ale nic one nie znaczą dla wiary, jeśli zapomina się że właśnie w Kościele mieszka Bóg, który jest najistotniejszy. Tu właśnie możemy Boga znaleźć w Najświętszym Sakramencie, porozmawiać z Nim w trakcie adoracji, ale to wszystko dzieje się w ciszy, z dala od zgiełku świata. Różnie na świecie może się dziać, mogą upadać kościoły, może płonąć nawet sam Watykan, ale Bóg zawsze pozostanie w Kościele, choćby składał się tylko z kilku ludzi o sercach pełnych żarliwej wiary, Chrystus nigdy swojego Koścoła nie opuści i pod tym względem zawsze będzie w Nim i razem z Nim triumfował.

--
  • kociak40 20.02.19, 12:11

"właśnie w Kościele mieszka Bóg" - a2-a

Bóg w żadnym Kościele nie mieszka, nie jest do dyspozycji księży, Jego "mieszkaniem" jest cały Świat.
    Jakieś bzdury głosisz. Nie widzisz ogromnego problemu dla Kościoła Katolickiego. Przytoczyłem Ci wypowiedz
    do tego tematu ks. Kobylańskiego, on widzi ten dramat dla KK, a ja go widzę już od dawna, Ty nie widzisz.
    KK nigdy nie zniknie, zawsze będą nawiedzeni, którzy samodzielnie nie myślą i musi być dla nich jakieś
    miejsce. Ten balon z wiarą katolicką już nie będzie się wznosił, tylko będzie sflaczały tak jak w Irlandii, Francji,
    Belgi, Holandii itp. Będzie coraz szybciej przybywać ateistów, obojętnych religijnie, zmieniających religię
    katolicką na inną, agnostyków, itd. Każda wiara w Boga wymaga jakby "osadzenia" w odpowiednim Kościele do tej wiary. KK utracił autorytet i możliwość atrakcyjności dla tego co głosi. Ważne są przyczyny tego i to jest
    najważniejsze kto je spowodował. Twoje bajdurzenie religijne nie wskazuje żadnego kierunku jaki Kościół
    należy wybrać. To co ja piszę, ma przynajmniej określony kierunek, odsunąć od swojej wiary wszelkich
    pośredników, nie korzystać z "usług" żadnego kościoła. Sami odpowiadamy za swoje życie i wiara powinna być
    tylko - Ja i Bóg. Po to Bóg obdarzył nas rozumem abyśmy nie ulegali bezmyślnemu przyjmowaniu kształtu
    wiary jaki podsuwają nam pośrednicy, księża. On mają na celu własne korzyści i dążą tylko aby sobie zapewnić
    Raj już na ziemi, Bóg jest tylko do handlu dla nich. Nie dajmy się zwodzić.
    Tak obiektywnie, według mojego odczucia, to większą przyszłość od KK, ma Protestantyzm. Usunął on
    wszystko, co "dziurawiło" balon unoszący ich przesłanie wiary. Dowodem jest to, że ich "balon" unosi się.

--
    -----
  • a2-a 20.02.19, 13:50
    kociak40 napisał:

>
    > "właśnie w Kościele mieszka Bóg" - a2-a
    >
    > Bóg w żadnym Kościele nie mieszka, nie jest do dyspozycji księży, Jego "mieszka
    > niem" jest cały Świat.
    > Jakieś bzdury głosisz...

A tak dla przypomnienia pozwolę sobie zadać pytanie:
    Gdzie był Pan chrzczony,
    w Kościele, czy na zewnątrz?

--
  • kociak40 20.02.19, 14:58

"A tak dla przypomnienia pozwolę sobie zadać pytanie:
    Gdzie był Pan chrzczony,
    w Kościele, czy na zewnątrz?" - a2-a

To nie ma żadnego znaczenia. Chrzest jako sakrament może być udzielany wszędzie.
    Jezus przyjmując chrzest nie korzystał z żadnej świątyni.
    Uczono mnie kiedyś na lekcjach religii, że w pewnych warunkach takiego chrztu może
    udzielić nawet osoba cywilna. Tak samo ze ślubem. Jeżeli kobieta i mężczyzna, w dobrej wierze,
    taką przysięgę podejmie tylko przed Bogiem, to nawet będąc samotnymi w lesie, ślub ich
    jest ważny. Może być nieuznany przez ludzi, ale przez Boga jest uznany.
    Dla każdego człowieka, dla każdego miejsca, dla każdego czasu, jest dostępny Bóg, bo Jego
    obecność jest w całym Świecie. Nie wolno pomniejszać Wymiaru Boga do "zabawki" dla księży
    i ich kościołów. Mieszkaniem Boga jest cały Świat.

--
    -----

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.