Dodaj do ulubionych

Tylko Kościół autorytatywnie określa sens Biblii

19.03.19, 13:55
"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.
Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie." (2 P 1, 20 -21)

No i właściwie pozamiatane :), skoro w samym Piśmie Świętym jest mowa, aby nie interpretować takstów biblijnych poza Kościołem...

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • pocoo 19.03.19, 17:49
    A wziąłeś pod uwagę ,ile jest Kościołów chrześcijańskich? Skąd wiesz , o kim mowa? Duch Święty Tobie powiedział.
    Nic nie jest pozamiatane. Rozejrzyj się , a zobaczysz to religijne śmietnisko.
  • a2-a 19.03.19, 21:03
    Mogę na to spojrzeć, tylko przez pryzmat mojej wiary w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół, gdzie Jego świętaTradycja jest pomostem między Biblią a dzisiejszym Kościołem, a Jego niezmienne Magisterium zapewnia odczytywanie słów Pisma Świętego zgodnie z Prawdą.

--
  • kociak40 19.03.19, 22:27

"Mogę na to spojrzeć, tylko przez pryzmat mojej wiary" - a2-a

I tak zrobiłeś. Kościołów chrześcijańskich jest 45-48 tysięcy. Tam mają inny pryzmat i też twierdzą,
    że jest zgodny z Prawdą. Wszyscy chrześcijanie opierają się na Biblii, ale różne są jej tłumaczenia.
    Jeżeli tej Bóg, ten jedyny i prawdziwy (o ile taki jest), dopuszcza taką różnorodność, to sam sobie
    jest winien i nie ma co sobie tym głowy zawracać. Oprócz tego są inne religie i różni są Bogowie.
    Niech sam Bóg wybiera kogo chce mieć w niebie.

--
    -----
    "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
  • a2-a 19.03.19, 23:25
    kociak40 napisał:

> I tak zrobiłeś. Kościołów chrześcijańskich jest 45-48 tysięcy...

W którym z nich jest 266 następca pierwszego Papieża św. Piotra?

--
  • kociak40 19.03.19, 23:41

Pobyt Piotra w Rzymie, negowany przez część badaczy, a tym samym, że był pierwszym papieżem.
    Nie znam się na tym temacie, więc nie będę się wypowiadał.

--
    -----
  • a2-a 20.03.19, 00:12
    kociak40 napisał:

>
    > Pobyt Piotra w Rzymie, negowany przez część badaczy, a tym samym, że był pierws
    > zym papieżem.
    > Nie znam się na tym temacie, więc nie będę się wypowiadał.
    >
    >

Badania potwierdziły, że faktycznie szczątki św. Piotra znajdują się pod Bazyliką jego imienia na Wzgórzu Watykańskim.

--
  • pocoo 20.03.19, 00:32
    a2-a napisał:

> Badania potwierdziły, że faktycznie szczątki św. Piotra znajdują się pod Bazyli
    > ką jego imienia na Wzgórzu Watykańskim.
    >
    Kto imiennie to potwierdził ? Może jeszcze udowodniono to badaniami DNA? Ale z ciebie robią chłoptasia w krótkich spodenkach? Czego Piotr w Rzymie szukał i jakim samolotem tam doleciał?
    Jak wiesz, papieży wybierał cesarz , lub król. który był najsilniejszy.Czasami pontyfikat papieża trwał kilka godzin zanim go zamordowali.Większość tych następców Piotra (którego nigdy w Rzymie nie było) to ofiary losu lub zwykłe łachudry o moralności taniej prostytutki.Ilu papieży zmarło na kiłę? Ilu było papieży i antypapieży? Od kiedy Watykan stał się stolicą apostolską?Masz się czym chwalić .Co na to Bóg? A Bóg na to jak na lato. Nawet jeżeli usuniesz mój wpis, to i tak nie zmienisz ani nie ukryjesz brudów papiestwa katolickiego.Twojego papiestwa z tradycjami.
  • kociak40 20.03.19, 16:46

Religia czyni ludzi niewolnikami dogmatów.
    Być wolnym, to znaczy nie mieć żadnych zobowiązań sprzecznych z logiką.

--
    -----
  • suender 24.03.19, 10:37
    kociak40 20.03.19, 16:46

> Religia czyni ludzi niewolnikami dogmatów.
    > Być wolnym, to znaczy nie mieć żadnych zobowiązań sprzecznych z logiką.

LOGIKA jest dogmatem!

Łączę biednych z bogatymi ....
  • kociak40 24.03.19, 13:10

LOGIKA jest dogmatem!" - suender

U ciebie widać tak to funkcjonuje, a tak nie jest. Dogmat narzuca co trzeba uznać za prawdę, a logika ma
    własny wybór.

--
    -----
  • suender 24.03.19, 17:29
    kociak40 24.03.19, 13:10

> Dogmat narzuca co trzeba uznać za prawdę, a logika ma własny wybór.

Tą wypowiedzią wybrałeś NIELOGICZNOŚĆ!
    cbdo.

Łączę biednych z bogatymi ....
  • pocoo 25.03.19, 09:44
    suender napisał:

> kociak40 24.03.19, 13:10
    >
    > > Dogmat narzuca co trzeba uznać za prawdę, a logika ma własny wybór
    > .
    >
    > Tą wypowiedzią wybrałeś NIELOGICZNOŚĆ!

> cbdo.

Czyli cbdo i gdzie? Ty tak powiedziałeś?
    Nie jestem jeszcze świętą więc wytłumacz mi racjonalnie nielogiczność wypowiedzi Kociaka.
  • kociak40 25.03.19, 13:16

"Nie jestem jeszcze świętą więc wytłumacz mi racjonalnie nielogiczność wypowiedzi Kociaka" - pocoo

suender pisze aby coś pisać, aby "zaistnieć", jego nieświadomość jest matką jego głupoty.
    Nie zwracaj na niego swojej uwagi.

--
    -----
  • a2-a 25.03.19, 13:27
    pocoo napisała:

> Nie jestem jeszcze świętą więc wytłumacz mi racjonalnie nielogiczność wypowied
    > zi Kociaka.

Może, tak mi się przypomniało ;) na przykładzie misia Kubusia:
    "Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było."

--
  • pocoo 25.03.19, 17:49
    a2-a napisał:
    >
    > Może, tak mi się przypomniało ;) na przykładzie misia Kubusia:
    > "Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było.
    > "
    "Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zmieniłem zamiar". "Kubuś Puchatek".
    "- Puchatku?
    - Tak Prosiaczku.
    -"Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś".
  • antybaal 26.03.19, 12:06
    Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem
    Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
    /Kohelet 3:1-3/

Jest także czas istnienia ‘niepodważalnych’ prawd Kościoła i czas ich podważania, które przychodzi nie przez bramy piekielne, jak to napisano, lecz zstępuje z bram niebieskich, czego Kościoły, przypisując tylko sobie wykładnie owych prawd, nie są w stanie zaakceptować.
  • kociak40 28.03.19, 12:12

"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego" - tade-k53

Ja tak nie mówię, nic nie mówię do wyobrażenia jakie ludzie stworzyli. Nie ja decyduję o wejściu
    do tego "królestwa niebieskiego", nie narzucam swojego towarzystwa, pozostawiam decyzję Bogu
    (o ile taki jest). Moim obowiązkiem jako człowieka jest przekazanie swoich genów przez czas i to już zrobiłem.

--
    -----
  • antybaal 28.03.19, 12:19
    "Taka bowiem jest wola Boża, którą objawiono nam od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali." /1Jan 3:11/

Czego w Twojej postawie i słowach Tadeuszu jakoś dotąd nie zauważyłem.
    Jeśli już to, jak to - uważam - czyni Twój promotor, ziejesz krytyką, nienawiścią i skazującymi na piekło na oskarżeniami.

"I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i biada morzu - bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu." /Apok 12:9-12/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka