Dodaj do ulubionych

zaniżony kosztorys naprawy z OC a oszustwo TU

11.05.13, 18:51
Zamierzam zgłosić do prokuratury wniosek o ściganie prezesa Warty z art 268 §1 z tytułu doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym poprzez wprowadzenie w błąd.
Chodzi o zaniżenie odszkodowania z OC sprawcy.
Warta przysłała mi pismo/decyzję/, że przyznano mi odszkodowanie za uszkodzony pojazd w kwocie 472,33 zł., którego wysokość została wyliczona zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisu art.361 §1 k.c., tj. w granicach normalnego następstwa szkody i przy założeniu, że poszkodowany przy jej naprawieniu będzie się kierował rachunkiem ekonomicznym.
Załączono również kosztorys EuroTaxglass's, w którym zastosowano urealnienie na materiały w wysokości 60% oraz stawkę rbg w wysokości 50zł.Nie wykonano optymalizacji.
Decyzję tę kończy informacja, że możliwe jest dochodzenie roszczeń na drodze postępowania sądowego.
Zamierzam uzyskać realny kosztorys od rzeczoznawcy.

Znalazłem opinię, że Niekorzystne rozporządzenie mieniem jako znamię przestępstwa oszustwa oznacza pogorszenie przy transakcjach sytuacji majątkowej rozporządzającego. Jest ono szersze od pojęć szkoda i strata. Niekorzystność nie oznacza niepowetowalności szkody. Nie wyklucza niekorzystności rozporządzenia okoliczność, iż szkoda może być naprawiona, a w szczególności że pokrzywdzonemu przysługuje roszczenie cywilne. [...]
Ustawowe znamię stanowiące skutek przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 § 1, wypełnione zostaje wtedy, gdy sprawca, działając w sposób opisany w tym przepisie, doprowadza inną osobę do rozporządzenia mieniem, które jest niekorzystne z punktu widzenia interesów tej osoby lub innej osoby pokrzywdzonej. Powstanie szkody w mieniu nie jest koniecznym warunkiem
Edytor zaawansowany
 • ekoarena 18.11.13, 23:12
  Legis Forte Sp z o.o. Kancelaria rzeczoznawczo-prawna świadczy profesjonalną pomoc w uzyskaniu pełnej wartosci odszkodowania.

  W ramach akcji promocyjnej "ZA FREE" poprawimy bezkosztowo każdy zaniżony kosztorys szkody. Dodatkowo Klient otrzyma profesjonalne odwołanie od zaniżonego kosztorysu (zaniżonej wyceny szkody).
  Prawidłowy kosztorys wraz z odwołaniem to podstawowe dokumenty niezbedne do uzyskania należnego odszkodowania za uszkodzony samochód.

  UWAGA:
  Możesz przesłać nam do poprawienia kosztorys szkody, która zdarzyłą się do trzech lat wstecz (otrzymanie odszkodowania na konto nie przeszkadza w poprawieniu kosztorysu i sprawdzeniu, czy wypłacona została cała wartość należnego odszkodowania)

  ZADZWOŃ DO NAS JUŻ DZIŚ i skorzystaj z okazji - oferta kosztorysów "ZA FREE" jest ograniczona ilościowo (decyduje kolejność zgłoszeń)

  KONTAKT
  Tel: 503 600 007
  (22) 292 48 08

  Kosztorys do poprawy można wysyłać na skrzynkę e-mail: kancelaria@legisforte.pl (w mailu proszę podać swój nr telefonu kontaktowego)

  www.legisforte.pl

  Zaniżony kosztorys - popraw "ZA FREE" i po problemie
 • adversumkontakt 20.11.13, 16:19
  W takich sprawach warto zwrócić się o pomoc do wyspecjalizowanej Kancelarii Odszkodowawczej, która jest w stanie pomóc przy dochodzeniu właściwej kwoty odszkodowania.

  Polecam zapoznać się z Kancelarią Adversum
  --
  Kancelaria Prawniczo - Brokerska Adversum
  www.adversum.pl
 • odszkodowania.sywul 21.11.13, 18:15
  Miałeś szkodę komunikacyjną w ciągu ostatnich 3 lat? A rzeczoznawca powołany przez ubezpieczyciela określił zakres powstałych szkód? Na którego podstawie wyliczył kwotę odszkodowania, która wydaje Ci się zaniżona? Jesteś niezadowolony z otrzymanej kwoty? Jeśli odpowiadasz twierdząco na postawione pytania, mam dla Ciebie bardzo miłą informację!
  Dopłacę Ci dodatkowe fundusze do już wypłaconego odszkodowania! Wystarczy, że przekażesz Nam prawa do zaniżonej części Twojego odszkodowania, a my natychmiast wypłacimy Ci ustaloną kwotę!
  Nic nie tracisz, nie ryzykujesz, a szybko zyskujesz dodatkową gotówkę!
  Jeśli jesteś zainteresowany, jak najszybciej zwróć się do Nas!
  kontakt:
  mail: odszkodowania.sywul@gmail.com
  tel.: 690-817- 835 lub 882-449-777
 • maciejo107 05.12.13, 16:46
  W takiej sytuacji polecam najpierw wywalczyć pełną (sprawiedliwą) sumę odszkodowania, i ewentualnie potem składać doniesienie o przestępstwie :) Polecam firmę Mobile Cash i projekt Pomocni24, zajmują sie wszelkiego rodzaju odszkodowaniami i pomogą Ci wywalczyć jak najwyższą sumę.Zajmują się wszystkim od ubezpieczeń OC, po wypadkowe!
 • belka90 12.05.14, 14:18
  723101591. Zadzwon pomoge.
 • kiskierka1979 02.05.14, 19:34
  Mi tez zaniżyli ale sprzedałem ten kosztorys do www.doplacamy.pl
 • prawnik10 20.06.14, 10:32
  Tu podobny problem odszkodowania24.eu/forum/viewtopic.php?f=9&t=3771&hilit=kosztorys
  --
 • doplatazoc0 23.10.15, 12:15
  Ubezpieczyciele w większości przypadków zaniżają odszkodowania. Można bezpłatnie sprawdzić czy tak jest w Twoim przypadku wysyłając jedynie kosztorys naprawy na adres szkody@crashplus.pl. W ciagu kilku dni rzeczoznawcy sprawdzą czy przysługuje
  dopłata i jeśli tak firma wypłaci pieniądze, a sama będzie ubiegać się o zwrot na drodze sądowej. Weryfikacja szkód zaistniałych w ciągu ostatnich 3 lat! Więcej informacji na stronie crashplus.pl lub pod numerem 733 797 606.

 • doplatazoc0 23.10.15, 12:16
  Ubezpieczyciele w większości przypadków zaniżają odszkodowania. Można bezpłatnie sprawdzić czy tak jest w Twoim przypadku wysyłając jedynie kosztorys naprawy na adres szkody@crashplus.pl. W ciagu kilku dni rzeczoznawcy sprawdzą czy przysługuje
  dopłata i jeśli tak firma wypłaci pieniądze, a sama będzie ubiegać się o zwrot na drodze sądowej. Weryfikacja szkód zaistniałych w ciągu ostatnich 3 lat! Więcej informacji na stronie crashplus.pl lub pod numerem 733 797 606.

 • blogoodszkodowaniach 28.01.16, 18:51
  Prosze sobie darować sprawe karna, szkoda Pana czasu.
  Nie sposób mówic tutaj o oszustwie.
  Natomiast ma Pan otwartą drogę do dochodzenia wyzszego odszkodowania na drodze cywilnej:
  blogoodszkodowaniach.wordpress.com/
 • fafkins42 05.10.16, 11:33
  Możemy Ci pomóc, wykonujemy analizę szkody motoryzacyjnej całkowicie bezpłatnie i niezobowiązująco. Poza tym oferujemy dopłaty do odszkodowań. Dzwoń a na pewno nie zmarnujesz czasu. Proszę o kontakt automobilis.pl/kontakt/
 • s.tylski.szkody 05.01.17, 11:19
  Witam,

  Nazywam sie Sebastian Tylski i jestem Specjalistą Ds. Odszkodowań. Współpracuję z Europejskim Centrum odszkodowań. Nasza Firma jest liderem na rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Wspieramy osoby poszkodowane w wypadkach oraz ich bliskich w uzyskaniu świadczeń od Towarzystw Ubezpieczeń.

  Jeżeli miałeś szkodę na swoim pojeździe zadzwoń ponieważ,
  Towarzystwa Ubezpieczeń dopuszczają się znacznych zaniżeń, wyliczając szkody powstałe na naszych pojazdach.Sporządzając kosztorys, opierają się o ceny części zamiennych, nie oryginalnych i stosują stawki godzinowe mechaników oderwane od rzeczywistością.  Zadzwoń, a my dopłacimy Ci do twojego odszkodowania.
  Twoje auto, może już dawno być naprawione, a może nawet sprzedane to nie wyklucza Cię z ubiegania się o dopłatę.


  DOPŁACAMY Z WŁASNYCH ŚRODKÓW DO TWOJEGO KOSZTORYSU W CIĄGU KILKU DNI !

  ILE TAKICH SZKÓD W OKRESIE OSTATNICH 3 LAT BYŁO NA TWOIM POJEŹDZIE ??


  WARUNKI OTRZYMANIA DOPŁATY:

  1. Okres przedawnienia: 3 LATA
  2. Odszkodowanie było wypłacone z OC sprawcy lub z AC twojego pojazdu.
  3. Szkoda była rozliczana kosztorysowo


  Wystarczy tylko, że prześlesz nam dokumenty :

  1. KOSZTORYS
  2. DECYZJA O WYPŁACIE ODSZKODOWANIA

  * W przypadku szkody całkowitej dodatkowo dokument wyliczający wartość pojazdu przed I po szkodzie.

  JEŻELI NIE POSIADASZ DOKUMENTÓW SĄ DWIE MOŻLIWOŚCI:

  1. Zadzwoń do Towarzystwa Ubezpieczeń i poproś o przesłanie tych dokumentów na maila. (Dokumenty są trzymane przed 5 lat więc nie ma z tym żadnego problemu)
  2. Wypełnij druk pełnomocnictwa, prześlij jego skan do nas, a my w ciągu 24h uzyskamy te dokumenty za Ciebie !


  !! PAMIĘTAJ !!

  Nawet jeśli już sprzedałeś/aś samochód to pamiętaj, że nadal jesteś właścicielem szkody !

  Nie ważne czy naprawiłeś/aś samochód za przyznane pieniądze, ważne, że jesteś właścicielem KOSZTORYSU !!


  PRZYKŁAD:

  Przyznane odszkodowanie przez Towarzystwo Ubezpieczeń:3000zł
  Dopłata z naszych środków w ciągu 3 Dni: 1000-1500 zł


  NIE CZEKAJ, AŻ DOKUMENTY SIĘ PRZEDAWNIĄ !! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ !!
  EMAIL: s.tylski.szkody@wp.pl

  Pozdrawiam,
  Specjalista Ds. Odszkodowań Sebastian Tylski
 • mirelacp 29.01.18, 15:54
  Jeżeli miałeś kolizje w ciągu ostatnich 3 lat i chciałbyś sprawdzić, czy nie należy się Tobie dopłata do już wypłaconego odszkodowania z OC - serdecznie zapraszam. Na mieście mówią, że mam najlepsze oferty :) Więcej informacji pod nr 570-660-876.
 • orfilia23 06.02.18, 11:32
  Polecam zajrzeć tutaj: orfilia23.produktyfinansowe.pl/odszkodowania.html. Firma helpfind dokonuje bezpłatnej analizy i dopłaca do zaniżonej kwoty.
 • odszkodowaniapodkarpackie 13.03.18, 06:56
  Witam.

  Chętnie pomogę merytorycznie jak i praktycznie.
  Zajmuję się branżą odszkodowawczą od niedawna, ale staram się nie zostawiać klientów bez odpowiedzi.
  Odpowiem na pytania. Bezpłatnie sprawdzę czy kosztorys wystawiony przez T.U. nie jest zaniżony.
  W ofercie, auta zastępcze, tej samej klasy, opłacane z OC sprawcy, podstawiane pod dom klienta.


  odszkodowaniapodkarpackie@plusnet.pl
  tel. 792 180 295

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka