Dodaj do ulubionych

odwołanie od decyzji pzu

12.02.14, 08:57
witam w pażdzierniku schodząc po schodach skręciłam lewy staw skokowy , dzwoniła kobieta z Pzu z propozycją odszkodowania , odmówiłam więc sprawę dali do orzecznika ,orzecznik nie przyznłl nic , bo niby skręcenie nie wywolało uszczerbku a ja buta na szpilce nie zalożę już chyba nigdy :( jak się odwołać od decyzji czy wogóle warto ? składki płaci mój mąż i jest to uzbepieczenie plus zycie mc 50 zł prosze o pomoc
Obserwuj wątek
    • penjo Re: odwołanie od decyzji pzu 12.02.14, 14:25
      Trochę mało Pani napisała na temat zdarzenia gdzie to było, kiedy oraz w jakich okolicznościach ??? A są to dość istotne informacje. Nie zgodzę się z Pani orzecznikiem, samo skręcenie kostki jest już uszczerbkiem na zdrowiu. Ważne też jest dokumentacja medyczna z przebiegu leczenia (co jest tam napisane, jak długo trwało oraz czy Pani lekarz wpisał jakie następstwa niesie za sobą ta skręcona kostka??). Co do ubezpieczenia to warto zajrzeć do OWU(ogólnych warunków umowy)
      • drugikokos Re: odwołanie od decyzji pzu 12.02.14, 21:30
        a więc schodząc ze schodów na klatce żle stanęłam gdzieś mi noga uciekła i skręciła aż poczułam ,że mi wszystkie gości tam gruchoczą :) , ubezpieczenie jakie posiadam to pzu wariant plus składka 55 zł , w dokumentacji nie wiem co lekarz napisał bo się rozczytać nie mogę w każdym bądz razie stwierdził ,iż spokojnie mogę zgłaszać wniosek o odszkodowanie , w szpitalu na karcie informacyjnej rozczytałam się ,że skręcenie stawu skokowo- dalej nie wiem , rtg bez złamań dalej też się niemogę rozczytać i chyba kod jest s 93.4
        Faktem jest doktor mowił ,że będzie trochę bolało ale boli 5 miesiąc po godzinie chodzenia stopa boli , a butów na szpilce nie założe już chyba nigdy :( także proszę o porady , czy pisał ktoś odwołanie czy to coś daje czy po prostu zacisnąć zęby i dalej płacić składki także jak będą potrzebne jakieś inf jeszcze proszę pisać pozdrawiam
    • miszczuniv Re: odwołanie od decyzji pzu 17.09.14, 16:31
      dokładnie mam takie samo pytanie ? skręciłem i naderwałem lewy staw skokowy i po złożeniu papierów do Pzu po tygodniu wpłynęło 280 zł na konto czyli 1 % ( płacę 53 mc ), 4 tyg po skręcniu zagrałem w meczu i po pierwszym kontakcie z piłką znów nie mogłem ruszać stopą + plus duży ból ( zagrałem raptem 20 min i musiałem opuścić boisko ) dodam że zrobiłem wszystko jak lekarz kazał, rozgrzałem staw skokowy + opaska elastyczna
        • domelli Re: odwołanie od decyzji pzu 14.10.14, 13:47
          Miałem kilka miesięcy temu naderwanie zginaczy 3 palców. Miałem usztywnienie, przeszedłem rehabilitacje, przestawiłem całą dokumentacje medyczną łącznie ze wszystkimi zaświadczeniami. Pezetu nie uznało, twierdząc iż cytuję
          "...po wnikliwej analizie dokumentacji brakuje obiektywnych dowodów na stwierdzenie, że przebyty uraz tkanek spowodował trwałe, nieodwracalne następstwa w postaci nie rokujących dowodów na stwierdzenie, ze przebyty uraz tkanek spowodował trwałe niedwracalne następstwa w postaci uposledzenia funkcji uszkodzonego organu. Dostarczona dokumentacja zawiera jedynie dowody na występowanie bólu, obrzęku oraz innych objawów i dolegliwości o charakterze przejściowym i odwracalnym..."
          Fakt że jestem leworęczny i to lewej ręki dotyczy, palce mi się słabo zginają i celewo prosiłem o nie zaoczna komisję, aby można to było udowodnić. Ale jak widać nikt na to nie patrzy i nie czyta, mam wątpliwości czy zajmował się tym lekarz. Można by równie dobrze postawić bota w centrali PZU, który w 90% takich zgłoszeń wystawia podobną formułkę. A dużo tego na necie!
          Co mam robić?

--
          Andrzej Kazimieruk
          • basiazul Re: odwołanie od decyzji pzu 30.10.14, 09:00
            Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z adwokatem, bo prawdopodobnie można w tej sprawie coś ugrać. Nie wiem, z jakiego jesteś miasta, ale w Łodzi mogę polecić mecenasa Macieja Krakowińskiego, który pomógł mi w sprawie spadkowej. Z tego co wiem, to zajmuje się też odszkodowaniami. A w sumie jeśli nie jesteś z Łodzi, to możesz do niego napisać maila, bo zdaje mi się, że świadczy też porady prawne online.
    • penjo Re: odwołanie od decyzji pzu 16.10.14, 14:11
      Jak najbardziej przysługuje odszkodowanie z NNW i wszelkich ubezpieczeń o ile OWU(ogólne warunki umowy) obejmują tego rodzaju wypadek. W takiej sytuacji należy złożyć wniosek badz wypełnić już przygotowany formularz w PZU (bo z tego co wyczytałam tutaj Pani jest ubezpieczona). Dołączyć dokumentacje medyczną i po 30 dniach powinna otrzymać Pani odpowiedź(takie są terminy ustawowe). Wyliczą Pani uszczerbek na zdrowiu i według tego wypłacą odszkodownie z puli na jaką jest Pani ubezpieczona. Nie potrzeba tu żadnego pełnomocnika,można to samemu zrobić. Co najwyżej mogę polecić dobrego biegłego ortopede jeśli PZU za bardzo zaniży procent uszczerbku . Jeśli chodzi o nieustepujący ból i opuchlizne prosze sie dopytać czy tak powinno być ,bo mozliwe że leczenie zostało źle poprowadzone i doszło do błędu medycznego. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać jolcia172@wp.pl

Ps. W staraniu się o odszkodwanie z ubezpieczenia nie potrzebuje Pani żadnej firmy , a już zwłaszcza Votum , każda inna byle nie ta.
      • mario-b24 Re: odwołanie od decyzji pzu 08.04.15, 10:54
        Witam i proszę o pomoc. Skręciłem staw skokowy w pracy, napisalem meldunek ze zdarzenia itd. Mialem noge w szynie gipsowej potem w opasce i 1.5 miesiąca L4. Płacę składkę pzu dodatkowo 60zl.Od lekarza ortopedy dostalem historie choroby. Dostalem pismo z pzu, że nie należy mi się odszkodowanie bo nie ma trwalego uszczerbku na stawie skokowm a wystepowanie bólu i obrzęku jest przejsciowe. Dziwne jet to kolega mial bardzo podbną sytuację i dostał 3000zl, inny znajomy skręcił nogę na schodach i dostał 1800 wiec bardzo się zdziwiłem. Chcę jeszcze raz iść do lekarza prowadzącego żeby napisał jakieś orzeczenie o % uszczerbku. Ktos coś doradzi jak napisać odwolanie???
        Jest tez zapis w tabeli pzu o uszkodzeniu stawu skokowego, skrecenia i stłuczenia to może jest jakiś czasowy uszczerbek na zdrowiu i z tego tytułu jakieś odszkodowanie. Dziękuję za pomoc. mario-b24@gazeta.pl
        • pzu_ekspert Re: odwołanie od decyzji pzu 09.04.15, 17:01
          mario-b24w
          PZU decyzje dotyczące wypłaty odszkodowania podejmujemy na podstawie ogólnych
          warunków ubezpieczenia i dokumentacji medycznej. Każda sprawa jest dokładnie
          analizowana i rozpatrywana indywidualnie. Natomiast jeśli nie zgadzasz się z
          wydaną decyzją, to masz prawo do odwołania. Dokument możesz przesłać poprzez internetową obsługę zgłoszeń goo.gl/aKbHyT (jeśli masz do niej dostęp) lub na adres mailowy: kontakt@pzu.pl.
          W odwołaniu napisz z czym dokładnie się nie zgadzasz i dlaczego. Jeżeli posiadasz dodatkową dokumentację medyczną, również możesz ją do nas wysłać.
          Osoba, która będzie zajmowała się Twoja sprawą ponownie ją przeanalizuje biorąc pod uwagę wysłane przez Ciebie dokumenty.

Pozdrawiam
          Ekspert PZU
          • mario-b24 Re: odwołanie od decyzji pzu 10.04.15, 00:29
            Dziękuje za odp. jutro jestem umówiony do lekarza. Dziwne jest to że prawie identyczna sytuacja i ktoś dostaje odszkodowanie o ktoś inny nie. Mam ksero z pzu od znajomego. Widocznie coś lekarz zawalił z opisem . Co do stawu skokowego to trochę mnie jeszcze boli i wieczorem czasem puchnie mam nadzieje że lekarz weźmie to pod uwagę. pozdrawiam
          • kamila123456mira Re: odwołanie od decyzji pzu 12.02.16, 12:53
            Witam ja mam podobne pytanie nie dostałam odszkodowania ,złożyłam odwołanie i tez nic .mam zerwane wiązadła z miesniem opisane jako 20 % ubytku ,lekarz opisał wszystko dokładnie pęknieta kostka ,wizyty domowe lekarza, noga unieruchomiona na 3 miesiące ,rechabilitacja czy też nic m się nie nalerzy?
              • kamila123456mira Re: odwołanie od decyzji pzu 12.02.16, 13:09
                Witam ja mam podobne pytanie nie dostałam odszkodowania ,złożyłam odwołanie i tez nic .mam zerwane wiązadła z miesniem opisane jako 20 % ubytku ,lekarz opisał wszystko dokładnie pęknieta kostka ,wizyty domowe lekarza, noga unieruchomiona na 3 miesiące ,rechabilitacja czy też nic m się nie nalerzy?
                • aureamediocritas Re: odwołanie od decyzji pzu 12.02.16, 16:45
                  Tutaj w wątku widzę znajdziesz różne firmy polecone co takie sprawy rozwiązują, to jest dobry sposób, bo one mają swoich prawników którzy pomagają w dochodzeniu spraw profejsonalnie, oczywiście ważne jest żeby to była dobra firma, ktore j można zaufa,ć ja nie znam tych ywżej wymienionych, ale dużo dobrego słyszałem o takiej firmie DRB, jako coś to chyba warto sprawdzić, poczytać, zdecydować. Bo tak samemu to będzie pewnie ciężko, nie wiem, czy się orientujesz w sprawie. a możę zresztą też jesteś ubezpieczona w pzu i czekasz na odpowiedx tego eksperta co wyżej i może ci zaproponują od razu jakieś fajne warunki, ale gdyby nie, to te firmy co pomagają mają też zazwyczaj najpierw darmową poradę, żeby ocenić za darmo jaka jest sytuacja, czy ubezpieczyciel jest ok i nic nie trzeba robić, bo dobrze wydał kasę, czy jednak warto podjąć kroki bo powinno być trochę inaczej, znaczy nie wiem, jak tam te inne firmy czy mają takie opcję taką, ale to drb co o nim słyszałem, to wiem, że ma, bo mój szwagier korzystał
                  • marta8805 Re: odwołanie od decyzji pzu 02.03.16, 13:25
                    Witam
                    Nie wiem czy dobrym miejscu piszę ale mam podobny problem,a mianowicie było to tak.
                    Wracając ze sklepu poslizgnelam sie na chodniku prosto na plecy , zaznaczam że chodnik byl oblodzony i nie odsniezony. A że byłam z dzieckiem musialam się szybko podnieść i iść dalej. Plecy mnie bolały ale myślałam że to od uderzenia, dopiero nastepnego dnia gdy nie moglam wstac bo tak bardzo bolało że nawet ręką ruszyc nie mogłam. Poszłam do lekarza ktory zlecił mi zdjecie rtg przepisal leki i kazal mi leżeć mialam graniczenie w schylaniu sie do 30 st. Na nastepnej wizycie stwierdzil ze mam stluczenie kręgosłupa dalej mialam problem z poruszaniem i schylaniem jednak zakonczyl leczenie i zalecil profilaktyczna rehabilitacje. Oczywiscie zlozylam dokumenty w pzu gdzie mąż opłaca grupowe ubezpieczenie ale pani stwietdzila że sama karta medyczna wystarczy nie trzeba dawac zdjecia. Po dwuch tygodniach dostal telefon ze lekarz orzecznik nie stwierdzil.trwalego uszczerbku na zdrowiu. Wiec ja juz nie wiem bo w tabeli pzu pisza ze za stluczenie kregoslupa jak i ból wystepujacy w skutek nieszczęśliwego wypadku należy sie jakis procen to dlaczego odmowiono wyplaty jesli mam zlecona rehabilitacje po godzinie stania nie wiem co mam zrobic żeby nie bolało. Jak sie odwołać , co jeśli ten sam lekarz bedzie orzekać i znowu nie przyznaja.
                    • aureamediocritas Re: odwołanie od decyzji pzu 17.03.16, 17:58
                      jakbyś tam przeczytała wyżej to masz odpowiedz bo prawda jest taka że nikt ci tu nie napisze takiej porady prawnej bo tu prawnicy nie seidza ale moze sz isc do pranika i sie spytac a jak chcesz bezplatnie to ta firma co pisałem DRB jak wejdziesz w google i na ich stronie to tam nmaj a mozna bezplatna porade uzyskac dokladna taka dla ciebie powiedza czy cos mozna robić a jak można to pomogą przeprowadzić to
    • justyna_2501 Re: odwołanie od decyzji pzu 22.04.15, 09:11
      Rok temu miałam podobną sytuację jak ty, na własną rękę ciężko było działać, dlatego też skorzystałam z pomocy profesjonalisty Pani Iwony, jest to osoba godna polecenia, rzetelna, miła, kompetentna, zostawię jej numer telefonu być może komuś się przyda 882127772
      • mario-b24 Re: odwołanie od decyzji pzu 09.05.15, 22:03
        Po napisaniu odwołania zadzwoniła miła Pani i oznajmiła, że mam komisje lekarską w sumie blisko mojego miejsca zamieszkania. Oczywiście udałem się na tą komisję, lekarz zobaczył papiery i coś tam opisał. Za 3 dni dostałem przelew na konto 1000zł. Czyli opłaci się odwoływać :). Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem.
      • tom-iwa Re: odwołanie od decyzji pzu 25.05.15, 12:02
        Droga Justyno skontaktuj się z Fundacją Lex Specilis oni bezpłatnie piszą odwołania od decyzji ubezpieczycieli.
        Poniżej dane kontaktowe fundacji, nie daj się naciągnąć firmie odszkodowawczej :

www.fundlex.pl tel. 570 950 151 e-mail : office@fundlex.pl
        • paw_59 Re: odwołanie od decyzji pzu 24.08.15, 11:43
          Witam! Również mam problem z odszkodowaniem w PZU. Wychodząc z domu poślizgnąłem się na chodniku i zerwałem całkowicie mięsień czworogłowy uda. Miałem operację aby połączyć mięsień ze ścięgnem, noga w gipsie w pełnym wyproście przez 6 tygodni, następnie orteza i rehabilitacja. Teraz od zdarzenia minęło 7 miesięcy, jeszcze do końca nie mogę zginać kolana, noga jest słaba, nie jestem w stanie normalnie schodzić po schodach, ponieważ nie utrzymałaby mnie. Często podczas chodzenia kolano ucieka co sprawia że cały czas utykam.
          PZU przyznało mi 1200zł odszkodowania, czy jest szansa żeby dostać więcej pieniążków?
          • forumowiczka83 Re: odwołanie od decyzji pzu 24.08.15, 22:17
            Witam Serdecznie. A poślizgnięcie było w wyniku jakiegoś uszczerbku na chodniku, tzn. czy był on uszkodzony? Jeżeli tak to można się starać o odszkodowanie z polisy OC sprawcy, w tym przypadku z polisy zarządcy tego własnie chodnika. Wypłata 1500 jest bynajmniej śmieszna.
            jeżeli jestes zainteresowany moge Ci pomóc uzyskać prawidłowe odszkodowanie
            Zadzwon na 883 103 445 lub wejdz na strone:
            goo.gl/lwJ1DN
            Jesli link sie nie otwiera skopiuj go i wklej w przegladarke
            Pozdrawiam, Agnieszka
            • 1odszkodowanie Re: odwołanie od decyzji pzu 23.09.15, 13:34
              jeśli schody były uszkodzone to można się starać o odszkodowanie z OC właściciela/zarządcy. Przedawnienie następuje dopiero po 3 latach. Podobnie jest z uszkodzonymi, śliskimi chodnikami.

Pro Juris, rzetelna firma z doświadczeniem, walczą o najwyższe odszkodowanie, nie pobierają opłat wstępnych a nawet dają zaliczki na prywatną rehabilitację, polecam i podaję kontakt 570575528
    • takecare.1 Re: odwołanie od decyzji pzu 13.03.16, 19:20
      Czy miałeś stłuczkę / wypadek w ciągu ostatnich 3 lat??
      Czy Twoje odszkodowanie ( z OC sprawcy, z Twojego AC ) zostało przez ubezpieczyciela zaniżone??
      Jak pokazują statystyki ponad 80% zostaje zaniżonych... więc istnieje duża szansza, że Twoje także ( mniej lub więcej, ale jednak )
      Czy kiedy próbowałeś odwołać się od decyzji, "zderzyłeś" się z mocno utrudnionym kontaktem z ubezpieczalnią?? zajętą infolinią, ciągłym odwlekaniem Twojej sprawy, niekończącą się wymianą korespondencji??
      Czy myślisz, że jedynym wyjściem z sytuacji jest wytaczanie sprawy sądowej ubezpieczycielowi, czekanie na wyrok miesiącami,
      ponoszenie kosztów sądowych, opinii prawnika, rzeczoznawcy...

Jednak jest na to sposób... sprzedaż zaniżonej części odszkodowania.

Firma Take Care Polska dokonuje właśnie takich dopłat.
      Wysyłasz nam kosztorys Swojej szkody ( możesz "zamazać" Swoje dane jeśli cenisz Swoja prywatność ),
      zaś my analizujemy jaką kwotę możemy Ci dopłacić.
      Dopłacamy w ciągu 5 dni od podpisania umowy, nie martwisz się czy wygramy sprawę, jak długo będzie się ona ciągnąć.
      Ty otrzymujesz pieniądze od "ręki" i sprawa jest załatwiona.
      Pamiętaj to co już otrzymałeś od ubezpieczalni jest Twoje, my dodatkowo dopłacamy do odszkodowań.
      Jeśli szkoda miała miejsce do 3 lat wstecz,
      nawet jeśli ubezpieczyciel już wypłacił Ci ( zaniżone ) odszkodowanie,
      nawet jeśli już dawno naprawiłeś, sprzedałeś samochód,
      nawet jeśli już nie masz kosztorysu, my pomożemy Ci go pozyskać od ubezpieczyciela,
      <a href="www.take-care.com.pl" title="Skup odszkodowań logo">dopłata do odszkodowania </a>ciągle Ci się należy.

Uważamy, że warto skorzystać z szansy, wysłać nam Swoją sprawę do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy
      i otrzymać dodatkowe odszkodowanie, które po prostu Ci się NALEŻY!!

Nic nie ryzykujesz, a zyskać możesz dodatkowe pieniądze.

Działamy na terenie całej Polski.

więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.take-care.com.pl/

ZAPRASZAMY
    • kasiunkar Re: odwołanie od decyzji pzu 23.05.16, 20:26
      Witam-drugi raz skręciłam TE SAMA kostkę po ok3 latach od poprzedniego wypadku.Ten ostatni był na terenie pracy,pytanie moje czy jest szansa czy dostane odszkodowanie z PZU?Bo już różne opinie słyszałam i raczej nie bardzo pozytywne... Prosze o pomoc.
      • kancelarialega Re: odwołanie od decyzji pzu 12.10.16, 17:29
        PROFESJONALNE DOCHODZENIE PRAW I ROSZCZEŃ

ZAPEWNIAMY WYSOKIEJ JAKOŚCI USŁUGI PRAWNE W ZAKRESIE DOCHODZENIA PRAW OSÓB POSZKODOWANYCH W WYPADKACH ORAZ DOCHODZENIA ODSZKODOWAŃ ZA SZKODY POWSTAŁE W NASTĘPSTWIE WYPADKÓW:
        - KOMUNIKACYJNYCH
        - W PRACY
        - W ROLNICTWIE
        - UPADKÓW I ZDARZEŃ LOSOWYCH
        - BŁĘDÓW MEDYCZNYCH
        PROFESJONALNE DOCHODZENIE PRAW I ROSZCZEŃ

www.facebook.com/kancelarialegatisdolnyslask/?ref=aymt_homepage_panel
    • slawek7655 Re: odwołanie od decyzji pzu 28.05.16, 15:19
      Mogę spokojnie polecić Kancelarię Prawną Claim. Skutecznie działają w interesie poszkodowanego. Obsługują wyłącznie prawnicy z doświadczenie w obszarze likwidacji szkód oraz pracy w Komisji Nadzoru Finanowego w nadzorze nad rynkiem ubezpieczeniowym. Polecam wszystkim poszkodowanym. Same pozytywne opinie, sprawdź. Wstępna analiza prawna jest bezpłatna.
      www.cic-kancelaria.pl. 22 247 82 74
    • tymon.kr Re: odwołanie od decyzji pzu 05.12.17, 08:20
      Niestety ubezpieczycieli zawsze robią problemy... Moja mama miała wypadek samochodowy, w którym bardzo poważnie strzaskała sobie nogę, miała kilka operacji, długą rehabilitację, do tej pory musi chodzić o kuli i raczej się to już nie zmieni, a firma ubezpieczeniowa zaproponowała jej tak śmieszne pieniądze, że musieliśmy wynająć prawnika, by coś zdziałać. My akurat z Poznania, więc wybór padł na tę kancelarię koschel-kancelaria.pl/. Wszystko w końcu udało się pozytywnie załatwić, ale mam wrażenie, że dopiero, gdy w grę wchodzi prawnik, sąd i specjalistyczna opieka merytoryczna, to można się z ubezpieczycielem dogadać. Zwykłych śmiertelników traktują zupełnie niepoważnie...
    • portalgazety Re: odwołanie od decyzji pzu 30.09.19, 13:47
      Dzien dobry Chciałabym przedstawić moja sytuacje.Niedawno oparzyłam się para oparzenie 3 stopnia po którym została blizna 2cmx4cm . Po złożeniu wniosku otrzymałam odmowną decyzje. PZU pisze; po wnikliwej analizie przedstawionej dokumentacji medycznej. brakuje obiektywnych dowodów na stwierdzenie, że przebyty uraz tkanek miękkich spowodował trwałe, nieodwracalne następstwa w postaci nie rokujących poprawy zmian troficznych, blizn, zniekształceń, ubytków tkanek.Brakuje również dowodów na trwałe upośledzenie funkcji uszkodzonego organu. Dostarczona dokumentacja zawiera dowody jedynie na występowanie bólu, obrzęku oraz innych objawów i dolegliwości o charakterze przejściowym i odwracalnym. Czy nie powinnam być wezwana na komisje? czy jest sens odwołać się od tej decyzji? Proszę o pomoc i poradę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka