PZU - ile czasu na wypłatę odszkodowania? Dodaj do ulubionych


Witam

W czerwcu miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy. Sprawca wypadku był ubezpieczony w firmie UNIQA, więc tam zgłosiłem szkodę samochodu. Ponieważ firma UNIQA nie kwapiła się zbytnio z podjęciem działań, sprawę wycofałem i zgłosiłem do swojego ubezpieczyciela (czyli PZU) aby temat załatwić z mojego AC na zasadzie regresu.

Szkodę w PZU zgłosiłem w dniu 17.08.2009 i po paru dniach przyjechał pan "rzeczoznawca", napstrykał ok 70 fotek, stwierdził SZKODĘ CAŁKOWITĄ i powiedział, że za parę dni otrzymam decyzję na papierze.

Owszem, decyzję dostałem w dniu 29.07.2009, ale się z nią nie zgodziłem, gdyż uważam, że wartość auta z przed wypadku została zaniżona, natomiast wartość wraku (rzecz normalna) zawyżona. Okazało się również, że do wyceny wartości z przed wypadku wzięto silnik 1,2 zamiast 1,4 oraz do wyposażenia dodatkowego nie wpisano felg aluminiowych!
Zgłosiłem te nieścisłości, a PZU miało dokonać korekty. Korektę otrzymałem już na drugi dzień! Okazało się jednak, że mimo uwzględnienia droższego silnika oraz felg alumioniowych wartość z przed wypadku pozostała taka sama jak przed korektą!! W korekcie tej również zauważyłem, że w wyposażeniu dodatkowym "zmieniono" mi radio z mojego JVC na tańszy Seat Lena... Napisałem więc pismo do PZU z opsiem tych rozbieżności oraz poprosiłem o kolejną wycenę uszkodzeń (które wyszły po rozbiórce auta), papier ten zgłosiłem 06.08.2009.

10.08.2009 (poniedziałek) ponownie przyjechał ten sam pan "rzeczoznawca", zrobił kolejne 70 fotek i powiedział, że na drugi dzień wszystko będzie jasne i dostanę decyzję o dopłacie (bo kwotę bezsporną już mi wypłacono). Oczywiście decyzji nie otrzymałem i w dniu 17.08.2009 poszedłem do PZU upomnieć się o "swoje". Dostałem odpowiedź, że gość, który się tym zajmuje jest na urlopie i nie potrafią mi pomóc i nie ma osoby, która go zastępuje...

Dzisiaj jest 23.08.2009 - decyzji w dalszym ciągu nie mam, jestem zdany na autobusy i własne nogi. Moje pytanie brzmi: Czy PZU może tak w nieskończoność odwlekać decyzję co do wysokości dopłaty do odszkodowania? Ile czasu ma PZU (ustawowo) na zakończenie całego postępowania likwidacyjnego? Czy mogę się domagać od nich np odsetek za zwłokę chociażby z tego tytułu, że "gość jest na urlopie i nie ma kto go zastąpić"?? Co z tym dalej robić?

Z góry dziękuję za wszelkie info.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.