Dodaj do ulubionych

Wszyscy na jednego. Kto wygra II turę w Sosnowcu?

IP: *.159.46.2.static.crowley.pl 25.11.10, 14:02
Nie wiem, czy się uda odsunąć Górskiego, ale poprę tę inicjatywę głosem. Niestety Sosnowiec to mentalnie zacofane miasto tkwiące jeszcze we wczesnych latach 90. Dominują wyborcy w rodzaju emerytowanych zwolenników tow. Gierka, którzy ciągle mówią, jak to za komuny było dobrze. Do tego jest im blisko nie tylko do postkomuny, ale również kleru. Wychodzi żenująca mieszanina.
Edytor zaawansowany
  • Gość: judek IP: *.telpol.net.pl 25.11.10, 14:40
    Dobre zdjecie. Pięta wygląda jak po dopalaczach.
  • Gość: Avec IP: 188.33.1.* 25.11.10, 14:43
    tak żenująca mieszanina.. i tylko ci wspaniali nowi kandydaci, chętni na zdobycie pokaźnej pensji oraz na "dorwanie się do koryta" by umieścić na intratnych stanowiskach swoich kolesiów niby są warci uwagi bardziej, jeden nie ma żadnego planu (kontrkandydat Górskiego w II turze), drugi miał a jakże wielkie plany, tyle, że realiów finansowych nim nie umieścił.
    Ciekawe kto z tych przeklinających miasto (wyprowadź się prędko TT) fatyguje się sprawdzić co się zmieniło i kiedy.
    Nie można powiedzieć, że jest doskonale, że miasto działa na pełnych obrotach, ale konsekwentnie realizowane są różne plany. Trzeba chcieć to zobaczyć.
    Kto z was fatyguje się do UM śledzić kilkuletnie plany rozwoju miasta, remontów itp?
    Byle pogadać.. Biedaki
  • Gość: TT IP: *.159.46.2.static.crowley.pl 26.11.10, 07:54
    "Nie można powiedzieć, że jest doskonale, że miasto działa na pełnych obrotach, ale konsekwentnie realizowane są różne plany. Trzeba chcieć to zobaczyć"

Tak, szczególnie w mojej dzielnicy realizowane są plany. Konkretnie jeden - plac papieski za 5,5 mln. Pewnie SLD potrzebuje poparcia kleru, żeby utrzymać się przy korycie. Już nie wystarczy im własna sitwa znajomków, krewnych i innych łapówkarzy.
  • Gość: GoscPortalu IP: 93.175.72.* 25.11.10, 14:53
    www.przekroj.pl/pub/files/miasta_tabela_03.pdf Ranking 26 najwiekszych miast w kraju - dosc dobrze oddaje gdzie jest Sosnowiec pod obecna wladza
  • Gość: judek IP: *.telpol.net.pl 25.11.10, 14:54
    po co ta cenzura przecież nic takiego nie napisałem?
  • Gość: Bo IP: 172.16.6.* 25.11.10, 15:13
    Chętnie bym zmieniła prezydenta na bardziej przedsiębiorczego, marzy mi sie taki jak w Gdyni.
    No ale cż u nas takich kandydatów nie ma. Pan Pięta tylko o jednym najważniejszym celu pisze w listach/ulotkach do mieszkańców : najważniejsze to zmienić prezydenta, a reszta to się sama dokona.
    No to ma takie stanowisko i chęci do roboty, jak całe PO i nasz rząd. Dla niego są najważniejsze zmiany na stołkach, mieszkańców i miasto ma gdzieś.
  • Gość: wątpiący liberał IP: *.cable.smsnet.pl 25.11.10, 15:22
    A jednak Pięta ma twarz Jarosława Kaczyńskiego... Niestety Panie Jarku, w pierwszej na Pana zagłosowałem, ale poparcie Prawa i Sprawiedliwości, sprawiło, że wybieram średniego Górskiego, niż koalicję z PiS-em.
  • Gość: Gość IP: *.centertel.pl 25.11.10, 15:27
    Nie ma mowy, bym zagłosował raz jeszcze na Piętę - poparcie PiS jest wystarczającym pretekstem do tego, bym głosował przeciw, czyli poparł Górskiego.
  • Gość: Sosnowiczanka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.10, 15:58
    Ludzie przecież cały czas Sosnowiec jest uważany za słabe Polskie miasto, gdzie nic się nie dzieje. Jakoś najmniej wykorzystano u nas funduszy unijnych. Władza się nie stara, nie wykorzystuje szans i możliwości. Górskiego powinien ktoś zastąpić, ktoś kto będzie dbał o miasto a nie tylko w nim urzędował.
  • Gość: cezar IP: *.cable.smsnet.pl 25.11.10, 16:15
    Myślałem, że Jarosław Pięta wygra wybory, a dostał ledwie 24 procent. Popracie Pięty od Kaczyńskiego spowodowało, że nie chcę a kabarecie brać udziału: ani komuch, ani PiSior. W wybory wyjeżdżam w góry
  • Gość: nena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 16:16
    Proszę ludzie spójrzcie na tego kandydata i zastanówcie się czy naprawdę chcecie, aby tak mało kompetentna osoba i słaba merytorycznie, która ma problemy z wypowiedziami, już nie wspomnę o lęku przed konfrontacją z kontrkandydatem, a to wiadomo dlaczego (tak żałośnie wypada), was reprezentowała i dbała o interesy Sosnowca ?????????????????? Jedynie obecny Prezydent zadba o Sosnowiec !!!! a nie o własna kieszeń.
  • Gość: ptr IP: 89.72.245.* 25.11.10, 16:38
    Wszyscy, którzy popierają Górskiego to po prostu IDIOCI. Sosnowiec jest przez wszystkich ludzi poza miastem uważany za tragiczne miasto. Porozmawiajcie ze studentami: większość z nich uważa, ze nic gorszego nie widzieli. Tylko dresom z komunistycznych rodzin się tu podoba.
  • Gość: gość IP: 89.79.83.* 25.11.10, 17:31
    Przepraszam, czy to jest artykuł?
  • Gość: kurczak IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.10, 17:47
    odsunąć Górskiego od stanowiska,ludzie dajcie spokój ile lat może on rządzić?przecież w tym mieście nic sie nie dzieje.A stare komuchy dalej siła przewodnią Czerwonego Zagłębia,żenujące
  • Gość: wer IP: *.cable.smsnet.pl 25.11.10, 17:49
    ale wysyp klakierów :)

najlepsi chyba ci że popierali Pięte ale jak PIS na nich stawia to już nie... :) jacy ludzie takie miasto
  • flashsc 25.11.10, 17:51
    @ptr --> Właśnie pokazałeś poziom elektoratu PO i PiS.

1. Ciekawe czy Pięta przez 4 lata dowiedział się ile wynosi budżet Sosnowca?
    2. Dlaczego Pięta chce zrobić z Sosnowca drugie Katowice - jak to powiedział podczas debaty? Co takiego dobrego widzi w Katowicach?
    3. PO na przykładzie Będzina nie popiera komunikacji tramwajowej czy to oznacza m.in. że będzie za likwidacją linii tramwajowej 27?
    4. Czy stać go chociaż NA JEDEN KONKRET który może zaprezentować przed drugą turą - bo jak dotąd takiego jeszcze nie było.
    5. Czy Pięta potrafi w swojej kampanii powiedzieć coś innego poza "Sosnowiec jest brudny, niebezpieczny, zaniedbany..."?

Może mi któryś ze zwolenników odpowie na te pytania?
  • rogmet 25.11.10, 17:57
    ja też głosuje na Pięte jako miejsze zło a i układ rozwalić to może prwnikowi się uda ale ostrzegam krytyki nie popuszcze jak nie bedzie porządku w tym mieście
  • Gość: dawe IP: *.telpol.net.pl 25.11.10, 18:25
    Gratuluję ptr nazwania mnie idiotą i dresem z powodu mojej orientacji politycznej. Może jakbyś trochę poczytał,poobserwował,wyciągnął jakieś wnioski to byś też zidiociał.Prawda jest taka że większość wyborców Pięty i samego PO to ludzie którzy tak naprawdę nie znają ani programu ani tak na dobrą sprawę samego kandydata.Wybór swój argumentują właśnie w ten sposób co Ty.Nie na podstawie różnic programowych czy ideologicznych między kandydatami a właśnie na podstawie argumentów typu nie no już za długo Górski jest prezydentem,trzeba go zmienić bo inaczej będzie tutaj druga Białoruś- tak chętnie przez Piętę przywoływana.Jeżeli faktycznie PO byłoby partią liberalną a zatem i taką która reprezentuje ludzi zamożnych miała by w Polsce może z 5% poparcia bo reszta to naprawdę biedota-w tym ja i prawdopodobnie Ty.Daleki jestem od nazywania wyborców idiotami, po prostu nie są świadomi swojego wyboru i nie wiedzą jakie konsekwencje może on mieć.Więcej szacunku do drugiego człowieka kolego bo wystawiasz złe świadectwo głosującym na Piętę.
    A wracając do poparcie Pięty przez PIS mam pytanie.Czy dalej bedziecie nazywać ich pisiorami i urządzać sobie z nich pośmiewisko i czy dalej będziecie z nich szydzić ze względu na to że ich prezes jest chory,bierze leki,bredzi na temat Smoleńska,żyje z kotem i stoi pod krzyżem?Tak Pięcie przeszkadzała barka a teraz zabiega o głosy ludzi którzy się tam mają modlić?Przecież to nie komuniści z SLD chodzą do kościoła i czczą Papieża Polaka i słuchają Rydzyka.No tak Pan Pięta ma na facebooku wyznianie Chrześcijanin-Katolik...
    PO- Partią Obłudy również w Sosnowcu.
  • Gość: wer IP: *.cable.smsnet.pl 25.11.10, 19:21
    kiedyś już zadałem to pytanie na forum, może ty odpowiesz

jak to jest że PIS jest bardziej "socjalny" niż SLD i dlaczego postkomuszki wolą głosować na PO niż na PIS (boją się jakiś mglistych haseł państwa policyjnego co to do biedoty wpada przez okno w maskach antyterrostycznych bo wieko z kanału sprzedała na złomowisku)?
  • Gość: dawe IP: *.telpol.net.pl 25.11.10, 18:38
    Nawiązując do rankingu miast z posta "gościa portalu"dosyć dokładnie go sobie obejrzałem i...
    Najlepsze drogi są w Bytomiu!
    Warszawa mimo fatalnej infrastruktury drogowej ma najlepszy transport!?Po xhosnikach jeżdżą czy tunelami metra?
    W Katowicach zarabia się tyle samo co w Warszawie!Doprawdy w Warszawie płacą ~1500zł?
    Również w Katowicach mimo największego współczynnika zieleni jest najgorsze powietrze.Zależność odwrotnieproporcjonalna?!A w Bytomiu odwrotnie :) a logika w d...
    W Kielcach chyba co krok jest ginekolog a w Warszawie na rozwód czeka się 40 lat :)
    Dzieci wyślę na uniwersytet do Białegostoku bo tyle samo ma punktów co Kraków a na wakacje pojadą do Zabrza (zieleń).
    Basenów musimy dobudować z 10 tak jak 5 kin i 6 teatrów to będziemy mieć tu naprawdę krainę mlekiem i miodem płynącą.Do tego każdemu internet i ścieżkę rowerową wkoło bloku i będzie naprawdę bajka :D
    Może jakby Pieta był prezydentem to by załatwił chociaż te "dodatkowe" i "od przekroju"...;]
  • flashsc 25.11.10, 18:50
    PIĘTA KŁAMIE!!!

Dziś odbyła się konferencja prasowa dyrektora Szpitala miejskiego nr.1 w której pokazał iż zadłużenie placówki wynosi niec ponad 5 mln zł a nie 10 mln jak "pytał" Pięta!
  • wojek1959 25.11.10, 19:14
    POLSKA NIE JEST CZERWONA CO POKAZAŁY WYBORY TO TYLKO SOSNOWIEC JAKO ENKLAWA DZIADOSTWA Z MINIONEJ EPOKI CIEKAWE CZY KIEPURA BYŁ BY DUMNY Z TEGO
  • Gość: wer IP: *.cable.smsnet.pl 25.11.10, 19:23
    z tego co wiem to raczej robił karierę w NYC a nie w Moskwie
  • Gość: dawe IP: *.telpol.net.pl 25.11.10, 19:18
    rogmet kłopoty z rozumieniem tekstu pisanego masz?
    Widzisz ze Białystok jest wyżej w rankingu więc po co miałbym tu przyjeżdżać?
    Będziecie obrażać.gryźć,kopać,płakać,pluć,knuć żeby tylko Pięta został prezydentem.Jak się nie ma argumentu zadnego to trzeba kogoś obrazić i przedstawić w złym świetle.A co za różnica kto skąd pochodzi,jaki ma kolor skóry czy wyznanie? Jesteś za - PO partią liberalną,wolnościową,tolerancyjną więc skąd u Ciebie takie odruchy?Czy tylko wycieracie sobie gębę pięknymi hasłami a naprawdę jesteście nietolerancyjnymi szowinistami z zapędami narodowo-katolickimi?
  • Gość: Marta IP: *.opera-mini.net 25.11.10, 19:24
    @wojtek1959 Czy mógłbyś nie krzyczeć? Wyłącz caps lock, będziesz o połowę mniejszym bucem
  • Gość: dawe IP: *.telpol.net.pl 25.11.10, 19:43
    do wer
    Ludzie głosują właśnie patrząc jedynie na fasadę a tu zdecydowanie jest przewaga PO.Sam głosowałem w II turze na Komorowskiego właśnie wybierając mniejsze zło.Mieliśmy pokaz możliwości PISu kiedy prezydentem był Lech a premierem Jarosław Kaczyński. Ludzie nie chcą powrotu takiego stanu rzeczy i dlatego głosuja na PO tylko dlatego żeby nie dostał się ponownie do władzy PIS.W Sosnowcu PIS głosuje na PO.To miasto i jego mieszkańcy naprawdę nie przestaje mnie zadziwiać :)
    A jeżeli chodzi o nomenklaturę:
    -komunizm,proszę przeczytać definicję komunizmu jako ustroju i odpowiedzieć sobie samemu na pytanie czy w Polsce kiedyś był komunizm
    -socjalizm to akurat mamy teraz ale w zmutowanej i pokracznej formie,daleko nam do Szwecji czy UK gdzie jest socjalizm
  • Gość: Normalnie normalny IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.10, 20:15
    Przeurocze jest to internetowe nadymanie. Bywa tu 0,5 % elektoratu.
    Szczególnie to zapieranie się na wstępie każdego wpisu : myślę lewicowo ale zaglosuję na prawicę, kocham Górskiego ale głos dam na Pietę, uwielbiam Pięte ale głos oddam na Górskiego, Górski dużo zrobił ale potrzebna jest odmiana, tylko Pieta może nas uratować... itd itd itd - asekurantyzm i błuda pierwszej wody!

Przecież każdy z Was ma swojego kandydata na którego zagłosuje w tajnych wyborach i ma jeden głos do dyspozycji, więc po co te popisy i deklaracje.
    Czy ktoś naiwnie sądzi że namówi kogoś na zmianę poglądów, że doda coś do tego co dobrze wie każdy mieszkaniec naszego miasta - oczywiście ten który choć trochę interesuje się polityką lokalną - bo szara masa obywateli miasta ma dość tego wszystkiego.
    Dla nich Prezydentem mógłby zostać nawet bp Kaszak - wielu by nawet tego nie zauważyło.
    Normalni widzą codziennie jak wygląda miasto pod obecnym Prezydentem, jakie ma wady i blaski.
    Normalni, czytając prasę i obserwując inne media wiedzą jak i co może nam zaproponować nowy Prezydent związany z PO i kandydujący z ramienia partii kierującej krajem.
    Zatem wybór zależy od tego co się komu podoba - realia występujące wokół czy deklaracje i obietnice świetlanej przyszłości. Każdy swój rozum ma.

I jest jeszcze jedna bardzo istotna sprawa - znamy sklad Rady Miejskiej. To od nich bardzo dużo zależy. Dlatego obecna sytuacja tego czy innego Prezydenta bedzie zdecydowanie inna niz dotad... i chyba to jest najważniejsze.
    Z próżnego i Salomon nie naleje a zapowiada się że raczej wszyscy będziemy zaciskać pasa, ten - obojetnie który - na stołku Prezydenta Miasta też.

A teraz życzę Państwu dalszej przemiłej zabawy we wzajemne wpuszcznie się w maliny.
    Pozdrawia rozbawiona Ziuta
  • Gość: wer IP: *.cable.smsnet.pl 25.11.10, 20:33
    jakie to były te "możliwości" PIS i Leszka? bo nie wiem ocb

z tego co ja pamiętam to zostały obniżone podatki, rozwiązana sprawa mieszkań spółdzielczych, wprowadzone becikowe itp... czyli raczej pro publico czyli dla ludu pracującego wsi i miasta Sosnowca :)

komunizm to część socjalizmu tak jak socjalizm utopijny, anarchistyczny itd, to że nie został nigdy w pełni zrealizowany to inna sprawa i ją pomińmy

to że Niemcy, Francja a w szczególności Szwecja są krajami socjalnymi to tak ale nie socjalistycznymi :)
  • wojek1959 25.11.10, 20:50
    o nie wiedziałem ze w UK jest socjalizm a w szwecji nie widziałem portretów lenina
  • Gość: me IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 20:58
    No cóż widzę, że Sosnowiec czeka na mnie ;) ale to dopiero za jakiś czas.... Raaaanyyy ile ja mam pomysłów i to konstruktywnych ;)
  • Gość: @wojek IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.10, 21:27
    Idź do szkoły, niech Ci zwrócą kasę za naukę. Ty jak ten świstak co siedzi i zawija , zawija, zawija, jedno i to samo. A tow Lenin wielokrotnie mawial uczyc sie, uczyc sie, uczyc sie
  • Gość: me IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.10, 21:42
    jesli to była uwaga do mnie to wkrótce doktorat i dlatego czekam z pewnymi inicjatywami :)
  • Gość: Bo IP: 172.16.6.* 26.11.10, 08:36
    no chłopie, młody, wykształcony z inicjatywą i pomysłami, takich nam potrzeba, masz mój głos za 4 lata o ile Twoje pomysły będą funta warte :))
    powodzenia życzę
  • Gość: me IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.10, 11:30
    a czemu od razu chłopie :D akurat płeć przeciwna, a inicjatywy mam nadzieje kiedyś uda sie zorganizować :)
  • Gość: Bo IP: 172.16.6.* 26.11.10, 11:44
    kobieta?! no nareszcie!!! trzymam kciuki, mam nadzieje, że Ci chęci nie przejdą i że dożyję :))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka