Dodaj do ulubionych

Oszukana przez Alter s.c. Sosnowiec

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.11, 13:11
Mieszkam na Mazowszu ok 2 tyg temu miła pani przez tel namówiła mnie na zakup Informatora medycznego. W skrócie- ksiązka miała ksztowac 39 zł. Dopytałam kilka razy o cenę aby nie było wątpliwości co do ceny przy odbiorze. Zapisałam w notesie / który trzymam przy tel /- cena książki 39zł , dostarczą w ciągu 2 tyg, ksiązka str 400 .Zyczyłyśmy sobie miłego dnia i rozmowa się skończyła. Dzisiaj tzn 16 lipca 2011 r zjawił sie pan z ksiązką. Pomyslałam- solidna firma 2 tyg ksiązka jest. Aleeeeeeeeeeeeeeeee pan mówi 65 zł. Zdziwiona, wsciekła ze zostalam oszukana mówie - ksiązka miała kosztowac 39 zł . Pan mi wyjaśnił ze ksiazka kosztuje 59.99 + 5 zł dostarczenie. Powiedziałam że moge zapłacic 39 zł tak jak uzgodnilam z panią przez tel + 5 zł za dostarczenie ale nie zapłace 59.99 za ksiązkę. Pani która przez tel zaoferowała mi ksiązke za 39 zł ma NR IDENTYFIKACYJNY 210 B Firma Alter s.c ul. Braci Mieroszewskich 122c, 41-219 Sosnowiec. Odmówiłam przyjęcia ksiązki. Nie chodzi mi o pieniądze / 25 zł więcej niż sie umawiałyśmy / ale nie pozwolę się oszukiwac ,albo żeby mi wpierano że żle zrozumiałam cenę książki. Pani o nr identyfikacyjnym 210 B powinna zostac ukarana przez firmę Alter s.c Sosnowiec za oszukiwanie klientów. Jestem gotowa bronic swoich racji przed sądem. Nie pozwole aby robiono ze mnie nierozgarniętą osobę nie mogącą zrozumiec i zapamiętac ceny książki przez tel. Miałam takie dobre zdanie o ślązakach:(
Edytor zaawansowany
  • Gość: Jagoda 48 IP: *.adsl.inetia.pl 16.07.11, 19:56
    Takiego za przeproszeniem ,, badziewia,, dawno nie widzialam. Ksiazka ? - papier gazetowy, klejone strony, wydanie okropne i ta cena ? 59,90 +5,00 za kuriera.
    Ludzie nie dajcie sie oszukiwac ! Ja naiwna stracilam 60,00 zl - za kuriera nie zaplacilam, bowiem o tym ,,uprzejma,, bardzo Pani nie mowila przy namawianiu, ze taka oplata bedzie obowiazywala.
    Chcialabym te ,,ksiazke?,, zwrocic - pieniadze, ktore na nia wydalam wystarczaja na 2 tygodnie na chleb i co nieco do chleba ( jestem samotna i na dodatek naiwna - jak sie okazalo - emerytka)
    Pozdrawiam .woj. lubuskie Miedzyrzecz
  • Gość: zawiedziona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.11, 08:20
    Jagoda48 mnie też miła pani powiedziała że tylko zapłace 39 zł- o opłacie za kuriera nie mówiła. Ja ksiązki nie odebrałam . Pan który dostarczył ksiązkę powiedział że zostanę obciążona kwotą 40 zł za wydrukowanie tej książki. O tym że jestem naiwna już mi córka powiedziała jak zgodziłam się kupic ksiązkę a drugi raz jak dostarczono mi ją do domu. Powiedziała " a nie mówiłam że będą chcieli więcej za książkę , jeszcze zrobią z Ciebie idiotkę i będa wpierali ze to Twoja wina bo zle zrozumiałaś cenę przez tel. Do tego będą grozili karami za nie odebranie przesyłki". Jagoda nie sądzę abyś mogła zwrócić książkę . Alter s.c liczy własnie na naiwność takich jak my. Osób które jeszcze wierzą w uczciwość innych i dają się nabierać . Moze ktoś z kierownictwa Alter s.c Sosnowiec to przeczyta i pouczy swoich pracowników aby nie oszukiwali zachęcając do kupna ksiązek. Za wydrukowanie ksiązki powinny być obciążanie osoby takie jak pani o numerze identyfikacyjnym 210 B. z firmy Alter s.c Sosnowiec. Pozdrawiam Jagoda 48
  • Gość: Rena IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.14, 16:29
    Gorzej - ja się dałam naciąć w imieniu mojej mamy słabo widzącej. Kurier przyszedł i zastraszył mam,,e,ze przecież zawarli umowę ustną przez telefon...Książkę tel. Gorszego badziewia nie widziałam i powie mi ktoś po co książkę telefoniczna niewidzącej osobie!!! Za 79 zł. to jest dopiero kanał. Jutro idę na policje i do biura ochrony konsumenta. Strona nie pracuje i telefon nieaktualny.. Ciekawostka taka
  • Gość: Jadwiga IP: *.dynamic.mm.pl 14.06.15, 15:11
    mąż zamówił książkę tel przez tel jest po udarze od kuriera ni chciałam książki przyjąć to mnie straszył od razu książkę odesłałam kilka razy prosiłam o zwrot pieniędzy ,bez echa. P
    o roku zwróciłam się do rzecznika spraw konsumenckich o pomoc i w 1 tydzień otrzymałam pieniądze z odsetkami
  • Gość: ślązaczka IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.11, 14:08
    Gwoli ścisłości Sosnowiec nie jest na Śląsku tylko na Zagłębiu to znaczna różnica dla mieszkańców tych terenów.
  • Gość: genario IP: *.digicon.3s.pl 21.04.13, 21:20
    Słuszna uwaga, na okrągło trzeba to prostować bo ludzie z Polski Sosnowiec przyrównują do Śląska
  • Gość: byly pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.11, 21:08
    w firmie alter pracowalam do konca lipca tego roku.... nie wiem jak telemarketerka mogla dopuscic sie takiego bledu!!!! przeciez wszystko jest tak zorganizowane zeby nie bylo takich sytuacji.... ja staralam sie zawsze powiedziec wszystko co wiem.... czyli o koszcie dostawy tez. tak zeby osoba kupujaca nie zrobila zwrotu.... poniewaz nie zarabiamy kokosow a za zwroty odejmuja nam pieniadze z pensji. co jest apsurdem! bardzo mi przykro.... bo ksiazka jest naprawde fajna.
  • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.15, 08:36
    zapomniałaś dodać, że firma to oszust na dużą skalę. Nie zwracają pieniędzy , czekam już ponad 4 miesiące
  • Gość: Alter sc dział cc IP: *.microchip.net.pl 09.08.11, 11:44
    Pani o numerze 210 b została zwolniona w trybie natychmiastowym choć dziwi nas fakt jak to Pani nazwała naciągania klientów . Wspomnę tylko że to samotna matka wychowująca 2 małych dzieci i została bez środków do życia , należy również wspomnieć że wszystkie rozmowy są rejestrowane i nie został stwierdzony przypadek podania niewłaściwej ceny lub kosztów związanych z dostawą . W razie jakichkolwiek uwag proszę o kontakt z naszą infolinią pod numer 32 786 00 61 . Z poważaniem alter s c
  • Gość: Klio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.11, 11:51
    To dlaczego została zwolniona, skoro nie popełniła błedu i jest matką z dwójką dzieci?
    Wymusza pan poczucie winy, a prawda taka, że oszukujecie, ile wlezie. A fe, panie Alter! :)
  • Gość: lucy IP: *.adsl.inetia.pl 14.11.11, 15:19
    A czy jest możliwość zwrotu tej ksiazki i odzyskania pieniedzy???
  • Gość: Bo IP: *.static.energoproj_kat.3s.pl 16.11.11, 08:18
    skoro jest tak jak Alter twierdzi to ta matka z dwójką dzieci zwolniona w trybie natychmiastowym, powinna oddać sprawę do sądu pracy, czyż nie panie "Alter"?
    myślę jednak, że pan bezczelnie kłamie nas.
  • Gość: enka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 14:31
    Witam serdecznie osoby, które szukają informacji n.t. owego 'Wydawnictwa'.
    Miałam okazję zapoznać się z warunkami pracy telemarketera, szukałam pracy i zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Zostałam również zaznajomiona ze 'stanowiskiem pracy', którym było biurko z telefonem stacjonarnym (na ten czas nie było mowy o rejestracji rozmów wychodzących) upchnięte w niewielkim pomieszczeniu. Z miejsca otrzymuje się bazę - czyli listę osób do których trzeba dzwonić i oferować ten pseudo produkt czyli INFORMATOR MEDYCZNY. Dodam, że lista obejmowała jakąś wieś - nazwy nie pamiętam, stricte numer po numerze, dom po domu. Sprzedaż była na ten czas dedykowana na jakieś województwo, powiat czy gminę...Nr telefonów tych osób były zapewne ściągnięte z książki telefonicznej. Do tego dostaje się skrypt czyli lity tekst, który słowo po słowie ma się ODCZYTAĆ Klientowi, i który to wychwala walory tego Informatora. Zauważyłam że pracujące tam osoby opanowały do perfekcji recytację tego tekstu w sposób taki, że odbiorca nie ma szans zapamiętać choć połowy szczegółów, które się tam mnożą.
    Zarobki są wysoce niezadowalające, uzależnione oczywiście od sprzedaży. Ja nie miałam ochoty oferować takiego książkowego bubla za taka cenę i oczywiście nie odjęłam współpracy z tą firmą. Pozdrawiam, enka Sosnowiec.
  • Gość: Wkręcona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.14, 19:34
    To może pan sam spróbuje się dodzwonić na tą infolinię!!!
  • Gość: Tomasz Will IP: *.adsl.inetia.pl 27.01.12, 23:11
    Z przykrością stwierdzę ze tego typu pomyłka jest nie możliwa iż Pracuje w tej firmie i wiem ze nikt nie mogł pani powiedzieć 39zł jeżeli ma pani wątpliwości proszę się skontaktować z firmą alter Sa podać date rozmowy z tą przemiłą panią i udowodnią pani że wina leży niestety po stronie Kupującego z tego powodu Iż każda rozmowa jest NAGRYWANA
  • Gość: Sosnowiczanin IP: 93.175.76.* 15.02.12, 09:56
    Szanowna Pani Pragnę Panią wyprowadzić z błędu a mianowice Sosnowiec to nie śląsk Sosnowiec zalicza się do regionu Zagłębia a jest to znaczna różnica
  • Gość: oszukany IP: *.183.176.231.dsl.dynamic.t-mobile.pl 28.08.13, 21:39
    w dupie mam to czy Sosnowiec jest czy nie jest na śląsku dla mnie ważny jest fakt że zostałem perfidnie oszukany przez firmę i ludzi z tego grajdołka
  • Gość: Wkręcona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.14, 11:38
    Sosnowiec to chyba zagłębie ale oszustów!!!
  • Gość: GOŚĆ IP: *.xdsl.centertel.pl 02.03.12, 10:52
    WITAM! JESTEM Z MARGONINA WOJ.WIELKOPOLSKIE TEZ ZOSTAŁAM OSZUKANA PRZEZ TA FIRMĘ.ZAMÓWIŁAM KSIĄŻKE ,W KTÓREJ MIAŁY BYC NR TELEFONÓW WSZYSTKICH LEKARZY I PRZYCHODNI, ZARÓWNO PRYWATNYCH JAK I PAŃSTWOWYCH CAŁEGO WOJEWÓCTWA.OKAZAŁO SIĘ ZE TO NIEPRAWDA.DANE W KSIĄŻCE SĄ NIEKOMPLETNE I NIEAKTUALNE.W MOIM MIEŚCIE JESTJESZCZE RAZ TYLE LEKARZY I APTEK CO PODAJE KSIĄZKA.
    ZADZWONIŁAM DO FIRMY MÓWIĄC ŻE CZUJE SIĘ OSZUKANA .MIAŁAM ODESŁAĆ KSIĄŻKE A PIENIADZE MIAŁY WRÓCIĆ DO MNIE W CIAGU 14 DNI.DZISIAJ TERNIN MIJA A PIENIĘDZY NIE MA.PO DŁUGIEJ I NIEMIŁEJ ROZMOWIE PANI POWIEDZIAŁA ŻE PIENIĄDZE BĘDEMIAŁA WE WTOREK(06.03.2012).MIMO PONIESIENIA DODATKOWYCH KOSZTÓW(PRZESYŁKA I TELEFON) CZEKAM DO WTORKU.JESTEM GOTOWA WALCZYĆ O SWOJE ,NAWET DROGĄ SADOWA.
  • Gość: Wanda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.12, 13:34
    Jestem pełna podziwu dla Pani wiary w otrzymanie zwrotu swoich pieniędzy. Ja czekam na nie już od 23 stycznia br za taki sam informator tylko woj. małopolskiego. Zaliczyłam już kilkanaście rozmów z tą Panią z Sosnowca, treść była zawsze taka sama jutro wysyłam przekaz chociaż ja zwracając książkę dołączyłam pismo w którym podałam numer konta na który mają mi zwrócić pieniądze. Jeżeli Pani znajdzie jakiś sposób na tę bandycką firmę oszukującą ludzi już od kilku lat /na co wskazują ich wpisy w internecie/ chętnie z niego skorzystam ewentualnie przyłączę się do drogi prawnej. Zastanawiałam się czy Rzecznik Praw Konsumenta byłby pomocny? Pozdrawiam
  • Gość: gorzka72 IP: 79.162.134.* 26.04.12, 18:16
    Właśnie dziś moja mama została oszukana - tzn.wciśnięto jej ten gniot za 59,90 plus koszta przesyłki 10 zł.Nie dają żadnego potwierdzenia,rachunku,nic.
    Po przeczytaniu postów zastanawiam się, czy jest sens odsyłania książki, skoro nikt nie odzyskuje swoich pieniędzy?????
  • Gość: j...ć alter IP: *.play-internet.pl 29.04.12, 13:26
    Identycznie moją mamę oszukali, zapałciała 59,90. Odesłaliśmy to gó... za potwierdzeniem odbioru wraz z ośwadczeniem o rozwiązaniu umowy zawartej poza lokalem "ze względu na niepoinformowanie o 10 dniach na rozwiązanie umowy bez konsekwencji". Kiedy dostaliśmy informację o dostarczeniu przesyłki dzwoniłem do nich 3 razy w tygodniu i pytałem czy rozpatrzyli i kiedy będzie zwrot.

Chyba ich nieźle wkur..., bo kasę przyszła przekazem po miesiącu:D
  • Gość: Arleta IP: *.ip.netia.com.pl 28.05.12, 13:23
    Kurcze, ja zamówiłam Informator w prezencie dla mojej babci,
    powiem szczerze, nie wiem czy ta książka wyglądała inaczej wcześniej ale jest dość przyjemna,
    prawda jest taka ,że jest nie dużo nr telefonów-spodziewałam się bardziej rozbudowanej bazy danych, ale generalnie chodziło mi o wykaz cen leków, co prawda jest już nieaktualny bo zmienia się chyba co 3 miesiące-podziękować Ministerstwu i całemu temu bałaganowi-ale ogólnie powiedzmy,że jestem w miarę zadowolona z zawartości-
    Babcia nie narzekała :)
  • Gość: basia_filipiak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.14, 15:24
    Ja też dałam sie oszukac przez Alter s.c. Oferowano mi książkę woj. małopolskiego z numerami telefonów stacjonarnych i komórkowych wszystkich sieci. Naiwna, odebrałam książke od kuriera płacąc 70 zł z kosztami przesyłki. Okazało sie, że to straszny bubel!, a w wykazie był tylko jeden numer telefonu komórkowego - mojego. Innych numerów komótrkowych nie znalazłam w całej książce. A numer mojego telefonu stacjonarnego - blędny. Od błędów aż się roi. Książkę odesłałam firmie Alter s.c. z prośbą o zwrot pieniędzy. Przesyłkę odebrał współwłaściciel firmy pan Marcin Sołtysik 21 marca 2014 r. i dotychczas nie zwrócono mi pieniędzy, a dziś jest 18 sierpnia! Dlaczego takie nieuczciwe firmy jak Alter s.c. Sosnowiec bezkarnie działaja na polskim rynku ?! . Barbara z Krakowa
  • Gość: JAN IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.14, 10:41
    Ja też zostałem oszukany przez firmę ALTER S.C. SOSNOWIEC JAK TO MOŻLIWE , ŻE TAKIE FIRMY ISTNIEJĄ I ŻADEN URZĄD SKARBOWY ICH NIE KONTROLUJE .PRZECIEŻ TO SAME OSZUSTWO KSIĄŻKA BUBEL ODESŁAŁEM NASTĘPNEGO DNIA TJ.13.08.2014R. ALE ZWROTU PIENIĘDZY DO DZISIAJ NIE DOSTAŁEM. POWINIEN BYĆ ZBIOROWY POZEW DO TEJ FIRMY JAK TO MOŻLIWE ŻEBY TYLE LUDZI OSZUKAĆ.
    POZDRAWIAM.
  • Gość: oszukana IP: 178.235.116.* 01.12.14, 21:36
    Dopiero jakiś czas temu dojrzałam co wciśnięto mojej mamie -mocno starszej kobiecie. "Książka telefoniczna województwa LUBELSKIEGO" - tak się nazywa. A co zawiera? Numery telefonów instytucji użyteczności publicznej województwa ZACHODNIOPOMORSKIEGO!!! Natomiast abonenci prywatni z lubelskiego (prawdopodobnie)... W zawartości brak jakichkolwiek danych wydawcy - NIC, zupełnie nic!! Jak określić to-to? Nie wiem. Produkt uboczny biznesu wydawniczego? A wydany przez nisko płatnych pracowników na nocnej zmianie na strychu??? Pytam się - kto do tego dopuszcza,jak to możliwe, by to coś kolportowane było w ludzi?! Czy wydawnictwo za tę grandę płaci podatki, czy jest to pokątna produkcja? Ludzie, tylu tu oszukanych pisze (któryś rok z kolei), a kolportaż dalej idzie! Gdzie my żyjemy?! Czy w tym kraju musimy ciągle napotykać złodziei, naciąciągaczy, oszustów bez sumień, jakiegokolwiek wstydu. Czy można gdzieś napotkać jakiś odzew na te wszystkie wpisy ze strony tzw. wydawnictwa? Bo może jest to tylko firma Kogucik - jest ale jej nie ma. Czy ktoś coś wie?
  • Gość: frajerzy IP: *.adsl.inetia.pl 02.12.14, 14:05
    Na głupotę i naiwność nie ma leku ;-/
  • Gość: anna IP: *.lasypanstwowe.gov.pl 21.05.12, 13:32
    Również niestety zaliczam się do grona oszukanych osób. Dzwonię od marca , raz w tygodniu i ciągle słyszę, że otrzymam pieniążki , ale teraz realizują reklamacje ze stycznia. Skandal. Chyba trzeba zgłosić sprawę gdzieś dalej nie wiem policja , urząd skarbowy. Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić. Poza tym Pani odbierająca telefony nie nalezy do miłych osób ( delikatnie mówiąc)
  • Gość: Wyd. Alter S.C IP: *.net.stream.pl 12.06.12, 14:31
    Witam. Pracowałem w tej firmie. I zdradzę wam kilka szczegółów:
    1. Siedziba jest faktycznie w Sosnowcu, lecz w oddziały są w Bytomiu, Zabrzu, Gliwicach, Katowicach, Tarnowskich Górach.
    2. Wynajmują piętro w kamienicy, stawiaja biurka, daja początkowo telefony komórkowe z Orange 10zł za 1000min i ogłoszenie do prasy.
    3. Praca od Pon do pt po 5,5h za 700zł. Dla niektórych to było zbawienie. Wszyscy pracowali bez umów.
    4. Chodzi głownie o wciśnięcie ten beznadziejnej książki w jak najwiekszej ilości dziennie.
    5. Pieniędzy nigdy nie odzyskacie, rozmowy są nagrywane ale tylko do odsłuchu przez kierownictwo KTO LEPIEJ KANTUJE - KOMU DAC PREMIE ;-)
    Takie życie. Obecnie sprzedajemy również inne rzeczy, odkurzacze, poradniki dietetyczne również nic nie warte i inne ;-) NIGDY NIE KUPUJCIE NIC PRZEZ TELEFON!
  • Gość: czarnaanka IP: *.play-internet.pl 13.07.12, 22:24
    Witam mieszkam niedaleko Łodzi i dostałam kilka tygodni temu informator, firmy Alter. Kurier bardzo miły pobrał pieniądze. Jak poprosiłam o paragon to powiedział mi, że nie ma i że może mi w książce napisać, że wziął pieniądze, albo wyśle rachunek. Nie dostałam. Jak to możliwe, że za ziemniaki w sklepie dostaje rachunek, a za książkę za dużo pieniędzy nie.
  • Gość: ewa IP: *.adsl.inetia.pl 15.07.12, 10:55
    A nie dziwi Państwa fakt, że jakaś tam firma z Sosnowca dzwoni po innych województwach oferując swoje usługi? Może odpowiedź jest prosta- nacięli tyle osób z województwa śląskiego i Zagłębia, że nikogo już więcej nie nabiorą. Przecież telefony do innego województwa są droższe i dowóz książek z Sosnowca do innego województwa jest droższy. Ludzie trzeba niestety myśleć.
  • Gość: Pracownik ALTER Sc IP: *.adsl.inetia.pl 24.07.12, 12:58
    Tak naprawdę to Ja pracuję w prawdziwym Alterze w Sosnowcu. To o czym Pan pisze to nie jest już ALTER gdyż jeden z Ważnych Pracowników odłączył się , oszukał i okradł firmę i założył biura w tych miastach o których Pan pisze.
    U nas wszystko jest dobrze, wypłaty są w terminie , nie oszukujemy klientów.
    Podobno ten facet co okradł firmę i odłączył się to oszust i wyzyskiwacz który tylko patrzy żeby napchać własną kabzę kosztem swoich pracowników. Także uważajcie ludzie!

pozdrawiam !! ;)
  • Gość: gosc IP: *.ip.netia.com.pl 14.08.12, 18:28
    art 24 kc, art 212 kk pomyśl co piszesz, bo niewiele wiesz dziecko.
  • Gość: ZDEGUSTOWANY KŁAMS IP: *.ip.netia.com.pl 24.08.12, 09:46
    PRACOWAŁEM W ALETRZE SOSNOWIEC I GDYBY NIE TEN RZEKOMY OSZUST KTÓREGO TAK BEZPODSTAWNIE SZKALUJESZ NA FORUM ZOBACZYŁBYM SWOJE PIENIĄDZE JAK ŚWINIA NIEBO.
    UWAŻAJ FACET CO MÓWISZ I PISZESZ BO TEN KIJ MA DWA KOŃCE.
    WPISY NA FORUM ŚWIADCZĄ O TYM JAKA TO FIRMA, A TEN BOGU DUCHA WINNY FACET MIAŁ WAS PO PROSU DOŚĆ.
  • Gość: gosc IP: *.kielce.vectranet.pl 16.01.14, 19:00
    co ty gadasz o kasie jak kazdy kurier sam sobie co dzien odbiera zarobione pieniadze
  • Gość: Grego IP: 89.231.3.* 31.08.12, 10:34
    Ale odstapienie od umowy nalezy wysylac do firmy w Sosnowcu nieprawdaz? jesli nie prosze o adresy firm tego typu dzialalnosci, tych poszczegolnych oddzialow !!
  • Gość: alter-kłamcy IP: *.play-internet.pl 15.09.12, 09:16
    człowieku Alter jest faktycznie TYLKO jeden, a człowiek o którym piszesz nikogo nie okradł. Odłączył się bo miał dość waszych złodziejskich praktyk. To dzięki niemu wypłacono mi należne pieniądze, bo prezesom jedynego Altera zależy tylko no swoich d******, nie myślą o pracownikach, którzy na nich robią. Pomyśl tylko czemu tak wielu ludzi opuściło jedyny Alter i przeszło pracować do rzekomego "oszusta"???? Pracuję u niego do dziś, tak jak wszyscy pozostali. Sprzedajemy dobry, ceniony produkt i nikt z nas nie narzeka. Wpisy o Alterze mówią same za siebie. Jedynymi oszustami, na których trzeba uważać jesteście wy!!!
  • Gość: poznan IP: *.centertel.pl 19.02.13, 23:15
    Jezeli jakis oszust odlaczyl sie od firmy ALTER (TEJ UCZCIWEJ) to ta uczciwa powinna go juz dawno podac do sadu za podszywanie sie do cholery!!!!!!!!!!!!! Cos tu nie gra!!!!!!!!!!
  • Gość: Wkręcona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.14, 20:33
    To gdzie jest ten uczciwy Alter dlaczego niemożna się do niego dodzwonić!
  • Gość: BETKA IP: *.ip.netia.com.pl 24.08.12, 09:52
    ZWOLNILI CIĘ BO BYŁEŚ LEN I NIE CHCIAŁO CI SIĘ PRACOWAĆ MAM RACJĘ ???
    PROPONUJĘ IŚĆ PO ZASIŁEK . ZNAJDZIE SIĘ CZAS NA PIWKO I RELAKS ZA PODATKI CIĘŻKO PRACUJĄCYCH LUDZI LESERZE JEDEN, A PRZEDE WSZYSTKIM NA SZKALOWANIE LUDZI W INTERNECIE.
  • Gość: anka IP: *.compnet.com.pl 13.02.14, 08:39
    też pracowałam w tej firmie i w 100 % sie zgadzam oszusci
  • Gość: do zawiedzionej IP: *.adsl.inetia.pl 15.07.12, 10:42
    Sosnowiec to Zagłębie a nie Ślask. Typowi Ślązacy rzeczywiście są uczciwi w przeciwieństwie
    do Zagłębiaków
  • Gość: . IP: *.galileusz.pl 03.09.12, 21:14
    Pracowalam w tej firmie ponad rok. Od kwietnia 2011 roku kiedy zaczęłam informatory sprzedawałam dla firmy ALTER z Sosnowca, na początku marca 2012 nasz kierownik poinformował, że nasze biuro (z Bytomia) odłącza się od głównego szefa i ogólnie od całego zarządu z Sosnowca, spóźniali się z wypłatami, nie było na nic kasy, a nasz kierownik musiał wykładać na wydatki z własnej kieszeni. Z dnia na dzień opuściliśmy wynajmowane przez firme Alter mieszkanie w jednej z bytomskich kamienic i przenieśliśmy się do innego (w dużo dogodniejszych warunkach). Wszyscy pracownicy zgodnie poszli na naszym kierownikiem, ponieważ wielkich osobistości z zarządu z sosnowca nikt nigdy nawet nie widział ;) Nasz kierownik stał się naszym głównym szefem i oczywiście nie sprzedawaliśmy już książek pod starą nazwą firmy "Alter", i nie był to już informator a przewodnik medyczny. Parę rzeczy do niego dodano, ceny nie zmieniono. Klientów jednak informowaliśmy że kosztuje 64 zł (59.90 + 4 zł za koszt przesyłki) i było to ściśle sprawdzane. Tak więc nie wiem jak pracownica prawdziwego ALTER może wypisywać takie głupoty, fakt polityka po odłączeniu się Bytomia od firmy Alter była nadal taka sama. Sprzedać jak najwięcej. Ale pan który rzekomo was okradł zaczął prowadzić firmę pod zupełnie inną nazwą. Na informatorach sprzedawanych w naszym bytomskim biurze nie było już informacji że pochodzi on od firmy alter. Hmm....a może książki też wam ukradł? ;) Bronicie swoich stołków i tylko tyle. Od maja w firmie już nie pracjue, chociaż po odłączeniu się bytomskiego biura warunki pracy były o wiele lepsze i nie chodzi o zarobki, bo te do póki ja pracowałam nie zmieniły się, ale o ogólną atmosferę.
  • Gość: gosc IP: *.zabrze.vectranet.pl 15.12.12, 20:38
    tak czy siak, nowy szef jest do dupy, tez wykorzystuje jak moze. choc fakt placi w terminie ale wymaga coraz wiecej za te same pieniadze!!
  • Gość: he he he IP: *.dynamic.chello.pl 22.02.17, 08:23
    tylko że ślązaków już nie ma a ci są to albo ze Szczekocin lub z Limanowej

he he he he he he he
  • Gość: gosc IP: *.kielce.vectranet.pl 04.11.12, 15:36
    A może tą firmą zainteresować Urząd Skarbowy? co o tym myślicie.
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.13, 20:11
    witam!
    dostałem propozycje pracy w tej firmie. Szukam osob ktore pracowały tu jako kurierzy.
  • Gość: Pracownik IP: *.play-internet.pl 03.01.13, 20:55
    Nie wchodź w to nawet. Jak klient zapłaci kase za książke prowizja za dostarczenie Twoja. Jak widzisz w komentarzach -NABIERANIE LUDZI. Także Ty będziesz brany na pierwszy ogień jako oszust u osób które ''zamawiały książki'' Przemyśl to dobrze. Chyba, że jesteś napakowany - a to dodatkowy atut dla firmy i większa presja na kliencie by dał pieniądze. To jest też karalne ;-)
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.13, 18:39
    Dziękuje za szybka odpowiedź. Pracowałeś u nich już?ile dokładnie płacą od dostarczonej książki i ile realnie mogę ich dostarczyć w dzień. Mam iść na drugą rozmowę i chce wiedzieć na czym stoję. Czy zwracają za benzynę?
  • Gość: 123 IP: *.play-internet.pl 04.01.13, 23:47
    5zł za sprzedanie książki. Biorąc pod uwagę, że nie każdy jest w domu, nie każdy ma w danym momencie pieniądze by zapłacić oraz fakt iż ludzie się wypierają i odmawiają max 20 na dzień przy 10 godzinach na nogach. Dojechanie na wieś 300km od swojej miejscowości zamieszkania to nic, nocleg we własnym zakresie jak nie obskoczysz wsi czasami kilkunastu (miast również) ;-) Za paliwo? Hehe nie wiem czy opłaca się przejechać 300km i dostać za to 50zł ;-) oczywiście w dwie strony to jest 600km ;-) Zapomnij o umowie.
  • Gość: Alter oszusci IP: *.centertel.pl 19.02.13, 22:24
    Ja tez zostalam oszukana.Odmowilam odbioru ksiazki telefonicznej, bo mialam prawo zmienic zdanie. Przyniosl m i ja 2o letni szantazysta w niedziele i powiedzial ze jezeli nie odbiore to sprawa pojdzie do windykacji i zaplace na poczatek 200 zl, a potem jeszcze komornik swoje wezmie,Tego dnia bylam w szoku po tragicznej smierci mojej siostry i nie bylam soba wiec pomimo ze wiedzialam ze to nieprawda zaplacilam oszustowi a na moje nieszczescie mialam akurat reszte emerytury w domu. Na drugi dzien odeslalam ksiazke i zazadalam zwrotu pieniedzy. Przesylka zostala przez Alter odebrana 17 stycznia o godz.16 ale do dzis pieniedzy nie dostalam. Ja tej sprawy nie popuszcze NA PEWNO!!!!!!!!!!!! Jestem z Poznania. 20 letni szantazysta podpisal sie PIWNIK na pokwitowaniu.Moze ktos ma na niego namiary. Pomozcie mi go znalezc.Ja mu nogi z dupy powyrywam jak tylko go dorwe. Takich milych pan ma ta firma wiele. Mnie tez nie powiedziala ze je3st jeszcze 5 za dostarczenie. Nikt nie odbiera telefonu w tej firmie.
  • Gość: Opanuj sie IP: *.protonet.pl 20.02.13, 00:34
    Kobito. On jest kurierem i nie ma nic do tego. Robi to za co mu płacą. I nie myśl, że Ci pieniądze odda. A na pewno już nie firma (wydawnictwo) Szkoda czasu. Trza było nie płacić. Rozpal se nią w piecu i zapomnij o sprawie.
  • nutkaciszy 02.03.13, 15:22
    Gdybyście słuchali co się do Was mówi prze tel to na pewno byście wiedzieli ile kosztuje taka książka z wysyłką. A z doświadczenia wiem, że ludzie nie słuchają co się do nich mówi i później są problemy.
    --
    "Życie byłoby nieskończenie szczęśliwsze, gdybyśmy mogli rozpocząć je w wieku lat osiemdziesięciu i stopniowo zbliżać się do osiemnastu"
  • mo_nisiaa 29.03.13, 22:00
    Witam
    Przepraszam, że tak z innej beczki ale będę bardzo wdzięczna za pomoc w wypełnieniu ankiety.
    Zajmuje tylko 2 min a jest mi niezbędna na uczelnie :)
    Z góry dziękuj i pozdrawiam.

moje-ankiety.pl/respond-40571.html
  • Gość: won do piekła IP: *.protonet.pl 30.03.13, 12:17
    nie zawracaj dupy ankietami. tu się ważą ludzkie losy!
  • Gość: Krzysztof L. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.13, 14:17
    Dzień Dobry. Przepraszam i proszę o kontakt w takiej samej sprawie...: 510143799 i stacjonarny...: 46-8157706. Pozdrawiam serdecznie. Krzysztof Lipski.
  • Gość: genario IP: *.digicon.3s.pl 21.04.13, 21:18
    Witam serdecznie, rozumiem Pani rozgoryczenie, ale proszę nie przypisywać Sosnowca do Śląska. Czyści Ślązacy są uczciwi, natomiast Sosnowiec to nie jest Śląsk, oni są tylko przyłączeni na podstawie reformy administracyjnej z 1997 roku. Jako rodowity Ślązak proszę o nie porównywanie Ślązaków do ludzi z Sosnowca.
  • Gość: toro IP: *.play-internet.pl 25.05.13, 09:44
    Jako rodowity Zagłębiak też o to proszę. Śląsk z tą jego martyrologią, z wiecznymi roszczeniami, z fałszywym poczuciem bycia "wyjątkowym" wśród wszystkich Polaków i wiecznym dzieleniem na moje i wasze jest już wyjątkowo nudny i męczący. Każdy walczył, ginął i odbudowywał. Ale wy macie rozdwojenie jaźni i szukacie wrogów dokoła tylko po to, żeby potrzymać przerost waszego ego.
  • Gość: Bella IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.14, 19:38
    Zgadzam się, ja mieszkam na Śląsku od paru lat, podjęłam od razu pracę po przeprowadzce w firmie handlowej (zawód który wykonywałam przez 13 lat wcześniej i wszystko grało) jak się dowiedzieli że jestem "gorolką" to się zaczęłą jazda na mnie i musiałam odejść bo była taka nagonka na rzekome moje błędy, mimo że reszta pracowników ślązaków identyczne i gorsze popełniała to tylko moje widzieli, musiałam odejść z tej firmy bo żyć się nie dało z nimi. Tak to jest jak ktoś wyżej sra niż dupę ma, w tym wypadku kłania się ludzka wredność a dokładnie nastawienie Ślązaków do reszty Polski.
  • Gość: izer4 IP: *.adsl.inetia.pl 18.07.13, 05:28
    Ja również zostałem oszukany. Powiedziano mi ze ma być nr telefonu komórkowego (przy stacjonarnym) i nazwa firmy którą posiadam. To jest zwykła książka telefoniczna nie obejmująca wszystkich abonentów. OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ, ja kupiłem kota w worku, nie wiem czy nie należy poinformować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
  • trollik.morski 20.09.13, 20:53
    Gość portalu: izer4 napisał(a):
    > ... nie wiem czy nie należy poinformować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
    NALEŻY, NALEŻY!!!!!!
    Nie krępuj się i zrób ten dobry uczynek, a o efektach poinformuj forumowiczów!
    --
    Kto nie umie dopiąć celu, ten chodzi z rozpiętym :/
  • Gość: były pracownik IP: *.pool.mediaWays.net 12.11.13, 12:53
    Witam. Czytam i czytam... pragne Wam wyjawic prawde na temat tej ""firmy"" pracowalam tam 3 miesiace dodam katowice biuro -mitel.
    Male pomieszczenie
    5 komputerow obok siebie jeden wielki ryk. Dostaje sie skrypt rozmowy w ktorym nie ma wzmianki o ALTER lecz jakims euronie. Ludzipm wciska sie KIT. Ksiazka na trzy lata, kobtrakty z lekarzami tez...?! kpina. I niejedna osoba to mowi przez telefon. Nastepna sprawa to cena... oczywiscie wszystko sie mowi lecz to akurat bardzo cicho i szybko po cztm pd razu pyta o nuner domu i rzuca sluchawka. Stawka... zalezna od tego ile WCISNIESZ start to uwaga.. 4 zl!!! Zero umowy... nic. ZALOSNA FIRMA!!!!!!
  • Gość: nie przeginaj IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.14, 19:48
    W jaki sposób telemarketer informuje o produkcie klienta to już jest jego indywidualne podejście do tej pracy, gdyby wszyscy uczciwie powoli i głośno informowali o cenie i co produkt zawiera i odpowiadali na wszystkie pytania wyraźnie to nie byłoby nagonki na takie firmy telemarketerskie, ale jeśli się zdarzają tacy pracownicy co chcą nabić szybko kieszeń i nie informują rzetelnie i spokojnie o wszystkim klienta to potem są i ludziska niezadowoleni. Jak ktoś chce sprzedać 10szt dziennie żeby stówę zarobić dziennie to i odwala robotę byle jak. Nie trza być zachłannym bo potem to nie popłaca. Jest sporo osób zadowolonych z książek telefonicznych. A niektórzy kupują je nawet co roku a nie co trzy lata, bo udało im się kupić od dobrego sprzedawcy.
  • super.zgredek 20.09.13, 18:59
    forum.gazeta.pl/forum/w,57,147014664,147014664,Nowa_Ksiazka_Telefoniczna_2013_2014_ostrzezenie.html
    Zakładamy Klub Oszukanych przez Alter:?
    --
    Seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko!
  • Gość: jarek IP: *.dynamic.chello.pl 22.11.13, 13:43
    Witam,właśnie dzisiaj do mojej teściowej zadzwoniła pani kurier która dotarła z tym właśnie informatorem medycznym. Teściowa jak usłyszała cenę to prawie na zawał zjechała. Oczywiście odpowiedziała że nie odbierze przesyłki i po krótkiej acz burzliwej rozmowie usłyszała od rzeczonej pani kurier słowa "kur.a mać co za ludzie!" Następnie padły słowa pogróżek związane z faktem nieodebrania przesyłki,iż firma zajmie się windykacją należności i wówczas będzie kosztowało to coś koło 170 złotych, jeśli dobrze teściową zrozumiałem. Padły też słowa o możliwości odesłania książki do sprzedawcy. Żeby było śmieszniej teściowa ma 75 lat i niestety ale na sprzedaży telefonicznej zna się jak świnia na lataniu-wydaje mi się że owa firma NAPRAWDĘ bazuje na głupocie ludzkiej i nieznajomości realiów współczesnego rynku. A słyszałem kiedyś jak taka rozmowa przebiega-w tamtym akurat przypadku miła pani tak szybko i przekonująco mówiła o produkcie,że nawet ja nie byłem w stanie wyłapać wszystkich kruczków związanych z transakcją(a ograniczony nie jestem). Niestety ale teściowa dała się zmanipulować i niewiele brakowało a informator by ze strachu zakupiła, myśląc że lepiej zapłacić coś koło 70 złotych zamiast 170. Traf chciał że usłyszeliśmy część rozmowy i żona kazała pani kurier spadać na drzewo(słyszeliśmy już słowa "k.... mać")-o wiele łatwiej walczyć przed sądem z Firmą ZANIM wyrzuci się pieniądze za całkowicie niepotrzebny produkt niż póżniej walczyć o zwrot powyższej kwoty. Jedną sprawę już wygraliśmy(dotyczącą serwisu POBIERACZEK) i w sumie bardzo miło będzie wygrać po raz kolejny. Pozdrawiam Jarek
  • Gość: gr IP: 193.59.105.* 23.11.13, 23:14
    Czy cos grozi realnie za nie odebranie takiej książki dziś teściowa dała się naciąć na taki zakup przez telefon,wydaje mi się ze każdy zakup powinien być potwierdzony zafiskalizowanym paragonem.
  • Gość: Troszkę Mądrzejszy IP: *.itcomp.pl 20.01.14, 16:56
    Nic nie grozi za nie odebranie tej ksiazki na podstawie paragonu. Umowa zawarta telefonicznie jest wiąząca w momencie gdy potwierdzicie ją swoim podpisem na umowie zakupu , fakturze tak mówi prawo handlowe - radze sie doinformować .
    Zasada pracy dl takiej firmy brzmi towar sprzedany - towar zapłacony . Mało tego osoba która ksiazke dostarcza po adres podany w rozmowie telefonicznej powinna dac do podpisu druk doręczenia przesyłki . Jęsli tego nie zrobiła ewentualny zwrot towaru do firmy liczy sie od daty wystawienia paragonu. Gdyby był druk potwierdzenia odbioru to zwrot idzie od daty dostarczenia i wynosi 10 dni . Oni włąsnie na to liczą że stracicie czas na oddanie przesyłki w tych 10 dniach . Paragon jaki dostarczają z książka wystawiony jest z data tydzień wczesniej . Zwróćcie na to uwagę . Jeśli zapłacicie po tym jak daliście sie zastraszyć ( bezpodstawnie ) o windykacji macie tylko kilka dni na zwrot . Po tym czasie i jesli mieszkacie na przykład 500 km od Sosnowca ciężko bedzie złożyć reklamacje . Można to zrobic osobiście w firmie ale wiaże sie to z przyjechaniem do jej siedziby . Jeśli wtedy na podstawie paragonu nie bedą chcieli zwrócć kasy radzę założyć sprawe firmie w sądzie konsumenckim miejsca Waszego zamieszkania . Koszty są banalne . ALE RADA NA PRZYSZŁOSC JES TAKA - NIGDY NIE DAJCIE SIE NAMÓWIĆ NA SPRZEDAŻ CZEGOKOLWIEK PRZEZ TELEFON TO NIE BEDZIE TAKICH PROBLEMÓW DO ROZWIAZANIA
  • ani.ab 23.01.14, 21:09
    Witam.
    Moją mamę też naciągnęli na zakup tej badziewiastej książki a jak odmówiła odbioru to zaczęli straszyć sądowym nakazem zapłaty. Czy oni rzeczywiście realizują te groźby? Dostał ktoś taki nakaz? Sprawa niby niewiele warta a mama bliska zawału.
  • Gość: xyz IP: *.123.217.62.4net.digi.pl 25.03.14, 21:59
    jeśli Pani mama kupiła książkę telefoniczną ze
    Śląska, to chętnie odkupię
  • Gość: Ślązak IP: *.internetia.net.pl 01.02.14, 12:06
    Sosnowiec to nie Śląsk, ale Zagłębie, kiedyś nawet Czerwone Zagłębie. Od epoki Gierka nagminnie myli się Ślązaków z mieszkańcami Zagłębia. Między Śląskiem a Zagłębiem płynie rzeka graniczna - Brynica.
  • Gość: Ann IP: *.adsl.inetia.pl 14.02.14, 16:54
    Witam, ja rowniez zostałam oszukana, a raczej rodzice z mojej winy (poniewaz nie mieszkam w Pl). Pani,Ktora zadzwonila, zapytała tylko czy zgadzam sie na wprowadzenie numeru ponownie do ksiazki tel,nie swiadoma tego,ze teraz sie placi za ksiazke (nie jak to bylo kilka lat temu) powiedziałam tak! Po czym ta owa Pani poinformowala mnie,ze kurier przywiezie w ciagu 3 tygodni i cena 39.90. Kurier przywiozl ksiazke w podanym terminie,lecz juz z inna kwota 75.90 + 5 przesylka. Powiedzialam,ze cena byla inna, po czym odsluchalysmy rozmowe. Ja nadal słyszałam 39.90 lecz ta Pani wmawiała mi,ze ona słyszała 75.90. Poniewaz zaczela nam grozic wzielam ta ksiazke. Czlowiek glupi po szkodzie. Druga sprawa to taka,ze włascicielem jest tata. Widac,nie wazne kto co ile powie, nawet jesli nie ma 18 lat. Jak to mozliwe.
  • Gość: abc IP: *.123.217.62.4net.digi.pl 25.03.14, 22:01
    książkę ze Śląska chętnie odkupię
  • Gość: Wkręcona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.14, 19:52
    Tak było i w moim przypadku, pani poprosiła o potwierdzenie danych teleadresowych i to już (rzekomo) była moja zgoda na zakup książki.
  • ozz87 16.04.14, 14:36
    Ludzie kochani! Jako prawnik, który zajmuje się prawem konsumenckim dam wam jedną i skuteczną rade: macie prawo odstąpić od umowy zawartej przez telefon w ciągu 10 dni od dnia wydania rzeczy (czyli od chwili odbioru przesyłki od kuriera). Po odstąpieniu umowa uważana jest za niezawartą. Umowa przez telefon zawierana jest tylko wtedy, kiedy WYRAŹNIE wskażecie, że chciecie zawrzeć umowę. Jak poprosicie tylko o podanie ceny - NIE JEST TO RÓWNOWAŻNE z zawarciem umowy.
    Nie macie obowiązku odbierania rzeczy od kuriera, w sytuacji kiedy nie doszło do zawarcia umowy. Macie prawo do żądania przedstawienia nagrania przeprowadzonej rozmowy telefonicznej. JEżeli towar nie spełnia waszych oczekiwać, prosze bardzo: PRAWO DO ODSTĄPIENIA I ZWROT KSIĄŻECZKI
    Nie dawajcie się wkręcać w tego typu sprzedaż, bo chroni Was prawo. Chociaż nie wszyscy o tym dobrze wiedzą, i takie firmy na niewiedzy bazują...
  • Gość: Parys IP: 194.93.124.* 12.05.14, 12:47
    A co w przypadku gdy zrobiłem tak jak Pani mówi odesłałem książkę bez podania przyczyny ale mimo to firma nie zwraca pieniędzy tłumacząc się trudną sytuacją finansową?
  • Gość: gość 9283746829 IP: *.adsl.inetia.pl 12.05.14, 12:53
    Taki klimat. Za głupotę trzeba płacić. Ciesz się, że to tylko ok 50zl a nie 300 ;-) Zwrotu pieniędzy od tej firmy w życiu nie dostaniesz. Zgłosisz na Policie? No może w przyszłym roku się tym WYKROCZENIEM zajmą ;P Może Federacja Praw Konsumenta? HaHaHa dobre sobie.
  • Gość: Parys IP: 194.93.124.* 12.05.14, 13:08
    Na policji była by to niska szkodliwość społeczna więc na pewno się tym nie zajmą. Musiał by być pozew zbiorowy wówczas może udało by się doprowadzić firmę do zamknięcie żeby nie naciągała innych.
  • Gość: gość 9283746829 IP: *.adsl.inetia.pl 12.05.14, 13:24
    Uhu, zrzeszaj ludzi naciągniętych z całej Polski. Na bank Ci to wyjdzie ;-) Odpuścicie sobie najnormalniej, nic wam już nie pomoże skoro zapłaciliście za książkę w tym wydawnictwie nie ma żadnych zasad i prawo nie istnieje. Wiem co mówię, pracowałem tam ;-)
  • Gość: Parys IP: 194.93.124.* 12.05.14, 14:30
    O to moze masz nr tel do szefostwa
  • ozz87 12.05.14, 13:27
    Należy wesłać wezwanie do zapłaty. Konsumentowi, który odstąpił należy się zwrot ceny w całości. Gdy to nie pomoże, można zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta.
  • Gość: gość 9283746829 IP: *.adsl.inetia.pl 12.05.14, 13:58
    Zapomniałeś dodać, że mana to tylko 10 dni? Czy mi się wydaje?
  • Gość: były kurier altera IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.05.14, 18:19
    Ludzie nawet jeśli godzicie się przez telefon na zakup nic nie wartego bubla nie macie obowiązki nic odebrać. A kurierom się nie dziwcie jadą po 400 km na rejon za hotele im nie płacą, za paliwo też nie i tylko za odebrany bubel mają płacone. A to że cokolwiek jest nagrane nie ma żadnego znaczenia. Po prostu jest to naciąganie starszych ludzi. a że nie ma pracy ludzie jeżdżą. Najgorsze to że część tych klientów wogóle nie zamawiało lub nieświadomie wkręcili ich. Tą firmę powinni zamknąć ale kurierzy ( nie wszyscy) są to tez wyrozumiali ludzie . UOKIK i US musiały by się dobrać im do d..... . A odnośnie paragonu kurier ma czasem pare sztuk i każą mu oszczedzac. jedyny sposób komórki dla starszych ludzi bo naciągacze wydzwaniaja. Pozdrawiam
  • Gość: krystyna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.10.14, 09:49
    nia tłumaczy się ze pani nia ma pieniędzy tylko że produkt jest niezgodny z zamoaieniemi wsio.straszyć moze swojego męza jak nie chce przypalonej zupy.ja wygrałam bo łaski nie robią gdy nie wywiązują się z zamowienia.mnie też straszyli odtwarzli taśmy.wysłałam ok 30 sms jak byli na urlopie poradziłam żeby nazbierali w czapkę i zwrócili mi .to podziałało.pozdrawiam.tylko argumentna nie branie na litość są argumentem pozdrawiam wytrwałości
  • Gość: gOLA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.07.14, 13:32
    Sosnowiec to nie Śląsk lecz Zagłębie
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.14, 13:37
    Witam, czy ktoś (kto dosyłał) może podać adres firmy, na który należy niechcianą książkę odesłać ? Jak należy wypełnić pismo rozwiązania umowy z tą firmą (dokładnie chodzi mi o to, co wpisać w miejscu "nr umowy")? Kurier nie zostawił żadnego pokwitowania.
    Niestety mój tata dał się im oszukać, ja nie zamierzam sprawy tak zostawić i pieniądze odzyskam:)
  • Gość: Wkręcona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.14, 19:28
    mam pytanie:czy ktoś nie odebrał tej książki od tego niby "kuriera" i jakie były tego następstwa? Bo mnie ten pan straszył że zapłacę 200zł kary bo nałożonej na mnie przez Alter s.c za to że on do mnie przyjechał a ja nie wzięłam tej książki.
  • Gość: xseniaw IP: *.static.ip.netia.com.pl 25.07.14, 12:23
    Nic ci nie zrobią za nieodebranie książki. Firma może ci nabimbać. Nic się nie bój.
  • 4wiesia63 23.02.15, 15:50
    Ja też nie odebrałam tej książki. rzekomo zamówionej przez moja córkę. Kurier straszył firmą windykacyjną, która ma do mnie przyjechać z nagraniem.

--
    49 lat, usunięty trzon macicy z powodu mięśniaków, narkoza, cięcie poziome, październik 2012, wynik hp ok.
  • tymoni88 31.07.16, 18:14
    Ludzie.. pracowalam tam.. nie bojcie sie! Ksiązki mozecie NIE odbierac... wtedy traktowane jest to jako zwrot! i pociagane z kieszeni sprzedawców!
    Co do ksiązki.. nie jest aktualizowana.. sciagane sa nr z jakies tam bazy nieaktualnej ponad 20 lat.. Gdy dzwonilismy wiekszosc numerów byla nieaktualna.. z tego co wiem ksiazka podrozala bo nalozyli na nich kare... w lecie zawital do nas PIP.. nie mieslismy wody u pseudo biurze bylo 34 st C... samozwanczy 'kierownik' zmiany nalal do pustego baniaka wodę z kranu.. smiech i żenada... nie bojcie sie odmowic kurierowi! nie ma zadnych kar za nieodebranie ksiazki!
    szkoda m i tylko tych ludzi ktorzy tam pracuja... nie maja umow... na czarno, ewentualnie jakies fikcyjne smieciówki.. a o wypplate musza sie prosic.... Przesuwaja termin wyplacania o kolejne dni... albo wyplacaja zaliczki wysokosci 50? 100?zl?? zal..
  • angelika2017 09.03.17, 22:56
    To są oszuści! Ci niby uczciwi pracownicy Wydawnictwa z Sosnowca też! Dzwonią z ofertą książek po czym bez zgody na kupno, przysyłają "swojego kuriera' który po odmowie przyjęcia straszy i grozi surową karą za zwrot kosztow dostawy. Oszuści!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka