Dodaj do ulubionych

Zakup lodówki - jakiego producenta polecacie?

IP: 193.106.84.* 07.11.11, 18:52
Po 17 latach niezawodnego użytkowania Polara stoję przed dylematem wyboru producenta lodówki. Podzielcie się swoimi opiniami, co polecacie, a co odradzacie. Dziękuję za wszelkie sugestie:)
Edytor zaawansowany
  • Gość: Kaj IP: *.ip.netia.com.pl 08.11.11, 14:44
    Najlepsze to były ruskie lodówki, chodziły niezawodnie po trzydzieści lat. Te dzisiejsze to takie "jednorazówki", jak padnie to trzeba kupić następną. Obojętnie jakiej firmy ale kieruj się długością gwarancji, dostępnością serwisu, energochłonnością choć i tak wszystko zależy od szcześcia na jaką trafisz. Czasy dobrego markowego sprzętu AGD już się skończyły inaczej firmy by splajtowały. Na klientach celowo wymusza się kupowanie ciągle nowego i nowego...
  • Gość: Bo IP: *.static.energoproj_kat.3s.pl 09.11.11, 10:04
    rada kaj jest oki, już nic z AGD nigdy nie będzie niezawodne przez 20 lat, ani ruskie, ani niemieckie, na "Miele" cie pewnie nie stać, a i one ostatnio nie takie pewne choć lepsze od innych no i snobom pasują (marka+cena= temat do rozmowy gdy wpadną goście, bo niby o czym innym...).

Ważny czas gwarancji, energooszczędność i ew. decybele (jeśli masz otwartą kuchnie)
  • Gość: wenka IP: *.ip.netia.com.pl 09.11.11, 19:28
    ja mam indesita już ponad 10 lat i odpukać ale działa bez zarzutu
  • aga8207 10.11.11, 14:00

My kupujemy właśnie Beko ze względu na małe zużycie energii. Ale zgadzam się z poprzednikami. Teraz lodówki to jednorazówki. Póki działają jest ok ale jak przyjdzie do naprawy to często taniej wyjdzie nową kupić
  • Gość: ***** IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.11, 16:30
    beko? jak lubisz popierać chińczyków...
  • Gość: ajr77 IP: *.subscribers.sferia.net 23.06.12, 13:11
    Święta prawda, XXI wiek i nie ma lodówki godnej polecenia, ja miałam amice która padła kilka dni po okresie gwarancji, a następna lodówka mojej mamy elektrolux poł roku po gwarancji rozszczelniła się, też nie do naprawy! kolejna kupiona i polecana przez pracownika MM samsung maleństwo ma 3 miesiące i 3 razy serwisowana!!! Jaki efekt: kup najtańszą przedłuż gwarancję do 5 lat (za dopłatą )może jak sie zepsuje w ciągu 5 lat jak nie wcześniej?to ci wymienią na nową i kolejne 2 lata na gwarancji
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.12, 16:44
    Moja gorenje służy już 10 lat - przeżyła 3 przeprowadzki i nie była przy nich oszczędzana więc ja je zdecydowanie polecam!!!
  • Gość: aga IP: *.cable.smsnet.pl 23.06.12, 17:02
    mam samsunga od 2006 roku, babcia miała beko i wyzionęła ducha po 2 latach i 3 miesiącach-nie opłacało się naprawiać
  • Gość: zbychor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.12, 10:20
    Przy wyborze sprzętu AGD radzę wziąć pod uwagę odpowiedź Działu Reklamacji Electrolux Poland :
    Pęknięcie uszczelki według działu technicznego nie podlega warunkom gwarancji - jest to uszkodzenie mechaniczne. Ja już mam problem.
  • Gość: menes IP: *.satfilm.net.pl 15.03.14, 08:08
    Beko debilku produkowane są w TURCJI.
  • Gość: mała IP: *.play-internet.pl 30.04.14, 16:54
    Nie polecam lodówki Beko. Moja ma niepełne 3 lata i juz jest do wymiany. Powód?? Nieszczelność układu chłodniczego, cały gaz "uciekł" i jestem zmuszona do zakupu nowej. Fachowiec który oglądał moją lodówkę polecił mi Whirpool, Bosh Simens najmniej wadliwe podobno. Pozdrawiam
  • Gość: Ewa IP: *.dynamic.mm.pl 24.05.14, 14:53
    Nie polecam stanowczo lodówki Elektrolux....po kilku latach gaz uciekł , stale z niej woda cieknie, i rdzewieje. Jest ogólnie do dupy!!!
  • Gość: anika56 IP: *.ists.pl 10.06.14, 12:29
    to fakt beko nie jest jakas genialna firmą niestety - chinszczyzna.. ale moze poczytaj sobie jakis poradnik jak dobra dobra lodowke? np taki www.electro.pl/poradnik-zakupowy-AGD,1 na pewno ci sie troche rozjaśni w głowie :)
  • Gość: M. IP: 94.42.199.* 25.06.12, 09:55
    Moi rodzice mają samsunga od 5 lat, ja kupiłam sobie takiego samego i działa póki co bez zarzutu 2,5 roku
  • autumna 17.07.12, 08:08
    Mam od paru miesięcy electroluxa i nie polecam. Jest głośna! Jak można wyguglac, to u Electroluxa powszechny problem. Jakbym miała aneks kuchenny, to by mnie szlag chyba trafił.
    Okazuje się, że "ten typ tak ma", nawet zrobili ulotkę na ten temat:

www.wykop.pl/ramka/1099817/nie-lekaj-sie-gdy-lodowka-trzeszczy-i-syczy/
    --
    Własnymy ręcyma
    Jakość życia kobiety w środowisku domowym
  • Gość: Doris IP: *.centertel.pl 30.07.12, 14:31
    Moim zdaniem każdy producent lodówek robi mniej więcej to samo, zmieniają się tylko znaczki i napisy, na wp top 10 lodówek do 1500 tysiąca złotych, jakby kogoś interesowało to polecam bo ceny są różne
    rtvagd.wp.pl/gid,14582989,img,14583067,kat,1032107,title,Top-10-lodowek-do-1500-zlotych,galeriazdjecie.html
  • Gość: anna IP: *.231.0.72.koba.pl 26.03.13, 07:50
    Dlatego warto zwrócić uwagę na lodówkę z kompresorem linearnym, bo tylko taka lodówka pracuje bardzo cicho. Ja kupiłam GS3159PVJV od LG i mam aż 10 lat gwarancji na ten silnik.
  • leff 21.07.12, 11:32
    Od kilku lat mamy Siemensa i jak dotychczas bez uwag
    sporadycznie wydaje z siebie dziwne odgłosy, ale ten typ tak ma ponoć ;-)

www.agito.pl/lodowka-wolnostojaca-siemens-kg-36na53-czarna-3080-387548.html
  • Gość: Dorka IP: *.centertel.pl 30.07.12, 14:34
    Ostatnio drąże temat lodówek fajna galeria top 10 lodówek do 1500 tysiąca złotych, jakby kogoś interesowąło to polecam, może coś ciekawego ktoś znajdzie dla siebie! rtvagd.wp.pl/gid,14582989,img,14583067,kat,1032107,title,Top-10-lodowek-do-1500-zlotych,galeriazdjecie.html
  • Gość: Lał IP: 46.21.219.* 24.10.12, 12:37
    Byle nie indesit!
  • Gość: Rybak IP: *.portgdansk.pl 13.06.13, 08:34
    U mnie inesit właśnie wyzionął ducha po 9 latach. Jak na obecne czasy to sporo pożył. Wcześniej zero problemów. Dobrze chłodziła, cicha, drzwi się nie odkształciły mimo sporych ciężarów
  • drzazgusia 22.10.13, 10:04
    a ja mogę polecić lodówkę od Haiera, mamy w domu właśnie od nich sprzęt i jest spoko, pojemna, ładna, informuje o podwyższonej temp. czy niedomkniętych drzwiczkach no i przede wszystkim wzorowo chłodzi i zamraża :)
  • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 21.01.14, 17:39
    Ja mogę polecić stronę www.lodowkowi.pl - opisy wszystkich lodówek, rzetelne opisy, komentarze i rankingi .
    Nie trzeba biegać po necie i szukać :)
  • Gość: prędkuś IP: *.adsl.inetia.pl 21.01.14, 17:59
    Rychło wczas
  • elzbieta9022 07.02.14, 21:45
    Jak to mówią, lepiej późno niż wcale ;). A co do pytania to już odpowiadam. U mnie w domu wiernie, bezawaryjnie stoi lodówka od LG. Nie spodziewałam się, że będzie tak dobrze służyć. Nie mam problemów z nią. Łatwo się ją myje co jest plusem. W dolnych komorach warzywa nie więdną.
  • Gość: dorka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.14, 00:07
    zgadzam się nie indesit działała mi trzy lata. Porażka
  • Gość: Rolosa IP: *.dynamic.chello.pl 17.03.14, 19:14
    Indesit zawsze robil porzadne. Fajne sa tw modele z wbudowanym mechanizmem do tworzenia kostek lodu. Swoja deoga, warto pamietac, ze w takich watkach masa komentarzy jest "sponsorowana". Dlatego zawsze, jak mam cos kupic, to wczesniej sprawdzam opinie na cosiepsuje.com/ . Tam pisza tylko o wadach, wiec na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.
  • dariuszkordian 05.04.14, 06:23
    Tak piszą o wadach tylko statystyka wysiada. Nie piszą o ani jednej lodówce. Nawet jakby napisali o jednej to przy dziesiątkach opinii miałbym pewność kupować czy nie lodówki danego producenta. Fajne są każde modele co nie są awaryjne i mówienie że dany producent robił zawsze porządnie bo ma się jego lodówkę z 10 lat to pierwszy błąd wielu kupujących. Co było kiedyś to se nie wratii. Są marki co dbają o jakość, ale są też takie co odcinają kupony. Trzeba wiedzieć jaki dzisiaj producent AGD ma dobre lodówki z wartościowymi rozwiązaniami. Można wiele na ten temat poczytać i warto rozpocząć poszukiwanie lodówki od zapoznania się z jakimś poradnikiem zakupu by wiedzieć że mechanizm do robienia lodu to się kostarką nazywa.
  • now.ewelina 05.04.14, 15:53
    Mam Amicę 6 lat. W tym czasie nie miała żadnej awarii. Można je również dostać w dobrej cenie.
  • kot.reginald 13.06.14, 09:26
    Mnie się wydaje, że zależy na jaką sztukę się trafi i jak się z lodówką będzie obchodzić :) Wiadomo, że nie można przesuwać jej z miejsca na miejsce, co chwilę, bo na pewno padnie. Ja mam od kilku lat whirlpool i hula dobrze :)
  • nytvist 23.07.14, 19:04
    A czy ma to znaczenie? My chcemy przede wszystkim kupić niedrogą lodówkę... a czy z tych niższych cenowo ktoś się wybija ponad innych?
  • Gość: Grzegorz IP: *.chelm.mm.pl 24.08.14, 16:12
    Wybór dobrej lodówki musi być przemyślany, nie tylko pod względem praktycznym tzn. pojemność chłodziarki i zamrażarki, wymiary, ale również zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Sam jestem przed wyborem odpowiedniej lodówki i na moim blogu zmierzyłem się z tym tematem. Zapraszam domowyfinansomat.wordpress.com/tag/etykiety-energetyczne-sprzetu-domowego/
  • dobry71 03.09.14, 11:11
    ja mam lodówke side by side marki samsung i jestem bardzo zadowolona, w prawdzie nie była najtańsza ale jest niesamowicie pakowna (ma tak jakby cztery komory) i jest naprawde ładna wizualnie.
    wczesniej mialam zwykla lodowke Amica i miałam problem z zamrażarką, która non stop była skuta lodem, pomimo, że rozmrażalam ją dosyc często. swoją lodówkę wybrałam poprzez taką stronę
  • reggi34 07.10.14, 15:28
    Też słyszałam dobre opinie o LG, sama niedługo planuję trochę sprzętu wymienić i biorę pod uwagę tę markę i jeszcze Whilrpoola
  • w-sobieska 30.10.14, 13:13
    bardzo fajna strona z polecanymi lodówkami: www.euro-agdrtv.pl/lodowki-ranking-308
  • Gość: sara IP: *.231.3.148.koba.pl 10.11.14, 14:28
    Lodówki lg mają kompresory linearne na które firma daje aż 10 lat gwarancji. Dzięki tym silnikom pracują one cicho także nadają się świetnie do aneksu no i prądu pobierają niewiele.
  • Gość: malwina IP: *.static.zebra.lt 18.12.14, 14:40
    U mnie stoi z Beko, niedawno kupiona. Prawie 50% taniej nam się udało ją zdobyć na electronicxworld.pl i myślę, że posłuży nam na lata. Poprzednią mieliśmy z samsunga, ale coś szybko siadła.
  • magicgarden 25.01.15, 10:23
    polecam lodówki Liebherr, ewentualnie Simens i Bosch. Liebherr to firma, która specjalizuje się w chłodnictwie i tylko w tym jeśli chodzi o AGD. Mam lodówkę Liebherr'a i jestem z niej bardzo zadowolony.
  • ignasek 19.02.16, 21:35
    Mam Amicę FK 332 z no frostem w chłodziarce i zamrażarce. ładna, dobrze wykonana i jak na razie i co najwazniejsze nic się z nią nie dzieje.
  • kasixas 03.03.16, 12:55
    Mój ulubiony sklep to avans, lodówki i inne sprzęty u nich zawsze są dobre. Jeszcze jak się osobiście pójdzie to bardzo pomagają. Ja tam się nie znam na tyle, żeby przez internet kupować.
  • ignasek 12.03.16, 16:23
    Myślę, że w tecj chwili warto rozważyć zakup lodówki od Amici. Ja mam na przykład FK338 z klasą A++ czy półkami z hartowanego szkła. Na prawdę bardzo dobra i stylowa lodóweczka.
  • parsi 29.03.16, 13:05
    Pytanie jaki typ lodówki Cię interesuje? Są wolnostojące, French Door, do zabudowy i wszystkie mają plusy i minusy. Czy wybierzesz Amica, Whirpool, BEKO czy inną to ma znaczenie mniejsze. Warto zrobić rozpoznanie przed zakupem patrząc na porównywarki: www.niepoddawajsie.pl/jaka-lodowke-kupic/ i porównac przede wszystkim to co ma w środku i co oferuje.
  • dorotastrojek85 15.12.16, 15:14
    U mnie w rodzinnym domu cały czas stoi stary model lodówki gorenje, który sprowadził kiedyś tata zza granicy :) I u nas pokoleniowo tradycja jest kontynuowana, ja oraz siostra mamy u siebie Gorenje, firma naprawde nigdy nas nie zawiodła, warto przejrzec ich ofertę.
    Powodzenia w zakupie!
  • Gość: kaska-nowak IP: *.adsl.inetia.pl 02.03.17, 06:59
    Ja ostatnio tutaj kupiłem lodówkę 5dolin.pl/lodowki-sklep/6248/aeg-scs91800c0-lodowka jestem bardzo zadowolony z wyboru. Jest bardzo praktyczna lodówka
  • Gość: Ona123 IP: *.timplus.net 23.06.17, 09:40
    Ja mam liebherr i mogę polecić. W tym sklepie : www.rtvagd.sklep.pl/?q=lod%F3wka+liebherr&m=b&x=0&y=0 te lodówki są fajnie opisane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka