oszukany przez ARTIS Sosnowiec Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W dniu 17.01.2012 pod moją nieobecność w domu kurier przywiózł niezamawiana książkę telefoniczną od Wydawnictwa ARTIS Sosnowiec ul. Braci Mieroszewskich 122c za cenę,59,90 zł plus koszty kuriera. Zostawił ją u osoby niezorientowanej a obecnej w domu, zabrał pieniądze i bez żadnego pokwitowania odjechał. Jak odzyskać pieniądze. Wiem, że za naiwność się płaci, ale może jest szansa na odwrócenie tej sytuacji?
    • Gość: 00 IP: 193.106.84.* 17.01.12, 18:55
      skontaktuj sie z rzecznikiem praw konsumenta w sosnowcu. na pewno jest bat na oszusta. powodzenia
      • Gość: aneta123451 IP: *.nat.rev.ndi.net.pl 17.01.12, 20:17
        nie ma takiego wydawnictwa w Sosnowcu,sprawdzałam w necie.Powodzenia
        • Gość: góral IP: 31.134.54.* 17.01.12, 22:17
          Właśnie, o to chodzi, że nie ma w necie ale jest jako wydawca na dostarczonej książce. W ubiegłym roku pod tym adresem było wydawnictwo ALTER na temat którego są krytyczne wypowiedzi na tym forum.
          • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.12, 15:08
            Witam, nie wiem czy wydawnictwo to ARTIS Sosnowiec, czy Alter.Na mojej książce telefonicznej wydawcą był OREN. Książka telefoniczna była "do kitu" , tzn. brakowało instytucji, telefonów osób prywatnych. Nie sprawdziły się zalety książki zachwalanej przez osobę namawiającą do jej zakupu. W dniu 23 stycznia 2012r zwróciłam książkę do wydawcy- do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi ani zwrotu pieniędzy za wydaną przez nich "nowoczesną" książkę telefoniczną, która prócz numerów stacjonarnych miała zawierać numery telefonów komórkowych.
            • Gość: marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.12, 15:17
              wszyscy daliśmy się "nabić w butelkę" .Mamy nauczkę na przyszłość - NIE KUPOWAĆ KOTA W WORKU -nie widzę ,nie mogę zachwalać
              • Gość: kropa IP: 80.50.125.* 02.04.12, 13:38
                To prawda, za naiwność się płaci, ale czy trzeba płacić za wiarę w ludzką uczciwość?! Tymczasem jakaś firma-kant, działając pod szyldem wymyślanym z sufitu, w całym majestacie prawa skubie tych ostatnich naiwnych. Tak m.in. robi się teraz w Polsce szybki pieniądz. To się nazywa kreatywność!
            • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.12, 18:10
              Dziś otrzymałam zwrot pieniędzy za książkę telefoniczną, która nie spełniała moich oczekiwań. Czekałam ponad 3 miesiące, ale 65 zł wróciło do mnie
            • Gość: pracownik IP: *.146.30.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.07.12, 13:36
              Jesli chodzi o braki osob prywatnych to pojawiaja sie one w momencie jesli abonen rzuca sluchawka badz nie chce wyrazic zgody na umieszczenie danych. Jesli abonent zachowuje sie wulgarnie i nie podal odpowiedzi lecz za wczesnie zakonczyl rozmowetez nie zostaje umieszczony w ksiazce. Kazdy pracownik musi miec potwierdzona zgode na umieszczenie danych w ksiazce telefonicznej. Co do zwrotu ksiazki wg obowiazujacego prawa ma Pani 10 dni na zwrot ksiazki, jesli nastapil on po ww terminie wydawca nie jest zobowiazany do zwwrotu gotowki. Jesli chodzi o nr telefonow komorkowych sa to numery wybiorcze i pojawiaja sie sporadycznie widocznie pracownik mogl zle poinformowac lub Pani zle zrozumiala.
        • Jest takie wydawnictwo połączone w budynku na braci Mieroszewskich na przeciwko stacji benzynowej (żółty budynek )i zgadzam się z opinią że całkowicie jest do dupy. Pracowałem tam kilka tygodni ok 2,5 i musisz sprzedać 3 książki to pani kierownik psychicznie wykorzystuje tutaj ludzi , straszy ludzi zwolnieniem, pozwala palić starym wygom papierosy co później to przeszkadza w pracy i grozi pożarem wogóle tam jest brzydko cuchnie i nie jest czysto ogólnie .
      • Gość: gość IP: *.164.255.138.awist.pl 30.01.12, 14:21
        odzyskałeś pieniądze, miałam taki sam przypadek, jeśli tak to w jaki spsób?
      • Gość: hanka IP: *.home.aster.pl 16.02.12, 12:32
        ja książkę zamówiłam, miała być bardzo czytelna a jest drobniutkim drukiem a przede wszystkim ma nie aktualne numery i nazwy instytucji, straszny bubel ostrzegam!
    • Gość: omo IP: *.play-internet.pl 23.01.12, 11:04
      anie zostawił żanego pokwitowania może zlokalizowac kuriera?
    • Gość: oszukana IP: *.dynamic.chello.pl 25.01.12, 13:18
      mam ten sam problem...
      • Gość: AFiolek IP: *.189.41.248.atman.pl 21.02.12, 11:21
        Mamy ten sam problem. Najpierw dzwoniono do nas niby z prośbą o potwierdzenie numeru telefonu, Zachwalano książkę jako bardzo czytelną i aktualną więc Mama zamówiła ją.
        Kurier przyniósł ją w ubieglą sobotę 17.02. Nie chciał pokazać książki przed otrzymaniem pieniędzy potem dał ją i wyszedł bez żadnego pokwitowania
        czy ktoś z Państwa namierzył to wydawnictwo - nie wszyscy muszą być obecni w internecie.
        komuś udał się odzyskać pieniadze ?
        • Gość: oszukany IP: *.dobrafirma.com 19.04.12, 14:49
          Powiem tak to jeden wielki KIT ten informator medyczny dane są stare nie aktualizowane .Cała ta firma to jeden wielki dramat . LUdzie który tam pracują są wykorzystywani . Pani trener jest bez uczuć tylko jej choci o sprzedaż jakiegoś dziadostwa mówią , że dają dużą cześć pieniędzy dla chorych dzieci z pomorskiego ze sprzedanych książek a dają nie całą ZŁOTÓWKĘ to są naciągaczę i złodzieje . Nie osoby które tam pracują ale szefostwo !!! Pracowników wykorzystują za marne 5 zł na godzine z czego przy wypłacie połowę jeszcze zabiorą !! Nie kupujcie nic od tej firmy !!
    • Gość: Elżbieta IP: *.multi-play.net.pl 25.01.12, 15:43
      Dziś do naszej firmy przywieziono ksiażkę telefoniczna wydawcy ARTIS mieszczącego się przy ul.Braci Mieroszewskich122c 41-219 Sosnowiec
      W rozmowie telefonicznej z pracownicą wydawnictwa zostaliśmy poinformowani że jest to kompleksowa książka telefoniczna zawierająca numery telefonów wszystkich operatorów działających na naszym rynku przez co bardzo przydatna dla biura (wszystkie nr w jednej książce ).
      Ze zdumieniem stwierdziliśmy że to jeden wielki bubel zawierający prywatne nr telefonów i ograniczonej ilości informacje dot. wybranych instytucji użyteczności publicznej. Nieprawdą również jest że zostały uwzględnione nr wszystkich operatorów.
      Ostrzegamy przed kupnem tej książki bo za 63zł( książka56zł i 7zł kurier) nie otrzymujecie Państwo żadnych przydatnych numerów( w tym naszego biura projektów również).
      • Gość: gosc portalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.12, 19:30
        29.01 do naszego domu zadzwonil "kurier" - (nie wiem jaka firma kurierska pracuje w niedzielne popołudnia???) z informacją, że przywiózł książkę telefoniczną z wydawnictwa Artis i prosi o przygotowanie pieniedzy. Poinformowałam go, że nie chcę ksiazki, poniewaz nic nie zamawialam. Obrzucił mnie masą najgorszych wyzwisk. Nie sądzę by jaka kolwiek osoba pracująca w firmie pozwoliła sobie na takie traktowanie klienta. Wg mnie to banda oszustów.
    • podbijam temat, bo jestem wściekła, że tez tak daliśmy się nabrać, książkę zamówiliśmy, bo pani zachwalała, kurier przyjechał po godz. 20, powiedział, że trzeba dopłacić za dostarczenie książki, chociaż pani z wydawnictwa jak dzwoniła powiedziała, że zapłacimy tylko za książkę, na prośbę o potwierdzenie zapłaty powiedział, że mogą wysłać fakturę, coś mi się wydaje, że nigdy jej nie zobaczymy :/
      po przejrzeniu książki też stwierdzam, że jest do niczego, wydawnictwo nawet nie podało swojego numeru telefonu, w wydanej przez siebie książce telefonicznej! czy ktoś ma do nich namiary poza adresem? może ktoś z Sosnowca mógłby ustalić do nich nr telefonu?
      ponadto zdaje mi się, że prawo konsumenta gwarantuje możliwość zwrotu towaru w ciągu 10 dni od dostarczenia, jeśli kupiliśmy coś w sprzedaży wysyłkowej.
      czy jest szansa na odzyskanie kasy?
      • Gość: krysia IP: *.dynamic.mm.pl 15.03.12, 19:03
        w dniu 15 marca kurier przywiozl mi w/w ksiazke. pani z wydawnictwa tez zachwalala jej przydatnosc. facet wzial 70 zl bez pokwitowania. po przejrzeniu tej ksiazki jestem w szoku. nie ma w niej moich znajomych , rodziny a nawet tesciowej, zaznaczam, ze nie maja zastrzezonych numerow. w tej chwili ide na policje
        • Gość: Gość IP: *.olsztyn.vectranet.pl 19.03.12, 07:46
          Też zostałem w podobny sposób oszukany.
          Jak ktoś będzie wiedział jak odzyskać pieniądze to niech pisze.
          Trzeba im się dobrać do d.....
          Nie można ich namierzyć w internecie !
    • Gość: Konrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.12, 17:06
      To samo, podbijam. Czy komuś udało się dostać pieniądze z powrotem?
      • Gość: kropa IP: 80.50.125.* 21.03.12, 14:25
        Widzę, że niecny proceder kwitnie, a ja jestem kolejną naiwną! Również dostałam dziś tę nieszczęsną pseudoksiążkę telefoniczną, zdatną psu na budę! Drobnego druku nie odczytuję nawet w okularach, nie mówiąc o innych niedoskonałościach wydawniczych, niewspółmiernych do ceny książki! No i ta nieuczciwość w zatajaniu dodatkowych kosztów przesyłki! Kurier, grożąc dodatkowymi kosztami w wypadku jej nieprzyjęcia, "wyciągnął" mi dziś z portfela moje ostatnie pieniądze z emerytury! Podobno mam prawo do reklamacji, ale wiem, że to droga przez mękę. I właśnie na to liczą tacy "usługodawcy", którzy po nabiciu klienta w butelkę rozpływają się dziwnie nieosiągalni...Dokąd będzie kwitła w naszym państwie taka bezkarność?!
        • Gość: kropa IP: 80.50.125.* 21.03.12, 14:50
          To znowu ja. W biurze informacji TP otrzymałam numer telefonu wydawnictwa (?), ale odzywa się tylko poczta głosowa. W każdym razie Wy też, kochani współnaiwni, probujcie: 666035281. Zjednoczmy siły!
      • Gość: wy...any IP: 213.134.163.* 02.08.12, 21:02

tak , ale trzeba walczyć
    • Gość: krysia IP: 89.228.125.* 22.03.12, 14:40
      Ciekawa jestem czy policja zaglada do tych wpisów. sprawa zdaje się być ogólnokrajowa jak sol wypadowa, proszku jajecznego, czyjnikow gazowych
      • Gość: Marta Szczecin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.12, 15:22
        Witam, przyłączam się do grona oszukanych. Ja również zostałam poinformowana przez telefon o "wysokiej jakości" tej książki. Miała zawierać wszystkie możliwe numeru, włącznie z abonentami sieci komórkowych. Tymczasem to co mam przed sobą, ma jakość papieru toaletowego. Nie wspomnę o zawartości, która jest tandetnie przedstawiona, brak informacji. Kompletnie dno. Nie spodziewałam się, że można tak robić ludzi na szaro. Jutro wysyłam pismo, w ciągu 10 dni od dnia dostarczenia przesyłki, można wystąpić na piśmie o zwrot kosztów. co z tego wyjdzie, to nie wiem, najgorsze że zdałam sobie z tego sprawę o 15 minut za późno, kiedy wzięłam do ręki tą książkę. ale ze mnie naiwny człowiek, porażka. tyle lat nauki, i mądrości i co. jestem naiwna do kwadratu
    • Gość: oszukana IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.03.12, 22:04
      Czemu nikt nie odpisuje na ten post? Widzę, że wiele ludzi Ja miałam tę samą sytuację. Przyjechał kurier, sąsiadka zapłaciła. Żadnej faktury, potwierdzenia zapłaty ani kontaktu do firmy nie zostawił. Zapytany o potwierdzenie zapłaty i adres kurier stwierdził, że on tu tylko pracuje... Wychodzi na to, że jednak trzeba to zgłosić na policję... I nie żadna naiwność, tylko czysty wyzysk i czyste naciąganie ludzi.
      • Gość: Ziutek IP: *.ip.netia.com.pl 25.03.12, 22:35
        A co można w tej sprawie odpowiedzieć? I to w dodatku na forum wielotematycznym - oni nie mają obowiązku czytania tego forum.
        Masz pretensje to pisz do tych co cię oszukali, będziesz miał papier że się upominasz.
        Każdy nabrany na ten szajs jest SAM SOBIE WINNY - NIGDY NIE ODBIERA SIĘ PACZEK NIE ZAMÓWIONYCH. A książkę telefoniczną ma ustawowy obowiązek dostarczyć ci operator od którego masz telefon.
        • Gość: klaris IP: *.play-internet.pl 29.03.12, 10:49
          ja tez książke zamówiłam kurier dostarczył w niedziele wieczorem, trochę mnie to zdziwiło ale tłumaczył się tym ze taka praca i nie ma wielkiego wyboru bo ma rodzine na utrzymaniu, za dostawe kase wziąl ale kazda dostawa jest płatna nawet pizzy bo w Polsce nie ma nic za darmo. Książka kiepska mało czytelna ale co tu się dziwić pani telemarketerka będzie nawet mówic że jest ze złota bo pewnie marne grosze zarabia i płatne pewnie od zamówienia a wydawca- coz wyrzuty sumienia pewnie nauczył sie z nimi żyć wiec pretensje mieć można tylko do siebie, że się zamówiło i tyle.
        • Gość: mietek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 20:03
          i masz racje kolego
    • Gość: anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.12, 11:06
      Jeżeli kupiłeś towar poza siedzibą firmy to w ciągu 10 dni możesz odstąpić od umowy, bez żadnych konsekwencji

Cytat
      Oświadczam, że zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentow oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271) odstępuję od umowy....................................................................................... nr. ................
      zawartej dnia............................... w.....................................................................
      Proszę o zwrot kwoty....................zł (słownie: ...................................................)
      przekazem pocztowym na adres...........................................................................
      lub na konto nr.....................................................................................................

Zwracam, w stanie niezmienionym.......................................................................
      otrzymany dnia.....................................................................................................

...............................
      podpis konsumenta
      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.12, 13:54
        ja też dałam się oszukać,cóż z tego że zwróciłam książkę w ciągu 10dni!mimo wykonania mnóstwa telefonów z ponagleniami o zwrot kasy i obietnicami pracownicy wydawnictwa,że pieniądze zwrócą, do dnia dzisiejszego tj.ok. 1-go roku nie zwrócono mi ani grosza.wydaje mi się że na telefony do nich wydałam więcej jak te 65zł.zastanawiałam się czy TVN Uwaga zainteresowałby się tą sprawą?jak myślicie?
        • Gość: janczik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.12, 10:35
          Nie ARTIS, ale ALTER Sosnowiec. Tez zostalem oszukany w identyczny sposob. Zwrocilem ksiazke-bubel zaraz nastepnego dnia i mimo licznych telefonow i ich obiecanek o zwrocie pieniedzy - czekam juz 5 miesiecy. Gdzie zglosic ten oszukanczy proceder? Do Biura Ochrony Konsumenta czy do telewizji TVN Uwaga?
          • Gość: anka IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.13, 19:20
            Moja siostra również dała się naciągnąć, odesłaliśmy książkę i co bardzo mnie zaskoczyło otrzymaliśmy zwrot gotówki w ciągu kilku dnia (mniej niż tydzień) nawet nie musiałam do nich dzwonić.
    • Gość: a IP: *.fucio.net 22.07.12, 09:32
      Firma ARTIS to tez firma KOM TEL która posiada wiele nazw biura mają wszędzie sosnowiec dąbrowa górnicz będzin gliwice jaworzno itd......
    • Gość: ania IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.13, 17:11
      witam, również daliśmy się nabrać na zakup tej książki. czy jest jakaś szansa na odzyskanie kasy?jeśli komuś się udało bardzo proszę o pomoc. teraz działają w małopolskim
      ankasss@interia.pl
      • Gość: Ena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.13, 21:43
        Też wcisnęli mi, poprzez rozmowę telefoniczną, tę książkę. Nie wiem czy to ta sama firma? Czekam na przesyłkę. Czy mogę jej nie odebrać od kuriera?
        • Gość: Stanislaw Kraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 18:58
          Nie odbieraj! Spisz firmę, spisz numer samochodu, ustal co sie tylko da! Nie bój się tzw. awantury, bo to fałszywa książka, bez numerów komórek, albo z niewielu komórkami, wylegitymuj gościa! Poproś kogoś do siebie przy wizycie kuriera. To oszuści grasujący po całym kraju!
        • Gość: leszno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 21:48
          dobrze że nie zamówiłem; twierdziła że taka super i telefony komórkowe wszystko ładnie że część pieniędzy na hospicjum w pomorskim na dzieci z nowotworami, a ja zapytałem ile dają to odpowiedziała 40 %, najlepsze że kupiliśmy za 60 dych książkę 2 lata temu i też szajs więc trochę wypytałem'; ale po waszych wpisach im podziękuję bo za dwa dni mają dzwonić czy podjąłem decyzję' kogoś uratowaliście; 60 zł to nie mało; Ta firma to Alter i wyskakuje po wpisie "alter książki telefoniczne" bez tego od razu nie wychodzi; to co inni piszą oddać zawczasu 10 dni poleconym, gorzej z kasą, bo mogą nie odesłać, co do tel komórkowych nie mówiła że jest ich tysiące, ale też nie oszukała bo parę ich było ten kto wyraził na to zgodę i swój numer podał. Wytrwałości. Max
    • Gość: stefek IP: *.dynamic.chello.pl 21.02.13, 21:41
      a to ci historia. współczuję.
      • Ludzie gdybyście słuchali co się do Was mówi to nie było by takich sytuacji a teraz czujecie się oszukani? Jeśli komuś nie podoba się książka to w ciągu 10dni może zgłosić reklamacje i otrzyma zwrot kasy.
        --
        "Życie byłoby nieskończenie szczęśliwsze, gdybyśmy mogli rozpocząć je w wieku lat osiemdziesięciu i stopniowo zbliżać się do osiemnastu"
    • Gość: e.w. IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.13, 16:42
      Kolejny oszukany w Warszawie.Niezamówiona książka wciśnięta starszej kobiecie,pod grożbą 250 zł kary.Byłam świadkiem.Namawiam na rozdmuchanie sprawy przez media.
      E.Wróblewska
      • Gość: Olaaaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 11:27
        dzisiaj byli u mojego dziadka, grozili, strasyli, dobrze że wyszłam. Jeszcze ja sie nasłuchałam gruźb, nie zostawie tak tego. Bardzo proszę o kontakty osoób oszukanych przez ta firmę i tych którzy byli źle potraktowani przez pseudo kuriera. proszę o kontakt na maila aleksandra.biernacka@interia.eu
        • To mogłaś nie zostawiać dziadka samego , co to znaczy że "to dobrze że wyszłam" ma się jeden raz w życiu dziadków i babcie to trzeba ich chronić przed takimi zbirami . Jest artykuł prawa konsumenta. Że nabywca może zwrócić książkę a nawet ma prawo!! Więc zgłoś do tego www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=139 . Nazywa się to do RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA . Najlepiej jakbyś przygotowała dyktafon to będzie dobrze
          • Gość: Cecylia IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.10.13, 16:14
            Dziękuję serdecznie za link do strony Rzecznika Praw Konsumenta, dzięki któremu mogłam bez problemu odzyskac w ciągu 7 dni pieniądze za książkę Przewodnik Katolika. Przy okazji przestrzegam przed zakupem ów książki i każdej innej z tego pseudo wydawnictwa, gdyż gorszego wydania książki jeszcze nigdy nie zakupiłam. Jest to obraza dla konsumenta i katolika. Żałuję tylko tych osób, które nie mają dostępu do niezbędnych informacji, aby w odpowiednim czasie zgłosic problem. Jednak przykre jest to, że w świetle prawa Wydawnictwo Książek Religijnych jest w porządku.

Pozdrawiam.
        • Gość: ankasss IP: *.ip.netia.com.pl 05.04.13, 20:46
          Mi udało się odzyskać kasę. odesłałam książkę (koniecznie poleconym, a najlepiej za potwierdzeniem odbioru) i napisałam żądanie zwrotu gotówki (na stronie rzeczniki konsumenta jest wzór pisma) , ja jeszcze dodałam parę słów od siebie Chyba się przestraszyli, bo w tym samym tygodniu zwrócili mi kasę przekazem. Moim zdaniem liczą właśnie na naiwność starszych ludzi, którzy nie znają swych praw i na tym bazują. A swoją drogą gdyby kurier był agresywny to z pewnością, bym nie wyszła i nikogo z rodziny nie zostawiła samego.
    • Gość: lulu IP: *.static.sitel.net.pl 03.07.13, 20:36
      Prawdopodobnie zaczyna się podobny wałek - książka "Przewodnik katolicki" - niewiele w niej jest, za to cena powalająca bo aż ok. 70 zł. Wydana przez wydawnictwo z Sosnowca mające do zaoferowania w internecie tylko tę jedną książkę. Sprzedają przez telefon, przesyłka kurierem. Uważajcie, bo nie warto przepłacać.
      • Gość: Kub@@@ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.13, 19:17
        Uwaga !!! Firma zaczyna nową "kampanię sprzedażową". Wydają jakiś "Przewodnik Katolicki", który z tygodnikiem nie ma nic wspólnego. Rozmawiając na temat książki z konsultantem zwróciłem uwagę na adres wydawnictwa (Sosnowiec) a później na mega bublowatą stronę

www.wydawnictwoksiazekreligijnych.pl/
        Sory - może i nie miałbym nic przeciwko samej książce, jednak za kupiony zimą bubel w postaci drogiej i nieaktualnej książki telefonicznej grzecznie podziękuję, a innych OSTRZEGAM !

Widać, że firma zmieniła nazwę, utworzyli najprostszą w formie stronę i próbują dalej grać na starszych, naiwnych ludziach. Telemarketer miał dobrze opanowane techniki sprzedaży, więc może im się to udać, stąd moje ostrzeżenie w postaci tego postu. Pozdrawiam !
    • Gość: oszukana IP: *.wsnhid.pl 26.08.13, 09:16
      pod moją nieobecność wcisnęli kit mojej sąsiadce (starsza kobieta), że zamówiłam książkę telefoniczną i ta zapłaciła oszustowi 70 zł za shit ,którego nigdy w życiubym nie zamówiłam. pamiętam jak zadzwonili i wysłałam ich na drzewo! co zaludzie, ja pierd...le!
    • Gość: zorientowany IP: *.play-internet.pl 08.09.13, 12:31
      kochani, po prostu nie kupujcie książek przez telefon. A jak już przywiozą to zerknijcie do niej do środka zanim wydacie kasę. Macie 100% prawo nie przyjąć produktu jeśli nie spełnia on Waszych oczekiwań - o tym powinien poinformować Was telemarketer.
      P.s. Nie miejcie do nich pretensji bo często sami nie wiedzą co czynią.
    • Gość: oszukana IP: *.ingram.com.pl 11.09.13, 11:12
      zadzwoniła pani, zachwalała książkę, naciągnęła dziadka aby podał adres, po jakimś czasie przyjechał kurier bez opakowania, bez pokwitowania wcisnął za 69 zł książkę dziadkowi, bo ten nie za bardzo chciał ją odebrać, książka nie spełniła oczekiwań, nie ma danych sprzedawcy tylko na końcu dane wydawnictwa Alter Braci Mieroszewskich 122c Sosnowiec, nr telefonu 0 880 545 539 nie można się tam dodzwonić w podanych godzinach, piszemy pismo o zwrot kasy, ciekawa jestem jak to się skończy, jak widzę skala zjawiska wydaje się duża i pewnie skończy się na policji.
    • Gość: anka IP: *.adsl.inetia.pl 11.09.13, 14:23
      hej możesz spróbować napisać pismo z rezygnacją i odesłać książkę, mi się udało odzyskać kasę. na rezygnację masz chyba 14 dni. odezwij sie na maila : ankasss@interia.pl podeśle Ci wzór pisma warto spróbowac moim zdaniem, nie można im odpuszczać.
    • Gość: dell2013r@onet.pl IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 01.10.13, 21:51
      Proszę o wzór pisma
    • Gość: Monika IP: *.retsat1.com.pl 17.10.13, 19:19
      wracam właśnie z komendy policji, chciałam to zgłosić, ale niestety ....Powinnam to zgłosić z powództwa prywatnego. W biurze konsumenta na razie dostałam opinię-będę działać dalej . Czy ktoś to zgłosił oficjalnie, np. na policję i zostało przyjęte ? Odpiszę na wszystkie maile (jeśli je podacie),
      • czemu zostałaś oszukana ???z tego co wiem wszystkie rozmowy są nagrywane .Ale zazwyczaj mi jedna pani pow, bo się nie zgodziłam na zakup książki bo już kupiłam w marcu, że ludzie nie słuchają tych pań co są po drugiej stronie co mówią.
      • Gość: Roma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.13, 21:37
        Właśnie moja mama zozstała naciągnięta na książkę telefoniczną na wartość wraz z przywozem = 80 zł. Przywiózł ją niby kurier. Gdy mama nie chciała jej odebrać, to zaczął straszyć, że jeżeli jej nie weźmie i nie zapłaci, to będzie tą kwotę miała doliczoną do rachunku telefonicznego. Zamierzam pojechać pod ten adres przy ul. Braci Mieroszewskich 122C, czy może była tam Pani, czy wogóle mają tam jakąś siedzibę? Również nie zamierza tego tak zostawić!
        • Gość: Krzysztof IP: 158.66.1.* 10.01.14, 12:35
          Mam taka samą historię. Dostarczyli książkę telefoniczną - kompletny bubel - za 80 zł.
          Co jednak śmieszniejsze, mailowo uzgodnili jej zwrot. Pieniędzy oczywiście nie odesłali
          twierdząc, że odeślą jak "będą mogli". Mam zamiar podać ich do e-sądu i proszę o ew. dodatkowe dane jeżeli Pani je posiada - tzn. mam adres w Sosnowcu, na który odsyłałem książkę oraz adres mailowy: "Alter Reklamacje". Pozdrawiam
          • Gość: Alter-oszuści IP: *.connectic.pl 26.03.14, 09:16
            Witam ja mam identyczną sytuację dlatego apeluję o zgłaszanie się na policję ja już to uczyniłam, wiadomo, że im nas więcej tym lepiej zobaczymy czy na komisariacie panie też tak cwaniacko będą zeznawać. pozdrawiam
          • Dzisiaj ja dałam się zrobić z tym bublem książkopodobnym , jeśli masz jakikolwiek adres na który mogę go odesłać to proszę o niego . W tym wydaniu brak wydawcy i jakiegokolwiek adresu.
    • Gość: Widmo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.13, 13:25
      Dzisiaj (niedziela) przyjechał kurier. Starym gruchotem na rejestracji z Krakowa, stwierdził że " był w okolicy" i postanowił przywieźć zamówioną w październiku książkę. Gdy dostał informację, że nie rozmawia z osobami, która zamawiała książkę i nie odbierzemy jej, stwierdził, że niedługo dostaniemy ponaglenie do zapłaty przez komornika, bo umowa zawarta przez telefon jest wiążąca ( nie jest ).

Książka była niezapakowana w żadną folię ( aby klient mógł sprawdzić co w niej jest), kurier w ręku trzymał jakiś świstek papieru, a przez cały czas ktoś coś do niego mówił przez zestaw słuchawkowy. Ewidentny oszust.
      Nie dajcie się nabrać.
      • Gość: Kargotar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.13, 09:28
        Jeżeli chodzi o dobrego kuriera to ja osobiście wybieram Wysyłam Taniej. Jak dla mnie jest zdecydowanie najlepszy.
        • można też spokojnie skorzystać z www.sendego.pl bo sprawdziłam osobiście. Wysyłam dość dużo, więc dla mnie to wygoda, oszczędność czasu ale i pewność, że paczki dotrą szybciutko do klientów, którzy będą zadowoleni.
          • o, widzę, że nie tylko ja znalazłam sendego? Faktycznie firma godna polecenia, współpraca z nimi to czysta przyjemność, ceny zbliżone do cennika Poczty, a dostawa o niebo lepsza i szybsza. No i nic nie ginie, jak to bywa z pocztą
      • Gość: Caras IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.13, 09:14
        Ja osobiście polecam ci kuriera Wysyłam Taniej, jak dla mnie jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich z którymi miałem do czynienia.
      • Gość: Nargeps IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.14, 09:37
        Jeżeli chodzi o dobrego kuriera, to ja osobiście wybieram Wysyłam Taniej. Jak dla mnie jest on zdecydowanie najlepszy i gorąco go wam polecam.
    • Gość: violka IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.12.13, 20:24
      Nabierają też starszych ludzi, jak mogę odzyskać pieniądze?
    • Gość: xrs IP: *.free.aero2.net.pl 23.12.13, 19:22
      Firma Wydawnictwo Książek Religijnych namawia telefonicznie do zakupu książki Przewodnik Katolika za 69zł. Książkę zamiast kuriera dostarczył pracownik firmy i zażądał 70zł. Książka bez opakowania, brak faktury czy paragonu. Transakcja miała się więc odbyć "na gębę" - książka i pieniądze z ręki do ręki. A więc pracownik próbował popełnić przestępstwo karno-skarbowe! Proponował, że na żądanie paragon zostanie przesłany w terminie 10 dni (sic!). Nie ma też umowy, ani formularza o prawie do odstąpienia od niej w ciągu 10 dni. Jedyną informacją jest ustnie podana nazwa firmy bez danych adresowych, tylko że jest z Katowic (później wszedłem na stronę www firmy i widnieje adres w Sosnowcu, a więc pracownik kłamał). W samej książce również brak danych adresowych, jest jedynie adres strony internetowej. Odmówiliśmy przyjęcia, co poskutkowało "straszeniem" o przesłaniu rachunku na 18zł za wysyłkę i straszeniem firmą windykacyjną w razie niezapłacenia (a przecież dostarczył ją pracownik firmy i zabrał z powrotem, więc firma nie ponosi kosztów przesyłki). Ponadto bez jakichkolwiek dokumentów nie ma obowiązku odbierania towaru, a żądanie faktury, paragonu lub umowy na piśmie zostało odrzucone.
      Ponadto książka nie spełnia telefonicznego opisu, jest wydana na szmatławym, pożółkłym papierze, treść nie w pełni zgadza się z wcześniejszymi zapewnieniami. Wartość szacunkowa to 10-15 zł. OMIJAĆ NACIĄGACZY Z DALEKA !!!
      • Gość: wojtek87 IP: *.tarnowskiegory.vectranet.pl 13.02.14, 18:47
        Witam, temat nadal aktualny, 13.02.2014 dzwonili do mnie oferując Przewodnik Katolicki.
        Poprosiłem o podanie strony www w celu zobaczenia książki. Otrzymałem adres www.wydawnictwoksiazekreligijnych.pl Google chrome ostrzega o złośliwym oprogramowaniu.
        Lepiej trzymać się z daleka od naciągaczy.
        Pozdrawiam
        • Gość: Anka IP: *.205.41.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.03.14, 12:15
          A ja durna baba (nie blondynka) dałam się nabrać i kupiłam książkę jako prezent dla Mamy. Mama, lat 97, przytomnie książkę przejrzała od początku do końca i stwierdziła, że mimo kolejności stron (Święta kościelne, str 95) brakuje całego lutego, lipca (str 108), sierpnia i września (str 110), to aż cztery miesiące! A na str 239 w pielgrzymkach diecezji łódzkiej, nie wspomniano ani słowem o pielgrzymce z Pabianic, mającej kilkudziesięcioletnią tradycję. Nawet nie mam ochoty sprawdzać "Przewodnika Katolika" od strony merytorycznej, więc nie wiem ile jeszcze nieścisłości zamieszczono! Każde szanujące się wydawnictwo zamieszcza stopkę redakcyjną m.in. z adresem, a tutaj nie ma nic. Strona www. nie istnieje! Ostrzegam wszystkich przed oszustami. Lepiej wpłacić na biedne dzieci.
    • Gość: ANNA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.14, 17:50
      Ja również dałam się oszukać. Od 1980 roku jestem pracownikiem oświaty, a konkretnie nauczycielką i nie rozumiem ludzi, którzy tak szczytne cele, jakim jest pomoc dzieciom chorym i tym, którzy na prawdę potrzebują pomocy i na nią liczą są też oszukiwani przez oszustów, którzy dorabiają się na ludzkiej krzywdzie. A oto ich hasła: "21% polskich dzieci żyje poniżej ubóstwa, 20 lat pomagamy dzieciom i młodzieży w Katowicach około 500 dzieci rocznie korzysta z naszej pomocy " itp. itd. Pytam, czy kosztem uczciwych ludzi,płacących za obiecany towar o odpowiedniej jakości, znów dorabiać się mają oszuści ?! Zawiązać należy komitywę ludzi oszukanych i niezadowolonych, i oddać sprawę w ręce dobrego programu telewizyjnego. Czy w tym naszym kraju nie doczekamy się już zwyczajnej NORMALNOŚCI?!
      Od jutra tez będę dzwonić do " wydawnictwa ".

• Gość: aga IP: *.15.210.91.fan-tex.com.pl 18.02.14, 19:18
      Ja również zostałam dzisiaj oszukana! Otrzymałam książkę telefoniczną którą to niby zamawiał mój mąż. Gdy odmówiłam przyjęcia kurier nastraszył że poniosę konsekwencje i wzięłam książkę za 80 zł a w książce brakuje połowy numerów abonentów i firm połowa książki to jakieś idiotyzmy na tematy które nas nie interesują .Mam nadzieję że uda mi się odzyskać pieniądze.
      • Gość: Alina IP: 46.227.38.* 04.03.14, 16:04
        Wątpię czy odzyskasz. Ja od lipca 2013 roku odzyskuje .To firma kant i oszust i jak widać wiele osób dało się oszukać ale oni chyba wcale nie maja zamiaru nikomu zwracać pieniędzy.
        • Gość: Ślązak IP: *.internetia.net.pl 06.03.14, 12:54
          10.stycznia odesłałem (na własny koszt - 10 zł) ich "książkę telefoniczną" z prośbą o zwrot pieniędzy. Co to za sk... wiała firma!!! Telefon pocztowy najpierw nie odpowiadał, teraz jest komunikat "Nie ma takiego numeru", na telefon komórkowy bardzo trudno się dodzwonić, a jak się już dodzwoniłem, ostatnio dzisiaj, to pani z wydawnictwa powiedziała, że do połowy miesiąca postarają się wysłać pieniądze. Ten tekst słyszę od połowy lutego "do końca miesiąca wyślemy pieniądze". Dzisiaj już nie wytrzymałem i bluzgnąłem. Pani powiedziała, że z niekulturalnym panem nie będzie rozmawiać. Na forach oszukani klienci tej po...banej firmy użalają się, że mieli dobre zdanie o Ślązakach, a tu taka niespodzianka. Prostuję: SOSNOWIEC TO ZAGŁĘBIE, A NIE ŚLĄSK. NIESTETY NALEŻY DO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO, ALE ZE ŚLĄSKIEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO. A tak jeszcze o "jakości" tej firmy świadczy fakt, że nie mają adresu e-mail, a firmy które nazywają się podobnie na samym początku swojej strony internetowej informują, że nie mają z nią nic wspólnego. Złodzieje, oszuści i kanciarze!!!
    • Gość: Olek IP: *.internetia.net.pl 11.03.14, 16:46
      Żona moja przez młodego bandytę także została oszukana w Jastrzębiu-Zdroju z tą książką.90 zł zapłaciła za bubel
      • Gość: Elżbieta IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.14, 19:35
        No to widać, że grasowali dzisiaj w Jastrzębiu. Ja zgodziłam się kupić piękny album z okazji kanonizacji Papieża, drukowany na papierze kredowym, z pięknymi zdjęciami, wydany przez wydawnictwo Kurii Katowickiej. Pod moją tylko godzinną nieobecność (ciekawe, nie?) książkę odebrał mój mąż, gdyż nie wiedział, jakie "cudo" zamówiłam. Szajs, jakich mało, w życiu nie dałabym za to 79,90 zł. Już nawet nie o kasę chodzi, lecz żeby dopaść drani, którzy tak oszukują. Dałam się nabrać na ciepły głos starszej pani!
        • Gość: oszukana IP: *.147.84.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.03.14, 08:46
          Też dałam się nabrać na ten bubel. Mam nauczkę, że nie można wierzyć na słowo miłym paniom zachęcającym telefonicznie na zakup podobnych publikacji. Jak teraz dorwać tych oszustów ? Przecież oni nie dają nawet żadnych paragonów, a kurier ma telefon zastrzeżony. Czy skarbówka wie o takich sprzedawcach - OSZUSTACH ?
        • Gość: oszukana IP: 81.6.139.* 24.04.14, 13:39
          Właśnie ,że dałyśmy się nabrać tak miłej starszej pani bo wiek do czegoś zobowiązuje a mnie uczyli szacunku dla starszych. Jak widać nawet starsi potrafią kłamać perfidnie i bezwstydnie!!!
          Trudno ale to oszustwo jest okropne ja też kupiłam na prezent dla mojej teściowej!!!!!!!!!
          Miejmy nadzieję że za nasze pieniądze nie dorobią się niczego OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: następna IP: *.tktelekom.pl 30.05.14, 02:57
          U mnie też miał być piękny album - zdecydowanie zadziałał efekt miłej starszej pani. Chyba warto zadbać, aby firma, o której mówimy, przestała być tak tajemnicza (informacje z prod.ceidg.gov.pl/CEIDG.CMS.ENGINE/):

Alter s.c.
          REGON: 241948330
          NIP: 6443485809

wspólnicy:
          Marcin Sołtysik
          NIP: 6291116100
          REGON: 278035738
          Firma: Sołtysik Marcin Matel
          Adres gł. miejsca wykonywania działalności: ul. Modrzejewska 24B lok. 2, 42-530 Dąbrowa Górnicza
          Adresy dodatkowych miejsc wyk. działalności: ul. Grunwaldzka 46, 44-210 Rybnik
          ul. Duża 22, 25-304 Kielce
          ul. Wolności 40, 41-500 Chorzów
          ul. Braci Mieroszewskich 122C, 41-219 Sosnowiec
          Adres do doręczeń: ul. Braci Mieroszewskich 122C, 41-219 Sosnowiec

Włodzimierz Sołtysik
          NIP: 6291005323
          REGON: 272365357
          Firma: Sołtysik Włodzimierz "Trans-Glass" Hurtownia szkła
          Adres gł. miejsca wykonywania działalności: ul. Modrzejowska 24B lok. 2, 42-530 Dąbrowa Górnicza
          Adresy dodatkowych miejsc wyk. działalności: ul. Duża 22, 25-304 Kielce
          ul. Wolności 40, 41-500 Chorzów
          ul. Braci Mieroszewskich 122C, 41-219 Sosnowiec
          ul. Grunwaldzka 46, 44-210 Rybnik
          Adres do doręczeń: ul. Modrzejowska 24B lok. 2, 42-530 Dąbrowa Górnicza
    • Gość: Zbigniewef43 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.14, 13:49
      Dobrze, że znalazł się ktoś, kto namierzył to"Wydawnictwo", bo właśnie moja żona kupiła ten bubel i odsyłamy ten przewodnik do wydawcy. Zobaczymy czy dojdzie , a wrócą pieniądze. Wszystko się zgadza z tym , co krytycznie wypowiadają się naciągnięci uczciwi (naiwni) ludzie.
      • Gość: oszukana IP: *.205.64.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.07.14, 09:09
        Ciekawi mnie, czy uda się odzyskać pieniądze za ten bubel. Podejrzewam, że tacy oszuści są nieuchwytni.
        • Gość: danado IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.14, 16:43
          Kraków, niestety moja mama, starsza i łatwowierna osoba, podała "miłej" pani albo panu, bo nie pamięta komu z racji wieku i choroby, adres i "kurier"przywiózł zamówioną, "pięknie" wydaną książkę za jedyne 79,90zł. Niestety nie chciał podać ani skąd jest, ani nie miał żadnego pokwitowania, a na odmowę odbioru od niego tego badziewia, powiedział, że i tak przyślą fakturę, jeśli jej się nie zapłaci to wydawnictwo kieruje sprawę do windykacji bo klient zamawiając telefonicznie towar, musi go odebrać bo zawarł telefonicznie umowę słowną a to zobowiązuje, ale "oni" to już do niczego nie są zobowiązani tylko do zastraszania starszych naiwnych ludzi. Proszę, jeśli ktoś namierzał tych drani (bo strona podana w tym dziele sztuki nie istnieje) proszę o podanie adresu gdzie mogę dochodzić zwrotu kasy za to cudo
    • Gość: Kolejna oszukana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.14, 16:40
      Witam serdecznie, cieszę się,że tutaj trafiłam. Bo tak jak Wy zostałam oszukana przez tą samą firmę. Otóż : niby proponowano mi książkę telefoniczną za którą podziękowałam. W którąś sobotę "Pani w okularach" nie zastała mnie w domu,więc żeby nie stracić zostawiła tą książkę u sąsiadki - która zwykle przyjmuję moje listy polecone itp. Myślała,że i książkę ma odebrać i odebrała,za którą zapłaciła 80 zł. Na ostatniej stronie znalazłam numer. Dzwoniłam tydzień czasu,bo nikt nie odbierał,ale w końcu się dodzwoniłam i nastraszyłam policją. Młoda Pani na to : porozmawiam z szefem i do Pani dzwonie. Czekam na tel i nic. w końcu sama zadzwoniłam po dwóch dniach,nie mile powiedziała,proszę odesłać,pieniądze będą odesłane i do widzenia! CZEKAM JUŻ 3 TYDZIEŃ PIENIĘDZY BRAK I TELEFON WCIĄŻ WYŁĄCZONY. Jeśli Wam się udało odzyskać pieniądze to wielki sukces. Ja walczę dalej,bo nie tylko ja czuję się oszukana.
    • Gość: ela IP: *.radom.vectranet.pl 27.08.14, 18:18
      do nas zadzwonil dzisiaj kurier ze ma ksiazke telefoniczna ktora ktos zamowil ze rozmowa byla nagrywana i jak nie odbiore bedzie 200 zloty ale nikt jej nie zamawial i co w tej sytuacji robic
      • Gość: J IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.14, 19:52
        Nie odbierać tej pseudo książki. A 200 za co? Wyssane z palca. Nieodebranie - jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy, wtedy co najwyżej mogą się domagać pokrycia kosztów wysyłki.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.